23 absolutnie najlepsze sposoby na utratę tłuszczu z brzucha - Sierpień 2022

Brzuch, Talia, Żołądek, Pępek, Skóra, Tułów, Organ, Bielizna, Ciało ludzkie, Elektryczny błękit, Getty

Jeśli jesteś jednym z 32 procent Amerykanów, którzy chcą stracić tłuszcz z brzucha na dobre, ale nie mają pojęcia, co faktycznie działa, nie jesteś sam. Niedawne badanie wykazało, że 76 procent ludzi nie przestrzegało diety ani planu ćwiczeń w zeszłym roku, ponieważ, cóż, wydaje się, że codziennie pojawia się modna dieta i nikt nie wie, co jest. Przejdźmy więc przez bałagan - oto 23 nieszablonowe strategie, które gwarantują, że przyniosą Ci rezultaty. Wybierz te, które najlepiej pasują do Twojego stylu życia i jeszcze raz przywitaj się ze swoimi obcisłymi dżinsami.

Zobacz galerię 24Zdjęcia Zielony, Organizm, Liść, Kaktus, Szkło, Roślina, Szalka Petriego, Koło, Getty 1z 24Spożywaj hawajską spirulinę każdego dnia.

Potraktuj ten specjalnie wyhodowany szczep wodorostów jako pełną białka odpowiedź na twoje modlitwy. Jedz tylko trochę dziennie (serio, potrzebujesz tylko trzech gramów - lub jednej czubatej łyżeczki - aby się nasycić, mówi dietetyk)Sosny Tali, R.D.) dostarczy Ci sporej dawki ważnych przeciwutleniaczy, takich jak beta-karoten i echinenon, które pomagająograniczać zachciankii walcz z chorobą. Bonus: poziom beta-karotenu znajdujący się w hawajskiej spirulinie obniża poziom cholesterolu (świetna wiadomość dla twojego serca), a wysoki poziom żelaza poprawia osłabienie i zmęczenie, dzięki czemu masz wystarczająco dużo mojo na następny trening. Zdobądź swoją poprawkę, wypijając codzienny suplement, dodając go do swojegoporanny koktajllub po prostu mieszając łyżkę wersji sproszkowanej (według Pines najłatwiej przyswajalnej) do szklanki wody.tłuszczu z brzucha Getty Images dwaz 24Medytować. Niepoważnie.

Wiemy: pomysł siedzenia z zamkniętymi oczami na dłużej niż trzy minuty nie zawsze jest realistyczny. Jednak naukowcy twierdzą, że praktyka pomaga stworzyć uważność, która jest kluczem do przełamania destrukcyjnych nawyków, takich jak przejadanie się. Kiedy kobiety z nadwagąmedytował przez sześć tygodni, zmniejszyli częstotliwość epizodów objadania się (np. zjadając tylko garść chipsów tortilla, ale zjadając całą torebkę) o ponad 50 procent. Tiffany Cruikshank, autorka Medytuj swoją wagę , zgadza się, mówiąc, że „medytacja może pomóc przeprogramować mózgreaguje na stres”. I nie musisz siedzieć w ciemnym pokoju i intonować. Po prostu zaplanuj spotkanie medytacyjne w swoim kalendarzu; następnie znajdź wygodną pozycję do siedzenia (nie swoje łóżko - znacznie bardziej prawdopodobne jest, że zaśniesz). Ustaw minutnik w telefonie, zamknij oczy i skup się wyłącznie na oddechu. Rób to tak długo, jak możesz - rozpoczęcie od trzech do pięciu minut jest całkowicie w porządku i zupełnie normalne jest, że twój umysł błąka się - i stopniowo dodawaj więcej czasu. W miarę postępów pobierz aplikację Mindfulness lub Meditation Studio na sesje z przewodnikiem.

tłuszczu z brzucha Getty Images 3z 24Wypij bulion kostny na reg.

Czy wypełniszużywając wersji K-cuplub zrób partię w wolnej kuchence, Kellyann Petrucci, MS, ekspert od odchudzania i autor Dieta bulionu kostnego dr Kellyanna , mówi, że ważne jest, aby pić, jeśli chcesz schudnąć. „Lekarze wiedzą teraz, że zapalenie jest jednym z największychsprawcy przyrostu masy ciała, więc wszystko, co zawiera tyle żelatyny (lub kolagenu), co bulion kostny, pomoże ukoić jelita i przywrócić ich równowagę ”- mówi. W jaki sposób? Mówi, że po tym, jak kość rozpuści się w bulion, jest naładowana silnymi przeciwzapalnymi składnikami odżywczymi. Nie wspominając o tym, że jest w postaci zupy, któraBadania pokazująpomaga zmniejszyć rozmiary porcji i jest sycący, więc później mniej prawdopodobne jest, że będziesz mieć ochotę na niezbyt zdrowe przekąski.

Getty Images 4z 24Awokado dziennie trzyma lekarza z daleka.

Zapomnij o jabłkach (dobrze, nienaprawdę) - awokado króluje, jeśli chodzi o odchudzanie. Są bogate w jednonienasycony, zdrowy dla serca tłuszczBadania pokazująjedząc tylko połowęz obiademmoże ograniczyć apetyt. `` Przekrój połowę, posyp trochę soli morskiej i zjedz wnętrze łyżką '' - mówi Alexandra Samit, trenerka Be Well Health wCentrum odnowy biologicznej Eleven Eleven dr Franka Lipmanaw Nowym Jorku. Lub uzupełnij sałatkę kilkoma kawałkami, jakznaleziono badaniaDzięki temu możesz wchłonąć od trzech do pięciu razy więcej karotenoidów, związku zwalczającego choroby, związanego z poprawą wagi i utratą tkanki tłuszczowej.11 powodów, dla których nie tracisz ostatniego kawałka tłuszczu z brzucha

Trzymanie się za ręce, ręka, gest, palec, ramię, różowy, interakcja, nadgarstek, łokieć, paznokieć, Getty 5z 24Rozwiąż bójkę ze swoim mężem.

Tak, wszystkie pary walczą. Ale to ci, którzy wiedzą, jak radzić sobie ze swoimi nieporozumieniami, mająlepsze małżeństwa& hellip; i lepsze ciała. „Badania wykazały, że kortyzol, hormon uwalniany podczas stresującej aktywności, jest powiązany z magazynowaniem tłuszczu. A słaba komunikacja między parami jest najczęstszym rodzajem stresu, jakiego doświadczasz ”- mówi Gina Guddet, doradca par i współautorka książki Metabolizm miłości . „Widzę to cały czas: jeden partner mówi coś, co sprawia, że ​​drugi czuje się lekceważony, a drugi reaguje obronnie i zanim się zorientujesz, poziom stresu przechodzi przez dach”. Gdy tylko zaczniesz walkę, Guddat mówi, że twoje ciało reaguje mechanizmem ucieczki lub walki, więc wisi na tłuszczu. Aby temu przeciwdziałać, mówi, żeby jak najszybciej stłumić kłótnię w zarodku. Jeśli nie można go szybko rozwiązać, poświęćcie trochę czasu, aby oboje mogli dosłownie opuścić pokój na co najmniej 20 minut, aby ostygły. Dzięki temu tętno i ciśnienie krwi powrócą do normy, pomagając obniżyć poziom kortyzolu, aby organizm wydostał się z tej sytuacji, w której gromadzi się tłuszcz.

tłuszczu z brzucha Getty Images 6z 24Miej oko na swoją kupę.

Jest powódmówi się o kupietak dużo w dzisiejszych czasach - kiedy pojawiają się z tym problemy, łatwo jest wskazać, że coś jest nie tak z Twoimi wnętrznościami. Ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zaparcia prowadzą do przybierania na wadze, więc nigdy nie uważają tego za przyczynę tych zaparćobcisłe dżinsy. `` Jeśli masz ciągłe zaparcia, prawdopodobnie oznacza to, że jesteś na złej diecie, która może również powodować nadwagę, lub brakuje ci ważnych składników odżywczych, które pomagają w poruszaniu się '' - wyjaśnia dr Vincent Pedre, autor książki Happy Gut . Oprócz picia dużej ilości wody przez cały dzień (nie wypijaj jej w jednym posiłku, bo to możliwespowolnić trawienie), Pedre mówi, żeby jeść dużorośliny strączkowe bogate w błonnikjak żółta fasola i soczewica, aby Twój stolec się poruszał. I nie martw się wzdęciem lub gazem - moczenie fasoli przez noc rozwiązuje ten problem.tłuszczu z brzucha Getty Images 7z 24Pomyśl o swoim ulubionym jedzeniu. Dużo.

Wszyscy mamy piętę achillesową: jedyne jedzenie lub posiłek, w którym nie możemy się powstrzymać. Ale dr Mark Mincolla, ekspert ds. Żywienia i autor Dieta całego zdrowia , zaleca poświęcenie czasu na wizualizację tego jedzenia wiele razy w ciągu dnia, jak npbadania pokazujączyniąc to, naprawdę chcesz tego mniej. Kiedy ta teoria została wystawiona na próbę, naukowcy odkryli, że ci, którzy wielokrotnie wyobrażali sobie, że ich żywność przyjemna dla winy, zmniejszyła spożycie kalorii nawet o 50%. I nie dlatego, że uważali ją za mniej pożądaną - jeśli kochasz pizzę,kochasz pizzę- ale raczej dlatego, że po prostu nie mieli ochoty go zjeść, gdy mieli taką możliwość, ponieważ już tak dużo o tym pomyśleli. Odwrotna psychologia, dużo?

tłuszczu z brzucha Getty Images 8z 24Dodaj do śniadania olej o średniej długości łańcucha.

Jeśli chodzi o utratę tłuszczu z brzucha, używanie starego oleju po prostu nie wystarczy. Triglicerydy o średniej długości łańcucha (lubMCT), jak olej kokosowy lubolej z awokadoto wyjątkowa forma tłuszczu, która wymaga mniej energii i enzymów do strawienia. „W przeciwieństwie do innych tłuszczów dietetycznych, MCT nie są odkładane w organizmie w postaci tłuszczu; spalają się na energię ”- mówi Samit. Co oznacza, że ​​otrzymujeszszybszy metabolizmi mnóstwo energii do wykonania listy rzeczy do zrobienia.

26 produktów spożywczych, które zwalczają tłuszcz z brzucha

woda cytrynowa pomaga wzdęciom żołądka GettyGetty Images 9z 24Glug, glug, glug.

Tak, to dźwięk twojej pijącej wody. Dużo tego. „Ludzie mylą pragnienie głodu” - mówi Pamela Salzman, certyfikowana holistyczna ekspertka ds. Zdrowia i instruktorka gotowania. „Zamiast automatycznie sięgać po kolejną przekąskę, najpierw wypij szklankę wody. W większości przypadków to wystarczy, ale jeśli nie, to możesz złapać coś bardziej sycącego. Ale nie wszystkie wodysą sobie równi. Wody mineralne, chociaż świetnie pomagają Ci zaspokoić codzienne zapotrzebowanie na wapń i magnez, są często bogate w sód - częsty sprawca wzdęć. A woda kokosowa daje trochę potasu i hellip; ale za 45 kalorii na filiżankę (a zwykle jest więcej niż jedna filiżanka w pojemniku). Lepiej sięgnąć po standardową wodę oczyszczoną - i zjeść banana, jeśli chcesz zastrzyk składników odżywczych - lubweź wodę alkaliczną, co może pomóc w zapobieganiu osłabieniu kości.

Brzuch, talia, pępek, żołądek, skóra, mięśnie, tułów, narząd, ciało ludzkie, bielizna, Getty 10z 24Brzuszki muszą odejść.

I tak ich nienawidzisz, więc witaj, nie ma za co. Eksperci twierdzą, że izolowane ćwiczenia brzucha, takie jak brzuszki, są stratą czasu (coś w rodzajute ruchy). `` Lepiej wypróbować te, które wzmacniają Twój rdzeń, jednocześnie spalając więcej kalorii '' - mówi Katy Bowman, biomechanistka i autorka książki Diastasis Recti: Rozwiązanie całego ciała dla osłabienia brzucha i separacji . Ponieważ jeśli wzmacniasz tylko mięśnie górnej warstwy żołądka - co jest celem dla chrupania - żołądek może wyglądać na grubszy. Zamiast tego spróbuj powiesić się na gałęzi drzewa następnym razem, gdy zabierzesz dzieci do parku, i trzymaj ściśnięty żołądek podczas dyndania. Lub baw się z dziećmi, prowokując je do toczenia się jak kłoda bez użycia rąk i nóg, i zobacz, kto najszybciej przejdzie przez salon. Nie tylko wykonasz mini trening, ale także będziesz się dobrze bawić z nimi.

tłuszczu z brzucha Getty Images jedenaściez 24Posyp solą.

Chociaż to prawda75 procwiększość spożywanej przez ludzi soli pochodzi z przetworzonej żywności i posiłków w restauracji, nie wszystkie sole są sobie równe. Czyste, nierafinowane sole, takie jak sól morska himalajska i celtycka, mają znacznie niższą zawartość sodu niż jej rafinowane odpowiedniki. Używaj go podczas gotowania, co nie tylko wydobywa naturalne smaki z potrawy (sprawiając, że będziesz bardziej zadowolony i mniej skłonny do przejadania się), ale takżezwiększa spożycie minerałów. Ponieważ w przeciwieństwie do rafinowanej soli, która składa się w 99% z sodu i chlorków, nierafinowane odmiany zawierają również takie pierwiastki jak magnez i wapń. To nie znaczy, że powinieneś przesadzić, ale daje ci zielone światło, aby dodać coś-coś do następnego posiłku.

¿El estreñimiento te hace subir de peso?

15 Zaskakująco niskowęglowodanowych pokarmów, które rozszczepiają tłuszcz z brzucha lepiej niż cokolwiek innego

Tekst, kaligrafia, widelec, czcionka, zastawa stołowa, sztuka, łyżka, logo, sztućce, talerz, Getty 12z 24Zapomnij o wszystkim.

„Ameryka od 40 lat stara się stosować dietę niskokaloryczną i niskotłuszczową i do czego to nas doprowadziło? Aby być jednym z najcięższych krajów na świecie - mówi dr David Ludwig, ekspert od otyłości i autor publikacji Zawsze głodny . Pomyśl o tym: „Problem polega na tym, że kiedy ograniczasz kalorie w ten sposób, twoje ciało próbuje walczyć ze zwiększonym głodem i wolniejszym metabolizmem, ponieważ myśli, że przechodzi w tryb głodu” - mówi. W międzyczasie w końcu znowu jesz, aby zaspokoić głód, i prawdopodobnie jesz więcej, ponieważ, cóż, jesteś szalenie głodny. Ale Twój metabolizm nadal działa na tym niskim poziomie, więc kalorie nie są spalane wystarczająco szybko i odkładają się w postaci tłuszczu. Ludwig mówi, że ten cykl trwa, dopóki regularnie nie karmisz swojego ciała (sugeruje co najmniej trzy posiłki i dwie przekąski pomiędzy) prawdziwym jedzeniem wykonanym z prawdziwych składników. To ma większe znaczenie niż kalorie, z których się składa, więc powtórz za nami: zawsze wybiorę całkowicie naturalną wersję czegoś zamiast żywności oznaczonej jako niskokaloryczna lub beztłuszczowa.

Ilustracja, Getty 13z 24Prześpij się.

Słyszałeś to już wcześniej, ale przynajmniej trzeba to powtórzyć70 procent Amerykanównie słuchają: `` Pozostawanie do późna w nocy może sprawić, że będziesz szczęśliwy w danej chwili, ale cały sen, który pomijasz, dogania cię w postaci dodatkowego tłuszczu w okolicach środkowej części ciała '' - mówi Ilyse Schapiro, RD, certyfikowany dietetyk i współautor Czy powinienem wyciągnąć mój bajgiel? Tak, „mój czas” jest ważny dla zdrowia psychicznego, ale „kiedy brakuje ci snu, twoje ciało produkuje nadprodukcję hormonu pobudzającego apetyt - greliny, a za mało leptyny, która mówi ci, kiedy jesteś najedzony”. Właściwe zamknięcie oka - plikNational Sleep FoundationMówi się, że najlepiej jest od siedmiu do dziewięciu godzin, chociaż zależy to od osoby - naprawdę zapobiega niepotrzebnemu podjadaniu, gdy budzisz się następnego dnia.

10 rzeczy, które Twój tłuszcz z brzucha próbuje ci powiedzieć

Pojemniki do przechowywania żywności, Pomarańczowy, Plastikowy, Żółty, Lunch, Naczynia, Pokrywka, Zastawa stołowa, Jedzenie, Mydelniczka, Getty 14z 24Właściwie zaplanuj swoje kolacje na tydzień.

Znasz tego przyjaciela, któryod niechceniarozmawia o zdrowych posiłkach, które przygotowuje dla swojej rodziny, jakby to było NBD? Ona planuje z wyprzedzeniem i ty też powinieneś. „Planując cały tydzień kolacji z wyprzedzeniem, jest mniej prawdopodobne, że zboczysz z kursu i zjesz potrawy, które nie są dla Ciebie dobre” - mówi Salzman. (Jejtygodniowy planer kolacjijest ulubieńcem Elizabeth Berkley, gdy potrzebuje jedzenia).Nauka ją wspiera, ponieważ ci, którzy spędzają więcej czasu na przygotowywaniu jedzenia w domu, jedzą co najmniej osiem porcji owoców i 13 porcji warzyw tygodniowo, podczas gdy ci, którzy nie jedzą zwykle tylko sześciu porcji owoców i prawie 11 porcji warzyw. Więc wejdź w rutynę i po cotygodniowych zakupach spożywczych wyrzucaj dzieci na zabawę z tatą, abyś mógł zrobić jak najwięcej pracy przed czasem - czyszczenie i krojenie warzyw, porcjowanie piersi z kurczaka do każdego posiłku itp. w porze kolacji, nie będzie prawie żadnej pracy, zanim jedzenie znajdzie się na stole.

Zastawa stołowa, Naczynia, Talerz, Pościel, Widelec, Sztućce, Tekstylia, Metal, Getty piętnaściez 24Zwróć szczególną uwagę na etykiety.

Wiesz już, jak zamienić zwykły jogurt na grecki, a biały chleb na pełnoziarnisty. Ale jeśli nie przyjrzysz się uważnie, produkt oznaczony jako „grecki” lub „pełnoziarnisty” może nie być tym, czym się wydaje. Typowa porcja zwykłego greckiego jogurtu (np. Fage 0%) na jedną filiżankę zawiera 23 gramy białka i 9 gramów cukru, co czyni go dobrym wyborem. Ale inna wersja tego, cowyglądapodobnie jak ten sam produkt może mieć ponad 18 gramów cukru. Niedobrze, ponieważAmerican Heart Associationsugeruje, że kobiety jedzą tylko 30 gramów w ciągu całego dnia. Ta sama sztuczka dotyczy paczek pieczywa pełnoziarnistego - niektóre firmy ładują je syropem kukurydzianym o wysokiej zawartości fruktozy, nienaturalnym dodatkiem, który jest 20 razy słodszy od cukru i nie jest rozpoznawany przez mózg.Badania pokazująże jedzenie tych rzeczy myli hormony twojego ciała, więc nie zdajesz sobie sprawy z tego, że jesteś pełny, zasadniczo zmuszając cię do przejadania się, gdy myślałeś, że dokonujesz zdrowego wyboru.

Tekst, czcionka, logo, marka, grafika, 16z 24Pomiń binge Netflix.

Kuszące jest przesiadywanie przed telewizorem po długim dniu pracy, ale im dłużej siedzisz, tym bardziej ranisz talię. Wostatnie badania, naukowcy odkryli, że na każde półtorej godziny spędzasz siedząc oglądając program - lub robiąc cokolwiek siedzącego - tłuszcz brzucha może wzrosnąć o 3 cm sześcienne. „Osoby w naszym badaniu, które dużo oglądały telewizję, miały większą ilość tłuszczu w brzuchu, w tym tłuszczu w narządach i wokół nich, w porównaniu z osobami, które relacjonowały, że oglądają telewizję niewiele lub wcale”.powiedzianynaczelna autorka dr Kara Whitaker Tak więc siedzący tryb życia może być w tej chwili przyjemny, ale na dłuższą metę nie przyniesie nic pozytywnego dla organizmu.

brukselka może powodować wzdęcia GettyGetty Images 17z 24Jedz więcej warzyw.

Tak, tak - tak ci mówiono, odkąd byłeś dzieckiem. Ale według zarejestrowanej dietetyka Lindsay Martin zHilton Head Health, wybierając warzywa bogate w błonnik pokarmowy - takie jak marchew, groszek, brokuły i brukselka - zapewni Ci uczucie sytości, wspomaga zdrowy układ trawienny i kontroluje metabolizm.

Intrygujący związek między uważnością a tłuszczem z brzucha

migdały pomagają wzdęć żołądek Getty Images 18z 24Odłóż orzechy.

Łatwo jest wypić garść orzechów, ale zahamuj: `` Typową wskazówką dietetyczną, którą słyszysz przez cały czas, jest podjadanie orzechów, gdy jesteś głodny '' - mówi Adam Rosante, trener osobisty i autor książki 30-sekundowe ciało . „Są sycące i pełne białka i błonnika, a ponieważ są tak małe, że łatwo jest połknąć garść po garści. Ale powinieneś cieszyć się nimi z umiarem, ponieważ większość ich makroskładników odżywczych jest tłusta, a jedzenie ich bezmyślnie to łatwy sposób na przesadzenie z kaloriami ”. Aby uzyskać poprawkęiUnikaj tłuszczu z brzucha, Rosante zaleca spożywanie porcji wielkości kciuka dwa razy dziennie.

Czerwone mięso, Wołowina, Cielęcina, Wołowina Kobe, Zad, Miąższ, Jedzenie, Stek z polędwicy, Kotlet schabowy, Danie, Getty 19z 24Ogranicz mięso.

Jeśli jesteś na diecie paleo, bądź ostrożny: jest szansa, że ​​dostaniesztakżedużo białka, według M.D. Meliny Jampolis, autorki książki Dieta na żądanie lekarza . Przeciętna kobieta potrzebuje tylko około 46 gramów dziennie, a dieta bogata w mięso i produkty mięsne może powodować gromadzenie się nadmiaru białka w postaci tłuszczu z brzucha. Ponadto zbyt dużo mięsa może powodować problemy z zapaleniem i trawieniem ze względu na wszystkie zawarte w nim hormony i antybiotyki.

Kurkuma przeciwstarzeniowa dla kobiet Getty Images dwadzieściaz 24Spice Things Up

Przyprawy nie tylko dodają smaku potrawom - pomagają również zmniejszyć stan zapalny i pozbyć się niechcianego brzucha. „Pomagają podkręcić termostat organizmu, pobudzając metabolizm iw rezultacie spalając dodatkowe kalorie i tłuszcz” - mówi Jampolis. Zacznij od kurkumy: poprawia trawienie i zwalcza raka i zawały serca.

5 kobiet wyznaje, jak naprawdę czują się ze swoimi „mamusiami”

tłuszczu z brzucha Getty Images dwadzieścia jedenz 24Jedz czekoladę na deser

Kto nie chciałby wymówki, by podjadać ciemną czekoladę? W przeciwieństwie do czekolady mlecznej, ciemna czekolada - która jest pełna flawonoidów zmniejszających stan zapalny - byłaznalezionyaby pomóc pozbyć się tłuszczu z brzucha. Ale nie przesadzaj: weź sztabkęco najmniej 70% kakaoi tylko kilka sztuk dziennie.

tłuszczu z brzucha Getty Images 22z 24Usiądź prosto

Dobra postawa nie tylko sprawia, że ​​wyglądasz na bardziej pewną siebie - to także świetny sposób na wyprostowanie brzucha. Niezależnie od tego, czy siedzisz przy biurku w pracy, czy wyprowadzasz psa na spacer, Harvard Medical SchoolmówiDobra postawa wyszczupla sylwetkę, niemal bez wysiłku budując rdzeń i pomagając pozbyć się tłuszczu z brzucha podczas wykonywania codziennych czynności.

tłuszczu z brzucha Getty Images 2. 3z 24Jedz produkty fermentowane

To nigdy nie był lepszy czas, aby wskoczyć na modę kimchi i kombucha. Bakterie jelitowe to ostatnio gorący tematnauka, naukowcy odkryli, że odgrywa ważną rolę w wskaźniku masy ciała (BMI). Na szczęście łatwo jest dodać dobre bakterie - probiotyki AKA - do swojej diety, aby pomóc pozbyć się tłuszczu z brzucha: sfermentowane potrawy (pomyśl: tempeh, miso i kefir) są bardziej popularne niż kiedykolwiek i możesz je kupić w każdym sklepie spożywczym sklep.

31 pokarmów, które raz na zawsze usuwają wzdęcia

Sprawność fizyczna, siedzenie, joga, meble, pilates, komfort, medytacja, krzesło, ćwiczenia, równowaga, 24z 24Nie zapomnij przypiąć tych pomysłów na później!

I śledź Redbook na Pinterest, aby uzyskać więcej pomysłów na zdrowe życie!

Buen sexo se mueve para probar con tu novia