Co kolor Twojej kupy (i jak wygląda) mówi o Twoim zdrowiu - Grudzień 2022

9 rzeczy, które Twoja kupa mówi o Twoim zdrowiu .

To nie jest coś, o czym się zwykle mówi - chyba że, oczywiście, jesteś w w trakcie nauki korzystania z nocnika- ale kolor, zapach i wielkość wypróżnień mogą wiele powiedzieć o Twojej diecie ijak zdrowyty naprawdę jesteś. Zanim zagłębimy się w szczegóły, pamiętaj, że zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważysz coś nieregularnego. Ale w międzyczasie ten pomocny przewodnik daje lepsze wyobrażenie o tym, co twoja kupa może ci próbować powiedzieć. Bez dalszej zwłoki, jeśli ...

1. ... kupa jest twarda i ma małe granulki.

'Jesteś odwodnionyi nie mam dośćbłonnikw twoim systemie, aby wszystko wypłukać, [więc] stolec pozostaje w twoim ciele dłużej niż powinien, a okrężnica wydobywa z niego wodę, powodując twarde kawałki ”- mówiBrenda Watson, C.N.C., ekspert w dziedzinie trawienia i autor Dieta Błonnika 35 . Rozwiązanie jest zwykle proste: pamiętaj, aby wypić zalecaneosiem szklanek wody dzienniei powoli wprowadzaj do niego więcej błonnikaTwoja dietaz owsa i siemienia lnianego. Słowo kluczowe jest tam powoli, w przeciwnym razie Watson mówi, że możesz poczuć się rozdęty.2. ... kupa jest czarna.

Ten kolor kupy może sygnalizować jakiś rodzaj wewnętrznego krwawienia w przewodzie pokarmowym, mówi Charles Austin, autor książki Książka toaletowa . Według Austina krew jest ciemniejsza niż zwykły czerwony odcień, ponieważ została przetworzona i przepuszczonaukład trawiennyz jedzeniem.

To powiedziawszy, ciemna kupa może być po prostu nieszkodliwym efektem ubocznym przyjmowania suplementów żelaza (minerał ma naturalnie czarny kolor) lub przepisanych leków, takich jakleki przeciwdepresyjne, kodeina lub oksykontyna. Jeśli nie masz pewności, najlepiej zadzwoń do lekarza.

3. ... kupa jest bardzo luźna, ale nie powoduje biegunki.

Zwykle jest to tylko oznaka wrażliwości na żywność, mówi Watson. Posiadanie wrażliwości nie oznacza, że ​​jesteśuczulony, ale jedzenie jestpodrażnia twój układ pokarmowyi powodując, że twoje ciało wytwarza śluz, który sprawia, że ​​twoja kupa jest bardziej płynna niż zwykle. Niektóre z typowych winowajców to nabiał, jajka i gluten. Watson mówi, że w niektórych przypadkach pomocne może być przyjmowanie suplementu probiotycznego.esposa infiel sexting en un juego de béisbol

4. ... kupa pachnie gorzej niż zwykle.

Jeśli zauważysz znaczną różnicę w smrodzie, może to oznaczaćmasz zaparciaa stolec trzyma się dłużej niż powinien. Kiedy tak się dzieje, wytwarzane są bardziej naturalne gazy trawienne - na przykład metan, siarka, azot, dwutlenek węgla i wodór - a bakterie fermentują w okrężnicy. Poprawka: integruj więcejżywność bogata w błonnikdo swojej diety i pozostań nawodniony, mówi Watson.

To powiedziawszy, jeśli podróżowałeś domiędzynarodowy cel podróżyNiedawno i twoja kupa śmierdzi naprawdę paskudnie, Watson mówi, aby natychmiast udać się do lekarza, ponieważ może to wskazywać na infekcję pasożytniczą, wirusową lub bakteryjną.

Leczenie całego ciałaKupuj teraz

5. ... kupa ma jasny kolor.

Prawdopodobnie musisz zbadać wątrobę, mówi Watson. Żółć jest produkowana w wątrobie i to ona nadaje Twojej kupie brązowy kolor, jaki powinien mieć. Kiedy Twoja kupa jest lekka, wątroba nie wytwarza wystarczającej ilości żółci, co oznacza, że ​​organizm nie jest dobrze odtruwany ”. Po konsultacji z lekarzem Watson mówi, żeby spróbować dodaćkorzeń mniszka lekarskiegodo swojej diety, jakwstępne badaniazasugerował, że roślina może pomóc w poprawie funkcji wątroby.6. ... kupa ma w sobie krew.

Może to oznaczać wiele różnych rzeczy. Jednym z nich jest to, że mogłeś wypchnąć kupkę zbyt mocno, co może prowadzić do niewielkiego rozdarcia wyściółki kanału odbytu, który jest NBD, o ile krwawienie nie utrzymuje się. Lub, jeśli jest mniej niż pół łyżeczki krwi i towarzyszy temu pewien ból i dyskomfort, Watson mówi, że krwawienie może być spowodowane przezhemoroidy wewnętrzne, w takim przypadku musisz udać się do lekarza. Może to również oznaczać, że gdzieś w okrężnicy lub w dolnym odcinku przewodu pokarmowego występuje krwawienie, więc Austin sugeruje, aby zostać zbadanym.

¿Qué corte de pelo se adapta a las mujeres de cara redonda?

7. ... kupa jest zielona jak wodorosty.

Zielony kolor kupy może oznaczać, że jesz dużozielone warzywa liściaste, ale jeśli ma głębszy odcień, może to oznaczać, że jedzenie przepływa zbyt szybko przez układ pokarmowy, mówi Austin. `` Naturalny kolor żółci ma zielony odcień, więc kiedy wychodzi na stołek, oznacza to, że organizm nie miał wystarczająco dużo czasu, aby przetworzyć ją na brązowy kolor, jaki powinien być ''.

8. ... kupa jest brązowa i ma kształt banana.

Dobra wiadomość: to idealna sytuacja na stołek. Watson twierdzi, że jesteś w dobrej formie, gdy kupa zawiera około 75% wody i 25% bakterii i błonnika, a kiedy to nastąpi, zwykle wychodzi w bogatym brązowym kolorze, ma około jednej stopy długości i ma konsystencję pasty do zębów. Wskazuje również, że otrzymujeszwszystko, czego potrzebujesz, więc rzeczyna oddziale trawiennym przebiegają sprawnie - dodaje.

9. ... kupa jest jasnoniebieska lub fioletowa.

Prawdopodobnie złapałeś burgera, jakiś intensywny barwnik lub ostatnio zjadłeś kilka buraków. Pomimo dziwacznego wyglądu, nie ma się czym martwić.

10. ... kupa jest cienka jak ołówek.

Jeśli twoja kupa zmieniła się z normalnej na cienką jak ołówek, może to nie być spowodowane dietą. WedługCleveland Clinicjelita (i jego ruchy) stają się naprawdę wąskie w przypadku niektórych typów raka okrężnicy, dlatego najlepiej umówić się na wizytę u lekarza, aby wykluczyć wszelkie ciężkie objawy.

romance en la cama con tu novio

11. ... kupa jest żółta.

Widzenie żółtej kupy w toalecie nie jest przyjemne. Zwykle śmierdzi, ponieważ składa się z nadmiaru tłuszczu, prawdopodobnie z powodu zaburzeń wchłaniania, takich jak celiakia, zgodnie zKlinika majonezu. Aby dowiedzieć się, czy gluten powoduje problemy z jelitami, skontaktuj się z lekarzem w celu wykonania testów. Celiak wpływa1 na 100 osób na całym świeciei może wymagać przestrzegania diety bezglutenowej.

12. ... kupa pływa.

Kiedy kupa unosi się na szczyt miski, zwykle jest to spowodowane zmianą diety i większym gazowaniem.Cleveland Clinic. Może to również oznaczać, że organizm nie wchłania prawidłowo składników odżywczych, a nawet może być oznaką infekcji przewodu pokarmowego. Jeśli po kilku dniach nie wróci do normy, skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że wszystko jest w odpowiedniej kolejności.