8 super bezbolesnych sposobów, aby w końcu wyeliminować głód cukru - Marzec 2023

Getty Images

Cukier: Nie powinniśmy z tobą mieszkać, ale nie wyobrażamy sobie życia bez ciebie. W końcu, jak dziewczyna ma przetrwać od czasu do czasu bez czekolady ?! Prawda jest taka, że ​​to naprawdę trudne…naukowcy z Francjiodkrył, że ciągłe pragnienie słodkich pokarmów z dodatkiem cukru (pomyśl o ciastkach i ciastach) można porównać do uzależnienia od narkotyków, takich jak kokaina. Woah! Ale jeśli zauważyłeś, że częściej przesadzasz, możesz to zapanować. Wypróbuj te proste strategie, aby zredukować koszty bez wychodzenia z kukułki.

Nix the Fake Stuffalimentos que aumentan la libido y la testosterona

Chociaż możesz pomyśleć, że dodanie jednej lub dwóch paczek sztucznego substytutu cukru, takiego jak Splenda lub Sweet n 'Low, do codziennej filiżanki kawy pomoże ograniczyć twoją miłość do białych rzeczy, tak naprawdę nie jest. Dla początkujących,badanieopublikowane wYale Journal of Biology and MedicineOdkryliśmy, że wyjątkowo słodki smak sztucznych słodzików może pobudzać apetyt na cukier i uzależnienie od cukru, wprowadzając Cię w błędne koło. Według naukowców z Instytutu Nauki im. Weizmanna w Izraelu sztuczne słodziki mogą zmieniać skład bakterii w naszych jelitach, ostatecznie powodując szkodliwe zmiany, które mogą prowadzić do otyłości i cukrzycy - dwóm warunkom, którym te słodziki mają zapobiegać. Zamiast tego spróbuj dodać do filiżanki Joe aromatyczne mleko, takie jak mleko migdałowe, kokosowe lub nerkowca. Możesz zacząć od wersji słodzonych - popularną opcją jest wanilia - które zawierają około 8 gramów cukru na filiżankę (używasz znacznie mniej niż w przeciętnym napoju). Z biegiem czasu, stopniowo przechodź na odmianę niesłodzoną, aby całkowicie wyeliminować dodany cukier.

Dodaj owoce do swojego napoju gazowanego

Jeśli nadal walczysz o porzucenie napojów gazowanych, dowiedz się, co w niej kochasz. Czy to bąbelki? Następnie wybierz maszynę SodaStream, sugerujeCheryl Forberg, RD,dietetyk dla NBCNajwiększy przegranyi autorMały przewodnik po dużych stratach. „Ale zamiast kupować opakowania syropów z coli i piwa korzennego, które zawierają cukier i sztuczne słodziki, znajdź mieszanki o smaku owocowym, takie jak lemoniada i malina, ponieważ są one słodzone naturalnymi owocami”. Jeśli maszyna nie jest w Twoim stylu, dodaj plasterki świeżych owoców, takich jak cytrusy, jagody lub melon, do sody klubowej.Aromat z ekstraktami

Aby wzbogacić swoją kawę lub herbatę dodatkową dozą słodyczy, Forberg zaleca zakup pustej butelki z zakraplaczem, napełnienie jej wysokiej jakości aromatyzowanym ekstraktem, takim jak wanilia, migdał, orzech laskowy lub kokos, i dodanie jednej do dwóch kropli do gorących napojów lub kubek zwykłego jogurtu. „Tylko upewnij się, że słowo„ czysty ”znajduje się na pudełku lub butelce ekstraktu” - ostrzega. „Jest droższy niż typowe sztuczne ekstrakty, ale trochę go za to idzie”. Butelka prawdziwego ekstraktu nie zawiera cukru, a smak może nadać napojowi deserowego kopa.

Zjedz śniadanie bogate w białkoKoniec z brakiem porannego posiłku. Jeśli to zrobisz, zniweczy to twoje najlepsze wysiłki w walce z cukrem.Ostatnie badaniaodkrył, że zjedzenie śniadania może obniżyć apetyt na coś słodkiego później w ciągu dnia o 300 procent (tak, dobrze to przeczytałeś), dzięki uwolnieniu substancji chemicznej poprawiającej samopoczucie, dopaminy, która ma bezpośredni wpływ na to, kiedy podajesz w impulsy i kiedy czujesz potrzebę nagrody. Dopełnij ofertę (widzisz, co tam zrobiliśmy?) Daniem pełnymbiałko- jak burrito z jajkiem i fasolą, jogurt ze świeżymi owocami lub smoothie z białkiem serwatkowym, jagodami i mlekiem - aby zachować sytość na dłużej i jeszcze bardziej zmniejszyć ochotę na cukier. A jeśli to pikantny posiłek, jeszcze lepiej. „Śniadanie to nie deser” - mówi Forberg. „Jeśli masz słabość do cukru, rozpoczęcie pierwszego kęsa dnia od czegoś słodkiego przygotowuje cię na dzień z większą ilością cukru”.

sangre menstrual de color rojo brillante durante más de una semana

Popijaj szpinakiem

Wygląda na to, że Popeye coś wpadł. W okresie trzech miesięcynaukowcy ze Szwecjizebrał 38 kobiet z nadwagą i poinstruował je, aby wypiły łykzielony napójkażdego ranka przed śniadaniem. Połowa grupy otrzymała shake z pięcioma gramami ekstraktu ze szpinaku (zawierającego błony z zielonych liści zwane tylakoidami, które są naturalnymi środkami tłumiącymi apetyt), podczas gdy pozostali otrzymali placebo. Ci, którzy pili szpinak, schudli średnio 5 kilogramów - około 11 funtów - i nie zgłaszali żadnego silnego apetytu na jedzenie, podczas gdy druga grupa straciła tylko 3,5 kilograma - około 7 funtów - i regularnie pragnęła słodyczy i fast foodów. „Wypicie napoju zawierającego tylakoidy przed śniadaniem zmniejsza apetyt na cukier i sprawia, że ​​czujesz się bardziej usatysfakcjonowany przez cały dzień” - mówi Charlotte Erlanson-Albertsson, profesor medycyny i chemii fizjologicznej na Uniwersytecie w Lund. Aby samemu czerpać korzyści, dodaj do swojego garść zielonych warzyw liściastychporanny koktajl. Otrzymasz odżywczy huk bez dziwnego smaku - mała obietnica.

Uważaj na #FoodPorn

Mówi się, że jemy oczami, a nie żołądkiem, a jeśli to prawda, to wyjaśnia, dlaczego reklamodawcy wysadzają nas w mediach społecznościowych hasłem #foodporn. ZAnaukaopublikowane wPsychologia i zdrowieodkryli, że kontakt z reklamami żywności może prowadzić do chęci i przejadania się, zwłaszcza u osób z nadwagą i otyłością. Więc jeśli zobaczysz zdjęcie cronuta lub słodkiej bułki (witaj, Cinnabon!), A następnie poczujesz pokusę, aby wpaść do kawiarni na słodki poczęstunek, zrób sobie przysługę i odwróć wzrok. Jeśli to nie wystarczy, rozważ rezygnację z obserwowania tych kont na Instagramie, aby nie być bombardowanym przez cały dzień.

¿Cómo se ve realmente santa?

Spróbuj Chai

Forberg, który przyznaje, że popołudniu lubi słodycze, zaleca, aby w razie potrzeby napić się herbaty chai. „Słodkie przyprawy - cynamon, imbir, gałka muszkatołowa, goździki - mogą być bardzo satysfakcjonujące bez gwałtownego wzrostu spożycia cukru” - mówi. „A dzięki kofeinie zawartej w herbacie zapewnia trochę orzeźwienia”. Popijaj powoli, a może się okazać, że pragnienie jedzenia znika.

Iść spać

lo que excita visualmente a un hombre

Solidny sen daje mnóstwo korzyści zdrowotnych: mniej stresu, lepsza koncentracja, lepsza pamięć i kreatywność, a także pomoc w odchudzaniu, żeby wymienić tylko kilka. Ale z jakiegoś powodu wydaje się, że nigdy nie zdobywamy wystarczająco dużo - a to może zwiększać twoje pragnienie słodyczy.Eksperci naukowi z University of California BerkeleyMówią, że dodatkowy czas z głową na poduszce może spowodować zmniejszenie apetytu na niezdrowe jedzenie wysokokaloryczne. Okazało się, że plikbrak snuutrudniał obszar mózgu związany z podejmowaniem decyzji i zwiększoną aktywność w obszarze, który reaguje na nagrody. „Mózg zostaje osłabiony przez brak snu, co prowadzi do wyboru bardziej niezdrowej żywności i ostatecznie do wyższych wskaźników otyłości” - mówi naczelna autorka badania Stephanie Greer. Ale jeśli rzucasz się i obracasz całą noc z powodu stresu - a także diety nie do złudzenia - rozważ to dwutorowe podejście: Wyrzuć na chwilę cukier ze swojego życia, aby ustabilizować swoje wzloty i wypadki, a potem dokładnie przyjrzyj się temu, co naprawdę Cię stresuje, aby przekonać się, czy możesz dokonać pewnych pozytywnych zmian. Oba mogą pomóc ci lepiej spać w nocy, co zakończy ciągły cykl twojego ścigania cukrowego smoka. Ach, słodka ulga (gra słów przeznaczona).

10 podstępnych źródeł cukru, których należy unikać

13 Naturalnie słodkich deserów, które nie wymagają cukru

Prawdziwa okazja na słodziki