14 rzeczy, które należy wiedzieć, gdy twoja żona chce półotwartego małżeństwa

„Moja żona chce półotwartego małżeństwa”… Myślę, że to najtrudniejsze zdanie, jakie mężczyzna może wypowiedzieć na głos. Nie mam nic przeciwko związkom poliamorycznym, gdy oboje partnerzy się na to zgadzają, ale moim zdaniem trochę trudno jest, gdy jeden z partnerów chce, aby był jednostronny.Jednak to też wiem JEŚLI kochasz swoją żonę, to bez względu na wszystko zdecydujesz się z nią zostać. Pozostaniesz z nią w związku małżeńskim, nawet jeśli zaproponuje pół- otwarty związek .

Z drugiej strony rozumiem Ciebie i wszystkie Twoje mieszane uczucia. Zdecydowanie nie jest łatwo przejść przez coś takiego i chcę być tu dla ciebie i sprawić, by twoja podróż po tej nowej ścieżce życia była choć trochę łatwiejsza. Więc zróbmy to.Zawartość pokazać 1 14 rzeczy, o których należy pamiętać, gdy twoja żona chce półotwartego małżeństwa 1.1 1. Pomyśl o potencjalnych powodach, dla których pomyślała o półotwartym małżeństwie 1.2 2. Zaufaj swojemu najlepszemu przyjacielowi 1.3 3. Czy na pewno poradzisz sobie z seksem żony z innymi ludźmi? 1.4 4. Otwórz się na nią 1.5 5. Czy wpłynęłoby to na zaufanie między wami? 1.6 6. Musisz ustalić podstawowe zasady 1.7 7. I regularnie się melduj 1.8 8. Miej realistyczne oczekiwania 1.9 9. Rozwiązuj wszystkie podstawowe problemy we właściwy sposób i na czas 1.10 10. Ukryte urazy prędzej czy później doprowadzą do rozwodu 1.11 11. Twoje życie seksualne z pewnością ulegnie zmianie 1.12 12. Zadbaj o mocne połączenie 1.13 13. Nie pozwól, aby opinie innych ludzi miały na Ciebie wpływ 1.14 14. To, czego chce twoja żona, jest ważne, ale to, czego chcesz, jest o wiele ważniejsze! dwa Czy półotwarte małżeństwo może działać? 3 Czy otwarte małżeństwa mają wyższy wskaźnik rozwodów? 4 Czy otwarte małżeństwo może być jednostronne? 5 W zamknięciu

14 rzeczy, o których należy pamiętać, gdy twoja żona chce półotwartego małżeństwa

Więc jeśli twoja żona tego chce rodzaj związku nagle i nie wiesz, co robić, mam nadzieję, że te wskazówki przyniosą ci spokój i rozjaśnią twoją ścieżkę, abyś mógł podjąć właściwą decyzję.

1. Pomyśl o potencjalnych powodach, dla których pomyślała o półotwartym małżeństwie

  zamyślony mężczyzna siedzi na kanapie

Wiem, że nie mogłeś sobie nawet tego wyobrazić, mówiąc swojej żonie „tak”, ale to się dzieje i teraz musisz pomyśleć, jak sobie z tym poradzić.

Jeśli uważasz, że nadal możesz sprawić, że twoja żona zmieni zdanie, musisz pomyśleć o wszystkich potencjalnych powodach, które skłoniły ją do podjęcia takiej decyzji.Był twój związek seksualny Dobry? Czy iskra między wami wciąż żyje? Czy wykazywała jakiekolwiek pragnienie poliamoria kiedy byliście na randce?

To są wszystkie pytania, które musisz sobie zadać, aby zrozumieć nagłą potrzebę twojej żony do półotwartego małżeństwa. A kiedy dojdziesz do wniosku, powinieneś spróbować naprawić tę część swojego małżeństwa lub porozmawiać z nią o tym, ponieważ to może sprawić, że zrezygnuje z całej sprawy półotwartego małżeństwa.

2. Zaufaj swojemu najlepszemu przyjacielowi

Wiem, że nie jest łatwo przejść przez to samotnie, dlatego radzę podzielić się tym, co się dzieje, z osobą, której najbardziej ufasz. Oczywiście nie jest łatwo pójść do przyjaciela i powiedzieć mu: „moja żona chce otwartego małżeństwa”, ale w końcu, jeśli oni cię nie rozumieją, kto wtedy to zrobi?Jestem pewien, że twoje najlepszy przyjaciel będzie cię wspierać, bez względu na to, co postanowisz. Co najważniejsze, mogą nawet udzielić ci dobrych rad na temat tego, co powinieneś zrobić, co może pomóc ci podjąć właściwą decyzję.

W końcu twój najlepszy przyjaciel to osoba, która zna Cię najlepiej, może nawet lepiej niż Ty sam. Czy jest ktoś lepszy do skonsultowania się w tej sprawie niż twój chłopak? Możesz się założyć, że nie ma!

3. Czy na pewno poradzisz sobie z seksem żony z innymi ludźmi?

Nie tylko będziesz musiał zobaczyć swoją żonę z nowym partnerem, ale będziesz musiał zaakceptować ten fakt ma stosunki seksualne z innym mężczyzną . Jesteś pewien, że sobie z tym poradzisz?

Większość mężczyzn jest bardzo opiekuńcza w stosunku do kobiety, którą kocha, i nie lubi dzielić się z nikim innym. Jeśli jesteś jednym z tych mężczyzn, to nawet nie próbuj z tym całym półotwartym małżeństwem, bo wpadniesz w panikę, gdy twoja żona po raz pierwszy powie ci, że ma innego partnera seksualnego.

4. Otwórz się na nią

  piękna kobieta rozmawia z mężczyzną

Bezpośrednia i otwarta komunikacja jest kluczem do tego typu relacji. Jeśli na początku nie zakomunikujecie wszystkich swoich potrzeb, wasze małżeństwo będzie już skazane na niepowodzenie.

Cokolwiek teraz czujesz, musisz podzielić się tym ze swoją żoną. Jeśli w którymś momencie poczujesz, że nie możesz już tego znieść, powinieneś natychmiast do niej podejść i przyznać, że masz wątpliwości co do tego wszystkiego.

5. Czy wpłynęłoby to na zaufanie między wami?

Jeśli uważasz, że ta cała nowa koncepcja w twoim małżeństwie doprowadziłaby do nadużycia zaufania, musisz zakomunikować to swojej żonie, ponieważ byłoby to ogromne łamacz umów .

Jeśli chcesz, aby to zadziałało, musisz sobie ufać ponad wszystko. Jeśli wpłynie to na zaufanie między wami, zaczniecie powoli się oddalać i prędzej czy później zdecydujecie się na rozstanie.

6. Musisz ustalić podstawowe zasady

Ustawienie podstawowe zasady oraz jasne granice są konieczne. Musisz mówić głośno i wyraźnie o tych rzeczach, gdy tylko zdecydujesz się rozpocząć tę nową podróż.

Jeśli nie zgadzasz się z tym, że twoja żona robi coś z nowymi partnerami, musisz jej od razu powiedzieć. Z drugiej strony, jeśli nie chce, abyś angażował się w jej inne związki, musi to również powiedzieć i uwzględnić to w swoich granicach.

7. I regularnie się melduj

O ile ważna jest otwarta komunikacja, ważna jest również regularna komunikacja. Musisz często dzielić się tym, jak się czujesz, ponieważ po drodze będzie wiele mieszanych uczuć, zwłaszcza gdy twoja żona pozna swojego pierwszego nowego partnera.

Regularne zameldowania zapobiegnie wszelkim nieporozumieniom między wami i znacznie ułatwi całą sprawę. W ten sposób twój partner będzie wiedział, jak się czujesz w każdej chwili, i będzie w stanie wyczuć, kiedy coś jest z tobą nie tak lub kiedy nie czujesz się dobrze z pewnymi rzeczami.

8. Miej realistyczne oczekiwania

  mężczyzna i kobieta rozmawiają na kanapie przy kawie

Od samego początku musisz ustalić i utrzymać realistyczne oczekiwania. Nie oczekuj, że pewnego dnia twoja żona zmieni zdanie i wróci do posiadania jakiś ekskluzywny związek z tobą ponownie.

Prawda jest taka, że ​​może się to nigdy nie wydarzyć i trzeba być tego świadomym. Jeśli nie możesz znieść dzielenia się swoją żoną z innymi mężczyznami, po prostu powiedz to od razu - nie rób fałszywych nadziei, ponieważ mogą złamać ci serce.

9. Rozwiązuj wszystkie podstawowe problemy we właściwy sposób i na czas

Po ustawieniu podstawowe zasady , powinieneś także pozbyć się wszelkich wątpliwości, jakie możesz mieć co do swojej żony. Wiem, że masz tak wiele pytań w głowie, więc nie bój się zadać jej każdego z nich.

Jeśli zdecydujesz się na półotwarte małżeństwo, napotkasz wiele wzlotów i upadków. I będziesz musiał się nimi zająć na czas, jeśli chcesz utrzymać swoje małżeństwo.

10. Ukryte urazy prędzej czy później doprowadzą do rozwodu

Możesz od razu zaakceptować propozycję żony tylko po to, by ją uszczęśliwić lub zatrzymać przy sobie, ale z pewnością byłaby to zła decyzja. Musisz to przemyśleć i być gotowym na wszystko, co się z tym wiąże, zanim zaakceptujesz propozycję żony.

W przeciwnym razie ukryta niechęć ostatecznie całkowicie zniszczy twoje małżeństwo. Jeśli nie będziesz uczciwy od pierwszego dnia, możesz być pewien, że nie będziesz w stanie utrzymać swojego małżeństwa.

11. Twoje życie seksualne z pewnością ulegnie zmianie

Nie jestem pewien jak, ale faktem jest, że nowa koncepcja w twoim małżeństwie wpłynie na twoje życie seksualne. Może to być korzystne, ale wniesie też wiele nowych spraw do sypialni.

Dlatego musisz wyznaczyć jasne granice dotyczące związek seksualny także. Twoja żona będzie musiała na nią uważać nowi partnerzy i używaj ochrony za każdym razem, aby zapewnić wam bezpieczeństwo. To naprawdę podstawowa zasada dla wszystkich otwarte relacje .

Z drugiej strony twoja żona może nauczyć się nowych rzeczy, a ty możesz zacząć eksperymentować z różnymi pozycjami seksualnymi i zabawkami w łóżku. To jest dobra strona posiadania półotwartego małżeństwa, ponownego rozpalenia iskry między małżeństwem.

12. Zadbaj o mocne połączenie

  uśmiechnięta kochająca para spaceruje po parku

Będziesz musiał stale pracować nad połączeniem. Jeśli w którymś momencie wasz związek zacznie słabnąć, może to oznaczać koniec waszego małżeństwa.

Nie będziesz w stanie obsłużyć półotwarte małżeństwo rzecz, jeśli nie utrzymasz solidnego połączenia. Otwarte relacje nigdy nie są łatwe do utrzymania, ale kiedy para ma silny związek, zawsze będą jasno wiedzieć, jakie są ich priorytety.

13. Nie pozwól, aby opinie innych ludzi miały na Ciebie wpływ

Trzeba mieć świadomość, że A dużo ludzi przeciwko poligamia i nie zaakceptuje Twojej decyzji – nawet niektórzy z Twoich bliskich mogą być temu przeciwni. Jednak decyzja należy do Ciebie i nie powinieneś przejmować się innymi i ich opiniami.

Mają swoje życie i na nim powinni się skupić. Nie pozwól, aby ich oceniające spojrzenia przeszkodziły ci w podjęciu decyzji, ponieważ w tej historii liczy się tylko ty i twoje własne szczęście.

14. To, czego chce twoja żona, jest ważne, ale to, czego chcesz, jest o wiele ważniejsze!

Życzenia twojej żony są ważne, ale twoje są równie ważne, a nawet ważniejsze. Podejmując decyzję, staraj się o tym pamiętać.

Wiem, że chcesz uszczęśliwić swoją żonę i gdyby to od Ciebie zależało, spełniłbyś wszystkie jej życzenia. Jednak czy naprawdę chcesz utknąć w małżeństwie, w którym nie czujesz się szczęśliwy do końca życia?

To może być moment żarówki dla ciebie, ponieważ możesz teraz zrozumieć, że twoja żona nie kocha cię tak samo, jak ty kochasz ją. Ona jest dla ciebie więcej niż wystarczająca, podczas gdy z drugiej strony to ona chce spróbować nowych związków i mieć półotwarte małżeństwo.

Czy półotwarte małżeństwo może działać?

  mężczyzna rozmawiający z kobietą

Może, ale nawet jeśli na to nie wygląda, utrzymanie tego typu małżeństwa wymaga wiele pracy i wysiłku. Prawda jest taka, każdy rodzaj związku może działać, gdy para jest zdecydowana walczyć, aby to zadziałało.

Najważniejszą rzeczą w utrzymaniu półotwartego małżeństwa jest uczciwość. Oboje partnerzy muszą być ze sobą szczerzy przez cały czas i regularnie meldunki gdzie będą mogli podzielić się swoimi uczuciami.

Kolejna rzecz, którą para musi zrobić w półotwarte małżeństwo jest ustawiony jakiś podstawowe zasady . Bez tego sprawy nie będą całkowicie jasne dla obu stron, a wcześniej czy później te rozbieżności spowodują znacznie większe problemy i problemy.

Również otwarta komunikacja jest koniecznością w tego typu małżeństwach (w rzeczywistości jest to konieczność w każdym typie małżeństwa). Wszystkie podstawowe problemy muszą zostać rozwiązane na czas; w przeciwnym razie wywołają większe problemy i doprowadzą do potencjalnego rozwodu.

Czy otwarte małżeństwa mają wyższy wskaźnik rozwodów?

Faktem jest, że małżeństwa niemonogamiczne mają niski wskaźnik powodzenia. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że większość par wpada na to zbyt wcześnie lub bez odpowiedniego przemyślenia.

Niektóre badania wykazały nawet, że 92 proc małżeństwa otwarte upaść i zakończyć się rozwodem. Naprawdę nie jest trudno uwierzyć w te dane, ponieważ bardzo trudno jest utrzymać tego rodzaju małżeństwo.

Oboje partnerzy muszą być w tym w 100%, a jeśli jeden z nich nie jest szczery w swoich uczuciach, ich otwarte małżeństwo jest w niebezpieczeństwie. A kiedy para zdecyduje się spróbować niemonogamicznego związku, trudno im wrócić na właściwe tory i kontynuować monogamiczne małżeństwo. Właściwie jest to prawie niemożliwe.

las características más atractivas de una mujer

Czy otwarte małżeństwo może być jednostronne?

Można, ale utrzymanie takiego małżeństwa jest bardzo trudne. Prędzej czy później partner, który chce mieć małżeństwo monogamiczne zaczyna czuć się niekomfortowo i zmienia zdanie na ten temat półotwarte małżeństwo rzecz.

Właściwie trudno jest utrzymać otwarte małżeństwo, a jest to o wiele trudniejsze i zbyt skomplikowane, gdy jest na wpół otwarte.

Partnerzy albo muszą być bardzo liberalni, albo muszą być w sobie zakochani po uszy. Ponownie, jak powiedziałem, nastąpi ponowne rozważenie i ponowna ocena rzeczy, które ostatecznie mogą doprowadzić do końca ich małżeństwa.

W zamknięciu

Radzenie sobie z trudną sytuacją, gdy żona chce półotwartego małżeństwa, nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy mąż jest nadal szaleńczo zakochany w swojej kobiecie. Jest to łatwe dla tych, którzy przestali kochać swoje żony, ponieważ mogą po prostu odrzucić ich propozycję lub odpowiedzieć na nią rozwodem.

Większość mężczyzn chce tradycyjnego małżeństwa i mają nadzieję, że to właśnie osiągną, gdy zobowiążą się do jednej kobiety. Oczywiście tradycyjne małżeństwo zawsze będzie A małżeństwo monogamiczne niemonogamia zdecydowanie nie należy do tradycji.

To jeden z powodów, dla których większość mężczyzn będzie miała trudności z zaakceptowaniem tego pomysłu, a pragnienie żony półotwartego związku w większości przypadków doprowadzi do rozwodu.

Chodzi o to, że musisz pamiętać, że musisz podjąć decyzję i bez względu na to, jaka to decyzja, nikt nie ma prawa cię osądzać. Jeśli kochasz swoją żonę i czujesz, że należy dać jej to, czego chce, zrób to. Z drugiej strony, jeśli nie możesz tego zaakceptować lub myślisz, że a związek niemonogamiczny uczyniłoby cię nieszczęśliwym, masz pełne prawo się na to nie zgodzić. Nawet jeśli będzie cię to kosztować małżeństwo, w końcu twoje własne szczęście i spokój ducha powinny być twoim priorytetem.