Wszystko, co musisz wiedzieć o nauce kochania siebie (+ cytaty)

Wszystko, co musisz wiedzieć o nauce kochania siebie (+ cytaty)

Miłość, której najbardziej potrzebujemy, to często ta, której najbardziej nam brakuje: miłość własna.Idziemy przez życie oferując wszystkim innym nasze wsparcie i empatię, ale jeśli chodzi o siebie, nie mamy nic poza słowami krytyki i nienawiści.Jak zacząć uczyć się kochać siebie? Dlaczego w ogóle jest to takie trudne? Czy to prawda, że ​​nie możesz być kochany przez kogoś innego, dopóki nie zaczniesz kochać siebie?

Z przyjemnością udzielę Ci wszystkich odpowiedzi, których szukasz, jednocześnie pokazując, jak zasługujesz na miłość, nawet jeśli najmniej masz na to ochotę.Dlaczego miłość własna jest tak trudna?

smutna młoda kobieta

To trudne, bo przyzwyczajamy się do złego traktowania.

Najczęściej nasi rodzice przekazują nam traumę pokoleniową. Ponieważ nie zagoiły się i prawdopodobnie nawet nie są świadome, że są w traumie, sprawiają, że czujemy się tak, jak kiedyś.Przemoc słowna i fizyczna ze strony członków rodziny lub rówieśników pozostawia trwałe blizny, które podążają za tobą przez całe życie i wpływają na każdą twoją decyzję.

Mimo że Twoje problemy najprawdopodobniej wynikają z wykorzystywania w dzieciństwie, możliwe jest również, że ostatnio przeżyłeś ekstremalną traumę, która utrudniła Ci pokochanie siebie.

Ignorancja nie zawsze jest błogością

Smutną prawdą jest to, że nie zawsze jesteśmy świadomi, kiedy jesteśmy wykorzystywani.Często pewne zachowania są postrzegane jako normalne, a nawet trywializujemy je i żartujemy z nich.Zaufaj mi, twoi rodzice nazywają cię leniwym i niezdolnym zamiast wspierać cię, gdy czujesz się przygnębiony, nie jest normalne.

Kiedy każą ci „wyssać się” zamiast płakać, to nie jest normalne.

Kiedy przeklinają twoje istnienie za każdym razem, gdy popełniasz błąd, to nie jest normalne.

Co możesz zrobić?

Cóż, możesz nauczyć się różnych form nadużyć. Rozpoznaj toksyczne wzorce we własnym życiu i spróbuj się ich pozbyć.

Jeśli to zbyt trudne, najlepszym sposobem działania byłoby skontaktowanie się z terapeutą. Pomogą ci odkryć całą toksyczność, której byłeś częścią, i poprowadzą cię do stworzenia lepszego życia.

Uświadom sobie, że musiszżyć dla siebie. Twoje życie zawsze było o tobie. Przeczytaj to jeszcze raz.

Czy można nauczyć miłości własnej?

szczęśliwa młoda kobieta trzymająca filiżankę kawy

Absolutnie.

Z pewnością jest to trudne, ale wcale nie niemożliwe. Najważniejszą rzeczą jest to, żedaj sobie czas.Zmiana nie następuje z dnia na dzień. Najpierw musiszobejmij swoje niedoskonałości.

Zrozum, żejesteś godziennawet ze wszystkimi twoimi wadami. Pracujesz nad nimi tylko po to, abyżyj szczęśliwszym i łatwiejszym życiem, a nie dlatego, że trzeba to naprawić.Poza tym niektóre wady sprawiają, że jesteś bardziej kochany.

Pan wie, że z tym też się zmagałem. Wiele lat zajęło mi dostrzeżenie własnej wagi. Musisz wiele razy być rozczarowany, zanim w końcu zostaniesz oświecony.

Prawda jest taka, że ​​nauka kochania siebie jest trudna, ponieważ NAUczono cię, jak źle siebie traktować. A jeśli byłeś nauczony raz, z pewnością możesz zostać nauczony ponownie. Tym razem zrób to dobrze.

Czy inni mogą cię kochać, jeśli ty sam siebie nie kochasz?

para w kuchni jedząca pizzę?

Z pewnością tak.

Zawsze nienawidziłem, gdy ludzie mówili coś przeciwnego. Wiesz, jak bardzo się zmagasz i czujesz, że będzie to trwało wiecznie. Co więcej, nie potrzebujesz kogoś, kto mówi ci, że nigdy nie będziesz kochany, dopóki nie zmienisz swojego postępowania.

Brak miłości do siebie nie jest wadą, która wymaga naprawy i nie sprawia, że ​​zupełnie nie zasługujesz na miłość.To tylko sprawia, że ​​twoje życie jest trochę trudniejsze, to wszystko. Ale to nie znaczy, że inni nie mogą czuć do ciebie uczucia.

Wciąż niesie ze sobą wiele prób i udręk…

Ludzie mogą cię kochać, ale problemy pojawiają się, gdy zaczynasz zachowywać się w sposób, którego nie zrobiłaby osoba pewna siebie.

Być może wątpisz w ich miłość, która sprawia, że ​​wszczynasz bójki, a może potrzebujesz stałego wsparcia.

To drugie może być wyczerpujące dla drugiej strony, ale jeśli naprawdę tego potrzebujesz, ktoś, kto naprawdę cię kocha, nigdy nie uzna tego za problem.

Z drugiej strony ta pierwsza jest nie tylko autodestrukcyjna, ale także rujnuje ogólny spokój związku.

Jak to naprawić?

Jeśli ciągle doświadczasz problemów w związku, zwróć uwagę na następujące trzy rzeczy:

ideas de regalos para el intercambio de regalos en familia

1. Musisz być świadomy swojego zachowania i tego, co nim kieruje. Niezrzucić winęna drugą osobę, ale raczejbrać odpowiedzialnośći obejmij to, co czujesz.

2. Spróbuj postawić się w ich sytuacji. Ćwicz empatię. Wyjaśnij siebie i obiecaj, że będziesz pracować nad swoimi problemami.

3. Dotrzymuj obietnic. Aktywnie pracuj nad zniszczeniem swoich podstawowych przekonań, abyś mógł mieć więcejzdrowe relacje.

Jak zacząć kochać siebie?

młoda kobieta medytuje na plaży

Cóż, zacznij odstawiać siebie na pierwszym miejscu.

Głównym celem uczenia się kochania siebie jeststawianie sobie priorytetu. Tak, naprawienie problemów może wzmocnić twoje relacje, alezwiązek jaki masz ze sobąma ogromne znaczenie.

Poświęcenie nie jest równoznaczne z miłością

Nadal możesz być tam dla innych, ale nie zapomnij też być dla siebie. Ćwicz samoopiekę, zarówno fizyczną, jak i emocjonalną.

Na początku nie będzie to łatwe i poczujesz się wyjątkowo winny. Ale po pewnym czasie zobaczysz korzyści, jakie ma to dla twojego zdrowia psychicznego, a także twoich relacji.

Pamiętaj – jesteś głównym bohaterem swojej własnej historii. Staraj się zostaćnajlepsza wersja siebiemożesz. Przede wszystkim znajdź w sobieniezachwiana wiara. Zobaczysz, jak sprawy w końcu zaczną wyglądać w górę.

A jeśli właśnie zakończyłeś toksyczny związek?

Toksyczne związki są bardzo powszechne. Jeśli właśnie doświadczyłeśtoksyczne zerwanie, prawdopodobnie nie jesteś pewien, jak leczyć ikochaj siebiePonownie. Mam tylko jedną rzecz do powiedzenia:

Nie potrzebujesz kogoś, kto traktuje Cię źle (np.ignoruje twoje teksty) i sprawia, że ​​czujesz się jaknie wystarczająco dobre.

Odejście od takiej osoby jest oznaką, że w końcu nauczyłeś się kochać siebie.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej osoby , bądź tą osobą dla siebie. Zaufaj mi, lepiej być sam niż z niewłaściwą osobą. Nie daj się przekonać, że jest inaczej.

Jakie są 5 kroków do miłości własnej?

kobieta jedzie na rowerze w parku

Nauczenie się kochania siebie może być nie lada wyzwaniem. Oczywiście, ponieważ wiodłeś życie pozbawione miłości własnej, osiągnięcie tego zajmie trochę czasu. Jednak krok po kroku możesz to zrobić.

Ale jakie to byłyby kroki? Co robikochać siebieprawdziwe znaczenie? Cóż, oto co:

1. Bądź swoim najlepszym przyjacielem.

Wszyscy jesteśmy delikatni i mili, jeśli chodzi o naszych bliskich. Ale gdy tylko potrzebujemy naszej własnej miłości, jesteśmy skłonni do samooceniania. Przestań.

Zamiast tego ćwicz samoakceptację i współczucie dla siebie.Ofiaruj sobie taką samą ilość miłości, jaką dałbyś komuś innemu.Tylko dlatego, że jeszcze nie kochasz siebie w pełni, nie oznacza to, że nie możesz zacząć zachowywać się tak, jakbyś to robił!

cosas que decirle a tu novio en la cama

2. Nie ma złego sposobu odczuwania.

Nauczenie się kochać siebie jest trudne, jeśli nie pozwalasz sobie na doświadczanie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych emocji. Zaufaj mi,Twój smutek nie zniknie magicznie, dopóki się z nim nie zmierzysz. Więc idź i wybuchnij płaczem!

Miej na uwadze własne dobre samopoczucie i zacznij być kimś więcejemocjonalnie wrażliwy. Prowadź dziennik lub porozmawiaj z ukochaną osobą. Ten krok jest kluczowy w Twojej podróży po miłości własnej.

3. Zmień swój sposób mówienia.

Czy często jesteś przytłoczony?negatywne myśli? Co jeśli powiem ci, że masz moc ich kontrolowania?

Tak, wiem, że prawdopodobnie teraz przewracasz oczami, ale proszę, posłuchaj uważnie:

Każda emocja jest ważna i można ją poczuć. Ale gdy tylko zauważysz deprecjonującą myśl, natychmiast ją odrzuć. Nie karm się jeszcze większą nienawiścią.

Znajdź inspirującą mantrę lub prowadź dziennik wdzięczności. W ten sposób praktykujesz miłość do siebie.

4. Twoje życie – Twoje decyzje.

Wyznaczanie granic z innymi to najważniejszy krok, który zmieni całe Twoje życie. Niestety niewielu zdaje sobie sprawę z jego znaczenia.

Przechodzą przez życie, dając więcej, niż są w stanie w tej chwili i poświęcając własne pragnienia, by spełnić cudze.

Pamiętaj, że Twój czas należy wyłącznie do Ciebie i że masz prawo narzucać zasady.

Jeśli nie lubisz przytulania, nie musisz się przytulać. Jeśli niedziele są twoimi dniami dla mnie, niech tak będzie. Nikomu nie jesteś winien wyjaśnienia.

5. Mów otwarcie.

Czy ktoś cię umniejsza?Mów głośniej! W rzeczywistości twoim obowiązkiem jest się bronić i to ich wina, że ​​cię sprowokowała. Nigdy nie myśl, że jesteś złym facetem, który po prostu walczy o siebie.

Czy twój najlepszy przyjaciel nie szanuje twoich granic?Powiedz im! Nigdy nie zapominaj, że dyskutujesz o TWOIM życiu. Zasługujesz na szacunek dla swoich decyzji.

A więc było to tylko pięć spośród wielu innychsposoby na kochanie siebie. Im więcej ćwiczysz, tym łatwiej będzie!

Jak kochasz siebie, kiedy nie wiesz jak?

kobieta trzymająca filiżankę kawy, czytanie

Cóż, skorzystaj z licznych źródeł, które masz pod ręką.

Na początek możesz przeczytać skoroszyty samopomocy. Na Amazonie jest ich mnóstwo, które zainspirują Cię do podróży po miłości do samego siebie.

Co więcej, możesz słuchać podcastów o miłości do siebie lub, jeśli sprawy stają się naprawdę trudne, zawsze możesz znaleźć psychologa klinicznego lub LCSW (licencjonowanego klinicznego pracownika socjalnego), aby dotrzeć do podstawowych problemów związanych z brakiem miłości do siebie.

Wreszcie, chociaż ciężko jest polegać na sobie, kiedy tak bardzo się zmagasz, właśnie to musisz zrobić. Zacznij kochać siebiećwiczącafirmacje miłości własneji przypominanie sobie, aby po prostuzaufaj wszechświatowi.

Jak się akceptujesz?

kobieta trzyma kubek patrząc na zachód słońca

Aby zaakceptować siebie, najpierw musisz porzucić słowa samooceny. Ciągła krytyka nigdy nie pomoże ci się zmienić.

Dlaczego nie byćdelikatny dla siebiezamiast?Oto jak możesz to zrobić:

Bądź swoim własnym wsparciem

Współczucie wobec samego siebie ma długą drogę. Musisz zrozumieć, że twoje zachowanie zostało spowodowane przez innych ludzi.Nie pozwól im dłużej z tobą zadzierać. Nie pozwól im być współtwórcami twojego własnego życia.

Zamiast tego przejmij kontrolę. Zostaw toksyczność za sobą i obejmij wszystko, czym jesteś. Uczyć się dokochaj siebienie chodzi o ukrywanie bólu, ale o jego swobodne odczuwanie. To emocja jak każda inna.

Co więcej, nie porównuj swoich postępów z cudzymi. Miałeś różne życia i różne doświadczenia, więc nie możesz oczekiwać, że ten sam typ osoby wyjdzie z tych doświadczeń.

Uświadom sobie, czego naprawdę chcesz i ułóż plan.Bądź empatyczny w stosunku do swojego wewnętrznego dziecka, które nie chce niczego więcej niż bycia kochanym przez Ciebie.

Nie zawsze ufaj sobie

Przestań porównywać się do ludzi w mediach społecznościowych, których uważasz za ładniejszych.To, że nie jesteś atrakcyjny według standardów społecznych, nie oznacza, że ​​wcale nie jesteś.

Każdy jest wyjątkowo piękny i nadszedł czas, abyś w końcuobejmij swoje prawdziwe piękno. Przypominaj sobie codziennie o wszystkich rzeczach, które kochasz w swoim wyglądzie. Ale także, jeśli po pewnych zmianach poczujesz się lepiej, dlaczego nie dążyć do nich?

que encuentran los chicos calientes en la cama

Ćwicz regularnie, jedz zdrowsze jedzenie, noś makijaż lub nie noś makijażu. Jedyną ważną rzeczą jest to, abyś czuła się seksownie i pewnie we własnej skórze. Zrób to dla siebie i własnych standardów, a nie cudzych.

Uczyć się kochać siebie cytaty

kobieta czytająca książkę pijąca wino

Podróż do…bezwarunkowa miłość własnaa poczucie własnej wartości jest największą wartością, na jaką możesz się zaangażować. Ale znaczenie zawsze tkwi w pierwszym kroku.Stopniowo przejdziesz do zdrowszych mechanizmów radzenia sobie i będziesz mieć życie, o którym zawsze marzyłeś.

Jeśli masz trudności z wykonaniem tego pierwszego kroku, oto kilka cytatów, które mogą ci pomóc.

Uczenie się, jak kochać siebie Inspirujące cytaty

Osiągnięcie pewności siebie nie jest wcale łatwym zadaniem. Bez względu na to, jak bardzo się staramy, czasami nasza niska samoocena zwycięża.

Właśnie dlatego wybrałem moje ulubione cytaty zmieniające życie, które zainspirują Cię do dbania o siebie tak, jak zawsze.

1.I żebym nikomu nie dała odpowiedzialności za swoje życie. To jest moje. Ja to zrobiłem. I mogę z tym zrobić, co chcę.– Mary Oliver

2. Nie jestem celem. Jestem łucznikiem. – Sofokles

3. Nigdy więcej nie zostanę w pokoju, rozmowie, związku lub instytucji, która wymaga ode mnie porzucenia siebie. – Glennon Doyle

4. Śmiej się ile chcesz, ale nie będziesz się ze mnie śmiać. – Jane Austen

5.Bardzo dobrze; Słyszę; Przyznaję, ale ja też mam głos, a na dobre lub złe moja mowa jest nie do uciszenia.– Joseph Conrad

6. Niech to, co robię, spływa ze mnie jak rzeka, bez forsowania i powstrzymywania się… – Rainer Maria Rilke

7. W zeszłym roku wstrzymałem się od głosu, w tym pożerałem. – Margaret Atwood

8. Zawsze zasługuję na najlepsze traktowanie, ponieważ nigdy nie toleruję żadnego innego. – Jane Austen

9.Uczę się kochać dźwięk moich stóp odchodzących od rzeczy, które nie są dla mnie przeznaczone.- Nieznany

10. Świat nie ma widzialnego porządku, a ja mam tylko porządek mojego oddechu. Pozwoliłem się wydarzyć. – Clarice Lispector

Ucz się kochać siebie Cytaty płynące z serca

Chociaż nie jesteśmy jedynymi, którzy odczuwają niepewność, często tak się to czuje. Ludzie rzadko dzielą się takimi problemami z innymi i musimy sobie z tym poradzić sami.

Tak więc, jeśli szukasz słów empatii i wsparcia, oto kilka cytatów, które zaoferują ci właśnie to:

1.Już nie próbuję się odnaleźć. Zamiast tego tworzę siebie. Nie zgubiłem się. Mam nieskończony potencjał!- Nieznany

2. Należysz do dzisiejszego świata, bez względu na to, jak bardzo się nie czujesz. – @thelatestkate

3. W porządku jest być smutnym po podjęciu właściwej decyzji. - Nieznany

4. Gdy obraz siebie staje się ostrzejszy w moim mózgu i cenniejszy, czuję się mniej boi się, że ktoś inny mnie wymaże, odmawiając mi miłości. – Jenny Slate

5.Jestem zbyt pełen życia, by być na wpół kochaną.- Ijeoma Umebinyuo

6. Podjąłem decyzję, by bardziej brać pod uwagę swoje uczucia. I musisz wybrać rzeczy, które uważasz za ważne. – Mob Psycho 100, anime

7. Pokonałem siebie, cierpiącego; własne prochy niosłem w góry; Wymyśliłem sobie jaśniejszy płomień – Friedrich Nietzsche

8. Aby być wielkim, bądź cały; niczego nie wykluczaj, nie przesadzaj, co nie jest tobą. – Fernando Pessoa

9.Teraz czy później. Nie ma nigdy.– Niall Breen

10. Kochać siebie to początek romansu na całe życie – Oscar Wilde

W sumie

dziewczyna stojąca w polu o zachodzie słońca

Nauczenie się kochania siebie nigdy nie jest łatwe, ale można to osiągnąć samą siłą woli. Magicznie się nie udazwiększyć miłość do siebie, pomimo.

To wymaga czasu, a przede wszystkim cierpliwości. Ale kiedy zobaczysz, o ile lepsze będzie twoje życie i jak silniejsze będą twoje relacje, zdasz sobie sprawę, że to wszystko było tego warte.

Jesteś jedyną osobą, która może zmienić swoje życie. Po prostu uwierz w siebie, a cuda się wydarzą.