Jak pokochać siebie w 25 łatwych, ale skutecznych krokach

Jak pokochać siebie w 25 łatwych, ale skutecznych krokach

Często nie zdajemy sobie sprawy, że tak naprawdę siebie nie kochamy. Wiem, że nie.Przez lata byłam kompletnie nieświadoma faktu, że wszystko, co robiłam, to krytykowanie siebie. Nic, co robiłam, nie było wystarczająco dobre i ciągle znajdowałam wady charakteru oraz niedoskonałości na twarzy i ciele.

Praktycznie nic nie mogło naprawić mojego wizerunku. Ilekroć patrzyłem na siebie w lustrze, widziałem tylko wielką, grubą, głupią porażkę.Miałem bezwarunkową miłość od najbliższych, ale problem polegał na tym, że nigdy nie miałem miłości od najważniejszej osoby w moim życiu: od siebie.

Dlaczego tak było? Czy to wina społeczeństwa? Czy byłem po prostu zbyt niepewny? Czy ktoś w mojej przeszłości przekonał mnie, że nie jestem godzien miłości?

Prawda jest taka, że ​​wciąż próbuję znaleźć właściwą odpowiedź na to pytanie. JednakZainwestowałem więcej energii w naukę kochania siebie.IMyślę, że to zrobiłem. Oczywiście zawsze jest miejsce na poprawę, ale patrząc na rzeczy z tej perspektywy, z dumą mogę powiedzieć, że przebyłem długą drogę.

Ty też możesz – wystarczy, że pójdziesz za moim tropemponieważ mam zamiar wyjawić ci wszystkie sekrety, których odkrycie zajęło mi lata.

Ale nie tylko cię nauczękochaj siebie. Pokażę Ci również, jak być szczęśliwszym i jak uczynić swoje życie lepszym miejscem. Zapnij pasy i czytaj dalej!Czym jest miłość własna?

szczęśliwa kobieta obejmująca się stojąc na polu

Niemniej jednak, zanim przejdziemy do tego szczegółowego przewodnika, pozwólcie, że wyjaśnię, czym jest miłość własna.

Gdyby ktoś zadał mi to pytanie lata temu, powiedziałbym mu, że miłość własna oznacza kochanie siebie – to dość oczywiste, prawda?

Cóż, po ciężkiej pracy teraz wiem, że ten termin obejmuje znacznie więcej i obejmuje takie rzeczy, jak dbanie o siebie, szacunek do siebie i samoocenę.

Nie, nie ma to nic wspólnego z egoizmem i zdecydowanie nie jest to cecha negatywna. Właściwie jest to cnota, której niewielu posiada.

Kochanie siebie oznacza akceptację swojego prawdziwego ja i robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby każdą minutę swojego życia spędzić tak szczęśliwie, jak to tylko możliwe.

Oczywiście obejmuje to zachęcanie do samorozwoju i nadanie priorytetu własnym potrzebom i dobremu samopoczuciu.

Ładnie powiedziane, wiem.Ale jak właściwie to osiągnąć? Sprawdźmy to:

Jak nauczyć się kochać siebie?

Nie budzisz się po prostu pewnego dnia i decydujesz się bardziej kochać siebie. To umiejętność, której trzeba się nauczyć.

Uczysz się tego, nigdy nie zmieniając się dla innych, pozostając w kontakcie ze swoimi uczuciami, unikając negatywnego mówienia o sobie i nie szukając potwierdzenia u innych.

Oczywiście to nie wszystko. Oto kroki, które powinieneś podjąć, jeśli chcesz zacząć kochać siebie we właściwy sposób.

Okaż sobie cierpliwość: jesteś w podróży

zamyślona kobieta pijąca kawę na balkonie

Najgorsze, co możesz zrobić, to oczekiwać, że wszystko w twoim życiu ułoży się w tej samej sekundzie. Newsflash: nie będzie.

Dobre rzeczy wymagają czasu i wysiłku, więc lepiej okazuj sobie cierpliwość. Jeśli oczekujesz od siebie zbyt wiele, oczywiście znienawidzisz siebie, gdy zobaczysz, że nie jesteś w stanie osiągnąć wszystkich tych celów.

Nie zrozum mnie źle: nie mówię, że nie powinieneś mieć planów, jak urządzić sobie życie.

Proszę tylko o zrozumienie, że jesteś w podróży. Czasami nie chodzi o miejsce docelowe, do którego się wybierasz; bardziej chodzi o zabawę, jaką masz po drodze.

Zamiast się nadmiernie forsować, ciesz się każdą chwilą swojego życia.

Nie poddawaj się przy pierwszych oznakach przeszkód. Bądź cierpliwy, a obiecuję ci, że dobre rzeczy nadejdą, kiedy najmniej się ich spodziewasz.

Myśl pozytywnie, bądź pozytywnie nastawiony, a pozytywne rzeczy się wydarzą

pozytywna młoda kobieta słuchająca muzyki za pomocą smartfona i stojąca w parku

Wiesz, jak mówią: przyciągasz to, kim jesteś? Cóż, to zdanie nie może być bliższe prawdy. Pozytywne myśli przyciągają pozytywne wyniki, więc obliczasz i zastanawiasz się, co robią negatywne.

Każdy ekspert powie ci to samo: ludzie, którzy nie kochają siebie, mają tendencję do postrzegania wszystkiego negatywnie.

Dam ci przykład. Nawaliłem w pracy. To był drobny błąd, ale to wystarczyło, żebym pogrążył się w rozpaczy.

Od razu zobaczyłem, że tracę pracę i niszczę sobie życie, jakby to była najgorsza rzecz, jaka mogła mi się przytrafić.

W konsekwencji zacząłem się nienawidzić za bycie tak głupim i lekkomyślnym. Jak mogłem popełnić taki błąd?

Z drugiej strony,po tym, jak nauczyłem się sztuki bycia pozytywnym, przestałem wyobrażać sobie najgorszy scenariusz za każdym razem, gdy najmniejsza rzecz pójdzie nie tak.

W konsekwencji pozbyłem się epizodów nienawiści do samego siebie, z którymi miałem do czynienia.

Czy rozumiesz teraz związek między miłością do siebie a optymizmem?Na co więc czekasz, aby zacząć stosować tę radę?

Śmiej się, uśmiechaj i bądź radosny

uśmiechnięta kobieta z zamkniętymi oczami skierowanymi do nieba

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, gdy po prostu siedzisz w zatłoczonym pokoju, patrząc na tych wszystkich ludzi uśmiechniętych i umierających ze śmiechu?

Sprawiają, że bycie szczęśliwym i kochanie siebie wydaje się tak łatwe, ale dla ciebie jest to jedna z najtrudniejszych prac na świecie.

Wiem, że mam. Nie mogłam się zmusić do śmiechu i uśmiechu, kiedy jedyne, o czym mogłam myśleć, to moje niedoskonałości.

Nie mówię o tym, że śmiałam się z przekonaniem, że wyglądam okropnie (choć to też był problem) – mówię o tym, że po prostu nie wiedziałam, jak cieszyć się życiem.

Nawet kiedy przypuszczalnie spędzałam czas w moim życiu, nie mogłam odpędzić myśli, że nie wystarczyło i zrobiłam coś złego.

Następnie moja terapeutka poradziła mi, żebym zaczęła się udawać. Wiem, że to brzmi dziwnie.

Ale nie martw się: to nie był sposób na stłumienie emocji . To był tylko sposób na przypomnienie mojej twarzy ruchu, który wykonywał, gdy się śmiałem.

Na początku czułem się jak klaun. Nie miałem ochoty się uśmiechać i oczywiście grałem.

Niemniej jednak po chwili złapałem się na śmiechu naprawdę. Nie musiałem udawać: coś było naprawdę śmieszne.

Zanim się zorientujesz, uśmiechałem się, bo potrafiłem się śmiać. I proponuję zrobić to samo.

Czytaj dowcipy online, oglądaj śmieszne memy lub po prostu puszczaj komedię w telewizji. Zobaczysz, o ile lepiej poczujesz się już po jednej sesji.

Dziennik wdzięczności

Jeśli nadal uważasz, że nie ma się z czego śmiać i uśmiechać, zacznij pisać dziennik wdzięczności.

Zacznij od wymieniania jeden po drugim, za co jesteś wdzięczny, na przykład za bezwarunkową miłość, którą otrzymujesz od rodziców, że masz wystarczająco dużo jedzenia na stole i dach nad głową.

Mamy zwyczaj brać te rzeczy za pewnik, ale kiedy zdasz sobie sprawę, jak bardzo jesteś szczęśliwy, nawet gdy jesteś na najniższym poziomie, obiecuję ci, że zaczniesz bardziej kochać swoje życie.

Ale proszę, nie przestawaj po tym, jak wszystko wymienisz. Poświęć chwilę każdego dnia i napisz przynajmniej jedną rzecz, za którą jesteś wdzięczny.

Czasem wystarczy obudzić się rano żywa i zdrowa. Ale hej, pomyśl tylko o tych wszystkich ludziach, którzy nie dostali dziś tego przywileju.

Nie ograniczaj się do swoich złych cech

zdenerwowana kobieta myśli siedząca przy białej ścianie

Wszyscy mamy złe cechy – niektórzy po prostu lepiej je ukrywają niż inni. Ale oni nas nie definiują.

Problem numer jeden z ludźmi, którzy nie kochają siebie, polega na tym, że ograniczasz się do swoich wad.

Tylko dlatego, że coś ci się nie udało, nie czyni cię porażką. To, że masz duży nos, nie oznacza, że ​​jesteś brzydki. Tylko dlatego, że dokonałeś jednego złego wyboru, nie oznacza, że ​​jesteś głupi.

Przykłady są nieskończone, ale jestem pewien, że widzisz, dokąd zmierzam. Nie skupiaj się na złych stronach swojej osobowości i pamiętaj, że jesteś całym pakietem.

Zamiast mówić sobie: jestem taki głupi, że wpadłem na tego gościa, spróbuj z wykonałem głupi telefon, a to będzie dla mnie lekcją, której nigdy więcej się nie powtórzę.

Jesteś osobą złożoną ze wszystkimi swoimi dobrymi i złymi cechami. Skupianie się na rzeczach, których w sobie nie lubisz, i ograniczanie się do tych cech, tylko jeszcze bardziej zniszczy Twój obraz siebie.

Codziennie zastanawiaj się nad swoimi dobrymi cechami

uśmiechnięta kobieta pisząca długopisem w zeszycie na kolanach

Wszystko to brzmi łatwiej powiedzieć niż zrobić. Ale pozwól, że dam Ci konkretne zadanie – coś, co bardzo mi pomogło.

Kup sobie długopis i notes. Chcę, żebyś zaczął trochę księgować.

Niemniej jednak nie będziesz pisać niczego podobnego do pamiętnika.Zamiast tego chcę, żebyś codziennie poświęcała chwilę czasu na napisanie o sobie czegoś dobrego.

Tak, dobrze słyszałeś:komplementuj siebie. Te notatki mogą być powiązane ze wszystkim, co chcesz: Twoim wyglądem, nastrojem na dany dzień lub czymś, co osiągnąłeś.

Wystarczy jedno zdanie dziennie, ale musisz być szczery. Napisz coś w stylu: Świetnie się dzisiaj umalowałeś lub Twoje umiejętności prowadzenia samochodu się poprawiają.

Dlaczego to jest ważne? Cóż, w ten sposób będziesz musiał wymyślić przynajmniej jeden powód, dla którego powinieneś dziś kochać siebie.

Ponadto następnym razem, gdy poczujesz się przygnębiony,nieładnyi zacznij kwestionować swoją wartość, wszystko, co musisz zrobić, to wrócić do tego notatnika i przeczytać kilka swoich dobrych cech. Przypomną ci, że zasługujesz na miłość.

Znaczenie nagradzania siebie po ciężkiej pracy

kobieta relaksuje się w wannie i pije wino

Kiedy chcesz pogratulować ukochanej osobie, że zrobiła postęp, dostajesz jej prezent, mam rację? Nagradzasz swoje dziecko lub zwierzaka za zachowanie, prawda?

To są wszyscy ludzie, których głęboko kochasz. To musi oznaczać, że wcale siebie nie kochasz. Ponieważ prawda jest taka, że ​​nigdy nie nagradzasz się po osiągnięciu sukcesu lub po prostu za ciężką pracę.

Cóż, czas to zmienić. Niekoniecznie musisz coś kupować, ponieważ nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi.

Jeśli dobrze poradzisz sobie na egzaminie, daj sobie wieczór wolny od wszystkich innych obowiązków. Jeśli odmówiłeś komuś, kogo chciałeś odrzucić, przygotuj sobie kąpiel z bąbelkami.

System samonagradzania jest o wiele ważniejszy i, co najważniejsze, bardziej skuteczny niż mogłoby się wydawać.

Odkąd pamiętasz, zawsze karałeś się za swoje błędy. A co z chwaleniem siebie?

Pozytywne afirmacje są kluczem do miłości własnej

pozytywna kobieta patrząca w lustro z ręcznikiem na głowie

Omówiliśmy już znaczenie pozbycia się negatywności. Teraz pora przejść do następnego kroku: pozytywnych afirmacji.

Zasadniczo jest to pozytywne stwierdzenie, które pomaga przezwyciężyć negatywne mówienie do siebie i nienawiść do samego siebie.

Jest to podobne do kroku, w którym codziennie zastanawiasz się nad swoimi dobrymi cechami. Jedyną różnicą jest to, że tutaj nie zapiszesz konkretnych rzeczy, które wydarzyły się danego dnia.

Zamiast tego każdego ranka budzisz się, patrzysz na siebie w lustrze i mówisz sobie, jaka jesteś piękna, mądra i zdolna.

Powiesz, że jesteś silny i potężny. Powiesz sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych dla tak złej dziewczyny jak ty.

Powiesz, że nikt nie może Cię poniżyć i nic Cię nie powstrzyma. Możesz osiągnąć wszystko, na co masz ochotę, niezależnie od przeszkód po drodze.

Co najważniejsze: ze wszystkimi swoimi wadami i drobnymi niedoskonałościami powiesz sobie, że wystarczy. Powiesz, że nie musisz się zmieniać dla nikogo.

Daj sobie te i inne komplementy i powtarzaj je jak mantrę. Na początku wszystko to może brzmieć głupio.

Powiesz rzeczy, w które wyraźnie nie wierzysz. Ale w końcu zdasz sobie sprawę, że to naprawdę jest prawda, i cała ta pozytywność zacznie do niej docierać.

Nic nie może przynieść ci spokoju poza tobą

spokojna zadowolona kobieta odwracająca wzrok podczas picia herbaty

Oto kolejna rzecz, której w końcu zajęło mi wieczność: nikt nie może mnie uszczęśliwić, jeśli nie zrobię tego sam. Tak, mogę być szczęśliwszy w czyimś towarzystwie, ale prawdziwe źródło mojego szczęścia pochodzi z wnętrza.

To samo dotyczy miłości własnej.Nie możesz oczekiwać, że inni cię pokochają, dopóki nie nauczysz się kochać siebie.

To ty dajesz przykład innym ludziom w swoim życiu.Jeśli zobaczą, że nie masz szacunku do siebie, też cię nie będą szanować.

Jeśli zobaczą, że nie masz poczucia własnej wartości , nie będą też traktować Cię jako wartościowego. Jeśli pokażesz im, że siebie nie kochasz, dasz im tylko zielone światło, by też cię nie kochały.

Stawianie siebie na pierwszym miejscu nie jest samolubne – jest konieczne

pewna siebie kobieta nakładająca szminkę przed lustrem

Priorytetowe traktowanie siebie i stawianie własnych potrzeb na pierwszym miejscu jest ostatecznym aktem dbania o siebie. Okres. Nie podlega to negocjacjom, więc proszę, nie pozwól nikomu przekonać Cię, że jest inaczej.

¿Por qué fueron conocidos los años 90?

To nie jest samolubne i nie jest egoistyczne – tak trzeba robić rzeczy. Pamiętaj: związek, który masz ze sobą, jest prawdopodobnie jedynym, który trwa całe życie.

Nie zrozum mnie źle: nie radzę, abyś nagle stał się palantem dla wszystkich. Ale na początek spróbuj traktować siebie tak, jak traktujesz swoich bliskich. Zbuduj zdrową relację z samym sobą!

Nie ma sensu bić się o to, czego nie możesz zmienić

kobieta siedząca przy oknie i myśląca

Czy ci się to podoba, czy nie, nie możesz zmienić swojej przeszłości. Przez większość czasu nie masz też wpływu na przyszłość.

Dlatego wszystko, co pozostało, to teraźniejszość – która jest więcej niż wystarczająca.Jeśli masz problem z cieszeniem się każdą chwilą swojego życia – spróbuj ćwiczyć uważność.

Jest to rodzaj techniki medytacyjnej, która pomaga ci być w pełni świadomym chwili, w której się teraz znajdujesz. Pomaga dostroić się do zmysłów i odpędza wszelkie możliwe negatywne myśli o bolesnej przeszłości lub niepewnej przyszłości.

Poznanie siebie jest początkiem wszelkiej mądrości

poważna kobieta patrząca w lustro i zadająca sobie pytania

Aby kogoś pokochać, musisz poznać go do głębi, prawda? Cóż, oznacza to, że musisz poznać swoje prawdziwe ja, aby właściwie siebie kochać.

Na początek weź udział w samokontroli. Zamiast ignorować te części siebie, których nie lubisz, obejmij je.

To samo dotyczy twoich demonów. Spójrz im prosto w oczy i postaraj się je przegonić.

Jeśli w tej chwili nie jest to możliwe, nie martw się. Nie pozwól, by cię przejęły, ale też nie udawaj, że ich tam nie ma.

Zainwestuj też trochę energii w badanie siebie. Nie zastanawiaj się nad każdym swoim ruchem lub słowem – po prostu spróbuj dowiedzieć się, co kochasz, a czego nie.

Jakie są twoje preferencje? Czy twoja ulubiona książka naprawdę jest twoją ulubioną książką, czy mówisz tak tylko dlatego, że dobrze brzmi?

Czy naprawdę podoba Ci się wystrój Twojego mieszkania, czy był to tylko kompromis z byłą współlokatorką?

Czy to prawda, że ​​nie lubisz swoich naturalnie kręconych włosów, czy po prostu prostujesz je, ponieważ twój były powiedział ci, że tak wygląda lepiej?

Na początku może to brzmieć jak drobiazgi, ale uwierz mi – to wszystko poza tym.

To są wszystkie szczegóły, które zmieniają cię w ciebie i musisz nauczyć się kochać każdego z nich, jeśli chcesz nauczyć się kochać siebie bardziej.

Niektóre rzeczy są warte popisu

szczęśliwa kobieta podniosła ręce trzymając torby na zakupy

Żyję z ograniczonym budżetem. Oznacza to, że mam wystarczająco dużo pieniędzy, aby związać koniec z końcem. Mam dość na jedzenie, czynsz, benzynę i takie tam.

Jeśli potrafisz się do tego odnieść, założę się, że nie pamiętasz, kiedy ostatnio wydałeś pieniądze na coś, czego nie potrzebowałeś, ale naprawdę bardzo chciałeś.

Wiesz, o czym mówię: o tej małej czarnej sukience, przez którą od miesięcy przeglądasz wystawy sklepowe.

Tak, prawdopodobnie nie będziesz wystarczająco pewny siebie, aby go nosić, ale hej, prawda jest taka, że ​​marzyłeś o tym za każdym razem, gdy go widzisz.

A nawet jeśli go kupiłeś, jestem pewien, że zjadłeś się żywcem.Czułeś się winny, że tak lekkomyślnie wydawałeś pieniądze.

Cóż, nie rób tego!Nie marnuj też pieniędzy, ale pamiętaj, że niektóre rzeczy są warte popisu.

Szukaj profesjonalnej pomocy

terapeuta rozmawia z kobietą podczas sesji

Jeśli czujesz, że to wszystko to dla Ciebie za dużo – nie ma wstydu szukać pomocy. Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest poproszenie najlepszego przyjaciela lub członka rodziny, aby powiedział ci o wszystkim, co w tobie kocha.

Nie, to nie jest szukanie komplementów. Po prostu patrzysz na siebie z zupełnie innej perspektywy i uświadamiasz sobie, że jest w tobie wiele rzeczy do kochania.

Jeśli to nie pomoże, rozważ wizytę u terapeuty lub trenera życia. To wyspecjalizowani profesjonaliści, którzy dokładnie znają sposób, w jaki mogą Ci pomóc.

Podejmij kroki dziecka

kobieta spacerująca z rowerem po moście i niosąca papierową torbę

Uczenie się, jak kochać siebie, to proces, którego nie można zrobić z dnia na dzień. Więc proszę, nie naciskaj zbyt mocno, ale też nie zaniedbuj swojej podróży.

Znajdź równowagę i stawiaj małe kroki – jeden na raz.Nie martw się, jeśli czujesz, że czasami cofasz się – to wszystko jest częścią procesu.

Jak kochać siebie bardziej

Czasami jesteś gdzieś pomiędzy: nie nienawidzisz siebie, ale wiesz, że masz jeszcze trochę pracy do wykonania. Szukasz sposobów, by kochać siebie bardziej niż dotychczas, a oto one:

Daj sobie pozwolenie na powiedzenie nie

kobieta wykonująca gest zatrzymania z ręką przed głową

Nie jesteś Matką Teresą iz pewnością nie zostałaś umieszczona na tym świecie po to, by zadowolić innych. Dlaczego więc nadal masz problem z odmową odmawiania rzeczom, których nie lubisz lub nie chcesz robić? Najwyższy czas ustalić granice!

Nie obchodzi mnie, o czym mówimy – jeśli nie chcesz umawiać się z tą przyjaciółką lub nie czujesz się komfortowo będąc jej druhną, po prostu to powiedz.

Wiem, że odrzucanie próśb innych ludzi wywołuje ataki lękowe. Nie martw się – na początku też czułem się tak samo.

Niemniej jednak wiesz, jak mówią: praktyka czyni mistrza. To, co próbuję powiedzieć, to to, że musisz przejść przez ten początkowy dyskomfort. Obiecuję, że z czasem będzie łatwiej.

Zaufaj mi – kiedy zaczniesz odmawiać ludziom, pokażesz im, że jesteś świadomy swojej wartości. Pokażesz im, że nie zawsze jesteś dostępny i że nie chcesz być osobą, do której wszyscy się udają.

Ale co jeszcze ważniejsze: sam sobie to pokażesz. Zdasz sobie sprawę, że masz wystarczająco dużo szacunku do samego siebie, aby nie marnować energii na zadowalanie innych.

Zanim się zorientujesz, będziesz z siebie dumny, że tak się zachowujesz.

Pozbywanie się negatywnych ludzi jest odświeżające

poważna kobieta patrząca na osobę wskazującą na nią palcem podczas rozmowy

Jeśli zastanawiasz się, jak nauczyć się kochać siebie, odpowiedź brzmi: zacznij od odcięcia tych, którzy cię nie kochają.Tak, wiem, o czym myślisz: twoja miłość własna nie może zależeć od opinii innych.

I nie możesz mieć więcej racji. Ale hej, nie możesz oczekiwać, że będziesz się rozwijać, jeśli utkniesz w niezdrowym środowisku.

Wyobraźmy sobie ten scenariusz. Robisz, co w twojej mocy, aby dowiedzieć się, jak nauczyć się kochać siebie. I robisz znaczne postępy.

Nagle spotykasz przyjaciela lub członka rodziny, który ciągle cię krytykuje. Oczywiście nie mówię o ludziach, którzy mówią prawdę i dbają o Twoje samopoczucie.

Mówię o tych, którzy wykorzystują każdą szansę, aby Cię poniżyć, zminimalizować Twój sukces i zniszczyć Twoją pewność siebie.

Właściwie wiesz dokładnie, o kim mówię.Nie obchodzi mnie, czy to są ci, których uważasz za swoich bliskich, czy mówimy o najbliższych członkach rodziny lub rzekomych najlepszych przyjaciołach.

Ktokolwiek wskazuje na twoje wady, sprawia, że ​​kwestionujesz swoją wartość, bawisz się zdrowiem psychicznym i podlewasz wątpliwości, potrzebuje jak najszybciej!

Ci ludzie są niczym innym jak wybojami na drodze podczas podróży po miłości własnej, a to ostatnia rzecz, której potrzebujesz.

Ćwicz, bo kochasz swoje ciało, a nie dlatego, że go nienawidzisz

kobieta robi trening z hantlami

Wszyscy powtarzają, że drogą do miłości do siebie jest dbanie o swoje ciało. I nie zamierzam się z tym nie zgodzić – zdrowie fizyczne jest bez wątpienia niezwykle ważne dla nas wszystkich.

Niemniej jednak powiem Ci, abyś ćwiczyła i dbała o swój wygląd nie dlatego, że nienawidzisz swojego ciała, ale dlatego, że je kochasz.

Nie goń za nierealistycznymi standardami piękna. Hej, zaufaj mi – nawet modelki na Instagramie nie wyglądają jak modelki na Instagramie.

Zamiast tego obserwuj swoje ciało jako świątynię. Zadbaj o to, bo nie masz innego do stracenia.

Pracuj nad swoją wewnętrzną wielkością tak samo, jak pracujesz nad swoim ciałem

kobieta medytująca w domu z zamkniętymi oczami

Jednak jeszcze ważniejsze jest pielęgnowanie swojego wewnętrznego piękna. Pamiętaj: żadne piękno nie świeci jaśniej niż piękno dobrego serca.

Nie, nie mówię ci tego, aby stać się bardziej lubianym przez mężczyzn lub ogólnie innych ludzi.Radzę popracować nad sobą, bo to droga do pokochania siebie i samooceny.

Zaufaj mi: polubisz siebie bardziej, jeśli staniesz się milszą, bardziej wzniosłą wersją siebie. Pokochasz siebie bardziej, gdy osiągniesz większość swoich celów.

Pracuj nad mózgiem, wzmacniaj swoją inteligencję, a co najważniejsze: podnoś swojego ducha.

Jak kochać siebie i być pewnym siebie

Co zrobić, jeśli twoja niska samoocena powstrzymuje cię przed ofiarowaniem sobie miłości, na którą zasługujesz? Na to też mam rozwiązanie – po prostu musisz czytać dalej!

Urodziłeś się, by być prawdziwy – nie idealny

kobieta pochylająca się przed lustrem wyglądająca na pewną siebie

Odkąd pamiętam żyłem w oszustwie, że nie byłem wystarczająco dobry, gdy nie byłem doskonały. I szczerze mówiąc, w moim życiu nie było wielu sytuacji, w których mógłbym osiągnąć doskonałość.

W końcu jestem tylko człowiekiem – nie robotem. Ty też.

Więc to dało mi do myślenia.Dlaczego uważam, że wszystko oprócz perfekcji nie było wystarczająco dobre?

Cóż, pochwały otrzymujesz tylko wtedy, gdy jesteś najlepszy, prawda? Nikt nie daje medalu za udział, a co dopiero za porażkę.

Zamiast czekać, aż inni powiedzą mi, że jestem wystarczająco dobry, nawet gdy nie byłem na szczycie, sam zacząłem to robić. Dokładnie to sugeruję: zrozum, że nie urodziłeś się, aby być doskonałym; urodziłeś się żeby być prawdziwym.

Prawda jest taka, że ​​nikt nie jest doskonały.Zapomnij o mediach społecznościowych i walidacji społeczeństwa. Zapomnij o fałszywym życiu innych ludzi.

Wszyscy mamy swoje wady i Twoim zadaniem jest objąć swoją. Miej trochę współczucia dla siebie, na litość boską, i nie bądź dla siebie taki surowy.

To właściwie pierwszy krok do osiągnięcia miłości własnej: kochanie swoich niedoskonałości i uświadomienie sobie, że nigdy nie możesz być bez skazy tak bardzo, jak się starasz.

Bądź sobą, ale zawsze lepszym sobą

pozytywna kobieta siedzi przy stole i uśmiecha się

Jaki jest jeden z kluczowych kroków, aby poradzić sobie z brakiem miłości własnej? Odpowiedź jest dość prosta: chodzi o samoakceptację.

Wiem, że umierasz, aby się dopasować. A może chcesz zostać kimś innym, aby mieć większą szansę z facetem, w którym jesteś.

Tak czy inaczej, zmiana siebie dla dobra innych nie przyniesie ci nic dobrego. W rzeczywistości sprawi, że znienawidzisz siebie jeszcze bardziej.

Mówiąc dokładniej, będziesz nienawidził wersji osoby, którą próbujesz się stać. Dlatego zawsze powinieneś pozostać wierny swojemu prawdziwemu ja.

W końcu nie obchodzi Cię, czy inni to kochają, czy nie – masz siebie i to jest najważniejsze.

Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś robić żadnych postępów. Właściwie powinieneś ciężko pracować, aby przez cały czas stać się najlepszą wersją siebie.

Ale to jest klucz: najlepsza wersja SIEBIE, a nie najlepsza wersja kogoś innego.Pamiętaj o tym i możesz już iść.

Nie zmieniaj siebie, aby kogoś uszczęśliwić, chyba że tym kimś jesteś ty

zamyślona kobieta odwracająca wzrok, trzymająca smartfona

Zmiana na lepsze jest zawsze mile widziana. Ale jest jeden ważny warunek: tylko ty możesz się zmienić z tego powodu.

Jeśli nie podobają Ci się pewne rzeczy w sobie – nie obchodzi mnie, czy mówimy o Twoim wyglądzie czy osobowości – śmiało pracuj nad tym.

To jedno, jeśli zaczniesz chodzić na siłownię, ponieważ chcesz schudnąć. Zupełnie inaczej jest, jeśli to robisz, ponieważ boisz się, że twój chłopak cię opuści, jeśli nie wyglądasz, jakbyś właśnie zszedł z okładki magazynu.

Porównywanie się z innymi oznacza obrażanie siebie

zamyślona kobieta patrząca na smartfona siedząc w domu

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić ze swoją i tak już niską samooceną, jest porównanie się z innymi i poproszenie o ich potwierdzenie. Kochanie, zawsze będą mądrzejsze lub ładniejsze dziewczyny – a przynajmniej myślisz, że będą.

Nie musisz wypełniać nikomu butów – zwłaszcza nowej dziewczyny twojego byłego, byłej twojego BF lub tego toksycznego współpracownika, który ciągle daje ci oko.

Co z tego, że większość twoich znajomych z liceum wyszła za mąż i ma dzieci, a ty jesteś singlem? Co zrobić, jeśli twój były współpracownik ma wymarzoną karierę, a ty nadal tkwisz na tym samym stanowisku.

Rozwijaj się we własnym tempie i zapomnij o postępach innych. Jedną rzeczą jest to, że służą ci jako inspiracja, ale coś zupełnie innego, jeśli porównujesz się z innymi do punktu nienawiści do samego siebie.

Wiesz, jak mówią: Nie ma porównania między słońcem a księżycem. Oboje błyszczą, kiedy nadejdzie ich czas.

Jak znów siebie pokochać

Zakochanie się w sobie to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą ci się przytrafić. Jeśli to jest coś, z czym się borykasz, oto sposoby, aby to naprawić. Zacznij ponownie kochać siebie za pomocą tych kroków.

Przebaczenie to dar, który sam sobie dajesz

kobieta obejmująca kolana i zamknęła oczy

Kiedy żywisz urazę do kogoś, czy możesz go pokochać w pełni? Wiem, że nie mogę i założę się, że jesteś taki sam.

Możesz troszczyć się o tę osobę, ale zawsze będzie coś, co powstrzyma cię przed oddaniem jej całego serca.

Co sprawia, że ​​myślisz, że niewybaczenie sobie nie wpływa na twoją miłość do siebie? Zapewniam, że tak.

Dlatego przebaczenie jest jednym z największych darów, jakie możesz sobie dać. Właściwie to jeden z najważniejszych prezentów, które musisz sobie dać – to znaczy, jeśli chcesz nauczyć się kochać siebie we właściwy sposób.

Słuchaj, wszyscy popełniamy błędy. Wiem, że kiedyś miałem sporo błędów. Do diabła z tym, robię je każdego dnia.

Ale wiesz, na czym polega sztuczka?To mieć litość dla siebie, tak samo jak lituje się dla innych.

Nie, wybaczanie sobie nie powinno służyć jako wymówka, by dalej niszczyć twoje życie. To nie jest zielone światło, aby celowo i świadomie zrobić sobie krzywdę tylko dlatego, że później sobie wybaczysz.

Wróćmy jednak do części dotyczącej perfekcji. Ustaliliśmy, że nikt, łącznie z tobą i mną, nie jest doskonały.

Niedoskonali ludzie popełniają błędy, prawda? Cóż, nadszedł czas, aby wybaczyć sobie wszystko, co zrobiłeś w przeszłości.

W końcu nie możesz tego zmienić, prawda? Więc jaki jest sens bycia tak urażonym?

Zamiast pozwalać, by twoje błędy cię powstrzymywały, potraktuj je jako lekcje. Ukształtowali cię, abyś stał się osobą, którą jesteś dzisiaj, i wiele cię nauczyli.

Wybaczając innym

To samo dotyczy wybaczania innym. Kochanie, czasami po prostu musisz przyjąć przeprosiny, których nigdy nie otrzymałeś.

Nie rób tego dlatego, że osoba, która cię skrzywdziła, zasłużyła na to (bo mogę się założyć, że nie) – zrób to, aby się uwolnić.

Zaufaj mi – kochanie siebie staje się znacznie łatwiejsze, gdy przestaniesz nienawidzić wszystkich innych – w tym tych, którzy złamali ci serce.

Nadmierne myślenie jest twoim największym wrogiem

zamyślona smutna kobieta stojąca przed lustrem w pokoju

Czasami twój umysł może być twoim największym wrogiem. W końcu to właśnie stąd pochodzi cała nienawiść do samego siebie.

Więc jeśli zastanawiasz się, jak kochać siebie, musisz to wszystko powstrzymaćniepotrzebne przemyślenie.

Przestań marnować tyle czasu, patrząc na siebie w lustrze i szukając różnych wad.Zaufaj mi: możesz być supermodelką, ale nadal znajdziesz coś, czego w sobie nie lubisz, jeśli za dużo analizujesz.

To samo dotyczy Twojej osobowości i jakości życia. Dopóki przeanalizujesz każdy aspekt swojej istoty, znajdziesz coś, czego w tym nie lubisz.

Daj sobie pozwolenie na praktykowanie miłości własnej

kobieta trzymająca białe kwiaty siedząca w domu w szlafroku

Gdybyś był dzieckiem, któremu nie wyjaśniono, jak ważna jest miłość własna, jako dorosły miałbyś z tym problem.Miłość własna jest nauczana, a kiedy mówimy, otrzymujesz instrukcje, jak kochać siebie.

Zanim cokolwiek zrobisz, musisz dać sobie upoważnienie do dbania o siebie i miłości własnej. Choć brzmi to zabawnie, w rzeczywistości nie zdajesz sobie sprawy, że to ty blokujesz całą tę miłość przed sobą.

Na początek podejmij decyzję o przyłączeniu się do tej przygody z miłością do siebie. Zdecyduj, że zrobisz wszystko, aby nauczyć się na tej ścieżce i ostatecznie poczuć się lepiej we własnej skórze.

Jaki jest najlepszy sposób na kochanie siebie?

kobieta relaksująca się w jacuzzi na podwórku

Jeśli nie wiesz od czego zacząć,zacznij od zrobienia dla siebie czegoś miłego. Zarezerwuj dzień wellness, weź dzień wolny od pracy lub po prostu poświęć trochę czasu na relaks i nic nie robienie.

Nie będę cię okłamywał: same te rzeczy nie wprowadzą magicznych zmian. Ale rozpieszczanie się jest prawdopodobnie najlepszym sposobem na rozpoczęcie tej podróży z miłością do siebie.

Jeśli nic więcej, naładuje twoje baterie na tyle, aby rozpocząć ten proces we właściwy sposób!

Naucz się kochać siebie Cytaty

kobieta z zamkniętymi oczami obejmująca się siedząca w słońcu

Lista de alimentos ricos en fibra para bajar de peso

Gdyby to wszystko nie wystarczyło, przeczytaj mój zbiór cytatów, które bardzo mi pomogły, gdy zastanawiałam się, jak kochać siebie. Obiecuję, że każdy z nich dodaje siły i motywuje!

1. Posiadanie własnej historii i kochanie siebie poprzez ten proces to najodważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobimy. - Nieznany

2. Jedz tak, jakbyś siebie kochał. Poruszaj się tak, jakbyś kochał siebie. Mów tak, jakbyś siebie kochał. Zachowuj się, jakbyś kochał siebie. - Nieznany

3.Kochaj siebie za to kim jesteś i zaufaj mi, jeśli jesteś szczęśliwa od wewnątrz, jesteś najpiękniejszą osobą, a Twój uśmiech jest Twoim największym atutem. ― Ileana D’Cruz

4. Każdy z nas musi pokazać, jak bardzo troszczymy się o siebie nawzajem, a tym samym dbamy o siebie. ― Lady Di

5. Znajdź miłość, której szukasz, znajdując najpierw miłość w sobie. Naucz się odpoczywać w tym miejscu w tobie, które jest twoim prawdziwym domem.” Sri Sri Ravi Shankar

6. Są kobiety, które walczą o przybranie na wadze, które są piękne. Są kobiety, które walczą, aby schudnąć, które są piękne. Wiesz, kto jest najpiękniejszy? Ci, którzy uczą się kochać siebie takimi, jakimi są. Nie musisz się zmieniać dla KAŻDEGO. Teresa Mummer

7. Musimy zakochać się w sobie. Nie lubię siebie. Szaleję za sobą. ― Mae West

8. Wyślij sobie list miłosny, a następnie poświęć czas na przeczytanie go sobie. Wyraź swoją serdeczną miłość do siebie. Iyanla Vanzant

9.Aby być szczęśliwym człowiekiem, trzeba porzucić wszelkie porównania. Porzuć te wszystkie głupie pomysły bycia lepszym i gorszym. Nie jesteś ani lepszy, ani gorszy. Jesteś po prostu sobą! Nie istnieje nikt taki jak ty, nikt, z kim możesz być porównywany. Nagle jesteś w domu. Osho

10. Kochaj siebie bezwarunkowo, tak jak kochasz najbliższych, pomimo ich wad. ― Les Brown

Końcowe przemyślenia:

kobieta dotykająca szyi dłonią wyglądająca na pewną siebie

Nie da się wystarczająco podkreślić znaczenia miłości własnej.Nauczenie się, jak kochać siebie, czasami zajmuje całe życie, ale zaufaj mi, kiedy powiem ci, że jest to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie kiedykolwiek nabyłeś.

W końcu jesteś osobą, z którą spędzisz resztę życia. Więc wyobraź sobie, że musisz to zrobić z kimś, kim gardzisz. To co najmniej do bani, wiem.

Zasadniczo nigdy nie będziesz szczęśliwy we własnej skórze, dopóki nie przyjmiesz tych nawyków miłości własnej.

Poza tym nigdy nie możesz kochać innych ani być przez nich kochanym właściwie, dopóki nie udoskonalisz sztuki kochania siebie.

Jeśli nadal masz wątpliwości, jak to zrobić, proponuję wypróbować to 30-dniowe wyzwanie miłości do siebie. Pamiętaj, małe kroki!