17 oznak, że jesteś w nieszczęśliwym - lub pozbawionym miłości - małżeństwie - Marzec 2023

małżeństwo bez miłości Zaprojektowany przez Megan Tatem

Podjęcie decyzji o opuszczeniu małżeństwa jest przerażające: często istnieje głęboki strach przed samotnością, nie wspominając o możliwości nieznanej przyszłości. Tak wielu trzyma się przeciętności, zamiast tego zadowalając się bólem niskiego poziomu i niezadowoleniem.

colores de caca y lo que significan

Ale to nie jest najlepszy zakład: `` Pozostawanie w bardzo nieszczęśliwym małżeństwie może mieć długoterminowy wpływ na nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne '' - mówi Carrie Cole, terapeuta par i Master Certified Gottman Therapist.Instytut Gottmana. Badania pokazują, że ludzie w złych małżeństwach zwykle mają niską samoocenę, zmagają się z lękiem i depresją oraz mają wyższy wskaźnik zachorowań niż osoby, które tego nie robią. Ludzie czują smutek i żal, kiedy decydują się odpuścić - ale ludzie, którzy się rozwodzązrobićodzyskać emocje, a Cole mówi, że większość znajduje nowe związki. W rzeczywistości „według jednej statystyki 85 procent osób, które rozwodzą się, ponownie wychodzi za mąż w ciągu pięciu lat” - mówi.Jeśli któryś z tych znaków trafił do Ciebie, czas dokładnie się przyjrzeć, czy jest to małżeństwo, w którym chcesz zostać.

1. Już nie uprawiasz seksu

Jednym ze znaków ostrzegawczych może być to, że twój związek jest całkowicie bezpłciowy, mówi terapeuta zajmujący się seksem i relacjamiMegan Fleming, Ph.D. - lub jeśli uprawiasz seks rzadziej niż 10 razy w roku. W końcu, mówi, to intymność oddziela romantyczny związek od wszystkich innych, jakie możesz mieć. „Kiedy to wychodzi przez okno, jest to naprawdę duża czerwona flaga”.Jane Greer, terapeuta relacji i autorka Co ze mną? Powstrzymaj samolubstwo przed zrujnowaniem swojego związku , mówi, że brak widocznych fizycznych uczuć - takich jak całowanie lub przytulanie - również wskazuje na prawdziwy problem.

Gest, rozmowa, siedzenie, Giphy

2. Nie macie sobie nic do powiedzenia

Kiedy coś pojawia się w życiu, niezależnie od tego, czy jest to wydarzenie w pracy, czy jakiekolwiek osiągnięcie, a twój partner nie jest pierwszą osobą, z którą się tym dzielisz - lubjedenFleming mówi, że może być tak, że „wolisz zaspokajać swoje potrzeby poza związkiem”. W tym celu Greer zwraca uwagę, że brak jakichkolwiek znaczących rozmów poza „podstawowymi rozmowami o obowiązkach i rzeczach do załatwienia” jest sygnałem ostrzegawczym, że twój związek nie jest w dobrym miejscu.3. Jesteście ze sobą ... ale tak naprawdę nie ze sobą

„Możecie być w tym samym pokoju, jedno z was przy komputerze, jedno z was [oglądając telewizję]” - mówi Fleming, ale „jeśli okaże się, że nigdy nie jesteście razem aktywnie zaangażowani - jesteście razem, sami, robiąc Twoja własna sprawa - to wskazuje na rozłączenie lub brak połączenia ”.

4. Aktywnie ignorujesz swoje wnętrzności

Nasze instynkty często podpowiadają nam najpierw, kiedy związekpo prostu nie działa- ale nie zawsze ufamy temu głosowi, mówi terapeutka par Susan Pease Gadoua, współautorka książki Nowe, co robię: przekształcanie małżeństwa dla sceptyków, realistów i buntowników .„Często ignorujemy nasze przeczucia, ponieważ ten głos jest bardzo cichy i spokojny, w przeciwieństwie do wewnętrznego głosu w naszych głowach, który rozwija się na wysokim poziomie dramatu”. Jesteśmy nauczeni ufać logice w wielu dziedzinach życia, więc kiedy pojawia się dręczące uczucie (`` Czy naprawdę nadal kocham tę osobę? ''), Trudno jest na to zwrócić uwagę, ponieważ nie ma żadnych twardych faktów lub racjonalne rozumowanie. Przeanalizuj ten początkowy instynkt i zadaj sobie bardziej szczegółowe pytania. Jeśli zauważysz, że twoje odpowiedzi są takie jak: `` Nie czuję się bezpiecznie, aby wyrazić siebie, nie czuję się szanowany i nie czułem się szczęśliwy od dłuższego czasu '', to znak, że sprawy poszły nie tak - i nie powinieneś nie ignoruj ​​tego. „Prawda nie znika po prostu dlatego, że nie chcemy, aby tam była; ten głos pozostaje w tle i ciąży na tobie ”- mówi Gadoua. „Uciszenie się w sobie jest kluczem do usłyszenia instynktów. I jak mięsień, im bardziej ufasz swojemu wnętrzu, tym łatwiej jest rozszyfrować ten głos - który pochodzi z twojego serca - z głosu w twojej głowie.5. Jesteś zajęty potrzebami i problemami innych ludzi

Wiele kobiet pozostaje w związkach dłużej niż powinny, ponieważ mają tendencję do stawiania potrzeb innych ponad własnymi. A ponieważ kobiety często w naturalny sposób przejmują rolę opiekunów, mogą w ten sposób stracić część własnej tożsamości - i poczucie własnych potrzeb. „Aby stawić czoła nieszczęśliwemu związkowi, kobieta musi przestać się rozpraszać, stawiając potrzeby innych ludzi ponad własne” - mówi Gadoua. - Takie postępowanie może być sposobem na jej uniknięcieposiadaćbolesna prawda.' Jeśli więc niepotrzebnie angażujesz się w bójkę między matką a siostrą lub zawsze pędzisz dookoła, próbując ułatwić życie innym ludziom, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się swojemu własnemu związkowi.

Twarz, włosy, nos, brwi, podbródek, policzek, warga, czoło, człowiek, długie włosy, Giphy

6. Odległość między tobą rośnie - a ty czekasz na pomoc

Jednym ze sposobów na rozróżnienie między zwyczajną rutyną małżeńską (powiedzmy, że popadłeś w nudną rutynę i nie uprawiasz już dużo seksu) od małżeństwa bez miłości jest zadanie sobie pytania, jak długo taka sytuacja trwa. w ten sposób i czy stale się pogarsza. „Większość par przeżywa ciężkie chwile, ale jeśli trudności trwają dłużej niż dwa lata, bez oznak ulgi, radziłbym poszukać profesjonalnej pomocy” - mówi Gadoua. I zawsze lepiej jest uniknąć przekroczenia punktu, z którego nie ma powrotu. `` Byłoby idealnie, gdybyśmy mogli dostroić się do naszych tęsknot i potrzeb na długo, zanim dojdziemy do punktu, w którym miłość, którą kiedyś mieliśmy, umarła '' - mówi Cole, który zauważa, że ​​przeciętna para czeka sześć lat od chwili, gdy rozpoznają problemy w związku. dopóki nie spróbują terapii. Do tego czasu często jest już za późno - problemy w małżeństwie mogą spowodować jego korozję do tego stopnia, że ​​może być nie do uratowania. Więc graj bezpiecznie i rozważ zaplanowanie sesji terapeutycznej, jeśli masz problemy.

7. Fantazjujesz o życiu bez współmałżonka

Jeśli często wyobrażasz sobie szczęśliwą (szczęśliwą jest tutaj kluczowym słowem) przyszłość bez partnera, jest to główny znak, że sprawy nie są w porządku. Jest to część procesu oderwania emocjonalnego, podczas którego możesz próbować przekonać siebie, że już nie przejmujesz się, aby ostateczne rozstanie było mniej bolesne - mówi terapeuta relacji Jamie Turndorf, autor książki. Pocałuj swoje walki na pożegnanie .„Oderwanie się psychicznie poprzez fantazjowanie o romansie lub robienie planów na przyszłość, które nie obejmują partnera, może oznaczać, że straciłeś miłość” - mówi Turndorf. „To tak, jakby umysł wyciągnął własną wtyczkę, aby nasze serca nie cierpiały tak bardzo, gdy związek się kończy”. Jeśli zauważysz ten wzorzec mentalny, zrób krok dalej, aby zobaczyć, czy fantazja ma znaczenie. Gadoua sugeruje zapoznanie się z ofertami prawdziwych mieszkań w Internecie i zwrócenie uwagi na to, jak się czujesz. „To da ci kolejną warstwę rzeczywistości, która pomoże ci zorientować się, jaki jest właściwy następny krok” - mówi. Klikając, sprawdzaj swoje emocje. Jeśli podekscytowanie lub ulga są twoją dominującą emocją (a nie lękiem lub lękiem), może to być znak, aby przyznać, że w twoim małżeństwie są poważne problemy. „Zanim jednak podejmiesz kroki, aby odejść, sprawdź, czy są rzeczy, które możesz - lub chcesz - zrobić, aby popracować nad związkiem” - mówi Gadoua. W ten sposób, jeśli ostatecznie zdecydujesz się odejść, „możesz to zrobić z pewnym spokojem” - mówi. „Nigdy nie jest łatwo zakończyć związek, ale długotrwały żal, że mogłeś zrobić więcej, może utrudnić decyzję”.

8. Przestałeś walczyć

Jeśli zrezygnowałeś z walki, ale czujesz się dalej niż kiedykolwiek, to znak, że znalazłeś się na rozdrożu. „Jeśli dochodzi do kłótni i para nie mówi o tym, co się stało, lub zostaje zablokowana na swojej pozycji i odmawia słuchania perspektywy partnera, to nie jest dobre” - mówi Cole. Jednak nadal możesz być w stanie to odwrócić. „Nierozwiązany konflikt może nas oszukać, myśląc, że nasza miłość jest stracona, podczas gdy w rzeczywistości jest tylko pogrzebana pod popiołem tlącej się urazy i złości” - mówi Turndorf. Innymi słowy, miłość może nadal istnieć, ale po prostu nie masz do niej dostępu. Aby odzyskać kontakt z tymi uczuciami, zwróć się do partnera emocjonalnie - co tworzy bliskość i więź - zamiast ignorować je lub reagować negatywnie, co tworzy dystans i brak zaangażowania. „Bójki mogą prowadzić do większej intymności, jeśli para przetwarza walkę i naprawia związek” - mówi Cole. To od ciebie zależy, czy masz w sobie to, by zwrócić się do męża i dać mu ostatnią szansę, czy też zmaksymalizowałaś swoją zdolność do dalszej walki o swój związek.

9. Masz jeden lub więcej wielkich niszczycieli relacji

Według Cole'a istnieją cztery zachowania, które są super destrukcyjne dla relacji. Jeśli jeden lub więcej jest obecnych w twoim związku, możesz być na najlepszej drodze do braku miłości (jeśli jeszcze cię tam nie ma). Za każdym razem, gdy krytykujesz swojego partnera - atakując go, obwiniając go i obarczając go winą, rzucając negatywne stwierdzenia, takie jak „Zawsze się spóźniasz” lub „Nigdy nie robisz nic dobrze” - niszczysz swoje połączenie. Działając defensywnie i odmawiając przyjęcia odpowiedzialności lub atakując w odpowiedzi na informację zwrotną od partnera, pozbawiasz się zaufania i dobrej woli w swoim małżeństwie. Jeśli masz postawę pogardy,i wzywasz swoich partnerów lub robisz kłujące, sarkastyczne uwagi, sugerujesz, że jesteś lepszy, a twój partner jest wadliwy. I za każdym razem, gdy oszukujesz się nawzajem lub emocjonalnie zamykasz, zamiast otwarcie zajmować się problemami, tworzysz więcej dystansu i nieuczciwości niż otwartości, komunikacji i miłości. Jeśli którykolwiek (lub wszystkie) z tych elementów brzmi znajomo, zaplanuj terapię dla par, aby omówić, dlaczego robisz te rzeczy i jak możesz je naprawić.

Podbródek, czoło, usta, zarost, szczęka, długie włosy, uśmiech, broda, szyja, radość, Giphy

10. Nie czujesz się słyszany (i możesz nie słuchać)

Kiedy siadasz, aby porozmawiać z małżonkiem o tym, co działa, a co nie, słyszysz świerszcze? Albo nie czujesz, że nic się nie zmienia, bez względu na to, jak głośno mówisz o swoich uczuciach? To jest problem, mówi Turndorf. „Najpotężniejszym narzędziem, jakie mamy do rozwiązywania konfliktów, jest wzajemne słuchanie i rozumienie” - mówi. „Kiedy zapraszamy naszych partnerów, aby podzielili się tym, co zrobiliśmy, aby ich zawiedli, i kiedy naprawdę słuchamy i rozumiemy ich uczucia, dziesiątki lat krzywdy i złości mogą łatwo zniknąć”. Skup się więc na przysłuchiwaniu się emocjom i przekazom zawartym w słowach partnera - codzienne problemy, takie jak krzyki o tym, kto ma wynieść śmieci, mogą wynikać z czegoś głębszego. „W większości sytuacji, w których pary stają się najlepszymi przyjaciółmi w pozbawionych miłości przeciwników, odkrywam schemat słabej komunikacji, zawiedzionych oczekiwań i niezrealizowanych urazów” - mówi Gadoua. „Myślą, że walka naprawdę polega na wyrzucaniu śmieci, podczas gdy w rzeczywistości bardziej prawdopodobne jest, że jeden lub oboje czują się niedoceniani, przytłoczeni lub nieuznani”. A kiedy w końcu usłyszysz, co próbują ci powiedzieć (lub odwrotnie), możesz dotrzeć do sedna prawdziwego problemu.

11. Zbliżasz się do emocjonalnego romansu

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego męża, możesz wpaść wsprawa emocjonalnasprawiając, że priorytetem twojego życia jest inny mężczyzna. A dzięki dzisiejszej technologii łatwiej niż kiedykolwiek dać się złapać. „Technologia pozwoliła ludziom, którzy mogą nigdy nie ryzykować jakiegokolwiek romansuflirtować online,' mówiDr Wendy M. O'Connor, licencjonowane małżeństwo, terapeuta rodzinny, coach relacji i autorka Uzależnienie od miłości: jak pokonać toksyczne związki i znaleźć miłość . „Stwarza to sytuację„ pokusy ”, a nie wszystko, co dzieje się w sieci, pozostaje online. Ludzie są odważniejsi, gdy chowają się za ekranem i często klikają opcję „Wyślij” bez zastanowienia ”. Jeśli twój związek jest już na krawędzi, oddanie się komuś innemu - nawet jeśli jest to tylko wirtualne - tylko pogorszy sytuację.

12. Idziesz do swoich przyjaciół, a nie do partnera

Kiedy ludzie mają ekscytujące wiadomości do przekazania lub po prostu potrzebują kogoś do rozmowy, zazwyczaj szybko dzwonią do najbliższej osoby. Jeśli to był twój małżonek, ale teraz jest to ktoś inny - czy to dziewczyna, czy inny mężczyzna - to wyraźny znak, że nie jesteś w szczęśliwym małżeństwie, jakim byłeś. „Badania pokazują, że w zdrowych małżeństwach pary świętują swoje sukcesy. Jeśli najpierw zwracasz się do [kogoś innego] w dobrych i złych czasach, to zastępujesz męża emocjonalnie i unikasz zajmowania się tym, co z nim nie działa ”- mówi dr Paulette Sherman, psycholog, dyrektorMoja szkoła randkowa i związkówi autor Pochodzący z Inside Out . Spróbuj ponownie umieścić męża na pierwszym miejscu. Jeśli nie otrzymujesz wsparcia, którego potrzebujesz - lub w ogóle go nie chcesz - być może nadszedł czas, aby usiąść i poważnie porozmawiać o swoim związku.

13. Nie lubisz spędzać razem czasu

Czy po powrocie do domu po długim dniu pracy ty i twój współmałżonek natychmiast rozstajecie się? A kiedy jesteś na imprezach, czy masz tendencję do oddalania się od siebie i robienia swoich rzeczy? Jeśli wolisz być sama niż ze swoim mężem, prawdopodobnie nie ma sensu być w związku. Oddzielenie czasu to jedno, ale problem zaczyna się naprawdę wtedy, gdy się chceraczejbyć osobnym.

Don Draper nieszczęśliwe znaki małżeństwa Giphy

14. Randki to przeszłość

Nie pamiętam twojego ostatniegorandkowa noc? Jeśli nie planujecie razem żadnych ważnych lub specjalnych wydarzeń, a poza tym nie spędzacie razem czasu, to nie jest dobra wiadomość dla waszego związku, mówi Greer. Postaraj się, aby kilka wyjść zgodnie z harmonogramem - na przykład wieczór filmowy lub kolacja w ulubionym miejscu - i zobacz, czy możesz ponownie rozpalić płomień. Małżeństwa wymagają pracy, a wkładanie wysiłku w rzeczy, które łączą was jako parę, jest tego częścią.

¿Puedes saber si estás embarazada?

15. Nie jesteście już dla siebie priorytetami

Kiedy mówisz „tak”, stawiasz sobie nawzajem najwyższy priorytet ponad wszystko i kogokolwiek innego. Kiedy tracisz tę istotną część swojego małżeństwa, możesz stracić osobę, która kiedyś była dla ciebie światem. Jeśli nie robisz już swojego męża priorytetem w swoim życiu - lub jeśli on nie czyni cię swoim - naprawdę trudno będzie pozostać solidną jednostką. Spróbuj wrócić do priorytetowego traktowania czasu spędzanego razem, wzajemnych uczuć i celów innych, aby wrócić do zdrowego miejsca, zanim będzie za późno.

16. Czujesz się opanowany

Dr Fran Walfish, psychoterapeuta zajmujący się rodziną i relacjami z Beverly Hills oraz autor Samoświadomy rodzic , opisuje potencjalnie niepokojący scenariusz, w którym jeden partner sprawuje kontrolę nad drugim. Jest to szczególnie problematyczne, jeśli „jeden z partnerów czuje się nadmiernie kontrolowany przez drugiego małżonka i podjął wielkie próby werbalizacji swoich uczuć i czuje się pokonany, ponieważ jego wyrażenia i słowa nie są sprawdzane” - mówi Walfish. W jaki sposób ten problem może się pojawić? Jeśli małżonek kontroluje finanse rodziny i zabrania drugiemu partnerowi posiadania własnej karty kredytowej lub konta czekowego.

17. Twój partner nie chce uzyskać pomocy lub pracować nad związkiem

„Myślę, że bardzo ważne jest, aby ludzie zdali sobie sprawę, że jest bardzo niewiele rzeczy, nad którymi nie można popracować w związku, a nawet naprawić i rozwiązać” - mówi Walfish. (Pomyśl o tym, ile par może nawet przetrwać oszustwo). Ale jeśli partner nie chce pracować nad poprawą twojego związku, jest to wyraźna oznaka kłopotów. W końcu mówi, że „praca nad związkiem wymaga dwóch chętnych uczestników. Oznacza to, że obaj partnerzy muszą być otwarci na oglądanie swoich rzeczy ”.

PodążaćRedbook na Facebooku.