18 prostych sposobów, aby stać się priorytetem, na jaki zasługujesz

18 prostych sposobów, aby stać się priorytetem, na jaki zasługujesz

Kiedy ostatnio zrobiłeś coś dla siebie i tylko dla siebie? Jeśli nie pamiętasz, to najwyższy czas, abyś nauczył się stawiać sobie priorytet!Priorytetujesz potrzeby innych, codziennie radzisz sobie z tymi wszystkimi zadaniami i wyzwaniami i nigdy nie dodajesz „trochę czasu dla mnie” do swojej listy rzeczy do zrobienia.

Szczęście i dobre samopoczucie innych ludzi są dla Ciebie ważne, ale to nie znaczy, że nie powinieneś traktować priorytetowo również swoich potrzeb!Gorączkowy styl życia, terminy i mnóstwo obowiązków (zwłaszcza tych irytujących) nie pozostawiają wiele miejsca na czas spędzony w samotności lub samodzielną opiekę na koniec dnia.

Musisz to jednak zrozumiećstawianie sobie priorytetuznaczy inwestować w swoje szczęście!

A jeśli nadal nie jesteś przekonany, oto kilka cholernie dobrych powodów, dla których powinieneś od razu uczynić z siebie priorytet!Dlaczego priorytetowe traktowanie siebie jest najlepszą rzeczą, jaką możesz dla siebie zrobić?

Dlatego:

1. Nie możesz opiekować się innymi, jeśli najpierw nie zadbasz o siebie

kobieta w białej koszulce stojąca w pobliżu roślinCzęsto zapominamy, że nie możemy pomóc innym, jeśli najpierw nie pomożemy sobie. Nie możemy kochać innych, jeśli najpierw nie nauczymy się kochać siebie. A lista jest długa.

lo que un hombre quiere escuchar

Wszystko zaczyna się od CIEBIE. Jeśli chcesz opiekować się innymi, musisz upewnić się, że jesteś w stanie to zrobić. I zrobisz to, najpierw dbając o siebie — traktując siebie jako priorytet.

Zaufaj mi, nie ma w tym nic złego ani samolubnego. Jest to konieczne i nie powinieneś się nad tym zastanawiać.

Jeśli włożysz cały swój wysiłek w pomaganie innym i zaspokajanie ich potrzeb, z czasem staniesz się zmęczony i wykończony.

Nie będziesz miał tyle energii, ile miałeś wcześniej. A z czasem nie będziesz już w stanie zaspokoić ich potrzeb, ponieważ zaniedbałeś własne.

Tak więc dbanie najpierw o siebie, a potem o innych może być najlepszym rozwiązaniem zarówno dla Ciebie, jak i dla tych, na których Ci zależy.

2. Sposób, w jaki traktujesz siebie, uczy innych, jak traktować Ciebie

kobieta w czerwonej sukience patrząca na morze

Jeśli celowo zaniedbujesz własne potrzeby, wyślesz innym (swojej rodzinie, przyjaciołom lub partnerowi) wiadomość, że oni również mogą cię w ten sposób traktować.

Dbając o siebie lub nie robiąc tego, wyznaczasz standardy dla innych ludzi.

Jeśli ciągle skaczesz do każdego życzenia i prośby, dajesz innym znać, że jest całkowicie w porządku, że oczekują, że będziesz postępował w ten sposób przez cały czas.

I wtedy zaczynasz czuć się brana za pewnik i niedoceniana.

Jednak oni tego nie wiedzą; widzą tylko kobietę lub mężczyznę, który jest gotów zrobić wszystko dla tych, których kochają i na których im zależy.

Staje się standardem, a kiedy coś staje się standardem, naprawdę trudno jest zastąpić to nowym zestawem zasad.

Jeśli będziesz nadal dawać, nie prosząc o nic w zamian i nie traktując siebie priorytetowo, nauczysz ich, że to jest całkowicie w porządku.

Jeśli jesteś rodzicem, Twoje dzieci mogą w przyszłości naśladować Twój styl i oto to: niekończący się łańcuch niezaspokojonych priorytetów i życzeń.

Tak więc zerwij ten łańcuch już dziś, ponieważ jesteś to winien sobie i innym.

3. A ponieważ na to zasługujesz!

kobieta w czerwonej sukience siedząca na drewnianym pomoście

Tak jak każdy inny człowiek na ziemi, zasługujesz na szczęście. Jesteś niesamowitą, wyjątkową osobą z własnymi potrzebami, życzeniami i pragnieniami, których nie należy lekceważyć, ale zamiast tego spełniać.

Tak jak pomagasz innym osiągnąć ich marzenia, ukończyć pracę domową lub zadania, zorganizować wydarzenie itd., w zamian zasługujesz na to samo. Zasługujesz na bycie najlepszą wersją siebie!

Jest tylko jeden sposób na osiągnięcie tego, a jest nim praktykowanie miłości do samego siebie, szacunku do samego siebie i samoświadomości. W chwili, gdy staniesz się tego świadomy, zobaczysz swój prawdziwy potencjał.

Zobaczysz, że jesteś nie do powstrzymania!

Nie możesz walczyć w bitwach innych ludzi, jeśli najpierw nie nauczysz się walczyć z własnymi. Nie możesz uszczęśliwić innych, jeśli najpierw nie uszczęśliwisz siebie.

To są złote zasady życia i jedyne zasady, według których powinieneś żyć.

Urodziłeś się jako wyjątkowa jednostka i przychodzisz na ten świat sam, co oznacza, że ​​zasługujesz na to, aby uczynić siebie priorytetem, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, nikt inny tego nie zrobi.

Pod koniec dnia masz tylko siebie. Jesteś sam ze swoimi własnymi myślami i jeśli te myśli nie krzyczą o miłości własnej i szczęściu, to wiesz, że robisz coś złego.

Wtedy wiesz, że nadszedł czas, aby stać się priorytetem!

18 prostych sposobów, aby stać się priorytetem numer jeden

1. Przestań szukać wymówek

kobieta unosząca się na wodzie w słońcu

Pierwszym krokiem do uczynienia siebie priorytetem jest nauczenie się zaprzestania wymyślania wymówek typu: nie mam czasu na aktywność fizyczną, chodzenie na spacer, medytację itp.

Sam wiesz, że to kłamstwo. Przy odrobinie organizacji wszystko jest do opanowania.

Zamiast skupiać się tylko na zaspokajaniu potrzeb innych ludzi, terminach i wykonywaniu obowiązków domowych, nadszedł czas, aby skupić się na uszczęśliwianiu siebie i zadowoleniu.

la vida con un niño de 2 años

Czas przyznać się przed sobą, że zasługujesz na to, by stać się priorytetem, a nie tylko wymyślać wymówki!

2. Przejmij kontrolę nad swoimi decyzjami

kobieta w czerwonej górze siedzi przy stole w ciągu dnia

Przestań pozwalać innym mówić ci, co masz robić, i przestań mówić wszystkim: tak. Czas przejąć kontrolę nad swoimi decyzjami i zrobić to, co dla Ciebie najlepsze.

Jeśli chcesz stać się priorytetem, musisz nauczyć się mówić „nie” ludziom i rzeczom, które cię nie interesują i które cię nie satysfakcjonują.

Ważne jest, abyś był szczery i wierny sobie i dlatego powinieneś unikać robienia rzeczy, które nie są dla ciebie odpowiednie.

3. Powiedz tak, aby realizować swoje pasje

kobieta w brązowej bluzce maluje siedząc przy stole

Jakie rzeczy sprawiają, że czujesz się szczęśliwy, spełniony i inspirowany? Czy to śpiewanie, rysowanie, gotowanie, taniec, granie, pisanie?

Twoje pasje są rdzeniem twojego istnienia, esencją twojego szczęścia, więc najwyższy czas, abyś powiedział tak, aby je realizować.

Jeśli masz bardzo napięty harmonogram, możesz śpiewać podczas gotowania lub tańczyć podczas sprzątania. Cokolwiek robisz, po prostu nie pozwól, aby Twoje pasje zniknęły.

Musisz utrzymać przy życiu tę iskrę w twoich oczach, która czyni cię tym, kim jesteś!

4. Zadbaj o swoje ciało

młoda kobieta w różowym topie jogging

Twoje ciało jest twoją świątynią, a twoje zdrowie fizyczne wraz ze zdrowiem psychicznym powinno być twoim priorytetem numer jeden.

Jeśli nie masz czasu, aby regularnie chodzić na siłownię, możesz zwiększyć tętno, chodząc lub biegając.

Uważaj, co wkładasz do swojego ciała, ponieważ wiesz, co mówią: „Jesteś tym, co jesz”.

Jeśli chcesz być sprawny i zdrowy, musisz jeść zdrowo i pozbyć się wszystkich niezdrowych nawyków, takich jak nadmierne spożycie alkoholu, niezdrowe jedzenie i tym podobne.

Czemu? Ponieważ jesteś to sobie winien i zasługujesz na szczęście!

5. Odżywiaj swój umysł

kobieta trzymająca żółty kwiat stojąc na zewnątrz

Podobnie jak „Jesteś tym, co jesz”, jest inne popularne powiedzenie: „Jesteś tym, co myślisz”. Negatywne nastawienie jest zdecydowanie jedną z najbardziej rakotwórczych rzeczy w życiu (i często nawet nie jesteśmy tego świadomi).

Odżywić swój umysł oznacza przyjąć pozytywne myślenie i zawsze starać się znaleźć złoty środek w każdej sytuacji.

Ale czasami będą rzeczy, na które nie masz kontroli i nie będziesz w stanie nic z nimi zrobić.

W takim przypadku musisz znaleźć odwagę, by zaakceptować rzeczy, których nie możesz zmienić. Musisz być pozytywnie nastawiony i wierzyć, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu.

6. Usuń wszelkie formy toksyczności ze swojego życia

kobieta w białym stroju kąpielowym siedzi na skale patrząc na morze

Kiedy ktoś wspomina słowo „toksyczność”, pierwszą rzeczą, która przychodzi ci na myśl, są toksyczni ludzie, prawda? Cóż, nie jesteś w tym sam.

Wiele osób myśli, że w ich życiu istnieje tylko jedna forma toksyczności, a mianowicie negatywni ludzie.

Ale prawda jest taka, że ​​jest tak wiele form, które są często zaniedbywane, a są to: media społecznościowe, fast food, niezadowalająca kariera, zazdrość, żal itp.

Jeśli usuniesz ze swojego życia tylko toksycznych ludzi i zignorujesz powyższe, twoje życie nadal będzie wypełnione negatywnością, tylko z różnych źródeł. Dlatego tak ważne jest, aby zaatakować je wszystkie i wyzwolić się.

7. Ustaw realistyczne oczekiwania

kobieta stojąca na skale patrząca na górę

Nierealistyczne oczekiwania są jednym z największych źródeł niezadowolenia, więc jednym ze sposobów na uczynienie z siebie priorytetu jest ustalenie realistycznych oczekiwań.

Niezależnie od tego, czy studiujesz, czy pracujesz, musisz wyznaczyć sobie cele i oczekiwania zgodnie ze swoimi możliwościami i możliwościami.

Nigdy nie powinieneś dążyć do perfekcji i nigdy nie powinieneś myśleć, że jesteś mniej wartościowy, jeśli nie uda ci się osiągnąć pewnych rzeczy.

Ustalając realistyczne oczekiwania, zmniejszysz potencjalne rozczarowania i zwiększysz swoje szczęście.

8. Stwórz codzienny rytuał

kobieta medytuje siedząc na łóżku

W dzisiejszych czasach, takich jak te, ważne jest, aby stworzyć codzienny rytuał, który pomoże ci nabrać sił i pozbyć się wszystkich negatywnych emocji.

Jednak ten codzienny rytuał nie musi być czymś dużym. Może to być medytacja, pójście na spacer, zrobienie czegoś kreatywnego lub podobnego.

Twój codzienny rytuał pomoże Ci uczynić z siebie priorytet w codziennym życiu i tylko to się liczy!

9. Pozwól sobie na objęcie niedoskonałości

kobieta stojąca na górze podczas wschodu słońca

Co z tego, że nie wyglądasz jak modelka, masz bliznę na ciele lub robisz rzeczy po swojemu, którym daleko do perfekcji? To więcej niż w porządku i jest to pożądane!

Pozwól sobie na przyjęcie niedoskonałości, ponieważ tym właśnie jesteś. Jesteś niedoskonale doskonałym człowiekiem i dlatego nigdy nie powinieneś dążyć do osiągnięcia doskonałości w jakiejkolwiek formie.

Pozwól sobie dojrzeć piękno w swoich dziwactwach i wadach, ponieważ to sprawia, że ​​jesteś naprawdę wyjątkowy i wyjątkowy!

10. Rozpocznij dziennik wdzięczności

kobieta pisze na papierze siedząc na trawie

Jest jedna rzecz, o której często zapominamy praktykować w naszym codziennym życiu, a jest nią wdzięczność.

Spędzamy tak wiele czasu marząc i kontemplując rzeczy, które chcielibyśmy mieć, ale rzadko wyrażamy wdzięczność za to, co już mamy. I dlatego księgowanie jest rockowe!

Jeśli chcesz przyciągnąć do swojego życia więcej pozytywnych rzeczy, musisz poćwiczyć wdzięczność, zakładając dziennik wdzięczności.

Zamiana myśli na wdzięczność pod koniec dnia wzmocni Twoje pozytywne nastawienie i przygotuje Cię na wyzwania następnego dnia.

Zobacz też: Kiedy umawiasz się z silną kobietą, będziesz jej drugim priorytetem

11. Zaufaj swojemu przeczuciu

kobieta w różowej bluzce patrząca przez okno

formas divertidas de darle vida al dormitorio

Czy znasz ten mały głosik w głowie, który mówi Ci, żebyś coś zrobił (a raczej nie) lub ostrzegał o rzeczach? Ten cichy głos, który jest często zaniedbywany, to twoja intuicja (twoje przeczucie).

Stanie się priorytetem oznacza zaufanie swoim wnętrznościom i temu, co twoje ciało i umysł próbują ci powiedzieć.

Zamiast skupiać się wyłącznie na słowach innych ludzi, musisz głębiej zajrzeć w siebie, a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Znajdziesz rozwiązania swoich problemów.

12. Od czasu do czasu pozwól sobie na przerwę

kobieta w czarnym topie siedząca na skale

Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego ani być wszędzie w tym samym czasie. Możesz zrobić sobie przerwę, gdy czujesz się zmęczony lub zmęczony. W końcu jesteś tylko człowiekiem.

Czego nie możesz zrobić dzisiaj, jutro skończysz. Naciskanie siebie i zmuszanie się do robienia więcej, niż jesteś w stanie w tej chwili, to przepis na katastrofę.

Zresetuj swoje myśli i naładuj się, robiąc sobie przerwę i ciesząc się robieniem czegoś, co cię uszczęśliwia.

13. Ćwicz codzienne afirmacje

kobieta w brązowym topie stojąca przy ścianie

Przypominaj sobie każdego dnia o swojej prawdziwej wartości i o tym, jak wyjątkowy jesteś. Ćwicz pozytywne mówienie do siebie, wprowadzając do swojego życia codzienne afirmacje.

Powtarzaj sobie pozytywne zdania typu: wystarczy. Jestem w stanie osiągnąć wszystko, na co tylko zapragnę. Jestem piękna i wyjątkowa.

Codzienne afirmacje dodadzą Ci pewności siebie i pomogą Ci sprostać życiowym wyzwaniom.

14. W razie potrzeby poproś o pomoc

dwie kobiety korzystające z laptopa w pomieszczeniu

Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego sam. Możesz poprosić o pomoc, gdy nie masz pewności, jak coś zrobić lub kiedy nie możesz tego zrobić sam.

Stanie się priorytetem oznacza przyznanie się przed sobą, że nie jesteś robotem, a czasami potrzebujesz pomocy innych ludzi, co jest więcej niż w porządku.

15. Rozkoszuj się

kobieta czytająca książkę siedząc przy oknie

Zrób listę rzeczy, które chciałbyś zrobić dla siebie dzisiaj, jutro lub w przyszłym tygodniu. Przeczytaj dobrą książkę, weź długą kąpiel, jedz ulubione jedzenie, oglądaj programy telewizyjne lub rób to, co cię uszczęśliwia.

Rozpieszczaj się, ciesząc się robieniem rzeczy, które lubisz. Zamiast spędzać wolny czas na pomaganiu innym, poczuj się wyjątkowo, skupiając się na drobiazgach, które wiele dla Ciebie znaczą.

16. Zapytaj o to, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz

kobieta rozmawia z kobietą siedząc przy stole

Zamiast zadowalać się przeciętnością, zawsze proś innych o to, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz! Receptą na szczęście jest dawanie i otrzymywanie, a nie tylko dawanie.

Aby móc odbierać, musisz powiedzieć, czego oczekujesz, czego chcesz i potrzebujesz.

Jesteś odpowiedzialny za własne szczęście i dobre samopoczucie i nigdy nie powinieneś obwiniać innych, jeśli nie dają ci tego, czego chcesz, nawet jeśli ich nie poprosisz.

Jeśli jednak prosisz o to, czego chcesz, a oni nie odwzajemniają się, to należą do kategorii zwanej toksycznymi ludźmi i lepiej bez nich.

17. Uwierz w siebie

blond kobieta w okularach opierając się o ścianę

Wiara w siebie jest kluczem do rozwoju osobistego. Jeśli uważasz, że nie możesz coś zrobić i ciągle nie doceniasz siebie, nie będziesz w stanie zrobić postępu.

W świecie pełnym dumy, uprzedzeń i osądów musisz nauczyć się wierzyć w siebie, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, nikt inny tego nie zrobi.

Musisz wysłać światu wiadomość, że jesteś w stanie osiągnąć wszystko, jeśli chcesz. I będziesz nie do powstrzymania.

18. Wyjdź ze swojej strefy komfortu

kobieta w kapeluszu wiosłuje łódką po jeziorze

Wpadnięcie w rutynę to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych chorób współczesnego życia. Budzisz się, idziesz do pracy, wracasz do domu, oglądasz telewizję, idziesz spać i robisz wszystko od nowa następnego dnia.

Jeśli chcesz żyć pełnią życia i wykorzystać swój potencjał, musisz wyjść ze swojej strefy komfortu, robić ekscytujące rzeczy, stawić czoła swoim lękom i cieszyć się każdą sekundą.

como hacer feliz a tu novio en la cama

Żyj Kochaj śmiej się!

kobieta śmiejąca się siedząc na żółtym polu kwiatowym

Żyj każdym dniem tak, jakby był twoim ostatnim, szerz miłość i nie zapomnij się śmiać. Stań się priorytetem, pielęgnując swoje pozytywne nastawienie i wierząc, że jesteś dokładnie tam, gdzie powinieneś być teraz!

Nie bój się płakać, kiedy musisz i nie wstydź się śmiać, gdy wszyscy wokół płaczą.

Pamiętaj, że życie nie zawsze jest czarno-białe, ale to milion odcieni szarości, a jedynym sposobem na szczęście jest ich odkrywanie i obejmowanie.

Zobacz też: Porady dotyczące samoopieki: jak zakochać się w dbaniu o siebie

18 prostych sposobów, aby stać się priorytetem, na jaki zasługujesz