15 znaków, że nadszedł czas, aby zakończyć związek - Październik 2022

Nieszczęśliwa para w salonie Cavan ImagesGetty Images

Myślenie o zakończeniu związku nigdy nie jest proste, zwłaszcza gdy masz lata zainwestowane w partnera. Tak łatwo jest usprawiedliwić osobę, z którą się spotykasz, przekonać siebie, by z nią zostać, nawet jeśli w głębi duszy wiesz, że to nie działa. Nikt tak naprawdę nie chce przechodzić przez rozstanie - jest to bolesne, powrót do zdrowia zajmuje dużo czasu, a proces ten może sprawić, że każdy poczuje się po prostu samotny.

Ale jeśli twój związek nie jest w dobrym miejscu, zerwanie może być konieczne. Nikt nie zasługuje na to, by zostać z kimś, kto nie traktuje go dobrze lub nie uszczęśliwia. Czasami nie chodzi nawet o działanie drugiej osoby, ale o to, jak naprawdę się czujesz. Oto kilka oznak, że nadszedł czas, aby to zakończyć.cosas que debe saber sobre tener un bebé
Zobacz galerię piętnaścieZdjęcia Kaukaski para argumentując w łóżku Jacobs Fotografia Stock LtdGetty Images 1z 15Nie dostajesz tego, czego chcesz.

Nawet w świetnym związku nie zawsze będziesz po swojemu. Ale jeśli chodzi o duże rzeczy, powinieneś dostać to, czego chcesz od swojego partnera. Na przykład: jeśli twoje potrzeby emocjonalne nigdy nie są zaspokajane, to jest problem. Jeśli w końcu chcesz się ożenić, ale spotykasz się z kimś, kto nie ma tego samego pragnienia, to jest problem. Jeśli chcesz mieć dzieci, a oni nie, możesz nie być kompatybilny. Musisz wziąć pod uwagę swoje największe potrzeby i pragnienia i naprawdę pomyśleć o tym, czy ta osoba może je dla Ciebie spełnić. Jeśli twój partner odmawia kompromisu lub nawet próbuje zrozumieć twój punkt widzenia, wtedy sprawy nie działają - i prawdopodobnie nigdy nie będą.

Kobieta nerwowo dotyka obrączki na palcu, pijąc kawę i czekając w kawiarni d3signGetty Images dwaz 15Zwracasz się do kogoś innego, aby uzyskać to, czego potrzebujesz.

Pojawia się problem, gdy konsekwentnie szukasz kogoś, kto nie jest twoim partnerem, aby zaspokoić pewne potrzeby. I nie mówimy tylko o fizycznym oszukiwaniu (chociaż to się oczywiście liczy). Czy zawsze opowiadasz komuś o swoim dniu, ponieważ twój partner nie chce o tym słyszeć? Czy wdajesz się w głębokie rozmowy z innymi ludźmi, ponieważ nie możesz komunikować się z mężem?

Zasadniczo, jeśli wychodzisz poza swój związek, aby czuć się spełnionym lub regularnie słyszanym, jest to znak, że rzeczy po prostu nie są tam, gdzie powinny.Para dorosłych w połowie w sypialni, mając nieporozumienie Kris Ubach i Quim RoserGetty Images 3z 15Twój partner nie okazuje zainteresowania Twoim życiem.

Nie oznacza to tylko, że twój partner się nudzi, gdy mówisz o pracy lub znajomych. Jeśli zapraszanie ich na imprezy rodzinne lub przyjęcie u przyjaciół sprawia wrażenie wyrywania zębów, może się zdarzyć, że dzieje się coś innego. Partner nie musi pokazywać się we wszystkim, do czego jesteś zaproszony lub w co jesteś zaangażowany, ale absolutnie powinien starać się uczestniczyć w rzeczach, które są dla Ciebie ważne. To czerwona flaga, jeśli w zasadzie zawsze błagasz ich, aby zaangażowali się w twoje interesy.

one PeopleImagesGetty Images 4z 15Twój partner nigdy Cię w niczym nie zawiera.

Jeśli minęło kilka miesięcy randkowania i czujesz, że prawie nic nie wiesz o życiu swojego partnera, ale miałeś wrażenie, że byłeś w zaangażowanym związku, coś jest nie tak. Twój partner powinien zapraszać Cię do spędzania czasu z przyjaciółmi, spotykania się z rodziną i przychodzenia na wydarzenia, aby wprowadzić Cię w ich świat. Jeśli coś wydaje się tajemnicze, może jest ku temu powód.

Kobieta Łajać Przygnębiony Starszy Mężczyzna vmGetty Images 5z 15Boisz się być szczery ze swoim partnerem.

Idealnie byłoby, gdybyś chciał czuć się całkowicie komfortowo w pobliżu swojego partnera, na tyle, aby omówić to, czego chcesz i poprosić o to, gdy tego nie rozumiesz. Jeśli myśl o przedyskutowaniu tego typu rzeczy ze swoim partnerem napawa cię lękiem, jest to przeciwieństwo tego, czego chcesz. Czy martwisz się, że Twój partner pomyśli, że jesteś „szalony” lub nadmiernie emocjonalny, jeśli poprosisz o konkretne rzeczy? Czy czujesz, że nie możesz rozmawiać z nimi o swoich prawdziwych uczuciach? Jeśli tak, czas to przemyśleć.On PeopleImagesGetty Images 6z 15Nie ma zaufania, z jednej strony lub z obu.

Prawdopodobnie słyszałeś o tym wcześniej, ale zaufanie jest naprawdę niezbędne, jeśli chodzi o związek. Jeśli czujesz, że nie możesz zaufać swojemu partnerowi lub czujesz, że nie może ci ufać, nic się nie uda. Oczywiście pewna ilość zazdrości i niepewności jest normalna na początku związku. Ale kiedy sytuacja się ustabilizuje i jesteście razem przez jakiś czas, to zaufanie powinno tam być.

Jeśli ciągle zastanawiasz się, co robią, gdy nie ma cię w pobliżu lub zawsze cię o coś pytają, to musisz się zastanawiać, co robicie razem.

cosas sexuales para decirle a tu novio
Studentka uniwersytetu azjatyckiego pochodzenia przeżywająca stres finansowy lub emocjonalny w domu w swoim mieszkaniu. FertnigGetty Images 7z 15Myślisz, że sytuacja się poprawi, jeśli wydarzy się XXX.

Zastanów się, czy te sytuacje brzmią znajomo: ty i twój partner macie wiele problemów. Nie jesteś szczęśliwy i wydaje się, że twoje potrzeby nie są zaspokajane lub po prostu nie jesteś na tej samej stronie. Zamiast myśleć `` może to nie działa '', myślisz: `` będzie lepiej, gdy zamieszkamy razem '' lub `` wszystko będzie dobrze, gdy dostaną nową pracę '' lub `` będzie lepiej, gdy będziemy mieć dziecko.'

Prawda jest taka, że ​​jeśli sprawy nie polepszały się i nie pracujesz aktywnie, aby je poprawić, prawdopodobnie nie poprawią się tylko z powodu zmiany życia. W rzeczywistości ta zmiana życia może tylko pogorszyć sytuację.

Pijany mężczyzna z kobietą w domu Ross HelenGetty Images 8z 15Twój partner jest obraźliwy.

Żadne fizyczne lub emocjonalne znęcanie się nigdy nie jest w porządku i nie powinno się tego tolerować. Nie ma znaczenia, czy przemoc ze strony partnera jest werbalna, fizyczna czy emocjonalna, i nie ma znaczenia, jak się tam dostałeś - zasługujesz na coś lepszego. Twój partner nie powinien regularnie rozmawiać z tobą, wzywać cię imionami, sprawiać, że czujesz się okropnie i bezwartościowo lub czujesz się przestraszony. Jeśli kiedykolwiek grożą ci lub próbują cię skrzywdzić, ważne jest, aby się wydostać. Zadzwoń do National Domestic Violence Hotline pod numer 1-800-799-7233 lub 1-800-787-3224 (TTY).

Młoda para zrywa w domu Ruben EarthGetty Images 9z 15Głównym powodem pozostania jest to, że zainwestowałeś dużo czasu w związek.

Czy myśli o zerwaniu regularnie przychodzą Ci do głowy? Kiedy tak się dzieje, jakie są Twoje powody pozostawania w związku? Jeśli chodzi głównie o stwierdzenie: „Zainwestowałem już tyle czasu w tę osobę” lub „Straciłem tyle czasu - jeśli się zerwiemy, nigdy nikogo innego nie znajdę” lub „Nigdy nie będę Oś czasu, kiedy chcę się ożenić / mieć dzieci, jeśli muszę zacząć od nowa ”, to wiecie co? Prawdopodobnie musisz to zakończyć. Nie zadowalaj się niewłaściwą osobą z powodu zwątpienia lub presji społecznej.

son madres solteras fáciles de ligar
laflorGetty Images 10z 15Nikt nie wspiera twojego związku.

Ogólnie rzecz biorąc, Ty i Twój partner najlepiej znacie swój związek i nie powinniście polegać na tym, co myślą inni przy podejmowaniu decyzji. Jest jednak wyjątek: jeśli dosłownie wszyscy twoi przyjaciele i rodzina nie pochwalają twojego partnera, warto wysłuchać ich opinii. Jedna lub dwie osoby mogą nic nie znaczyć, ale jeśli wszyscy wydają się być mniej niż zachwyceni twoim związkiem, istnieje duża szansa, że ​​istnieje uzasadniony powód.

Przycięte zdjęcie człowieka przed dziewczyną na kanapie z smartfonem Kathleen FinlayGetty Images jedenaściez 15Żal między wami nigdy nie wydaje się znikać.

Budowanie niechęci między dwojgiem ludzi może szybko spowodować, że związek stanie się toksyczny i okropny. Czy zawsze jesteś zły na swojego partnera za drobne irytujące rzeczy, które mogą zrobić? Czy ich przyzwyczajenia cię drażnią? Czy chowasz urazę? Czy oni też ciągle wydają się z tobą zirytowani? To mogą być oznaki, że macie dość siebie nawzajem. Lub istnieje większy, podstawowy problem, który należy rozwiązać, zanim będziesz mógł postępować w zdrowy sposób.

To jest to, co my HiramanGetty Images 12z 15Nie podzielacie tych samych wartości.

Jeśli jeszcze nie wiesz, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, na czym oboje stoicie w dużych kwestiach. Czy oboje zgadzacie się na takie rzeczy, jak małżeństwo, dzieci, miejsce zamieszkania i sposób wydawania pieniędzy? Jeśli pojawią się tam fundamentalne nieporozumienia, będzie to poważny problem później, jeśli jeszcze nie jest. Bez względu na to, jak fajny jest ktoś, jeśli nie chce dzieci i to jest twoje marzenie, ktoś poczuje się niespełniony.

Spór seniorów RgStudioGetty Images 13z 15Regularnie czujesz się lekceważony.

Czasami to, co robi twój partner, nie jest do końca słowne, po prostu ... nie jest przyjemne. Może mówią, że pojawią się na imprezach, a potem porzucą cię w ostatniej chwili. Może naśmiewają się z ciebie, gdy denerwujesz się czymś, co naprawdę ci przeszkadza, lub przewracają oczami, gdy mówisz o swoich obawach. Małe rzeczy, które sprawiają, że czujesz się lekceważony i pod nimi, nie są w porządku i mogą być oznaką, że po prostu się nie zazębiasz.

Zmęczona kobieta zasnęła podczas korzystania ze smartfona w łóżku w nocy d3signGetty Images 14z 15Czujesz się odcięty od innych ludzi w swoim życiu.

Twój partner może być najważniejszą osobą w Twoim życiu, ale nie powinien być jedyną osobą w Twoim życiu. Pomyśl o tym: kiedy ostatnio spędzałeś czas ze znajomymi? Kiedy ostatnio spędzałeś czas z rodziną? Jeśli czujesz, że jesteś odcięty od wszystkich w swoim życiu, możesz być w kontrolującym związku, który musi się zakończyć.

Przygnębiona młoda kobieta płacze Arman ZhenikeyevGetty Images piętnaściez 15Po prostu nie jesteś już szczęśliwy.

Brzmi to oczywiste, prawda? Jeśli nie jesteś szczęśliwy, wiedziałbyś o tym i wiedziałbyś, że czas to zakończyć. Ale nie zawsze tak jest. Możesz usprawiedliwiać się, dlaczego jesteś nieszczęśliwy lub odmawiać uznania tego. Naprawdę zastanów się, czy jesteś nieszczęśliwy i dlaczego, a jeśli nie wydaje ci się, że jest to problem, który można naprawić, to czas zerwać i poświęcić trochę czasu na spełnienie się w swoim życiu jako jednostki, zanim zaangażujesz się w inną. osoba.

peinados largos para mujeres mayores de 40