22 Podstawowe cechy i cechy zdrowego związku - Marzec 2023

22 Podstawowe cechy i cechy zdrowego związku

Tak jak nie ma idealnej osoby, nie ma czegoś takiego jak doskonały związek.Wszyscy musimy to zrozumieć, jeśli chodzi o romantyczne związki , nie powinniśmy dążyć do perfekcji.

Miłość. Powinniśmy dążyć tylko do wzajemnej miłości, która dodaje wartości naszemu życiu i której należy unikaćzwiązki bez miłości. Wzajemny szacunek i ciągłe pragnienie doskonalenia się tworzą silny i dobry związek.Cóż, jest jeszcze kilka elementów, jeśli mam być całkowicie szczery. Nie chcę dłużej przedłużać Twojej agonii, więc odkryjmy kluczowe cechy zdrowego związku i mnóstwo cennychporady dotyczące związku.

Jak wyglądają zdrowe relacje?

mężczyzna i kobieta siedzą przy stole, trzymając się za ręce i rozmawiając

Dobry, dojrzały i zdrowy związek to taki, w którym oboje partnerzy czują się spełnieni emocjonalnie.To jest rodzaj relacji to może nam pokazać, że świat wciąż ma w sobie miłość.Zdrowe partnerstwo jest wypełnione pozytywność , miłość, szacunek, zaufanie, zrozumienie, akceptację i lojalność.

czerwone flagi są również częścią zdrowego i udanego związku…Jednak zdrowe pary rozpoznają je na czas i radzą sobie z nimi w zdrowy sposób.

Colleen Clark Lay, LCSW, powiedziała:Nikt się nie dogaduje przez cały czas.Faktem jest, że wszystkie pary przeżywają wzloty i upadki podczas swojej wspólnej podróży, ale wiedzą, jak wykorzystać te trudne chwile, aby poprawić swój związek.Dorastają poprzez wyzwania, zamiast pozwalać, by te trudności ich rozdzielały.

Jak już powiedziałem powyżej, żaden związek nie jest idealny… Ale ludzie wzdrowe relacjedoskonale zdają sobie z tego sprawę i dają sobie nawzajem przestrzeń do rozwoju i nauki.

Najważniejsze jest to, że kluczową tajemnicą szczęśliwych par jest poznanie i zastosowanie cech zdrowe relacje .

Chodzi o szacunek…

Szacunek jest jednym z najważniejszych elementów składających się na zdrowa relacja .Widzisz, jeśli kogoś szanujesz, zauważysz i docenisz jego wysiłki i spróbujesz odwzajemnić się w ten sam sposób.

Moim zdaniem szacunek powinien być synonimem miłości.Bo to zdecydowanie najczystsza i najszczersza forma miłości.

Okazywanie komuś szacunku oznacza, że ​​nie chcesz go stracić. Oznacza to, że zajmują szczególne miejsce w Twoim życiu.I tak długo, jak będą mieli twój szacunek, będą mieli twoją miłość. Dopóki ich szanujesz, nigdy nie będziesz w stanie ich skrzywdzić.

I traktowanie innych tak, jak chcesz, żeby oni traktowali Ciebie

Uczysz ludzi, jak powinni Cię traktować poprzez Twoje działania. Nie możesz nic dać i oczekiwać wszystkiego w zamian.Prawdziwa siła udanego związku tkwi w sile wzajemności.

Mów więc do innych w sposób, w jaki chcesz. Słuchaj innych tak, jak chcesz, aby słuchali Ciebie.

A co najważniejsze, dawaj innym taką samą jakość i ilość miłości, jaką masz nadzieję i chcesz od nich otrzymać.

Jakie są 4 cechy wymagane do zdrowego związku?

uśmiechnięta kobieta rozmawiająca z mężczyzną

O cechach zdrowego związku możemy rozmawiać godzinami, ponieważ jest ich naprawdę wiele. Z drugiej strony, aby zbudować dobry związek, nie potrzeba zbyt wiele rzeczy.

Te zdrowe relacje, które musisz mieć, to:

  • Szacunek
  • Zaufanie
  • Zdrowa komunikacja
  • Lojalność

Jeśli w związku brakuje któregokolwiek z tych elementów, nigdy nie będzie w stanie działać i trwać.Jeśli para zaniedbuje którykolwiek z tych podstawowych zasad zdrowego związku, będzie rósł jak cierń w boku ich związku.

22 cechy zdrowego związku

Faktem jest, że każdy zdrowa relacja opiera się na tych samych podstawach.

Aby pomóc ci lepiej zrozumieć, wymienię wszystkie cechy zdrowego związku, które mogą zainspirować cię do zmiany sposobu funkcjonowania twojego obecnego związku lub dać ci wiedzę potrzebną, gdy zaczynasz nowy.

ALARMPamiętaj, że każdy z tych elementów jest równie ważny.A jeśli chcesz zbudować dobry związek, żadnego z nich nie należy lekceważyć ani unikać.

Więc otorzeczy, których powinieneś szukać w związku:

1. Wzajemny szacunek to podstawa zdrowego związku

mężczyzna i kobieta rozmawiają przy kawie

imagenes de peinados para caras redondas

Brak szacunku jest nadal najczęstszą przyczyną romantyczne związki rozstania .Jest to również jedna z najwyraźniejszych niezdrowych cech relacji.

Jeśli ktoś cię nie szanuje, oznacza to, że tak naprawdę nie kocham Cię .Dla mnie to takie proste.

Nie dbają o ciebie, ponieważ najwyraźniej nie obchodzi ich, czy ich brak szacunku rani twoje uczucia, czy nie. A jeśli nadal to znosisz, oznacza to tylko, że dajesz im zielone światło, aby nadal cię lekceważyli i krzywdzili.

Brak szacunku przez kogoś, kogo kochasz, może zrobić osoba czuje niegodny miłości.Może wpływać na nasze zdrowie emocjonalne i psychiczne w najstraszniejszy możliwy sposób.

A brak szacunku obejmuje nie tylko wyzwiska i obelgi słowne.Ustawianie ultimatum, łamanie granic, kłamstwo… To wszystko są ogromne czerwone flagi braku szacunku w związku.

2. Potem przychodzi zaufanie

Zaufanie jest i powinno być podstawowym aspektem wszystkich relacji i partnerstwa w życiu. Ten element musi znajdować się na samym szczycie twojegolista potrzeb w związkujeśli chcesz, aby odniosło sukces i trwało wiecznie.

Budowanie zaufania jest KLUCZOWE.

Wzajemne zaufanie oznacza, że ​​nie masz problemu, by Twój partner wyszedł z najlepszymi przyjaciółmi na kilka drinków, bo wiesz, że nigdy nie zrobiliby niczego, co mogłoby zaszkodzić Twojemu związkowi.

Zaufanie swojemu partnerowi oznacza, że ​​nie będziesz podsłuchiwać jego telefonu ani przeglądać jego wiadomości lub historii wyszukiwania, gdy śpi.

Kiedy ktoś mówi, że ci ufa i pokazuje ci to, zawsze pamiętaj, że ta osoba włożyła swoje serce w twoje ręce.Więc, bardzo proszę, nie zawiedź tej osoby.

Z tego samego powodu w relacjach niezwykle ważne jest wzajemne zaufanie.

3. Co w końcu prowadzi nas do zdrowej i uczciwej komunikacji

Na dobre i otwarta komunikacja oboje partnerzy muszą poprawić swoje umiejętności komunikacyjne.Bez nich, skąd będziesz wiedział, jak podejść do swojego partnera, gdy zauważysz, że coś się z nim dzieje?

Również bez dobra komunikacja umiejętności, nigdy nie będziesz w stanie wyrazić prawdziwych emocji.

Fizyczny dotyk może zbudować silną, intymną więź między dwojgiem ludzi. Jednak nic nie może się poprawić intymność w twoim związku jak te głębokie rozmowy, gdy nie śpisz do 3 nad ranem.Atrakcja emocjonalna i połączenie są silniejsze niż myślisz!

Dwie osoby w zdrowym i stabilnym związku czują się bezpiecznie otwierając się na siebie. Dzieli się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem, dlatego czują się bezpiecznie, mogąc sobie nawzajem zaufać.

Poza tym nie da się wyznacz jasne i zdrowe granice w związku jeśli parze brakuje zdrowych i otwarta komunikacja .I mam nadzieję, że wszyscy jesteśmy świadomi ogromnego znaczenia tych osobistych ograniczeń dla naszych relacji.

4. To jest oczywiste, ale tutaj jest―Niekwestionowana lojalność!

Najważniejsza jest lojalność każdej zdrowej pary. To bez wątpienia kluczowa charakterystyka każdego zdrowego i poważny związek .

Pomyśl o tym… Jak twój związek może być zdrowy i udany, jeśli jedno z was myśli o kimś innym?

cosas salvajes que hacer en la cama

Jak może to być dobry związek, gdy jeden partner jest niezadowolony ze swojego życia seksualnego i znajduje to, czego chce w kimś innym?

Lojalność jest święta. To niezaprzeczalnie najświętszy dowód prawdziwej miłości.

Teraz wiele osób myśli, że jedyną formą niewierności jest bycie z drugą osobą.Niekwestionowana lojalność oznacza, że ​​jesteś wierny swojemu partnerowi zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie.

Prawda jest taka, że ​​nawet mikrooszukiwanie (flirtowanie i tym podobne) może również na dobre zrujnować twój związek.Więc nie baw się i pozostań lojalny!

5. I oczywiście zdrowe życie seksualne, aby utrzymać iskrę przy życiu

piękna kobieta przytula się w łóżku z mężczyzną

Wiem, że istnieją pary, które decydują się na utrzymanie intymnej części swojego związku we własnych czterech ścianach.Jednak w zdrowa relacja , nawet gdy para próbuje się oprzeć palmtop , ich silną chemię można wyczuć w otaczającym je powietrzu.

Atrakcyjność fizyczna nie jest tutaj czymś, o czym można po prostu zapomnieć. Nie jest to najważniejsza rzecz na świecie, ale też nie można jej przeoczyć.

Oto najcenniejszeporady dotyczące związku: Kompromis, bycie otwartym na próbowanie nowych rzeczy i wzajemność to trzy kluczowe rzeczy dla zdrowego życia seksualnego w każdym związku.

Podobny popęd seksualny, bycie otwartym na temat tego, czego chcesz w łóżku, znając swoje główne skłonności… To wszystko są cechy seksualności zdrowa relacja .

6. Obie strony są w tym tylko dlatego, że szczerze tego chcą

Kiedy stajesz się potrzebujący i czepliwy, to się budziniepewność w związku. Zaczynasz myśleć, że twój partner cię opuści i że twoje życie nie będzie miało sensu po tym, jak odejdzie.

W zdrowych związkach tak nie jest.

Jeden z największych oznaki zdrowego związku jest wtedy, gdy oboje partnerzy CHCĄ związku, a nie go POTRZEBUJĄ.

A kiedy czegoś chcesz, dajesz z siebie wszystko i walczysz o to każdego dnia, bez względu na wszystko.

To nie przypadek, że głównym powodem potencjalnie agresywnych związków jest bycie potrzebującym, lgliwym lub współzależnym.

Ale kiedy obaj partnerzy są jednakowo niezależni , związek po prostu daje im jeszcze jeden powód do uśmiechu każdego dnia.(Jest to szczególnie ważne w nowych związkach).

Nie oznacza to, że nie będą przy sobie nawzajem, gdy będą potrzebne, lub że nie przeszkadza im utrata siebie nawzajem.

Oznacza to, że będą nadal kochać siebie, nawet jeśli związek się nie powiedzie. Niesamowite, prawda?

7. Związek opiera się na równości

Zapomnij o związkach prowadzonych przez mężczyznę i kobietę .DO dobre relacje nie ma jednego partnera, który przejmuje kontrolę. Nie wymaga dominacji ani kontroli.

W zdrowym partnerstwie nie ma tylko jedna osoba odpowiedzialni za podejmowanie decyzji, ale raczej robią to razem. Oboje w równym stopniu szanują opinie partnera.

Oznacza to również, że nie tylko jeden partner wykonuje całą pracę w związku.Relacje jednostronne są głęboko niezdrowe i toksyczne, a tego rodzaju relacje są skazane na niepowodzenie.

Oboje doskonale zdają sobie sprawę, że związek może działać tylko wtedy, gdy oboje potraktują go poważnie. Oboje wiedzą, jak okazywać partnerowi życzliwość i od czasu do czasu odciążyć swoje barki

8. Partnerów łączy pragnienie bliskości

Zdrowe pary pracują nad pielęgnowaniem więzi emocjonalnej. Nadgodziny , stają się Emocjonalnie przywiązany do siebie. Stają się jednym.

Ta cecha zdrowego związku jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje, że partnerzy są na tej samej stronie, jeśli chodzi o ich związek.

To pragnienie połączenia budzi również pasję w romantyczny związek .To także dowód na intensywne i silne emocje między partnerami.

9. Zadbaj o siebie nawzajem

Właśnie dlatego osoby o typie osobowości ENFP są najlepszymi partnerami romantycznymi. Są zabawni, kochający, opiekuńczy i oddani zaspokajaniu potrzeb partnera.

Szczęśliwe pary wzmacniają mięśnie w związku, dbając o siebie nawzajem. W końcu ich więź jest tak silna, że ​​są w stanie odczuwać nawzajem swoje emocje. Dzielą się rodzaj połączenia telepatycznego co pozwala im czytać nawzajem swoje myśli i emocje.

Jeśli widzisz, że twój partner przeżywa trudne chwile, zaoferuj swoje wsparcie.I tak, powiedziałem wsparcie, nie pomoc.

Czasami, gdy doświadczamy trudnej sytuacji w życiu, wszystko, czego naprawdę potrzebujemy i pragniemy, to ktoś, kto po prostu będzie z nami i dla nas. Potrzebujemy kogoś, kto potrafi zrozumieć nasze milczenie.

10. Zaangażuj się w zaspokajanie swoich potrzeb emocjonalnych

mężczyzna i kobieta siedzą na kanapie i rozmawiają

W zdrowym związku każdy partner jest świadomy drugiego potrzeby osoby .Bardzo starają się uczyć i mówić do siebiejęzyk miłości.

Miło jest słyszeć romantyczne wyrażenia miłości od swojego partnera, takie jak „kocham Cię' lub 'Doceniam Cię”, ale naprawdę liczy się nadanie znaczenia tym słowom. A można to zrobić tylko poprzez udowodnienie tych słów szczerymi czynami.

Najważniejsze jest to, że słowa, bez względu na to, jak serdecznie brzmią, nic nie znaczą, jeśli nie są poparte czynami.

11. Mieć regularne odprawy

Wspomniałem już, że dobra komunikacja to dobra i zdrowa cecha związku.I stały odprawy stworzyć zdrową komunikację między partnerami.

Tych odprawy pozwól obojgu partnerom zobaczyć, czy są na tej samej stronie, jeśli chodzi o ich związek.Pomaga im również rozpoznawać czerwone flagi na czas i skutecznie sobie z nimi radzić.

Przede wszystkim audyt relacji wzmacnia ich więź emocjonalną i pomaga budować zdrowe oczekiwania w związku.

12. Obejmijcie nawzajem słabości

Zmagasz się z niską samooceną? Czy masz kiepski obraz siebie? Czy jesteś leniwy, nieodpowiedzialny, niecierpliwy, samolubny, czasami arogancki? Robitwój partner cię kochapomimo wszystkich twoich wad?

Jesteś szczęśliwą dziewczyną/chłopcem.Tak rzadko można znaleźć kogoś, kto zaakceptuje cię takim, jakim naprawdę jesteś w dzisiejszych czasach.

Jednak uznanie i zaakceptowanie wzajemnych niedoskonałości, lęków i słabości jest esencją każdego zdrowego i silny związek .

Oto coprawdziwa miłośćchodzi o to, by wiedzieć, że twój partner nie jest idealny, ale mimo wszystko pokochać go.

Nie próbujesz „naprawiać” ani zmieniać osoby, którą kochasz.Powinnaś je tylko kochać i pozwolić, by Twoja miłość motywowała ich do stania się najlepszą możliwą wersją siebie.

13. I trzymaj się razem, gdy nadejdą ciężkie czasy!

Nawet najzdrowsze i najsilniejsze związki to nie zawsze słońce i róże. Nawet najszczęśliwsze pary napotykają przeszkody, które narażają ich związek na niebezpieczeństwo.

Jednak ważne jest, jak radzą sobie z tymi nierównościami. Nie tylko biegają po nich i ruszają dalej. Zamiast tego poświęcają się właściwemu rozwiązywaniu swoich problemów.

A co najważniejsze, nie poddają się nawzajem, bez względu na to, jak duże są między nimi przeszkody.Są sobie oddani, co oznacza, że ​​nie ma ucieczki ani rezygnacji z miłości.

Prawda jest taka, jedna osoba nigdy nie udźwignie całego ciężaru tych trudne czasy w związku.Cóż, mogą, ale to będzie fatalne dla ich związku.

Kiedy twój związek przechodzi trudny okres, musisz udowodnić, jak silna jest twoja miłość i jak głęboka jest twoja więź ponieważ te trudności w związkach są niczym innym jak ostatecznym sprawdzianem miłości.

14. Nigdy nie biorą siebie za pewnik

Nieprzyjmowanie siebie nawzajem za pewnik i podejmowanie codziennych wysiłków, aby zaskakiwać się nawzajem, jest również jedną z kluczowych cech zdrowego związku.

Wiesz, że jesteś w zdrowa relacja kiedy, nawet po latach bycie w zaangażowanym związku , nadal wiesz, jak zaskoczyć swojego partnera.

Wciąż wiecie, jak pokazać sobie nawzajem znaczenie bycia częścią ich życia.

Wiesz, że masz coś wyjątkowego, gdy nigdy nie przegapisz okazji, aby ukochana osoba czuła się doceniona i pod opieką pod koniec dnia.

Robiąc to wszystko, żadne z was nie poczuje się niedocenione, ponieważ świadomość, że twój partner jest wdzięczny za to, że ma cię w swoim życiu, jest najlepszym uczuciem na świecie!

15. I myślcie o sobie, nawet gdy jesteście daleko od siebie

mężczyzna zaskoczył kobietę bukietem róż

Myślenie o sobie nawzajem, nawet jeśli nie jesteście fizycznie obecni, oznacza, że ​​macie silne, emocjonalne połączenie.

Pamiętać, żeby przynieść żonie róże i pamiętać, że twój mężczyzna jest zmęczony, więc przynosisz mu do domu piwo, to małe rzeczy, które oznaczają świat dla ludzi.

Nikt nie chce egocentryczny partner który myśli tylko o sobie i swoich potrzebach.

Wszyscy chcemy kogoś, kto nas zapamięta i w razie potrzeby zadzwoni, napisze lub po prostu pojawi się u naszych drzwi o 3 nad ranem, tylko dlatego, że myślał, że jesteśmy samotni.

16. Rozwiązują swoje konflikty w uczciwy i zdrowy sposób

Wiele osób uważa, że ​​pary są zdrowe iekskluzywne relacjerzadko lub nigdy nie walczą, ale to nieprawda.

Sekret bycia w zdrowa relacja to umiejętność radzenia sobie z kłótniami, zamiast ich unikania.

Całkowicie normalne jest odczuwanie potrzeby przedyskutowania różnic i wyrażenia sobie nawzajem swoich opinii.

Ale różnica polega na tym, że ludzie w zdrowe relacje nie osądzajcie się nawzajem.

Nie podnoszą głosu i zdecydowanie nie rzucają w siebie rzeczami. Zamiast tego radzą sobie z problemami na swój własny sposób (zdrowy sposób).

Teraz radzenie sobie z kłótniami może stać się ciężarem, ale te pary wiedzą, że do pewnego stopnia te kłótnie i kłótnie są niezbędne, aby ich związek ewoluował.

Ponadto nie ma potrzeby „spać z tym”, ponieważ są wystarczająco pewni swojego związku, aby wiedzieć, że mogą od razu rozwiązać swoje problemy.

To prawdziwa magia każdego zdrowego i dojrzałego związku.

17. Są gotowi wybaczyć

Oczywiście, wybaczenie wielkich rzeczy, takich jak zdrady, nigdy się nie zdarzy, ale wybaczenie drobnych błędów, gdy para napotyka wyboje na drodze do pełnego szczęścia, jest normalne.

Zdrowi partnerzy są gotowi wybaczyć i nie żywić do siebie urazy, ponieważ wiedzą, że unieszczęśliwi to obie strony.

cómo detener una aventura antes de que comience

Nie będą sobie przypominać błędów, które popełnili tylko po to, by udowodnić swoją rację.

Zamiast wulgarnego języka są zawsze gotowi do użycia język miłości przywrócić pokój i harmonię w ich relacji.

Nie myślą też od razu negatywnie ani nie wyciągają pochopnych wniosków.

Zamiast tego dają sobie nawzajem korzyść z wątpliwości, bez względu na to, jak czasami jest to trudne.

18. I kompromis, aby osiągnąć miejsce zrozumienia

Bałem się kompromisów w romantycznych związkach. Nic dziwnego, że wszystkie moje związki w przeszłości były tak niezdrowe i toksyczne.

Bałem się, że kompromis może sprawić, że się zatracę. Bałem się, że mój partner wykorzysta mnie w ten sposób.

Nie wiedziałem, że są też granice w zawieraniu kompromisów.Nie zdawałem sobie sprawy ze wszystkich zalet kompromisu – że jest to najłatwiejszy sposób dla obojga partnerów, aby uzyskać to, czego chcą.

Dzięki mojemu obecnemu partnerowi, w końcu nauczyłem się niesamowitej sztuki kompromisu.Wszystko, co mogę teraz powiedzieć (i z własnego doświadczenia), to to, że bez względu na to, jak bardzo się starasz, nigdy nie będziesz w stanie zbudować silny związek bez kompromisu.

Wiem, że znalezienie rozwiązań, które będą działać dla was obojga, może być trochę trudne, ale nie wycofujcie się. Próbuj dalej! Twój związek jest tego wart.

19. Są zagorzałymi fanami siebie nawzajem

Jeśli lubisz słuchać o pasjach twojego partnera i jakie ma plany na przyszłość, istnieje bardzo duża szansa, że ​​jesteście w głęboko zdrowym i zaangażowanym związku.

cómo hacer que tu novio te quiera sexualmente

Uważaj jednak, bo to nie takie proste! Czasami te pasje mogą nam je fizycznie odebrać, ale to nie znaczy, że nasz związek musi stać się toksyczny lub niezdrowy.

Jeśli w pełni wspierasz swojego partnera, a on wspiera również Twoje marzenia i aspiracje, jest to najsilniejszy znak prawdziwej miłości.

Świadome relacje zawsze mają potencjał, aby zajść daleko, ponieważ bez względu na to, co się stanie, oboje partnerzy wiedzą, że mają nawzajem bezwarunkowe wsparcie.Wiedzą, że zawsze obok nich stoi ktoś, kto zachęca ich do sięgania do gwiazd.

20. Ich związek jest na samym szczycie ich list priorytetów

uśmiechnięta kochająca para siedzi na zewnątrz rozmawiając przy kawie

Jak często słyszałeś, że związek został zerwany, ponieważ para nie mogła uczynić swojego związku priorytetem? Założę się zbyt wiele razy, prawda?

Kiedy jesteś tylko opcją dla kogoś, nie możesz oczekiwać, że będą przy tobie, ponieważ z góry wiesz, że nie będą.

Ale kiedy jesteś priorytetem dla swojego partnera, rzuci wszystko, aby być dla ciebie, ponieważ nic nie jest ważniejsze niż twoje szczęście i dobre samopoczucie .

W dobrym związku praca nie jest czymś, co trzyma cię z dala od partnera, ponieważ jesteś w stanie zarządzać swoim czasem. Wiesz, że Twój partner jest Twoim najwyższym priorytetem, a nawet gdy masz najbardziej napięty harmonogram, znajdziesz dla niego czas.

Jeśli chcesz zbudować zdrową i silny związek , zawsze musisz zrobić swój partner czuje kochany, chciany i potrzebny… Zawsze i bez względu na wszystko.

21. Stanowią zespół i są w 100% zaangażowani w swój związek

Zdrowa para to dwuosobowy zespół, który chcewłóż wszystko, aby włożyć maksimum wysiłku w to, aby ich związek działał razem.Dzielą wszystko razem… Łzy i śmiech, dobre i złe czasy.

Nadają na tych samych falach, co pomaga im tak dobrze się rozumieć.

Czują się szczęśliwi z powodu swoich osiągnięć i podają sobie pomocną dłoń, gdy jedno z nich upada. Właśnie to pozwala rozkwitać ich związkowi.

22. A przede wszystkim kochają się bezwarunkowo

Najlepsze zostawiłem na koniec! Zdrowy związek opiera się na rozsądnych, racjonalnych rzeczach, które utrzymują Ciebie i Twojego partnera razem.

Ale najważniejszym aspektem tego wszystkiego jest miłość, którą oboje partnerzy czują do siebie.

Długi dystans, relacje z różnicą wieku , i nawet związek z odbiciasmoże odnieść sukces tylko wtedy, gdy partnerów łączy prawdziwa i szczera miłość.I oczywiście, jeśli chcą włożyć wysiłek, aby to zadziałało.

Miłość jest powodem, dla którego dwoje ludzi zaczyna związek! Z tego samego powodu powinniście zakochiwać się w sobie każdego dnia, raz za razem.

Miłość jest czym będzie cię trzymać razem, a miłość pomoże ci utrzymać zdrowy i szczęśliwy związek.

Dlaczego zdrowe relacje są ważne?

uśmiechnięty mężczyzna i kobieta siedzący na kanapie pijący piwo

Cóż, powiedz mi szczerze, jaki byłby ten świat, gdyby wszystkie nasze związki były toksyczne i niezdrowe? Czy przemoc domowa i przemoc werbalna stały się „normalną” częścią wszystkich naszych związków? Byłoby bardzo blisko piekła na ziemi, prawda?

Właśnie dlatego dobre relacje są ważne. Sprawiają, że ten świat jest o wiele lepszy, szczęśliwszy i zdrowszy.

I kiedy niezdrowe relacje niszczyć nasze zdrowie psychiczne i emocjonalne, zdrowe relacje z drugiej strony mają moc poprawiania naszego nastroju i ogólnego dobre samopoczucie .

Zdrowe i silne relacje szerzyć miłość i pozytywność w naszym życiu i zmuszają nas do pracy nad sobą.Stajemy się zmotywowani, aby stać się najlepszymi wersjami nas samych dla dobra naszego związku i osoby, którą kochamy.

Relacje, które masz z innymi, określają Twoje życie

Ludzie są istotami społecznymi, co oznacza, że ​​nasze relacje stanowią ogromną część naszego życia. W rzeczywistości nas definiują i pomagają nam odkryć nasze prawdziwe ja.

Oczywiście najważniejsze jest to, jak siebie postrzegasz. Jednak szczerze mówiąc, to, jak widzą Cię inni, wpływa na Twój obraz siebie.

Będziesz walczył o odkrycie swojej prawdziwej tożsamości, dopóki nie zbudujesz zdrowej i silnej relacji z drugim człowiekiem. Tylko wtedy będziesz w stanie zrozumieć, jakie są Twoje największe wady, słabości i cechy.

Zdrowe i znaczące relacje prowadzą do sensownego życia!

Kiedy spojrzysz wstecz na wszystkie te różne typy par i głębokodysfunkcyjne i niezdrowe relacjespotkałeś się przez całe życie… Kiedy przypominasz sobie wszystkie złamane serca, które przeżyłeś z powodu toksycznych związków w przeszłości, widzisz ogromną stratę czasu.

Szerzą toksyczność w twoim życiu i sprawiają, że zapominasz o tym, co jest naprawdę ważne.Niezdrowe związki partnerskie tylko sprawią, że twoje życie straci sens.

Z drugiej strony, kiedy jesteś w dobrym związku, czujesz się szczęśliwy i bezpieczny, ponieważ wiesz, że masz kogoś obok siebie.

Masz kogoś, kto cię kocha i kto będzie się o ciebie troszczył i miał twoje plecy bez względu na wszystko. I to jest, moja droga, cały sens życia.

Cechy zdrowego związku łączy miłość

mężczyzna i kobieta siedzą na podłodze, opierając się na kanapie, piją kawę i rozmawiają

Komunikacja, wzajemne zaufanie, wzajemność i lojalność to kluczowe składniki i główne zdrowa relacja cechy.To są rzeczy, które muszą być na szczycie twojegolista kilku goli.

Bez niej trudno byłoby ustanowić równowagę czy podstawę poważnego, wzajemnego związku.

A miłość jest tym, co łączy wszystkie powyższe!

Jeśli naprawdę się kochacie i doceniacie każdą sekundę spędzoną ze swoim partnerem, słuchanie go, walka o jego szczęście i sprawienie, by poczuł się wyjątkowy, przyjdzie naturalnie.

Pamiętaj, że chodzi o WYSIŁEK i gotowość do walki o swój związek bez względu na wszystko, ponieważ nie będzie to łatwe.

Każda droga jest wyboista, dopóki nie zrobisz jej gładko.

Zawiń więc rękawy, weź rękę partnera i naucz się pływać razem w morzu miłości, szacunku i szczęścia!