Dowiedz się, jak poświęcić sobie czas, a co najważniejsze, miłość!

Dowiedz się, jak poświęcić sobie czas, a co najważniejsze, miłość!

Bądź szczery. Ile razy dziennie czujesz się zakłopotany, pospieszny i niespokojny z powodu swoich ciągłych list rzeczy do zrobienia? I jak często dajesz sobie czas na po prostuoddychać?que comer para estar flaco

Jeden z niezdrowe nawyki dzisiejszej kultury to przytłaczające uczucie, że nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu sprawdzić wszystko z naszej listy, nawet jeśli jest to całkowicie narzucone przez siebie.

Nie zgadzasz się?Ludzie chętnie stają się niewolnikami swoich urządzeń (laptopów, telefonów komórkowych, iPhonów, tabletów itp.), które narzucają poczucie obowiązku i poczucie, że nigdy nie robi się wystarczająco dobrze.

Odkładają na bok swoje dobre samopoczucie i miłość do siebie, aby gonić za jakąś mocą, która dałaby im poczucie spełnienia, które rzadko nadchodzi.

Zarządzanie czasem może być trudne, ale kiedy odpowiednio ustawisz swoje priorytety i dasz sobie czas na rozwój, jest to w 100% wykonalne.Zobacz też: Zaufaj mi, jesteś dokładnie tam, gdzie musisz być teraz

Dlaczego tak ważne jest, aby samemu się uspokoić?

kobieta w pomarańczowej kurtce siedząca na skale

Jeśli tego nie zrobisz, w końcu się wypalisz. A potem wszystkie niekończące się zadania, harmonogramy, listy i obowiązki poszły na marne.Jak często powtarzam, jesteś swoją najważniejszą inwestycją. Dlatego Twój rozwój osobisty powinien znajdować się na szczycie listy Twoich priorytetów.

Nie praca, nie oczekiwania innych wobec Ciebie, a co najważniejsze – nie Twoje własne, narzucone przez Ciebie zasady dotyczące tego, co Typowinnamrobić.

To właśnie uważam za tak zabawne w ludziach. Tak łatwo dajemy miłość naszym przyjaciołom, rodzinom i partnerom. Jesteśmy zbulwersowani, gdy sprzedają się krótko. A jednak cały czas to sobie robimy!

Wszystkich innych stawiamy przed sobą. Nie zatrzymujemy się na wąchanie róż, bo nigdy nie starcza nam czasu. Nigdy nie przestajemy, bez względu na to, jak bardzo potrzebujemy przerwy.

Ryzykujemy pogorszenie naszego zdrowia psychicznego, aby być postrzeganym jako znakomita osoba, która potrafi wszystko, umierając od środka.

Czy nie widzisz, jakie to szkodliwe? Nie potrzebujesz trenera życiowego, który wyjaśniłby Ci, ile to ostatecznie będzie Cię kosztować.

Postaw się w sytuacji swojego najlepszego przyjaciela. Gdyby nigdy nie zatrzymali się ani na sekundę i ciągle przekraczali swoje granice, co byś im powiedział? (Jestem prawie pewien, że już wiem.)

kobieta dotyka włosów, patrząc na okno w domu

Teraz powiedz sobie dokładnie to i posłuchaj własnej rady. Bądź obecny w swoim życiu. Bądź dobrym partnerem, rodzeństwem, rodzicem, współpracownikiem i przyjacielem! W ostatecznym rozrachunku to właśnie te rzeczy mają największe znaczenie.

W swoich ostatnich dniach nie będziesz zastanawiał się nad tym, jak odniósłeś sukces, osiągnąłeś sukces lub byłeś bogaty.

Będziesz się zastanawiać, jak duży wpływ wywarłeś na życie najbliższych.

Czy to nie stawia sprawy w odpowiedniej perspektywie? Czy to nie sprawia, że ​​chcesz zwolnić, uspokoić się i wrócić do prawdziwych wartości?

I zgadnij co? Wystarczy siła woli i poświęcenie, aby stać się tą osobą. Ten, który na pierwszym miejscu stawia miłość własną, a na drugim posłuszeństwo rozkazom.

To bardzo ważne, abynaucz się kochać siebiesposób, w jaki kochasz swoich ulubieńców. I całkowicie możliwe jest żonglowanie wieloma rzeczami bez utraty siebie w tym procesie.

Kiedy zadbasz o swój umysł, ciało i duszę, dowiesz się, co zasługuje na Twoją uwagę, a co nie. Tak łatwo będzie wygospodarować sobie czas bez poczucia winy.

I pomogę ci się tam dostać.

Zobacz też: Co się dzieje, gdy narcyz wie, że go rozgryzłeś?

Naucz się dawać sobie miłość, na którą zasługujesz

Nauczenie się, jak obsypywać się miłością, zwiększy Twoją samoocenę i pomoże Ci dowiedzieć się, jakZrób to wszystkobez wypalania!

Wszystko zaczyna się od twojego stosunku do samego siebie. Sposób, w jaki siebie traktujesz, przełoży się na Twoje codzienne życie i to, ile codziennie wkładasz na talerz.

Jeśli jesteś na skraju załamania, gdy tonie Cię Twój wszechobecny harmonogram i niekończące się zobowiązania, to jest to dla Ciebie!

Oto, jak skutecznie żonglujesz tym wszystkim, stawiając siebie na pierwszym miejscu.

Zbuduj bardzo potrzebny szacunek dla siebie

kobieta w różowej sukience stojąca na brzegu

Bądź swoim największym zwolennikiem i szanuj siebie.

Twoje niedociągnięcia cię nie określają. To jak budujesz swoją kopię zapasową, to robi. Miej to na uwadze za każdym razem, gdy sprzedajesz się krótko.

Bądź konstruktywny, gdy wybierasz swoje wady. Nie daj się autodestrukcyjny, ale raczej znajdź sposoby na poprawę.

Wszyscy mamy błędy. Wszyscy popełniamy błędy. To nie znaczy, że nie jesteśmy na dobrej drodze.

Bez doświadczania okazjonalnych porażek trudno docenić sukces. Bez wahania i uczenia się, jak się podnosić, nigdy naprawdę nie nauczysz się doceniać znaczenia wytrwałości.

Pomyśl o tym następnym razem, gdy będziesz dla siebie zbyt surowy. Potrzeba silnej osoby, aby przyznać się do swoich błędów, a zwłaszcza pozostać miłym dla siebie w środku tego.

Wyhoduj grubą skórę i naucz się traktować siebie z takim samym szacunkiem, z jakim traktujesz tych, którzy są dla Ciebie najważniejsi.

Rozważ to. Gdyby wiedzieli, jak mało szanujesz siebie, co by ci powiedzieli? Niech to pomoże ci nauczyć się, jak dawać sobie czas, miłość i przestrzeń, kiedy tego potrzebujesz.

Nigdy nie przestawaj odkrywać nowych rzeczy o sobie

kobieta w pomarańczowo-czarnym topie siedząca na skale

Wszyscy jesteśmy wyjątkowymi jednostkami, wszyscy z własnymi mocnymi i słabymi stronami i tak dalej. Żadne dwie osoby na tej ziemi nie są dokładnie takie same.

Jak niesamowite jest to? Oznacza to, że nie ma nikogo, kto mógłby zaoferować to, co Ty. Masz swój własny zestaw mocnych stron, których najprawdopodobniej nawet nie jesteś świadomy!

Niech to trzyma cię w pogoni za tym, co czyni cię tym, kim jesteś. Rozwijaj się, dojrzewaj i znajduj nowe rzeczy, których o sobie nie wiedziałeś.

Pozwól sobie na rozgałęzienie i wypróbowanie nowych rzeczy. Nie ograniczaj się – możesz zrobić o wiele więcej, niż sobie przypisujesz.

Ma to ogromne znaczenie. Kiedy się nad tym zastanowić, wszyscy jesteśmy limitowaną edycją.

A kiedy dokładnie określisz swoje zalety i wady, zrozumiesz, której części siebie musisz poświęcić większość czasu.

Jedną z rzeczy, o których nigdy nie należy zapominać, jest to, że ludzie nieustannie się zmieniają, ponieważ wszystko zależy od ich otoczenia, środowiska i ludzi wokół nas.

las características físicas más atractivas de una mujer

Są szanse, że często odkryjesz nowe rzeczy, o których nigdy nie pomyślałbyś, że będą dotyczyć Ciebie.

Zaakceptuj i potwierdź, kim jesteś, jednoznacznie

szczęśliwa kobieta siedząca na suszonych liściach

Aby naprawdę zaakceptować esencję siebie, najpierw musisz się przyznać.

I musisz to zrobić całym sercem, bo jeśli nie, to co to w ogóle oznacza? Zrozum, kim jesteś w całym swoim rdzeniu i obejmij to.

Nie zmieniaj się we własnego wroga, stale skupiając się na złych rzeczach. Wszyscy je mamy. Uznaj je, a następnie zwróć się do każdej małej dobrej rzeczy, która czyni cię wyjątkowym.

Jesteś miła, wyrozumiała i zawsze gotowa do pomocy. Tak, czasami możesz spieszyć się z osądem, ale kto tego nie robi?

Co więcej, wszyscy jesteście na pokładzie w nagłych wypadkach i dalibyście wszystko dla tych, na których wam zależy.

Uznanie niewygodnych części nas samych jest równie ważne, aby dać sobie czas na uświadomienie sobie, że nie czynią nas tym, kim jesteśmy.

Jesteśmy zbiorem naszych porażek, sukcesów i małych zwycięstw. Pomyśl o sobie jako całości – o rzeczach, przez które przeszedłeś i jak wiele się nauczyłeś w tym procesie.

A teraz kochaj każdą cząstkę siebie, która uczyniła cię osobą, którą jesteś dzisiaj. Jeśli nie, kto to zrobi?

Zobacz też: Moc odejścia od człowieka: Niech zobaczy, co stracił

Zastanów się, ile możesz jeszcze osiągnąć, jeśli utrzymasz odpowiednie tempo

kobieta w białej koszuli stojąca na zielonym polu

Ale wszystko na czas. Naucz się ignorować ten cichy głos w twojej głowie, który naciska na ciebie, abyś zrobił wszystko na raz; to nie jest zdrowe.

Nie ma znaczenia, co widzisz w czyimś kanale mediów społecznościowych. Nikt nie stał się sławny, odniósł sukces i nie osiągnął sukcesu z dnia na dzień.

Nikt nie żongluje życiem rodzinnym, zawodowym i niezliczonymi obowiązkami z uśmiechem na twarzy. Tylko dlatego, że ludzie publikują tylko dobre rzeczy, nie oznacza to, że nie wlali w to krwi, potu i łez.

Pozwól, aby to dotarło do Ciebie, gdy będziesz kierować swoim życiem. Ustawiaj się w odpowiednim tempie, a wszystko powoli ułoży się na swoim miejscu. Mądrze spędzaj czas na rzeczach, które naprawdę mają znaczenie.

Jest tak wiele do zrobienia, jeśli dasz sobie czas, którego potrzebujesz.Kochaj siebiewystarczy, aby przestać wywierać na siebie szaloną presję.

Z chłodną, ​​spokojną i opanowaną głową możesz osiągnąć o wiele więcej niż pospieszając się, nie dając sobie chwili oddechu.

Jest w tobie dużo ognia, ale jeśli spróbujesz zrobić to wszystko na raz, wypalisz się. Przyszłość jest twoja do wzięcia, ale tylko wtedy, gdy będziesz robił to krok po kroku.

Pielęgnuj szczęśliwe, zdrowe, satysfakcjonujące relacje osobiste

dwie uśmiechnięte kobiety korzystające z laptopa siedząc przy stole

Życie to nie tylko praca i bycie na szczycie. Oczywiście w wielkim schemacie rzeczy ma to znaczenie.

Ale rozwijanie i utrzymywanie znaczących relacji osobistych jest tym, co nadaje sens życiu, czy to z rodzicami, rodzeństwem, kuzynami, przyjaciółmi czy współpracownikami.

Upewnij się, że masz ludzi, którzy cię uziemią i upokorzą. Upewnij się, że masz kogoś, kto sprowadzi cię z (metaforycznego) klifu, jeśli kiedykolwiek będziesz tego potrzebować.

Bez ludzi w twoim życiu, praca całego twojego życia byłaby niczym. Czemu? Ponieważ myśl, że nie masz nikogo, z kim mógłbyś się tym podzielić, zniszczyłaby cię.

Więc nie pozwól, aby to się stało! Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż dzielenie się swoim życiem i wszystkim, co się w nim znajduje, z ludźmi, którzy sprawiają, że jest to warte zachodu.

Bez nikogo, do kogo mógłby wrócić, to wszystko byłoby bez znaczenia. Ludzie czynią życie znośnym. Ani pracy, ani rzeczy materialnych, ani wymyślnych tytułów.

Wszystko sprowadza się do osobistych relacji, więzi i poczucia przynależności. To jedyna rzecz, którą wszyscy mamy wspólną. Wszyscy pragniemy gdzieś przynależeć.

Zadbaj o swoje indywidualne potrzeby

kobieta w niebieskim szczycie siedząca na piaskowym polu

Jest praktycznie niemożliwe, aby być naprawdę w zgodzie ze sobą bez zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb. Czy to psychologiczne, czy fizyczne. Musisz dać sobie czas na zaspokojenie wszystkich swoich potrzeb.

Tym bardziej warto poświęcić chwilę na refleksję.

– Jak bardzo jesteś szczęśliwy w tej chwili?

– Ile czasu poświęcasz w swoim pracowitym dniu, aby poświęcić się sobie bez przerw?

– Jak często przekraczasz swoje ograniczenia w trosce o czyjeś dobro?

– A jak myślisz, jak długo możesz utrzymać to tempo bez rozbijania się i palenia?

Po uważnym przeczytaniu i szczerych odpowiedziach na nie, zastanów się długo i ciężko, jak powinieneś postępować. Czy trzeba wprowadzić zmiany?

Czy stawiasz innych na pierwszym miejscu? Czy często przekraczasz swoje ograniczenia? A co możesz zrobić, aby to wszystko zmienić?

Twoje potrzeby mają znaczenie. To, jak się czujesz, ma tak duże znaczenie. Przestań zadowalać innych i odkładaj swoje potrzeby na dalszy plan. Zacznij dbać o siebieDziś.

Jeśli będziesz to odkładał, to się nigdy nie wydarzy. Choć raz zostań swoim najlepszym przyjacielem. To jedyny sposób na przetrwanie.

To godne podziwu, gdy bezinteresownie pomagasz innym, gdy cię potrzebują, ale jeszcze bardziej godne podziwu jest, gdy decydujesz się pomóc sobie!

Zobacz też: Moja mama jest moim bohaterem, a oto 10 niesamowicie słodkich powodów

Nie pozwól ludziom wykorzystywać Twojej dobroci

blond kobieta stojąca w pobliżu wody

W twoim życiu zawsze będą ludzie, którzy uznają wszystko, co robisz za pewnik. Ludzi, którzy nigdy nie będą wiedzieć, że docenią wszystko, co dla nich robisz, i wciąż proszą o więcej.

Naucz się je rozpoznawać i odrzucać bez zastanowienia.

Ci ludzie to wysysacze energii, których jedynym celem jest testowanie granic dobrych, życzliwych ludzi (ty).

Niezależnie od tego, czy jest to pozornie proste zadanie, czy naprawdę duża przysługa, poproszą o to, jakby to było nic. I tak długo, jak będziesz mówić tak, będą wracać po więcej.

To musi się teraz skończyć. Daj sobie czas na przetworzenie tego, o co Cię proszono i możesz odmówić. W porządku jest mieć granice. Co więcej, jest to obowiązkowe.

Bez nich, skąd ludzie będą wiedzieć, kiedy wystarczy? A kiedy już ustalisz swoje granice, stanie się jasne, że nie jesteś osobą, która pozwoli ci się przesuwać.

Być może byłeś w przeszłości. Ale teraz otwierasz nowy liść, który polega na szacunku do samego siebie i miłości do siebie.

Kto tego nie lubi, i tak nigdy cię nie kochał! A ci, którzy to szanują, to najbardziej lojalni ludzie, jakich kiedykolwiek znasz!

Nie przytłaczaj się i rozpoznaj, co naprawdę ma znaczenie w danym momencie

kobieta w żółtej kurtce patrząca na wodę

Choć dzieje się tak niefortunnie, gdy dzieją się złe rzeczy (choroba, ktoś bliski umierający lub cokolwiek na tyle poważnego, by powstrzymać Cię na własnej skórze), od razu stawia sprawy w odpowiedniej perspektywie.

W chwili, gdy stajesz w obliczu niezwykle niepokojącej rzeczy, wszystko staje się jasne.

Wszystko, co tak naprawdę nie ma znaczenia, jest natychmiast odkładane na bok, a to, co naprawdę ma znaczenie, jest jaśniejsze niż kiedykolwiek. Nawet się tego nie domyślasz; to po prostu tak boleśnie oczywiste.

Jedyną rzeczą, która ma znaczenie, jest ta konkretna osoba lub cokolwiek, co dzieje się w twoim życiu i wymaga twojej pełnej uwagi.

To trochę smutne, że muszą się zdarzyć złe rzeczy, abyśmy mogli zobaczyć, ile niepotrzebnej presji wywieramy na siebie.

Ale kiedy to się dzieje, nagle dochodzimy do wniosku. Wszystko, nad czym spędziliśmy tyle czasu – martwiąc się, niespokojny i wszystkie nieprzespane noce – to wszystko było tak nieważne.

Liczy się to, co jest przed tobą. Otóż ​​to. Nie twoje listy rzeczy do zrobienia, nie gonienie za awansem i nie bycie najlepszym w swojej klasie cardio.

I w tym momencie po prostu to dostaniesz. Nagle zrozumiesz prawdziwą, niezaprzeczalną istotę życia.

Zobacz także: 12 powodów, dla których randka przy kawie jest w rzeczywistości najlepszym pomysłem na pierwszą randkę

Na zakończenie

Mam szczerą nadzieję, że teraz jesteś w stanie zobaczyć, jak ważna jest nauka dawania sobie czasu i miłości.

Jesteś autorem księgi podróży swojego życia i jako taki jesteś odpowiedzialny za to, jak to wszystko się rozwikła. To, jak potoczy się twoje życie, zależy wyłącznie od ciebie.

Świat wokół ciebie zawsze będzie wydawał się toczyć szybciej, niż możesz sobie z tym poradzić. Ale jeśli nie nauczysz się zwalniać i rozumieć, co…naprawdęma znaczenie, w końcu zapłacisz cenę.

Czy staniesz się ofiarą swojego napiętego harmonogramu, czy też nauczysz się ustalać priorytety?

Możesz odnieść sukces w swojej pracy i nadal mieć wystarczająco dużo czasu, aby być kreatywnym, pełnym pasji i obecnym w życiu osobistym.

Chodzi o równowagę i nauczenie się, co zasługuje na Twoją pełną uwagę, a co można zatrzymać.

Creo que ya no amo a mi esposo

I coś mi mówi, że twoje priorytety zmienią się na lepsze.

Dowiedz się, jak poświęcić sobie czas, a co najważniejsze, miłość!