15 oznak ciąży, których doświadczysz niemal natychmiast

Skóra, ręka, palec, ramię, nadgarstek, paznokieć, gest, rękawiczka, kciuk, beżowy, Getty Images

Myślenie, że możesz być w ciąży, może być jednocześnie ekscytujące i przerażające. Oto, jak sprawdzić, czy masz dziecko w drodzeprzedwykonanie testu ciążowego.Zobacz galerię piętnaścieZdjęcia Getty Images 1z 15Opuszczony okres

Prawdopodobnie najbardziej znana oznaka ciąży, brak miesiączki, to natychmiastowa wskazówka, że ​​coś jest nie tak. Ale pamiętaj, aby wykonać test ciążowy, aby mieć 100% pewności: zgodnie zCleveland Cliniczanik miesiączki może być również spowodowany między innymi stresem, nadmiernym wysiłkiem fizycznym i dietą.

alimentos navideños de todo el mundo.
Getty Images dwaz 15Krwawienie

Jeśli twój okres wydaje się nienormalnie lekki, może to wcale nie być twój okres: „Jeśli jesteś w ciąży, dwa tygodnie po zapłodnieniu możesz odczuwać krwawienie i myślisz, że to tylko lekki okres. Potem, gdy przejdziesz do następnego cyklu, przegapisz okres - mówiMary L. Rosser, MD, Ph.D., dyrektor oddziału General Obstetrics & Gynecology at theCentrum Medyczne Montefiore.Getty Images 3z 15Wzdęcia

Ze względu na wszystkie zmiany hormonalne zachodzące w Twoim organizmie na początkowych etapach ciąży, możesz doświadczyć wzdęcia, które jest podobne do obrzęku na początku okresu, mówi lekarz.Klinika majonezu. Ale niestety, w przeciwieństwie do miesiączki, wzdęcia ciążowe utrzymują się wokół.

8 mitów na temat ciąży, które są totalną bzdurą * t

Getty Images 4z 15Bolesne i delikatne piersi

Wiesz, jak bolą Cię piersi przed miesiączką? Dyskomfort wzrasta, gdy jesteś w ciąży. „Jednym z bardzo powszechnych objawów, które obserwujemy, są wyjątkowo bolące i delikatne piersi” - mówi Rosser. „Są znacznie bardziej wrażliwe i bolesne niż nawet przy regularnych miesiączkach”.Getty Images 5z 15Kurcze

Kolejny znak zgodny z tym, czego doświadczasz w typowym okresie? Kurcze. I, według Cleveland Clinic, czuje się dokładnie tak samo. Pamiętaj tylko, że jeśli skurcze występują po jednej stronie ciała lub powodują silny ból, umów się na wizytę u lekarza, aby upewnić się, że wszystko działa sprawnie.

Getty Images 6z 15Intense Fatique

Istnieje wiele powodów, dla których możesz czuć się bardzo zmęczona, ale jednym z nich może być to, że jesteś w ciąży. Zmęczenie jest oznaką ciąży, która pojawia się bardzo wcześnie z powodu wysokiego poziomu hormonuprogesteronw Twoim ciele.

Getty Images 7z 15Nudności

Czujesz się trochę mdłości? Jeśli chodzi o ciążę, może się to zdarzyć w dowolnym momencie dnia - nie tylko rano. I nie zawsze powoduje to, że uciekasz do toalety. „Kobiety niekoniecznie wymiotują, ale mogą wywoływać silne mdłości - zwłaszcza jeśli nie jedzą” - mówi Rosser. Według Amerykańskiego Kongresu Położników i Ginekologów nudności zwykle pojawiają się na początku pierwszego trymestru,zanim skończysz 9 tygodni.20 letnich rzeczy, które sprawią, że Twoja ciąża będzie wygodna i wolna od stresu

Getty Images 8z 15Awersje do jedzenia

Jeśli jedzenie, które lubiłeś, nagle wywołuje u Ciebie obrzydzenie, istnieje duża szansa, że ​​jesteś w ciąży. - Nie musisz koniecznie mieć pewnych zachcianek, ale tyWolamają awersję do jedzenia - a to może się zdarzyć bardzo wcześnie ”- mówi Rosser. Twoje nowe niechęci zawdzięczajązmiany hormonalne. A najczęściej spotykane? Kurczak i czerwone mięso, ryby, jajka, a nawet smażone potrawy.

Getty Images 9z 15Bóle głowy

Według Rossera, nierzadkie są silne bóle głowy nawet po tygodniu ciąży. A powód twojej biednej, pulsującej głowy? Zwykle są wynikiemzmiany hormonalne, a także zmiany objętości krwi.

Getty Images 10z 15Wahania nastroju

Każdy ma emocje, które rosną i opadają, ale przychodzą one mocno - i szybko! - po zajściu w ciążę. „Wahania nastroju mogą być powszechne, a kobiety zazwyczaj po prostu odrzucają to myśląc, że to z ich okresu” - mówi Rosser. „Ze względu na hormony ciążowe wahania nastroju zwykle zaczynają się od razu”.

Getty Images jedenaściez 15Zaparcie

Nawet ruchy jelit nie są bezpieczne przed nowymi hormonami ciążowymi w twoim ciele. Po poczęciu układ trawienny ma tendencję do tegoKierowco zwolnijze względu na zmiany hormonalne, prowadzące do niezbyt przyjemnych zaparć.


Getty Images 12z 15Zawroty

Zawroty głowy to bardzo powszechny znak, że jesteś w ciąży i prawie natychmiast wiesz, że coś jest nie tak. „Czasami ludzie wiedzą, że są w tygodniu lub dwóch w ciąży, ponieważ kiedy wstają z łóżka i nie jedzą czegoś od razu, mają niesamowicie mdłości - nawet w pierwszym tygodniu lub dwóch” - mówi Rosser. „To dlatego, że twoje ciało naprawdę potrzebuje tych kalorii, kiedy budzisz się rano”.

Getty Images 13z 15Wymioty

Innym znakiem ostrzegawczym, że jesteś w ciąży, są prawdopodobnie najmniej przyjemne: wymioty. Czasami towarzyszy temu nudności, a czasami nie. Niezależnie od tego, czy zwymiotujesz, czy nie, prawdopodobnie doświadczysz przynajmniej nudności - eksperci twierdzą, że między nimi70 i 80 prockobiet.

Getty Images 14z 15Metaliczny smak

Prawdopodobnie nigdy nie zastanawiałaś się, jak smakuje ssanie luźnej zmiany, ale niektóre kobiety doświadczają czegoś bardzo podobnego w początkowych stadiach ciąży. Metaliczny posmak może pojawić się już kilka dni po poczęciu i uważa się, że jest on spowodowany przezhormony ciążowew Twoim ciele.

Getty Images piętnaściez 15Częste oddawanie moczu

Czy uciekasz do łazienki więcej razy, niż możesz nawet zliczyć? Częste oddawanie moczu rozpoczyna się zaraz po implantacji i zaczyna produkowaćludzka gonadotropina kosmówkowa(hCG), hormon ciążowy odpowiedzialny za wywołanie potrzeby oddawania moczu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.