Dlaczego nadal czuję się połączony z moim byłym? 20 możliwych powodów

Dlaczego nadal czuję się połączony z moim byłym? 20 możliwych powodów

Dlaczego nadal czuję się związany z moją byłą? ? Minęło trochę czasu od zerwania, ale ja nie mogę przestać myśląc o nich. Dlaczego czuję się tak silne połączenie z kimś, kto był poza moim życiem na jakiś czas?Wszyscy mieliśmy do czynienia z podobnymi pytaniami w pewnym momencie naszego życia. Wiem, że mam. I szukałem odpowiedzi, których nigdzie nie było.

Ale teraz, kiedy ta osoba już dawno odeszła z mojej pamięci, a ja jestem emocjonalnie zdystansowana od całej sytuacji, udało mi się znaleźć rozsądne wytłumaczenie tego uczucia.Mówiąc dokładniej, znalazłem 20 rozsądnych wyjaśnień i z przyjemnością się nimi z wami podzielę. Mało tego: jeśli będziesz czytać dalej, również dostanieszkrótki samouczek, jak przestać się do nich tak przyciągać.

Czy to normalne, że po latach nadal odczuwasz uczucia do byłego?

Tak, to zupełnie normalne, że czujesz coś do byłego, z którym zerwałeś wieki temu. Ale obiecuję: to nie jest miłość – to bardziej nostalgia, uczucie ciepła i żalu za stare dobre czasy.

Dlaczego nadal czuję się połączony z moim byłym? 20 powodów

Oto najczęstsze powody, dla których czujesz silną więź ze swoim byłym. Znajdź swoje!1. Każdy leczy się we własnym tempie

wyimaginowana kobieta trzyma w dłoni kubek i wygląda przez okno

Czas potrzebny na zagojenie starych ran różni się w zależności od osoby. Jeśli byłeś głęboko przywiązany do swojego byłego partnera, a związek trwał jakiś czas, to całkiem normalne, że pogodzenie się z tym zajmuje ci dużo czasu.

To osoba, z którą dzieliłeś całe swoje życie. Wy dwoje zbudowaliście razem nawyki i to zupełnie normalne, że nadal czujecie, że są w pobliżu.Chodzi o małe rzeczy. Czujesz się z nimi związany, kiedy budzisz się rano, wciąż oczekując wiadomości. Następnie zadajesz sobie pytanie, czy oni również patrzyli na swój telefon, czekając, aż pojawi się Twoje imię.

Niektórzy szybciej przezwyciężają to uczucie, podczas gdy dla innych to zabiera czas zerwać więzi ze swoim byłym. To nic wielkiego, jeśli należysz do drugiej grupy.

Dla ciebie nie minęło wystarczająco dużo czasu. Pamiętaj tylko: wszyscy leczymy się w różnym tempie .

2. Kwestionowanie Twojej decyzji

Jeśli zastanawiasz się: dlaczego nadal czuję się związany z moim byłym? powód może być ukryty w tym, że nie jesteś taki pewny swojej decyzji. Kwestionujesz cały swój związek i nie możesz powstrzymać się od zadawania sobie pytania, czy zerwanie było właściwym wyborem.

Może to była impulsywna decyzja? Czy byłeś zły i powiedziałeś im, że zostawiasz ich bez rozważenia wszystkich za i przeciw?

W takim razie nic dziwnegoczujesz, że między wami wciąż jest niedokończona sprawa.

Jest to szczególnie ważne, jeśli Twój serce i Rozum nie są zestrojone.Czasem,Twój mózginformuje, że dokonałeś jedynego możliwego wyboru.

Ale twoje serce zastanawia się, czy zasługują na drugą szansę.

Nie ma magicznej mikstury, która pomoże ci rozwiązać ten dylemat. Słuchaj swojej intuicji i rób to, co ci każe.

3. Okres żałoby wciąż trwa

Nie ma wstydu w opłakiwaniu kogoś, kogo kochałeś. To naturalne, że po druzgocącym rozstaniu masz złamane serce .

Przechodzisz przez inneetapy żałobyi to jest zupełnie normalne.

Ale czasami twój smutek nie pozwala ci widzieć rzeczy wyraźnie.

Czasem,naprawdę chcesz być połączony ze swoim byłym. Masz nadzieję, że tam są, Myślę o Tobie z taką samą intensywnością, z jaką o nich myślisz.

Wszystko to minie po zakończeniu okresu żałoby. Twoje rany są wciąż świeże i nadal nie ruszyłeś ze swoim życiem.

Kiedy to się wreszcie stanie, więź, którą myślisz, że masz ze swoim byłym, również się zerwie.

4. Idealizowanie przeszłego związku

wyimaginowana kobieta z kędzierzawymi włosami siedzi i trzyma w dłoni solniczkę

Najważniejszą rzeczą, która powstrzymuje Cię przed pokonaniem swojego byłego, jest to, żenie patrzysz na swój związek realistycznie. Teraz, gdy to się skończyło, pamiętasz tylko dobre czasy.

Myślisz, że był to jedyny w swoim rodzaju rodzaj miłości i zakładasz, że nigdy nie będziesz miał takich samych uczuć do innej osoby.

Cóż, nie znoszę rozbijać twojej bańki, aleTwój przeszły związek skończyło się z jakiegoś powodu w pierwsze miejsce . Na koniec dnia , to znaczy, że nie było tak idealnie, prawda?

Założę się, że mieliście dobre relacje. To było miłe gdy trwało.

Spróbuj spojrzeć na to w ten sposób, zamiast idealizować. Będzieszzakochać się ponownie. A co najważniejsze – znów poczujesz się związany z kimś innym.

5. Przypomnienia w mediach społecznościowych

Czy zastanawiałeś się nad zablokowaniem swojego byłego w mediach społecznościowych? Wiem, że nie chcesz wyglądać na zgorzkniałą i małostkową. Tak, blokowanie kogoś, kto był dużą częścią twojego życia, może wydawać się trochę dziecinne.

Jednakco ważniejsze: co twój ex pomyśli o tobie lub o twoim dobre samopoczucie oraz zdrowie psychiczne ?Widzisz, powodem, dla którego nadal czujesz się z nimi silnie związany, jest to, że ciągle pojawiają się na twoimMedia społecznościowekanały.

Za każdym razem, gdy publikują nowe selfie lub historię, jesteś zdenerwowany. To tak, jakbyś się w nich zakochał, gdy tylko zobaczysz je na ekranie telefonu.

Dlaczego ciągle to sobie robisz? Czy nie byłoby łatwiej je zablokować raz na zawsze i skończyć z tym?

6. Nie chcesz odpuścić

Choć może to zabrzmieć dziwnie, czasami w głębi duszy jesteśmy tymi, którzy nie chcą puścić tych, którzy złamali nam serca. Oczywiście zupełnie nie zdajesz sobie z tego sprawy i jesteś przekonany, że nie możesz się doczekać, aż przejdziesz przez ten mężczyzna lub kobietę.

Ale prawda jest zupełnie inna.Płacz nad nimi i tęsknię za nimi w dziwny sposób stała się twoją strefą komfortu.

Przyzwyczaiłeś się do bólu, a z czasem to zaczął cię definiować . Tak po prostu stało się częścią twojej osobowości.

W rzeczywistości jesteś tym, który nie chce odpuścić. Co byś zrobił z całym swoim wolnym czasem?

W końcu myślenie o nich jest centrum twojego dnia. To wokół tego kręci się twoje życie.

POWIĄZANE: Czy będzie żałował, że mnie stracił? 7 znaków, które zrobi i jak go zrobić

7. Nadal są częścią twojego życia

Czy masz?zostałem przyjacielem twojego byłegopo zerwaniu? A może nadal są częścią twojego życia i nie możesz tego zmienić – może jesteście współpracownikami, sąsiadami lub wasze życia są połączone w inny sposób.

W takim przypadku nic dziwnego, że czujesz, że więź między wami jest tak silna. W sumie,zawsze tam są, jakby nic się nie zmieniło.

Zrobiłeś co w twojej mocy, aby je pokonać, ale nie jest to możliwe, gdy ciągle na nie wpadasz. Nie możesz oprzeć się wrażeniu, że Twoja historia jeszcze się nie skończyła.

Jeśli to możliwe,proszę usuń je ze swojego życia. Zaufaj mi – tam już nie ma dla nich miejsca.

Z drugiej strony, jeśli jesteś zmuszony do komunikowania się z nimi, postaraj się zminimalizować swój kontakt. Zanim się zorientujesz, zaczniesz czuć się lepiej.

8. Nie widać żadnych nowych relacji

wyimaginowana kobieta siedząca przy stole

Dlaczego nadal czuję się związany z moim byłym? Kiedy zadawałem sobie to samo pytanie, dość szybko wymyśliłem odpowiedź.

myślałem, że jestemgotowy na spotkanie z kimśnowy, ale w rzeczywistości nie wystawiłem się tam . Nie spotykałem się z nikim nowym i nic z tym nie robiłem.

Czy to brzmi znajomo? Nie mówię, że musisz wskoczyć w nowy związek.

Ale chodzi o to, żenie piszesz do innych osób, nie zainstalowałeś aplikacji randkowych, z nikim nie flirtujesz… Zasadniczo nadal zachowujesz się tak, jakbyś był w poważnym związku.

Rozumiem, potrzebujesz więcej czasu, żeby wpuścić kogoś nowego. Ale pozbawianie się możliwości choćby spotkania potencjalnego chłopaka czy dziewczyny nie jest zdrowym sposobem radzenia sobie z rozstaniem.

Nie pozwalasz nikomu innemu zwrócić na siebie uwagi. Więc jaki masz inny wybór niż skupienie się na swoim byłym?

9. Nadal masz do nich uczucia

Jesteś tylko człowiekiem i nie możesz tak po prostu wymazać kogoś ze swojego serca. Możliwe, że nie ma głębokiego powodu do poczucia związku ze swoim byłym.

Nadal je kochasz – to takie proste. A może romantyczna miłość to zbyt mocne słowo dla twoich emocji.

Najważniejsze jest to, że nadal masz uczucia do tej osoby. I nie ma w tym nic złego.

Oczywiście nie powinieneś pozwolić, aby ta emocja powstrzymała Cię przed pójściem do przodu . Ale nie powinieneś też tego ignorować.

Zaakceptuj, że nadal kochasz swojego byłego i pracuj nad zabiciem tej miłości w tobie.

10. Twój były nadal jest twoją osobą

Ten mężczyzna lub kobieta nie był tylko twoim kochankiem. Byli Twoją osobą – Twoim partnerem w zbrodni, najlepszym przyjacielem i członkiem Twojej rodziny.

A teraz wszystko to ginie w mgnieniu oka. To zupełnie normalne, że nie możesz tak po prostu zerwać z nimi wszystkich więzi.

Chociaż bardzo się starasz, nadal czujesz z nimi silny emocjonalny związek.Ale kiedy zadajesz sobie pytanie: czy ja nadal kocham moją ex ? nie możesz znaleźć odpowiedzi.

To dlatego, że już ich nie kochasz. Niemniej jednak nadal kochasz ich jako przyjaciela i jako kogoś, kogo spędziłeś dużo czasu z.

cómo excitar sexualmente a tu hombre

Nie martw się: nie ma w tym nic niezwykłego, zwłaszcza jeśli łączyła was silna więź.

11. Rzeczy przemilczane

Czasami wystarczy odpowiednie zamknięcie, aby poczuć się w pełni odłączonym od drugiej osoby. Ale niestety to nie jest to, co masz.

Nigdy nie otrzymałeś wyjaśnienia swojego zerwania lub nie miałeś okazji powiedzieć im wszystkiego, co było w twoim umyśle.

Oczywiste jest, że pozostało tu wiele niedopowiedzianych rzeczy. Czujesz się tak, jakbyś miałniedokończone sprawy w twoim przeszły związek, i to właśnie sprawia, że ​​tak bardzo się z nimi łączysz.

Oto rada dotycząca związku: jeśli nie możesz lub nie chcesz z nimi rozmawiać, napisz do nich list po raz ostatni. Nie musisz tego wysyłać – wystarczy, że wszystko, co chcesz im powiedzieć, wyrzucić ze swojego systemu.

12. Byli twoją pierwszą miłością

kobieta z długimi blond włosami leży na trawie

Mówią, że wszyscy pamiętamy naszą pierwszą miłość, dopóki oddychamy. Porównujemy z nimi każdą z naszych nowych relacji i nigdy tak naprawdę z niej nie wyrastamy.

Jeśli twój były był twoją pierwszą miłością i słyszałeś wiele podobnych historii, możesz założyć, że to samo stanie się z tobą.Idealizujesz swój związek i oczekujesz, że resztę życia spędzisz ciągle myśląc o nim gdzieś z tyłu głowy.

Cóż, zaufaj mi, kiedy powiem ci, że możesz zapomnieć o swojej pierwszej miłości. W rzeczywistości większość ludzi rzadko o tym pamięta.

13. Co jeśli pytania?

Co by było, gdybyście oboje mogli dopracować swoje różnice? A jeśli zostaniecie razem? A co, jeśli powinieneś być, a to tylko znak ze Wszechświata, że ​​powinieneś walczyć mocniej?

Wszystkie te pytania cię nurtują i to jest powód twojego emocjonalnego związku.

Ale pozwól, że zapytam: o co chodzi?Jeśli jesteś miał skończyć z kimś , to się stanie. Nie ma sensu otwierać głowy na ten temat.

Zamiast myśleć o tym, co jeśli, mogło być i powinno być, skup się na chwili obecnej. Jak najlepiej wykorzystaj swoje życie już dziś.

Pamiętaj, że nie możesz zmienić przeszłości. Możesz wpływać na swoją przyszłość, ale twoje przeznaczenie jest zapisane w gwiazdach. Więc po co się męczyć?

14. Przypomnienia o wspólnych znajomych

Wiesz, co jest jeszcze gorsze niż twój ex pojawiający się na twoich profilach w mediach społecznościowych? Twoi znajomi i inne bliskie Ci osoby wspominają o nich cały czas.

Czujesz się z nimi związany, ponieważ ktoś ciągle je wychowuje. Jeśli chodzi o ciebie, to tak, jakby nadal byli fizycznie obecni w twoim życiu.

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy macie wielu wspólnych przyjaciół. Dlaczego nie spróbujesz zrobić sobie z nimi przerwy?

Nie mówię, że musisz wycinać tych ludzi ze swojego życia – po prostu skup się na innych, dopóki nie poczujesz się lepiej. Lub po prostu poproś ich, aby przestali wspominać o twoim byłym.

15. Jesteś samotny i znudzony

Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie, dlaczego nadal czuję się związany z moim byłym? oto kolejny prosty powód. Wiem, że prawdopodobnie chciałbyś romantyzować to połączenie, ale czy to możliwe, że jesteś po prostu samotny i znudzony?

Nic i nikt nie zajmuje teraz twojego czasu i uwagi. Dlaczego więc nie miałbyś trochę dłubać w starych ranach tylko po to, żeby być zajętym?

Jeśli podejrzewasz, że to jest powód, dla którego tak się czujesz, zdobądź nowe hobby, spotykaj się z przyjaciółmi lub zrób cokolwiek innego, co odwróci twoją uwagę od poprzedniego związku.

16. Niska samoocena

wyimaginowana kobieta z długimi blond włosami siedzi i patrzy przed nią

​Gdzieś głęboko w środku boisz się, że nigdy nie znajdziesz kogoś nowego, kto cię pokocha. Myślisz, że jesteśniegodny miłościi uważasz się za szczęściarza, że ​​ta jedna osoba uczyniła cię swoją dziewczyną lub chłopakiem.

Tak naprawdę nie czujesz się związany ze swoim byłym – smucisz się poczucie własnej wartości kiedyś ci dawali. Bez nich twoja niepewność wraca.

Byli jedynymi, którzydał ci walidacjęi poczucie wartości. Nienawidzę ci tego zdradzać, ale nadal będziesz się tak czuł, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że jesteś jedyną osobą, która określa twoją wartość – z partnerem w związku lub bez niego.

17. Nie pozwalają ci odejść

Energie i duchowe połączenie to dziwne rzeczy.Może czujesz się tak związany ze swoim byłym, ponieważ tak naprawdę są z tobą połączeni.

Gdzieś po drugiej stronie świata lub po drugiej stronie ulicy nie pozwalają ci odejść. Może robią to celowo lub podświadomie.

Ale rzecz jest taka sama: wibracje, które ci wysyłają, powstrzymują cię przed pójściem naprzód.

Ich miłość do ciebie jest tak potężna, że ​​nie pozwala ci ich pokonać.

18. Bratnie dusze

Innym powodem tego silnego związku jest to, że jesteściebratnie dusze. Nie jesteś emocjonalnie współzależny i wiesz, że możesz bez nich żyć, ale kawałek twojego serca pozostanie ich .

Lata mogą mijać, możesz umawiać się z innymi ludźmi i możesz być od siebie o wiele mil, ale zawsze będziesz czuć tę niewytłumaczalną więź.

To ktoś, kto uzupełnia cię w szczególny sposób. Osoba, z którą czujesz najsilniejszy duchowy związek, nawet jeśli fizycznie nie jesteście blisko siebie.

Zobacz też: Czy on jest moją bratnią duszą? 13 ostatecznych znaków, które znalazłeś?

19. Związek karmiczny

Niektórzy ludzie postrzegają związek karmiczny jako rodzaj bratniej duszy. Tak, mają ze sobą coś wspólnego – w końcu związek karmiczny to także związek między dwiema duszami.

Ten rodzaj romansu jest burzliwy i toksyczny.Nawet jeśli ty i twój były dzieliliście wielką miłość i pasję, nigdy nie mogłeś znaleźć kompromisu.

Kompromis nigdy nie wchodził w grę, a związek wydawał się niemożliwy do utrzymania od pierwszego dnia.

Jeśli brzmi to znajomo, a nadal czujesz się związany ze swoim karmicznym byłym, jest całkiem prawdopodobne, że twój karmiczny romans jeszcze się nie skończył. I zgadnij, co: nie nastąpi, dopóki oboje nie nauczycie się lekcji, których oczekuje od was Wszechświat.

20. Podłączenie podwójnego płomienia

Jeśli jesteś w środku swojegopodróż bliźniaczych płomieni, na zawsze poczujesz głęboką więź ztwoja lustrzana dusza. W tym momencie nie jesteście razem, ponieważ przechodzicie przez etap separacji.

Niemniej jednak,w głębi duszy wiesz, że to jest osoba, z którą skończysz. Czujesz się z nimi na zawsze związany, ponieważ twój związek bliźniaczych płomieni jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju.

Zobacz też: Znaki Twin Flame: 22 sposoby, aby wiedzieć, że spotkałeś swoją lustrzaną duszę

Jak mogę przestać być tak przywiązana do mojej byłej? 5 rozwiązań

uśmiechnięta kobieta z długimi czarnymi włosami stoi w bikini

Oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby poradzić sobie z rozstaniem i przestać kochać swojego byłego partnera .

1. Siła miłości własnej

Każdy ekspert ds. relacji powie ci to samo: gdy nauczysz się, jak:kochaj siebiewięcej, wszyscy inni staną się mniej ważni. Nadaj priorytet swojemu samopoczuciu i zdrowiu psychicznemu i uświadom sobie, żeniszczysz siebie rozpaczając nad kimś, kto… nigdy na ciebie nie zasługiwał .

2. Nowy początek, nowy ty

Zamiast postrzegać to rozstanie jako przekleństwo, potraktuj je jako swoje największe błogosławieństwo. Pamiętaj, wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, a ty nadal nie domyśliłeś się swojego.

Potraktuj to jako szansę na nowy początek.Odkryj na nowo swoje życie bez tej osoby u twego boku, a co najważniejsze, wymyśl siebie na nowo!Koniec związku nie jest końcem twojego życia.

3. Brak kontaktu

Nie mogę tego wystarczająco podkreślić, ale naprawdę musisz zerwać wszystkie więzi ze swoim byłym. Zamiastzostać przyjaciółmiz grzeczności, idźbrak kontaktu.

Zablokuj ich numer, przestań obserwować na wszystkich platformach społecznościowych i poproś znajomych, aby o nich nie wspominali.Wiesz, co mówią: poza zasięgiem wzroku, z umysłu.

4. Nostalgia nie jest twoim przyjacielem

Nie możesz przestać myśleć o swoim byłym, ponieważJesteś utknąłem w przeszłości . Oglądacie razem wasze zdjęcia, słuchacie piosenek, które wam o nich przypominają, wąchacie ich ubrania…

Jaki jest w tym sens? Przestań tęsknić za dawnymi czasami i zwróć uwagę na teraźniejszość. Założę się, że w życiu jest teraz wiele rzeczy, którymi można się cieszyć – po prostu tego nie dostrzegasz.

5. Racjonalizuj rozstanie

Zamiast myśleć o tym, jak odzyskać swojego byłego,spróbuj to zracjonalizować związek z tobą zakończył się z jakiegoś powodu.

Wypisz wszystkie zalety i wady na kartce papieru. Ale pamiętaj, aby zdjąć różowe okulary.

Wiem, że zdasz sobie sprawę, że zerwanie z nimi było w rzeczywistości najlepszą rzeczą, jaka mogła się wydarzyć.

Zawijanie

Ciągłe wtrącanie się byłego w twoje myśli jest dość trudne. Ale chcę, żebyś wiedział, że nie jesteś sam.

W pewnym momencie naszego życia wszyscy zadaliśmy to samo pytanie: Dlaczego nadal czuję się związany z moją byłą? ?

I zgadnij co:wszyscy znaleźliśmy odpowiedź.Mało tego, wszystkim udało się je przezwyciężyć. I Ty też!