Kompletny przewodnik po koncepcji bratniej duszy - Grudzień 2022

Kompletny przewodnik po koncepcji bratniej duszy

Spotykasz i umawiasz się z grupą ludzi przez całe życie. Niektóre z nich lubisz, w innych zakochujesz się.

Przez cały ten czas szukasz osoby, z którą powinieneś być. W głębi duszy masz nadzieję, że pewnego dnia w końcu poznasz swojego idealne dopasowanie - Twój bratnia dusza .Ale czy wszyscy mamy towarzysza duszy? Czy to tylko jedna osoba, czy możesz mieć więcej? bratnie dusze ? Najważniejsze: jakie są znaki, że znalazłeś swoje ?

alimentos con ácido fólico para el embarazo

Cóż, nigdy nie uzyskasz odpowiedzi na te pytania, chyba że przeczytasz dalej.

Znaczenie i historia bratniej duszy

mężczyzna i kobieta idą trzymając się za ręceWedługDefinicja bratniej duszy według Merriam-Webster, to osoba, która doskonale pasuje do innego temperamentu. Ale gdzie jest w tym romans?

Czym dokładnie jest a bratnia dusza ?Powiedziałbym, że to ktoś, z kim masz głęboką, duchową więź. To ta jedna osoba, z którą twój umysł, serce i ciało są połączone w sposób, którego nie zawsze możesz logicznie wyjaśnić.

Starożytna mitologia i religia mówiły o tym pojęciu od zarania dziejów. Platon pisał, że początkowo ludzie byli połączeni. Mieli dwie twarze, cztery nogi i cztery ręce, ale jedną duszę.Sam termin został wymyślony przez Samuela Taylora Coleridge'a, słynnego poetę, który twierdził, że zdrowe małżeństwo to znacznie więcej niż zgodność społeczna i ekonomiczna. Mówi: Aby być szczęśliwym w życiu małżeńskim… musisz mieć bratnią duszę.

W dzisiejszych czasach pogoń za prawdziwą miłością jest wokół nas. Wszędzie, gdzie nie spojrzysz, ludzie szukają swojej bratniej duszy – tej, z którą mają być.

Więc chyba coś w tym musi być. W przeciwnym razie koncepcja nie utrzymałaby się tak długo, prawda?

Rodzaje bratnich dusz

Rodzaje bratnich dusz

Pomimo powszechnego przekonania,do bratnia dusza nie ogranicza się do kogoś, z kim masz romantyczny związek. Właściwie jest ich więcej niż jeden rodzaj towarzysza duszy napotykasz przez całe życie.

platoniczny

DOplatoniczna bratnia duszajest twoim najlepszym przyjacielem, twoim rodzeństwem lub ulubionym współpracownikiem.Między wami nie ma fizycznego pociągu ani chemii seksualnej i nie ma znaczenia, czy jesteście tej samej czy przeciwnej płci.

Nie masz do nich romantycznych uczuć i nie widzisz ich jako potencjalnego partnera. Niemniej jednak są Twoją osobą – kimś, kto jest lepszy niż ktokolwiek inny.

To osoba, której możesz opowiedzieć swoje najciemniejsze sekrety i najdziksze marzenia. Rozumieją, o czym myślisz, po prostu patrząc na ciebie.

karmiczny

Mimo że wielu ekspertów ds. związków traktuje związki karmiczne jako inną tożsamość, są też tacy, którzy twierdzą, że: karmiczny relacja to tylko rodzaj połączenie bratniej duszy .

Ten rodzaj związku charakteryzuje się intensywną, namiętną miłością romantyczną. Ale pomimo siły emocji, jest dość trudny do utrzymania.

Jest to dość toksyczne, ponieważ obie zaangażowane osoby mają dosłownie obsesję na punkcie siebie.karmiczny romanse rzadko kończą się dobrze, ale pojawiają się w twoim życiu w celu: nauczyć cię lekcji, której inaczej byś nie nauczył.

Wcześniejsze życie

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś natychmiastowego połączenia lub chemii z kimś, kogo nigdy wcześniej nie spotkałeś?Nie możesz tego wyjaśnić, ale czujesz, że znasz tę osobę od zawsze, nawet jeśli masz pewność, że Twoje ścieżki nigdy wcześniej się nie skrzyżowały.

Rom-comy i inne romantyczne programy telewizyjne nazywają tę miłość od pierwszego wejrzenia. Ale co, jeśli natknąłeś się na bratnią duszę z poprzedniego życia?

Co by było, gdyby twoja dusza rozpoznała ich dusze, ponieważ kiedyś się kochaliście, ale twój umysł i ciało po prostu tego nie pamiętają?

Jeśli tego doświadczysz, wiedz, że stało się to z jakiegoś powodu. Wy dwoje najwyraźniej macie jakieś niedokończone sprawy i dlatego pojawili się ponownie w tym życiu.

Romantyk

Romantyczna bratnia dusza to to, o czym myślą ludzie, gdy słyszą definicję bratniej duszy. Nie może istnieć bez silnej romantycznej miłości i fizycznej chemii.

Niemniej jednak nie tylko kochasz swoją bratnią duszę. W przeciwnym razie każdy romantyczny partner może być twoją bratnią duszą.

Tym, co odróżnia ten związek od wszystkich innych romansów w twoim życiu, jest to, że ta osoba również… twój najlepszy przyjaciel i towarzysz.Co najważniejsze: są twoim partnerem życiowym.

Nauczyciel

To jest osoba, która daje ci wskazówki. I mówię tutaj zarówno o życiu, jak i o kierownictwie duchowym.

Kim jest osoba, którą podziwiasz? Jedynego mężczyzny lub kobiety, do której zawsze możesz przyjść po radę? Osobę, którą podziwiasz i czyją opinię cenisz najbardziej?

Jeśli masz kogoś takiego w swoim życiu, gratulacje, znalazłeś sobie bratnią duszę nauczyciela.

Twinflame kontra bratnia dusza

uśmiechnięta kobieta czytająca książkę mężczyzna przytulony

Ale co z duszami bliźniaczymi? Czy twój bliźniak też musi być twoją bratnią duszą? Lubczy są jakieś kluczowe? różnice między tymi dwoma pojęciami ?

1. Jedna dusza w dwóch ciałach kontra dwie połączone dusze

Podstawowa różnica między tymi dwoma koncepcjami tkwi w ich duszach.Dopóki bliźniacze płomienie to dwie połówki jednej duszy, bratnie dusze mają dwie różne dusze – są po prostu niesamowicie połączone.

Zasadniczo, nawet gdy nie jesteś ze swoją towarzyszką duszy, nie czujesz, że brakuje ci części ciebie. Z drugiej strony brak bliźniaka sprawia, że ​​czujesz się niekompletny.

2. Związek prawdopodobnie toksyczny kontra zdrowy

Nie mówię, że związki bliźniaczych płomieni muszą być toksyczne. Ale z pewnością mają szansę stać się takimi.

Aby być dokładnym, musisz przejść przez apodróż bliźniaczych płomieni:różne etapyw życiu przed ponownym połączeniem się ze swoim bliźniakiem. Niestety, zwykle wiąże się to z wieloma emocjonalnymi bólami, których oboje doświadczacie w tym procesie.

Czasami pojawiają się duchy, mieszane sygnały, dużo walk i złamane serce.

Wręcz przeciwnie,związek bratniej duszy jest zawsze zdrowy. Jest pełen akceptacji, spokoju i prawdziwa miłość .

Podczas gdy spędzasz dużo czasu, pragnąc afirmacji miłości swojego bliźniaka, nigdy nie wątpisz w uczucia swojej bratniej duszy. Nie ma obaw, że cię porzucą, nie ma problemów z zaufaniem i nie ma tutaj walki o władzę.

Nawet jeśli… romantyczna bratnia dusza więź nie musi budzić w tobie fajerwerków, są inne rzeczy, które czynią ją niesamowicie silną: zdrowa komunikacja, wzajemne zrozumienie, szacunek, równość…

Polegasz na swoim związku bliźniaczych płomieni, aby cię uszczęśliwić, a cały twój nastrój zależy wyłącznie od nich. Ale twoja bratnia dusza tylko przyczynia się do twojego szczęścia – nie ma emocjonalnej współzależności.

3. Wieczność a pewien okres

Bliźniacze dusze nie są połączone tylko z tym życiem.W rzeczywistości jesteś połączony ze swoim bliźniakiem na wieczność.

Będziecie szukać siebie nawzajem w swoich poprzednich wcieleniach, a ta misja będzie kontynuowana również w waszych innych życiach.

Co powiesz na bratnie dusze ? Cóż, prawdopodobnie nie chcesz tego słuchać, ale twoja bratnia dusza niekoniecznie musi pozostać do końca tego życia, a co dopiero po nim.

Czasami duchowi towarzysze przychodzą i odchodzą po spełnieniu swojego celu. Mają silne połączenie i zdecydowanie przyciągają się do siebie na poziomie duchowym, ale ich więź nie musi być wieczna.

4. Jeden kontra więcej

Niewiele osób o tym wie, ale prawda jest taka, że ​​w ciągu jednego życia możesz mieć więcej towarzyszy dusz. Właściwie nie jest to koncepcja czysto romantyczna.

Bardzo bratnia dusza obligacje kończą w romantyczny związek i mieć fizyczne połączenie. Ale twoja dusza może być twój najlepszy przyjaciel , współpracownik, lub nawet nieznajomego, którego mijasz i czujesz niesamowity związek.

To osoba, która rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny. To ktoś, z kim jesteś związany na wyższym, duchowym poziomie.

Skąd miałbyś wiedzieć, że znalazłeś swoją bratnią duszę?

uśmiechnięty mężczyzna i kobieta pijący kawę

Większość ludzi powie ci, że po prostu będziesz wiedział, kiedy znajdziesz tego.Ale co, jeśli nie jesteś pewien? Jakie są oznaki tego połączenia?

1. Ich obecność jest jak w domu

Najważniejszą rzeczą, z którą wiele osób się myli, jest to, jak powinno wyglądać spotkanie ich prawdziwej miłości. Nie, ich obecność w twoim życiu nie powinna wywoływać żadnego napięcia.

Jeśli ręce ci się trzęsą, serce bije ci szybciej i czujesz, że nie możesz stanąć na dwóch nogach – to ani połączenie bratniej duszy .

Znajdowanie swojego idealne dopasowanie nie powinien wyglądać jak atak lękowy. Wręcz przeciwnie, każdy ekspert ds. relacji powie ci, że czujesz się wokół nich spokojny i zrelaksowany.

Znasz to uczucie, kiedy wracasz do domu z długiej podróży? Cóż, dokładnie tak czujesz się ze spotkaniem z towarzyszem duszy. To tak, jakbyś przybył do swojego sanktuarium po tym, jak spędziłeś całe życie na wędrówce i zastanawianiu się.

Są twoim mostem przed wszystkimi burzami w życiu, twoim schronieniem i kotwicą.

cosas calientes que hacer por tu novio

Czujesz, że znasz tę osobę dłużej niż znasz siebie. To tak, jakbyś ich szukał i modlił się za nich, zanim jeszcze przekroczyły twoją ścieżkę.

2. Równoważycie się nawzajem

Czy przeciwieństwa naprawdę się przyciągają? A jeśli tak, to czy po zakochaniu mają szansę pozostać razem?

olor corporal después de tener un bebé

Czy ich różnice prędzej czy później zakończą ich romantyczny związek?

A może twój partner życiowy byłby kimś tak podobnym do ciebie, jak to tylko możliwe? Czy znudzi Ci się życie z własną lustrzaną wersją?

Ale czy powinniśmy popadać w skrajności? Połączenie bratniej duszy nie jest twoim przeciwieństwem, ale nie jest też kimś, z kim nie masz żadnych różnic.

Klucz do sukcesu związek bratniej duszy równoważy się nawzajem.

Zbyt niebezpieczne jest przebywanie z kimś, kto jest do ciebie zbyt podobny. W takim przypadku nie ma wyzwania i prawdopodobnie nie będziesz się rozwijać i zmieniać.

Z drugiej strony, często wydaje się, że niemożliwe jest znalezienie kompromisu z kimś tak różnym od ciebie. Dlatego przeciwieństwa prawie nie trwają.

Ale kiedy się równoważycie, wszystko jest w idealnym porządku. Uzupełniacie się, a tym samym pomagacie sobie nawzajem stać się lepszymi ludźmi i lepszymi partnerami.

3. Jesteś niesamowicie połączony

uśmiechnięty mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce, gdy siedzą przy stole

Doświadczanie połączenia z bratnią duszą jest doświadczeniem nie z tego świata. Wiele rzeczy, które zachodzą między tobą a twoim partnerem, nie ma logicznego wyjaśnienia.

Bycie tak przywiązanym i odczuwanie dokładnie tego, co czuje druga osoba, nawet gdy nie jesteście blisko siebie fizycznie, jest jedną z tych rzeczy.

Nawet jeśli to nie ma sensu, wszystkie mecze bratnich dusz powiedzą ci, że to prawda.

Jeśli twoja dusza towarzysza cierpi lub przechodzi przez trudny okres, obiecuję, że jakoś to wyczujesz, nawet jeśli jesteś po drugiej stronie świata.

Jest to szczególnie ważne, jeśli przechodzisz przez a zerwać lub kryzys w związku. Poczujesz to ta osoba myśli o tobie i tęsknię za tobą, mimo że nie zrobili nic konkretnego, abyś myślał w ten sposób.

Wy dwoje możecie czytać sobie nawzajem w myślach. Wiesz, co myśli lub czuje druga osoba, nie mówiąc ani słowa.

4. Uczą cię ważnych lekcji

Muszę Cię ostrzec: nie wszystko pójdzie gładko w Twojej bratniej duszy od samego początku. Prawdopodobnie napotkasz kilka wybojów na drodze, ale wszystko to dzieje się z jakiegoś powodu i z większej przyczyny.

Widzisz, istnieje cel, abyś zjednoczył się ze swoim towarzyszem duszy i jest to coś więcej niż znalezienie romantycznej miłości. To oni zainspirują Cię do stania się osobą, którą przez cały czas zostałeś przeznaczony.

Niestety ta transformacja nie zawsze przebiega gładko. Ale w końcu zdajesz sobie sprawę, że nie możesz znaleźć idealnego partnera, dopóki nie staniesz się najlepszą możliwą wersją siebie.

Niemniej jednak,lekcje nie kończą się w momencie, gdy w końcu się zjednoczycie. Właściwie to tam zaczyna się prawdziwa zabawa.

Musisz się zastanawiać, jakie to lekcje. Cóż, wszystko zależy od tego, co musisz zmienić, aby stać się lepszym.

Jeśli jesteś niespokojny, pokażą ci cierpliwość. Jeśli jesteś dziecinny, nauczą cię, jak być dojrzałym. Jeśli jesteś zbyt poważny, pokażą ci, jak się bawić.

Przykłady są nieskończone, ale rozumiesz. W końcu nie są uważane za twoją drugą połówkę na darmo.

A wiesz, co jest najlepsze? Że wszystko to dzieje się spontanicznie. Nigdy nie zmuszą Cię do zmiany – robisz to sam.

5. Możesz być swoim prawdziwym ja

Niemniej jednak zawsze zaakceptują cię takim, jakim naprawdę jesteś.

Wiesz, jak to zwykle bywa. Zaczynasz spotykać się z kimś nowym i chcesz, aby widzieli Cię jako bardziej interesującego, zabawniejszego i odnoszącego większe sukcesy niż w rzeczywistości.

Nie chodzi o to, że je łapiesz. W głębi duszy po prostu nie masz pewności, czy zaakceptują twoją prawdziwą osobowość, więc pozujesz na lepszą wersję siebie.

Ale wszystko to zmienia się, gdy spotykasz swojego prawdziwego towarzysza duszy.To osoba, która w końcu zmienia cię najbardziej, ale jak na ironię, jest też jedyną osobą, która nigdy nie prosi cię o zmianę.

Kochają Cię nie pomimo Twoich niedoskonałości, ale właśnie z ich powodu. Doskonale zdają sobie sprawę z każdej z twoich niepewności i wad, ale nadal myślą o tobie jako o najlepiej wyglądającej i najbardziej inteligentnej osobie na świecie.

6. Twoje przeczucie mówi ci

Po raz kolejny dochodzimy do czegoś, czego nie da się łatwo wytłumaczyć, ale wiesz, że to prawda. Tym razem mówię o twoim przeczuciu.

Nie wiesz dlaczego i jak, ale po prostu wiedz, że ta osoba ma być twoja . Nawet gdy wszystko się rozpada lub gdy wszyscy ciągle ci mówią, że ci się nie uda, wiesz, że będziesz miał szczęśliwe życie.

Nie, nie czujesz tego, ponieważ oglądałeś zbyt wiele komedii romantycznych. Twoja intuicja podpowiada ci, że znalazłeś swoją drugą połówkę i sugeruję, abyś w to uwierzył.

Cytaty o bratniej duszy

Cytaty o bratniej duszy

Znani autorzy mówili i pisali o towarzystwie duszy.Oto kilka cytatów, które mogą pomóc Ci zrozumieć, o czym wszyscy mówią, lub wyrazić swoje emocje słowami.

1. Nasz wszechświat daje każdej duszy bliźniaka – odbicie siebie – pokrewnego ducha – I bez względu na to, gdzie się znajdują i jak daleko są od siebie – nawet jeśli są w różnych wymiarach, zawsze się odnajdą. To jest przeznaczenie – to jest miłość. Julie Dillon

2. Jaka jest różnica? Zapytałem go. Między miłością twojego życia a bratnią duszą?

Jeden jest wyborem, a drugi nie. ― Tarryn Fisher

3. Natychmiast cię rozpoznałem. Całe nasze życie przemknęło mi przez głowę w ułamku sekundy. Poczułem przyciąganie do ciebie tak mocno, że prawie nie mogłem go powstrzymać. ―J. Sterling

4. Nie obchodzi mnie to, powiedział Seth. Zrobiłbym to. Sprzedałbym za ciebie duszę. Ty i ja… mówiłem ci. Coś zawsze będzie nas trzymać blisko siebie… nawet jeśli nie jesteśmy razem. ― Miód Richelle

5. Nie, bratnie dusze są tymi, które sprawiają, że jesteś najszczęśliwszy. To oni sprawiają, że czujesz się najbardziej. Płonące krawędzie, blizny i gwiazdy. Stare bóle, urzeczenie i piękno. Napięcie i cienie, zmartwienie i tęsknota. Słodycz, szaleństwo i senne poddanie się. Wrzucają cię w otchłań. Smakują jak nadzieja. Wiktoria Erickson

cómo reducir la hinchazón en el estómago

6. Może miłość w Pierwszy rzut oka nie jest tym, o czym myślimy. Może to rozpoznanie duszy, w której kochaliśmy wcześniejsze życie i ponownie się w nich zakochałem. — Kamand Kojouri

7. Więź między duszami jest starożytna — starsza niż planeta. — Dianna Hardy

8. Czy kiedykolwiek czułeś się naprawdę blisko kogoś? Tak blisko, że nie możesz zrozumieć, dlaczego ty i ta druga osoba macie dwa oddzielne ciała, dwie oddzielne skóry? — Nancy Garden

9. Nasze życie może nie pasowało do siebie, ale och, czy nasze dusze umiały tańczyć. — K. Towne Jr.

10. Może nasze dziewczyny są nasze bratnie dusze , a faceci to po prostu ludzie do zabawy. — Candace Bushnell

Czy bratnie dusze kończą razem?

mężczyzna nosi uśmiechniętą blondynkę

Mimo że w wielu przypadkach bratnie dusze są szczęśliwe,niekoniecznie muszą skończyć razem. Twój towarzysz duszy nie musi być twoim wieczna osoba .Mają misję w twoim życiu i mogą iść, gdy ich praca zostanie wykonana.

Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku innych, poza romantycznymi, towarzyszami dusz. Na przykład, jeśli twój towarzysz dusza-nauczyciel udzielił ci cennych lekcji życia, może przejść do następnej misji.

To samo dotyczy byłych bratnich dusz: znikają z twojego życia w momencie, gdy rozwiązujesz niedokończone sprawy.

Podsumowując: czy bratnie dusze są prawdziwe?

uśmiechnięty mężczyzna i naga kobieta robią zdjęcia

Czy istnieją bratnie dusze? A może to tylko hollywoodzka fabrykacja, która lepiej sprzedaje komedie romantyczne i programy telewizyjne?

Nauka mówi, że twoja dusza towarzysza jest po prostu kimś, z kim jesteś całkowicie kompatybilny. Zgodnie z tym podejściem, po długich poszukiwaniach naturalne jest, że znajdziesz kogoś, kto najbardziej Ci odpowiada.

Ale jeśli mówimy o duszach, mówimy o czymś, czego nie potrafimy zrozumieć. To boska, metafizyczna koncepcja, która nie ma nic wspólnego z naszym świadomym umysłem.

Więc zrób bratnie dusze istnieją ? Cóż, to od Ciebie zależy, czy w nie wierzysz, czy nie.

Ale mogę Ci obiecać jedno: kiedy poczujesz ten związek, o którym mówię, wszystkie Twoje wątpliwości zostaną rozwiane. Wtedy zapomnisz o nauce i logice i wreszcie zrozumiesz, o czym wszyscy mówią.