6 rzeczy, których nikt nigdy nie mówi o Twojej pochwie po porodzie - Marzec 2023

Odzież, palec, skóra, ramię, dżins, talia, tekstylia, staw, dżinsy, brzuch, Obrazy Getty

Zrobisz - lub już dokonałeś - pozornie niemożliwe i wydasz małą osobę. Ale nawet jeśli przeczytałeś książki dla rodziców i posłuchałeś każdej osoby na planecie, która udziela rad (chcianych lub nie), pójdziemy dalej i założymy się, że jest kilka ważnych, hm, zmian, o których nikt cię nie ostrzegał. Oto, co musisz wiedzieć o tym, co dzieje się na dole po pchaniu dziecka.

Twoje dni na trampolinie mogą się skończyć.
Podczas kichania możesz też potrzebować stać lub nosić podpaski, aby ćwiczyć. Przepraszam, panie, ale to są prawdziwe opisy ciał po porodzie ze wysiłkowym nietrzymaniem moczu, stanem, który powoduje wyciek moczu podczas czynności, które powodują ucisk na mięśnie brzucha. To powiedziawszy, jest jednak całkowicie niedopuszczalne, aby przez resztę życia cierpieć przez mokre majtki. A więc dr Alyssa Dweck, lekarz medycyny, ginekolog z Westchester w stanie Nowy Jork i autorka publikacji V jak pochwa , zaleca ćwiczenia Kegla w celu wzmocnienia mięśni dna miednicy, utraty wagi dziecka i zapewnienia ciału czasu na wyleczenie po porodzie. Nawet jeśli to nie zadziała, masz opcje: Dweck mówi, że istnieją różne operacje lub leki, które też mogą pomóc.Treningi ożywią Twoje życie seksualne.
Ciąża i poród powodują duże obciążenie mięśni dna miednicy (PFM). Te szczenięta wykonują całą pracę, jeśli chodzi o kontrolę pęcherza, poród i dobre życie seksualne; dlatego ważne jest, aby byli w doskonałej formie (mocne PFM = silne orgazmy). Aby je tam dostać, poproś lekarza o zestaw zatwierdzonych ćwiczeń i rozważ użycieElviejeśli dostaniesz zielone światło od doc. To zaokrąglone urządzenie z czujnikami, które wkładasz do pochwy, a następnie zaciskasz i rozluźniasz wokół niego mięśnie na 5-minutowe treningi. A ponieważ obecnie jesteśmy tak obeznani z technologią (lub zależni), oczywiście łączy się z Twoim iPhonem, aby zapewnić bio-informacje zwrotne w czasie rzeczywistym.

Tam na dole będzie pustynia.
Bez względu na to, jak bardzo jesteś podekscytowany, Twój wadżajaj może wyschnąć po urodzeniu dziecka. To samo dotyczy sytuacji, gdy lekarz zezwala na pogodzenie się z mężem (zwykle nie wcześniej niż sześć tygodni po porodzie). Twój poziom hormonów może jeszcze nie powrócić do normalnego stanu, zwłaszcza jeśli karmisz piersią, mówi dr Dweck. Kiedy jesteś gotowy, aby powrócić do sypialni, zaleca stosowanie dużej ilości lubrykantu lub kremu estrogenowego, które możesz dostać na receptę od swojego lekarza okulistycznego.

Możesz nie rozpoznać siebie.
Nie przejmuj się, jeśli Twoja pochwa ma inny kolor - to zupełnie normalne. Po urodzeniu dziecka pigmentacja zazwyczaj ciemnieje, szczególnie wokół warg sromowych i krocza (skóry między pochwą a odbytem). „Nie ma w tym nic niebezpiecznego; jest to zwykle spowodowane zmianą hormonalną ”- mówi dr Dweck. Gdy poziom hormonów się ustabilizuje, może powrócić do poprzedniego odcienia. Ale nawet jeśli nie, nic wielkiego.Dziwne zapachy są normalne.
Zaraz po porodzie, a nawet sześć do ośmiu tygodni po porodzie, pojawi się lochia i to w dużych ilościach. To jest substancja (głównie krew), którą wylewa twoja macica i może mieć łagodny zapach. To powiedziawszy, jeśli występuje silny, brzydki zapach, dr Dweck sugeruje zaplanowanie wizyty POO, aby wykluczyć infekcję.

Sam się naprawi.
To, co może zrobić i znieść pochwa, jest prawie nadprzyrodzone. „To niesamowity organ, który bardzo wybacza” - wyjaśnia dr Dweck. „Jest bogaty w ukrwienie i goją się przyjemnie i szybko, lepiej niż w innych częściach ciała”. Nie, rzeczy prawdopodobnie nie będą wyglądać dokładnie tak, jak wcześniej, ale możesz poczuć się komfortowo zNowynormalna.

¿Existe realmente un polo norte?