Naucz się kochać ponownie: 12 sprawdzonych sposobów na ponowne otwarcie serca

Naucz się kochać ponownie: 12 sprawdzonych sposobów na ponowne otwarcie serca

Kiedy w przeszłości byłeś złamany i zraniony, nauczenie się ponownie kochać jest najtrudniejszą rzeczą, jaką możesz sobie wyobrazić.Zrezygnowałeś z idei odnalezienia swojej bratniej duszy i myślisz, że jedynym sposobem na uratowanie się przed kolejnym złamanym sercem jest całkowite zamknięcie serca i nigdy nie wystawianie się tam.vi a mamá y papá haciéndolo

Ponowne nauczenie się miłości polega zasadniczo na pozostawieniu swojej przeszłości i wszystkiego, przez co przeszłaś, i zaufaniu komuś nowemu, że nie sprawi, że ponownie przejdziesz przez ten sam ból.Kobieta myśli z zamkniętymi oczami i podbródkiem do góry

Brzmi odważnie, prawda? Cóż, na pewno jest.Jednak gdy w końcu znajdziesz odpowiednią osobę, cały wysiłek staje się tego wart.Cieszysz się, gdy udaje Ci się zburzyć mury i że masz odwagę, by ponownie otworzyć swoje serce.

Wiem, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Niemniej jednak, oto przewodnik krok po kroku, jak to zrobić.12 sposobów, aby nauczyć się ponownie kochać1. Pamiętaj o wszystkich zaletach prawdziwej miłości

Uśmiechnięta kobieta przytula swojego mężczyznę

Nie zrozum mnie źle — nie ma absolutnie nic złego w byciu singlem. Jednak nie musisz skazywać się na samotne życie tylko dlatego, że zostałeś zraniony w przeszłości.

Tak, miłość może cię zranić – nie ma co do tego wątpliwości. Jednak zamiast ciągle skupiać się na jej złych stronach, pamiętaj o wszystkich zaletach prawdziwej miłości.

Miłość daje poczucie bezpieczeństwa, poprawia zdrowie psychiczne i fizyczne oraz spełnia serce.

Uśmiechnięta para kobieta przytulająca mężczyznę w okularach przeciwsłonecznych

Posiadanie romantycznego partnera to nie tylko posiadanie kochanka — to także znalezienie najlepszego przyjaciela i na zawsze osoby, która zawsze będzie przy tobie, bez względu na wszystko.

Tak, stawianie się tam jest przerażające i wcale nie łatwe, zwłaszcza jeśli wiele przeszłeś.

Zawsze istnieje szansa na ponowne złamanie serca, ale jest też szansa, że ​​w końcu znajdziesz kogoś, z kim będziesz dzielić swoje życie i kogoś, kto pomoże ci usunąć wszystkie blizny.

Tak więc, kiedy patrzysz na rzeczy z tego punktu widzenia, myślę, że nauczenie się, jak ponownie kochać, jest zdecydowanie tego warte.

2. Zerwij więzi ze swoją przeszłością

Kobieta za szybą samochodu, podczas gdy mężczyzna opiera się o nią ręką

Proces ponownego otwierania złamanego serca na możliwość nowego romansu obejmuje uzdrowienie i pójście dalej.

Dlatego czegoś takiego nie można zrobić, jeśli wciąż rozpamiętujesz swoją bolesną przeszłość.

Właśnie dlatego następnym krokiem jest przecięcie wszelkich możliwych więzi z przeszłością.

Widzisz, nie ma sensu udawać, że chcesz odwrócić nową stronę swojego życia, jeśli w głębi duszy nadal masz nadzieję na powrót byłego.

Zbliżenie kobiety trzymającej różę, gdy mężczyzna odchodzi

W końcu niekoniecznie musisz kochać tę osobę; jest więcej niż wystarczające, aby nadal istniały w twoim umyśle w jakikolwiek możliwy sposób, abyś mógł się powstrzymać przed pójściem dalej.

Zapomnij o nienawidzeniu ich, nie marnuj energii na urazy lub urazy i nie knuj zemsty na tym, który cię skrzywdził. Zamiast tego postaraj się odpuścić.

Puść wszystkie emocje, które miałeś lub nadal masz dla tej osoby, wszystkie te, które mogły być i powinny być, uwolnij swoje wspomnienia i, co najważniejsze, pozbądź się emocjonalnego bagażu.

3. Skup się na uzdrowieniu

Tył kobiety siedzącej patrząc na zachód słońca

Kiedy już naprawdę zdecydujesz się wyrzucić swojego byłego ze swojego życia, umysłu i serca, nadszedł czas, aby zainwestować całą swoją energię w zdrowy proces leczenia.

Zbudowałeś wokół siebie mury i postanowiłeś odciąć swoje złamane serce – w przeciwnym razie nie musiałbyś ponownie uczyć się kochać.

Dlatego jest więcej niż jasne, że ta osoba spowodowała u ciebie pewne traumy, które nadal nosisz.

I to są problemy, które powinieneś rozwiązać, zanim zrobisz skok w swoją przyszłość.

Uzdrowienie nie polega tylko na tym, aby nie kochać już swojego byłego i przezwyciężyć rozstanie – to także pełne wyzdrowienie po wszystkim, co ta osoba ci zrobiła.

Kobieta w czarnej kurtce kładzie się na dużej kłodzie przy plaży

Nie będę cię okłamywał – prawdopodobnie zajmie to trochę czasu, ale o to właśnie chodzi.

Oczywiście zawsze masz możliwość zrobienia wszystkiego w łatwy i szybki sposób – możliwość zamiatania wszystkiego, z czym masz do czynienia, pod dywan i udawania, że ​​Twój bagaż nie istnieje.

Niemniej jednak w tym przypadku nie licz na długofalowe rezultaty. Wcześniej czy później twoje demony z przeszłości przyjdą po ciebie i wrócisz do punktu wyjścia.

Z drugiej strony, jeśli naprawdę chcesz iść dalej w zdrowy sposób, pielęgnuj swoje serce.

chłopiec oparty na drzewie z zamkniętymi oczami

Uwolnij wszelkie negatywne emocje, które masz i znajdź siłę, by wybaczyć i odpuścić.

Po pierwsze, wybacz swojemu byłemu, że cię zranił. Zaufaj mi – tylko wtedy, gdy to zrobisz, będziesz gotowy pozbyć się ucisku, jaki wciąż ma nad tobą przeszłość.

Potem wybacz sobie, że nie wiesz lepiej. Bądź dla siebie miły i skup się na własnych potrzebach.

Pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja relacja z samym sobą, więc nie zapominaj o znaczeniu miłości do siebie i szacunku do samego siebie.

4. Przestań myśleć, że nie powinieneś być kochany

Kobieta pachnąca bukietem lawendy

Nie ma sensu uczyć się zakochania po zranieniu, jeśli nie spodziewasz się odzyskać niektórych emocji.

Nie jest to jednak możliwe, jeśli twoje przeszłe doświadczenia lub twój były sprawiły, że myślisz, że nie możesz cię kochać.

Tylko dlatego, że dokonałeś kilku złych wyborów, niekoniecznie oznacza to, że nigdy nie znajdziesz właściwej osoby.

Tylko dlatego, że jeden lub kilku z twoich byłych nie traktowało cię tak, jak na to zasłużyłeś, nie oznacza to, że wszyscy w twojej przyszłości będą tacy sami.

Kobieta ubrana w skórzaną kurtkę i zapinającą włosy

Największym błędem, jaki możesz popełnić, jest pozwolić, by przeszłość wpłynęła na ciebie i ostatecznie zniszczyła twoją przyszłość.

Więc proszę, zmień swoje nastawienie i miej nadzieję, że czekają na Ciebie dobre rzeczy i ludzie.

Co najważniejsze — zacznij kochać siebie bardziej.

W końcu nie możesz oczekiwać wysokiej jakości romantycznej miłości, dopóki nie zapewnisz sobie miłości własnej, na którą zasługujesz, i nie możesz oczekiwać, że inni będą cię postrzegać jako godną miłości, chyba że zrobisz to wcześniej.

5. Przemyśl swoje wzorce relacji

Smutna kobieta zakrywa usta wierzchem dłoni

Nawet jeśli musisz pozbyć się przekonania, że ​​nie powinieneś być kochany, nadal musisz brać odpowiedzialność za największe błędy i złe wybory, których dokonałeś w związku z życiem miłosnym.

W końcu wszyscy ci niewłaściwi ludzie nie zostali w magiczny sposób wysłani do ciebie – to ty ich wybrałaś i pozostałaś w swoich niezdrowych związkach.

Przede wszystkim musisz zidentyfikować swoje toksyczne wzorce relacji, które doprowadziły cię do tego całego bałaganu, a następnie zdecydować, że nigdy więcej ich nie powtórzysz.

Monochromatyczny widok z tyłu kobiety patrzącej na zewnątrz, trzymającej butelkę

Czy masz tendencję do przebywania z tymi samymi typami romantycznych partnerów, którzy wyraźnie nie są dla ciebie odpowiednia?

Czy zdarza ci się pozostawać w związkach, które są skazane na niepowodzenie, ponieważ stają się twoją strefą komfortu lub ze strachu przed samotnością?

Skoncentruj się na jakiejś introspekcji i spróbuj dowiedzieć się, co robisz źle.

W przeciwnym razie nie możesz oczekiwać, że kiedykolwiek znajdziesz związek pełen miłości, zmienisz swoje nawyki randkowe i zwiększysz swoje szanse na szczęśliwe życie miłosne następnym razem, gdy się tam pojawisz.

6. Określ standardy swoich relacji

piękna kobieta na zewnątrz i ubrana w ciemną zimową kurtkę

Po zakończeniu rozwiązywania problemów z przeszłości nadszedł czas, aby poświęcić się teraźniejszości i przyszłości.

Faktem jest, że nie możesz zakochać się szczęśliwie, dopóki nie zdasz sobie sprawy, czego lub kogo chcesz.

Nikt ci nie mówi, że nie powinieneś podążać za głosem serca, jeśli chodzi o znalezienie miłosnego związku, ale jednocześnie musisz włączyć swój mózg.

Dlatego tak ważne jest, abyś ustalił pewne standardy relacji. Czego szukasz?

Kobieta rozluźniła się na sofie i obgryzała paznokcie

Czego oczekujesz od swojego partnera? Jakiego rodzaju zachowania nigdy byś nie tolerował?

Dotyczy to nie tylko poważnych związków — musisz również określić, które osoby złamały umowę najważniejszą.

Jakie są cechy osobowości i cechy, które sprawią, że natychmiast kogoś skreślisz, nie dając mu drugiej szansy?

Nie martw się — nie jesteś zbyt wybredny, by myśleć w ten sposób; po prostu chronisz się przed popełnianiem błędów tak bardzo, jak tylko możesz.

7. Postaw się tam z powrotem

Kobieta w okularach przeciwsłonecznych i unosi kieliszek

Teraz, gdy już wszystko wiesz, nadszedł czas na konkretną akcję, czas, aby wrócić do randkowej puli .

Jesteś gotowy, aby ponownie otworzyć swoje serce i jest to idealny moment, aby spróbować znaleźć kogoś, kto pomoże Ci zakończyć ten proces.

Nie mówię, że powinieneś ciągnąć ludzi za rękaw i prosić ich, aby byli twoim chłopakiem lub dziewczyną.

cómo cuidar a una niña

Na początek wystarczy, że stracisz czujność i będziesz otwarty na możliwość randkowania.

Możesz zainstalować aplikacje randkowe lub skorzystać z szybkich randek, gdzie spotkasz grupę singli, którzy prawdopodobnie przeszli przez rzeczy, przez które teraz przechodzisz.

Mężczyzna na randce w ciemno wpatruje się w kobietę, zdejmując okulary przeciwsłoneczne

Jeśli twój najlepszy przyjaciel zasugeruje, żebyś poszedł na randkę w ciemno z kimś, kogo może Ci się spodobać, przynajmniej rozważ tę opcję, zanim od razu ją odrzucisz.

Flirtuj, zrób pierwszy ruch, gdy ktoś cię pociąga lub daj swój numer temu facetowi lub dziewczynie, która podchodzi do ciebie i zaczyna do ciebie podrywać.

W końcu jaka jest najgorsza rzecz, jaka może się wydarzyć?

Osoba nie musi zrzucać cię z nóg, abyś dał jej szansę; po prostu baw się dobrze i zobacz, dokąd zmierza.

W końcu jestem pewien, że jesteś dość zardzewiały i przyda Ci się trochę praktyki.

8. Nie przeskakuj z jednego związku do drugiego

kobieta w niebieskiej sukience spogląda na mężczyznę

Nie oznacza to jednak, że powinieneś przeskakiwać z jednego związku do drugiego w poszukiwaniu właściwej osoby, ponieważ może to przynieść ci więcej zła niż dobra.

Kiedy już zaangażujesz się w nowoczesne praktyki randkowe, łatwo jest zostać wciągniętym w nieskończony krąg prawie związków, przygód na jedną noc, przyjaciół z zasiłkami i innych rodzajów sytuacji.

Jednak jesteś już wystarczająco wrażliwy i nie potrzebujesz więcej obrażeń emocjonalnych.

Pamiętaj – tylko dlatego, że zdecydowałeś się stracić czujność, nie oznacza to, że powinieneś pozwolić każdemu w swoim sercu.

Co innego, jeśli dasz ludziom szansę na poznanie siebie i pokazanie, dlaczego są warci Twojej uwagi, ale zupełnie inaczej, jeśli otworzysz się na każdego, kto stanie na Twojej drodze.

9. Rób rzeczy powoli

Para w łóżku z kobietą karmiącą pączka z mężczyzną czytającym książkę

Kiedy uczysz się ponownie zakochiwać po zakończeniu poważnego, długotrwałego związku, który spowodował poważny ból serca, dość łatwo jest wpaść w powszechną pułapkę chęci kontynuowania tego, co przerwałeś.

Cóż, powiem ci, że jest to jeden z największych błędów, jakie możesz popełnić, próbując znaleźć nowy związek miłosny.

Na początku masz wokół serca te wysokie i grube mury i nie pozwalasz nikomu przez nie przejść.

Jednak gdy już stracisz czujność, szybko wracasz do starych sposobów.

Przywykłeś do bycia w zaangażowanym, intensywnym związku, więc teraz po prostu nie wiesz, jak funkcjonować, gdy dopiero zaczynasz coś nowego.

Para na romantycznej kolacji przy zapalonych świecach

Dlatego starasz się pominąć wstępną część i natychmiast przenieść swój romans na wyższy poziom, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Nie jest to nic niezwykłego i zdarza się większości osób w Twojej sytuacji. Jednak nie jest to droga do zrobienia.

To, co powinieneś zrobić, to puścić oczekiwania. Postaraj się robić wszystko powoli i nie spiesz się z niczym.

Zamiast planować dzień ślubu i nadawać imiona swoim wymyślonym dzieciom od pierwszej randki z kimś, kogo lubisz, idź krok po kroku i ciesz się chwilą.

Nie przejmuj się potencjałem i zamiast tego ciesz się chwilą obecną.

10. Nie zastanawiaj się!

Kobieta ubrana w biały sweter z dzianiny siedząca w samochodzie

Twoje serce zostało zmiażdżone na milion kawałków przez kogoś, z kim myślałeś, że możesz zaufać swojemu życiu i kto był przekonany, że nigdy cię nie opuści, więc naturalnie straciłeś wiarę w miłość i ogólnie w ludzi.

Wszystko to spowodowało, że miałeś niepokój i problem nadmiernego myślenia.

Teraz nie możesz pomóc, ale zawsze spodziewaj się najgorszego scenariusza.

Nie ufasz ludziom, a zwłaszcza swoim potencjalnym partnerom romantycznym.

Kobieta w niebieskich okularach stojąca przed ścianą rośliny

Zamiast płynąć z prądem i cieszyć się chwilą, stale się stresujesz, analizując każdy ich ruch, analizując każdą wiadomość tekstową i każde słowo, które wychodzi z ich ust, szukając czegoś, co nie pasuje i czegoś, co może służyć ty jako dowód ich nieuczciwości.

Nawet jeśli wszystko idzie idealnie gładko, nie możesz odpocząć.

Jesteś przytłoczony wątpliwościami i zastanawiasz się, czy ta osoba, którą masz u boku, jest zbyt piękna, aby była prawdziwa.

Czy mają zamiar zostawić cię wiszącą? Czy chodzą za twoimi plecami z innymi?

Zbliżenie kobiety z mokrymi włosami

Czy po raz kolejny skończysz sam i z bólem serca?

Cóż, prawda jest taka, że ​​masz obsesję na punkcie tego wszystkiego z irracjonalnego strachu.

Tak naprawdę podświadomie przygotowujesz się na najgorszy scenariusz, przekonany, że porażka twojego związku mniej boli, jeśli się tego spodziewasz.

Brzmi logicznie w twojej głowie, wiem. Jednak nadszedł czas, aby położyć kres tej praktyce, ponieważ nadmierne myślenie nie przyniesie ci niczego poza stresem i wieloma bólami głowy.

Nie zrozum mnie źle – nie mówię, że powinieneś całkowicie wyłączyć swoje myśli, ale też nie ma takiej potrzeby.

Pamiętaj, że nigdy nie możesz uchronić się w 100% przed tym, co ma się wydarzyć, więc nie ma sensu też to wszystko przemyśleć.

11. Zaufaj swojemu przeczuciu

Kobieta ubrana w niebieską sukienkę w bibliotece

Najlepszym sposobem na znalezienie równowagi między nadmierną ostrożnością a lekkomyślnością jest zaufanie do swojego instynktu.

Za każdym razem, gdy popadasz w paranoję, zadaj sobie pytanie, czy to twój strach przemawia, czy to twoje przeczucie próbuje ci przekazać wiadomość.

Widzisz, prawda jest taka, że ​​jeśli czujesz, że coś jest nie tak, w większości przypadków tak naprawdę jest.

Zastosuj to do wpuszczania nowych ludzi do swojego życia i serca.

Często znajdziesz się w sytuacji, w której spotykasz kogoś, kto jest idealny na papierze, ale po prostu go nie lubisz i dostajesz od niego złą atmosferę.

Jeśli tak się stanie, możesz odejść i kontynuować wyszukiwanie.

12. Otwórz swoje serce na miłość

Kobieta w czerwonym płaszczu, trzymająca książki i filiżankę kawy

Na koniec otwórz swoje serce na miłość, kiedy zobaczysz, że to do ciebie przychodzi.

Wiem, że teraz mi nie wierzysz, ale pewnego dnia twoja zapałka w niebie stanie na twojej drodze.

Nie, prawdopodobnie nie będą idealne, ale ty też nie. Jednak będziesz wiedział, że to oni.

A kiedy tak się stanie, proszę, nie trzaskaj im drzwiami prosto w twarz.

para uśmiecha się do siebie na randce?

Nie pozwól, aby twoje lęki i przeszłe demony przejęły kontrolę i przegoniły przed tobą szansę życia.

Zamiast tego, po prostu zrób to i uwierz mi, kiedy powiem ci, że wkrótce zobaczysz, że nauka kochania na nowo była warta.

Na koniec, oto niektóre teksty do odpowiedniej piosenki, które możesz umieścić na swojej liście odtwarzania, co może pomóc ci zobaczyć, że nie jesteś sam w tej bitwie:

Mat Kearney - Uczyć się kochać ponownie tekst piosenki

Mężczyzna całuje kobietę w policzek

Twoja pokerowa twarz nikogo nie oszuka, nikogo tutaj

Wszyscy poczuliśmy płomień i wylejemy te same łzy

Jadę do domu, do piekła jednego człowieka, wciąż odliczam lata, wciąż odliczam lata

Hej bracie, wszyscy znowu uczymy się kochać

„Bo to była prawdziwa ty biegająca przez pola złota szeroko otwarte

Zbliżenie na parę, która ma się pocałować w nasłonecznionym, fliterowanym ujęciu

Stojąc w miejscach, w których nie ma żadnego zdjęcia

To byłaś prawdziwa ty, okna opuszczone, czuliśmy zapach pól miętowych płacz

Śpiewanie z radiem do piosenki, której nie możemy nazwać

To było prawdziwe, co mówiłeś: „Może nie jestem za młody, by być kowbojem”.

Hej bracie, wszyscy znowu uczymy się kochać

Mężczyzna w łóżku ze słuchawkami na uszach i używający smartfona

Ścielenie łóżka tego dnia na obcej podłodze między obcymi ścianami

Myślenie „o słowach, które powiedziałbyś do telefonu, który nigdy nie dzwoni

Poczuj ciężar pierścionka swojego ojca i wszystkich tych snów, i wszystkich tych śpiewających snów

Uśmiechnięta kobieta z głową na mężczyźnie

I znam Cię tak, jak znam swoje odbicie

Spacerując po wodzie „przekraczam ocean pożądania”

Wszyscy, których znam, szukają ochrony

Próbujesz ściągnąć swoje rodzinne miasto „przez przewód telefoniczny”

palabras que significan más de lo que te amo

„Przekrocz przewód telefoniczny”

Mężczyzna całuje kobietę w czoło

„Bo to była prawdziwa ty stojąca tam w kształcie twojego ciała

Strach nie zna miłości, kiedy wszyscy jesteśmy tacy sami

To było prawdziwe spojrzenie wstecz na wodę

Łzy spadają jak deszcz, krople falujące na wstydzie

To była prawdziwa ty śpiewająca alleluja, patrząca w dół beczki

Hej bracie, wszyscy znowu uczymy się kochać

Naucz się kochać ponownie 12 sprawdzonych sposobów na ponowne otwarcie serca