Nieuniknione etapy rozpadu (+ 5 etapów żałoby) - Grudzień 2022

Nieuniknione etapy rozpadu (+ 5 etapów żałoby)

Cały smutek, frustracja, gniew i załamanie, które pozostawia po rozstaniu, nie są czymś, co można łatwo zapieczętować.

Chociaż bardzo się starasz, po prostu nie możesz przejść przez rozstanie i żyć w mgnieniu oka.To absolutnie niemożliwe, a kiedy to zaakceptujesz, będziesz o krok bliżej wyzdrowienia.Są pewne rozdzierające etapy rozpadu, przez które niestety wszyscy musimy przejść i zmierzyć się, aby zebrać siły, by zostawić to wszystko za sobą. Przede wszystkim dowiedzmy się najpierw 👇

Brzydka prawda o rozstaniach

para walczy, podczas gdy dziewczyna zakrywa twarz

Zerwania zawsze zostawiają trochęzłamane sercaza. Mogą wprawić nas w prawdziwy emocjonalny korkociąg.Czy nam się to podoba, czy nie, jedna osoba zawsze zostanie zraniona, a to niestety nieuniknione.Bez względu na to, jak bardzo to przemyślisz lub spróbujesz wymyślić najlepszy sposób na zakończenie związku, jedna osoba zawsze pozostanie na końcu ze złamanym sercem.

Może też być trochę żalu. Jeden partner zawsze będzie miał trudności z odpuszczeniem i pogodzeniem się zzerwanie.

To po prostu fakty i niestety niewiele można zrobić, aby to zmienić. Bez względu na to, jak jest to brzydkie i bolesne, czasami zakończenie związku jest najlepszą opcją, jaką mamy.Jednak nie bierz tego w niewłaściwy sposób, jeśli:radzenie sobie z rozstaniemjuż teraz. Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy w końcu leczymy i zbieramy siły, by iść dalej.

To zajmie trochę czasu, ale wyzdrowiejesz i będziesz mógł zostawić to wszystko w przeszłości.

Po pewnym czasie zrozumiesz, że twoje rozstanie było najlepsze i że Bóg usunął tę osobę z twojego życia tylko dlatego, że zaplanował dla ciebie kogoś innego… kogoś lepszego.

To zajmie trochę czasu, ale pewnego dnia będziesz gotowy na nowy związek. Po przejściu przez wszystkie te etapy rozstania, wraz z procesem leczenia, będziesz gotowy na spotkanie z właściwą… osobą, która jest naprawdę dla ciebie przeznaczona.

9 etapów rozpadu dla porzuconego

smutna dziewczyna płacze na kanapie

Prawda jest taka, że ​​zerwanie jest trudniejsze dla osoby, która została porzucona.Doświadczają prawdziwego szoku emocjonalnego i przechodzą przez inne etapy rozpadu niż osoba, która ich rzuciła.

Jeśli twój partner zakończył twój związek, poniżej znajdują się niektóre nieuniknione fazy rozpadu oraz porady dotyczące związku, które pomogą ci łatwiej sobie z tym poradzić. Niektóre są bardzo bolesne, ale wszystkie te etapy są nieuniknione, jeśli chcemy żyć dalej.

1. Zaprzeczenie

Czasami trudno jest zaakceptować i pogodzić się z rozstaniem, zwłaszcza dla porzuconego.Bez względu na to, jak bardzo się starasz, po prostu nie możesz zaakceptować faktu, że ktoś, kogo kochasz, z tobą zerwał.

Wtedy właśnie uderza cię pierwszy etap zerwania – faza zaprzeczenia. Gdy nie będziesz w stanie pogodzić się z rozstaniem, zaczniesz temu zaprzeczać i zachowywać się tak, jakbyś nadal był w związku.

Po prostu nie będziesz w stanie zaakceptować faktu, że twój związek się skończył.

Może nawet nie kochasz swojego partnera tak jak kiedyś, ale właśnie się do niego przyzwyczaiłeś, co będzie główną przyczyną niemożności porzucenia swojego związku.

Bycie porzuconym przez kogoś, kogo kochamy, jest zawsze trudne; wpływa na naszą samoocenę i zdrowie psychiczne.

Zaprzeczanie faktom to prawdopodobnie jeden z naszych mechanizmów radzenia sobie. Nadal nie jesteśmy w stanie skonfrontować się z prawdą i o wiele łatwiej jest nam zignorować fakt, że nasz związek po prostu się skończył.

Niestety sprawia to, że sprawy są dla nas jeszcze bardziej skomplikowane i trudne.Musisz pamiętać, że im szybciej zaakceptujesz zerwanie, tym szybciej będziesz gotowy do uzdrowienia i ruszenia dalej.

2. Emocjonalna kolejka górska

Poczujesz się przytłoczony tą nową rzeczywistością, która uderzyła Cię znikąd. Ciągle będziesz czuł, że nie jesteś gotowy na zaakceptowanie faktów i radzenie sobie z nimi.

Poczujesz prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Rozstanie wyczerpie cię emocjonalnie. Rozumiem cię… w końcu fakt, że kogoś, kogo kochasz, nie będzie już w twoim życiu, jest niezwykle trudny i bolesny do zniesienia.

Istnieje cała gama różnych emocji, które będziesz odczuwać każdego dnia.Depresja, niepokój, strach, smutek, dezorientacja, złość… to tylko kilka emocji, między którymi będziesz się ciągle przełączać.

Daj mu czas… Bo czas leczy, a czas pomaga zapomnieć.

Musisz pomyśleć o wszystkim. Musisz przetworzyć wszystko, co się wydarzyło. Musisz uporządkować swoje uczucia i myśli.Więc proszę, nie spiesz się z procesem gojenia.

Jedynym właściwym i zdrowym sposobem radzenia sobie z tak ogromną ilością emocji jest poświęcenie czasu, zrozumienie emocji i ich powolne przetwarzanie.Cierpliwość musi być twoim największym sprzymierzeńcem w tej walce.

3. Epizody depresyjne

Wiele osób popada w depresję po tym, jak:zerwać z kimśktóry tak wiele dla nich znaczył. Większość z nas uważa, że ​​nigdy nie będziemy w staniezapomnieć o nichlub kiedykolwiek ruszyć z naszym życiem.

Czujesz się bezradny i beznadziejny, ponieważ miałeś plany i marzenia z tą osobą, a teraz wszystkie zostały zrujnowane. Tęsknisz za swoim byłym, chociaż jest to ostatnia rzecz, jakiej teraz chcesz, ale po prostu to robisz i nie możesz nic z tym zrobić.

Wiem, że to trudne. Wiem, że teraz odczuwasz szereg negatywnych emocji. Wiem, że myślisz o tym, że nigdy więcej nie spotkasz takiej osoby jak oni.

Ale uwierz mi… będziesz. Poznasz kogoś jeszcze lepszego. Poznasz swoją bratnią duszę… właściwą osobę, której życiową misją będzie uszczęśliwianie Cię.

4. Trzymając się nadziei

Jeśli to nie ty zainicjowałaś zerwanie, prawdopodobnie będziesz pełna nadziei, że sprawy się poprawią i że się pogodzisz.

Jednak tylko zawiedziesz się i zranisz swoje serce jeszcze bardziej niż twój były, podejmując decyzję o zerwaniu.

Nie wierz w fałszywą nadzieję.Pogódź się z tym, że chcieli z tobą zerwać i że to prawdopodobnie dlatego, że cię nie kochają; nie ma lepszego wytłumaczenia tego.

5. Potężny etap bezdotykowy

Prawdopodobnie myślałeś, że akceptacja jest ostatnim etapem. Cóż, nie jest. Jest jeszcze pięć etapów, a jednym z nich jest zasada braku kontaktu.

Prawdopodobnie skontaktowałeś się ze swoim byłym po rozstaniu, ponieważ chciałeś uzyskać odpowiedzi lub próbowałeś się z nimi spotkać.

Cóż, teraz rozumiesz, że najlepszą rzeczą jest zerwanie wszelkich kontaktów na jakiś czas, a może na zawsze, jeśli druga strona poważnie cię skrzywdziła lub zerwała z tobą w okropny sposób. Tak, masz pełne prawo do zablokowania swojego byłego, jeśli czujesz taką potrzebę (chyba że już Cię zablokował).

Zasada braku kontaktuto bez wątpienia najlepszy sposób na przezwyciężenie rozstania. Dopóki jesteś w kontakcie ze swoim byłym, nigdy nie możesz całkowicie przejść dalej.

Musisz być silny, powiedz im, że potrzebujesz trochę czasu w samotności i nie chcesz być z nimi w kontakcie przez jakiś czas.

Zbyt długo traktowałeś swojego byłego priorytetowo; teraz nadszedł czas, aby ponownie zacząć priorytetyzować siebie.

6. Etap akceptacji

To kolejny etap procesu rozpadu porzuconego. I zdecydowanie najważniejszy.

Dzieje się tak, gdy osoba akceptuje, że jej związek się skończył i że nie może już nic zrobić, aby go naprawić lub uratować.

Akceptujesz, że znalazłeś się w ślepym zaułku. Zdajesz sobie sprawę, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wyciągnąć rękę do byłego partnera i życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

To wtedy kończy się faza bezkontaktowa.Masz siłę, by do nich zadzwonić i porozmawiać z nimi twarzą w twarz.

Jeśli to jest zakończenie, którego chcesz i myślisz, że musisz to wszystko zakończyć raz na zawsze,powinieneś zadzwonić do swojego exi poproś ich o rozmowę.

Powinieneś tylko podkreślić, że nie chcesz rozmawiać o powrocie do siebie, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

7. Odpuszczanie urazy i negatywnych emocji

Najpierw porozmawiaj ze sobą. Bądź ze sobą szczery i przyznaj, że jesteś zraniony. Przyznaj, że cierpisz.tyzerwał z kimś, kogo kochaszlub kochany, i to zupełnie normalne, że czujesz się smutny.

Nie musisz udawać, że wszystko jest w porządku, bo tak nie jest.

Musisz z kimś porozmawiać, ponieważ nie powinieneś trzymać tego wszystkiego w środku. To nie jest zdrowe. Wpłynie to na twoje zdrowie psychiczne i pozostawi głębokie ślady, których nie będziesz w stanie pozbyć się przez długi czas.

Po uwolnieniu wszystkich negatywnych emocji natychmiast poczujesz ulgę. I wtedy zdasz sobie sprawę, że musisz uwolnić się od tych negatywnych uczuć. Puść cały gniew, gorycz i urazę.

Pamiętaj, że nie pozbędziesz się tych wszystkich szkodliwych emocji z powodu drugiej strony. Robisz to tylko z powodu siebie.

Faktem jest, że nigdy nie będziesz w stanie czuć się naprawdę szczęśliwy, jeśli twoje serce jest zatrute nienawiścią i urazą.

8. Priorytetyzacja procesu gojenia

Twój proces leczenia nie rozpoczyna się zaraz po zakończeniu związku. Jak widzisz, musisz przejść przez kilka etapów, zanim zaczniesz naprawiać złamane serce.

permanecer casado cuando no está enamorado

Nie możesz rozpocząć procesu odzyskiwania, jeśli nadal nie stawiłeś czoła i nie zaakceptowałeś swojej obecnej sytuacji.

I niestety nie możesz iść dalej, dopóki się nie wyleczysz.Nie możesz rozpocząć nowego związku ani pozwolić komuś nowemu wejść do twojego serca, jeśli nadal jest złamane.

Dbaj o siebie. Zbuduj system wsparcia. Porozmawiaj o swoich traumach i znajdź sposób na radzenie sobie z wyzwalaczami, które nieustannie przypominają ci o bólu.

Uczyń leczenie swoim najwyższym priorytetem.Twoje rany są głębokie… zbyt głębokie, a jedynym sposobem na ich wyleczenie jest pozwolenie, aby twoje uzdrowienie było tak głębokie, jak poszło.

9. Ruch do przodu

Tak, w końcu doszliśmy do ostatniego etapu. To mój ulubiony i jestem pewien, że będzie też twój. Całkowicie nowe życie czeka na Ciebie i po prostu musisz być gotowy, aby je przyjąć.

Twoje zerwanie oznacza tylko, że twój były partner nie był twoją bratnią duszą.Twoja bratnia dusza wciąż gdzieś tam jest, a teraz jesteś gotowy na spotkanie z nimi.

Nie będziesz musiał przechodzić przez te bolesne fazy w następnym związku, ponieważ nie będzie żadnego zerwania.Znajdziesz osobę, którą miałeś znaleźć, sprawią, że się w niej zakochasz i będą cię kochać, aż śmierć cię rozłączy.

Spojrz w lustro. Powiedz osobie, którą widzisz, że całym sercem w nią wierzysz.Powiedz mu / jej, że wiesz, że są wystarczająco odważni i silni, aby to wszystko znieść.

Może nie udało Ci się zamknąć tego, czego chciałeś… Być może nadal są pewne kwestie nierozwiązane… Wiem, że te rzeczy nadal bolą, ale mimo to musisz to wszystko zostawić, spojrzeć w przyszłość i wreszcie ruszyć dalej.

Z drugiej strony, jeśli jesteś tym, który zainicjował zerwanie, lub jeśli po prostu chcesz zrozumieć, jak wywrotka radzi sobie z zerwaniem, zajrzyj do tychetapy rozpadu dla wywrotkii dowiedz się.

8 etapów rozpadu dla facetów

smutny mężczyzna siedzący na kanapie z rękami na twarzy

Mimo że większość ludzi (a przez „większość ludzi”, mam na myśli większość kobiet) myśli, że faceci po prostu wychodzą, upijają się i przezwyciężają rozstanie, to w rzeczywistości jest to bardzo dalekie od prawdy.

Faceci nie są bez serca… mają też emocje i mogą czuć złamane serce po rozstaniu.Cierpią również po tym, jak ich ukochana dziewczyna rzuciła ich, ale decydują się radzić sobie ze swoimi smutkami w spokoju.

Nie lubią pokazywać swoich emocji, ponieważ myślą, że może to sprawić, że będą wyglądać mniej męsko. Dlatego przechodzą przez nieco inne etapy rozpadu niż kobiety. Zobaczmy więc, jak naprawdę faceci radzą sobie z rozstaniami.

1. Etap „delirium”

Ten etap jest w rzeczywistości bardzo podobny do fazy zaprzeczenia.Mężczyźni nie odmawiają uwierzenia, że ​​zostali porzuceni, ale są bardzo zdezorientowani i nie wiedzą już, w co powinni wierzyć.

Wtedy zaczynają prosić o odpowiedzi. Właściwie będą ich żądać.Chcą wiedzieć, co sprawiło, że ich partner z nimi zerwał. Będą chcieli wiedzieć dokładnie, kiedy przestali ich kochać .

Będzie wiele rzeczy, które będą przeszkadzać facetowi po tym, jak zostanie porzucony, a on na pewno będzie chciał poznać odpowiedzi na wszystkie jego pytania, jeśli chodzi okoniec ich związku.

2. Butelkowanie tego

Tłumienie emocji jest prawdopodobnie jednym z największych mechanizmów obronnych.A faceci mają tendencję do używania tego po zerwaniu, ponieważ myślą, że pomoże im to przestać myśleć o swoim byłym i przejść dalej.

Nie chcą pokazywać innym, że cierpią, i uważają, że tłumienie emocji jest prawdopodobnie najlepsze dla wszystkich.

W ogóle nie będą chcieli rozmawiać o swoim byłym partnerze lub związku. Będą się zachowywać, jakby wszystko było w porządku. Spędzanie czasu z przyjaciółmi, wychodzenie i pozostawianie wrażenia, że ​​cieszą się życiem, jakby nic się nie wydarzyło, to jest to, co większość mężczyzn robi po rozstaniu.

Ale będą wiedzieć, że w głębi duszy cierpią. Tylko oni będą wiedzieć, jak bardzo to ich wewnątrz boli. Ale, chłopaki, pozwólcie, że dam wam trochę przyjacielskiej rady…

Nakładanie się na tę fasadę fałszywych uśmiechów ci nie pomoże. Nie pozwalanie byłemu partnerowi zobaczyć, jak bardzo jesteś zraniony, nie pomoże ci. Całe to „życie toczy się dalej” i podobne BS ci nie pomogą.

Pewnego dnia wszystkie te nagromadzone w tobie emocje wybuchną prosto w twoją twarz. Wtedy pojawią się prawdziwe problemy.

3. Sięganie po różne strategie radzenia sobie

Oprócz tłumienia prawdziwych emocji, faceci używają również innych mechanizmów radzenia sobie, aby pomóc im szybciej przejść przez rozstanie.

Niestety nie zdają sobie sprawy, że wszystkie te rzeczy są krótkotrwałe.Prawda jest taka, że ​​nigdy nie możesz wyjść z rozstania, dopóki nie dasz sobie czasu na żałobę i uzdrowienie w pokoju.

Próbują wskoczyć w nowy związek i myślą, że ta nowa miłość usunie ślady przeszłości.Myślą, że mogąprzestań myśleć o swoim byłym z nowym partnerem. Oczywiście w prawdziwym życiu nigdy nie jest tak łatwo.

Mogą też próbować wypić swoje smutki.Topienie smutków w alkoholu również nie jest skutecznym sposobem radzenia sobie z rozstaniem, ponieważ powinieneś wiedzieć, że są piekielnymi pływakami.

Jedynym słusznym mechanizmem radzenia sobie mężczyzn z zakończeniem związku jest dzielenie się emocjami z systemem wsparcia. To naprawdę może sprawić, że poczujesz ulgę, gdy podzielisz się swoimi smutkami i obawami z najbliższymi.

4. Regulacja emocjonalna

Po uświadomieniu sobie, jak szkodliwe jest tłumienie emocji, w końcu rozumieją, że muszą stawić im czoła i radzić sobie z nimi w zdrowy sposób.

Unikanie lub tłumienie emocji jest bardziej toksyczne i szkodliwe dla zdrowia emocjonalnego i psychicznego osoby.

Jaki jest więc najlepszy sposób radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami?Rozmawiając… ze sobą lub z ukochaną osobą, to nie ma znaczenia. Ważne jest, aby uwolnić emocje i zaakceptować je takimi, jakie są.

Spróbuj też się zrelaksować.Wdychaj wszystkie swoje emocje, dobre i złe, a następnie wydychaj i pozwól, aby wszystko, co cię niepokoiło, odeszło.

Nie wstydź się mówić o swoich uczuciach. To, że jesteś mężczyzną, nie oznacza, że ​​nie masz prawa czuć się zraniony. Wybierz osobę, której najbardziej ufasz i powierz jej swoje uczucia.

5. Złość i frustracja

Jak mówi dr Kimberly Riley, LMFT:Twój gniew może nawet pokazywać ci miłość, jaką miałeś do osoby, której nigdy nie wyraziłeś; nigdy nie jest za późno, aby podzielić się tymi uczuciami, nawet jeśli wydaje się, że jest.

To prawda, rzeczywiście. Twoje zerwanie boli, ponieważnadal kochasz swojego byłego partnera. Czujesz złość, ponieważ wciąż masz do nich jakieś uczucia i nie możesz pogodzić się z ich zerwaniem.

cómo encender a tu novio a través de mensajes de texto

W przeciwnym razie, gdybyś nie miał do nich żadnych romantycznych uczuć, nie czułbyś gniewu.

6. Osiągnięcie akceptacji

To wtedy w końcu zaakceptowałeś swoje zerwanie i fakt, że nic nie możesz na to poradzić. Zaczyna się dla ciebie nowe życie i wreszcie jesteś w stanie je przyjąć.

Myślisz, że nadszedł czas, aby opuścić swój związek w przeszłości, ponieważ rzeczywiście tam jest jego miejsce.Dałeś z siebie wszystkoby ocalić twój związeki to nie zadziałało. Nie powinieneś jednak patrzeć na to jako na swoją porażkę.

Czasami nie możemy sprzeciwić się naszemu przeznaczeniu, a twoje byłozerwać ze swoim partnerem. Czasami, bez względu na to, jak bardzo się staramy lub jak bardzo tego chcemy, po prostu nie możemy zapisać niektórych rzeczy.

7. Faza żałoby

Stawiłeś czoła rozstaniu, zaakceptowałeś swoje emocje… zaakceptowałeś fakt, że jesteś zraniony i że masz złamane serce.

Teraz nadszedł czas, aby opłakiwać twoje rozstanie. I tym razem robisz to we właściwy sposób… nie maskujesz swoich emocji ani nie próbujesz być mężczyzną i nie wyssiesz wszystkiego.

Tym razem płaczesz, czujesz się przygnębiony, a nawet łamiesz niektóre rzeczy, aby uwolnić wszystkie swoje przytłaczające uczucia.W końcu pozwalasz sobie na żałobę i dzielenie się nią poza sobą.

8. Przejście dalej

Oczywiście końcowym etapem jest puszczenie wszystkiego i pozostawienie przeszłych rzeczy w przeszłości.

W końcu czujesz się gotowy, aby otworzyć nowy rozdział w swoim życiu i zwrócić się ku przyszłości.tyzostaw swoje złamane serce za sobąi otwórz swoje uzdrowione serce na kogoś nowego… na nową miłość.

6 etapów rozpadu dla kobiety

smutna kobieta siedzi na podłodze patrząc przez okno

Większość ludzi twierdzi, że kobiety radzą sobie z rozstaniem dużo trudniej niż mężczyźni.Jedyną prawdą jest to, że rozstania dotykają tak samo mężczyzn, jak i kobiety. Jedyna różnica polega na tym, że kobiety nie starają się ukryć bólu, w przeciwieństwie do mężczyzn.

Również kobiety inaczej radzą sobie z rozstaniami. Ale znowu, faktem jest, że wszyscy przechodzimy przez te same etapy rozpadu wymienione poniżej:

1. Odrzucenie prawdy

Jest to etap zaprzeczania zerwaniu i zdecydowanie utrudnia pójście do przodu.Może to dlatego, żetwój ex zachowuje się gorąco i zimno, a może to dlatego, że nie czujesz się na siłach, by zaakceptować prawdę…

Cóż, faktem jest, że zaprzeczanie prawdzie jest bardzo powszechnym mechanizmem obronnym dla nas wszystkich. Jest to jednak niezaprzeczalnie bardzo niezdrowy i toksyczny sposób radzenia sobie z naszymi emocjami.

Możesz pomyśleć, że o wiele łatwiej jest zaprzeczyć, że czujesz się smutny lub zdradzony lub że osoba, którą naprawdę kochasz, nie jest już częścią twojego życia… Zaufaj mi, o wiele zdrowsze jest zaakceptowanie prawdy i znalezienie sposobu na radzenie sobie ze wszystkimi tego konsekwencjami tak szybko, jak to możliwe.

2. Odczuwanie intensywnych emocji

Etap zaprzeczenia ma miejsce również dlatego, że boimy się stawić czoła naszym emocjom.Boimy się pokazywać innym nasze słabości, ponieważ uważamy, że dzięki temu mogą nas jeszcze bardziej zranić lub zdradzić.

Masz pełne prawo czuć się zraniony, zdradzony, przygnębiony lub zły. Właśnie zerwałeś z osobą, której marzyłeś kiedyś powiedzieć „tak”… to zupełnie normalne, że masz takie emocje.

Zaprzeczanie swoim uczuciom nie sprawi, że znikną.Wcześniej czy później będziesz musiał się z nimi skonfrontować, a im szybciej to zrobisz, tym szybciej będziesz mógł je puścić i iść dalej.

3. Pobłażanie zwątpieniu

Zerwania naprawdę wpływają na nasze samopoczucie emocjonalne i psychiczne, ale przede wszystkim szkodzą naszej samoocenie.

Zaczynamy mieć wątpliwości co do własnej wartości, ponieważ zaczynamy myśleć, że zerwanie było naszą winą.Może nie jesteśmy wystarczająco ładni, a może nie staraliśmy się wystarczająco mocno, aby zatrzymać naszego mężczyznę… te myśli wkrótce zaczynają zajmować twój umysł. I nie mówię, że powinieneś na to pozwolić, ani nie mówię, że są prawdziwe…

Jednak przejście przez ten etap rozpadu jest całkowicie normalne, ale musisz spróbować jak najszybciej go przezwyciężyć.Daj sobie potwierdzenie, którego desperacko teraz potrzebujesz.

4. Pogodzenie się z prawdą

Dla każdej kobiety jest to najważniejszy etap procesu rozstania.Kiedy akceptujesz, obejmujesz i porządkujesz swoje uczucia, w końcu zaczynasz akceptować rzeczywistość.

Pogodzisz się z faktem, że twój związek się skończył. W końcu czujesz się gotowy, aby odpuścić to, co kiedyś było; puszczasz wspomnienia i akceptujesz rozłąkę.

Ten etap ma dla ciebie ogromne znaczenie, ponieważ wtedy zaczyna się twój proces leczenia.Uświadamiasz sobie, że decyzja o zerwaniu z chłopakiem była najlepsza i zaczynasz dostosowywać się do nowej rzeczywistości.

5. Skupienie się na wyzdrowieniu

Gdy w końcu zaakceptujesz zakończenie swojego związku i przestaniesz chcieć odzyskać swojego byłego, to dobry znak, że rozpoczął się proces zdrowienia.

Wtedy poczujesz, że możeszskup się na sobiei zwracaj większą uwagę na swoją samoopiekę.

Zaczniesz pracować nad poprawą swojej samooceny, ponieważ twoje rozstanie pozostawiło na nim pewne negatywne konsekwencje.

Musisz ponownie połączyć się ze sobą.Musisz poświęcić trochę czasu dla siebie. Podaruj sobie weekendową bramę wellness. Znajdź nowe hobby lub cokolwiek, co odwróci twoją uwagę od rozstania.

Możesz nawet użyć pełnego detoksu z mediów społecznościowych. Całe to prześladowanie i myślenie o wysyłaniu SMS-ów do swojego byłego w mediach społecznościowych musi się skończyć, ponieważ to najbardziej powstrzymuje cię przed pójściem do przodu.

Zrób coś, co na pewno cię zrelaksuje i sprawi, że zapomnisz o rozstaniu. Pamiętaj, że próbujesz się zrelaksować, więc telefony i media społecznościowe powinny być niedostępne.

Aby leczyć, musisz się rozpieszczać. Podnieś swój nastrój, oddając się przez chwilę.

6. Szukam zamknięcia

Czy ty nadalśnij o swoim ex? Czy uważasz, że nie możesz iść dalej bez odpowiedniego zamknięcia? To całkowicie w porządku i powinieneś uzyskać zamknięcie, jeśli uważasz, że pomoże ci to całkowicie wyleczyć.

Trener randkowy, Claire Byrne, mówi:Nasz mózg jest zafiksowany w wierze, że jedyną opcją dla naszego spokoju i uzdrowienia naszego serca jest zamknięcie się z naszym byłym.

Jeśli więc myślisz, że w ten sposób twoje serce zostanie uzdrowione, możesz pozbyć się wszystkich wspomnień z poprzedniego związku…

Możesz porozmawiać ze swoim byłym po raz ostatni…możesz zrobić wszystko, co myślisz, że zamknie ci to, ale nie pozwól, aby cofnęło się to o kilka kroków i przedłużyło proces leczenia.

Jak długo trwa faza rozpadu?

dwóch przyjaciół pocieszających się nawzajem

Chociaż niektórzy eksperci od związków twierdzą, że faza rozpadu trwa od 3 do 4 miesięcy, prawda jest taka, że ​​nikt nie może udzielić precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od tak wielu rzeczy.

Kristina Hallett, psycholog kliniczny, doskonale to wyjaśniła:To zależy od tego, jak długo byłeś zaangażowany, jak mocno się czułeś, jak zainwestowałeś i jak było to ważne.

Najlepsza (i moim zdaniem jedyna słuszna) odpowiedź na to pytanie brzmi – tak długo, jak długo potrzebujesz. Daj sobie czas na przejście przez wszystkie te etapy rozstania i, co najważniejsze, daj swojemu sercu czas i przestrzeń na właściwą żałobę.

Po prostu niektórzy ludzie przechodzą przez to wszystko bardzo szybko i czują się gotowi żyć dalej, podczas gdy z drugiej strony są tacy, którzy nie czują się w pełni wyzdrowieni przez miesiące, a nawet lata.

Nie wracaj do puli randkowej, jeśli nie czujesz się na to całkowicie gotowy.Przestań skupiać się na czasie i innych nieistotnych rzeczach… musisz tylko skupić się na sobie i swoim uzdrowieniu.W ten sposób wyleczysz się skutecznie i szybciej niż myślisz.

Jak opłakiwać rozstanie?

Nieuniknione etapy rozpadu (+ 5 etapów żałoby)

Jeden z najważniejszych kroków wpowrót do zdrowia po rozstaniustawia czoła i akceptuje swoje uczucia,nawet te najciemniejsze i najbardziej negatywne.

Gdybyśmy tylko mogli jakoś pominąć fazę odmowy i od razu przejść do etapu akceptacji. Pomogłoby nam to leczyć dużo łatwiej i szybciej.

Jednak ważne jest to, że nigdy nie będziesz w stanie poradzić sobie ze swoimi emocjami, jeśli nie zaakceptujesz ich całkowicie.I prawda jest taka, że ​​im szybciej się z nimi zmierzysz, tym szybciej będziesz w stanie przez to wszystko przejść i iść dalej.

Uwierz w siłę swojego boskiego ja!

Jesteś osobą, która została ze złamanym sercem, ale nie pozwoliła, by złamało się to całkowicie. Nie pozwoliłeś, by złamał twoją duszę lub ducha.

Jesteś wojownikiem i nadal będziesz z tym walczyć, a wkrótce wygrasz swoją walkę. Po pewnym czasie będziesz gotowy, aby zamknąć ten rozdział swojego życia i otworzyć nowy, znacznie lepszy.

Ale jedynym sposobem, w jaki przez to przejdziesz, jest utrzymywanie wiary w siebie.Jesteś teraz gąsienicą i to jest Twoja metamorfoza, która pomoże Ci zmienić się w pięknego, silnego motyla.Po prostu musisz w to wierzyć.

Nadzieja na lepsze jutro zmniejszy ciężar dnia dzisiejszego.

Wiem, że trudno ci zaakceptować, że twój związek się skończył, ipuszczanie osoby, którą wciąż kochasz, ale uwierz mi, pewnego dnia potraktujesz to jako swoją najwspanialszą lekcję… swoją lekcję życia.

Musisz tylko nadal wierzyć w prawdziwą miłość i wierzyć, że Bóg ma dla ciebie kogoś wyjątkowego… że twoja bratnia dusza jest gdzieś tam i że idzie w twoją stronę.

Kiedy ich spotkasz, w końcu zrozumiesz, że musiałeś przejść przez cały ten ból, aby je znaleźć. Będziesz naprawdę wdzięczny za to bolesne doświadczenie, ponieważ doprowadziło cię do znalezienia prawdziwej miłości.

Jakie są 5 etapów żałoby?

smutna kobieta siedząca na kanapie

Przez całe życie wszyscy doświadczamy różnego rodzaju smutku. Jednak wszyscy manifestujemy się i radzimy sobie z nimi w bardzo podobny sposób.

W 1969 roku światowej sławy psychiatra Elizabeth Kübler-Ross napisała książkę O śmierci i umieraniu, w której opisała pięć typowych etapów żałoby.Obecnie jest znany jako model Kübler-Ross lub DABDA.

5 etapów żałoby po zerwaniu

Tak więc podczas procesu żałoby wszyscy musimy przejść przez te pięć etapów żałoby.Może wszyscy doświadczamy ich i radzimy sobie z nimi inaczej, ale podstawowym faktem jest to, że wszystkie są częścią naszego procesu żałoby.

Te etapy to:

1. Odmowa

To pierwszy etap procesu żałoby i moim zdaniem przedłużający proces zdrowienia.

Zaczynamy zaprzeczać, że to się z nami dzieje, ponieważ po prostu nie możemy pogodzić się z naszą nową rzeczywistością.Nie możemy zaakceptować tego, że nasza ukochana osoba nas skrzywdziła lub że nie jest już częścią naszego życia.

2. Gniew

W rzeczywistości jest to bardzo normalna emocja procesu żałoby i powinniśmy ją całkowicie zaakceptować.

Możemy być źli na siebie z powodu utraty osoby, którą kochaliśmy, lub możemy być źli na nią, ponieważ nas opuścili.Jakikolwiek jest twój powód… musisz zmierzyć się z tą emocją i skupić się na radzeniu sobie z gniewem, zanim całkowicie cię pochłonie.

3. Targowanie się

Ten etap żalu pojawia się, gdy zaczynamy mieć obsesję na punkcie niekończącego się „a co jeśli”. To właściwie zrozumiałe zachowanie; jednak musimy znaleźć sposób na przeszkolenie naszego mózgu.

Twoje zerwanie było czymś, co musiało się wydarzyć i bez względu na to, co zrobiłeś lub co możesz zrobić, po prostu nie mogłeś temu zapobiec. Obwinianie siebie nie pomoże ci poradzić sobie z traumą; wpłynie to tylko i jeszcze bardziej zaszkodzi twojemu zdrowiu psychicznemu.

4. Depresja

Przedostatni etap procesu żałoby to moment, w którym w końcu zaczynasz rozumieć, co się dzieje, ale nadal nie jesteś gotowy, aby to zaakceptować.

Wtedy zaczyna się Twoja jazda na emocjonalnej kolejce górskiej. Możesz odczuwać całą gamę emocji, od bezdennego smutku po frustrację.

Wejdziesz w stan całkowitej beznadziejności i depresji.

5. Akceptacja

Miejmy nadzieję, że wkrótce wyjdziesz z tego stanu i zmierzysz się ze swoją nową rzeczywistością. Dojdziesz do ostatniego etapu (i najważniejszego) procesu żałoby, którym jest akceptacja.Na tym polega twoje przyszłe szczęście.

Zrozumiesz, że musisz żyć dalej z tą osobą lub bez niej. Przecież nie możesz zmienić swojej przeszłości… możesz ją tylko zaakceptować i pozwolić, by zmieniła ciebie.

Na zakończenie

młoda kobieta płacze w swoim łóżku

Przechodzenie przez rozpad związku i radzenie sobie ze wszystkimi jego konsekwencjami łamie serce. Niezależnie od tego, kto był inicjatorem, faktem jest, że zerwanie jest prawie zawsze bolesnym procesem dla obu stron.

Wiem, że czasami, bez względu na to, co robisz, po prostu nie możesz pogodzić się z rozstaniem. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, po prostu nie możesz stawić czoła i zaakceptować nowej rzeczywistości.

W tej chwili może ci się wydawać, że to koniec świata, ale uwierz mi, a to pochodzi od osoby, która kilka razy przeszła przez wszystkie te etapy rozstania… z czasem będzie lepiej.

To nie są tylko słowa pocieszenia… to jest coś, co mogę ci szczerze obiecać.

Wyleczysz się szybciej niż myślisz i zostawisz to wszystko w przeszłości. Wiesz dlaczego? Ponieważ wiem, że jesteś znacznie silniejszy niż myślisz.

Wierzę w ciebie i ty też powinieneś.Lepsze dni nadchodzą. Chmury przegonią deszcz, a nadejdzie słońce… świecące jaśniej niż kiedykolwiek.

Przesyłam ci wielki wirtualny uścisk i życzę, abyś przeszedł przez te etapy rozstania tak gładko, jak to możliwe – i ruszył dalej tak szybko, jak to możliwe.