Jak z kimś zerwać: 12-krokowy przewodnik po czystym zerwaniu

Jak z kimś zerwać: 12-krokowy przewodnik po czystym zerwaniu

Niezależnie od tego, czy chcesz to przyznać, czy nie, twój związek kończy się w momencie, gdy zaczynasz się zastanawiać, jak z kimś zerwać.To jest dokładnie to, przez co przechodzisz. Próbujesz znaleźć najmniej szkodliwy sposób na odejście od partnera i przekazanie mu złych wiadomości w najprostszy możliwy sposób.

Ludzie zakładają, że ten, który ostatecznie pożegna się, nie niesie żadnego ciężaru. To jednak dalekie od prawdy.Będę z tobą szczery. Zerwanie rzeczy nigdy nie jest łatwe.

Jednak czasami dochodzisz do punktu, w którym jest to jedyna opcja, jaką masz – punkt, w którym twój związek sprawia, że ​​jesteś nieszczęśliwy i wiesz, że nie można go uratować.

Cóż, jeśli takie myśli przychodzą ci do głowy i wciąż zastanawiasz się, jak z kimś zerwać, oto kilka rad od naszych ekspertów od związków, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić.1. Bądź pewny swojej decyzji

blond kobieta siedzi na zewnątrz i myśli

Zanim zakończysz swój związek, musisz mieć pewność, że tego naprawdę chcesz. Proszę, nie myl siebie ani swojego partnera, jeśli nie jesteś pewien swojej decyzji.

Nie rób tego, jeśli chcesz ich przestraszyć udając, że chcesz odejść. Nie rób tego, aby zrozumieli, co tracą, lub aby poczuli twoją nieobecność, aby mogli bardziej docenić twoją obecność.Wiem, że to może brzmieć jak dobry pomysł, ale uwierz mi, to nic innego jak niedojrzałe gry umysłowe, które narobią jeszcze większego bałaganu w twoim związku.

Przede wszystkim musisz jasno powiedzieć, że Twój związek nie jest wart ratowania. Zrywasz z kimś, ponieważ już go nie kochasz, myślisz, że nie macie wspólnej przyszłości lub nie traktują was właściwie.

Chociaż są to najczęstsze powody, dla których ludzie zwykle się rozstają, możesz oprzeć swoją decyzję na czymś innym.

Chodzi o to, że nie powinieneś nikomu uzasadniać swoich powodów – sam fakt, że chcesz wyjść z tego związku, wystarczy.

Jednak ważne jest, abyś miał powód do tego zerwania. Nie rób tego dla kaprysu i jeśli prawdopodobnie zmienisz zdanie następnego dnia.

Co najważniejsze, nie rób tego, jeśli spodziewasz się wrócić do swojego partnera.

Nie mówię, że to nie może się zdarzyć kiedyś w przyszłości, ale nie ma absolutnie sensu zerwać z nimi, jeśli myślisz teraz o pojednaniu.

2. Nie bij się

kobieta w szarym szaliku siedząca na schodach

Wiele osób zakłada, że ​​jedyną osobą, która cierpi z powodu zerwania, jest ta, która zostaje w tyle. Cóż, to nie może być dalsze od prawdy.

Wymyślanie, jak zerwać z kimś, kto cię kocha, również przynosi ci emocjonalny ból.

Tylko dlatego, że chcesz się pożegnać, nie oznacza to, że jesteś z tego zadowolony. Poza tym, kiedy to ty zrywasz, masz do czynienia z inną bolesną emocją: poczuciem winy.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli mówimy o długotrwałych związkach .

Myślisz, że odrzucasz swoją wspólną historię i wszystkie lata spędzone obok siebie, więc nie możesz uniknąć poczucia winy za to, że jesteś tym, który wszystko niszczy.

Cóż, kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, zanim zaczniesz działać w związku z rozstaniem, jest oczyszczenie sumienia. W końcu nie jesteś żonaty ze swoim chłopakiem ani dziewczyną, a nawet jeśli tak, masz prawo wnieść pozew o rozwód.

Nie podpisałeś dokumentu, że oboje zestarzecie się razem, bez względu na wszystko.

Nie złożyłeś przysięgi małżeńskiej, obiecując, że będą trwać u ich boku przez złe i dobre dni, przez chorobę i zdrowie, aż śmierć cię rozdzieli.

Jeszcze nie wybrałeś tej osoby na swojego partnera życiowego. Dlatego masz prawo zmienić zdanie.

Nie czuj się winny za zerwanie z nimi, jeśli jest to coś, co chcesz zrobić. Nie obwiniaj się za niepowodzenie swojego związku. Nie myśl o sobie jako słabym, bo nie możesz już tego znieść.

Związki się kończą i to wszystko jest częścią życia. Wiem, że prawdopodobnie bijesz się za bycie tym, który musi położyć kres romansowi, ale najpierw musisz postawić swoje szczęście.

Nie pozostaniesz w związku, który sprawia, że ​​jesteś nieszczęśliwy, tylko po to, by oszczędzić uczuć drugiej osoby. Nie możesz łamać własnego serca tylko po to, by ocalić ich.

3. Zrób to na czas

mężczyzna i kobieta siedzą na doku w pobliżu wody

Najważniejszym błędem popełnianym przez wielu ludzi, gdy chcą zerwać ze swoją drugą połówką, jest odłożenie tego na później.

Czekają, aż ich chłopak lub dziewczyna wyjdzie ze złego okresu w ich życiu, do czasu po urodzinach, aż wrócą z podróży, którą planowali od wieków i tak dalej.

To jest coś, czego nie powinieneś robić. Zaufaj mi, zanim się zorientujesz, odwrócisz się i zobaczysz, że od Twojej początkowej decyzji minęły miesiące, a ty wciąż jesteś uwięziony w tym związku.

Faktem jest, że ludzie robią to, ponieważ się boją. Nie mają odwagi odejść, więc pozostają w tym związku, oczekując, że wydarzy się cud.

Zasadniczo oczekują, że druga osoba wykona ruch lub że ich związek magicznie się skończy. Cóż, jest to mało prawdopodobne i czy ci się to podoba, czy nie, musisz zebrać siły, by samemu wykonać brudną robotę.

Nie zrozum mnie źle. Nie mówię ci, żebyś porzuciła swojego partnera w środku nagłej sytuacji rodzinnej lub w momencie, gdy stracił pracę.

W końcu to wciąż twój zaufany przyjaciel, nawet jeśli nie czujesz już z nim żadnego romantycznego związku.

Błagam jednak, abyś nie szukał wymówek i nie odkładał zerwania. Zaufaj mi, lepiej zrobić to na czas, zanim sprawy między wami staną się jeszcze gorsze.

W końcu zostawiając ich, wyświadczasz swojemu partnerowi przysługę. O wiele lepiej jest szczerze mówić o swoich uczuciach, niż dalej je prowadzić tylko dlatego, że boisz się ostatniego pożegnania.

Bądź bezpośredni i zerwij bandaż, mówiąc im wszystko JAK NAJSZYBCIEJ i tak prosto, jak to tylko możliwe.

A najgorsze, co możesz zrobić, to traktować swoją ukochaną osobę jako siatkę bezpieczeństwa. Nie idź tam, szukając nowego potencjalnego partnera, dopóki nie wyjaśnisz wszystkiego w swoim obecnym związku.

4. Zaplanuj rozmowę o zerwaniu

kobieta siedząca na kanapie z głową na dłoni

Kiedy zastanawiasz się, jak zerwać z kimś, kogo kochasz (bo bez względu na to, co się wydarzyło, jestem pewien, że nadal masz pewne emocje w stosunku do tej osoby), musisz dokładnie wiedzieć, co zamierzasz powiedzieć.

W przeciwnym razie Twoje emocje przejmą kontrolę i jeśli nie planujesz z wyprzedzeniem, nie zdołasz tego zrobić.

Oczywiście nie będzie to monolog, więc nie da się zaplanować każdego zdania, które wyjdzie z twoich ust, ale zdecydowanie powinieneś pomyśleć o tym, co chcesz im powiedzieć w całości.

Jeśli zwykle masz problem z wyrażaniem się werbalnie, zapisz swoje myśli na kartce papieru i naucz się ich na pamięć. Nie, nie będziesz czytać ani recytować swojej przemowy, będzie to tylko wskazówka.

Pamiętaj: to prawdopodobnie ostatni raz, kiedy prowadzisz tego rodzaju rozmowę ze swoim partnerem. Więc nie zostawiaj niczego niedopowiedzianego.

Zamiast tego powiedz im wszystko, co masz na myśli i sercu. Spróbuj wytłumaczyć im, jak się czujesz, dlaczego uważasz, że twój romans powinien się skończyć, a co najważniejsze, postaraj się je zakończyć .

Nie korzystaj jednak z tej okazji, aby przeanalizować całą relację od pierwszego dnia.

Nie ma sensu wnosić całego emocjonalnego bagażu, ponieważ doprowadzi to tylko do niepotrzebnej kłótni.

Nie stawaj się całkowicie defensywny ani nie próbuj kłócić się ze swoim partnerem. Po prostu bądź spokojny i szczery.

Staraj się nie okazywać zbyt wielu emocji; to tylko utrudni sprawę wam obojgu. Niemniej jednak nie zachowuj się, jakbyś był całkowicie obojętny na wszystko, co się dzieje.

Spróbuj znaleźć równowagę. Pokaż im, że zerwanie jest dla ciebie trudne, ale jesteś pewny swojej decyzji i nic, co zrobią lub powiedzą, nie zmieni twojego zdania.

Jeśli chodzi o powody zerwania, bądź tak szczery, jak to tylko możliwe. Nie kłam ani nie oblepiaj rzeczy; powiedz im wprost, dlaczego ich opuszczasz.

Przygotuj się również na to, że prawdopodobnie pojawią się trudne pytania od Twojej drugiej połówki. Jest to jednak osoba, z którą spędziłeś dużo czasu, więc prawdopodobnie znasz ją najlepiej.

Dlatego, jeśli dobrze się zastanowisz, prawdopodobnie będziesz w stanie przewidzieć większość odpowiedzi i pytań. Przygotuj się więc i bądź gotowy, aby udzielić im odpowiedzi, które chcą usłyszeć.

POWIĄZANE: Rozerwij teksty: ponad 50 wiadomości tekstowych, aby zakończyć związek

5. Zrób to twarzą w twarz

mężczyzna w żółtej kurtce i kobieta spacerująca po śniegu

We współczesnych randkach dosłownie wszystko dzieje się za pośrednictwem mediów społecznościowych, SMS-ów lub rozmów telefonicznych. Cóż, mimo że zrywanie z kimś w ten sposób stało się praktyką, nie powinieneś tego robić za wszelką cenę.

Nie obchodzi mnie, czy ty i twój partner poznaliście się na portalu randkowym, czy nawet nawiązaliście swój związek w mediach społecznościowych, zasługują na to, żebyś z nimi zerwał, patrząc im prosto w oczy.

Nie ma znaczenia, czy byliście w związku na odległość. Proszę, znajdź sposób, aby zobaczyć je osobiście.

Bądźmy szczerzy. Porzucanie kogoś przez tekst to bułka z masłem.

Nie musisz tak naprawdę z nimi rozmawiać, nie musisz bać się drżenia głosu, nie musisz patrzeć im w oczy, opowiadając o swojej decyzji.

Poza tym, jeśli zrobi się ciężko, zawsze możesz zablokować ich numer lub przestać odpowiadać na ich wiadomości tekstowe. To odczłowiecza cały proces i nie widzisz, jak twój były partner płacze po drugiej stronie ekranu.

Jeśli jednak jesteś wystarczająco dojrzały, aby mieć romantyczny związek, powinieneś być wystarczająco dojrzały, aby zakończyć wszystko w staromodny sposób. Robienie tego twarzą w twarz daje drugiej osobie poczucie wartości.

W ten sposób uznajesz ich znaczenie w swoim życiu, nawet jeśli chcesz, aby twój związek się zakończył.

Pokazujesz im, że byli na tyle ważni, że poświęciłeś im czas i wysiłek na wytłumaczenie się.

Poza tym nie będziesz postrzegany jako tchórz, który nie ma odwagi powiedzieć komuś, że od niego odchodzisz.

Niestety, kolejną popularną formą rozstania jest teraz ghosting. Znasz ten ruch, kiedy po prostu znikasz z życia drugiej osoby bez słowa?

Choć może to zabrzmieć kusząco, nie jestem w stanie podkreślić, jak źle jest na tak wielu poziomach. Tak więc błagam, abyście nawet tego nie rozważali.

6. …ale nie publicznie

mężczyzna i kobieta rozmawiają podczas zachodu słońca

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać podczas zerwania ze swoją drugą połówką, jest miejsce, w którym to zrobisz. Przede wszystkim taka poważna rozmowa o zerwaniu zasługuje na pewną prywatność.

Ponadto, o ile myślisz, że znasz drugą osobę, nigdy nie możesz całkowicie przewidzieć jej reakcji.

Nie wiesz, czy będą krzyczeć, płakać, przeklinać lub walczyć, więc możesz chcieć uniknąć robienia tego w przestrzeni publicznej.

Poza tym nie chcesz poniżać swojego partnera, pozwalając innym ludziom zobaczyć lub usłyszeć, że są porzucani.

Mając to wszystko na uwadze, oczywiste jest, że należy zachować ostrożność przy wyborze miejsca zerwania.

Nie rób tego jednak również w swoim domu, mieszkaniu lub samochodzie.

W takim przypadku, jeśli sytuacja stanie się ciężka, znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz musiał wyrzucić swojego byłego partnera – i to jest ostatnia rzecz, przez którą musi przejść po tym, jak został porzucony.

Zasadniczo ważne jest, aby wybrać spokojne otoczenie. Może lepiej zrobić to na ich polu, żeby móc odejść.

7. Wiedz, że skrzywdzisz drugą osobę

kobieta w pasiastych spodniach zostawia smutnego mężczyznę

Nie będę kłamać. Zerwanie z kimś jest trudne. Nie jest to najmilsza rzecz, jaką będziesz musiał robić w życiu, ale czasami po prostu trzeba to zrobić.

Jest to szczególnie ważne, jeśli wiesz, że druga osoba chce kontynuować związek. Trudno będzie ci odmówić, jeśli zaczną błagać o drugą szansę.

Próbuję ci powiedzieć, że bez względu na to, jak będziesz rozgrywać swoje karty, na pewno zranisz drugą osobę. Prawdopodobnie złamiesz im serce i nie ma scenariusza, w którym pozostaną bez szwanku.

Nawet jeśli twój były przestał cię kochać, zranisz jego ego, gdy od niego odejdziesz. Więc proszę, zaakceptuj to jako nieunikniony fakt.

Proszę również o uznanie ich bólu.

Nawet jeśli widzisz ich jako złego faceta w tej historii – nawet jeśli myślisz, że to on spowodował to zerwanie – mają prawo czuć się zranieni, opuszczeni, a nawet zdradzeni.

Ważne jest, abyś nie czuł się jak złoczyńca. Po prostu wybierasz własne szczęście zamiast cudzego i, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie ma w tym nic egoistycznego.

Twój partner może ci powiedzieć, że rujnujesz mu życie i niszczysz go nie do naprawienia, ale uwierz mi, tak nie jest. Teraz tak się czują, ale prędzej czy później…będziezdrowieć.

Koniec twojego związku nie jest końcem świata dla żadnego z was. Odnajdą swoje szczęście bez ciebie, więc ostatnią rzeczą, na którą powinieneś pozwolić, jest poczucie winy, które pożera cię żywcem.

8. Pozwól im mówić

mężczyzna i kobieta siedzą na podłodze i rozmawiają

To ty zrywasz rzeczy, więc to ty będziesz musiał rozpocząć i poprowadzić tę rozmowę. Nie możesz jednak oczekiwać, że druga strona spokojnie Cię wysłucha, nie mówiąc ani słowa.

W końcu twój związek był dwukierunkową ulicą, co oznacza, że ​​oni również byli jego równorzędną częścią. Mają prawo wyrażać swoje zdanie i mówić również o swoich uczuciach.

To jest coś, na co musisz im pozwolić. Niech powiedzą ci wszystko, czego chcą i daj im szansę, aby po raz ostatni zostali wysłuchani.

Oczywiście nie zawsze zgadzasz się ze wszystkim, co mają do powiedzenia. Przecież wy dwoje prawdopodobnie macie różne spojrzenia na wasz związek.

Jednak nawet w tym przypadku musisz pozwolić im usunąć wszystko, co mają ze swojej klatki piersiowej. Pamiętaj, że ta rozmowa nie powinna kręcić się wokół tego, kto ma rację; powinno być postrzegane jako szansa na zamknięcie.

9. Bądź miły i empatyczny

kobieta rozmawiająca z mężczyzną w żółtej kurtce

Ilekroć z kimś rozmawiasz, nawet jeśli ten ktoś jest nieznajomy, powinieneś starać się być miłym i empatycznym.

Cóż, jest to szczególnie prawdziwe, gdy rozmawiasz z osobą, która była twoją ukochaną osobą i z którą masz tak długą historię.

Pamiętaj, że to oni są zranieni bardziej niż ty tutaj. To ci, którzy otrzymują złe wieści i ci, którzy są doprowadzani do ślepego zaułka.

Nawet jeśli ta sytuacja jest prawdopodobnie bolesna dla Ciebie, to Ty podjąłeś trudną decyzję, aby to zakończyć.

Z drugiej strony twój partner może nadal chcieć pozostać w związku, ale mimowolnie zostaje z niego wyrzucony.

Próbuję powiedzieć, że biorąc pod uwagę to wszystko, jasne jest, że w tej chwili są w gorszej sytuacji niż ty. Dlatego to ty powinieneś obdarzyć ich sympatią całego świata.

Proszę, spróbuj postawić się na ich miejscu. Postaraj się je zrozumieć i postaraj się ich nie osądzać, nawet jeśli nie akceptują zerwania tak, jak się tego spodziewałeś.

Bądź tak delikatny, jak to tylko możliwe, mówiąc im, że zaraz ich opuścisz. Nie okłamuj ich, ale też nie obrażaj ich ani nie poniżaj w żaden możliwy sposób.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś uważać, jest ton głosu. Uważaj, aby nie podnosić głosu ani nie mówić tak, jakbyś się kłócił.

Tak, twój związek dobiega końca. Jednak wy dwoje nadal jesteście równi. Nigdy o tym nie zapominaj.

10. Unikaj gry w obwinianie

mężczyzna i kobieta siedzący na chodniku patrzący na wodę

Innym błędem popełnianym przez większość par podczas kończenia związku jest skorzystanie z tej okazji, aby rozwiązać wszystkie swoje kłótnie.

To jest ostatnie pożegnanie – nie macie szans, abyście zorientowali się, kto popełnił więcej błędów i kto jest winien waszemuzerwać.

cómo hacer felices a los chicos en la cama

Dlatego błagam, abyście za wszelką cenę unikali gry w obwinianie. Jak już zostało powiedziane, zarówno ty, jak i twój były macie różne perspektywy na wasz nieudany związek romantyczny.

Dlatego nie jest zaskakujące, że postrzegają cię jako złego faceta w tej historii i odwrotnie. Nie jest to jednak miejsce ani czas na dyskutowanie.

W końcu, jaki jest sens przenoszenia odpowiedzialności? Zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby wszystko zakończyć, co oznacza, że ​​osiągnąłeś punkt, w którym nic nie można zrobić, aby uratować swój związek.

Nie powtarzaj swoich starych problemów, nie bądź urażony i nie wspominaj o starych urazach, które możesz mieć. Oboje musicie zaakceptować, że to już koniec i że nie ma znaczenia, kto co zrobił.

11. Przetnij wszystkie krawaty

kobieta stojąca w pobliżu jeziora w ciągu dnia

Utrzymywanie przyjaźni z byłym to cywilizowana rzecz, zwłaszcza jeśli mówimy o kimś, z kim spędziłeś lata.

Przez cały ten czas ta osoba była ogromną częścią twojego życia i jest całkowicie zrozumiałe, że nie możesz jej tak łatwo wyrzucić.

Nie byli tylko twoim romantycznym partnerem i ukochaną osobą. Byli także jednym z twoich zaufanych przyjaciół, a z biegiem lat zacząłeś ich nawet widzieć jako członka rodziny.

Jednak każdy ekspert ds. Relacji powie ci, abyś zerwał z nimi wszelkie więzi po rozstaniu – przynajmniej na początku.

Zaufaj mi, to jedyny sposób, abyście oboje naprawdę porzucili swój związek i jest to najlepszy ruch dla twojego dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Nie mówię, że powinniście nagle stać się wrogami lub że nie powinniście się przywitać, gdy się na siebie wpadniecie, ale wszystko poza tym tylko skomplikuje sprawę.

Jeśli to konieczne, zerwij również ze swoimi wspólnymi przyjaciółmi. Nie pogłębiaj rany swojego byłego i dalej krzywdź uczucia tej osoby jeszcze bardziej, pozostając w jej życiu w taki czy inny sposób.

Jest to szczególnie ważne, jeśli druga osoba nie chce zerwać. Uwierz mi, dasz im tylko fałszywą nadzieję, jeśli obiecasz, że zostaniesz przyjaciółmi.

Poza tym narobisz bałaganu w głowie, jeśli nie nawiążesz kontaktu. Zaszedłeś tak daleko i podjąłeś decyzję, więc ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest posiadanie ich cały czas przy sobie, jakby nic się nie zmieniło.

Poza tym zerwanie wszelkich więzi to jedyny sposób, w jaki pokażesz swojemu ex, że naprawdę masz na myśli to, co powiedziałeś. W ten sposób nie pozostawiasz im miejsca na myśl, że zmienisz zdanie w przyszłości.

Nie mówię, że pojednanie nigdy nie jest możliwe. W końcu nigdy nie wiadomo, co przyniesie życie.

Jednak nie jest to coś, o czym powinieneś nawet wspomnieć, jeśli naprawdę chcesz zrobić czystą przerwę i całkowicie zerwać bandaż.

Nie dawajcie żadnemu z was fałszywej nadziei, rozmawiając o możliwości powrotu do siebie któregoś dnia.

12. Ucz się od swojego związku

kobieta siedząca na ławce patrząca na wodę

Kiedy zastanawiasz się, jak z kimś zerwać, nigdy nie myślisz o tym, co będzie dalej – po zakończeniu zerwania.

Zrobiłeś to, co chciałeś, twój związek się skończył, a teraz jesteś sam ze swoimi myślami.

Cóż, właśnie dlatego poproszę, abyś wykorzystał ten czas na ponowne przeanalizowanie swojego związku. Oczywiście nie jest to coś, co powinieneś zrobić ze swoim byłym, ale na własną rękę.

Nie, nie myśl o swoim nieudanym romansie, ponieważ chcesz go naprawić. Przeanalizuj go, abyś mógł odpuścić i wykorzystać go jako cenną lekcję życia.

Pomyśl o swoich łamaczach. Jakie rzeczy robiła ta druga osoba, ale których nie mogłeś tolerować tak bardzo, jak próbowałeś?

Jakie były twoje błędy? Bądź wystarczająco dojrzały, aby wziąć na siebie część odpowiedzialności i pomyśleć o rzeczach, których nie powinieneś robić w przyszłości z innymi partnerami.

Jeśli chodzi o kontynuowanie życia miłosnego, według wszystkich trenerów relacji, natychmiastowe wejście w nowy związek nie jest dobrym pomysłem.

Wykorzystaj ten czas na poznanie siebie i jak najwięcej radości z życia w pojedynkę.

Co najważniejsze, trzymaj się z dala od wszelkich potencjalnych relacji odbicia. Nie uzdrowisz swojego złamanego serca, łamiąc przy tym czyjeś serce.

Zamiast tego pracuj nad samodoskonaleniem i skup się na samoopiece. Napraw swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne i naucz się stawiać siebie i swoje dobre samopoczucie na pierwszym miejscu.

Zbuduj zdrową relację z samym sobą, zanim zaczniesz szukać partnera. Zapamiętaj moje słowa, to jedyny sposób, w jaki możesz mieć nadzieję na zdrową relację z kimś innym.

Jak z kimś zerwać: 12-krokowy przewodnik po czystym zerwaniu