Jak przezwyciężyć złamane serce: 15 wskazówek, jak naprawić złamane serce - Wrzesień 2022

Jak przezwyciężyć złamane serce: 15 wskazówek, jak naprawić złamane serce

Dla wszystkich, którzy obecnie przeżywają piekło zwanezłamanie serca…Chcę tylko powiedzieć, że jesteś we właściwym miejscu, ponieważ razem wyleczymy się i przejdziemy przez to.

Wiem, że jesteś poczucie osamotnienia już teraz. Wiem, że czujesz, że cały świat odwrócił się od Ciebie. ten emocjonalny ból jest przytłaczający, ale strach przed samotnością na zawsze prześladuje cię i rani najbardziej, prawda?Zaufaj mi, to uczucie jest mi bardzo znajome. Wiem to wszystko bardzo dobrze, bo kiedyś byłam tobą.Moje serce złamała też osoba, którą kochałam i której najbardziej ufam. Ale, jak widzisz, przeżyłem i, szczerze mówiąc, nigdy w życiu nie czułem się bardziej żywy.

I myślę, że to daje mi pełne prawo powiedzieć ci, że nie jesteś sam. Bo nawet jeśli cały świat cię opuści, nadal masz siebie. Staraj się więc nie zatracać, bo tylko wtedy nie będziesz miał szans na złamane serce.

Prawda o złamanym sercu (ten, o którym nikt ci nie powiedział)

smutna kobieta siada na kanapie i odwraca wzrokjestem pewien, że twój ukochani już próbowałem cię pocieszyć, mówiąc, że wkrótce przejdziesz przez to i zapomnisz, że twoje serce było kiedykolwiek złamane… że będziesz zakochać się ponownie bardzo szybko i napraw swój złamane serce z tą nową miłością. Bla, bla, bla…

Cóż, ponieważ nie jestem tutaj, aby cię pocieszać, ale aby pomóc ci wyzdrowieć we właściwy sposób, naprawdę czuję się w obowiązku powiedzieć, że to wszystko bzdury.

Czy ci ludzie w ogóle wiedzą, czym jest złamane serce? Czy kiedykolwiek tego doświadczyli? Czy kiedykolwiek czuli taki przeszywający ból? Zakładam, że nie, ponieważ na pewno nie pocieszałyby cię w ten sposób.Przede wszystkim ból serca boli bardziej niż jakikolwiek inny ból i zdecydowanie nie jest to coś, co można łatwo wyleczyć.

Po drugie, nowa miłość nie ma mocy, by wymazać dawny ból. Może tylko przedłużyć ból, co później sprawi, że będzie jeszcze bardziej bolesny.

Złamanie serca jest poza bolesnym. Ale tak naprawdę myślę o bólu rozdzierającym duszę i rozdzierającym serce.A im szybciej to zaakceptujesz, tym szybciej będziesz w stanie stawić mu czoła i ułatwić uzdrowienie.

Poczujesz intensywny ból, zarówno emocjonalny, jak i fizyczny.

W jednej chwili Twój świat jest taki, jaki lubisz, a w następnej wszystko wydaje się zrujnowane. Wszystkie plany, obietnice i pomysły, które miałeś ze swoim partnerem, nagle się skończyły.

Miłość, o której myślałeś, że jest silniejsza niż cokolwiek, teraz nie ma dokąd pójść i utknęła gdzieś w tobie, powodując, że czujesz się zdruzgotany (i przeklinasz koncepcjętrzy miłości w życiu).

Możesz prawie poczuć fizyczny ból od wszystkiego, co w tobie płonie, i masz wrażenie, że cię to rozerwie.

W rzeczywistości Ethan Kross, amerykański psycholog eksperymentalny, neurobiolog i pisarz, przeprowadził badanie dotyczące interakcji bólu społecznego i fizycznego, nazwane' Odrzucenie społeczne łączy reprezentacje somatosensoryczne z bólem fizycznym „.

Krótko mówiąc, wyniki pokazały, że ból społeczny aktywuje somatosensorię regiony mózgu które są związane z naszym zdrowie fizyczne .

Ponadto badania prowadzone przez psychologa Arta Arona, neurologa Lucy Brown i antropolog Helen Fisher wykazały, że wraz z romantycznymi emocjami miłosnymi do mózgu uwalniany jest wysoki poziom hormonu zwanego dopaminą. Tak samo jak marihuana czy heroina.

Tak więc, zgodnie z psychiatria oraz neurobiologia , pokonanie kogoś, kogo kochasz, ale kto cię bardzo skrzywdził, jest tym samym, co przezwyciężenie uzależnienia od narkotyków.

Umysł jest bardzo potężnym organem i złamanie serca to bardzo silna emocja. Połączenie tych dwóch elementów z pewnością może wywołać reakcję fizyczną, mówi Courtney Nesbitt, L.C.S.W.

Blizny trwają wiecznie…

ten emocjonalny ból z złamane serce jest rzeczywiście zsynchronizowany z fizycznym bólem.W rzeczywistości większość psychoterapeutów zgadza się, że ten rodzaj urazu może mieć nawet takie same objawy jak zawał serca.

I tak jak zawał serca może pozostawić blizny na sercu, aktywność mózgu, lub jakieś inne narządy, które przeżyły złamanie serca może pozostawić prawie takie same konsekwencje dla twoich emocji i zdrowie psychiczne .

To forma żalu, która tak po prostu nie zniknie. To rodzaj bólu, którego nie da się tak łatwo wyleczyć. Potrzeba czasu, a ból całkowicie odmieni Twoje życie.

Tak więc wiele śladów i blizn pozostanie na twoim sercu i duszy, i chociaż będziesz się starał, nie będziesz w stanie się ich pozbyć… nigdy. I, prawdę mówiąc, nie powinieneś nawet próbować.

Niech każda z twoich blizn pozostanie tam, aby służyć ci jako lekcja. Niech będą przypomnieniem całego bólu, przez który przeszedłeś i dowodem twojej niesamowitej siły i odwagi.

Jak się czujesz złamane serce?

smutna kobieta siedzi przy oknie

Na początku odczuwasz szeroki wachlarz emocji.Od gniewu, frustracji i wściekłości po smutek, rozpacz i depresję.

Następnie kierujesz całą wściekłość i złość na osobę, która cię skrzywdziła, na siebie. Czujesz się, jakbyś się zawiódł. Czasami przeradza się nawet w nienawiść do samego siebie.

Po tym zaczynasz uczucie całkowitego odrętwienia , bez jakichkolwiek emocji.Jakbyś był pusty od środka. I to jest uczucie, które najbardziej Cię przestraszy.

Czujesz się, jakbyś został sam na świecie…

Obwiniasz tylko tego, który cię skrzywdził na początku.Potem zaczniesz obwiniać wszystkich ludzi wokół siebie, ponieważ poczujesz, że wszyscy cię zdradzili.

Poczujesz się całkowicie samotny, a to jeszcze bardziej złamie ci serce.

Ale wiedz, że bez względu na rodzaj niebieskiego koloru nigdy nie jesteś sam. Wciąż jest wiele osób, które szczerze Cię kochają i martwią się o Twoje samopoczucie.

Nie pozwól, aby ta jedna osoba, która cię bardzo skrzywdziła, sprawiła, że ​​stracisz wiarę w dobrych ludzi.Twoja rodzina i najlepsi przyjaciele zawsze będą przy Tobie i tylko oni naprawdę się liczą.

Czujesz, jakby ktoś dźgał cię w klatkę piersiową…

W kółko. A najgorsze jest to, że nie możesz zostać zabity. Ciągle cię dźgają, a ból jest nie do zniesienia, ale wygląda na to, że nie mogą / nie chcą cię zadźgać na śmierć.

Tego rodzaju uczucia i intensywności bólu nie da się wytłumaczyć w prosty sposób. Tylko ci, którzy tego doświadczyli, wiedzą o czym mówię i tylko my możemy sobie współczuć.

Nic innego się nie liczy, nikt inny się już nie liczy.

ten emocjonalny ból całkowicie cię pochłania.Wygląda na to, że całe twoje skupienie jest przeniesione w niewytłumaczalny sposób na twoje zbolałe serce.

Nie dbasz o nikogo ani o nic innego. Czujesz, że twoje życie się tutaj kończy, a resztę swoich dni spędzisz jak żywy trup.

Jedyne, o czym możesz myśleć, to jaki jest sens życia, jeśli już w środku jesteś martwy…

Przezwyciężanie Złamanie serca : 15 kroków do uzdrowienia

smutna kobieta siedzi i patrzy w morze

Prawda do powiedzenia,uzdrowienie złamanego sercajest tak trudne, jak się wydaje.Pamiętaj jednak, że Bóg daje najcięższe bitwy Swoim najsilniejszym żołnierzom.

Wiem, że obecnie zastanawiasz się, czy coś z tego jest w ogóle prawdziwe. I to prawdopodobnie mówi trauma. Ale to prawda i im szybciej się z tym zmierzysz, tym szybciej będziesz w stanie to przezwyciężyć i ruszyć dalej .

Dzięki moim wskazówkom i tym niezwykle ważnym wskazówkom poniżej znajdziesz sposób na uporanie się z nieuporządkowaną siecią emocji, z którą obecnie masz do czynienia.Spraw, aby Twoje serce znów było w stanie pompować miłość.

1. Wycisz otaczający Cię świat

Przede wszystkim… nie zrozum mnie źle.Musisz mieć pomoc socjalna grupy, aby wydostać się z tego rozdzierającego serca piekła, ale najpierw daj sobie trochę czasu dla siebie.Zostaw swój telefon i weź detoks z mediów społecznościowych.

Jest to naprawdę potrzebne dla twojego emocjonalnego i psychicznego dobre samopoczucie .

Wiem, że masz wiele pytań i obiecuję, że uzyskasz wszystkie odpowiedzi, ale w tej chwili wystarczyskup się na sobiei zmierz się ze swoimi emocjami.

Musisz przytulić siebie i wszystkie swoje emocje.Obejmij je takimi, jakimi są teraz. Wiem, że wydaje się to niemożliwe i niewiarygodnie niezręczne, ale ból, który teraz odczuwasz, sprowadzi cię do siebie.

Faktem jest, że nigdy wiem jak jesteś silny, dopóki bycie silnym nie jest twoją jedyną opcją.

2. Pozwól sobie poczuć swoje uczucia

Nic dobrego nie może wyniknąć z próby oderwania się od swoich emocji.Nikt nie może ci powiedzieć, że twoje emocje są nieodpowiednie lub przesadzone.

Cokolwiek czujesz, jest w porządku. Możesz być zimniejszy, niż się spodziewałeś, lub możesz być bardzo zraniony i cały czas płakać.

Zaakceptuj swoje emocje bez względu na to, czym są. To twoja szczera reakcja emocjonalna, co oznacza, że ​​to prawda i nikt nie może ci powiedzieć inaczej.

Twój proces uzdrawiania musi rozpocząć się od zaakceptowania, że ​​masz złamane serce.

3. Ale nie daj się kontrolować emocjom

Twoje emocje są odpowiedzią na Twoje postrzeganie otaczającego Cię świata. Nie są tym, kim jesteś. Twoje emocje Cię nie reprezentują, ale na pewno mogą uzyskać nad Tobą pełną kontrolę, JEŚLI im na to pozwolisz.

Kiedy dzieje się coś bolesnego, coś, co sprawia, że ​​kwestionujesz całą swoją osobowość, łatwo jest zacząć źle o sobie myśleć.

Złamanie serca zwykle sprawia, że ​​ludzie czują się jak zupełnie inna osoba, i to jest normalne. Nie pozwól jednak, aby to zrujnowało twoją samoocenę. Nie pozwól, aby to złe doświadczenie sprawiło, że mniej myślisz o sobie.

Nie jesteś swoimi emocjami. Twoja osobowość nie jest najlepiej reprezentowana przez to, jak się czujesz i działać po zerwaniu .

To jeden z dołków życia, przez które przechodzi każdy. Oczekuje się przejścia przez wszystkie etapy żałoby, więc nie pozwól, aby to do ciebie dotarło.

4. Kontroluj proces gojenia jeden dzień na raz

Okres żałoby po rozstaniu nie ma granic.Niektórzy ludzie potrzebują mniej czasu, a niektórzy więcej, aby móc wrócić do normalnego życia.

Nie pozwól, aby okres żałoby zawładnął twoim życiem, ale z pewnością daj sobie wystarczająco dużo czasu uzdrawiać.

Czas trwania procesu leczenia zależy w dużej mierze od tego, jak długo trwał romantyczny związek lub na jakich warunkach się zakończył.

Nie każde złamane serce jest takie samo i nie pozwól nikomu próbować umieścić twoje uzdrowienie w określonych ramach czasowych, które powinieneś szanować. Nie ma terminu na proces gojenia.

Upewnij się, że poświęcasz na to tyle czasu, ile potrzebujesz i nie udawaj, że czujesz się dobrze tylko po to, by zaspokoić wyobrażenie innych (lub własne) na temat tego, jak MUSISZ teraz sobie radzić.Daj temu czas.

5. Nadaj priorytet samoopiece

kobieta ze związanymi włosami biegnie

Dbanie o siebie jest jednym z najważniejszych kroków w proces leczenia .Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to stworzyć własnąrutyna samoopiekii angażuj się w jak najwięcej pozytywnych rzeczy.

Zadbaj o swoją dietę – to początek zdrowego i dobrego samopoczucia.

Zacznij ćwiczyć.Aktywność fizyczna pomoże również z objawami odstawienia, dzięki czemu poczujesz się szczęśliwszy, silniejszy i lepiej odpowiadasz na własne potrzeby.

Porozmawiaj o swoich potrzebach… pomyśl o wszystkim, co robiłeś przed swoim związkiem. Czy jest coś, za czym tęsknisz, na przykład hobby lub zajęcia, które robiłeś z przyjaciółmi?

Zastanów się nad wznowieniem miejsca, w którym skończyłeś, lub znalezieniem nowego interesującego hobby, które sprawi, że będziesz zajęty.

Warto zadbać o swój wygląd. Znasz ten banał, w którym kobieta strzyże włosy lub farbuje włosy zaraz po rozstaniu? Cóż, to pomaga.

Zrób wszystko, co pomoże Ci poczuć się pewniej i szczęśliwiej. Zakochać się z dbaniem o siebie i niech doprowadzi cię do pełnego wyzdrowienia.

6. Zakochaj się (i pozostań) w sobie

Szczerze mówiąc, będzie to bardzo trudne do osiągnięcia, szczególnie na początku twojej podróży uzdrawiania.Trauma i wszystkie negatywne emocje, które odczuwasz, mogą sprawić, że zaczniesz nienawidzić siebie.

To niezaprzeczalny fakt, że tego rodzaju doświadczenie wpływa na twoją samoocenę, sprawiając, że oceniasz swoją wartość.Zaczniesz czuć, że to wszystko twoja wina… jak zasłużyłeś na złamanie serca.

A jeśli pozwolisz, by te uczucia całkowicie cię pochłonęły, z pewnością sprawi to, że proces leczenia jeszcze bardziej skomplikowane.

Musisz znaleźć sposób, aby radzić sobie z tymi depresyjnymi myślami i opieraj się im.Walcz z uczuciami, które stopniowo, ale całkowicie zrujnują twoją pewność siebie.

Kochaj siebie ze złości.Pokaż osobie, która PRÓBOWAŁA cię złamać, że nie możesz zostać złamany.Dopóki twoje serce jest wypełnione miłością, którą czujesz do siebie, będzie odporne na złamania.

7. Stwórz system wsparcia społecznego

Każdy potrzebuje system wspomagający . Ciężko jest przejść przez jakikolwiek ból serca, jeśli nie masz swojego ukochani po twojej stronie.

W końcu kto potrzebuje trenera życiowego, gdy masz swój? najlepszy przyjaciel ?!

Twój najlepszy przyjaciel to zazwyczaj osoba, która zna Cię najlepiej, a także bardzo dobrze zna wszystko, co działo się w Twoim związku.

To oni mogą pomóc Ci jak najszybciej przezwyciężyć to wszystko. Twoi bliscy odgrywają najważniejszą rolę w procesie leczenia, ponieważ to oni będą Cię motywować do kontynuowania izastosuj zasadę braku kontaktu.

Psycholog kliniczny z Nowego Jorku, dr Franklin A. Porter, mówi;Prawie każdy był w trakcie rozstania w takim czy innym czasie, a współczucie im, dzielenie się doświadczeniami, uzyskiwanie porad i przypominanie, że nie jesteś sam, może być bardzo korzystne.

8. Walcz z nostalgią, pozostając realistą

Ludzie mają tendencję do zakładania różowych okularów, kiedy przechodzą złamanie serca, i skupiają się na najcenniejszych momentach związku.

Ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebujesz, jest zastanowienie się, jak niesamowity był twój były partner.Płacz nad wszystkimi wspaniałymi wspomnieniami, które wspólnie zbudowałeś, nie pomoże ci.Cholera, nie pozwolą ci nawet wstać z łóżka.

Pomyśl o rzeczach, które spowodowały twoje zerwanie. Skoncentruj się na tym, czego nie lubiłeś w swoim byłym partnerze.Przypomnij sobie wszystkie złe rzeczy, które ci zrobili, i wszystkie te chwile, kiedy cię skrzywdzili.

Pomoże ci to zachować realizm w okolicznościach, w jakich się znajdujesz, i pomoże ci lepiej sobie z tym poradzić.

9. Ale także skoncentruj się na pozytywnych rzeczach

Gdy poczujesz, że zaczynaszprzezwyciężyć złamane serce, nie pozwól, aby pozostało to słabym punktem w Twoim życiu.

Dała ci nowo odkryty indywidualizm, miłość do siebie i (na dłuższą metę) pomogła ci uświadomić sobie, kim jesteś i jakich rzeczy chcesz w swoim życiu. Doceniam to.

Chwal siebie za to, że przechodzisz przez trudny okres i wychodzisz silniejszy po drugiej stronie. Nie tarzaj się w bólu, który ci spowodował, na zawsze.

Zaakceptuj to, czym było – punktem zwrotnym w Twoim życiu, który sprawił, że postrzegasz sprawy inaczej i prawdopodobnie otworzyłeś możliwość poznania kogoś nowego… osoby, która będzie dla Ciebie.

no me gusta mi hija

10. Twórz nowe procedury

piękna kobieta leży w łóżku i pije kawę

Kiedy związek się kończy, możesz czuć się całkowicie zagubiony, ponieważ twój były partner był ogromną częścią twojej rutyny. Prawdopodobnie robiłeś z nimi wiele rzeczy, a próba przestrzegania dokładnie tej samej rutyny sprawi, że poczujesz się pusty.

Stwórz nowa rutyna dla siebie… coś, co nie zostanie splamione wizerunkiem Twojego były partner .

Stwórz coś, co jest całkowicie Twoje i ciesz się, że masz na to szansę.Rób wszystko po swojemu, bez kompromisów.

Nie trzymaj się tego, jak wyglądało twoje życie, gdy wciąż byłeś w związku. Rzeczy się zmieniają. Każdy może się pokochać i każdy czasami musi odpuścić.

Upewnij się, że nie zastanawiasz się nad tym, co mogłoby się wydarzyć, gdybyś został razem. Gdybyś miał być, nie zerwałbyś w pierwszej kolejności.

11. Bądź większą osobą i wybaczaj

Prawdopodobnie przysiągłeś, że nigdy nie zapomnisz swojego kochany za złamanie serca.Zakładam, że obiecałeś sobie, że bez względu na to, co zrobią, nigdy nie będą w stanie zapracować na twoje przebaczenie.

Pamiętaj jednak, że bycie większą osobą ZAWSZE czyni cię lepszym.

I robić przebacz im .

Zrób to dla własnego spokoju. Zrób to, abyś wiedział, że twoje serce jest czyste. Zrób to, abyś mógł odejść od nich z podniesioną głową.

Poza tym nigdy nie będziesz w stanie pozbyć się urazy, o ile jej nie wybaczysz. A trzymanie się całej tej urazy sprawi, że będziesz mieć więcej negatywnych uczuć i energii.

12. Następnie odetnij wszelkie więzi z osobą, która cię skrzywdziła

Twoim ostatecznym celem jest stworzenie czystej karty. Chcesz zerwać wszystkie więzy łączące cię z byłym, zwłaszcza tę energię, którą czujesz, że cię wciąga.

Jednak usunięcie ich ze swojego życia nie oznacza, że ​​zapomnisz o nich JAK NAJSZYBCIEJ. Nie oznacza to, że twoje serce przestanie ich kochać. Ale bez wątpienia pomoże ci to osiągnąć punkt, w którym czujesz się wobec nich obojętny.

Kontakt z nimi to nie koniec świata, ale z pewnością wydłuży ten proces o wiele dłużej. Staraj się trzymać zasada braku kontaktu . W końcu jest matką wszystkich rozstań.

Nie szukaj ich. Będzie ciężko, ale to najlepszy, jeśli nie jedyny sposób, aby całkowicie wyzdrowieć ze złamanego serca.

Jeśli twój były partner skontaktuje się z tobą, bądź szczery i powiedz im, że wolisz, gdybyś go nie widział lub nie słyszał od nich przez jakiś czas.

Wyjaśnij im, że to życzenie nie jest wynikiem nieprzyjemnych uczuć, które mogą mieć, ale po prostu czymś, co musisz zrobić dla siebie, aby wyzdrowieć.

13. Pamiętaj, ból nie będzie trwał wiecznie

Nic nie trwa wiecznie… proszę o tym pamiętaj.Cóż, naprawdę nic oprócz prawdziwej miłości.

Cały ból, który teraz odczuwasz, pewnego dnia zniknie i zaczniesz być za to wdzięczny, ponieważ zmienił cię w zupełnie nową osobę.

Silniejsza osoba. Bardziej inteligentna (zarówno emocjonalnie, jak i psychicznie) osoba. A przede wszystkim szczęśliwsza osoba, która pielęgnuje każdą chwilę swojego życia.

Byłeś piękną gąsienicą, a to złe doświadczenie tylko pomogło ci zmienić się w jeszcze piękniejszego motyla.

14. Podążaj za głosem serca… doprowadzi cię do szczęścia

Oczywiście wykonanie tych kroków znacznie ułatwi twoją podróż uzdrawiania. Ale ty też musisz nauczyć się słuchać swojego serca.

Tylko dlatego, że jest teraz trochę uszkodzony, nie oznacza, że ​​jest całkowicie zniszczony.Twoje serce jest nadal jedynym, który naprawdę wie, co może cię uszczęśliwić.

Twój umysł jest obecnie wypełniony lękami i pomoże ci podejmować tylko logiczne decyzje. Ale prawda jest taka, że ​​logika nigdy nie doprowadzi cię do szczęścia.

Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu i miej odwagę, aby… Podążaj za głosem serca . Skieruje cię na właściwą ścieżkę… tę wypełnioną całkowitym szczęściem i nieograniczoną miłością.

15. Gdy poczujesz się gotowy… Wejdź ponownie do świata randek

mężczyzna i kobieta piją kawę przy stole

Jeśli czujesz, że jesteś gotowy na randkę lub poznanie kogoś, kogo lubisz, włącz się w randkowy świat Ponownie.

Nic i nikt Cię przed tym nie powstrzymuje. Może nie masz ochoty na wchodzenie w poważny związek, a jeśli szukasz tylko romansu, bądź otwarty ze swoim partnerem.

To, że czujesz się zraniony, nie oznacza, że ​​powinieneś celowo zranić kogoś innego.

To ci nie pomoże… w rzeczywistości sprawi, że poczujesz się gorzej ze sobą.

Możesz podążać za swoim instynktem i ponownie zacząć spotykać się, ale dobrze porozmawiaj ze sobą o tym, czego potrzebujesz i czego chcesz od nowego związku, i podziel się tymi przemyśleniami ze swoim partnerem.

Jak długo trwa Heartbreak?

wyimaginowana kobieta siedząca na molo

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszyscy inaczej radzimy sobie z bólem i żalem.

Niektórzy z nas bardzo szybko wracają do zdrowia i żyją dalej. Chociaż to rzeczywiście tylko nieliczni naprawdę szczęśliwi ludzie, którzy: wiem jak radzić sobie z emocjonalny ból w „łatwiejszy” sposób.

Z drugiej strony, większość z nas faktycznie walczy z tym bardzo, bardzo długo i nawet po tym, jak ruszymy dalej, czujemy się trochę emocjonalnie okaleczeni.

Niektórzy ludzie tak mówią czas leczy rany , podczas gdy inni zdecydowanie się z tym nie zgadzają. I moim zamiarem nie jest przekonanie cię do myślenia, że ​​czas rzeczywiście cię wyleczy, ponieważ tak naprawdę nie będzie, jeśli nie będziesz współpracować. Ale mój złamane serce przekonał mnie, że…

Czas ma magiczną moc leczenia

Dla mnie naprawdę. Wciąż pamiętam całą agonię i rozpacz, które czułem na początku. Byłem prawie pewien, że nigdy nie będę w stanie całkowicie wyleczyć się i ruszyć do przodu.

Nie mogłam sobie nawet wyobrazić, że znajdę kogoś… nową miłość… nowe szczęście… osobę, która mnie uratuje… pomoże mi stanąć na nogi, i zakochać się ze sobą i życiem na nowo.

Ale czas mi to przyniósł. Przyniósł mi to wszystko i nie mógłbym być za to bardziej wdzięczny.

Czas przegonił cały smutek i ból. To dało mi siłę do uzdrowienia, zapomnienia i ruszenia dalej.Szczerze mówiąc, rana wciąż tam jest, w głębi mojego serca i przypomina mi o wszystkim, przez co musiałam przejść, aby stać się osobą, którą jestem dzisiaj.

Musisz tylko dać mu trochę czasu

Jednak ten „czas” nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień. Jedno mogę ci powiedzieć na pewno, że nie wyleczysz tak szybko zbolałego serca.

Nawet jeśli czas jest po twojej stronie, nadal nie oznacza to, że pomoże ci w magiczny sposób odzyskać siły w dzień lub dwa.Nie; jedynym celem czasu jest pomoc w całkowitym i skutecznym wyzdrowieniu… aby pomóc ci ruszyć dalej z twoim życiem.

Pamiętaj… dobre rzeczy wymagają czasu, więc proszę nie spiesz się proces leczenia .

W końcu złamane serce nie jest czymś, co musisz przezwyciężyć… to coś, przez co musisz przejść.

Znalezienie miłości po złamanym sercu

mężczyzna i kobieta stoją na ulicy i piją kawę

wiem, że twoja emocjonalny ból dusi cię od środka. Czujesz, że już nigdy nie będziesz w stanie znaleźć miłości… pozwolić komuś ponownie wejść do twojego serca… szczerze i bezwarunkowo zakochać się w kimś.

Na szczęście to tylko ból.Znalezienie miłości po złamanym sercunie jest jakimś mitem. Rzeczywiście jest to możliwe i oczywiście może się zdarzyć, jeśli na to pozwolisz.

Po wyzdrowieniu znajdź wewnętrzny spokój i zdecyduj, że pora iść naprzód , zrozumiesz, że Twoje serce zasługuje na kolejną szansę…druga szansa, by kochać i być kochanym w ten sam sposób.

Zrozum, że osoba, która złamała ci serce, nigdy nie była twoją bratnią duszą i nigdy nie była osobą, z którą masz spędzić życie.To oznacza, że ​​twoja prawdziwa bratnia dusza wciąż jest gdzieś na zewnątrz.

A kiedy Bóg zdecyduje się skrzyżować wasze ścieżki, bądźcie gotowi i chętni, by ich wpuścić.Pokażą ci, jak wygląda prawdziwa miłość, i to oni skleją ostatni kawałek twojej złamane serce i sprawić, by miłość znów przez nią przepłynęła.

Po deszczu przychodzi tęcza

A im większa burza, tym jaśniejsza będzie tęcza. To czysto prawo matki natury.

Słońce znów zaświeci. Twoje serce znów napełni się miłością, ale tylko tym razem zostanie ona odwzajemniona w ten sam sposób i z taką samą intensywnością.

I wyobraź sobie, jak bardzo pokochasz właściwą osobę, jeśli tak bardzo kochałeś niewłaściwą!

Inspirujące cytaty o złamanym sercu dla niej i dla niego

kobieta siedzi na molo ze spuszczoną głową

Przetrwanie zerwania jest emocjonalnie wyczerpujące dla każdego z nas. Tecytaty o zerwaniuzainspiruje Cię, abyś nie rezygnował ze złamanego serca i działał szybciej.

1. Serca mogą się złamać. Tak, serca mogą pękać. Czasami myślę, że byłoby lepiej, gdybyśmy umarli, kiedy oni to zrobili, ale tak nie jest. – Stephen King

2. Bez względu na to, jak bardzo twoje serce jest złamane, świat się nie zatrzymujetwój smutek, – Faraaz Kazi

3. To dziwne, jak często serce musi być złamane, zanim lata uczynią je mądrymi. – Sara Teasdale

4. Tylko czas może uzdrowić twoje złamane serce. Tak jak tylko czas może uleczyć złamane ręce i nogi. - Miss Piggy

5. Chciałbym być znowu małą dziewczynką, bo oskórowane kolana są łatwiejsze do naprawienia niż złamane serce. - Julia Roberts

6. Moje serce już nie wydawało się, że należy do mnie. Teraz wydawało się, że został skradziony; wyrwany z mojej piersi przez kogoś, kto nie chciał mieć w tym żadnego udziału. – Meredith Taylor

7. Kiedy jesteś zakochany i zostaniesz zraniony, to jest jak skaleczenie — zagoi się, ale zawsze pozostanie blizna. – Soo Jie

8. Może kiedyś wrócę do domu pobity, pokonany. Ale nie tak długo, jak mogę tworzyć historie z mojego złamanego serca… piękno ze smutku. – Sylwia Plath

9. Nie wiem, dlaczego to nazywają złamanie serca . Czuję, że każda inna część mojego ciała też jest zepsuta . – Cytaty

10. Emocja, która może złamać twoje serce, jest czasami tą, która je leczy… – Nicholas Sparks

11. Rozbicie serca podczas złamania jest najgłośniejszą ciszą w historii. – Carroll Bryant

12. Za każdym razem, gdy twoje serce jest złamane, otwierają się drzwi do świata pełnego nowych początków, nowych możliwości. – Patti Roberts

13. Wolę mieć złamaną rękę niż złamane serce. – Christie Brinkley

14. Kiedy twoje serce jest złamane, sadzisz nasiona w pęknięciach i modlisz się o deszcz. – Andrea Gibson

15. Dźgnij ciało, a ono uleczy, ale uszkodź serce, a rana trwa całe życie. – Mineko Iwasaki

16. Wolałbym kochać milion razy i mieć złamane serce za każdym razem, niż trzymać na zawsze puste serce. – H.C. Paye

17. Trudno poprosić kogoś ze złamanym sercem, aby ponownie się zakochał. – Eric Kripke

18. Najgorsze jest złamane serce. To jak połamane żebra. Nikt tego nie widzi, ale boli za każdym razem, gdy oddychasz. - Nieznany

19. Myślę, że złamanie serca to coś, z czym uczysz się żyć, w przeciwieństwie do uczenia się zapominania. - Kate Winslet

20. Miłość staje się cenniejsza tylko przez ryzyko złamanie serca . – Alessandra Torre

Aby uzyskać bardziej pocieszające cytaty, sprawdź tę listę cytatów ze złamanym sercem i znajdź w nich pocieszenie. A te wzmacniające cytaty o zerwaniu mogą przynieść ci nadzieję i od dawna potrzebny komfort emocjonalny.

Wiersze o złamanym sercu, które poruszą twoją duszę

wyobrażona kobieta siada na kanapie i odwraca wzrok

Skompilowałem najbardziej poruszające wiersze o złamanym sercu, które mogą pomóc ci ukoić ból i zobaczyć światło na końcu tunelu.

1. Znalazłem nasze zdjęcie, gromadzące kurz na dnie tej szuflady, której dziś już nie otwieram —wyglądamy na tak szczęśliwych.

„Obraz mówi tysiąc słów”, pamiętam, jak mówiłeś z ustami przyciśniętymi do mojego policzka. Patrząc na to teraz, miałeś rację. Czasami to tylko kłamstwa.

Cindy Cherie

2. Odłóż złamane serce.

Rozplątaj swoją duszę

z jego ciasnego uścisku.

Pożegnaj się z

części trzymają się.

Idź naprzód w pokoju

i odkryj nowe,

ewoluował ciebie.

Harpreet M. Dayal

3. Myślałem, że wrócisz

sposób, w jaki powiedziałeś,

Ale się starzeję

i zapomniałem twojego imienia.

(Myślę, że cię wymyśliłem

wciąż w mojej głowie.)

como complacer a un hombre en la cama pictures

Sylwia Plath

4. W rzadkim momencie zaufania opuściła bezpieczeństwo swoich murów, spojrzała w jego duszę i zobaczyła to, co tak bardzo starała się zignorować. Nie wiedząc, co przyniesie przyszłość, po cichu odpuściła i przygotowała się do swobodnego spadania. Powoli wyciągnęła ramiona, oferując swoje złamane serce w dłoniach.

„Tutaj”, szepnęła, „… weź to”.

Cindy Cherie

5. Panie, wysłuchaj mojej modlitwy, o tak drogi.

Serce mnie kłuję; mój umysł nie jest jasny.

Moja miłość mnie opuściła; to rani moją duszę.

Bez tej miłości nie czuję się pełnia.

Ralph P. Quinonez

Pocieszające wersety biblijne o złamanym sercu

kobieta z długimi czarnymi włosami siedzi ze spuszczoną głową

Bez względu na to, jak bardzo jesteś smutny i jak wielkie są twoje smutki, zawsze powinieneś prosić o pocieszenie w Bogu. Niech te wersety biblijne poprowadzą cię przez trudną drogę uzdrowienia zbolałego serca.

1. Nie troszczcie się o nic, ale w każdej sytuacji przez modlitwę i prośby, z dziękczynieniem przedstawcie Bogu wasze prośby. A pokój Boży, który przekracza wszelkie zrozumienie, będzie strzegł waszych serc i umysłów w Chrystusie Jezusie. Filipian 4: 6-7

2. Niech wasze serca się nie martwią. Wierzysz w Boga; uwierz także we mnie. Jana 14:1

3. Zawodzi moje ciało i serce; [Ale] Bóg [jest] mocą mego serca i moim działem na wieki. Psalmy 73:26

4. Pan jest blisko tych, którzy mają złamane serce , I ratuje takich, którzy mają skruszonego ducha. Psalmy 34:18

5. Pan jest bliski wszystkim, których serca są skruszone bólem, i zawsze gotów jest przywrócić skruszonemu. Psalmy 34:18

6. Otrze każdą łzę z ich oczu. Nie będzie już śmierci, żałoby, płaczu ani bólu, bo stary porządek rzeczy przeminął. Objawienie 21:4

7. Pokój zostawiam wam; mój pokój daję ci. Nie daję wam tak, jak daje świat. Niech wasze serca się nie trwożą i nie lękajcie się. Jana 14:27

8. Uzdrawia złamanych serc i opatruje ich rany. Psalmy 147:3

9. Uważam bowiem, że cierpienia obecnego czasu nie są godne [porównywania] z chwałą, która ma się w nas objawić. Rzymian 8:18

10. Pan jest blisko złamanych serc i ratuje tych, którzy są zdruzgotani w duchu. Psalmy 34:18

Owinąć

wyimaginowana kobieta z kręconymi włosami

Powyższe wskazówki pomogły mi przetrwać złamane serce i mam nadzieję, że będą dla Ciebie równie pomocne. Moje myśli i modlitwy są z każdym z was, ponieważ bardzo dobrze znam ból, przez który obecnie przechodzicie.

I nie chcę cię okłamywać… rana w twoim sercu pozostanie tam na zawsze… ALE nauczysz się ją akceptować i niech będzie częścią twojego doświadczenia, a nie doświadczeniem, które samo cię zdefiniuje .

Po tym przygnębiającym okresie ciemności światło wejdzie w twoją ranę i twoje życie przybierze szczęśliwszy obrót.

To boli, tak, ale jesteś na tyle odważny, by pozwolić sobie na wyzdrowienie.

I niech te słowa niesamowitego poety Rumiego poprowadzą cię na twojej ścieżce uzdrowienia;Rana to miejsce, w którym wchodzi do ciebie Światło.