Jak pokonać ex na dobre i przejść dalej (16 potężnych kroków) - Marzec 2023

Jak pokonać ex na dobre i przejść dalej (16 potężnych kroków)

Był nie tylko twoim partnerem… Był twoim najlepszy przyjaciel , twoja druga połowa, twoja jazda lub śmierć, twój wspólnik w zbrodni… Osoba, której poświęciłeś się całkowicie i rozważałeś Twoja bratnia dusza .

cómo darle vida a tu relación sexualmente

Teraz, kiedy przechodzisz przez ten okropny test rzeczywistości, zdajesz sobie sprawę, że nie był on żadną z tych rzeczy. Rozumiesz, że przez cały ten czas żyłeś iluzją.Chcesz uwolnić się od tej iluzji, ale miłość, którą wciąż od niego czujesz, stoi ci na drodze.

Emocje mogą zdecydowanie utrudniać poruszanie się, ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe. Zostań ze mną, a nauczę cię, jak pozbyć się byłego, którego wciąż kochasz. Pokażę ci, jak zostawić go w przeszłości i zablokować wszelkie szanse na jego powrót.

Jak pokonać byłego, którego wciąż kochasz?

wyimaginowana kobieta siedząca na moloWiem, że ciężko ci pogodzić się z mężczyzną, którego wciąż kochasz. Chcesz go nienawidzić tak samo, jak go kochasz, ale wygląda na to, że te pragnienia nie mogą dotrzeć do twojego serca, prawda?

Rozumiem cię.To nie tak, że możesz rozkazać swojemu sercu się zakochać lub przestań kogoś kochać . Możesz jednak pomóc mu zrozumieć, że musi puścić niewłaściwą miłość, a ja jestem tutaj, aby pomóc ci przemówić do twojego serca.

Przejdźmy więc przez te nieuniknione kroki, które musisz podjąć, jeśli chcesz pozbyć się swojego byłego i puścić go na dobre.1. Przestań gonić za fałszywymi nadziejami

Byłeś pewien, że był odpowiednią osobą dla ciebie, i jakoś nadal myślisz, że jest.Nadal uważasz go za swoją bratnią duszę. I pozwoliłeś, aby powiedzenie „co miało być, stanie się” skłoniło cię do marzeń lub nadziei, że pewnego dnia pogodzisz się i pozostaniesz razem na zawsze.

Odszedł i nigdy do ciebie nie wróci. To jedyna prawda, a im szybciej ją zaakceptujesz, tym szybciej będziesz w stanie wyzdrowieć.

Bycie niewolnikiem tych fałszywych nadziei tylko przedłuży proces zdrowienia.Oczekiwanie na przesłanie, które nigdy nie nadejdzie, będzie tylko nadal rozdzierało twoje serce.

Brak wiadomości lub brak odpowiedzi jest również odpowiedzią i to również bardzo silną. Mówi, że osoba, do której próbujesz dotrzeć, jest zajęta cieszeniem się życiem i że nie może mniej dbać o ciebie.

Wiem, że ta nowa rzeczywistość, która tak nagle cię uderzyła, jest trudna.Jednakże, jeśli naprawdę chcesz wyleczyć i zostawić to wszystko w przeszłości, musisz przestać marzyć i zmierzyć się z rzeczywistością taką, jaka jest teraz, a nie taką, jaką chcesz.

2. Zaakceptuj i obejmij swój stan emocjonalny

Bycie zdradzonym przez ukochaną osobę nie jest bolesne.Puszczenie kogoś, kogo wciąż kochaszjest bolesne.

Nie udawaj, że jesteś silny i przestań próbować blokować ból, który rozdziera twoje serce. To nie jest zdrowe i na pewno nie pomoże ci szybciej goić.

Cokolwiek teraz czujesz… Złość, smutek, frustracja, strach, samotność, uraza… To normalne i musisz to zaakceptować.

To są wszystkie emocje, którezłamane sercepozostawia.

Potwierdź swoje emocje, ale nie pozwól, by cię kontrolowały. Pozwól sobie na odczuwanie swoich emocji, ale nie działaj na nie. Pomoże Ci to uzyskać wewnętrzny spokój, który ma ogromne znaczenie dla procesu leczenia.

ZWIĄZANE Z:Moc odejścia od mężczyzny: Niech zobaczy, co stracił

3. Obmyj serce dobrym płaczem

Wiem, że znienawidzisz siebie za to, że jesteś tak ślepy i nie widzisz, jak przez cały ten czas cię prowadzi. Ale prawda jest taka, że ​​nie możesz siebie nienawidzić za to, że nie potrafisz przepowiadać przyszłości.

W pewnym momencie nie będziesz nawet wiedział, co dokładnie czujesz. Czy to nienawiść, miłość, szczęście czy gorycz? Wszystkie te emocje zostaną zmieszane głęboko w twoim sercu.

To całkowicie normalne.Złamane serca są zagmatwane, przytłaczające, skomplikowane i przede wszystkim bolesne.

Najważniejsze jednak, żeby to wypuścić. Bez względu na to, co czujesz, musisz odsunąć te emocje na bok. I nigdy nie wstydź się płakać.

Jeśli tego potrzebujesz, płacz. Wypłacz swoje serce. Płacz, ponieważ wypuści wszystkie toksyny z twojego ciała i poczujesz się znacznie lepiej.

Nie jest wstydem przyznać się przed sobą, że jesteś teraz załamany. W końcu to nie była twoja wina. Jesteś załamany, ponieważ oddałeś całą swoją miłość komuś, kto użył jej tylko do zniszczenia ciebie.Wiem, że to właśnie rani cię najbardziej.

4. Detoks ze wszystkich negatywnych emocji

kobieta siedząca na plaży i medytująca

Powiedziałem, że musisz stawić czoła i zaakceptować wszystkie swoje emocje. Nie oznacza to jednak, że musisz trzymać się ich na zawsze i pozwalać im zatruwać twoje serce.

Utknąć na tych negatywne emocje jest szkodliwy dla twojego zdrowie psychiczne I twój dobre samopoczucie ogólnie.To tylko sprawia, że ​​jesteś bardziej podatny na niepokój i stres.

Kiedy już zaakceptujesz te złe emocje, musisz znaleźć sposób, aby je uwolnić. Musisz je uwolnić, zanim cię pochłoną.

Pomoże Ci dzielenie się nimi z bliskim przyjacielem lub członkiem rodziny. Pomocne mogą być również ćwiczenia i medytacja. Rób wszystko, co myślisz, że pomoże ci pozbyć się tego negatywnego tonu, po prostu nie trzymaj w sobie tego rodzaju uczuć.

5. Spróbuj odwrócić uwagę

Nie chcę cię pocieszać mnóstwem kłamstw.Kiedy związek się kończy , zwłaszcza długotrwały związek, pozostawia ogromną lukę w naszym życiu.

Będzie ci ciężko, szczególnie na początku, bo będziesztęsknię za byłymjak szalony, a ty tylko o nich pomyślisz.Nie będziesz w stanie znaleźć sposobu na wypełnienie tej nagłej pustki, która łamie ci serce… Kawałek po kawałku, każdego dnia.

Pomyślisz o rzeczach, które poszły nie tak. Zadasz sobie pytanie, czy zostawił cię, bo nie byłeś wystarczająco dobry, czy może dlatego, że nie kochałeś go wystarczająco mocno…

Wszystkie te szkodliwe myśli tylko zrujnują twoją samoocenę.Nie pozwól im! Bądź silniejszy i zawsze pamiętaj, że masz kontrolę nad swoimi myślami i emocjami, a nie na odwrót.

Musisz przeszkolić swój mózg i przekierować myśli. Rozpraszaj się, robiąc rzeczy, które lubisz lub oddając się rzeczom, których nigdy wcześniej nie próbowałeś.

Zapisz się na zajęcia taneczne, imprezę ze znajomymi lub wybierz się na kemping. Przynajmniej nie będziesz sam, a twoi przyjaciele sprawią, że będziesz mniej myślał o swoim poprzednim związku.

6. Znajdź ramię, na którym możesz płakać

Nie musisz przechodzić przez to bolesne doświadczenie sam. Jest tak wiele osób, które naprawdę martwią się o Twoje samopoczucie i które chciałyby być dla Ciebie bardziej niż cokolwiek innego.

I powinieneś im pozwolić.Poczujesz natychmiastową ulgę, kiedy podzielisz się swoimi smutkami i wszystkim, co było w twoim sercu zbyt długo z kochany .

Naprawdę pomaga, gdy widzisz, że masz kogoś, kto cię rozumie i wspiera bez względu na wszystko. Świadomość, że nie jesteś sam, popchnie Cię do jeszcze cięższej pracy nad przejściem dalej.

7. Lub bądź sam, jeśli tego potrzebujesz/chcesz

Z drugiej strony, jeśli chcesz być sam, też cię dostaję.Czasami chcesz być sam, ponieważ nie masz słów, aby opisać to, co dzieje się w twoim umyśle lub sercu.

To jest twoja bitwa i tylko ty masz prawo wybrać, w jaki sposób zamierzasz ją stoczyć.

Ta potrzeba czasu w samotności jest całkowicie uzasadniona.Istnieje wiele przytłaczających emocji i mylących myśli, które musisz teraz rozwiązać, i to jest coś, co musisz zrobić w spokoju.

Jednak nigdy nie pozwalaj sobie na samotność. Samotność jest dobra i może faktycznie być produktywna, podczas gdy poczucie samotności doprowadzi cię tylko do podjęcia (bardzo) błędnych decyzji i posunięć.

8. Uwierz w moc zasady braku kontaktu!

na ławce siedzi kobieta o długich brązowych włosach

Jeśli chcesz przeboleć faceta i przestań się o niego troszczyć , nie powinieneś się z nim kontaktować. Okres.

Jeśli będziesz do niego pisać lub odpowiadać jego pijane telefony , nigdy nie będziesz w stanie go pokonać.Może też wykorzystać tę słabość na swoją korzyść i skłonić cię do dania mu kolejnej szansy.

I jestem pewien, że to ostatnia rzecz, jakiej pragniesz po tym, jak zdasz sobie sprawę, jakim on jest osobą. A dokładniej, jakim on jest palantem.

Więc nie dzwoń do niego, nie odbieraj jego telefonów ani SMS-ów i przestań go prześladować Media społecznościowe tylko po to, żeby dowiedzieć się, jak radzi sobie z rozstaniem.Staraj się także unikać chodzenia do miejsc, do których zwykle chodzi.

Następnyzasada braku kontaktuto jeden ze sposobów na pokonanie go szybciej niż myślisz.

9. Pozbądź się rzeczy, które ci o nim przypominają

Niestety,odejść od kogoś, kogo kochasza ich pokonanie nie jest tak łatwe, jak zablokowanie ich w mediach społecznościowych.Jeśli cię nie zablokowali, y możesz? nieprzyjaciel lub zablokuj je na Media społecznościowe , ale to nie znaczy, że możesz tak łatwo z nimi skończyć w prawdziwe życie .

Na początku, gdziekolwiek spojrzysz, wszystko ci o nim przypomina, prawda? Nie możesz nigdzie szukać, ponieważ wszystko, co widzisz, przypomina ci o poprzednim związku i byłym partnerze.

Ta faza nie potrwa zbyt długo, ale na pewno napotkasz wiele rzeczy, które będą Ci o nim codziennie przypominać. I musisz się ich pozbyć, jeden po drugim.

10. Teraz nadszedł czas, aby kochać siebie najbardziej

Najważniejszymi elementami procesu przejścia i leczenia po zakończeniu związku są:miłość do siebieoraztroska o siebie emocjonalna. Jeśli nie określisz priorytetów tych dwóch kroków, nigdy nie będziesz w stanie całkowicie i skutecznie wyzdrowieć.

W całym związku skupiałeś się głównie na partnerze i poprawie relacji. Teraz nadszedł czas, aby przenieść to wszystko z powrotem na siebie.

Lub, jak mówi trener relacji, Erika Ettin:Zamiast tęsknić za kimś, kto nie był dla ciebie odpowiedni, skup się na sobie.

Nawet jeśli przejdziesz dalej i znajdziesz nowego partnera, nie powinieneś zmieniać tego głównego celu.Zawsze kochaj siebie przede wszystkim dlatego, że jesteś jedyną stałą w swoim życiu.

Wszyscy inni mogą przychodzić i odchodzić, ale jesteś jedyną osobą, z którą na pewno spędzisz resztę życia.

11. Żyj chwilą obecną

Czy wiesz, co w pierwszej kolejności doprowadziło Cię do takiej sytuacji? Twoje marzenia i życie iluzją.

Kłamstwo, w którym żyłeś, doprowadziło cię do złamania serca.Teraz musisz zaakceptować, że wszystko, co było dalekie od prawdy i obudzić się w rzeczywistości.

Mam nadzieję, że zdałeś sobie sprawę, że musisz uwolnić się od tego wszystkiego i wrócić do chwili obecnej.

Życie jest ciężkie; Twoja nowa rzeczywistość jest do bani… Ale jest twoja i musisz z nią żyć. I oczywiście nie oznacza to, że pewnego dnia sprawy nie ulegną poprawie.

12. Ale skup się na przyszłości

piękna kobieta spaceruje po plaży?

Musisz żyć teraźniejszością, ale musisz też patrzeć w przyszłość. Przemyśl swoją perspektywę i spojrzenie na życie i wyznacz sobie nowe cele.

Nigdy nie pozwalaj swoim złamanie serca dyktować Twoja przyszłość .Twoja obecna sytuacja, twój obecny ból nie będą trwać wiecznie.

W końcu nigdy nie możesz zmienić swojej przeszłości, ale możesz stworzyć dla siebie lepszą przyszłość.

Wykorzystaj wszystkie swoje czas wolny pracować nad sobą i stać się najlepszą wersją siebie.Nadejdzie dzień, kiedy poczujesz się gotowyprzemieszczac sie, a kiedy nadejdzie ten dzień, musisz być gotowy, aby go całkowicie objąć.

13. Możesz poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz na leczenie

Zakończenie romantycznego związku wyrywa duszę.Pokonywanie kogośnadal kochasz nigdy nie jest rzeczą łatwą do zrobienia, nawet jeśli bardzo cię skrzywdzą.

ten proces leczenia nie jest i nigdy nie może być zrobione migiem. Upewnij się więc, że masz wystarczająco dużo czasu na regenerację.

Możesz płakać i jeść tonę lodów. Możesz leżeć w łóżku i pocieszać się Netflixem i ulubionym jedzeniem na wynos tak długo, jak potrzebujesz.

Możesz tańczyć całą noc i bawić się jak nigdy dotąd i możesz znów czuć się szczęśliwy.

Więc rób wszystko, co cię uszczęśliwia, ponieważ na to zasługujesz. Żyj dzień po dniu, Dbaj o siebie, i ładnie proszę, trzymaj się ten zasada braku kontaktu .

Przygotuj się na sporadyczne kryzysy, ponieważ jest to również normalna część procesu zdrowienia.

Z czasem wszystko znajdzie się na swoim miejscu. Trzymać się. Miej wiarę. I daj trochę czasu.

14. Wybacz sobie miłość do niewłaściwego człowieka

Prawdopodobnie będziesz się obwiniać, ponieważ nie widziałeś tych wszystkich czerwonych flag, że w końcu złamie ci serce.Będziesz zły na siebie, ponieważ nadal go kochasz i nie możesz przestać nawet po wszystkim, co ci zrobił.

Zadajesz sobie pytanie, jak nie widziałeś, że cały czas cię oszukiwał, i będziesz żyć z tymi myślami każdego dnia.

Pewnego dnia nabierzesz sił i położysz temu kres.

Pewnego dnia po prostu wstaniesz z łóżka i powiesz, że postanowiłeś kochać siebie bardziej. Miłość do siebie to najważniejszy krok w tym procesie „pokonywania byłego”.

Wybacz sobie, abyś mógł skupić się na własnym samopoczuciu i swojej przyszłości.

Nie zasługujesz na spędzenie całego życia na obwinianiu się za jeden zły wybór, gdy przed tobą jest tysiąc słusznych.

15. Musisz odpuścić, jeśli chcesz iść dalej

Tak łatwo jest komuś powiedzieć, żeby poszedł dalej, ale wiem, jak nieznośnie trudno to zrobić. To nie jest łatwe, nigdy nie będzie łatwe, nawet po wykonaniu wszystkich tych kroków, ale z czasem będzie coraz łatwiej; Mogę ci to szczerze obiecać.

wiem to odpuscic sobie i poruszanie się dalej dźwiękami niemożliwymi dla ciebie w tej chwili. Całkowicie cię rozumiem.Jesteś świadomy swojej sytuacji i jesteś świadomy, że jesteś sobie winien pójście dalej, ale po prostu czujesz, że bez względu na to, jak bardzo się starasz, nigdy nie będziesz gotowy, by odpuścić.

Nie czujesz się wystarczająco silny, by stawić czoła temu zakończeniu. I to jest właściwie główny powód, dla którego nie możesz się z tym pogodzić…

Twoja percepcja. Nie patrz na to jak na zakończenie; postrzegaj to jako początek. Początek Twoja przyszłość , nowa era twojego życia, która będzie wypełniona miłością i czystym szczęściem.

Zapomnij, że popełniłeś błąd wybierając go. Wybacz sobie kochanie niewłaściwego faceta ipuść goraz i na zawsze.

Musisz wiedzieć, że lepiej iść dalej niż trzymać się czegoś, co nigdy nie było prawdziwe.

Nie zasługujesz na to, by tracić sen z powodu faceta, który sypia z innymi kobietami.Zasługujesz na doświadczenie miłości, która jest jak w domu, miłości, którą mu dałeś przez cały ten czas.

sangrado a las 7 semanas de embarazo pero sin calambres

16. Uświadom sobie, że utrata go była twoją największą wygraną

kobieta siedzi na krześle i pije kawę

Straciłeś osobę, którą kochasz, ale zyskałeś też coś innego. Coś większego i ważniejszego: musisz poznać prawdziwego siebie.

Odkryłeś zupełnie nową wersję siebie. Zdałaś sobie sprawę, jak silna i odważna w rzeczywistości jesteś. Spotkałeś najciemniejsze strony siebie, objąłeś i zakochałeś się w każdym z nich.

Straciłeś kogoś, kto najwyraźniej nigdy cię nie kochał.Straciłeś go, by odnaleźć siebie.

Utrata go faktycznie nadała twojemu życiu zupełnie nową perspektywę.Teraz już wiesz, kto jest i zawsze powinien być głównym bohaterem Twojego życia… Ty oczywiście.

Jak długo trwa pogodzenie się z byłym?

wyimaginowana kobieta siedzi na drzewie i patrzy przed siebie

Czy naprawdę oczekujesz, że podam ci tutaj jakieś liczby? Przepraszam, ale to nie działa w ten sposób.Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo po zerwaniu żałoba będzie trwała.

Możemy mówić o statystykach i średnich liczbach, ale prawda jest taka, że ​​wszyscy przechodzimy przez te rzeczy inaczej i nigdy nie wpływa to na nas tak samo.Bardzo eksperci ds. relacji Zgadzam się również, że nie ma określonej ilości czasu, jeśli chodzi o pokonanie koniec związku .

Jednak ankieta przeprowadzona na stronie Yelp wykazała, że ​​większość ludzi potrzebuje około 3,5 miesiąca, aby przetrwać zerwanie.Ponownie, nie ma znaczenia, czy to trzy miesiące, czy trzy lata; ważne jest, abyś leczył się prawidłowo.

Niech twoje serce podejmie tę decyzję

Twoje serce jest złamane i myślę, że powinieneś przekazać mu tę decyzję.

Zapomnij o czasie, bo to najmniej ważna rzecz tutaj.Po prostu spróbuj skupić się na uzdrowieniu swojego serca.

Tylko wtedy, gdy masz całkowitą pewność, że w twoim sercu nie ma już ani jednego śladu, to jestkiedy w końcu ruszysz dalej.

Jak szybko pogodzić się z byłym?

po parku spaceruje kobieta w szarym płaszczu

Niestety będę musiał Cię rozczarować, ale nie ma sposobu, aby zrobić to szybko.Nie możesz szybko przeboleć swojego byłego, jeśli chcesz to zrobić dobrze, zwłaszcza jeśli mówimy o ex ty nadal mam intensywne uczucia.

Nawet jeśli zrobił ci coś naprawdę złego i głęboko cię zranił, nadal nie oznacza to, że możesz usunąć go ze swojego serca i zapomnieć o nim z dnia na dzień.

Wiele rzeczy nadal cię łączy, na przykład twoi wzajemni przyjaciele i świeże wspomnienia, a wszystkie te rzeczy będą dla ciebie stałym przypomnieniem na początku. Czy teraz rozumiesz, że nie ma szybkiego sposobu na zapomnienie i pokonanie swojego byłego?

Nie wierz, że wskoczenie do następnego związku pomoże ci uzdrowić i zapomnieć o swoim byłym z rekordową szybkością lub podobnym nonsensem. Zaufaj mi, to najgorsza rada dotycząca związku, jaką może otrzymać osoba w tej sytuacji.

Prawda jest taka, że ​​możesz iść dalej i pozbyć się kogoś, kogo kochasz (d).Jednak nigdy nie możesz całkowicie zapomnieć kogoś, kto dotknął twojego serca. Zawsze będzie jakaś część ciebie, twoje serce i dusza, która będzie je pamiętała i miłość, którą kiedyś do nich czułeś.

Jak mogę zapomnieć o moim byłym?

kobieta w kapeluszu na głowie ustawia plażę

Wyrzucenie kogoś z głowyw rzeczywistości nie jest takie trudne. Po prostu zajmujesz się rzeczami i ludźmi, których lubisz, i zajmujesz się czymś, więc o nich nie myślisz.

Jednak to nie takie prosteprzestać kogoś kochać.Kiedy ktoś zapuszcza korzenie głęboko w twoim sercu, tak trudno jest pozbyć się tych maleńkich naczynek, ponieważ rozgałęziają się wszędzie.

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że nigdy nie powinieneś niczego na siłę. Wystarczy pozostawić te rzeczy w rękach losu i zachować wiarę w czas.

Tylko czas jest wystarczająco potężny, aby usunąć z umysłu i serca wszystko, co ci o nim przypomina.

Zapomnij o tym, co było i zaakceptuj to, co jest

Zapomnij o przeszłości. Po prostu odrzuć wszystkie wzruszające, bolesne, PRZESZŁOŚĆ pamiątki z twojego umysłu.To nie powinno być miejsce, na którym musisz się teraz skupić.

Skoncentruj się na tym, gdzie spędzisz resztę życia. Skupić się na Twoja przyszłość .Przestań marzyć o swojej przeszłości, wyrwij się z niej i wróć do prawdziwego życia.

Pewnego dnia wyrośniesz z mężczyzny, który nie chciał cię kochać, który nie wiedział, jak trzymać cię przy swoim boku.Uzdrowisz swoje złamane serce i przeniesiesz się z potężną lekcją na przyszłość.

Ogólnie rzecz biorąc

przy oknie siedzi wyimaginowana kobieta z długimi blond włosami

Mam nadzieję, że ten przewodnik dalejjak pozbyć się byłego, którego wciąż kochaszbędzie dla ciebie tak samo pomocny, jak dla mnie. Jak widzisz, siedzę tutaj i piszę ci to wszystko, mimo że moje serce zostało złamane na milion kawałków. Nie pozwoliłem mojemu ex złamać mnie i zebrałem siły, by iść dalej.

I jestem pewien, że ty też. Jestem pewien, że znajdziesz się w nowym związku,zdrowy związekw mgnieniu oka i zapomnij, że kiedykolwiek ci się to przydarzyło.

Ludzie tak mówią czas leczy rany . Nie, tylko my możemy się leczyć, a czas jest tylko po to, by nas wesprzeć i pomóc.

Więc wstań i walcz. Zachowaj wiarę, że wyzdrowiejesz. Pokaż sobie i reszcie świata, jaki jesteś silny i że bez względu na to, jak bardzo się starają, nigdy nie będą w stanie cię całkowicie złamać.

Pamiętaj, żeby się utrzymać, musisz pozwolić mu odejść…Otwórz swoje serce, otwórz tę klatkę i pozwól mu stamtąd wylecieć.