Jak naprawić związek, który rozpada się jak zawodowiec?

Jak naprawić związek, który rozpada się jak zawodowiec?

Od jakiegoś czasu nie możesz otrząsnąć się z tego okropnego wrażenia, że ​​twój romans jest w trudnej sytuacji. Czujesz, że wszystko idzie w dół i jedyne, czego chcesz, to wymyślić, jak naprawić rozpadający się związek.Cóż, powiem ci, że nie jesteś jedyną w nieszczęśliwym związku. W rzeczywistości większość małżeństw i długotrwałych związków przeszło przez ten rodzaj kryzysu.

Niektóre z tych par rozeszły się, podczas gdy niektórym udało się uratować swój związek. Niektórzy postrzegali to jako koniec swojej podróży, podczas gdy inni postrzegali to jako tylko wyboj na drodze.Co więc zrobili ci ostatni? Czy użyli jakiejś specjalnej magicznej sztuczki, która pomogła im wyjść z kłopotów? Cóż, postępowali zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku.

Jeśli ty i twoja SO zrobicie to samo, obiecuję, że nigdy nie będziesz się zastanawiać, jak naprawić związek, który się rozpada, ponieważ twój stanie się silniejszy niż kiedykolwiek.

Jak naprawić rozpadający się związek w 17 prostych krokach?

Ostrzegam: żaden z tych kroków nie jest łatwy. Zmiany nie nadejdą z dnia na dzień i musisz przejść cały ten proces, zanim zauważysz jakikolwiek znaczący postęp.Niemniej jednak dobrą wiadomością jest to, że światło na końcu tunelu jest bliżej niż myślisz. Obiecuję ci: jest nadzieja i naprawisz swój związek, jeśli tego naprawdę chcesz.

Dla Ciebie rzeczy się nie zmienią – musisz się dla nich zmienić.

uparta para siedzi osobno na kanapie, aby uniknąć rozmowy po kłótni

Przede wszystkim musimy mieć jasność co do jednej rzeczy: rzeczy nie ułożą się tak po prostu na swoim miejscu, jeśli nic z tym nie zrobisz.W końcu twój romans też nie rozpadł się nigdzie. Niezależnie od tego, czy chcesz się do tego przyznać, czy nie, ty i twój partner ciężko pracowaliśmy, aby to zniszczyć. Cóż, teraz czas na odwrócenie procesu.

Ostrzegam: nie ma cudownego sposobu na wyleczenie wszystkich twoich ran.

Zamiast tego będziesz musiał zainwestować dużo energii, czasu i nerwów, zanim uzyskasz odpowiedź na pytanie, jak naprawić rozpadający się związek.

Czy warto?

Zanim cokolwiek zrobisz, zadaj sobie najważniejsze pytanie: czy warto o tę miłość walczyć?

Czy twój związek jest wart tych wszystkich kłopotów? A może lepiej zostawić to na czas?

Wiem, że trudno to przyznać, ale czasami wszystkie twoje wysiłki są bezcelowe. Niektóre rzeczy są nie do naprawienia.

Jeśli tak jest w przypadku twojego romansu, może lepiej się poddać. Skoncentruj się na leczeniu siebie i postaraj się iść dalej.

Z drugiej strony, jeśli uznasz, że warto walczyć, przygotuj się na bitwę życia. Ale tylko dlatego, że jest to trudne, nie uniemożliwia tego.

Wspólność

Oczywiście oznacza to, że ty i twoja druga połówka jesteście w tym razem.

Nie ma sensu, aby jedna osoba robiła wszystko, co w jej mocy, aby uratować związek przed rozpadem, podczas gdy druga siedzi spokojnie, jakby nic się nie stało.

Nie podejmuj trwałych decyzji dotyczących tymczasowych uczuć.

zdenerwowana kobieta siedzi w łóżku, a mężczyzna śpi w tle

Wszyscy jesteśmy od czasu do czasu impulsywni. Założę się, że wiesz dokładnie, o czym mówię.

Twój chłopak lub dziewczyna cię denerwuje i masz dość ich zachowania. Więc automatycznie patrzysz na wszystko ze złej perspektywy.

Gniew cię ogarnia i mówisz rzeczy, których nie masz na myśli, na przykład nienawidzę cię lub nigdy ci nie wybaczę. Wdajesz się z nimi w kłótnię, obrażasz się nawzajem, a nawet wypadasz z pokoju.

W tym momencie nie widzisz wyjścia. Nie widzisz światła na końcu tunelu i od razu myślisz, że lepiej ci bez tej osoby.

Tak więc dokonujesz wyborów, których później żałujesz – i twoje SO nie jest inne.

Oboje podejmujecie trwałe decyzje w oparciu o tymczasowe uczucia. Oczywiście później, kiedy zobaczysz, że zareagowałeś przesadnie, chcesz to naprawić.

W rezultacie znajdujesz się w niekończącym się kręgu, który nie daje ci szansy na ochłodzenie się przed wykonaniem jakichkolwiek ruchów.

Rozejrzyj się zanim skoczysz

Dlatego najlepszym wyborem jest umieszczenie wszystkiego na wadze. Poczekaj, aż cała sytuacja się uspokoi, prześpij się i postaraj się być jak najbardziej realistyczny.

Czasami rzeczy nie wyglądają tak okropnie, jak kiedyś, gdy dasz im trochę czasu. Zaufaj mi: wszystko wygląda na rozwiązywalne z odległości czasowej.

Trenuj swój mózg, aby ignorować impulsywność. Pamiętaj: jesteś panem własnych myśli i uczuć – nie jest odwrotnie.

Jeśli nic więcej, spróbuj nacisnąć przycisk pauzy przy każdej czynności, która nie wymaga Twojej natychmiastowej uwagi. Przynajmniej daj sobie 24 godziny, zanim zaczniesz działać.

Nie zapominaj, że każda decyzja, którą podejmiesz teraz, prawdopodobnie wpłynie na resztę twojego życia. Dlatego upewnij się, że wybierasz mądrze.

Zidentyfikuj toksyczne wzorce zachowań w związku.

przycięte zdjęcie kobiety piszącej w swoim notatniku w łóżku

Zanim uzyskasz odpowiedź na pytanie, jak naprawić rozpadający się związek, musisz zadać sobie pytanie, co sprowadziło tutaj Ciebie i Twojego chłopaka lub dziewczynę.

Nie chodzi o to, że obudziliście się pewnego ranka i zdecydowaliście, że wasz romans się pogarsza. Tak, mogłeś zdać sobie z tego sprawę nagle, ale prawda jest taka, że ​​jest to proces, który od pewnego czasu zżera twój związek.

Co więcej, nikt nie pojawił się u twoich drzwi i nie przyniósł ciebie i twoich innych znaczących problemów. Wy dwaj jesteście tymi, którzy stworzyli ten bałagan i jesteście jedynymi odpowiedzialnymi za rozwiązanie swojegotoksyczny związeknajlepiej jak potrafisz.

Cóż, nadszedł czas, aby zidentyfikować rzeczy, które cię tu przywiodły. Poświęć trochę czasu na przemyślenie i przeanalizowanie swojego związku do głębi.

W czym problem? Kiedy dokładnie wszystko zaczęło się pogarszać? Czy tak było od samego początku? A może rozdzieliliście się z jakiegoś konkretnego powodu?

Gdy już to ustalisz, jesteś na dobrej drodze. Przeanalizuj teraz swój związek od tego momentu.

Czy macie jakieś nie do pogodzenia różnice? Czy jest coś, czego nie możesz sobie nawzajem wybaczyć?

Dziennik behawioralny

Spróbujmy tego: napisz pamiętnik. Ale jest to szczególny rodzaj pamiętnika, w którym nie jesteś protagonistą.

Zamiast tego twój partner jest głównym bohaterem. Każdej nocy przed pójściem spać zapisz rzeczy, które niepokoiły Cię w związku z zachowaniem Twojej znaczącej osoby.

Nie bądź małostkowy i nie odpisuj niektórych rzeczy jako nieistotnych tylko dlatego, że boisz się, że nie zostaniesz zrozumiany.

Zapisz za każdym razem, gdy sprawiają, że czujesz się zaniedbywany emocjonalnie, niedoceniany, lekceważony i niekochany.

Zapisz wszystkie ich słowa i czyny, które Cię niepokoją. Oczywiście działa to w obie strony, więc twój chłopak i dziewczyna będą pisać o tobie ten sam dziennik behawioralny.

Pamiętaj, że to nie są oskarżenia. Nie skazujecie się nawzajem za swoje ruchy: po prostu stwierdzasz rzeczy, które w danej chwili cię ranią.

Po pewnym czasie (może to być tydzień lub cały miesiąc – to zależy od Ciebie) przeczytaj ponownie swój pamiętnik. Jakie są rzeczy, które teraz uważasz za głupie, a czym nadal się martwisz?

To jedyny sposób na określenie czyichś wzorców zachowań: rzeczy, które oboje robicie. I to jest pierwszy krok w kierunku przerwania tego toksycznego cyklu.

Zrozum, że utknięcie w rutynie jest śmiertelne.

para podróżująca razem w przyczepie kempingowej przytulanie

Słuchaj, nikt nie oczekuje, że poczujesz te same motyle od początku twojego związku po spędzeniu lat razem. Zamiast tego początkowe podniecenie zmieniło się w coś innego.

Zamieniło się w szacunek, zaufanie, spokój i poczucie przynależności, które jest znacznie silniejsze niż samo zakochanie.

Niemniej jednak nie oznacza to, że powinieneś pozwolić, aby twój związek popadł w rutynę. Utknięcie w rutynę jest śmiertelne dla każdego związku, a twój nie jest wyjątkiem.

Każdy dzień, który spędzacie razem, jest prawie taki sam. Nie ma podniecenia i już nic nie może Cię zaskoczyć.

Więc to naturalne, że się nudzisz. Jest to trudna do przełknięcia pigułka, ale prawda jest taka, że ​​są chwile, kiedy jesteś chory i zmęczony swoim partnerem. Nie możesz znieść patrzenia na nich, a wszystko, co robią lub mówią, denerwuje cię.

Chociaż jest to dość niepokojące, nie jest to coś, czego nie można naprawić.

Branie siebie nawzajem za pewnik

Pierwszym błędem, który popełniliście oboje, jest traktowanie siebie nawzajem za pewnik. Nie mówię, że powinieneś żyć w ciągłym strachu.

Ciągły strach przed utratą ukochanej osoby i czekanie, aż odejdzie w każdej chwili, nie jest zdrowe.

Jednak bycie zbyt pewnym siebie nawzajem też nie jest dobre. Zapomnij o pomyśle, że Twoje SO będzie dla Ciebie bez względu na to, co zrobisz.

Liczenie na siebie to jedno, ale pewność, że możesz traktować swojego partnera tak, jak chcesz i że nic na tym świecie nie może go od ciebie odegnać, to coś innego.

W końcu, jeśli ten kryzys w twoim związku nie pokazał ci niebezpieczeństw związanych z przyjmowaniem kogoś za pewnik, nie wiem, co to zrobi. To ostatni czas, aby się z tego wyrwać i zrobić wszystko, aby utrzymać związek przy życiu.

Rozpalaj rzeczy

Nie zrozum mnie źle: to nie jest zaproszenie do wzbudzania zazdrości w swoim chłopaku lub dziewczynie. To nie jest sposób dla nich, aby zobaczyć, co mogą stracić.

Pamiętaj tylko, że jesteście czymś więcej niż współlokatorami i przyjaciółmi – ​​jesteście także kochankami.

Podgrzej atmosferę w sypialni, wyrusz na przygodę, zacznij od nowa randkować – cokolwiek pomoże ci ożywić iskrę, która dawno zniknęła.

Pride zabierze ci wszystko i zostawi cię z niczym.

zamyślona kobieta trzymająca kubek siedząca przy oknie

Bez względu na to, jak bardzo kochasz drugą osobę, zawsze powinieneś stawiać siebie na pierwszym miejscu w swoim życiu. Oznacza to, że twoja godność i szacunek dla samego siebie muszą zawsze pozostać częścią ciebie.

Godność kontra duma

Niemniej jednak pamiętaj, że istnieje zasadnicza różnica między godnością a dumą. Wyjaśnijmy jedną rzecz: żaden związek nie jest wart poświęcenia swojej godności.

Oznacza to, że nigdy nie powinieneś błagać o czyjąś miłość ani uwagę. Oznacza to, że nie powinieneś pozwalać, aby Twoje SO poniżało Cię lub w jakikolwiek sposób wykorzystywało.

Ale duma to coś innego, zwłaszcza jeśli jest przesadna. W rzeczywistości wiesz, jak mówią: duma będzie cię kosztować wszystko i nie zostawi cię z niczym. Pamiętaj, że duma to najdłuższa możliwa odległość między dwojgiem ludzi.

Więc proszę o tym zapomnij. Kiedy jesteś w związku, nie ma znaczenia, kto zrobił pierwszy krok w kierunku pojednania. Nie ma znaczenia, kto wykonał pierwszy telefon lub wysłał pierwszego SMS-a.

Pamiętaj, że próbujesz wymyślić, jak naprawić rozpadający się związek. Postanowiłeś walczyć o ten romans, prawda? Cóż, teraz musisz wejść na całość.

Po raz kolejny jest to coś, w czym zarówno ty, jak i twoja SO musicie być razem. To więcej niż wystarczające, aby ego jednej osoby było większe niż jej serce i wszystko zawiedzie.

Nigdy nie zapominaj, że wy dwoje nie walczycie ze sobą tutaj. Macie wspólny cel i musicie dążyć do niego wspólnymi siłami.

Zdrowe granice są częścią samoopieki.

poważna para rozmawia na świeżym powietrzu w kawiarni, skupiając się na przodzie kobiety i tylnym widoku mężczyzny

Teraz, gdy ustaliliśmy, jak ważne jest stawianie siebie na pierwszym miejscu, porozmawiajmy o ustalaniu i utrzymywaniu zdrowych granic.

Tak, ty i twoja ukochana jesteście przedmiotem i zespołem, ale to nie znaczy, że którekolwiek z was przestało istnieć jako osobna osoba.

Jakie są granice w związku?

Zanim je ustalisz, musisz przede wszystkim jasno określić, jakie dopuszczalne granice są w związku.

Na przykład, jeśli chcesz mieć prawo do przechodzenia przez telefon swojego partnera, kiedy tylko masz na to ochotę, ale on postrzega to jako przykład tego, że nie szanujesz jego osobistych granic, wtedy macie problem.

Jesteś pewien, że coś przed tobą ukrywają. Z drugiej strony postrzegają to jako naruszenie ich prywatności i coś, na co nie pozwalają.

Przykładów jest wiele, ale założę się, że widzisz, dokąd zmierzam.

Jednym z największych problemów między parami jest nie wyznaczanie tych granic na czas. Niepokoi cię coś, co robi twój partner, ale odmawiasz rozwiązania problemu na czas.

Właśnie dlatego musisz przemyśleć swoje łamacze umów. Bądź szczery ze sobą i ze swoim SO i powiedz im wprost, jakich rzeczy nie będziesz tolerować.

Czy mówimy o twoich osobistych przekonaniach, w które nie chcesz, aby się wtrącali?

O czasie, który spędzasz ze znajomymi? O ilości kontroli, jaką macie nad swoimi życiami?

Wybór nalezy do ciebie. Tak czy inaczej, kluczowe jest jasne określenie tych granic, w tym powodów, dla których są one dla Ciebie ważne, i wreszcie szanowanie ich.

Szczerość to najwyższa forma intymności.

przycięte zdjęcie pary rozmawiającej poważnie podczas przytulania w pokoju

Według wielu trenerów i terapeutów relacji, większość typów par ciągle się okłamuje.

Nie mówię o wielkich rzeczach, takich jak życie równoległe lub udawanie kogoś, kim nie jesteś przez lata, tylko po to, by zaimponować drugiej osobie.

Mówię o małych, białych kłamstwach, które większość z nas uważa za akceptowalne. Oczywiście istnieją tutaj podwójne standardy.

Spójrzmy prawdzie w oczy: nie widzisz nic złego w mówieniu swojemu SO, że jesteś w domu znajomych, podczas gdy wy dwoje faktycznie wyszliście na clubbing.

W końcu to nie jest tak, że zrobisz coś złego.

Nie będziesz się wygłupiać za ich plecami – tak jest po prostu łatwiej.

Nie musisz się tłumaczyć ani wchodzić w szczegóły swojego miejsca pobytu. Nie będą zazdrośni i spędzisz wspaniały wieczór ze swoim przyjacielem.

Jaką szkodę może wyrządzić? Ale odwróćmy nieco sytuację.

Czy nie zgodzisz się z tym, że powiedzą ci to małe kłamstwo? Zrozumiesz to, czy wprawi cię to w furię? Jestem pewien, że wszyscy znamy odpowiedź.

Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak naprawić rozpadający się związek, odpowiedź brzmi: zacznij od bycia całkowicie szczerym.

Nie, to nie znaczy, że powinieneś powiedzieć swojemu SO, że wyglądają okropnie w tej nowej koszuli, którą kupili. Pamiętaj: uczciwość nie daje ci prawa do obrażania kogoś.

Zamiast tego służy jako podstawa zdrowego związku. Zwiększa zaufanie między wami i zmniejsza kłótnie.

W końcu po co kłamać? Wszystko prędzej czy później wypływa na powierzchnię, więc zaufaj mi: to się nigdy nie opłaca.

Otwarcie o swoich emocjach

Niemniej jednak w twoim scenariuszu najważniejszą rzeczą, co do której musisz być szczery, są twoje uczucia.

Jeśli zaczniesz odbudowywać swój związek w oparciu o oszustwa – zapewniam, że nie będzie tu szczęśliwego zakończenia.

Zaufaj mi: wyrażanie emocji nie osłabia Cię. Zamiast tego oznacza to, że jesteś wystarczająco silny, aby zmierzyć się z nimi wszystkimi, w tym z tymi, których nie lubisz.

Z drugiej strony tłumione emocje mogą stanowić ogromny problem.

Dlatego jeśli coś Cię denerwuje, nie próbuj tego ukrywać, mówiąc, że wszystko jest w idealnym porządku. Jeśli jesteś smutny lub zły, powiedz to jasno, ponieważ to jedyny sposób na rozwiązanie twoich problemów.

Jeśli twoja SO zrobiła coś, co złamało ci serce, nie udawaj, że jesteś twardy i zachowuj się, jakby to nie była wielka sprawa.

Komunikacja jest pomostem między zamętem a jasnością.

poważna para je śniadanie i poważnie rozmawia w jadalni

Zasadniczo uczciwość jest częścią czegoś znacznie większego: dojrzałej komunikacji w związku .

Nie możesz oczekiwać miłosnego związku, który nie rozpadnie się ponownie za jakiś czas, chyba że najpierw zaczniesz pracować nad komunikacją.

Ale proszę nie zapominaj, że komunikacja zawsze musi przebiegać w obie strony. Oznacza to, że nie możesz oczekiwać sytuacji, w której to Ty będziesz mówić. Zamiast tego musisz być również dobrym słuchaczem.

Najważniejsze jest to, że Twoim głównym celem powinno być wyrażanie swoich potrzeb, pragnień i uczuć drugiej osobie i vice versa. Zaufaj mi: to jedyny sposób, abyście oboje otrzymali to, czego chcecie od tego związku.

Wyjaśnijmy jedną rzecz: twoje SO nie jest czytelnikiem w myślach. Nie obchodzi mnie, jak długo jesteście razem ani jak dobrze oczekujecie, że was znają.

control de porciones historias de éxito en la pérdida de peso

Nie mogą zrozumieć, czego chcesz, chyba że im powiesz wprost. Wiem, że byłoby bardzo romantycznie, gdyby spełniały twoje potrzeby dokładnie w momencie, w którym sobie tego życzysz, ale to się rzadko zdarza.

Zapewniam, że proszenie o coś nie jest żałosne. Nie mówię ci, żebyś tu błagał o uwagę i miłość.

Niemniej jednak, jeśli czujesz się zaniedbywany emocjonalnie, musisz to zwerbalizować. Założę się, że twój partner nie ma o tym pojęcia.

Na przykład chcesz, aby Twój SO spędzał z Tobą więcej czasu. W takim przypadku masz dwie opcje.

Jednym z nich jest milczenie. Oto jesteś, obrażony, że nie tęsknią za tobą i nie poświęcają ci więcej czasu.

Na początku ignorujesz swój problem w związku. Ale później, kiedy zaczyna ci to coraz bardziej niepokoić, postanawiasz dać im posmak ich własnego lekarstwa.

Następnym razem, gdy zaprosi cię na randkę, powiesz im, że jesteś zajęty. Zaczniesz traktować je w taki sam sposób, w jaki jesteś traktowany.

To z pewnością da im lekcję. W końcu, co może sprawić, że będą bardziej doceniać twoją obecność niż wyczuwanie twojej nieobecności?

Nie będę cię okłamywał: są sytuacje, w których to działa. Ale jest skuteczny tylko w przypadku niedojrzałych ludzi, a nawet jeśli dostajesz to, czego chcesz – ten rodzaj dynamiki nie jest zrównoważony.

Co może się tu nie udać, musisz się zastanawiać? Cóż, oboje jesteście uwięzieni w niekończącym się kręgu złośliwości i gier umysłowych.

Z drugiej strony mam ten szalony pomysł. Zamiast iść na całośćpasywna agresja, angażując się w dziecinne zabawy lub milcząc, dlaczego po prostu nie powiesz partnerowi, co Cię niepokoi?

Szalony, co? Założę się, że próbowałeś wszystkiego oprócz tego.

Utrzymaj romans przy życiu.

kobieta wąchająca różę podarowaną przez przytulającego ją romantycznego męża

Kiedy zastanawiasz się, jak naprawić rozpadający się związek, zapominasz o jednej kluczowej rzeczy: mówimy tutaj o romantycznym związku.

Nie szukasz porady, jak naprawić sytuację ze swoim rodzeństwem, rodzicem lub najlepszym przyjacielem – chcesz, aby twoja ukochana była obok ciebie.

Cóż, jeśli jesteś jedną z tych par, które śmieją się z romansu, masz przed sobą długą drogę. W końcu jesteście razem od wieków i jesteście w długotrwałym związku.

Jaki jest sens zdobywania kwiatów znikąd?

Czy nie byłoby głupio robić swojemu chłopakowi naleśniki w kształcie serca na śniadanie? Czy to nie dziecinne opowiadanie swojemu SO romantycznej historii miłosnej na dobranoc?

Cóż, tak długo, jak myślisz w ten sposób, oznacza to, że romans dawno zniknął z twojego związku. I nadszedł czas, aby to zmienić.

Najwyższy czas przypomnieć sobie o swoich początkach. Obudźcie te motyle w waszych brzuchach; Obiecuję, że nie są martwe – po prostu hibernują.

Zacznij od drobiazgów, takich jak śniadanie w łóżku, kąpiel z bąbelkami lub drobne upominki bez specjalnej okazji.

Wiesz, nie musi to być twoja 6-miesięczna rocznica czy Boże Narodzenie, żeby dostać coś dla ukochanej osoby. Zamiast tego możesz sprawić, że każdy dzień walentynek będzie miał odrobinę wyobraźni.

Bycie spontanicznie romantycznym

Aby dokonać drastycznych zmian, najpierw musisz uzgodnić je ze swoim partnerem. Niemniej jednak, zdecydować, że będziesz bardziej romantyczny, to jedno, a szczegółowe planowanie to coś innego.

Cokolwiek robisz, nie zapomnij o spontaniczności, ponieważ na tym polega romans. Nie ma sensu planować romantycznych niespodzianek, prawda?

Spędźcie ze sobą sensowny czas.

para na romantycznej randce podnosząca i stukająca się winem

Według trenerów relacji, wiele małżeństw z dziećmi boryka się z tym samym problemem w związku: nie spędzają ze sobą czasu. Przynajmniej nie czas na jakość.

Dzieje się tak nie tylko wtedy, gdy masz dzieci. W rzeczywistości jest to częsta przyczyna kłopotów w niebie u prawie wszystkich par, które mieszkają razem.

Jak to możliwe, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie? Kiedy myślisz o tym, ty i twoja SO jesteście cały czas razem.

Pozwól, że zatrzymam cię na chwilę. Czy uważasz, że zabawa z dziećmi, rozmowa o hipotece, zakupach spożywczych lub oglądanie telewizji przed snem to dobrze spędzony czas?

Tak myślałem. Skupiamy się tutaj nie tylko na byciu obok siebie – chodzi o ZNACZĄCY czas spędzony razem. Skupiamy się na spędzeniu tego czasu SAMODZIELNIE, bez żadnych zakłóceń.

I to jest dokładnie to, czego ci brakuje. Wiem, że przez większość dni wracasz do domu tak zmęczony, że nie możesz się doczekać zwolnienia.

Ostatnią rzeczą, o której myślisz, jest kieliszek wina z Twoim SO. W końcu wciąż jest tyle spraw do załatwienia.

Znowu randki

Niemniej jednak, jeśli chcesz uratować swój związek, będziesz musiał znaleźć dla siebie czas i energię.

Nie martw się: nie jesteś złym rodzicem, jeśli znajdziesz opiekunkę lub poprosisz rodziców, aby obserwowali dzieci, gdy wychodzisz z SO.

Cokolwiek musisz zrobić zamiast być ze swoim partnerem, może poczekać. Ale twój związek nie może.

Właśnie dlatego radzę ci zacząć od nowa randkować. Nie obchodzi mnie, czy mieszkacie razem, czy jesteście w związku od lat – idźcie na rzeczywiste randki.

Wiesz, jak za starych dobrych czasów, kiedy nie musiałeś martwić się o pieluchy czy nieopłacone rachunki.

Poszukaj kreatywnych pomysłów na randki i zamień każdą spędzoną razem chwilę w niezapomniane przeżycie.

Zastanów się nad dobrymi chwilami razem.

młoda para rozmawia na świeżym powietrzu pijąc kawę w pobliżu sadzawki

Kiedy jesteś w sytuacji, w której zastanawiasz się, jak naprawić rozpadający się związek, jest więcej niż jasne, że ty i twój partner jesteście w trudnej sytuacji. Niemniej jednak nie zawsze tak było, prawda?

Kiedyś byliście najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Dzieliliście się bezwarunkową miłością i nikt nie mógł stanąć między wami.

Tylko dlatego, że to się zmieniło, nie oznacza, że ​​nigdy się to nie wydarzyło. Te uczucia wciąż tam są – ukryte głęboko w was obojga.

Co więc należy z tym zrobić? Cóż, powinieneś wspominać wszystkie radosne chwile, które spędziliście razem.

Zamiast skupiać się na kłótniach i nieporozumieniach, które ostatnio zabarwiły twój związek, postaraj się zapamiętać stare dobre czasy.

Spróbuj obudzić ludzi, którymi kiedyś byłeś. Jeśli to konieczne, przejrzyj swoje stare zdjęcia. Znajdź swoje stare posty w mediach społecznościowych, słodkie teksty i dzienniki połączeń telefonicznych i pamiętaj, jak się wtedy czułeś.

Co was połączyło? Czy ta energia jest wciąż żywa i obecna?

Najważniejsze: czy wszystko, co wydarzyło się później, jest wystarczająco warte, aby zniszczyć całą twoją przeszłość.

Nie zrozum mnie źle: nie mówię, że powinniście być razem tylko dlatego, że macie wspólną historię.

Niemniej jednak ma to na celu ożywienie twojego romansu, zanim zniknie na dobre.

Przyjmij odpowiedzialność za swoje działania.

młoda para kucająca w salonie

Większość ludzi nie wie, że kiedy relacje się rozpadają, zawsze jest to wspólna odpowiedzialność.

Pamiętasz, jak rozmawialiśmy o wspólnocie? Jak oboje musicie włożyć wysiłek, aby wszystko działało?

Cóż, nie znoszę przebijać twojej bańki, ale prawda jest taka, że ​​oboje zniszczyliście również dobre samopoczucie swojego związku. Wiem, że najłatwiej byłoby zrzucić całą winę na drugiego partnera, ale to nie jest sposób, aby twój związek działał.

Niezależnie od tego, czy chcesz się do tego przyznać, czy nie, ponosisz część odpowiedzialności za to, co dzieje się w dół wzgórza. Jeśli nie widzisz swoich błędów, może nadszedł czas, aby spojrzeć na sytuację z perspektywy partnera, a to sprawi, że wszystko stanie się jaśniejsze.

Nie wystarczy przyznać się do odpowiedzialności tylko przed sobą. Zamiast tego musisz zaakceptować wszystko, co złe, co zrobiłeś, a twój SO musi zobaczyć, że naprawdę pokutujesz.

Dopóki tego nie zrobisz, zawsze będą czuć, że ich uczucia nie są uznawane. Dopóki nie zobaczą, że naprawdę jesteś świadomy całego bólu, który spowodowałeś, będą podejrzewać twoją szczerość.

Twoje SO będzie myślało, że po prostu mówisz im to, co chcą usłyszeć, a nie potraktują Cię poważnie.

Wiem, że patrzenie w lustro i branie części winy nie jest łatwe. Niemniej jednak nie oznacza to, że jesteś złym facetem w tej historii.

W końcu nikt nie jest. Wy dwaj jesteście tylko istotami ludzkimi z krwi i kości; istoty ludzkie, które popełniają błędy, tak jak wszyscy.

POWIĄZANE: 10 oznak, że nie wkłada wystarczająco dużo wysiłku w twój związek

Nikt nie jest idealny

Oto rada drugiej szansy dotycząca związku, która będzie ci dobrze służyć: nie oczekuj perfekcji. Wkrótce sytuacja się poprawi, ale ani ty, ani twój partner nigdy nie będziecie bez skazy, ani wasz związek nigdy nie będzie bez skazy.

Nie oznacza to, że powinieneś zadowolić się mniej. Oznacza to po prostu zaakceptowanie obu swoich niedociągnięć i nauczenie się radzenia sobie z nimi na czas.

Intymność leczy.

młody mężczyzna przytula żonę w kuchni przyniesie upieczony chleb

Niestety, wiele małżeństw i osób w długotrwałych związkach traci łączącą ich intymność. Nie zrozum mnie źle: nie mam tu na myśli tylko zajęć w sypialni.

Oczywiście jest to ważny aspekt każdego związku i każdy, kto próbuje ci powiedzieć, że jest inaczej, kłamie. Ale co, jeśli świetnie dogadujesz się pod prześcieradłem, ale nie możesz znaleźć środka w prawdziwym życiu? Tak, tak też się dzieje.

To, czego prawdopodobnie nie wiesz, to to, że intymność to znacznie więcej niż wspólne spanie. W rzeczywistości jest to poczucie jedności ze swoim SO. To uczucie bliskości emocjonalnej i fizycznej ze swoim partnerem.

Intymność jest budowana i można ją łatwo rozerwać. To jest dokładnie to, co przydarzyło się wam dwóm: ty i twój partner straciliście kontakt i nie jesteście tak połączeni, jak kiedyś.

Ile razy patrzyłeś na nie i czułeś się, jakbyś rozmawiał z nieznajomym? Ile razy czułeś, że już do siebie nie należycie?

W takim razie jest to ostatnia szansa na pracę nad swoją intymnością.

Jak możesz to osiągnąć?

Na początek zapomnij o niczym fizycznym. Gwarantuję ci, że kiedy ponownie osiągniesz emocjonalną, intelektualną i mentalną intymność, pojawi się pociąg fizyczny.

Zacznij od zbadania umysłu tej osoby. Kim oni są? Czy przegapiłeś wszystkie zmiany, jakich doświadczyła ich osobowość?

Zadaj im kilka głębokich, stymulujących pytań. Uczyń z tego swój rytuał: czas w tygodniu, w którym naprawdę mówisz o swoich lękach, słabościach i emocjach.

Kiedy tylko masz okazję, pocałuj lub przytul swoją SO. Ten niewinny dotyk nie musi prowadzić do niczego większego – po prostu twoje ciało mówi ukochanej osobie: jestem tutaj i nigdzie się nie wybieram.

Pracuj nad sobą, sam, dla siebie.

młoda para przytula się w kuchni

Podczas gdy robisz wszystko, co w twojej mocy, aby znaleźć sposób na naprawienie rozpadającego się związku, wydaje się, że zapominasz o czymś kluczowym: najważniejszym związku w twoim życiu.

Nie, nie mówię tutaj o tym romansie. Dla odmiany mówię o relacji, jaką masz ze sobą.

Słuchaj, jestem tutaj, aby pomóc Ci pogodzić się z partnerem – a nie prowokować odwrotnego rezultatu.

Ale kto może zagwarantować ci, że ta osoba pozostanie u twego boku na zawsze, nawet jeśli teraz dasz swojemu romansowi drugą szansę?

Ostatnią rzeczą, jakiej chcę, jest pesymizm. Niemniej jednak taka jest rzeczywistość.

Prawda jest taka, że ​​każdy może zniknąć z twojego życia w taki czy inny sposób. Ale jeszcze lepsze jest to, że możesz to zrobić bez nikogo – po prostu tego teraz nie widzisz.

Niemniej jednak jedyną osobą, bez której nie możesz przetrwać, jesteś TY. Właśnie dlatego musisz skupić się na sobie.

Cokolwiek robisz, proszę, nie popadaj w obsesję na punkcie tego romansu i jego przyszłości. Nie rób tego do momentu, w którym się zatracisz.

Miłość do siebie i szacunek do siebie

Bycie w związku oznacza grę dla zespołu – nikt się temu nie sprzeciwia. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś zwracać uwagi na własne potrzeby tylko dlatego, że jesteś częścią pary.

Wyjaśnijmy sobie jedną rzecz: nigdy nie możesz być dobrym chłopakiem ani dziewczyną, chyba że sam jesteś w porządku. Nie mówię, żeby zerwać i pozostać singlem na zawsze.

Zamiast tego radzę ci, abyś był szczęśliwy, zanim spróbujesz poprawić swój związek.

Nie martw się: nie ma w tym nic egoistycznego. W rzeczywistości, jeśli zarówno ty, jak i twoja SO zrobicie to samo, dwie osoby o wysokim poziomie samooceny będą dążyć do wspólnego celu. Co może być lepszego niż to?

Pamiętaj o jednym: nikt nie będzie cię szanował, dopóki sam tego nie zrobisz.

Musisz nauczyć się, jak stawiać siebie na pierwszym miejscu, jak dbać o własne potrzeby i jak doceniać wszystkie swoje cechy, jeśli chcesz, aby partner traktował Cię odpowiednio.

To samo dotyczy miłości własnej. Jak możesz oczekiwać, że ktoś cię pokocha, jeśli uważasz się za niegodnego miłości?

To ty dajesz przykład, za którym pójdzie druga osoba, więc lepiej, żeby był dobry.

Przebaczenie nie zmienia przeszłości – powiększa przyszłość.

przystojny dżentelmen w garniturze przytulający kobietę na zewnątrz

To jedno, jeśli twój związek się rozpada, ponieważ wpadliście w rutynę lub ponieważ mieliście drobne problemy, których nie mogliście rozwiązać na czas.

Niemniej jednak, jeśli są takie rzeczy, jak niewierność lub jakiekolwiek nadużycia, sprawy stają się trochę trudniejsze.

Niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy, czy nie, prawda jest taka, że ​​wszystko, co się wydarzyło, pozostawiło głęboko zakorzenione traumy w twoim zdrowiu psychicznym, samoocenie i stanie emocjonalnym.

Czasami myślisz, że odszedłeś od swojej przeszłości, a potem nagle pojawia się na twoim progu.

Nagle cały emocjonalny bagaż całego twojego związku wypływa na powierzchnię i zanim się zorientujesz, ty i twój partner kłócicie się o rzeczy, które z pewnością przezwyciężyliście wieki temu.

Cóż, zgadnij co: nie. Zamiast tego po prostu próbowałeś zamieść wszystko pod dywan, spodziewając się, że zniknie.

Problem polega na tym, że nie wybaczyliście sobie nawzajem złych uczynków w przeszłości. Cóż, zgodnie ze wszystkimi poradami dotyczącymi związków, jakie kiedykolwiek otrzymasz – kluczem jest przebaczenie.

To całkiem proste: nie możesz dać swojemu związkowi drugiej szansy, jeśli waga przeszłości wciąż go ciągnie w dół. Nie możesz planować przyszłości z kimś, z kim masz nierozwiązane konta.

Zaufaj mi: przebaczenie cię wyzwala. Choć może to być trudne, to jedyny sposób na naprawienie twojego związku.

Z drugiej strony nikt nie może cię winić, jeśli nie możesz wybaczyć. Czasami naprawdę chcesz to zrobić, ale twoje złamane serce nie jest gotowe na ten krok.

W takim przypadku nie ma sensu próbować czegokolwiek, dopóki nie pozbędziesz się urazy i urazy. Nie ma sensu budować przyszłości na gruzach przeszłości.

Wybacz kontra zapomnij

Z drugiej strony każdy powie ci, abyś zawsze wybaczał, ale nigdy nie zapominał. Jaka jest różnica?

Cóż, jeśli wybaczycie sobie nawzajem swoje złe uczynki, nigdy więcej o tym nie wspomnicie. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wywoływanie wszystkich starych problemów w związku za każdym razem, gdy napotykasz nowy.

Niemniej jednak nie zapominanie oznacza, że ​​nadal widzisz rzeczy tak, jak potoczyły się. Masz świadomość, że dokonano złych wyborów, ale wybrałeś swój związek ponad każdy z nich.

Wiesz, że nie da się wymazać wszystkich chwil, kiedy się zraniłeś. Ale wszystko, co się wydarzyło, może służyć wam obojgu jako lekcja, aby nigdy więcej nie powtarzać swoich błędów.

Lepiej trochę się zgiąć, niż rozerwać.

para pijąca poranną kawę przy łóżku na podłodze

Wszyscy mamy zestaw standardów i łamaczy umów. Jest kilka rzeczy, których nie chcesz dyskutować, nie mówiąc już o zmianie swojego nastawienia.

Ale jeśli chcesz być częścią pary, musisz zrozumieć, że nie wszystko może pójść po twojej myśli. Zamiast tego ty i twój SO musicie znaleźć sposób na kompromis.

Nie ma innego wyjścia, jak znaleźć złoty środek we wszystkim. Musisz zrezygnować z niektórych swoich żądań, aby uszczęśliwić swojego partnera, a on musi zrobić to samo dla ciebie.

grandes cosas que decirle a tu esposa

Nic nie osiągniesz swoją dumą i złośliwością. Pamiętaj: Ty i Twój partner macie wspólny cel.

Wy dwoje nie jesteście wrogami i nie ma znaczenia, kto ma rację, a kto się myli. Liczy się tylko dotarcie do końca tej podróży trzymając się za ręce.

Małe rzeczy

Wiesz, co mówią: praktyka czyni mistrza. Cóż, zdolność do kompromisu jest również umiejętnością i musisz ją poprawić, jeśli chcesz wrócić do swojego miłosnego związku.

Na początek spróbuj iść na kompromis w sprawie kilku drobiazgów, takich jak spotkanie w połowie drogi na temat tego, co zjesz na obiad i jakiej piosenki będziesz słuchać w danym momencie.

Zanim się zorientujesz, tego rodzaju zachowanie stanie się dla ciebie wzorem.

Przyzwyczaisz się do takiego działania we wszystkich aspektach życia. Tak po prostu dużo łatwiej będzie uzgodnić dużo większe sprawy.

Ustaw swoje cele wystarczająco wysoko, aby Cię zainspirować i wystarczająco niskie, aby Cię zachęcić.

młoda para pisze na zeszycie swoje przyszłe marzenia siedząc w salonie

Wreszcie, kluczowe jest ustalenie zdrowych celów w związku. Muszą być dostępne i prawdziwe, więc nie oczekuj bajki.

Niemniej jednak nie oznacza to, że możesz być słabszym osiągnięciem. Na litość boską miej trochę wiary w siebie i swoją miłość.

Po wykonaniu wszystkich kroków zastanów się nad konkretnymi rzeczami, które chcesz osiągnąć. Jak wyglądałby twój idealny związek?

A co z marzeniami twojego partnera?

Gdzie jest środek? Czy możecie spotkać się w połowie, jeśli chodzi o te cele?

Co więcej: czy możesz osiągnąć w połowie drogi między celami, które Cię zainspirują, a tymi, które Cię zachęcą?

Odkładanie rzeczy na kartkę papieru

Najlepszym sposobem na ustalenie celów jest umieszczenie ich wszystkich na kartce papieru i wyznaczenie sobie pewnego rodzaju terminu.

To czas, by zapomnieć o spontaniczności i romansie. Precyzyjnie podawaj rzeczy, które chcesz osiągnąć, i realistycznie podejdź do ram czasowych.

Nie zapomnij też spisać odpowiedzialności każdego z nich. Weź arkusz i wypełnij go rzeczami, które oboje musicie zmienić w swoim zachowaniu.

Co najważniejsze: dotrzymuj obietnic!

Jak naprawić związek na odległość, który się rozpada?

Kiedy jesteś w romansie na odległość, wszystkie twoje problemy w związku wydają się poważniejsze. Nie musisz się tak naprawdę rozpadać – czasami rozrastanie się jest znacznie gorsze.

Ale pomimo wszystkich problemów związanych z tego rodzaju związkiem, jeśli miłość jest prawdziwa, możesz sprawić, by wszystko zadziałało.

Jeśli czujesz, że Twój romans na odległość wymaga trochę oszczędności, oto, co z tym zrobić.

Cel bez planu to tylko życzenie.

obraz faceta przyjeżdżającego i spotykającego się ze swoją dziewczyną na odległość, wysiadającego z pociągu lub autobusu

Wszystkie pary długodystansowe mają ostateczny cel: nie być na zawsze długodystansowych. Ale czy to tylko coś, o czym marzysz? A może masz prawdziwy plan?

Oczywiście obejmuje to w końcu wspólne zamieszkanie. Jak spodziewasz się, że to się stanie?

Gdzie się osiedlisz? Czy będzie to neutralne terytorium, na którym oboje zaczniecie razem od zera? A może jeden przeniesie się do miasta drugiej osoby?

Niestety jest to sytuacja, w której trzeba być bardziej praktycznym niż romantycznym. Musisz myśleć o pracy, finansach i mieszkaniu.

Najważniejsze: czy jesteś gotowy na ten krok? Czy chcesz zostawić całe swoje życie za sobą i udać się gdzieś, gdzie nie masz nikogo poza swoim SO?

Oczywiście nie będziesz wchodzić w szczegóły, jeśli twój związek na odległość dopiero się zaczyna. Niemniej jednak nawet wtedy powinieneś mieć wizję tego, jak chciałbyś, aby wszystko się potoczyło.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest marnowanie lat w nadziei, że ktoś zapuka do Twoich drzwi i da Ci odpowiedź na wszystkie Twoje dylematy.

Zamiast tego przygotuj plan działania. Jeśli o mnie chodzi, może to być nawet plan pięcioletni, ale musi być szczegółowy i należy się go trzymać jak najwięcej.

Zawsze staraj się dostosować do sytuacji.

kobieta odbierająca kwiaty od dostawcy na rowerze trzymająca gadżet z paragonem

W przeciwieństwie do innych par, na ciebie i twojego partnera duży wpływ mają okoliczności, które ostatecznie mogą sprawić, że twoja miłość umrze.

Jak daleko jesteście od siebie? Czy Twoje SO jest oddalone o jazdę samochodem? Czy możecie się odwiedzać w weekendy?

A może mówimy tutaj o lotach samolotem i planowanych wakacjach? To są różne sytuacje, z którymi niestety będziesz musiał sobie radzić.

Masz wybór: możesz albo płakać nad swoją nędzną fortuną, albo możesz zrobić wszystko, aby dostosować się do sytuacji i jak najlepiej ją wykorzystać.

Jeśli miłość jest silna i jeśli to jest prawdziwa sprawa, nie ma dylematu, co wybierzesz.

Na przykład możesz być staromodny i wysłać swój SO list miłosny na odległość lub możesz wysłać im mały prezent bez specjalnej okazji.

Zamiast gratulować urodzin za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyślij im list z okazji urodzin z prezentem na ich adres domowy.

Obróć sytuację na swoją korzyść!

Znajdź zrównoważone tempo.

młoda romantyczna para w koncepcji związku na odległość komunikująca się online

Niektóre pary długodystansowe skarżą się, że nie mają wystarczającego kontaktu ze swoim SO. Z drugiej strony niektórzy czują się pod presją, aby z nimi rozmawiać i pisać do nich przez cały czas.

Żadne nie jest dobre.

W pierwszym scenariuszu zaczniesz czuć się emocjonalnie zaniedbany, zanim się zorientujesz. To jest twój BF lub GF, a nie jakiś przypadkowy nieznajomy online, którego słyszysz kilka razy w tygodniu.

Z drugiej strony spędzanie wszystkich dni wpatrując się w telefon również nie jest rozwiązaniem. Tylko dlatego, że jesteście fizycznie rozdzieleni, nie oznacza to, że bycie przyczepną dziewczyną lub chłopakiem pomoże.

Rozwiązaniem jest znalezienie równowagi. Ty i Twój SO musicie znaleźć zrównoważone tempo komunikacji.

Czy ci się to podoba, czy nie, nie możesz być w kontakcie 24/7. Możesz spróbować, ale to nie zadziała zbyt długo.

W końcu masz życie poza swoim związkiem. Poza tym prędzej czy później jedna osoba zmęczy się tym układem.

Dlatego powinieneś zrobić schemat. Oczywiście możesz dzwonić lub wysyłać SMS-y z tego zaplanowanego harmonogramu.

Niemniej jednak najlepiej byłoby zaplanować terminy. Nie przegap ich i pozbądź się wszystkich możliwych rozrywek przed Skype'em lub FaceTimingiem z BAE.

Jeśli musisz bawić się w detektywa, czas przejść dalej.

zamyślony mężczyzna na zewnątrz stojący na dachu patrzący z daleka

Dlaczego długotrwałe relacje się kończą? Cóż, kolejnym częstym powodem rozpadu LTRów jest brak zaufania.

Twój partner jest daleko od ciebie i nie ma absolutnie żadnego sposobu, abyś wiedział, co robi, kiedy z tobą nie rozmawia.

Co za wpadka, prawda? Jeśli chodzi o ciebie, mogą prowadzić równoległe życie, o którym nie masz pojęcia.

Jeśli nie odbierają telefonu, to pewnie chodzą za twoimi plecami – nie ma w piekle żadnej szansy, że są zajęci lub że zasnęli. A najgorsze jest to, że nic nie możesz na to poradzić.

Nie masz wspólnych przyjaciół, nie możesz pojawić się w ich pracy lub na wyciągnięcie ręki bez zapowiedzi, i nie ma dziwacznego sposobu, aby sprawdzić ich, jak zrobiłby każdy kontrolujący chłopak lub dziewczyna.

Cóż, pech, ale zgadnij co: nie masz innego wyjścia, jak tylko im zaufać.

Nie pozwól nikomu grać z ciebie głupca, ale nie przejmuj się też obsesją na punkcie każdego nonsensu. Nie przyniesie ci niczego poza ogromnym bólem głowy.

Końcowe przemyślenia

ładna młoda, zamyślona kobieta opierając się o balustradę siada obok balustrady na zewnątrz

Kiedy próbujesz wymyślić, jak naprawić rozpadający się związek, priorytetem numer jeden jest nigdy nie tracić nadziei i trzymać głowę w górze.

Daj spokój, zaszedłeś tak daleko i jestem pewien, że ci się uda… chyba że masz wątpliwości, że to prawdziwa okazja?