15 wyraźnych znaków, że masz problemy z zobowiązaniami i co z nimi zrobić

15 wyraźnych znaków, że masz problemy z zobowiązaniami i co z nimi zrobić

Czy jesteś osobą, która nieustannie odstrasza każdego, kto próbuje się zbliżyć?Czy rezygnujesz z każdej szansy na bliski związek?

Jeśli tak, możesz być po prostu fobem zobowiązań.Problemy z zobowiązaniamito temat często poruszany w dzisiejszych czasach. Ale co to naprawdę oznacza? Jeśli nie jesteś do końca pewien, czy to Ty masz problem, czy jest to ktoś, kogo znasz, z pewnością znajdziesz odpowiedź po przeczytaniu tego.

Omówimy wszystkie możliwe oznaki problemów z zaangażowaniem, dlaczego w ogóle występują i co zrobić, aby je przezwyciężyć.

¿Cómo se puede saber si una niña está embarazada?

Jakie są problemy z zaangażowaniem?

nieszczęśliwa para siedząca osobno na kanapieZasadniczo, jeśli masz problemy z zaangażowaniem, oznacza to, że boisz się poważnie zaangażować swojego partnera. Brak więzi emocjonalnej pomaga uniknąć zranienia.

Te kwestie niekoniecznie dotyczą jednak tylko romantycznych związków, jak się powszechnie uważa. Możesz obawiać się zaangażowania, jeśli chodzi o przyjaźnie lub jakiekolwiek długoterminowe cele w tym zakresie.

Najważniejsze jest to, że przeżyłeś ekstremalną traumę, która sprawiła, że ​​oddanie się innej osobie lub celowi było dla ciebie kłopotliwe.Maszunikający styl przywiązania. Zasadniczo nauczyłeś się nie polegać na nikim.Teraz ten styl może objawiać się na trzy sposoby:

• niespokojny zaabsorbowany – wątpisz, że druga osoba naprawdę chce cię z powrotem.

•odrzucanie-unikanie – nie lubisz polegać na nikim i na odwrót.

• lękliwy-unikający – chcesz azaangażowany związek, ale boisz się potencjalnego bólu.

Jakie są oznaki problemów z zaangażowaniem?

smutna kobieta trzymająca pierścionek

Jeśli uważasz, że masz problemy z zaangażowaniem, prawdopodobnie tak. Nie jest to trudne do ustalenia. Jednak znaki różnią się w zależności od osoby. Twój problem niekoniecznie jest problemem kogoś innego, kto jest fobem zobowiązań.

Wszystkich jednak łączy jeden podstawowy problem – pragnienie bliskości, które przeplata się z lękiem przed zaangażowaniem.

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz fobię zobowiązanie, zostań ze mną, a my zrozumieć to razem. Zasadniczo, gdy boisz się popełnić, robisz te rzeczy:

1. Jesteś skłonny do stosunków krótkoterminowych.

Czy kiedykolwiek spojrzeć wstecz i zauważyć, że wszystkie relacje skończyło zbyt szybko? W takim razie,możesz być fobem zobowiązań.

Długotrwały związek może cię przestraszyć, więc szukasz krótkoterminowych przyjemności. Zawsze znajdujesz powody, aby je zakończyć lub po prostu trywializujesz swój problem. Możesz być dumny z liczby swoich podbojów.

Oczywiście, mając preferencję dlatymczasowe związkinie zawsze oznacza, że ​​masz problemy. Może jesteś właśnie tego typu osobą.

Decydujące jest ustalenie, czy masz problem, czy nie, to motywacja twoich wyborów. Czy to przyjemność? Czy to strach?

2. Wolisz luźne relacje.

Możesz nie chciećmieć poważne związkikażdego rodzaju. Zamiast tego wolisz te, które zapewnią ci przyjemność seksualną, której szukasz, niezależnie od tego, czy dotyczą jednej osoby przez dłuższy czas, czy też jednonocnej przygody.

Możliwe, żeposiadanie przyjaciół z korzyściamipo prostu przynosi satysfakcję i radość. Jeśli jednak masz nawet najmniejsze pragnienie, aby szukać prawdziwego związku z kimś, możesz ponownie ocenić swoje wybory.

Twój problem może być stłumiony, ale nadal całkowicie możliwy do rozpoznania i rozwiązania.

3. Często anulować plany.

Jeśli jesteś w ciągłej pętli aranżowania i anulowania planów, możesz usiąść i pomyśleć przez chwilę.

Fakt, że robisz plany w pierwszej kolejności, pokazuje, że ich pragniesz. Jednak,jeśli ciągle znajdujesz wymówki, aby je porzucić, maszstrach przed intymnością.

Poświęcenie komuś swojego czasu zaowocuje bliskością, a idea intymnego związku nie jest szczególnie kusząca.

4. Odpowiadanie na SMS-y zajmuje wieki.

Całkiem możliwe, że po prostu nie jesteś typem osoby, która lubi pisać SMS-y. Jeśli jednak okaże się, że naprawdę podoba ci się czyjaś obecność, ale mimo to odpowiedz na jej wiadomość kilka dni później, to jest to znak.

SMS-y, podobnie jak każdy rodzaj komunikacji, to poważna sprawa. Decydowanie się na codzienne konwersje z pewnością zamieni się w coś większego. W ten sposób często tworzysz więzi, które trwają całe życie.

Trzymasz ludzi na dystans, ponieważ intymny związek może przynieść gorsze uczucia niż te, których doświadczasz z powodu jego braku.

5. Odrzucasz dyskusje o przyszłości.

Ilekroć twój partner próbuje rozmawiać o tym, gdzie relacje mogą Cię prowadzić, opuścić lub zmienić temat.Przeraża cię idea poważnego zobowiązania, a co jest poważniejszego niż plany na przyszłość?

Twój partner może mówić o małżeństwie, wspólnym mieszkaniu lub czymś tak pozornie prostym jak wakacje. Mimo to, to za daleko, abyś mógł się nad tym zastanawiać.

Entuzjazm związany z takimi planami może zostać zniszczony w jednej chwili. Tak więc, aby uniknąć rozczarowania, odmawiasz również doświadczania radości wyobraźni.

6. Kiedy mówisz o planach na przyszłość, nigdy nie wspominasz swojego partnera.

Czasami, kiedy rozmawiasz o przyszłości ze swoim romantycznym partnerem, nie wspominasz niczego, co dotyczy twojego związku.

Możesz mówić o swojej wymarzonej pracy lub domu, który tylko sobie wyobrażałeś, lub hipotetycznej rodzinie mieszkającej. Jednak twój partner jest całkowicie pominięty.

Niekoniecznie oznacza to, że nie chcesz zaangażowanego związku. Być może to twoje największe życzenie. Niemniej jednak spełnienie go przynosi niewyobrażalny dyskomfort, więc nawet go nie ujawniasz.

7. Trudno ci nawiązać więź.

Pozwalanie sobie na głębokie zainwestowanie w kogoś wiąże się z dużym ryzykiem.Aby uniknąć potencjalnych szkód emocjonalnych, masz tendencję do skłaniania się ku bardziej powierzchownym relacjom.

Być może szukasz ludzi z podobnymi życzeniami lub jesteś tym, który odrzuca wszelkie emocje. Oczywiście emocje często przychodzą nieproszone, ale to nie znaczy, że nie możesz udawać, że ich nie ma.

Nieważne, czy to emocjonalne represje, czy brak przywiązania do partnera, intymny związek praktycznie nie istnieje.

8. Często wątpisz w wybór partnera.

Ciągle poszukujesz wad swojego partnera?

Czy znajdujesz powody, by przekonać siebie, że po prostu nie są wystarczająco dobrzy?

Jeśli tak, przyczyną Twojego zachowania może nie być nieszczęśliwy związek .Możesz kwestionować swojego partnera, nawet jeśli uważasz, że jest nieskazitelny, ponieważ niekoniecznie o nim chodzi.

qué hacer cuando se siente hinchado

Jeśli przyjrzysz się swoim poprzednim relacjom i zauważysz ten sam wzór, problemem jest Twoja niezdolność do rozwiązania problemów z zaangażowaniem.

9. Szukasz jakiejkolwiek wymówki, by zakończyć związek.

Czy zawsze jesteś tą jedyną?zakończyć związek?

Czy znajdujesz nawet najgłupsze powody, aby to osiągnąć?

Oczywiście czasami nawet pozornie drobna rzecz może kryć za sobą większy problem, ale bądźmy szczerzy –

Jeśli jakoś zawsze znajdujesz wymówki, aby zakończyć związek, zwłaszcza gdy ma się rozwijać, rzadko robisz to, ponieważ naprawdę tego chcesz.

Decydując się na odejście przed poważnym zaangażowaniem, możesz uniknąć potencjalnej krzywdy.

10. Trudno ci wyznać swoją miłość.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że problemy z zaangażowaniem nie oznaczają, że nie jesteś w stanie czućprzywiązanie emocjonalne.

To może być najpotężniejsze uczucie, jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś, ale to nie znaczy, że jesteś gotowy na przyjęcie go z otwartymi ramionami.

Nic tak nie może zbliżyć Cię do partnera, jak wyznanie miłości. Właśnie dlatego decydujesz się cierpieć w ciszy.

Czasami jednak możesz zdecydować się wypowiedzieć te słowa. Chcesz uczciwości i czujesz się przygotowany na to, co może nadejść… to znaczy, dopóki nie nadejdzie.

11. Jeśli twój partner się zbliży, uciekasz.

Jeśli twój partner wykona jakikolwiek ruch, który sugeruje pragnienie większej intymności, natychmiast uciekasz. Albo je odrzucasz, albo decydujesz się zakończyć.

Możesz umierać z powodu tego, jak bardzo ich kochasz, ale zamiana uczuć w działanie nie wchodzi w rachubę.

Nie oznacza to, że nigdy nie odważysz się zbliżyć. Niektórzy ludzie doświadczają intymności u szczytu. Ale w pewnym momencieoni zawsze zdecydować się na wyjazd, bo boją się, co będzie dalej.

12. Szukasz ludzi niedostępnych emocjonalnie.

To naprawdę może być zbieg okoliczności, że wciąż zakochujesz się w niewłaściwych ludziach, którzy nigdy nie mogli dać ci tego, czego chcesz. Lub może to być po prostu wzór, który nieświadomie powtarzasz.

Twoja miłość nigdy nie jest odwzajemniona, ponieważ właśnie tego chcesz. Gdyby tak było, zostałbyś skamieniały. Wybierasz ludzi, z którymi nie możesz być, ponieważ wiesz, że będzieszskończyć sam.

Nie oznacza to, że twoja miłość jest mniej realna. Niemniej jednak pozwalasz, aby tak się stało, tylko po to, aby kontynuować wzór, który usuwa strach, ale nie pozostawia nic poza życiem pozbawionym pasji, której naprawdę pragniesz.

13. Unikasz osobistych rozmów.

Umożliwienie komuś dostępu do swoich wewnętrznych myśli i uczuć jest krokiem, na który rzadko jesteś przygotowany. Intymne rozmowy wymagają, abyś był swoim wrażliwym ja, to znaczy swoim prawdziwym ja.

W końcu, kiedy ktoś widzi twoją prawdziwą naturę, czy nie łączy cię to na całe życie?

Jesteś świadomy, że i dlatego jesteś taki niezdecydowany. Nie mogę ujawnić nic ale najbardziej błahe fakty i codzienne zdarzenia można powiedzieć nikomu.

Oczywiście każdy przypadek jest specyficzny i ktoś może rzeczywiście nie mieć problemu z ujawnieniem wszystkich aspektów swojej osobowości. Nie wszystkie znaki można zastosować w Twojej sytuacji.

14. Zawsze wysyłasz mieszane sygnały.

Jesteś osobą, która w jednej chwili jest zimna i bezlitosna, a w następnej ucieleśnieniem czułości.Nigdy nie istniejesz w jednym stałym stanie emocji.To jestzwiązek kolejki górskiejponieważ druga strona nigdy nie jest pewna, jakie są twoje prawdziwe pragnienia.

Budzisz zainteresowanie tylko po to, by zaraz potem zniknąć. Chociaż z pewnością są ludzie, którzy są skłonni do takich samolubnych czynów, najczęściej jest to oznaką lęku przed zaangażowaniem.

Zabawa z czyimiś uczuciami w ten sposób nie jest twoją prawdziwą motywacją. Po prostu nie jesteś w stanie w pełni zaangażować się w osobę, ale też nie jesteś w stanie od niej odejść.

15. Jesteś gotowy na sytuację.

Nie masz problemu z regularnym umawianiem się na randki lub wysyłaniem SMS-ów przez cały czas. Bycie całkowicie bezbronnym również nie stanowi problemu. Rozmawiasz o wszystkim swobodnie, bez przeszkód.

Mówiąc najprościej, cieszysz się każdą korzyścią, która niesie ze sobą związek, ale nie jesteś jeszcze do końca gotowy, aby ją rozpocząć.Lubisz być w sytuacji. Za każdym razem, gdy twój potencjalny partner próbuje zrobić coś oficjalnego, unikasz tego w każdy możliwy sposób.

Czujesz się komfortowo w takiej sytuacji, jaka jest i nie musisz umieszczać na niej żadnych etykiet. Przynajmniej tak sam siebie przekonujesz. Potajemnie podzielacie te same życzenia co druga osoba.

Dlaczego mam problemy z zobowiązaniami?

para kłócąca się na kanapie

Przyczyny problemów z zaangażowaniem są różne dla każdej osoby. Podczas gdy wiele osób nie do końca rozumie, skąd bierze się problem, inni doskonale to rozumieją.

Jeśli należysz do pierwszej grupy, w porządku. Nadszedł czas objawienia, więc zapnij pasy! Oto możliwe wyjaśnienia twojej walki:

1. Skrajna trauma z dzieciństwa.

Każdy ma inne traumatyczne przeżycia. Być może wydarzyło się to w twoim domu rodzinnym lub w dowolnym miejscu w twoim otoczeniu. Twoimi sprawcami mogli być członkowie Twojej rodziny lub dzieci, z którymi spędzałeś czas.

Tak czy inaczej, stałeś się blizną. Ktokolwiek cię skrzywdził, sprawił, że uwierzyłeś, że byłeś i zawsze będziesz niegodny.

Właśnie dlatego odrzucasz poważne postępy.Albo boisz się swojegopoczucie niegodnościnasili się lub nie wierzysz, że w ogóle zasługujesz na miłość.

2. Niedostępni rodzice w dzieciństwie.

Jeśli twoi rodzice byli nieobecni, gdy trzeba było je jak dziecko, które mogło spowodować skrajnyproblemy z zaufaniem.

W końcu, będąc wrażliwym stworzeniem, potrzebowałeś ich wsparcia, a oni ci go nie zapewnili. Nie można było na nich liczyć na pomoc. Trzeba było o siebie zadbać.

Kiedy patrzysz na to w ten sposób, twoje głęboko zakorzenione problemy z zaangażowaniem mają sens.

Twoje życie rodzinne nie było takie, jakie powinno być dla dziecka. Twoi główni opiekunowie opuścili cię emocjonalnie (może nawet fizycznie) i czujesz, że na zawsze będziesz opuszczony.

3. Skazane małżeństwo twoich rodziców.

Możliwe też, że ciągle byłeś świadkiem kłótni rodziców. Ich ciągłe, często głośne nieporozumienia ukształtowały twoje przekonanie, że związki po prostu nie mogą dać ci szczęścia.

Pomyśl o tym. Jesteś tylko dzieckiem i słyszysz, jak rodzice krzyczą na siebie. Wiesz, że pewnego dnia też dorośniesz i pomyślisz: No cóż, chyba tak będzie.

To, co widzisz, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie, jest tym, w co wierzysz. A zniszczenie naszych podstawowych przekonań może być boleśnie trudne.

4. Historia złych związków.

Być może, gdy spojrzysz wstecz na swoje życie, zobaczysz tylko romanse, które nie zakończyły się dobrze ani nie były dobre na początku. Ponieważ takie jest twoje doświadczenie, to naturalne, że jesteśniepewny relacji.

Jest to również trudne, jeśli ktoś, na kim ci bardzo zależało, w końcu cię odrzucił. Problemy z zaangażowaniem mogą się wtedy tylko nasilić.

Myślisz, że jeśli Twoja ukochana osoba, osoba, która naprawdę Cię poznała, nie zaakceptuje Cię, nikt nigdy Cię nie zaakceptuje.

Twoje problemy z samooceną zaczynają przeszkadzać w każdym połączeniu, które chcesz stworzyć. Trauma, którą przynoszą twoje przeszłe związki, po prostu nie pozwala ci iść dalej.

5. Idea romansu Hollywood.

Twoje problemy z zaangażowaniem mogą również wynikać z wielkiego romantycznego ideału, który jest obecnie pokazywany w filmach.Czekasz na nieskazitelnego mężczyznę lub kobietę, ponieważ Hollywood sprawiło, że uwierzyłeś, że istnieją.

Masz bardzowysokie standardyi dlatego odrzuć każdego, kto ich nie spełnia. Jeśli widzisz kogoś, kto ma choć odrobinę wad, nie chcesz mieć z nim nic wspólnego.

Jedyną osobą godną twojej akceptacji jest ta zdolnawspaniałe romantyczne gesty. Może to być ktoś, kto daje ci kwiaty lub poświęca wszystko dla twojej miłości.

Chcesz poezję albo nic.

Jak rozwiązać problemy z zobowiązaniami?

mężczyzna pociesza smutną kobietę

Musisz być wyczerpany pragnieniem intymności, ale odrzucasz ją za każdym razem, gdy do ciebie przychodzi. Nie do końca wiesz, jak pozbyć się strachu przed zakochaniem się, mimo że niczego więcej nie chcesz.

Patrzysz na inne pary, które są wzdrowe relacjei pomyśl o każdej okazji, którą przegapiłeś, ponieważ bałeś się jej nieprzewidywalności.

cómo sabes que estás embarazada

Czy kiedykolwiek będziesz w stanie łatwo doświadczyć tego, co robią inni? Jak to osiągasz?

Cóż, to ciężka praca, ale na pewno nie niemożliwa. Tak to się robi:

1. Zdrowa komunikacja.

Kiedy masz problemy z zaangażowaniem, może być naprawdę trudnokomunikuj swoje uczucia. Uświadom sobie, że brak komunikacji jest niezwykle toksycznym nawykiem w związku, który należy przezwyciężyć.

Nie uciekaj od swojego partnera. Powiedz im o tym wszystkim. Wyjaśnij, jak trudne jest dla ciebie bycie w poważnym związku. Jeśli jesteś naprawdę kompatybilny, zrozumieją.

Jeślipotrzebujesz czasu w samotnościżeby to rozgryźć, też im to powiedz. W końcu sukces związku zależy od szczerej komunikacji.

2. Terapia par.

Jeśli ty i twój partner nie jesteście w stanienapraw swój związekProblemy po prostu rozmawiając między sobą, zawsze jestterapia par.

Możesz czuć, że związek jest skazany na niepowodzenie, jeśli stałeś się tak zdesperowany. Ale prawda jest taka, że ​​oznacza to tylko, że kochacie się na tyle, aby pokonać każdą przeszkodę.

Pojedziesz do kogoś, kto stworzy dla Ciebie bezpieczną przestrzeń do wyrażania wszystkich swoichniepewnośćw. Bez względu na to, jak trudne może być, sytuacja nigdy nie jest beznadziejna.

3. Terapia indywidualna.

Być może nie masz jeszcze ochoty rozmawiać z partnerem o swoim lęku przed zaangażowaniem. Chcesz sobie z tym poradzić sam, ale nie idzie tak, jak planowałeś. Jeśli tak jest, pamiętaj, że zawsze możesz spróbować terapii indywidualnej.

Rozmowa ze specjalistą od zdrowia psychicznego, który udzieli Ci obiektywnej opinii na temat Twojego stanu ducha, może Ci naprawdę pomóc. Podstawowe przyczyny Twoich problemów z zaangażowaniem zostałyby określone, a tym samym bardzo łatwo je rozwiązać.

To naprawdę najlepszy sposób na osiągnięcie dobrego samopoczucia.

Jak umawiasz się z fobem od zobowiązań?

para siedząca na podłodze rozmawiająca

Umawianie się z kimś, kto ma problemy z zaangażowaniem, może być trudne, ale nie poddawaj się jeszcze. Ich odmowa nie zawsze oznacza, że ​​cię nie doceniają.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie możesz nawiązać z nimi relację, oto jak:

• Zachęć ich do komunikowania się z tobą.

• Staraj się nie spieszyć.

• Ucz się zrozumieć je lepiej.

• Nie obwiniaj ich za ich problemy.

Jeśli nawet po wypróbowaniu wszystkich tych rzeczy nadal nie można do nich dotrzeć, to główna czerwona flaga. Nawet jeśli są cudowną osobą,zdaj sobie sprawę, że nie możesz czekać w nieskończoność, aż ktoś zdecyduje się być z tobą. Pójść dalej.

PS Upewnij się, że rozróżniasz między fobem zaangażowania aktoś, kto nie chce związku.

Końcowe przemyślenia

mężczyźni pokazujący coś przez telefon swojej dziewczynie

Zasadniczo problemy z zaangażowaniem zwykle wynikają z jakiejś formy traumy z dzieciństwa, ale niekoniecznie. Możesz doznać głębokiej traumy w każdym wieku. Najważniejsze jest to, że prawie się z tym nie pogodzisz, więc zaczynasz obawiać się jakiegokolwiek zaangażowania.

Jeśli trudno jest przezwyciężyć problem, rozważ otwarcie się na kogoś, czy to przyjaciela, czy profesjonalistę.

To może być wyczerpujące i może wydawać się, że nigdy się nie skończy. Ale nie musi tak być. Sięgnij po kogoś i wykop całą traumę. Możesz wygrać tę bitwę.