Rozpoznawanie i rozumienie osoby unikającej miłości - Grudzień 2022

Rozpoznawanie i rozumienie osoby unikającej miłości

Czy wszyscy zachowujemy się tak samo, gdy jesteśmy w związku? Czy wszyscy ludzie kochają tak samo?

My nie. Wszyscy mamy różne style przywiązania, a niektórzy z nas mają styl unikania.Unikający miłości nie jest osobą, która ma tendencję do trzymania się z daleka od zaangażowania lub unikania poważnego związku z kimś, ponieważ lubi być singlem. Nie.

Niektórzy używają unikanie miłości jako ich ochrona. Ci ludzie boją się miłości, zranienia przez kogoś, kogo kochają.

Osoby z unikający zaburzenie osobowości są tak często źle rozumiane. Większość ludzi myśli, że osoba unikająca nie jest w stanie kogoś pokochać, ale niestety jest to powszechne nieporozumienie.Dlatego musimy najpierw porozmawiać o zrozumieniu osób unikających miłości i zobaczyć, dlaczego jest to tak ważne.

Zrozumienie unikającego miłości

kobieta w szarej kurtce stojąca otoczona trawą

Nie jest niemożliwe, aby osoba unikająca się zakochała. Po prostu unikają zakochania z kimś, a nawet gdy to się dzieje, starają się przekonać siebie, że jest inaczej i zapomnieć o swoich uczuciach.Nie dzieje się tak dlatego, że chcą cieszyć się życiem w pojedynkę przez jakiś czas lub dlatego, że lubią być sami; to tylko dlatego, że nie chcą zostać zranieni. Boją się, że ktoś, kogo kochają, złamie im serce.

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że w przeszłości mieli pewne negatywne doświadczenia, które pozostawiły ich w obawie przed otwarciem serca na kogoś, kto może ich kiedyś skrzywdzić.

Teoria przywiązania unikającego opisuje partnerów unikających jako ludzi, którzy cenią swoją niezależność.

Opisuje ich również jako ludzi, którzy czują się niekomfortowo w intymnym związku z powodu pewnych emocjonalnych urazów z przeszłości.

Większość ludzi porównałaby osobę unikającą z narcyzem, ale jest między nimi cienka granica.

Narcyz myśli tylko o sobie; najważniejsze jest zaspokojenie własnych potrzeb i własnego dobrego samopoczucia.

Partner unikający bardzo troszczy się o ukochaną osobę, nawet jeśli może się tak nie wydawać, ponieważ za wszelką cenę unika emocjonalnej intymności.

Narcyzom wygodnie jest mieć intymny związek, w przeciwieństwie do osób unikających. Unikający bać się pochłonięcie i uniemożliwia im łączenie się ze swoim partnerem na wyższy poziom .

Osoby unikające przyciągają ludzi z lękowym stylem przywiązania z powodu ich uzależnienia od miłości. Całkowicie się zatracają, gdy są w związku, a unikający wiedzą, jak to wykorzystać.

Osoby z lękowym stylem przywiązania tworzą współzależność ze swoim partnerem, ponieważ nie mają pewności siebie.

Staną się zależne od swojego partnera i zrobią wszystko, aby utrzymać związek.

Co powoduje styl unikania przywiązania?

que les gusta escuchar a los chicos

Strach przed emocjonalną intymnością jest największym lękiem wszystkich unikających; dlatego nie są w stanie utrzymać romantycznego związku.

To nie jest coś, z czym się rodzisz. Ludzie tworzą różne rodzaje stylów przywiązania w oparciu o pewne rzeczy i doświadczenia z własnego życia.

W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których ludzie unikają miłości, a oto niektóre z nich.

1. Doświadczenia z dzieciństwa

kobieta w bordowym szaliku siedząca na chodniku

Dzieci uczą się większości rzeczy od rodziców. Jeśli nie byłeś w stanie dostrzec zdrowych granic w związku swoich rodziców, pomyślisz, że tak powinien wyglądać zdrowy związek.

Niestety, pewnego dnia na własnej skórze przekonasz się, że się myliłeś. Doprowadzi cię to tylko do rozczarowania i będziesz bał się nawiązać nowy związek w przyszłości.

Gdybyś musiała codziennie słuchać, jak Twoi rodzice się kłócą, zdecydujesz, że najlepiej unikać miłości, ponieważ sprawia, że ​​ludzie są źli lub smutni.

Związek twoich rodziców ma ogromny wpływ na twoje życie i może być główną przyczyną:problemy z zaangażowaniempóźniej.

Jeśli było to niezdrowe i miało tylko negatywny wpływ na twoje dzieciństwo, pomyślisz, że lepiej nie przywiązywać się emocjonalnie do nikogo, niż cierpieć całe życie i tkwić w nieszczęśliwym małżeństwie.

2. Emocjonalna trauma z przeszłości

smutna kobieta siedząca w bibliotece

Jeśli w przeszłości zostałeś zraniony przez ukochaną osobę, to normalne, że będziesz bać się ponownego zranienia.

Może również sprawić, że unikniesz jakiegokolwiek emocjonalnego związku z kimś innym. Nadal nie rozwiązałeś niektórych swoich problemów z przeszłości i to zupełnie normalne, że wpływa to na twoje życie miłosne.

Jednak na szczęście można to rozwiązać. Potrzebujesz tylko trochę więcej czasu, aby wszystko wyklarować w swojej głowie.

Kiedy zdasz sobie sprawę, że powinieneś opuścić przeszłość i że nie powinieneś karać swojego nowego partnera za błędy swojego byłego, wszystko się zmieni i będziesz mógł mieć z kimś bliską relację.

3. Problemy z samooceną

kobieta w czerwonym swetrze siedząca na metalowej przepustce do bramy

secreción marrón durante el embarazo 6 semanas

Jeśli masz niską samoocenę, oznacza to, że uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobry. Może myślisz, że nie jesteś wystarczająco piękna lub wystarczająco przystojna.

Może myślisz, że nie jesteś wystarczająco mądry. Może myślisz, że nikt nigdy cię nie pokocha, bo na to nie zasługujesz.

Chodzi o to, że uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobry dla ukochanej osoby i boisz się łączyć z partnerem na głębszym poziomie.

4. Priorytetyzacja niewłaściwych rzeczy w życiu

kobieta z czerwoną szminką za pomocą srebrnego laptopa

Jest wielu ludzi, którzy stawiają pracę i karierę ponad wszystko w życiu. Jeśli jesteś pracoholikiem, może to być jedna z przyczyn Twojego unikającego stylu przywiązania.

Wkładasz dużo wysiłku, aby odnieść sukces w tym, co robisz i boisz się, że romantyczny związek może tylko odwracać uwagę od twoich celów.

Dlatego zaczynaszunikanie relacji za wszelką cenę. Twoja praca jest dla Ciebie najważniejsza i nie pozwalasz, aby coś w tym przeszkadzało.

5. Kwestie porzucenia

kobieta siedząca na brązowym krześle w pobliżu lustra

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z porzuceniem, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz cierpieć na zaburzenie osobowości unikającej.

Nie będziesz w stanie samodzielnie przezwyciężyć strachu przed porzuceniem i dojdziesz do wniosku, że lepiej trzymać się z daleka od związków, niż cały czas obawiać się, że ktoś Cię skrzywdzi i opuści.

6. Kwestie zaufania

kobieta stojąca w pobliżu czarno-szarego betonowego budynku

Jeśli masz problemy z zaufaniem, nie będziesz w stanie utrzymać z kimś zdrowych relacji. Twoje wątpliwości zniszczą twoje relacje.

Po pewnym czasie zaczniesz myśleć, że lepiej unikać wchodzenia w związek, ponieważ nie możesz znaleźć kogoś, kto udowodni Ci, że jest godny zaufania.

Uwielbiam cechy unikania

Jeśli uważasz, że twój partner może mieć unikający styl przywiązania, oto kilka cech osoby unikającej, które wyjaśnią ci sprawę.

1. Strach przed jakąkolwiek intymnością

smutna kobieta w niebieskiej koszuli siedząca na białym fotelu

Jeśli twój partner nie chce być z tobą intymnie, nie musi to oznaczać, że cię nie kocha; oznacza to, że boją się, że zmieni to twój związek.

Partner unikający boi się tej intymności emocjonalnej, ponieważ myśli, że to uczyni go bezbronnym i że możesz go użyć, by go zranić.

To normalne, że w jakiejś części twojego związku będziesz musiał dzielić się swoimi osobistymi uczuciami i zbliżyć się do swojego partnera, zwłaszcza jeśli jesteś w długotrwałym związku.

Jednak bez względu na to, jak bardzo osoba unikająca kocha swojego partnera, próbuje sabotować związek lub uciekać, gdy robi się gorąco, co uniemożliwia im utrzymanie związku.

2. Korzystanie z wielu technik dystansowania

kobieta w białej sukni i mężczyzna siedzący na ławce w pobliżu wody

Zrobią wszystko, aby uniknąć fizycznej bliskości. Nawet jeśli naprawdę kochają swojego partnera, nigdy nie powiedzą im tego bezpośrednio.

Będą próbowali odłożyć rozmowę o zrobieniu nowego kroku w związku (uczynienie go oficjalnym). W ten sposób skrzywdzili ukochaną osobę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Nigdy nie chcą rozmawiać o problemach, jakie mają w związku, ponieważ boją się, że doprowadzi to do konfliktu lub kłótni.

Odmawiają wchodzenia w konflikt ze swoim partnerem, ponieważ obawiają się, że mogą w ten sposób ujawnić niektóre ze swoich uczuć i myśli.

3. Wykazywanie cech narcystycznych

kobieta w dżinsowej kurtce oparta na mężczyźnie

Dlatego tak często porównuje się ich do narcyzów. Tak, są egocentryczni i lubią swoją niezależność, ale dbają też o innych.

Wydają się zimne, kiedy je spotykasz po raz pierwszy i dlatego niektórzy ludzie myślą, że są aroganccy, ale to nie musi być prawda. Wydają się takie tylko dlatego, że chcą trzymać innych z dala od nich.

Nie lubią pytać swojego partnera, ponieważ wiedzą, że zadadzą mu te same pytania i nie lubią mówić o sobie, zwłaszcza o swoich uczuciach.

Nie potrzebują ciągłych pochwał od partnera i nie chcą być podziwiani. Wręcz przeciwnie, sprawia to, że czują się niespokojni i nieśmiały, ponieważ nie są dobrzy w przyjmowaniu komplementów.

¿La lactancia materna hace que sus senos se caigan?

4. Wysyłanie mieszanych sygnałów

mężczyzna i kobieta siedzą na drewnianej ławce

Potrafią kogoś kochać, ale trudno będzie to przyznać przed samym sobą i dlatego mogą wysyłać mieszane sygnały do ​​swojego partnera.

Nie zrobią tego celowo. Są również zdezorientowani i mają mieszane uczucia. Nie chcą, aby partner zbytnio się do nich zbliżył, ale jednocześnie zakochali się w nich.

Dlatego spotykanie się z unikającą osobą może wydawać się, jakbyś spotykał się z dwiema różnymi osobami w tym samym czasie.

W jednej chwili pokażą ci, ile dla nich znaczysz, ale w następnej spróbują uciec i pokazać ci, że w ogóle nie dbają o ciebie.

5. Nie potrafię się otworzyć na to, jak się czują

kobieta w białej koszuli opierając się na kanapie

Boją się pokazać swoją wrażliwą stronę i otworzyć się przed partnerem na temat tego, jak się czują.

Trudno im wyrazić swoje uczucia, ponieważ myślą, że może dać ci pewną władzę nad nimi, jeśli powiedzą ci, co dokładnie do ciebie czują.

Nie chcą rozmawiać o swoich emocjach lub rzeczach, które ich niepokoją, ponieważ boją się Twojej reakcji. Boją się też, że gdy już dowiesz się, jak się z tobą czują, znudzisz się nimi i opuścisz ich.

6. Niepokój

smutna kobieta siedzi na kanapie w salonie

Ten styl przywiązania wpływa na ich zdrowie psychiczne. Nie wiedzą już, jak się zachowywać w otoczeniu swojego partnera i to sprawia, że ​​są niespokojni.

Mają silne uczucia do swojej ukochanej osoby, ale jednocześnie chcą uciec, zanim sprawy staną się poważne.

Wygląda na to, że nie mogą się zdecydować. Nie mogą uciec, ale ich styl przywiązania również nie pozwala im zostać.

Jak radzić sobie z osobą unikającą miłości

Słyszałeś już dobrą wiadomość, że przy odrobinie wysiłku można utrzymać relację z partnerem unikającym.

Teraz to zależy od Ciebie. Zdecyduj, czy naprawdę zależy ci na nich tak bardzo, aby walczyć o swój związek. Jeśli to zrobisz, w ten sposób możesz uratować swój związek.

1. Komunikuj się więcej

kobieta rozmawia z mężczyzną siedząc w pobliżu wody

Zdrowa komunikacja to jedyny sposób, w jaki możesz do nich dotrzeć. Nie są w stanie otworzyć się na ciebie emocjonalnie, ale powinieneś otworzyć się przed nimi na rzeczy w ich zachowaniu, które ci przeszkadzają.

Najpierw musisz zdobyć ich zaufanie, aby mogli się przed Tobą otworzyć. Po pewnym czasie pójdą za twoim przykładem i porozmawiają z tobą o swoich emocjach.

Musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż zrozumieją, że jesteś godny zaufania. A kiedy się przed tobą otworzą, nie mów im, że nie zgadzasz się z niektórymi ich nawykami i tym, jak powinny się zmienić.

Powinieneś tylko ich słuchać. Do tego czasu zdadzą sobie sprawę, że muszą zmienić swoje zachowanie, aby uratować związek.

2. Nie bądź zbyt wytrwały

kobieta siedząca na skale patrząca na góry

Nie goń ich. Nie próbuj zmuszać ich do niczego, ponieważ nie lubią, gdy ktoś im mówi, co mają robić. Cenią sobie niezależność bardziej niż cokolwiek innego, pamiętasz?

Daj im czas. Zobaczą, jak bardzo starasz się, aby twój związek działał i czy twoje uczucia są szczere. To jedyna rzecz, która może sprawić, że się zmienią.

3. Daj im przestrzeń i czas

kobieta siedząca na trawie podczas złotej godziny

Jestem pewien, że poproszą o więcej miejsca i czasu, ponieważ boją się, że ktokolwiek się do nich zbliży, więc szanuj to. W międzyczasie możesz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Nie myśl o tym za dużo.

Nie proszą o czas i przestrzeń, ponieważ potrzebują go do myślenia o przyszłości twojego związku. Innymi słowy, nie zerwą z tobą, nie musisz się tym martwić.

Cała randka jest dla nich prawdopodobnie nowa i to normalne, że potrzebują więcej czasu na przetworzenie swoich uczuć.

4. Szanuj ich różnice

kobieta w kapeluszu i mężczyzna przytulający się w polu

Wszyscy mamy swoje różnice i to sprawia, że ​​każdy związek jest zabawny. Nie musisz próbować zmieniać tych rzeczy. Musisz zaakceptować te różnice. To sprawi, że oboje będziecie ciężej pracować dla swojego związku.

como se si mi esposo me ama

Wzmocni twoją więź. Musisz tylko nauczyć się radzić sobie z tymi różnicami w zdrowy sposób. Oboje musicie być gotowi na kompromis.

5. Obniż swoje oczekiwania

mężczyzna i kobieta siedzący na skale, patrzący na jezioro

Jeśli wiesz, że spotykasz się z unikającym, nie powinieneś mieć wielkich oczekiwań, przynajmniej na początku związku.

Będziesz rozczarowany, ponieważ unikający partnerzy potrzebują więcej czasu niż inni, aby nawiązać głębsze emocjonalne więzi ze swoim partnerem.

Nigdy nie pokażą ci, że mają do ciebie uczucia, chyba że przekonasz ich, że na to zasługujesz. Swoimi działaniami musisz pokazać, że zasługujesz na ich miłość i przywiązanie.

6. Nie stawiaj im ultimatum

uśmiechnięta kobieta nawiązująca kontakt wzrokowy z mężczyzną podczas siedzenia na zewnątrz

Ultimatum typu: Jeśli się nie zmienisz, zostawię cię, nie pracuj z nimi. Zapomnij o nich, bo nic z nimi nie osiągniesz.

To tylko pogorszy sytuację, ponieważ są uparci. To tylko sprawiłoby, że chcieliby z tobą skończyć.

7. Wyznacz zdrowe granice

kobieta i mężczyzna rozmawiają siedząc w pobliżu wody

Trzeba też dbać o siebie i swoje potrzeby. Jeśli coś Ci się nie podoba, musisz porozmawiać ze swoim partnerem i ustalić pewne granice w sprawach, które Cię niepokoją.

Może im się to nie podobać, ale to nie twój problem. Ustalenie pewnych granic i granic to sposób, w jaki uchronisz się przed zranieniem.

8. W razie potrzeby zasięgnij profesjonalnej pomocy

mężczyzna rozmawia z kobietą siedząc na krześle

Unikanie emocjonalnej bliskości z drugą osobą jest zaburzeniem osobowości i to jest fakt. Czasami, bez względu na to, jak bardzo staracie się zarówno ty, jak i twój partner, nie możesz sobie z tym poradzić sam.

Zawsze możesz uzyskać pomoc od specjalisty zdrowia psychicznego. Doradzą ci, co powinieneś zrobić dalej i jak możesz nauczyć się żyć z takim stylem przywiązania .

Czy osoba unikająca miłości może się zmienić?

Oczywiście, że mogą. Wszyscy możemy zmienić niektóre rzeczy dla osoby, którą naprawdę kochamy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się całkowicie zmienić dla naszego kochany .

Nigdy nie powinieneś rezygnować z tego, kim jesteś całkowicie dla kogoś innego. Twoja tożsamość jest tym, kim jesteś i to odróżnia cię od wszystkich innych.

Nigdy nie powinieneś tego zmieniać, bez względu na to, jak silne są twoje uczucia do osoby, która chce, abyś się zmienił.

Możesz naprawdę mieć niesamowity związek z osobą, która unika miłości, ale musisz być gotowy, aby włożyć trochę wysiłku w ten związek.

Trzeba im dać trochę miejsca i uzbroić się w cierpliwość .To wszystko pewnego dnia się opłaci i będziesz zadowolony, że walczyłeś o utrzymanie w swoim życiu partnera unikającego.

Rozpoznawanie i rozumienie osoby unikającej miłości