Wszystko, co musisz wiedzieć o niepewności w związku - Marzec 2023

Wszystko, co musisz wiedzieć o niepewności w związku

Prawie wszystkie pary muszą radzić sobie z niepewnością w związku.

Czasami rujnuje niektóre relacje; jednak są też pary, którym udaje się to przezwyciężyć i wzmocnić swój związek.Przyznać,wszyscy czasami czujemy się niepewnie, gdy jesteśmy w romantycznym związkuale to nie musi być coś złego.

Czasami dzieje się tak tylko dlatego, że boimy się, że możemy stracić osobę, którą kochamy.

Jeśli twoja miłość jest prawdziwa i oboje chcecie dołożyć starań, aby być w zdrowym związku, bez poczucia niepewności, razem będziecie w stanie z tym walczyć i wygracie tę bitwę.Niepewność w związku zwykle pojawia się na początku nowego związku, ponieważ nie znasz się dobrze i nie miałeś jeszcze czasu, aby zbudować między sobą zaufanie.

Chodzi o to, że te niepewności nie mogą prowadzić do niczego dobrego.

Zaszkodzą twojemu związkowi, a także pozostawią pewne konsekwencje dla twojego zdrowia psychicznego i przyszłych relacji.Większość ekspertów ds. związków zgadza się, że niepewność w związku może powoli niszczyć pary.

Wszystkie te negatywne myśli mogą zrujnować nawet najgłębszą i najsilniejszą więź między dwojgiem ludzi.

Co powoduje niepewność w związku?

Zanim zaczniesz mówić o jakichkolwiek rozwiązaniach, aby rozwiązać ten problem, musisz najpierw dotrzeć do głównej przyczyny.Oto niektóre z najczęstszych przyczyn niepewności w związkach.

Słaba pewność siebie

niepewna kobieta siedząca na huśtawce w parku głęboko myśląca

Jeśli masz problemy z samooceną i często doświadczasz zwątpienia w siebie, jesteś lub w końcu staniesz się osobą niepewną siebie.

imagenes de peinados para caras redondas

Oznacza to, że prawdopodobnie będziesz musiał radzić sobie z tym samym poczuciem niepewności w romantycznych związkach.

Jeśli uważasz, że nie jesteś wystarczająco dobry lub niegodny miłości, pomyślisz, że inni podzielają tę samą opinię o tobie.

Musisz pracować nad swoim wizerunkiem i budować poczucie własnej wartości, nie tylko dla dobra swojego związku, ale także dla swojego dobrego samopoczucia.

Emocjonalne blizny z przeszłego związku

smutna kobieta płacze siedząca schowana w stopach na podłodze

Faktem jest, że wszyscy mamy jakiś emocjonalny bagaż z przeszłości, który nie pozwala nam iść dalej i cieszyć się naszym nowym związkiem.

Kiedy jedna osoba bardzo cię zrani, zaczynasz myśleć o tym, jak zrobią to wszyscy inni i nigdy nie możesz w pełni zaangażować się w kogoś nowego.

Pozostawia cię z wieloma niepewnościami, które tylko stoją na drodze do twojego prawdziwego szczęścia.

Jednak musisz być silny i zapomnieć o wszystkim raz na zawsze i zostawić to wszystko w przeszłości, ponieważ tak naprawdę należy.

Twoje uczucia nie są jednakowo odwzajemnione

smutny widok smutnej, zamyślonej kobiety na balkonie z kawą o zachodzie słońca

Jeśli czujesz, że twój obecny partner nie kocha cię w taki sam sposób, w jaki ty go kochasz, zaczniesz kwestionować siebie i swój związek, a pytania te sprawią, że poczujesz się z nimi niepewnie.

Spróbujesz dowiedzieć się, gdzie leży problem i dlaczego nie mogą odwzajemnić twoich uczuć.

Zniszczy to twoją pewność siebie, ponieważ prawdopodobnie zaczniesz myśleć o tym, jak możesz być prawdziwym problemem i jak nie jesteś wystarczająco dobry dla swojego partnera.

Niepewność osobista

portret zdenerwowanej kobiety cierpiącej na osobności

Czy masz jakieś osobiste niepewność lub obawy? Czy jesteś zbyt zazdrosny, a może boisz się odrzucenia lub samotności?

Faktem jest, że twoja własna niepewność może być główną przyczyną niepewności w twoim związku.

Aby je przezwyciężyć, musisz najpierw popracować nad sobą, znajdując źródłową przyczynę własnych niepewności, a następnie je rozwiązać.

Różne style załączników

niezadowolona para ma problem z małżeństwem siedząc na łóżku

Istnieją cztery różne typy stylów przywiązania i wszystkie rozwijają się we wczesnym dzieciństwie.

Osoby z bezpiecznym stylem przywiązania będą bardziej zrelaksowane, gdy będą w romantycznym związku.

Będą wiedzieć, jak pozwolić sobie na doświadczanie swoich uczuć i nie będą mieli problemu z całkowitym zaufaniem partnerowi.

Wręcz przeciwnie, osoby z lękowym i niepewnym stylem przywiązania nie pozwolą partnerowi zbytnio się do nich zbliżyć, a z powodu własnych problemów i niepewności nie będą tak wspierające lub ufne wobec swojego partnera.

Zazdrość

zazdrosna kobieta patrząca na swojego męża wysyłającego SMS-y w łóżku

Jeśli z natury jesteś osobą zazdrosną, zatrzymaj się tutaj, ponieważ prawdopodobnie jest to główna przyczyna problemów z poczuciem niepewności w związku.

Pierwszy raz, kiedy zaczynasz porównywać się do byłego partnera, przyjaciół lub współpracowników i zaczynasz być o nich zazdrosny, to moment, w którym od razu poczujesz się niepewny i zagrożony w swoim związku.

Przeszła trauma

zamyślona kobieta w biurze trzymająca okulary odwracająca wzrok

Jeśli doznałeś traumy w dzieciństwie w związku z życiem miłosnym swoich rodziców, prawdopodobnie pozostaniesz z pewną niepewnością w odniesieniu do relacji i więzi z innymi ludźmi.

Oglądanie relacji naszych rodziców jest wtedy, gdy tworzymy nasze pierwsze szablony relacji i wszyscy traktujemy tę więź jako nasz wzór do naśladowania.

Gdyby to nie był tak dobry i pełen miłości związek, rozwiniemy pewne niepewności dotyczące naszego przyszłego życia miłosnego.

Oznaki niepewności w związku

Poczucie niepewności w związku może być destrukcyjne dla obojga partnerów na wiele sposobów, a oto kilka znaków, które wyraźnie wskazują, jak wpływa to na was dwoje.

Nie możesz całkowicie zaufać swojemu partnerowi

młoda zazdrosna kobieta zerka na telefon kobiety

Bez względu na to, co robią lub jak bardzo pokazują, że są godni zaufania, po prostu nie możesz w pełni otworzyć swojego serca i im zaufać.

W twoim związku jest coś nie tak, co powoduje tę nieufność i musisz po prostu dotrzeć do sedna sprawy.

Dopóki nie dasz im szansy i nie zaczniesz im ufać, oboje poczujecie niepewność w swoim związku.

Ciągłe porównywanie się do byłych partnerów

zamyślona smutna kobieta siedzi na łóżku, martwiąc się i intensywnie myśląc

To jest prawdopodobnie coś, czego też nienawidzisz, ale po prostu nie możesz się powstrzymać od ciągłego porównywania się do ich byłych.

Może się to jednak źle dla ciebie skończyć, ponieważ niektóre z tych dziewczyn mogą być lepsze od ciebie w pewnych rzeczach lub ładniejsze, więc może to spowodować pewne niepewność po twojej stronie.

Porównywanie się z ich byłymi to tylko marnowanie czasu, ponieważ nic z tego nie uzyskasz.

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś piękniejszy lub bardziej inteligentny od Ciebie, ale Twój partner mimo wszystko Cię wybrał i tylko o tym powinnaś myśleć.

Ciągle szukam walidacji od swojego partnera

młoda para zamyślona w domu pijąca kawę siedząca na kanapie

Czy czujesz, że musisz zapytać partnera o opinię lub aprobatę dla wszystkiego, co robisz przez cały czas?

Cóż, to na pewno nie jesteś wzdrowa relacja.

Ta ciągła potrzeba aprobaty sabotuje i szkodzi twojemu związkowi na wiele sposobów.

Prawdopodobnie robisz to, ponieważ boisz się odrzucenia przez ukochaną osobę lub po prostu chcesz być zaakceptowany, a twoja niepewność sprawia, że ​​myślisz, że to niemożliwe.

Jednak ciągłe poszukiwanie walidacji może odebrać twoją własną tożsamość w związku, prawdziwego ciebie, a cały sens bycia w jednym polega na zaakceptowaniu przez naszego partnera takimi, jakimi jesteśmy.

Szpiegujesz ich telefon

kobieta węsząca na smartfonie obok śpiącego męża w łóżku

Jeśli cały czas sprawdzasz media społecznościowe swojego partnera lub wykorzystujesz każdą okazję, gdy wychodzi z pokoju, by podsłuchiwać jego telefon, to zdecydowanie znak, że masz do czynienia z wątpliwościami i niepewnością w swoim związku.

Musisz nauczyć się bardziej ufać swojemu partnerowi.

Nie szukaj dowodów zdrady, jeśli nie dają ci powodów, by wątpić w ich wierność.

Tego rodzaju niepewność w związku może tylko sprawić, że stracisz ukochaną osobę.

Jeśli uważasz, że twoje wątpliwości są uzasadnione, nie śledź ich w mediach społecznościowych ani nie próbuj dowiedzieć się prawdy przez telefon, a zamiast tego usiądź z nimi i otwarcie rozmawiaj o tych kwestiach.

cosas sexys que hacer por mi hombre

Stałeś się zbyt emocjonalnie zależny od swojego partnera

zamyślony uczeń siedzący na trawie obok jest książką

To bardzo potężny niszczyciel pewności siebie.

Ta emocjonalna zależność może ułatwić ci zatracenie się w związku i całkowite wyczerpanie.

Prawdopodobnie dzieje się tak, ponieważ we wczesnych latach stworzyłeś tak niepewny styl przywiązania i zbyt trudno jest go zmienić.

como saber si mi esposo aun me ama

Miłość własna stała się dla ciebie rzadka

zamyślona kobieta wyleguje się na kanapie z ręką na policzku

To tak jak z tobą, twoja ukochana osoba jest jedyną żywą osobą. Nawet nie myślisz o innych ludziach, więc nie myślisz też o sobie.

Trzeba jednak pamiętać, jak ważna jest miłość własna. Jeśli nie kochasz siebie lub nie wierzysz w siebie z powodu swojej niepewności, jak możesz oczekiwać, że ktoś inny to zrobi?

Stałeś się niezwykle wrażliwy

widok z boku z bliska fotografia kobiety patrzącej przez okno

Twoja niepewność może sprawić, że będziesz wątpić w siebie i kwestionować swoją samoocenę, co może sprawić, że będziesz zbyt wrażliwy.

Możesz zacząć myśleć o tym, jak niegodny jesteś miłości, a wszystko, co powie twój partner, zostanie przez ciebie inaczej zinterpretowane.

Zawsze unikasz konfrontacji ze swoim partnerem

młoda para w kawiarni nie rozmawia ze sobą z mężczyzną przy telefonie

Czy boisz się konfrontacji z partnerem w niektórych kwestiach, ponieważ uważasz, że może to doprowadzić do końca twojego związku?

Czy uważasz, że odpuszczenie jest mniej bolesnym wyborem?

Musisz od czasu do czasu otworzyć się na swojego partnera i porozmawiać o tym, jak się czujesz, o rzeczach, które cię niepokoją i o swoich niepewnościach.

W przeciwnym razie będziesz tylko tłumić swoje emocje i pewnego dnia, kiedy wszystkie wyjdą na powierzchnię, stanie się to prawdziwym problemem.

Zobacz też: To Twoja największa niepewność według Twojego znaku zodiaku

Jak przezwyciężyć niepewność w związku?

Teraz najważniejsze pytanie – jak walczyć z niepewnością w związku?

Jak radzić sobie z niepewnościami w związku i skutecznie je rozwiązywać?

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i uratuj swój związek przed tymi głupimi niepewnościami w związku.

Pracuj nad swoją samooceną

kobieta w codziennych ubraniach siedząca przy biurowym stole

Aby naprawić niepewność w związku, musisz najpierw zbudować poczucie własnej wartości i poradzić sobie z własną niepewnością.

Musisz znać swoją wartość, a słaba samoocena ci na to nie pozwoli. Jeśli nie podoba ci się twój obraz siebie, natychmiast zacznij go zmieniać.

Tylko wtedy, gdy poprawisz swoją pewność siebie, będziesz w stanie skonfrontować się z poczuciem niepewności w swoim związku.

Uwierz w siebie

para zakochana w serii świateł wokół nich podczas złotej godziny

Faktem jest, że wszyscy mamy pewne osobiste niepewność, które są również odzwierciedlone w naszym związku, ale wszyscy musimy znaleźć zdrowy sposób na radzenie sobie z nimi.

Miej wiarę w swój związek.Daj swojemu partnerowi szansę udowodnienia, że ​​jest godny zaufania, zanim zaczniesz być niepewny lub w niego wątpić.

Pozbądź się wszystkich negatywnych doświadczeń z przeszłości

uśmiechnięta kobieta na zewnątrz, patrząca w górę zimą

Twój obecny partner nie powinien cierpieć z powodu twoich bolesnych doświadczeń z przeszłości. To po prostu niesprawiedliwe wobec tej osoby.

Jeśli coś ci się stało w przeszłości, jeśli ktoś cię skrzywdził, nie pozwól sobie na wprowadzenie tych niepewności do nowego związku.

Czasami odpuszczenie jest naprawdę najlepszą lub jedyną opcją, jaką mamy, a także powinniśmy zostawić za sobą przeszłość i znaleźć sposób na radowanie się w przyszłości.

Daj trochę miejsca zarówno Tobie, jak i Twojemu partnerowi

kobieta na plaży rozkłada ręce w stronę morza, a nad nią przelatuje kilka ptaków

Nawet jeśli masz jakieś drobne niepewności w swoim związku, nie możesz próbować kontrolować swojego partnera ani być z nim przez cały czas. Nie jest to sposób na uratowanie swojego związku.

Musisz dać swojemu partnerowi trochę przestrzeni, ponieważ tego potrzebuje i chociaż może ci się to teraz nie wydawać, ty też tego potrzebujesz.

Wszyscy musimy od czasu do czasu zostać sami, aby naładować baterie i poświęcić się niektórym własnym interesom i to jest w porządku.

Nie myśl, że to osłabi twój związek; wręcz przeciwnie, sprawi, że będzie silniejszy i zdrowszy.

Przypomnij sobie, dlaczego w ogóle się w nich zakochałeś

zakochana kobieta z opaloną skórą i ładną buzią

W jakiś sposób to normalne, że masz poczucie niepewności na początku związku, ponieważ nie miałeś jeszcze czasu, aby się poznać i zaufać sobie nawzajem.

Jeśli jednak masz niepewność w swoim związku po dłuższej znajomości, może to stanowić problem.

Przed znalezieniem podstawowej przyczyny tych niepewności, powinieneś najpierw przypomnieć sobie, co sprawiło, że zakochałeś się w swoim partnerze.

Przypomnij sobie o wszystkich przeszkodach, które musiałeś pokonać, aby być tam, gdzie jesteś teraz.

Nie pozwól, aby te problemy zrujnowały lub zniszczyły Twój związek.

Byłeś ze swoim partnerem tak długo, ponieważ mu ufasz, więc pomyśl o tych niepewnościach jako o kilku kolejnych przeszkodach, które będziesz musiał pokonać i wspólnie rozwiązać, aby dalej być szczęśliwym i zakochanym.

Zdrowa i uczciwa komunikacja to najlepsze lekarstwo na przezwyciężenie wszystkich problemów

para ma poważne rozmowy przy stole w jadalni

Najlepszą radą, jaką ktokolwiek może ci udzielić, aby przezwyciężyć niepewność w związku, jest bycie szczerym ze swoim partnerem i regularna komunikacja.

Zawsze musisz czuć się swobodnie, aby otworzyć się przed partnerem na temat swoich uczuć i wszystkich rzeczy, które cię niepokoją.

Nigdy nie myśl, że rozmawianie o tych kwestiach może odstraszyć twojego partnera lub zaszkodzić twojemu związkowi.

Odcinając się może. Trzymanie rzeczy w butelce będzie.

Ucisz swojego najgorszego wroga — swojego wewnętrznego krytyka

kobieta z zamkniętymi oczami myśli głęboko w domu z domem w pobliżu zbiornika wodnego

Jeśli chodzi o poczucie niepewności, twoim największym wrogiem jest zdecydowanie twój wewnętrzny krytyk.

Musisz znaleźć sposób, by uciszyć ten irytujący głos, który ciągle ci mówi, że nie jesteś wystarczająco dobry lub że twój związek nie jest.

Daj sobie przerwę od całej tej negatywności dzięki mocy współczucia dla siebie.

O ile musisz pokazać swojemu partnerowi zrozumienie, musisz również być wyrozumiały i delikatny dla siebie.

Wszyscy mamy pewne wady, które budzą naszą niepewność, ale musimy też nauczyć się radzić sobie z nimi i akceptować wszystkie nasze niedoskonałości, ponieważ w końcu są one również częścią nas.

Zrób coś, co sprawi, że twój umysł będzie zajęty, abyś nie myślał o tych niepewnościach.

cuando renunciar al matrimonio

Spróbuj medytacji lub jogi, ponieważ istnieje kilka świetnych technik relaksujących zarówno umysł, jak i duszę.

Twoja niepewność może doprowadzić Cię do wypalenia, ale przy odrobinie dbania o siebie każdego dnia możesz łatwo tego uniknąć.

Zorganizuj dla siebie bramę wellness i korzystaj z niej częściej, bo naprawdę na to zasługujesz.

Nigdy nie porównuj siebie ani swoich relacji z innymi

zrelaksowana para rozmawiająca przy kawie na kanapie w salonie

Związek nie jest konkurencją, nie jest grą i nie ma tam ani przegranych, ani zwycięzców. Jeśli ciągle porównujesz się do byłych partnerów, po prostu marnujesz swój czas.

W rzeczywistości jest dość toksyczny. Zawsze będziesz czuć się lepszy lub gorszy od kogoś innego, a to tylko sprawi, że będziesz źle myślał o sobie i obudzisz pewne niepewności w swoim związku.

Pracuj nad swoim związkiem, nie po to, aby inni widzieli Cię jako szczęśliwą i odnoszącą sukcesy parę, ale dla siebie i swojej ukochanej osoby.

Owinąć

uśmiechnięta kobieta stojąca na środku pola pszenicy, ubrana w białą sukienkę

Niepewność w związku jest całkiem normalna i powszechna, nawet jeśli miłość jest silna i szczera.

Ważne jest, jak sobie z nimi radzimy i nie dopuścić do zrujnowania naszego związku.

Ta niepewność prowadzi do negatywnych myśli, a później do negatywnych działań, które mogą rzeczywiście zaszkodzić twojemu związkowi.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zapomnieć o wszystkich złych doświadczeniach z przeszłości, które mogą powodować poczucie niepewności w twoim związku.

Czasami niewielka niepewność jest naprawdę dobra, ponieważ może wzmocnić więź między tobą a twoim partnerem i sprawić, że będziesz pracował jeszcze ciężej dla swojego związku.

Nie pozwól jednak odepchnąć osoby, którą kochasz.