Jak brak uczuć rujnuje relacje (+ jak odzyskać)

Jak brak uczuć rujnuje relacje (+ jak odzyskać)

Intymność jest niezbędna w każdym zdrowym związku. Niemniej jednak nie jest niczym niezwykłym widzieć pary, które zmagają się z brakiem uczucia w swoich romansach.Jeśli masz do czynienia z tym, wiesz, jak to jest pragnąć fizycznej bliskości od osoby śpiącej obok ciebie. Ironiczne, prawda? Cóż, jest to również niszczycielskie i może być katastrofalne.

Dlaczego więc brak uczucia pojawia się nawet w pozornie kochających się związkach? Jak to na Ciebie wpływa, a co najważniejsze, co można z tym zrobić?Co kryje się za brakiem uczucia i intymnością w związku?

Kiedy przytulanie, pocałunki i uściski zniknęły z twojego romansu? Kiedy ty i twoja SO przestaliście razem spać? Najważniejsze: dlaczego tak się stało?

Czasami jesteś kochany w języku, którego nie rozumiesz

mężczyzna obejmujący kobietę od tyłu, stojąc na tarasie i patrząc na miasto

Wyjaśnijmy jedno: różni ludzie potrzebują różnych poziomów uczucia, aby funkcjonować. Wszystko zależy od twojego języka miłości.Jestem pewien, że wiesz dokładnie, o czym mówię. Cóż, jednym z tych pięciu języków miłości jest dotyk fizyczny. Są to ludzie, którzy wolą używać komunikacji niewerbalnej do wyrażania swoich uczuć, zamiast dosłownie mówić „kocham cię”.

Nie powiedzą ci od razu, że się o ciebie troszczą. Nie napiszą ci miłosnych wierszy ani nie rzucą ci od czasu do czasu romantycznej niespodzianki.

Ale wykorzystają każdą okazję, aby dotknąć ukochanej osoby, trzymać ją za rękę podczas rozmowy, przytulić lub pocałować podczas przechodzenia.Ci ludzie mają potrzebę ciągłego przebywania blisko osoby, którą kochają. Ta bliskość daje im bezpieczeństwo, komfort i satysfakcję.

Nie ma problemu, gdy znajdziesz partnera, który ma taką samą ochotę na całowanie, przytulanie i stosunek. Ale co się dzieje, gdy dwoje ludzi, którzy okazują miłość na zupełnie inne sposoby, kończy razem?

Co jeśli twój partner jest introwertykiem? A jeśli okazywanie fizycznego uczucia oznacza wyjście z jego strefy komfortu?

A co, jeśli twoje założenie, że cię nie kochają, jest dezinformacją? Więc zanim oskarżysz partnera o obojętność, weź pod uwagę tę możliwość.

Na początek uważnie obserwuj ich zachowanie. Czy wyrażają miłość do Ciebie w innych językach?

Może wolą komplementować lub kupować prezenty. Może lubią spędzać z tobą czas lub wyrażać swoją bezwarunkową miłość, wyświadczając ci małe, codzienne przysługi.

Jeżeli o to chodzi,nie ma wątpliwości: ty i twój partner nie mówicie tym samym językiem miłości. Nawet jeśli samo uświadomienie sobie nie rozwiąże w magiczny sposób twojego problemu, wiesz, z czym masz do czynienia.

Poza tym to dopiero początek, prawda?

Najgorszy rodzaj dystansu to dystans emocjonalny

niezadowolona kobieta siedzi na łóżku, podczas gdy jej mąż śpi

Osoby nadające na podobnych falach nie mają problemówutrzymywanie relacji na odległośćpomimo wszystkich mil między nimi. Ale co z tymi, którzy siedzą obok siebie, ale nigdy nie byli bardziej odlegli?

To jest dokładnie to, co dzieje się z tobą i twoją drugą połówką. Są fizycznie obecne w twoim życiu, ale prawda jest taka, że ​​nie możesz naprawdę poczuć ich obecności.

To tak, jakby zniknęła wasza więź. Ktoś lub coś przeciął sznury, a teraz jesteś: dwoje nieznajomych, którzy budzą się obok siebie.

Dobrze,brak fizycznego dotyku, z którym obecnie się zmagasz, to nic innego jak bezpośrednia konsekwencja tego emocjonalnego dystansu. Przez lata oddalaliście się od siebie.

Jest to coś, z czym spotyka się wiele par w pewnym momencie ich związku.Nie wiesz, kiedy i jak to się stało, ale przyznajesz, że czujesz się emocjonalnie odłączony od partnera.

To tak, jakby żadne z was nie było mentalnie ani emocjonalnie obecne w związku. Twoje myśli i serce wędrują gdzie indziej, jak najdalej od Twojej drugiej połówki.

Kiedy tak się dzieje, sama próba fizycznej bliskości wywołuje u ciebie mdłości lub przynajmniej sprawia, że ​​czujesz się niekomfortowo.

Dotyk twojego SO kiedyś przynosił ulgę po długim dniu, a teraz trudno ci zasnąć obok nich, nie mówiąc już o czymś więcej.

Niestety dla niektórych par jest to koniec ich romantycznego związku. Przestali się kochać, a to tylko znak, że czas się rozstać.

Z drugiej strony niektórzy postrzegają to tylko jako kryzys. Postanawiają z tym walczyć i wkładają cały swój wysiłek w przywrócenie utraconej intymności.

Musisz się zastanawiać, które podejście jest właściwe. Czy warto ratować związek po osiągnięciu tego punktu?

Cóż, nikt nie może dać Ci odpowiedzi na to pytanie – wybór zawsze należy do Ciebie.

¿Cómo es una mujer de 48 años?

POWIĄZANE: 10 oznak, że nie wkłada wystarczająco dużo wysiłku w twój związek

Nawet najsilniejsze uczucia wygasają, gdy są ignorowane i przyjmowane za pewnik

mężczyzna i kobieta korzystający ze smartfonów w domu siedzą osobno miejsca

Innym powodem ukrytym za tą sytuacją w twoim związku jest rutyna, w którą wpadłeś z chłopakiem lub dziewczyną.

Byliście razem od wieków i jakoś po drodze przestaliście pielęgnować związek. To tak, jakbyś zapomniał, że trzeba go podlewać i karmić tak, jakby był człowiekiem.

Twoja miłość wciąż nie zniknęła, ale zdecydowanie jest na ścieżce zniszczenia. Przez lata nikt nigdy nie robił niczego, aby utrzymać go przy życiu, a teraz musisz radzić sobie z ruinami tego, co kiedyś było wielką miłością.

Brzmi znajomo, prawda? Dobrze,jest to dość powszechna sytuacja w przypadku długotrwałych par w zaangażowanych związkach.

Najważniejsze jest to, że zaczęliście się brać za pewnik. Faza zalotów już dawno minęła; nie ma już randek i przekonywania się nawzajem.

Więc przestałeś. Przestałeś komplementować, zwracać uwagę i okazywać uczucia.

Przyzwyczaiłeś się do obecności tej osoby i masz pewność, że nigdzie się nie wybiera, bez względu na to, co się stanie. Straciłeś pragnienie kogoś, kto jest zawsze na wyciągnięcie ręki.

Namiętność odeszła, motyle w brzuchu śpią, ale głód skóry jest.

Ty i twój małżonek nie jesteście już kochankami ani romantycznymi partnerami. Możecie być przyjaciółmi lub współrodzicami, ale przede wszystkim współlokatorami. Nie mieszkacie razem – współistniejecie obok siebie.

Jak to naprawić?

Co się stało z tymi wszystkimi fajerwerkami od początku twojego romansu? Cóż, wyłączyliście je wspólnymi siłami.

Niemniej jednak nie jestem tutaj, aby cię osądzać. Zaufaj mi: zdarza się też najlepszym.

Ale teraz, gdy zdajesz sobie sprawę z problemu, nadszedł czas, aby przystąpić do działania. Ożyw iskrę w swoim romansie i zobacz, jak wraca do złotej ery.

Osoba, do której próbujesz dotrzeć, jest obecnie emocjonalnie niedostępna. Spróbuj ponownie później

smutna kobieta siedząca na skraju łóżka, podczas gdy mężczyzna leży za nią

Czy to wszystko było problemem od samego początku? Czy to możliwe, że nie dzieje się to po raz pierwszy? Czy byłeś tak zaślepiony miłością, że nie zauważyłeś jej?

Czy to możliwe, że udawałeś, że wtedy ci to nie przeszkadzało? Ale teraz osiągnąłeś punkt, w którym masz już dość?

W takim przypadku masz do czynienia z emocjonalnie niedostępnym partnerem, który ma problemy z intymnością.A może są po prostu egocentryczni do tego stopnia, że ​​świadomie odmawiają kochania nikogo poza sobą.

mi esposo me dijo que necesito bajar de peso

Aby wyjaśnić jedną rzecz, byli tacy od zawsze i prawdopodobnie zachowają swoje wzorce zachowań tak długo, jak długo oddychają.

Ale prawdopodobnie myślałeś, że z czasem możesz je zmienić. Byłeś przekonany, że potrafisz otworzyć ich serca na miłość.

Zignorowałeś wszystkie czerwone flagi i myślałeś, że sprawisz, że się w tobie zakochają. To nie tak, że nie zauważyłeś, że nie są w stanie kochać – po prostu miałeś nadzieję, że sprawy potoczą się inaczej.

Marzyłeś o zburzeniu ich ścian. Pragnęłaś, żeby wpuściły cię w jeden dzień i stały się bardziej miękkie.

Niemniej jednak to się nigdy nie wydarzyło, prawda?Stali się jeszcze bardziej niedostępni emocjonalnie, kiedy zdali sobie sprawę, że tam jesteś i że nie masz zamiaru ich opuszczać.

Jak to naprawić?

Jeśli jest to coś, do czego możesz się odnieść, nie masz zbyt wielu opcji. Cokolwiek się stanie, musisz zapomnieć o zmianie ich miłości. Gdyby tak się stało, to trwałoby do teraz. Kiedy zdałem sobie z tego sprawęon mnie nie kocha(mój ex), postanowiłem natychmiast ruszyć dalej.

W związku z tym,możesz albo przyjąć sytuację, albo ją opuścić.Możesz albo skazać się na życie bez miłości obok nich, albo kontynuować na własną rękę.

Możesz pozostać w tym jednostronnym związku lub możesz iść dalej w nadziei, że znajdziesz ten, na który zasługujesz.

Nie będę cię okłamywał: w obu przypadkach złamiesz sobie serce, ale tylko jedna opcja zamieni całe twoje życie w ciemny tunel bez światła na jego końcu.

To, jak ktoś Ci odpowiada, może nie mieć z Tobą nic wspólnego

zamyślona kobieta leżąca w łóżku, podczas gdy jej chłopak śpi za nią

Kiedy coś jest nie tak w naszym romansie, mamy tendencję do obwiniania siebie.

Jeśli jesteś pozbawiony dotyku, od razu zobaczysz, że to koniec świata. Czy miłość między tobą a twoim partnerem zniknęła?

Czy twój związek osiągnął datę wygaśnięcia? Czy są niewierni? Czy mają romans? Czy nie jesteś już atrakcyjna?

Jednak,czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Twój partner nie jest uczuciowy z powodu jakiegoś innego problemu zupełnie niezwiązanego z Twoim związkiem? Czy to możliwe, że coś poza twoim romansem idzie nie tak?

diciéndole que lo amas primero

Dorosłe życie robi to ludziom. Wszyscy jesteśmy zajęci, biegając między sprawami a obowiązkami.

Być może twoja SO zajmuje się pewnymi problemami ze zdrowiem psychicznym; może mają depresję lub po prostu przeżywają stresujący okres. Tak czy inaczej, jest więcej niż oczywiste, że coś im przeszkadza.

Dlatego okazywanie ci uczucia po prostu nie jest teraz najważniejszą rzeczą, o której myślą.

Jak to naprawić?

Chociaż ten powód wydaje się dość łagodny, nadal nie jest to najlepsza wiadomość na świecie. Widzisz, jeśli twój partner przechodzi trudny okres, ale nic o tym nie wiesz, nadal masz problem.

Tym razem nie mówimy tylko o pozbawieniu dotyku. Jasne jest, że macie problemy z komunikacją.

Dlatego musisz zacząć pracować nad przyczyną, zanim zajmiesz się konsekwencjami. Porozmawiaj ze swoim SO, odzyskaj ich zaufanie i spraw, by uświadomili sobie, że mogą ci wszystko powiedzieć.

Nie osądzaj ich, ale uważnie słuchaj tego, co mają do powiedzenia. Nie naciskaj ich też, chyba że chcesz ich odstraszyć.

Wy dwoje powinniście odtworzyć bezpieczne środowisko w związku.W momencie, gdy osiągniesz ten trudny cel, Twoja komunikacja poprawi się, a fizyczne uczucie powróci.

Jak brak uczuć męża lub żony może wpłynąć na ciebie?

Jesteś istotą społeczną i niezależnie od tego, czy jesteś tego świadomy, czy nie, potrzebujesz ludzkiego dotyku, tak jak potrzebujesz powietrza do oddychania. Szczególnie potrzebujesz tego od swojego partnera – osoby, którą widzisz jako swoją bratnią duszę.

A więc co się dzieje, gdy nie masz z nimi kontaktu fizycznego? Cóż, musi to pozostawić na tobie pewne konsekwencje, prawda?

Gdyby stres spalał kalorie, byłabyś supermodelką

zmęczona kobieta siedząca wieczorem przy stole

Głód skóry i brak kontaktu z ludźmi w ogóle prowadzą do stresu – nie ma co do tego wątpliwości. Osoby samotne są częściej sfrustrowane i niezadowolone ze swojego życia.

Możesz więc sobie wyobrazić, co może ci zrobić samotność będąc fizycznie obok ukochanej osoby. To sprawia, że ​​jesteś zły, nieszczęśliwy i nieszczęśliwy.

Masz ochotę pokłócić się z każdym, kto stanie na twojej drodze, nie tolerujesz wszelkiego rodzaju nieporozumień i możesz dosłownie ugryźć każdego, kto używa na tobie niewłaściwego tonu, nie mówiąc już o czymś innym.

Najgorsze jest to, że w większości przypadków zrozumienie, co się z tobą dzieje, zajmuje ci trochę czasu. Widzisz, że coś jest nie tak, ale trudno ci znaleźć przyczynę całego tego stresu.

Więc zamiast pracować nad przyczyną,ta ilość stresu jeszcze bardziej cię stresuje i zanim się zorientujesz, jesteś uwięziony w niekończącym się, błędnym kole, z którego nie widzisz wyjścia.

Twój nastrój zmienia się dziesiątki razy w ciągu dnia, twoje relacje z przyjaciółmi i rodziną popadają w kryzys, a ty kończysz w pewnego rodzaju społecznej izolacji, ponieważ jeśli mówi się prawdę, nie jesteś dobrym towarzystwem dla nikogo.

Całe twoje życie zaczyna się rozpadać. Najbardziej katastrofalny jest fakt, że relacja, którą masz ze sobą, również wydaje się być na wyboistej krawędzi.

Prawda jest taka, że ​​ostatnio ciężko ci się z tym pogodzić. Cała ta sytuacja poważnie wpłynęła na twoje zdrowie psychiczne.

Stajesz się coraz bardziej niespokojny i to tak, jakbyś nie dostrzegał, że desperacko potrzebujesz czegoś tak prostego, jak uczucie ukochanej osoby. Oczywiście nie dostajesz żadnych, więc twój stan się pogarsza.

Pamiętaj o jednym: nic i nikt nie jest wart twojego zdrowia psychicznego. Postaw się na pierwszym miejscu i włóż wysiłek w uszczęśliwienie siebie, jeśli nie możesz naprawić swojego związku.

Nie czujesz się już komfortowo we własnej skórze

niezadowolona kobieta patrząca w lustro i myśląca

Brak kontaktu fizycznego w związku uczuciowym niesie ze sobą liczne problemy z samooceną. To całkiem logiczne.

Osoba, z którą dzielisz swoje życie, nie całuje cię, nie trzyma cię w ramionach, nie przytula i ostatecznie nie sypia z tobą. Więc kto mógłby cię winić za stwierdzenie, że uważasz cię za odpychającego?

Jesteś przekonany, że Twój partner nie uważa Cię już za atrakcyjnego. Pierwszą rzeczą, którą robisz, jest szukanie wad w swoim ciele.

Czy przytyłeś? A może straciłeś o jeden funt za dużo? Czy powinieneś zrobić coś innego ze swoimi włosami? Czy uderzenie na siłownię pomoże? A może zmiana perfum?

Zaczynasz porównywać się ze wszystkimi innymi mężczyznami i kobietami – zwłaszcza z tymi, którzy są blisko twojego SO. Wyobrażasz sobie swojego partnera, który podziwia wygląd wszystkich, a potem zdaje sobie sprawę, że jesteś najgorszym wyborem, jakiego mogli kiedykolwiek dokonać.

Nie tylko to: porównujesz się również do osoby, którą byłeś na początku swojego romansu. W końcu to właśnie w tym zakochał się twój współmałżonek, więc drogą do ich serca jest powrót do bycia młodszym sobą.

Największym problemem jest to, że te problemy z samooceną pozostają w tobie, nawet jeśli twój związek się rozpadnie. Stają się ciężkim ciężarem, który niesiesz we wszystkich swoich przyszłych romansach.

Tworzysz problemy, które podążają za Tobą przez długi czas. Kiedy zaczniesz czuć się nieswojo we własnej skórze, obraz twojego ciała zmienia się na zawsze.

Zrozumienie, że jesteś piękna taka, jaka jesteś, zajmuje ci dużo czasu, a zaakceptowanie swoich niedoskonałości zajmuje ci dużo czasu.

Jednak najwięcej czasu zajmuje Ci uświadomienie sobie, że Twój wygląd fizyczny nie ma nic wspólnego z pozbawieniem dotyku. Kiedy jesteś w zdrowym związku, ukochana osoba będzie cię kochać bez względu na to, jak wyglądasz – o to właśnie chodzi.

Samotność to nie brak towarzystwa – to brak celu

samotna kobieta przytula poduszkę i patrzy na bok

Profesor Uniwersytetu Arizony, Kory Floyd, mówi: W szczególności dotyk jest tak ważny, nie tylko dla relacji, więzi międzyludzkich i przywiązania, ale także dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Dlatego tonic dziwnego, że brak intymności i deprywacja dotyku powoduje niedobór oksytocyny, hormonu miłości.

W konsekwencji depresja zaczyna wpełzać do twojego świata. Nawet jeśli nie jesteś sam fizycznie i technicznie, jesteś bardzo samotny.

Masz romantycznego partnera, ale przez większość czasu czujesz się samotna. Czujesz się niekochany i niechciany, co nikomu nie może się podobać.

Nie chodzi o to, że twój związek jest jedyną rzeczą, która się tutaj rozpada – całe twoje życie tak się rozpada. Myślisz, że wszystkie twoje wysiłki są daremne i tak jak straciłeś wszelki cel na tym świecie.

Co możesz z tym zrobić?

Cóż, nie masz! Nawet jeśli osoba obok ciebie przestała cię kochać, nigdy nie możesz przestać kochać siebie.

como saber cuando estas embarazada

Wiem, że jesteś samotny. Tak, to jest do bani. Ale hej, nadal masz siebie, a kto może być ważniejszy niż to?

Jak uratować związek pozbawiony uczuć?

Najlepsza wiadomość jest taka, że ​​nie wszystko jest stracone. Relację pozbawioną dotyku można uratować, a oto dokładnie, jak to zrobić.

Jeśli miłość nie jest ci dana za darmo, nie warto jej mieć

blond kobieta odchodząca od mężczyzny patrzącego na ziemię

Najważniejszym błędem popełnianym przez ludzi w związkach pozbawionych uczuć jest błaganie o uwagę. Zaczynają gonić za miłością w desperackich próbach jej złapania.

Nie ma w tym nic niezwykłego. Boisz się, że tracisz ukochaną osobę i chcesz trzymać ją przy sobie tak mocno, jak to tylko możliwe.

Jednak,czy miłość, za którą gonisz, jest w ogóle warta posiadania? Według wszystkichporady dotyczące związku, zdecydowanie nie jest.

Nie zrozum mnie źle, nie mówię, że powinieneś siedzieć ze skrzyżowanymi rękami i nie ruszać palcem. Nie pozwól, by duma zrujnowała twoją miłość.

Nie zapominaj jednak również o swojej godności. Jedną rzeczą jest poproszenie partnera, aby porozmawiał o twoim problemie, ale błaganie go na kolanach to coś zupełnie innego.

Wyglądać,nie możesz zmusić nikogo do okazywania czułości w taki sam sposób, w jaki nie możesz zmusić nikogo, by cię kochał.

Możesz zrobić wszystko, aby znaleźć kompromis w tej sprawie, możesz być otwarty na to, co Cię niepokoi i mieć nadzieję na najlepsze. Wszystko inne jest poza twoim zasięgiem.

Nie ma sensu odwzajemniać przysługi

obrażona kobieta patrząca na swojego poważnego męża siedzącego obok niej

Kolejną rzeczą, której nie powinieneś robić, jest wyrównanie rachunków. Wiem, że chcesz wzmocnić swoje ego, dając partnerowi posmak własnego leku, ale uwierz mi: to nie jest droga. Poza tym, że jest niedojrzały, nigdzie cię to nie zaprowadzi.

Wiesz dokładnie, o czym mówię. Twoje SO pozbawiało Cię przez jakiś czas fizycznego uczucia, więc teraz, gdy próbują się do Ciebie zbliżyć, nie pozwalasz im wejść.

Unikasz ich przytulania, pocałunków i uścisków pomimo głodu skóry, który cię przytłacza.

W rzeczywistości karzesz ich za ich zachowanie. To twoja zemsta – nie planujesz uciekać do nich za każdym razem, gdy pamiętają o okazaniu uczucia.

Nawet jeśli rozumiem twój punkt widzenia, lepszym wyborem jest tym razem pozwolić im się poślizgnąć. Jeśli tego nie zrobisz, przepaść między wami tylko się pogłębi.

Owinąć:

para prowadzi poważną rozmowę siedząc razem na kanapie

Brak uczucia w związku to wielka sprawa – nie pozwól nikomu powiedzieć inaczej. Niemniej jednak ważne jest, aby zrozumieć, że brak kontaktu fizycznego jest w rzeczywistości w większości przypadków tylko konsekwencją głębszego problemu.

Ale dobrą wiadomością jest to, że sprawy nie muszą zawsze tak pozostać. Ten problem można rozwiązać, a twój związek może zostać uratowany.

Warunek jest tylko jeden: zarówno ty, jak i twój partner musicie połączyć siły, aby to naprawić.