Dlaczego nigdy nie powinieneś ignorować słodko pachnącego moczu (lub innych zapachów ciała)

słodko pachnący mocz Filmy uwerturowe

Ludzie, w najbardziej podstawowym rozumieniu, są istotami śmierdzącymi. Tak wiele rzeczy o nas pachnie, czy to pot, włosy, usta, czy cholerne stopy. A nawet jeśli brzydko pachnie, niekoniecznie wywołuje to niepokój. (W końcu stopy mojego męża pachną do nieba pogorący trening, ale to normalne.)snacks ricos en fibra para bajar de peso

To nie jest normalne, gdy zapachy, do których jesteś przyzwyczajony, zaczynają się zmieniać. Na przykład, gdy zwykle nie czujesz zapachu moczu, ale nagle pojawia się nagle słodko pachnący mocz. Lub kiedy twójkupa pachnie gorzej niż zwykle. Są to potencjalne oznaki, że coś jest nie tak ze zdrowiem, w takim przypadku może być konieczne wezwanie lekarza. Jeśli więc zauważysz któryś z tych zapachów ciała, nie ignoruj ​​ich - zacznij dzwonić.

1. Właściwie możesz poczuć zapach moczu.

Zwykle mocz jest bezzapachowy lub jeśli ma zapach, jest to zwykle bardzo subtelny zapach podobny do amoniaku, mówi Scott Sullivan, MD, profesor OBGYN naUniwersytet Medyczny Karoliny Południowej. Więc jeśli poczujesz mocny powiew słodko pachnącego moczu, nawet nie próbując - i towarzyszy temu bólkiedy sikasz- zaplanuj wizytę ginekologiczną. Możesz mieć infekcję dróg moczowych (ZUM), co oznacza, że ​​będziesz musiał przejść przez dawkę antybiotyków.

Jeśli nie ma bólu, przyczyną może być twoja dieta, mówi Sullivan. „Zapach moczu jest niezwykle zmienny i może zmieniać się kilka razy w ciągu tygodnia; to zupełnie normalne - mówi. Potrawy o silnym zapachu, takie jak szparagi lub czosnek, mogą mieć wpływ,jak odwodnienie.2. Twój pot pachnie różnego rodzaju brzydko.

Bądźmy szczerzy: pot nie jest słodko pachnącym zapachem, hm, nigdy. Ale są pewne obszary twojego ciała - takie jak twójwłosy łonowei pachy - które naturalnie wydzielają silniejszy zapach niż włosy, klatka piersiowa i plecy. Więc jeśli poczujesz zapach w tych „silniejszych” obszarach, nie od razu zwariuj - dopóki rzeczy pachną tak, jak zwykle, prawdopodobnie wszystko w porządku.donde comprar ropa de tamron hall

Ale jeśli zauważysz silniejszy, nieprzyjemny zapach pochodzący z tych bardziej subtelnych obszarów, zwróć uwagę. Sullivan mówi, że zjełczały zapach może oznaczać, że twoje ciało ma problemyproblemy z trawieniem. „To rzadkie, ale zdarza się” - mówi. Może to być kwestia zmiany diety i dodania jej większej ilościżywność bogata w błonnik, ale lekarz może doradzić najlepszy sposób postępowania.