Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść – czy naprawdę powinieneś to zrobić?

Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść – czy naprawdę powinieneś to zrobić?

Ile razy słyszałeś zdanie: „Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść?” Twój najlepszy przyjaciel prawdopodobnie powiedział ci tę kwestię, jeśli twój były ostatnio z tobą zerwał lub twój związek dobiega końca.Co w ogóle oznacza ten banał? W końcu dobrze o tym wiesz, wiele osób mówi ci to tylko po to, by cię pocieszyć.

Prawdopodobnie martwią się twoim złamanym sercem i zdrowiem psychicznym i są gotowi powiedzieć praktycznie wszystko, abyś poczuł się lepiej. Jesteś wdzięczny, ale dla ciebie ta linia nie ma żadnego sensu.Jeśli troszczysz się o kogoś – swojego najlepszego przyjaciela, członka rodziny lub partnera romantycznego – chcesz, aby był u Twojego boku tak bardzo, jak to możliwe, prawda? Właściwie zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby trzymać je obok siebie, prawda?

Patrząc na rzeczy z tej perspektywy, zdanie „Jeśli naprawdę kogoś kochasz, pozwól mu odejść” nie ma absolutnie żadnego sensu.

Cóż, jestem tutaj, aby zmienić zdanie.Jeśli będziesz czytać dalej, zrozumiesz, dlaczego ta pozornie prosta linia jest w rzeczywistości jedną z najcenniejszych lekcji, jakie możeszdowiedz się o miłości. Nie tylko to: w końcu zrozumiesz również jego prawdziwe znaczenie.

Dlaczego mówią „Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść?”

Główną koncepcją powiedzenia „Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść” jest to, że nie możesz stracić tego, co nigdy nie było twoje. Jednocześnie nie możesz zatrzymać kogoś, kto nie jest naprawdę twój.

Zasadniczo, kiedy puszczasz osobę, na której bardzo ci zależy, dajesz jej wolną wolę. Jeśli wrócą do was, naprawdę należycie do siebie. Z drugiej strony, jeśli nie, to nigdy nie były twoje.Niemniej jednak w tej słynnej linii jest znacznie więcej. Oto kilka powodów, dla których to zdanie powinno prowadzić Cię przez życie.

Prawdziwa miłość jest bezinteresowna

mężczyzna i kobieta spacerują po plażyW rzeczywistości jest to całkiem proste: kiedy kogoś kochasz, chcesz, aby był szczęśliwy – z tobą lub bez ciebie. Przynajmniej na tym polega prawdziwa miłość. Albo o czym powinno być.

Więc kiedy kogoś kochasz, pozwól mu odejść. Daj im wolność i pozwól im być.

Wiem, że wiele osób nie doświadczyło czegoś takiego. Szczerze mówiąc, również miałem problem z zaakceptowaniem tego pojęcia.

W końcu, kiedy jesteś w kimś, nie mówiąc już o tym, kiedy go kochasz (i jesteś z nim w romantycznym związku), chcesz go zawsze mieć przy sobie. Jesteś trochę zaborczy i nie możesz znieść samej myśli, że poświęcą swoją uwagę komuś innemu.

Niezależnie od tego, czy lubimy to przyznać, czy nie, tak postępuje większość z nas, gdy się zakochujemy. Cóż, nienawidzę być tym, który przebije twoją bańkę, ale zgadnij co: to nie mówi twoje serce, to twoje ego.

Nie mogłeś zmierzyć się z faktem, że zostałeś zastąpiony przez kogoś lepszego od Ciebie – dlatego tak mocno trzymasz się swojego partnera.

Twoja samoocena zostałaby zrujnowana na kawałki i pomyślałbyś, że ich opuszczenie oznacza, że ​​nie wystarczysz. Co to jest poza twoim ego?

Z drugiej strony prawdziwa miłość jest całkowicie bezinteresowna. Chcesz tylko tego, co najlepsze dla ukochanej osoby, nawet jeśli nie dotyczy to Ciebie.

I to jest dokładnie to, czego się nauczysz, jeśli pozwolisz odejść tej, którą kochasz.

Będziesz wiedział, na czym stoisz

wyobrażona kobieta stoi oparta o ścianęNiepewność to jedno z najgorszych uczuć na świecie. I nie, nie mówię o dobrym rodzaju, który obejmuje oczekiwanie na coś dobrego i ekscytującego, co ma się wydarzyć.

qué hacer cuando tu matrimonio está fallando

W twoim przypadku niepewność oznacza brak wiedzy, na czym stoisz. To trudna do przełknięcia pigułka, ale prawda jest taka, że ​​wątpisz w uczucia swojego partnera.

Pewnego dnia wydaje się, że jesteś miłością ich życia. Ale wkrótce potem wszystko się zmienia.

Nie możesz pomóc, ale zastanawiasz się, czy grają w gorące i zimne gry, czypo prostu ich to nie obchodzio Tobie. A może miłość, którą czują, jest prawdziwa, ale to nie wystarczy?

Zasadniczo twoim największym strachem jest to, że ta osoba cię opuszcza. Żyjesz w ciągłej agonii, że pewnego dnia obudzisz się i ich nie będzie.

Wiesz, jaki jest najlepszy sposób na odpędzanie swoich lęków? Zgadza się – spojrzeć im głęboko w oczy i stawić im czoła z całą odwagą, jaką możesz zebrać.

Ludzie mówią, że jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść właśnie z tego powodu. Zamiast czekać, aż druga osoba cię opuści, dlaczego nie miałbyś jej uprzedzić i pozwolić im odejść pierwszy?

Nie zrozum mnie źle – nie twierdzę, że wrócą . Prawda jest taka, że ​​być może nie uzyskasz wyniku, na który liczysz.

Ale hej, przynajmniej będziesz wiedział, na czym stoisz, a to zawsze lepsze niż te wątpliwości, które cię nurtują.

Wzmocni twoją więź

mężczyzna i kobieta siedzą przy stole i rozmawiająOczywiście jest duża szansa, że ​​wrócą. Możesz je uwolnić, ale może w pierwszej kolejności odmówią.

W takim przypadku możesz być pewien, że to doświadczenie sprawi, że Twoja więź będzie silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Udowodnicie sobie nawzajem, że wasza miłość jest prawdziwa i jedyna w swoim rodzaju.

Przede wszystkim udowodnisz ukochanej osobie, że kochasz ją bardziej niż siebie. Dla ciebie ich szczęście jest najważniejsze i jest nawet ważniejsze niż twoje.

Nie jesteś zaborczym palantem, który chce je dla siebie za wszelką cenę. Dajesz im wolność i nie chcesz zmuszać ich do bycia z tobą w jakikolwiek możliwy sposób.

Bez emocjonalnej manipulacji, bez szantażu, bez błagania – dajesz im wolność wyboru. A jakiego większego dowodu miłości można sobie życzyć?

Z drugiej strony pokazują również głębię swoich emocji. Zdecydują się zostać obok ciebie pomimo tego wszystkiego, o czym wspomniano powyżej.

Nie zakułeś ich w łańcuchy i nie przywiązałeś ich do siebie w żaden sposób. Ale mimo to wrócili do ciebie, ponieważ zdali sobie sprawę, że jesteś tym jedynym.

Zaufaj mi – jeśli odzyskasz swojego byłego w ten sposób bez presji, oszustw i gier, nie ma wątpliwości co do jednego: to po prostu czysta miłość.

Przestaniesz być emocjonalnie współzależny

kobieta siedząca na moloNie obchodzi mnie, jak bardzo jesteście zakochani w sobie i swoim partnerze – zbytnie uzależnienie od siebie nigdy nie jest zdrowe. Wiesz, o czym mówię: o tych związkach, w których twój partner staje się centrum twojego świata.

Oczywiście wszystko zależy od Twojego stylu przywiązania, ale uzależnienie emocjonalne w związku romantycznym jest bardziej powszechne, niż mogłoby się wydawać.

Mówię o związkach, w których przestajesz istnieć bez nich obok siebie. Dosłownie jesteś od nich uzależniony, a kiedy nie ma ich w pobliżu, wszystko staje się bezcelowe i jakby całe twoje życie nie miało sensu.

Nie mówię, że to ci się przydarzy, ale częstym scenariuszem w tego rodzaju sytuacjach jest wykorzystywanie drugiej osoby. Moment, w którym twój partner zauważa, że ​​nie możesz bez niego żyć, jest momentem, w którym zdaje sobie sprawę, że nie przestaniesz go kochać, bez względu na to, jak cię potraktuje.

Oprócz,współzależność emocjonalnasprawia, że ​​się zatracasz. Wymazuje twoją osobowość i całkowicie pozbawia cię niezależności.

Cóż, najskuteczniejszym sposobem uniknięcia tego jest puszczenie osoby, od której jesteś uzależniony. Tak, jest to niezwykle trudny krok, ale pomoże ci nie być tak emocjonalnie zależnym.

Twoja niepewność zniknie

kobieta w kapeluszu na głowie siedzi na trawie i patrzy na rzekęWraz z uzależnieniem emocjonalnym pojawiają się problemy z pewnością siebie. Ustaliliśmy już, że uważasz, że bez partnera nie jesteś nic wart.

Oczywiście postrzegasz wszystkich w swoim otoczeniu jako konkurencję. Postrzegasz ich jako swoje zagrożenie i osobę, dla której Twój długoterminowy partner może Cię zostawić.

Mimo że nigdy nie powiedzieli ci tego wprost, czujesz, że w tym związku nie wystarczy. Jesteś przekonany, że twój partner radzi sobie lepiej niż ty, a ten strach cię paraliżuje.

Więc jaka jest moja rada? Czy należy się ich jeszcze mocniej trzymać? Czy powinieneś je trzymać tak, jakby od nich zależało twoje życie?

Absolutnie nie! Pozwól im odejść i patrz, jak twoja niepewność znika w mgnieniu oka.

Kiedy wrócą do ciebie, zrozumiesz, że byłeś tym, którego pragnęli przez cały czas. Wyobraź sobie taki scenariusz: dajesz im całą wolność na świecie i mogą wybierać, kogo chcą.

Ale co oni zrobili? Wrócili do jedynej osoby, którą kiedykolwiek kochali – Ciebie.

Twójex chce cięi tylko ty, i bardzo jasno to określili. Czyja pewność siebie nie wzrosłaby w tych okolicznościach?

To szansa na nowy początek

kobieta w kapeluszu na głowie ustawia plażęPowiedzmy sobie wprost: istnieje możliwość, że ukochana osoba nigdy nie wróci – nie będę Cię okłamywał. Ale nawet jeśli tak się stanie, czy to koniec świata?

hacer que tu hombre te quiera sexualmente

Z całą pewnością tak nie jest. Właściwie może to być świetna okazja na nowy początek.

Teraz, kiedy już wiesz, na czym stoisz, nie masz innego wyjścia, jak tylko zaakceptować swoją wiarę. Teraz, kiedy pozwoliłeś tej osobie odejść, nie masz innego wyjścia, jak iść dalej ze swoim życiem.

Zamiast postrzegać to jako najgorszą rzecz, jaka mogła się wydarzyć, potraktuj to jako akt Boży. Uwolnił cię od kogoś, kto najwyraźniej nie miał być twój.

Poza tym najważniejsze jest to, że dałeś z siebie wszystko. Co najważniejsze: nie byłeś zbyt czepliwy, a tynikogo nie zmuszałbyć z tobą.

Koniec końców to ich strata – nie twoja.

Jak pozwolić komuś odejść, nawet jeśli go kochasz?

mężczyzna opuszcza kobietęJeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Po przeczytaniu poprzedniego fragmentu wiesz, dlaczego to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić w każdej sytuacji życiowej.

Niemniej jednak nikt nie nauczył cię, jak to zrobić. Cóż, to się wkrótce zmieni.

Wiem, że odpuszczenie osoby, na której bardzo Ci zależy, jest jedną z najbardziej niszczycielskich rzeczy, jakie kiedykolwiek będziesz musiał zrobić w życiu. Wiem to, bo tam byłem.

Był taki moment w moim życiu, kiedy musiałam zrezygnować z drugiej osoby dla jej własnego dobra, a co najważniejsze – dla własnego dobra i istoty własnego życia. Krótko mówiąc, była to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie musiałem zrobić.

Ale patrząc na rzeczy z tej odległości, nadal uważam, że było to coś, co trzeba było zrobić. Oto wskazówki, które pomogły mi przejść przez ten dręczący okres mojego życia:

50 tonos de gris vaporoso extracto

Pamiętaj, że nie posiadasz ludzi

wyimaginowana kobieta siedzi przy stole i pije kawęPrzede wszystkim musisz zawsze pamiętać, że nie posiadasz ludzi. Właściwie nikt tego nie robi.

Twój partner zdecydował się być z tobą (czasem przez pewien czas, czasami do końca życia), ale to nie czyni go twoją własnością. Oczywiście działa w obie strony.

Nie zrozum mnie źle – nie mówię tu tylko o zazdrości. Jesteś po prostu człowiekiem i to zupełnie naturalne, że nie możesz pozostać obojętnym na możliwość romansu swojej drugiej połówki.

Mówię o zaborczości. Wszyscy jesteśmy do pewnego stopnia winni i czas to porzucić.

Postawmy sprawę jasno: nikt nie może Ukradnąć ci człowieka. Nie jesteś ich właścicielem i nie możesz ich zatrzymać.

Nie możesz ich związać ze sobą i absolutnie nic nie możesz zrobić, jeśli chcą się wycofać. Zasadniczo nie masz innego wyjścia, jak tylko pozwolić im odejść.

Emocjonalna separacja / mentalne oderwanie

kobieta siedząca na ławce w parkuWszystko, co czujesz, dzieje się w tobie – w twoim sercu i głowie. Tak, różne rzeczy dziejące się w świecie zewnętrznym mają ogromny wpływ na twoje emocje i myśli, ale ostatecznie liczy się to, jak przetwarzasz wszystko wokół siebie.

Dlatego, zanim podejmiesz krok, aby rzeczywiście puścić ukochaną osobę, musisz zaangażować się w proces:emocjonalna separacjai oderwanie psychiczne.

Nie, nie mówię ci, żebyś nagle zaczął ich unikać lub drastycznie zmienić swoje zachowanie. Wciąż nie czas na blokowanie ich w mediach społecznościowych lub całkowity brak kontaktu.

Oderwanie emocjonalne i umysłowe polega na zdystansowaniu się od tej osoby w swoim umyśle i sercu. Na początek przestańcie wyobrażać sobie was dwoje wyłącznie jako związek.

Tak, jesteście zespołem, ale to nie znaczy, że nie jesteście dwiema oddzielnymi jednostkami.

Następnie spróbuj wyobrazić sobie swoją przyszłość bez nich. Wiem, boli, ale hej, nigdy nie wiadomo, co może się stać.

Przestań zakładać, że będą w twoim życiu na zawsze. Zamiast tego wyobraź sobie siebie bez nich po swojej stronie.

Zacznij przyzwyczajać się do tego obrazu. Uwierz mi – za pierwszym razem boli jak cholera, ale później staje się to o wiele łatwiejsze.

Priorytetyzacja i samoopieka

piękna kobieta spaceruje po plażyMówiliśmy już o zależności emocjonalnej. Cóż, to jest krok, w którym robisz wszystko, co w twojej mocy, aby to przezwyciężyć.

Przede wszystkim pozbądź się idei, że Twój świat kręci się wokół tej jednej osoby – tak nie jest. Właściwie jedyną osobą, która jest centrum twojego Wszechświata, jesteś ty i lepiej zacznij patrzeć na takie rzeczy.

Pamiętaj, że najważniejszą relacją, jaką masz, jest ta z samym sobą. Jesteś swoim własnym priorytetem numer jeden i nikt nie może zająć twojego miejsca.

Dlaczego to jest ważne? Cóż, jeśli uważasz, że Twoje SO jest Twoim Słońcem, nigdy nie możesz pozwolić im odejść.

To oni nadają sens twojemu życiu i czynią twoje życie wartościowym. Nikt nie jest na tyle silny, by zostawić swój cel za sobą, gwarantuję ci to.

Ale jeśli odwrócisz sytuację i zdasz sobie sprawę, że jesteś główną rolą w tym filmie i że są one tylko częścią twojego życia, uderza cię: jesteś jedyną osobą, bez której nie możesz żyć. Wszyscy inni są do zastąpienia.

Niektórzy ludzie nie mają być

kobieta ze związanymi włosami siedzi na kanapie i pije kawęNie wiem, czy jesteś osobą duchową, ale mocno wierzę, że niektórzy ludzie nie powinni być. Możesz zrobić wszystko zgodnie z książką, możesz być idealną dziewczyną/chłopakiem, ale czasami nie dostaniesz szczęśliwego życia, którego oczekiwałeś.

To nie ty i to nie oni – tak działa prawdziwe życie. Niektórzy ludzie zostali wysłani do ciebie jako cenne lekcje, a niektórzy potrzebowali cię, abyś kontynuował.

Tak czy inaczej, chodzi o to, że nie byliście dla siebie ostatecznymi celami – byliście tylko przystankami po drodze. Nie byliście bratnimi duszami tak bardzo, jak myśleliście inaczej.

Kiedy to zrozumiesz, odpuszczenie stanie się znacznie łatwiejsze. Nie mówię, że twoje złamane serce w magiczny sposób się skończy, ale na pewno poczujesz się lepiej, gdy zdasz sobie sprawę, że tak właśnie zapisano scenariusz od pierwszego dnia.

Jeśli coś kochasz, pozwól mu odejść Cytat

kobieta siedzi przy oknie i pije kawęJestem pewien, że wcześniej natknąłeś się na cytat „Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść”. Jeśli tak, wiesz, że nie są to zwykłe romantyczne cytaty miłosne.

Oto lista najbardziej inspirujących cytatów na ten temat. Każdy z nich skłoni cię do myślenia i, miejmy nadzieję, pomoże ci zrozumieć prawdziwe znaczenie tego powiedzenia.

1. Nauczenie się puszczania powinno być nauczone przed nauczeniem się zdobywania. Życie powinno być dotykane, a nie duszone. Musisz się odprężyć, czasem pozwolić, aby to się wydarzyło, a innym razem iść naprzód. To jak łodzie. Masz włączony silnik, dzięki czemu możesz sterować z prądem. A kiedy usłyszysz zbliżający się odgłos wodospadu, posprzątaj łódź, załóż najlepszy krawat i kapelusz i pal cygaro aż do chwili, gdy przejdziesz. To triumf. Ray Bradbury

2. Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść, bo jeśli powróci, zawsze był twój. Jeśli nie, nigdy nie byli. Kahlil Gibran

3. Jeśli naprawdę kogoś kochasz, jedyną rzeczą, której chcesz dla niego, jest bycie szczęśliwym. Nawet jeśli to nie dla ciebie. - Autor nieznany

4. Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść. Jeśli wrócą do ciebie, tak miało być. Jeśli tego nie zrobią, ich miłość nigdy się nie zacznie. - Autor nieznany

5. Mówią, że kiedy naprawdę kogoś kochasz, powinieneś chcieć go uwolnić. A więc to właśnie robię. Cofnę się, a ty zrobiszpójść dalej. Pozwolę Ci odejść… Twoje szczęście jest dla mnie wszystkim. Będę nasłuchiwał twojego głosu w oddali. Spojrzę na księżyc. Trzymam cię w kieszeni. Twój uśmiech zabiorę ze sobą wszędzie jak ciepły i kojący blask. Tabitha Suzuma

6. Jeśli kogoś kochasz, uwolnij go. Jeśli wrócą, są twoje; jeśli nie, nigdy nie były. Richard Bach

7. Niektórzy ludzie wierzą, że trzymanie się i trzymanie się jest oznaką wielkiej siły. Jednak są chwile, kiedy potrzeba dużo więcej siły, aby wiedzieć, kiedy odpuścić, a potem to zrobić. Ann Landers

8. Dlaczego dajesz z siebie tak wiele? Czy ta osoba naprawdę tego potrzebuje? Czy nie jest sprzecznością życia, że ​​kiedy kochasz kogoś tak bardzo, że przytłaczasz go zbyt dużą ilością siebie? Chcesz spędzić z tą osobą więcej czasu. Chcesz nadal wysyłać wiadomości do tej osoby. Chcesz wiedzieć, co robią w każdej minucie swojego życia! Jeśli naprawdę kogoś kochasz, powinieneś go uwolnić. Daj im wolność bycia sobą! Avijeet Das

9. Miłość zawsze jest darem – dobrowolnie, dobrowolnie i bez oczekiwania. Nie lubimy być kochanymi; kochamy kochać. ― Leo Buscaglia

10. Odpuścić nie znaczy się pozbyć. Odpuścić oznacza odpuścić. Kiedy odpuszczamy ze współczuciem, rzeczy same przychodzą i odchodzą. Jack Kornfield11. W akcie odpuszczania jest coś, co może wywołać łzy w oczach, ale jednocześnie to, co było utrzymywane tak długo, może teraz zostać uwolnione, gdzie wtedy stajemy się zdolni do wydechu. Jason Michael Ratliff

12. Niektóre ptaki nie są przeznaczone do trzymania w klatkach, to wszystko. Ich pióra są zbyt jasne, ich piosenki zbyt słodkie i dzikie. Więc pozwalasz im odejść lub kiedy otwierasz klatkę, aby je nakarmić, jakoś przelatują obok ciebie. I ta część ciebie, która wie, że więzienie ich w pierwszej kolejności było złe, cieszy się, ale nadal miejsce, w którym mieszkasz, jest o wiele bardziej szare i puste na ich odejście. Stephen King

13. Cała sztuka życia polega na delikatnym mieszaniu odpuszczania i trzymania się. ― Havelock Ellis

14. Odpuszczenie nie oznacza, że ​​już się o kogoś nie troszczysz. Po prostu zdajesz sobie sprawę, że jedyną osobą, nad którą naprawdę masz kontrolę, jesteś ty sam. Debora Reber

15. Prawdziwa miłość nie ma szczęśliwego zakończenia, ponieważ prawdziwa miłość nigdy się nie kończy. Odpuszczanie to jeden ze sposobów na powiedzenie, że cię kocham. - Autor nieznany

16. Jeśli kogoś kochasz

Remedios caseros para el estómago hinchado y los gases.

Daj im znać i pozwól im odejść

Jeśli tak ma być, znajdą cię ponownie, a może na odwrót

Nigdy nie wiesz

Nigdy tak naprawdę nie wiadomo. ― Mayank Sharma

17. Tata mawiał, że jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść. Nie zgadzam się z nim. Jeśli naprawdę kogoś kochasz, myślę, że musisz go odzyskać. Caroline George, Najdroższa Josephin

18. Kto powiedział, że jeśli kogoś kochasz, powinieneś go uwolnić?

Gówno wiedzą o tobie i mnie

Bo nie pozwolę ci odejść, nie, nie pozwolę ci odejść

Ktokolwiek powiedział, że tak miało być, ale zaraz wracasz

Nigdy się o tym nie dowiemy ― Scenariusz

19. Jeśli kogoś kochasz, uwolnij go. Jeśli wrócą, to znaczy, że nikt ich nie lubił. Uwolnij ich ponownie. - Autor nieznany

20. Jeśli coś kochasz, uwolnij to. Jeśli wróci, jest twoje. A jeśli po prostu siedzi na kanapie i ogląda telewizję, nieświadomy, że został uwolniony, prawdopodobnie wyszłaś za niego za mąż lub go urodziłaś. ― Surowa Goenka

21. Jeśli kogoś kochasz, uwolnij go. Jeśli kogoś nienawidzisz, uwolnij go. Zasadniczo uwolnij wszystkich i adoptuj psa. - Autor nieznany