Nigdy nie zmuszaj nikogo do rozmowy (10 powodów + cytaty)

Nigdy nie zmuszaj nikogo do rozmowy (10 powodów + cytaty)

Jeśli miałeś sprawiedliwy udział w nieodwzajemnionych miłościach, fałszywych przyjaźniach i toksycznych związkach (tak jak ja), to CAŁKOWICIE rozumiesz istotę tego powiedzenia Nigdy nie zmuszaj ktoś, kto z tobą porozmawia.Zdałem sobie sprawę, że ta kwestia wymuszania wykracza poza zwykłe mówienie, ponieważ mówi nam wiele o naszej własnej wartości i wyborze relacji, które nie przynoszą nam korzyści.

Wymuszone interakcje a relacje są jak bumerang.Na początku myślisz, że będzie to tylko ten jeden raz, kiedy zrobisz wszystko, aby wymusić interakcję i nigdy więcej się to nie powtórzy. Przekonujesz się nawet, że prawdopodobnie coś jest z tobą nie tak i twoim świętym obowiązkiem jest zrobić pierwszy krok.

A potem UDERZA w ciebie, jak bumerang.Zdajesz sobie sprawę, że zmuszając innych ludzi do bycia w twoim życiu, po prostu marnujesz swój czas. Poświęcenie zdrowia psychicznego = sabotowanie szczęścia.

Jeśli to nie było wystarczająco uspokajające, poniżej znajdziesz kilka uzasadnionych powodów, dla których nigdy nie powinieneś zmuszać nikogo do rozmowy z tobą. (Twoje szczęście błaga cię, abyś je zapamiętał.)10 uzasadnionych powodów, aby nigdy nikogo nie zmuszać do rozmowy z tobą

Jeśli często odczuwasz niekontrolowaną potrzebę wymuszenia interakcji z najlepszymi przyjaciółmi, członkami rodziny i innymi osobami, wiedz, że ten schemat wymuszania jest autodestrukcyjny.

Zapobiega równieżnawiązywanie zdrowych relacji. Oto dlaczego powinieneś trzymać się z daleka od zmuszania kogokolwiek do rozmowy z tobą (lub bycia w twoim życiu):

1. Szczęście staje się ślepą uliczką

smutna kobieta wygląda przez oknoZmuszanie i szczęście to dwa terminy, które nie pasują do siebie. Zmuszenie kogoś do zrobienia czegokolwiek tylko się odbije. Kiedy tak się dzieje, twoje pogoń za szczęściem zamienia się w ślepą uliczkę.

Utykasz w swoich myślach, zastanawiasz się, wyobrażasz sobie różne rzeczy i masz nadzieję, że uda ci się przyciągnąć ich uwagę. Powiem ci jedną (lub dwie rzeczy):

Jesteś zbyt bezcenny, by błagać o uwagę.

Jesteś zbyt chwalebny, by być na wpół kochanym .

Jeśli tego nie rozumieją, to z pewnością nie zasługują na to, by być częścią twojego życia. To takie proste.

buenos movimientos sexuales para tu marido

2. Marnowanie czasu to jeden z największych grzechów

Jeśli jest coś, co tak często przyjmujemy za pewnik, to CZAS. Nie jestem pewien, czy robimy to podświadomie, czy jesteśmy przekonani, że mamy cały czas na świecie.

Cóż, robimy, dopóki tego nie zrobimy.

Tak, to mylące, ponieważ życie samo w sobie jest tajemnicą, ale jedno jest pewne:Marnowanie czasu na kogoś, kto nie jest godny twojej uwagi, jest jednym z największych grzechów.

Przyznaję, że popełniłem to samo przestępstwo, jak większość z Was, moi czytelnicy, i nie jestem pewien, czy kiedykolwiek będę w stanie sobie to wybaczyć.

Przestań troszczyć się o kogoś, kto nie dba o ciebie. Przestań marnować czas, kiedy możesz zwiększyć swój potencjał, skupiając się na rzeczach, które znacznie poprawią Twoje życie. Przepraszam, ale zmuszanie kogoś do rozmowy z tobą z pewnością nie jest jednym z nich (zamierzony sarkazm).

3. Zdrowe interakcje (zwykle) nie wymagają dużego wysiłku

mężczyzna i kobieta siedzą przy stole i kłócą się

Jestem prawie pewien, że każdy z was wie, że zdrowa komunikacja jest podstawą każdego zdrowego związku. To prowadzi nas do kolejnej hipotezy:

Zdrowe interakcje nie wymagają dużego wysiłku.

Tak, możesz mieć kłótnie lub skłonności pasywno-agresywne, ale zwykle nie trwają one długo i nie zmuszasz się nawzajem do rozmowy.

Jeśli tak, to wiesz, że twoje wzorce komunikacji są toksyczne i to tylko kwestia czasu, zanim wpłynie to negatywnie na twoje samopoczucie.

4. Im bardziej wymuszasz, tym gorzej się robi

Tak. Im bardziej ich ścigasz, tym bardziej są poza zasięgiem. To samo dotyczy interakcji. Im bardziej to wymuszasz, tym gorzej.

Więc zrób sobie przysługę i nigdy nie zmuszaj ktoś, kto z tobą porozmawia. Lepiej odchodzić od tacy ludzie niż dalej żyć w nieszczęściu.

Pamiętam, kiedy nie mogłem przestać zadawać sobie pytania, Dlaczego nagle mnie ignoruje ? Czy zrobiłem coś nie tak?

Im bardziej przemyślałem i próbowałem nakłonić go do rozmowy ze mną, tym gorzej było. Kiedy w końcu zebrałem się na odwagę, by uratować się przed tym toksycznym schematem, zdałem sobie sprawę, żebyć singlemnie jest wcale taki zły.

Jest to dziesięć razy bardziej satysfakcjonujące niż zmuszanie kogoś do rozmowy z tobą, kiedy najwyraźniej nie powinieneś.

5. Wymuszanie rzeczy zmusza cię do poświęcenia własnej wartości

Jeśli mnie o to pytasz, wymuszanie pewnych rzeczy (czy to komunikacji, czy czegoś innego) jest jak kwestionowanie własnej wartości i informowanie drugiej osoby, że kontroluje twoje szczęście i dobre samopoczucie.

Dlaczego miałbyś zrobić sobie coś takiego? Dlaczego miałbyś poświęcić swoje poczucie własnej wartości dla kogoś, kto nie docenia (lub nie umie) docenić Twojej obecności?

Nigdy nie zmuszaj ktoś, kto z tobą porozmawia.

Uwierz w siebie . Uwierz, że zasługujesz na wzajemność, a nie na okruchy. Przestań naciskać, by wierzyć, że wymuszanie rzeczy powinno być uważane za normalne lub pożądane.

6. Miłości nie da się wymusić

wyimaginowana kobieta z długimi brązowymi włosami w czerwonym płaszczu stoi oparta o drzewo

Nie, miłości nie można zmusić i nie możemy zwrócić na siebie uwagi zmuszając kogoś do zauważenia nas. Dlatego nie próbuj zmuszać swoich bliskich, przyjaciół, kolegów lub nieznajomych do rozmowy z tobą.

Oto cztery życiowe lekcje, których nauczyłem się na własnej skórze:

  • Prawdziwe życie to nie bajka.
  • Dobrych przyjaciół jest mało.
  • Trudno znaleźć prawdziwą miłość.
  • Zaufaj swojemu przeczuciuo kimś.

Po prostu niech tak będzie, a jeśli ma być, to będzie. Powiedziawszy to, oto jeden z najpotężniejszych cytatów o nieodwzajemnionej miłości autorstwa Christiny Westover:Nieodwzajemniona miłość jest nieskończoną klątwą samotnego serca.

7. To forma emocjonalnego nadużycia

Zmuszanie kogoś do rozmowy z tobą jest formą emocjonalnego znęcania się, ponieważ oznacza to częste pisanie do niego SMS-ów, być może prześladowanie go, dzwonienie do niego lub kłótnię z nim.

Zarówno ty, jak i osoba, którą zmuszasz, cierpicie.Cierpisz, ponieważ nie chcą z tobą rozmawiać, a oni cierpią, ponieważ nie chcą z tobą rozmawiać, ale ty ich naciskasz.

Nie zmuszając ich do rozmowy z Tobą, szanujesz ich prywatność, granice, a co najważniejsze, ochronisz siebie.

8. Jeśli musisz wymusić interakcję, oznacza to, że NIE jesteś na tej samej stronie

Miłość jest jak zagubiony pierd . Jeśli musisz to zmusić, to prawdopodobnie gówno.- Stephen K. Amos

Nie wiem jak wy, ale powyższy cytat brzmi jak najbardziej trafny. To samo dotyczy interakcji.Jeśli musisz zmusić kogoś do rozmowy z tobą, prawdopodobnie oznacza to, że nie jesteś kompatybilny.

Być może sądatownik seryjny,fałszywy przyjaciel, cierpiący na chorobę psychiczną lub osoba niedostępna emocjonalnie, która bardziej boi się odczuwania rzeczy niż śmierci. Bez względu na przyczynę, zrozum, że zmuszanie do tego tylko pogorszy sytuację.

9. Tworzy toksyczne środowisko

wyobrażona kobieta siedzi oparta o okno

Bez względu na to, czy jest to związek romantyczny, czy przyjaźń, zmuszanie tworzy toksyczne środowisko, które może poważnie wpłynąć na twoje zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie.

Stajesz się niezdolny do myślenia o niczym innym, jak tylko skłonieniu ich do rozmowy z tobą. Nieustannie pracujesz nad stworzeniem idealnego planu i wdrożeniem nienagannej taktyki, która otworzy ich przed Tobą.

Ale co się dzieje zamiast tego?

Stają się jeszcze bardziej powściągliwi i niechętnie doceniają twoje wysiłki. W rezultacie stajesz się jeszcze bardziej niespokojny i zaczynasz mieć obsesję na punkcie całej sprawy. Aby uchronić się przed wejściem w tę toksyczną otchłań, po prostu nie zmuszaj ich do rozmowy.

10. Zasługujesz na wzajemną, zdrową relację

Powodem numer jeden, dla którego nie powinieneś nikogo zmuszać do rozmowy z tobą, jest to, że zasługujesz na doświadczenie piękna zdrowego związku.

Naucz się kochać siebie . Pamiętaj, że jesteś godny wysłuchania, wysłuchania i pokochania.

Zasługujesz na to, by być z kimś, kto inspiruje Cię do stania się lepszą osobą, a nie kimś, kto będzie wymuszał komunikację. Życie jest zbyt krótkie, by na siłę, więc żyj szczerze iz godnością.

Top 10Nigdy nie zmuszaj Każdy, kto z tobą porozmawiaInspirujące cytaty

wyimaginowana kobieta siedząca na schodach

Jeśli szukasz dodatkowej motywacji do wymuszania rzeczy, poniżej znajdziesz cytaty o relacjach, smutne cytaty (i kilka mniej smutnych cytatów). Możesz użyć tych motywacyjnych cytatów jako podpisów na Instagramie lub innych podpisów w mediach społecznościowych, aby szerzyć pozytywne nastawienie, ponieważ dzielenie się to troska:

1. Nie zmuszaj nikogo do mówienia o tym, jak się czuje, ani do powiedzenia Ci czegoś. Po prostu daj im swoją przestrzeń i czas, a jeśli zechcą ci powiedzieć, to sami ci powiedzą. – Neha Maurja

2. Jestem tak zmęczony ludźmi i sobą, że nie zmuszam nikogo do pozostania lub rozmowy ze mną. Jeśli chcesz zostać lub porozmawiać, zapraszamy. Jeśli nie chcesz rozmawiać ani zostać, możesz iść. Nie będę cię zmuszać, ponieważ jestem zmęczony marnowaniem mojej energii na ludzi, którzy nawet na to nie dbają lub na to nie zasługują. - Nieznany

3. Nie zmuszaj nikogo, aby znalazł dla ciebie czas – jeśli naprawdę tego chce, to zrobi. - Nieznany

4. Jak wszystko, nie zmuszasz dzieci do gotowania. To po prostu staje się częścią życia – niech będą przy nim, informuj ich na bieżąco – rozmawiaj o tym. W ten sposób staram się przekazać swoją pasję do tego. W momencie, gdy próbujesz cokolwiek narzucić własnemu dziecku, buntują się. – Tedd angielski

5. Jeśli ktoś cię chce, nic go nie powstrzyma, ale jeśli cię nie chce, nic nie sprawi, że zostanie. - Nieznany

6. Jestem w tym momencie mojego życia, w którym nie zmuszam się do komunikacji z innymi ludźmi. ty chcesz ze mną porozmawiać ? Świetnie, możemy rozmawiać godzinami. Ty nie chcesz ze mną porozmawiać ? To też jest chłodne. Poradzę sobie z tobą lub bez ciebie. - Nieznany

7. Nie możesz zmusić szalejącej wody do spokoju. Musisz zostawić go w spokoju i pozwolić mu wrócić do naturalnego toku. Emocje są takie same. – Thibaut

8. Nie wciskaj elementów, które nie pasują. - Nieznany

cortes de pelo lindos para caras en forma de corazón

9. Daj z siebie wszystko, a następnie przyjmij nastawienie „cokolwiek się dzieje, dzieje się”. Nie próbuj na siłę. Po prostu odpuść i pozwól, aby płynęły właściwe błogosławieństwa. – Marcandangel

10. Nasza cierpliwość osiągnie więcej niż nasza siła. – Edmund Burke

Zamiast zmuszać kogoś do rozmowy, zrób TO…

kobieta z długimi brązowymi włosami siedząca na plaży

Zamiast zmuszać kogoś do rozmowy, daj mu przestrzeń. Jeśli nie dotrą do ciebie samodzielnie, nie błagaj ich ani nie zmuszaj, ale idź dalej.

Wielokrotnie wdrażałem te życiowe hacki i działają idealnie. Ci, którzy nie mieli być w moim życiu, nie kontaktowali się ze mną i nie mógłbym być za to bardziej wdzięczny.

Znajdź odwagę, by iść dalej, gdy poczujesz się niechciany, a życie nagrodzi cię tymi, którzy są miało być w Twoim życiu.

Oto kolejna rzecz, którą powinieneś zrobić, która jest związana z twoim samopoczuciem i jakością twoich przyszłych relacji.

Kiedy zauważysz, że zmuszasz kogoś do rozmowy z tobą, nie zapomnij zadać sobie następujących pytań:

  • Dlaczego tak desperacko chcesz, aby rozmawiali z tobą w pierwsze miejsce ?
  • Czy czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobry?
  • Czy czcisz wzorce relacji, które są nieodwzajemnione i niedostępne emocjonalnie?
  • Dlaczego miałbyś chcieć być z kimś, kto tego nie robi? chcę być z Tobą ?

Istnieje wiele innych pytań, które możesz sobie zadać, ale te powyższe są jednymi z najważniejszych.Innymi słowy, musisz zrozumieć, dlaczego masz tendencję do zmuszania innych do robienia rzeczy.

Może to być związane z traumą z dzieciństwa, byciem zaniedbywanym przez rodziców lub inne bliskie Ci osoby, niską samooceną i tak dalej. Jeśli masz tę ciągłą potrzebę walki o uczucia innych ludzi i udowodnienia im, że zasługujesz na miłość, czas zacząć pracować nad sobą.

Czas pokochać siebie trochę bardziej.Afirmacje miłości własneja medytacja są również świetnymi dopalaczami miłości własnej i pewności siebie.

Nigdy nie zmuszaj nikogo do bycia częścią twojego życia

Nie myśl o tym za dużo. Nie wychodź z drogi, aby zdobyć aprobatę i sympatię innych ludzi. Jeśli nie dzieje się to naturalnie, wiesz, że to nie w porządku. Nigdy nie zmuszaj nikogo do rozmowy z tobą lub bycia częścią twojego życia, ponieważ jeśli to zrobisz, szczęście cię ominie.