14 głównych zasad relacji dla zdrowego związku

14 głównych zasad relacji dla zdrowego związku

Tak, miłość musi być podstawą każdego związku. Jednak nie jest to jedyna rzecz, która jest niezbędna, aby związek działał. Istnieje kilkazasady relacjiktóre są niezbędne dla każdego zdrowego związku.Bez względu na to, jak bardzo kochasz swoją drugą połówkę, jeśli nie ustalisz podstawowych zasad i jeśli oboje nie przestrzegacie tych zasad, wasz związek jest skazany na zagładę i żadna ilość miłości nie może tego naprawić.

Właściwie tak łatwo jest mieć dobre relacje ale chodzi o to, że oboje partnerzy muszą włożyć w to trochę wysiłku, zobowiązać się do tego i być chętni do walki o swoją miłość bez względu na wszystko.Wszystko długoterminowe relacje muszę przejść przez kilka trudnych łat i jest to po prostu nieuniknione. To prawo życia.

quiero ser un hombre

Dzięki tym zdrowym zasadom relacji będziesz w stanie utrzymać silny związek również w tych czasach.

Bycie lojalnym to wszystko

mężczyzna i kobieta przytulają się podczas chodzeniaTo najważniejsza zasada ekskluzywnych relacji i najlepszaporady dotyczące związkukażdy może ci dać. Jeśli chcesz mieć z kimś długotrwały związek, MUSISZ umawiać się tylko z tą jedną osobą.

Nie możesz powiedzieć, że szczerze kogoś kochasz, ale zdradzasz go lub nadal spotykasz się z innymi ludźmi. To nie jest miłość i zdecydowanie nie jest to droga do dobre relacje .

Jeśli uważasz, że w końcu znalazłeś odpowiednią osobę, z którą możesz spędzić życie, musisz być lojalny i w pełni zaangażować się w ten związek.Oczywiście nadal możesz mieć przyjaciół i poznawać nowych ludzi, ale istnieją pewne granice, które musisz szanować. Nigdy nie rób czegoś, co sprawi, że twój partner zwątpi w twoją lojalność.

Dowiesz się, że w zaangażowanym związku uczucia ukochanej osoby są o wiele ważniejsze niż twoje własne.

Jeśli myślą, że ktoś ma inne intencje niż myślisz, i jeśli naprawdę nie jest w porządku, że spędzasz z nim czas, powinieneś przestać to robić. Czemu? Ponieważ nie chcesz ich powodowaćniepokój w związku.

Mów, co myślisz, ponieważ twój partner nie potrafi tego przeczytać

kobieta w szarym swetrze rozmawia z mężczyzną na zewnątrz

To normalne, gdy w długotrwałym związku poznajemy myśli naszego partnera i rzeczy, które mu się podobają. Nie oznacza to jednak, że potrafimy czytać sobie nawzajem w myślach.

Nie zakładaj, że tylko dlatego, że jesteś w związku od jakiegoś czasu, masz połączenie telepatyczne. Tak, mówienie bez użycia słów jest możliwe, ale to dzięki komunikacji niewerbalnej.

Twój partner nie potrafi czytać w twoich myślach, bez względu na to, jak dobrze cię zna i musisz o tym pamiętać.

Jeśli coś Cię niepokoi, zawsze powinieneś wiedzieć, że możesz otworzyć się przed ukochaną osobą i o tym porozmawiać.

Jeśli chcesz czegoś od nich, ale nie chcesz ich pytać wprost, możesz przynajmniej spróbować dać im kilka wskazówek.

Co zaskakujące lub nie, większość kłótni w związkach ma miejsce właśnie dlatego, że jeden partner czegoś chce i myśli, że jego partner powinien o tym wiedzieć, nie mówiąc tego.

Często prowadzi to do rozczarowania, gdy partner nie spełnia pragnienia.

To są nierozsądne oczekiwania i jedyną osobą, która w końcu będzie zawiedziona, jesteś Ty. I będziesz jedynym winnym własnych rozczarowań.

Zapomnij o tym. Naucz się komunikować w zdrowy sposób. Jeśli uważasz, że jest coś, co trzeba powiedzieć w twoim związku, powiedz o tym swojemu partnerowi i wspólnie się tym zajmij.

Zaufanie i przyjaźń zaprowadzą Cię daleko

mężczyzna i kobieta przytulają się, stojąc w polu

Twój partner musi być twoim najlepszym przyjacielem. Nie powinieneś niczego przed nimi ukrywać. To kluczowe, jeśli chcesz mieć zdrowy związek.

Powinieneś wiedzieć, żezaufanie jest dwukierunkowa ulica .Nie możesz zaufać osobie, dopóki ta osoba nie zaufa tobie.

Zdobycie zaufania ukochanej osoby jest prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą w związku, ale jest tego warte, ponieważ nic nie wzmocni więzi między wami tak bardzo, jak ustanowione zaufanie.

Jeśli ufasz swojemu partnerowi, wiesz, że zależy mu na twoim najlepszym interesie i że jesteś dla niego priorytetem numer jeden.

Dobrze jest wiedzieć, że ktoś cię kocha i nigdy nie zrobi nic, by zranić twoje uczucia, prawda?

Nawet jeśli twój partner popełni błąd, powinieneś wiedzieć, że wszyscy jesteśmy ludźmi z naszymi słabościami i nikt z nas nigdy nie może być bezgrzeszny.

Wszyscy popełniamy błędy i wszyscy zasługujemy na przebaczenie i kolejną szansę.

ejemplo de una dieta de 1200 calorías

Nie możesz mieć zdrowego związku bez dobrej komunikacji

mężczyzna i kobieta siedzący na brzegu patrzący na wodę

Istnieje kilka elementów budulcowych dla każdego rodzaju związku, bez względu na to, czy jest to romantyczny, czy biznesowy, a najważniejsza jest komunikacja.

Nie możesz naprawdę kochać kogoś, dopóki naprawdę go nie spotkasz, a jedynym sposobem, aby to zrobić, jest komunikacja.

Nie możesz mieć udanego związku z kimś, dopóki nie poznasz jego opinii na temat życia w ogóle, i znowu, jedynym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest rozmowa.

Jeśli nauczysz się komunikować w zdrowy sposób, nauczysz się również skuteczniej radzić sobie ze swoimi problemami i nieporozumieniami. To jeden z najlepszych kawałkówrada małżeńskatam.

O ile musisz mówić o swoich emocjach, musisz także mówić o swoich problemach. Pamiętaj, kiedy jeden partner mówi, drugi musi aktywnie słuchać.

A potem musisz opracować plan wspólnego rozwiązania tych problemów.

Będą złe sytuacje, bądźcie dla siebie i walczcie razem

mężczyzna przytulający kobietę siedzącą na betonowej powierzchni

Życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. Jedno jest pewne, będzie wiele dobrych i szczęśliwych dni, ale będzie też wiele złych chwil.

Ważne jest to, że musicie przez to wszystko trzymać się razem. Zawsze miej w pamięci przysięgę ślubną, którą ludzie składają swoim partnerom życiowym w dniu ślubu.

Mieć i trzymać kogoś na dobre lub na złe, bogatszego, biednego, w chorobie i zdrowiu, kochać i kochać, aż śmierć cię rozłączy.

​​​​To nie jest nowa zasada udanego i zdrowego związku. To zawsze był jeden z głównych warunków tego rodzaju związku.

Powinieneś myśleć o sobie i swoim partnerze jako o jednej duszy w dwóch różnych ciałach. Ich nastrój powinien wpłynąć na twój. Jeśli mają problemy, powinniście się wspólnie martwić. Jeśli oni są czymś podekscytowani, ty też powinieneś.

Nigdy nie pozwól, aby złe chwile lub problemy w twoim związku spowodowały, że się rozstaniesz. Pamiętaj, że nie ma problemu, którego nie moglibyście razem naprawić.

Bez względu na to, jak ciężkie mogą być czasy, nigdy się nie poddawaj. Walcz o swojego partnera i walczcie razem o swój związek.

Porozmawiaj o rzeczach, które dzieją się w Twojej sypialni za zamkniętymi drzwiami

mężczyzna i kobieta rozmawiają siedząc na kanapie

Twoje życie miłosne nigdy nie powinno być zakazanym tematem. Twój partner musi wiedzieć, czy jesteś z tego zadowolony i czy są jakieś rzeczy, które być może chciałbyś zmienić.

Oczywiście utrzymywanie tej iskry w sypialni pozytywnie wpływa na twój związek.

Twoje życie miłosne jest ogromną częścią twojego związku i jeśli chcesz, aby twój związek był lepszy, powinieneś również popracować nad tym aspektem.

Jeśli boisz się intymności, powinieneś powiedzieć o tym swojemu partnerowi; nie pozwól im wyciągać własnych wniosków.

Zawsze staraj się wprowadzać do swojej sypialni nowe i ciekawe rzeczy i pomysły.

Istnieje wiele ciekawych, zabawnych i romantycznych sposobów na podgrzanie swojego życia miłosnego. Musisz tylko być trochę kreatywny i oczywiście zapytać partnera, czy się z tym zgadza.

Zrozumienie jest czasem ważniejsze niż miłość

mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce siedząc na podłodze

Eleanor Roosevelt powiedziała kiedyś: Zrozumienie to ulica dwukierunkowa. A jeśli o tym pomyślisz, zdasz sobie sprawę, że to absolutnie prawda.

Nie możesz mieć zrozumienia i szacunku dla drugiej osoby, jeśli czujesz, że nie jest to wzajemne.

Musisz zrozumieć, że nie jesteśmy idealni i każdy z nas ma jakieś wady i słabości. Twój partner również ma wady, których nie może kontrolować, a ty musisz to zaakceptować i przyjąć.

qué tomar cuando se siente hinchado

Wszyscy jesteśmy różnymi ludźmi o różnych potrzebach.Musisz poznać potrzeby swojego partnera i je zrozumieć.

Musisz pokazać swojemu partnerowi, że może przyjść do Ciebie, kiedy ma problem, a Ty będziesz przy nim bez względu na wszystko.

Oczywiście po drodze będziesz mieć pewne nieporozumienia, ale znowu, dzięki zrozumieniu z obu stron, będziesz w stanie łatwo to przezwyciężyć.

Przepraszanie za swoje błędy nie sprawia, że ​​wyglądasz na słabą

mężczyzna i kobieta trzymający się za ręce siedząc przy stole

Kiedy popełnisz błąd i zranisz swojego partnera, nie tylko musisz go przeprosić, ale musisz pokazać, że naprawdę tego żałujesz i że nigdy więcej tego nie zrobisz.

Powinieneś zapytać, co możesz zrobić, aby odzyskać ich zaufanie lub otrzymać przebaczenie. Gdy twój partner zda sobie sprawę, jak bardzo ci przykro, z pewnością wybaczy ci twój błąd.

Jeśli myślisz, że na pewno znalazłeś swoją bratnią duszę, nie pozwól sobie na jej utratę tylko dlatego, że jesteś zbyt dumny, by przeprosić. To jest coś, czego nigdy nie będziesz w stanie sobie wybaczyć, to na pewno.

Nieustanne kompromisy są koniecznością, jeśli chcesz, aby Twój związek się udał

mężczyzna rozmawia z kobietą siedząc na kocu na trawie

Musisz zdać sobie sprawę, że zdecydowałeś się dzielić swoje życie z inną osobą, kiedy zacząłeś się z nią spotykać.

Oznacza to, że nie zawsze możesz dostać wszystko, czego chcesz, i że rzeczy nie zawsze mogą potoczyć się tak, jak chcesz.

Kompromis jest jednym z tych niepodlegających negocjacjom elementów każdego wspaniałego i udanego związku. Więc to nie jest coś, co tylko poprawi twój związek, to podstawowa zasada relacji.

Bez kompromisów nie będziesz w stanie utrzymać swojego związku.

Nie próbuj zmieniać ich punktu widzenia lub rzeczy, których nie lubisz. Zaakceptuj te rzeczy lub spróbuj grzecznie poprosić partnera, aby to zmienił.

Dzięki zdrowej komunikacji na pewno znajdziesz sposób na kompromis w tych sprawach.

Kompromisy w związku nie oznaczają, że nie jesteś wystarczająco pewny siebie, oznacza to, że jesteś gotowy zrezygnować z pewnych rzeczy w imię miłości.

Małe rzeczy mają największe znaczenie

szczęśliwa kobieta dająca pudełko z kokardą mężczyźnie

Większość ludzi zgodziłaby się, żeprawdziwa miłość jest faktycznie w małe rzeczy . Nie myśl, że małe rzeczy są po prostu takie, małe i nieważne. Te małe rzeczy są często przyczyną większości kłótni w związkach.

Zobaczysz, jak twój partner zmieni swój nastrój lub zachowanie w stosunku do ciebie, gdy po raz pierwszy zapomnisz o ważnej dla niego dacie lub nie daj Boże, o ich urodzinach.

Może nie powiedzieć, że jest zraniony lub zły, ale na pewno zauważysz to po ich zachowaniu.

Zaskocz ich drobnym prezentem bez powodu, wyślij im SMS-a w środku dnia tylko po to, żeby zapytać jak się czują, zrób śniadanie do łóżka z małą karteczką Dla mojej miłości.

Te małe rzeczy z pewnością wywołają uśmiech na twarzy ukochanej osoby.

Więc ludzie, częściej mówcie swoim partnerom, jak bardzo ich kochacie i proszę, starajcie się zapamiętać kilka ważnych dat w waszym związku. Może ci się to wydawać mało, ale może oznaczać świat dla ukochanej osoby.

Bez względu na to, jak bardzo jesteś zajęty, musisz znaleźć czas w swoim napiętym harmonogramie na romantyczną randkę

szczęśliwa kobieta w czerwonej sukience trzymająca kieliszek wina

moda para mujeres de 40 años

Bez względu na to, czy dopiero zacząłeś się spotykać, czy jesteś w długotrwałym związku, zawsze powinieneś chodzić na romantyczne randki. To pomoże ci utrzymać iskrę żywą w twoim związku.

Wychodzenie na randki lub po prostu przytulanie się na kanapie podczas oglądania romantycznego filmu to coś, co musi być częścią twojego codziennego życia.

Zaplanujcie wspólnie następne wakacje, zjedzcie romantyczną kolację, spróbujcie czegoś nowego, zacznijcie nowe hobby… Spędźcie razem trochę czasu każdego dnia.

Zacieśnisz więź między sobą, a w ten sposób iskra nigdy nie opuści twojego związku.

Naucz się języka miłości swojego partnera

mężczyzna i kobieta całują się siedząc na huśtawce podczas zachodu słońca

Nie wszyscy mamy taką samą definicję miłości. Właściwie dla nas wszystkich jest inaczej. Niektórzy z nas lubią wyrażać miłość słowami, a inni czynami.

Zobaczysz, że gdy poznasz swojego partnera, nauczysz się również jego języka miłości i ostrzeżenia spoilera, prawdopodobnie będzie inny niż twój.

To nieważne, zaufaj mi. Jedyną ważną rzeczą jest to, że się kochacie i że…włóż wszystko… reszta się ułoży.

Jednak gdy już poznasz ich język miłości, łatwiej będzie ci udowodnić im swoją miłość i całkowicie zdobyć ich serce.

Nie umieszczaj mediów społecznościowych przed kontaktami towarzyskimi

mężczyzna i kobieta siedzą na kanapie i rozmawiają na świeżym powietrzu

Jest to jedna z tych nowych zasad udanego związku, co nie czyni go mniej ważnym.

Wszyscy spędzamy zbyt dużo czasu w Internecie, udostępniając zbyt dużo naszych danych osobowych i to jest fakt.

Niektórzy zgodziliby się, że nie ma to negatywnego wpływu na nasze życie i relacje, ale inni powiedzieliby inaczej.

Prawda jest taka, że ​​niestety tak. Wszyscy chcieliśmy przynajmniej raz przejrzeć telefon komórkowy naszego partnera. Niektórzy z nas to zrobili i nie byli zadowoleni z rzeczy, które tam znaleźli.

Tak, to źle i pokazuje, że nie ufasz swojemu partnerowi. A jednak nasza ciekawość jest większa od nas i i tak to robimy lub śledzimy ich działania w mediach społecznościowych.

To kolejny sposób, w jaki Internet i media społecznościowe mogą ingerować w nasze życie miłosne.

Powinieneś ustawić pewne granice w mediach społecznościowych w swoim związku, a to z pewnością powstrzyma go przed komplikowaniem twojego związku.

Nie ścigaj trendów w mediach społecznościowych, jeśli ma to zaszkodzić twojemu związkowi. Te rzeczy będą nabierać trendów przez krótki czas, a potem przeminą, ale twoja ukochana osoba jest tam na zawsze.

Nigdy nie zapomnij powiedzieć sobie „kocham cię” pod koniec dnia

mężczyzna trzymający kobietę siedzącą na łóżku

Myślę, że to jedyna zasada relacji, która nie wymaga wyjaśnienia.Nigdy nie idź spać zły na siebie i zawsze kończ dzień mówiąc: jak bardzo kochasz nawzajem.

Będziecie walczyć, nie zgodzicie się, będziecie się na siebie wściekać, ale koniec końców jedyne, co powinno być ważne dla was obojga, to to, że macie się wzajemnie i że się kochacie .

Zawsze pamiętaj, dlaczego zakochałeś się w swoim partnerze, a gdy nadejdą ciężkie czasy, spróbuj sobie o tym przypomnieć.

Dobry i zdrowy związek wcale nie jest trudny. Musisz tylko przestrzegać tych zasad relacji i włożyć trochę wysiłku.

W prawdziwym życiu ludzie nie są idealni, ale nasza miłość i relacje mogą być.

Po prostu zawsze pamiętaj o tych podstawowych zasadach relacji, a oboje na pewno będziecie szczęśliwi i zadowoleni, co pozytywnie wpłynie na wasz związek.