Skomplikowany związek: 8 pułapek, w które nie chcesz wpaść

Skomplikowany związek: 8 pułapek, w które nie chcesz wpaść

„Skomplikowany związek” to wyrażenie, które ostatnio często słyszymy. Termin ten stał się bardziej rozpowszechniony dzięki widocznej opcji statusu relacji na Facebooku:To skomplikowane.Zawsze zastanawiałam się, co ludzie muszą czuć, żeby oświadczyć coś takiego, i okazuje się, że istnieje wiele powodów, które przyczyniają się do złożoności związku.

To nie jest tak, że możemy podać jasną definicję tego, ale skomplikowany związek oznacza niezadowalająca kochać życie .Innymi słowy, to kiedy partnerzy zmagają się z niepewność oraz współzależność , mają inne poglądy na życie lub inne problemy w związku które nie pozwalają im doprowadzić ich związku do ten ' elitaryzm „poziom” .

Jego do toksyczny związek między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą znaleźć wspólnej płaszczyzny pomimo silnych uczuć, które dzielą do siebie.Zdają sobie sprawę, że nie mogą być razem, ale nie mogą też od siebie odejść…

Skąd wiesz, że twój związek jest skomplikowany?

W rzeczywistości jest to całkiem proste; jeśli nie jesteś pewien co Twój status związku jest w każdej chwili, a jeśli nie wiesz, gdzie dokładnie stoisz ze swoim partnerem, jesteś w skomplikowany związek . Kropka.Kiedy dana osoba jest w zdrowy i udany związek , nie muszą się tym przejmować, ponieważ w każdej chwili mają jasny obraz swojego związku.A jeśli takie pytania zaczynają ich dręczyć, po prostu omawiają je ze swoim partnerem.

Jeśli jesteś w związku, w którym niechętnie nazywasz siebie parą, obawiam się, że należysz do jednej z tych kategorii, które zdecydowanie wskazują, że Twój związek jest skomplikowany:

1. Znowu, ponownie, związek

mężczyzna i kobieta zamierzają się pocałować w lesie w ciągu dniaByłoby wspaniale, gdyby istniał jakiś uniwersalny przewodnik, jak budować udany związek, ale w rzeczywistości nie tylko nie ma przewodnika, ale nie ma w ogóle reguł. A okolicznością obciążającą jest to, że każdy związek jest inny, tak jak każdy z nas jest inny.

Nie ma właściwej ścieżki. Wszędzie jest przerażająco duża ilość małych i wąskich uliczek.

Miłość jest brudna … nasze uczucia są bałaganiarskie. Więc, jak u licha relacje nie będą bałaganiarskie.

Jeśli jesteś wrelacja włącz/wyłącz, wiesz, że istnieje wiele powodów, dla których ludzie zrywają.

Może to być spowodowane konfliktem spowodowanym na przykład różnymi cechami osobistymi (brak zgodności), pochodzeniem życiowym, stagnacją lub zazdrością.

Jedno jest jednak pewne… Po zerwaniu zawsze towarzyszy uczucie samotności, brak starych nawyków i brak komfortu, jaki miałeś ze swoją niegdyś znaczącą osobą.

I wtedy sprawy zaczynają się komplikować i zwykle następuje ponowne spotkanie. Tam zaczyna się kolejka górska.

Relacje typu on/off są pełne niepewności, bólu i pasji… Brzmi jak dobra powieść romantyczna, prawda? Jednak taki związek z pewnością nie jest wart twoich wysiłków i cennego czasu.

2. Przyjaciele z korzyściami

kobieta i mężczyźni uśmiechnięci na łóżku

Na początku cały pomysł brzmi świetnie.

Lubisz widywać się w swobodnym i seksownym czasie. Dlaczego nie?

Nieskrępowany Brzmi jak dobry plan, ale w rzeczywistości nie wychodzi. Jedna strona prędzej czy później złapie uczucia i cała sprawa zamieni się w piekło. Zaufaj mi, widziałem to wiele razy.

Twoje życie seksualne może być teraz wspaniałe, ale wkrótce proste zdanie, takie jak Jesteśmy tylko przyjaciółmi, a to wszystko między nami jest tylko zwykłą rzeczą, prawda? może zabrzmieć łamiącym serce.

Nie zostaniesz ani przyjaciółmi, ani kochankami. Skończysz na tym, że znienawidzisz siebie nawzajem i siebie za zaangażowanie w tego typu związek.

To normalne, że ludzie czują inne rodzaje bliskości po tym, jak są blisko fizycznie.I niestetyprzyjaciele z korzyściamiTermin ten może często oznaczać unikanie odpowiedzialności i działanie lekkomyślne.

Zanim wejdziesz w taki związek, musisz pomyśleć o konsekwencjach.

Wiem, że Mila Kunis wygląda w tym filmie na najfajniejszą osobę na ziemi”.Przyjaciele z korzyściami”, ale nawet ona w końcu wyłapuje uczucia. I nie chcesz być tym, który mówi, że to skomplikowane lub, co gorsza… nie chcesz, aby pozostawiono złamane serce.

3. Związek na odległość

kobieta trzymająca laptopa na kolanach i pisząca na facebooku

Nie jest tajemnicą, że związki na odległość może stać się trudne. Aby odnieść sukces, trzeba włożyć w to znacznie więcej wysiłku niż w regularne relacje.

Czemu? Twoja komunikacja może być męcząca.Twój związek może łatwo wpaść w a rykowisko i nie da się tego sobie z tym poradzić … żeby się z tego wydostać rykowisko oraz Ocal swoją miłość .

Czasami pisanie lub mówienie o wszystkim, co wydarzyło się w ciągu dnia, każdego dnia staje się męczące. Chcesz, żeby tam byli, gdy to się stanie.

Nie znają twoich przyjaciół, ty też nie poznałeś ich, a faktem jest, że przyjaciele stanowią ogromną część naszego życia.

cuando la esposa celosa se niega a dar propina

Nie masz fizycznego aspektu związku i wszyscy możemy się zgodzić, że jest to bardzo ważne.Poza tym nie wiesz, kiedy się spotkasz, a życie w niepewności i oczekiwaniu staje się trudne.

Każdy nowy dzień bycia w do związek na odległość staje się twardszy.

Poza tym istnieją czynniki, takie jak obciążenie finansowe lub brak możliwości rozwoju związku. W takim przypadku powinieneś realistycznie myśleć o swojej wspólnej przyszłości.

Czy to zadziała, czy nie?

Jeśli chcesz, aby to zadziałało, obie strony muszą włożyć ogromny wysiłek, aby to zadziałało, a także będą musiały podjąć pewne ryzyko. Dystans można pokonać… wystarczy tego chcieć i wystarczająco o to walczyć.

4. Sekretny związek

kobieta siedzi na szarej betonowej podłodze i korzysta z laptopa

Może to zabrzmieć dziwnie, ale pomyśl o tym. Czy kiedykolwiek czułeś, że Twój partner ukrywa Cię lub niepotrzebnie ukrywa Twój związek? Jakbyście byli sekretnymi kochankami?

Nigdy nie robią z tobą zdjęć, a nawet kiedy to robią, nigdy nie docierają do swoich Media społecznościowe profile. Nigdy nie piszą słodkie podpisy o miłości lub otaguj Cię w uroczych postach. I nawet jeśli chcesz opublikować swoje zdjęcie, zdecydowanie się temu sprzeciwiają.

Jeśli jesteś w zupełnie nowym związku, może to być w porządku, ale po pewnym czasie staje się to podejrzane. Czujesz, że nie doceniają Cię wystarczająco… jakby nie byli dumni z tego, że są Twoi.

To sprawia, że ​​czujesz, że mają namysł lub nie traktują cię poważnie.

Aby sobie z tym poradzić, musisz skonfrontować się z nimi i dotrzeć do sedna ich zachowania. Jeśli ich odpowiedzi są niejasne i niezadowalające, oznacza to, że coś ukrywają lubpo prostu ich to nie obchodzidość.

5. Czujesz się, jakbyś był niczym więcej niż połączeniem

mężczyzna i kobieta obserwują zbiornik wodny i betonowe budynki

Ostatnią rzeczą, której na pewno chcesz, to czuć się jakjesteś tylko połączeniem. Jeśli lubisz je i chceszdługotrwały związek, i traktują cię tak, jakbyś był czymś swobodnym, to jest to skomplikowane icałkowicie niegodny twojego czasu.

Sposoby, dzięki którym będziesz wiedzieć, że jesteś tylko połączeniem, są następujące:

• Używają wymówek, aby nie spędzać nocy po tym, jak byliście razem.

• Nie poświęcają czasu, aby dowiedzieć się, jaki jesteś, co lubisz robić, jakie masz upodobania lub hobby itp.

• Nie zawracają sobie głowy odpowiadaniem na twoje wiadomości.

• Unikają spotkań z przyjaciółmi i nie rozmawiają o tobie z ich.

• Nie starają się sprawić, abyś poczuł się wyjątkowo.

período pero sin sangre en la almohadilla

• Oni nigdy okazuj uczucia publicznie .

Przykro mi, ale jeśli tego doświadczasz, prawdopodobnie oznacza to twój partner jest narcyz Ona/on cię nie kocha, lub nie postrzega Cię jako długoterminowego partnera.Z drugiej strony może to również oznaczać, że są po prostu członkiem klubu „niemonogamicznych związków”.

6. Nigdy wcześniej nie miałeś zdrowego związku

kobieta przykryta czerwonym kocem siedząca na podłodze

Prawdopodobnie zabrzmi to dla ciebie niezręcznie, ale może jest to skomplikowane, ponieważ nie wiesz, jak to jest, gdy nie jest skomplikowane .

Może byłeś już wcześniej zraniony, a twój mechanizm obronny nieustannie każe ci uważać, jeśli coś jest nie tak.

Nadmiernie analizujesz każdą sytuację ponieważ nauczyłeś się, że rzeczy nie zawsze są takie, na jakie wyglądają. I to jest w porządku.

Ponowne uzdrowienie i zaufanie do siebie i innych ludzi wymaga czasu. Nauczyłeś się, że potrzeba czegoś więcej niż prostego kocham Cię „ za sprawienie, by wszystko działało.

Koniec końców musisz mieć nieskomplikowany izdrowa relacjanajpierw ze sobą, aby mieć to samo z kimś innym. Musisz wyjaśnić i zdefiniować status związku swojej relacji z samym sobą.

7. Miłość jest, ale czegoś jeszcze brakuje

mężczyzna całuje kobietę

Kochacie się, troszczycie się o siebie, piszecie cały dzień. Czujesz się wspierany i komfortowy, ale oboje nie możecie pozbyć się wrażenia, że ​​brakuje czegoś dużego.

Czasami wydaje mi się, że są twoje najlepszy przyjaciel zamiast kochanka. To tak, jakby pozostało coś niedopowiedzianego lub cofniętego.

Żadne z was nigdy nie powiedziało, że jesteście parą. Po prostu byliście tam dla siebie, kiedy tego potrzebowaliście, a teraz po prostu tak jest — jakaś forma nieokreślonego partnerstwa bez określonego celu.

A brak celu oznacza brak prawdziwego zainteresowania, co w dodatku prowadzi do wielu komplikacji.

Tak więc, zanim wszystko zamieni się w bałagan i stanie się sytuacją, życzcie sobie nawzajem powodzenia i ruszajcie dalej.

8. Zakazany związek

para trzymająca się za ręce na stacji dokującej

Oto uosobienie skomplikowania. Może są ex twojego najlepszego przyjaciela, może są małżeństwem, a może po prostu wiesz, że nie są dla ciebie dobrzy.

Oboje wiecie, że nie powinniście tego robić, ale po prostu czujecie się tak dobrze.

Spróbuj zadać sobie pytanie, czy naprawdę jesteś zakochany, czy może podświadomie poszukujesz mocnych wrażeń. Prawdopodobnie znasz już odpowiedź.

Po tym wszystkim możemy stwierdzić, że skomplikowana relacja to tylko termin, którego używamy do wyrażenia znacznie bardziej złożonych problemów. Wykracza poza status relacji z Facebookiem.

Jeśli jesteś w tego rodzaju związku lub wchodzisz w związek po raz pierwszy, pamiętaj, że Twoje własne przeczucie zapewni Ci to, co najlepsze. porady dotyczące związku .

Jak zakończyć skomplikowany związek?

kobieta przytulająca mężczyznę na polu kukurydzy

lo que una chica busca en un hombre

Zdrowy związekpowinien zawsze czuć się bezpieczny dla obu stron. Powinny istnieć silne poziomy zrozumienia, szacunku i zaangażowania. Jeśli w twoim związku brakuje którejkolwiek z tych rzeczy, jeśli sprawy ciągle wydają się skomplikowane między twoim partnerem a tobą, jedyną opcją, jaką masz, jest jej zakończenie.

Ale najpierw musisz zakończyć to w swojej głowie. Oznacza to, że musisz to wszystko przemyśleć. Uporządkuj swoje myśli i wybierz ścieżkę, którą pójdziesz.

Jeśli chodzi o sortowanie rzeczy w twoim sercu, będzie to bardziej skomplikowane. Jednak kiedy włożysz miłość własna i miłość, którą czujesz do kogoś, kto w ogóle na nią nie zasługuje na wagę, zawsze zwycięży ta pierwsza.

Bądź bezpośredni i otwarty ze swoim partnerem.Powiedz im wszystko, co przez cały ten czas w sobie butelkowałeś. Uzyskaj zamknięcie, którego potrzebujesz, aby przejść dalej we właściwy sposób.

To na pewno będzie trudne i rozdzierające serce. Ale z pomocą czasu i dobrze zorganizowanego systemu wsparcia uda ci się przez to przejść i iść naprzód ze swoim życiem.

Jak naprawić skomplikowany związek?

mężczyzna i kobieta przytulają się na brązowym drewnianym doku

Z drugiej strony, jeśli chcesz walczyć o swoją miłość i uważasz, że naprawdę warto, powinieneś zostać i pracować nad ratowaniem swojego związku.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest znalezienie podstawowej przyczyny tego współudziału. Znajdź i potwierdź wszystkie swoje problemy w związku i powoli zajmij się każdym z nich.

Obie strony muszą przyznać się do swoich błędów i wziąć za nie pełną odpowiedzialność.Ponadto oboje partnerzy muszą popracować nad poprawą komunikacji i budowaniem silniejszego poziomu zaufania między nimi.

Jeśli oboje uważacie, że jest to potrzebne, możecie również poszukać profesjonalnej pomocy.

Jedynym sposobem, w jaki wasz związek wydostanie się z tej rutyny współudziału, jest poświęcenie się oboje całkowicie na naprawę i sprawienie, by wszystko między wami działało.

Nie wystarczy tylko wyjaśnić ten współudział… musisz także popracować nad wzmocnieniem więzi i uczynieniem swojego związku zdrowym.

Skomplikowane cytaty o związku

mężczyzna i kobieta przytulają się do siebie w łóżku z białymi prześcieradłami

Musiałem również podzielić się z wami tymi wzruszającymi, skomplikowanymi cytatami o związkach, które znalazłem w Internecie, ponieważ każdy z nich tak dobrze opisuje rozdzierającą serce walkę…

1. Miłość nie jest skomplikowana ; ludzie są.

2. W jakiś sposób jesteś zarówno najlepszą, jak i najgorszą rzeczą, jaka mi się przytrafiła.

3. Relacja bez wysiłku to skazany na zagładę związek , nie świetny związek. Dokładna komunikacja wymaga pracy i pracy, aby ujawnić i rozwiązać sprzeczne nadzieje i przekonania. Nie oznacza to, że nie ma „żyli długo i szczęśliwie”, ale bardziej przypomina „pracowali długo i szczęśliwie . – Carol S. Dweck

4. To boli, gdy jesteś blisko, ale jeszcze bardziej boli, gdy nie masz cię w ogóle.

5. Ty i ja zawsze będziemy niedokończone sprawy.

6. Jesteśmy więcej niż przyjaciółmi, ale mniej niż parą.

7. Ludzie komplikują miłość, ponieważ nigdy nie otrzymują miłości taką, jaką chcą. Wolałbym raczej niż nigdy nie doświadczyć tego skomplikowanego i szczęśliwego uczucia.

8. Moją relację z nim określały te złożone emocje: ta mieszanka wdzięczności i urazy. – Otsuichi

9. Jedyne skomplikowane rzeczy, o które warto walczyć, zmienią w jakiś sposób świat i/lub przyniosą mnóstwo pieniędzy, a skomplikowany związek tylko powstrzyma cię od zrobienia jednego lub drugiego. – Ingrid Weir

10. Jestem chory i zmęczony tymi wszystkimi rzeczami, widzisz… problem polega na tym, że kochanie cię jest tak skomplikowane. Chcesz wiedzieć, na czym polega problem z miłością? Nikt tak naprawdę nie wie, co to naprawdę jest.

Najlepsze zachowałem na koniec, oczywiście:

11. Zasługujesz na to, by być z kimś, kto cię uszczęśliwia… kimś, kto nie komplikuje ci życia… kimś, kto cię nie skrzywdzi.

Wyjechać lub zostać, oto jest pytanie

Skomplikowany scenariusz relacji ma tylko dwie opcje;zostać i walczyć o swoją miłość, nawet jeśli wiesz, że będzie to trudne, lub odejść, odwrócić się od niej na dobre i na zawsze zakopać się w przeszłości.

A jedynym miejscem, w którym znajdziesz właściwą odpowiedź na swoją sytuację, jest… twoje serce.

Jeśli już próbowałeś i zobaczyłeś, że nie możesz być od siebie z dala, może to dlatego, że nie jesteś przeznaczony do rozstania. W takim razie warto walczyć i walczyć.

Jeśli jednak nie chcą postawić twojego związku na pierwszym miejscu, to lepiej ci bez nich .Idź naprzód i znajdź kogoś, kto sprawi, że poczujesz się świetnie i docenisz… kogoś, kto sprawi, że poczujesz się tak, jak na to zasługujesz.

Jeśli uważasz, że nie jest to warte walki, zbierz siły, by zostawić swojązwiązek rollercoasterraz na zawsze i kontynuuj poszukiwania gdzie indziej…

Gdzieś, gdzie będziesz cały czas potrzebny i kochany, bez obawy o utratę partnera.

Skomplikowany związek: 8 pułapek, których nie robisz