8 czerwonych flag z okresu, których nigdy nie powinieneś ignorować - Marzec 2023

Giphy

Twój okres przemawia do Ciebiei mówi więcej niż 'przynieś frytki maczane w lodach, TERAZ.' Oto, na co zwrócić uwagę - i kiedy zadzwonić do ginekologa / położnika:

1. Doświadczasz bardzo silnego krwawienia

Obawy mogą budzić obfite krwawieniaRachel Carlton Abrams, MD, lekarz dyplomowany i autor BodyWise: odkrywanie inteligencji twojego ciała dla zdrowia i leczenia na całe życie . „[To] może być oznaką włókniaków (łagodnych guzów w macicy), zaburzenia równowagi hormonalnej (zazwyczaj obfitość estrogenu i niewystarczająca ilość progesteronu), stresu (który obniża poziom progesteronu) [lub] dysfunkcji tarczycy (zwykle niedoczynność tarczycy). Jeśli zawsze miałeś bardzo obfite krwawienie, może to być oznaką zaburzeń krzepnięcia ”.Kiedy wszystko przebiega bezproblemowo, prawdopodobnie przechodzisz od 3 do 6 tamponów dziennie - „[a] normalna ilość krwi to 4-12 łyżeczek na cykl” - mówiDr Sherry, A. Ross, M.D., ekspertka ds. zdrowia kobiet i autorka She-ology: The Ostateczny przewodnik po zdrowiu intymnym kobiet. Kropka . `` Jeśli miesiączka trwa dłużej niż 7 dni i zmieniasz tampony lub podpaski częściej niż co 2 godziny każdego dnia, oznacza to przepływ cięższy niż przeciętny '' - mówi trener zdrowia kobiet i żywienia funkcjonalnego.Nicole Garden. Mówi, że potrzeba zarówno podpaski, jak i tamponu do kontrolowania przepływu lub konieczności zmiany podpasek lub tamponów w nocy to więcej czerwonych flag.

2. Masz super bolesne skurcze

Nie zapisuj ich jako normalnych dla kursu. „Niezwykle bolesne skurcze mogą wskazywać na endometriozę, w której komórki wyściełające macicę przemieszczają się przez jajowody do miednicy” - mówi dr Abrams. „Kiedy macica zrzuca swoją wyściółkę, przemieszczone komórki krwawią do jamy miednicy, powodując ból”. Jak więc możesz stwierdzić, czy Twoje skurcze są normalne? „Ból jest bardzo subiektywny; jednak ból, który zmienia styl życia lub przeszkadza w wykonywaniu rutynowych czynności, nigdy nie jest normalny '' - wyjaśniaDr Angela Jones, MD, położnik ginekologiczny zaZapytaj podcast dr Angeli. Jeśli ból nie ustąpi po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), takich jak aspiryna i ibuprofen oraz poduszki rozgrzewające, porozmawiaj ze swoim lekarzem - mówi.