Jak odpuścić i zaufać Bogu, że będzie twoim przewodnikiem przez życie?

Jak odpuścić i zaufać Bogu, że będzie twoim przewodnikiem przez życie?

Ile razy słyszałeś powiedzenie:Puścić oraz ufaj Bogu? A ile razy naprawdę zrozumiałeś jego znaczenie?



Odpuszczanie jest zniechęcające. Oznacza to oddanie swojego zaufania w czyjeś ręce. Oznacza to wiarę w wolę Bożą i oddanie kontroli.

Czujesz Boża obecność każdego dnia, ale czy naprawdę złapie cię, gdy upadniesz?



¿La clase de spinning es buena para bajar de peso?

Ujmijmy to w ten sposób. Ufasz, że budzisz się każdego ranka i masz dach nad głową. Ufasz, że każdego dnia będziesz mieć jedzenie na swoim stole. Ufasz, że twoi rodzice będą trzymać się twojego boku.

Jednak jeśli chodzi o odpuszczenie i zaufanie Bogu, twoje mury stoją, a bariery są nieprzeniknione.

Wiedz, że kiedy otworzysz swoje serce na Boży plan, ciężar świata spadnie z twoich ramion. Wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić Mu przejąć koło.



Zobacz też: Akceptuj ludzi takimi, jakimi są, zamiast próbować ich zmieniać

Prawdziwe znaczenie oddania się Bogu

kobieta stojąca na polu podczas zachodu słońca

Oznacza to oddanie wszystkich zmartwień, zmagań i niepokojów naszemu Ojcu Niebieskiemu. Oznacza to mówienie Bogu, że tylko On może naprawdę poprowadzić cię tam, gdzie masz się udać.



Kiedy to zrobisz, dajesz Bogu miejsce, aby miał Jego potężną drogę i chronił cię przed diabłem i jego pokusami.

Kiedy jesteś słaby, Bóg jest silny. Kiedy czujesz, że nie jesteś w stanie iść dalej, On podaje ci pomocną dłoń.Wie, kim jesteś i jak silna naprawdę jesteś.

Oddanie się Bogu oznacza w końcu pozwolenie sobie na życie zgodnie ze swoim potencjałem.

Życie chrześcijańskie to ciągła walka między zwątpieniem a zaufaniem, ale ci, którzy decydują się odpuścić i zaufać Bogu, kończą widząc wszystkie korzyści, jakie przynosi odpuszczenie kontroli.

Znalezienie drogi nie jest łatwe. Pokusy otaczają nas na każdym rogu i często wszystko wydaje się takie ponure. Głęboko chcesz zachować swoją wiarę, ale może to być trudne.

To zbyt częste, ale nie wstydź się mieć zastrzeżenia do Boga i Jego planu. Wiara wymaga siły i cierpliwości.

Zachęcam cię do studiowania Biblii i pozwól, aby wersety biblijne rezonowały z tobą. Pomogło mi znaleźć spokój, którego tak długo szukałem.

kobieta siedząca na wzgórzu patrząca na ocean w ciągu dnia

Nie zawsze byłem w stanie utrzymać swoją wiarę i nie zawsze prowadziłem spokojne chrześcijańskie życie, które prowadzę teraz, ale z czasem po prostu zdałem sobie sprawę, że bez względu na to, jak bardzo staram się kontrolować swoje życie i swoje przeznaczenie, ostatecznie, to wszystko jest w Jego rękach.

To pomogło mi odwrócić nowy rozdział, oddać Mu moje zmartwienia i zaufać, że tylko Jego plan się liczy.

Paweł mówi do: odrzuć wszystko, co nam przeszkadza i grzech, który tak łatwo nas uwikłał. (Hebrajczyków 12,1 NIV). Oznacza to, że każdego dnia masz szansę zacząć od nowa.

Nie daj się zaplątać w grzech.Nie pozwól, aby wczorajsze zmartwienia przeszkadzały Ci w dzisiejszym życiu.Mieć dyscyplinę, abyuwierz w słowo Boże i przestań lgnąć do rzeczy i ludzi, które nie są dla ciebie przeznaczone.

Doceniaj Go każdego dnia i wiedz, że czuwa nad tobą i twoimi bliskimi. Tylko dlatego, że trudno jest odpuścić, nie oznacza to, że nie jest to właściwe wezwanie.

Biblia mówi, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Być może czas zacząć w to wierzyć.

Zobacz też: Czujesz się niekochany? Oto możliwe powody, dla których i jak to zmienić

Kroki do Puść i niech Bóg

Zostaw wczorajsze problemy w przeszłości

blondynka w czarnej sukience z widokiem na góry

Wybierz, aby zmyć wszystkie zmartwienia, które przedstawił ci wczoraj. Zdystansuj się psychicznie od niepokoju i stresu, który cię wywołał i zacznij ten dzień od nowa.

Pozbądź się zła i przyjmij dobro, które dopiero nadejdzie. Kiedy każdego ranka przyjmujesz pozytywne nastawienie, ufasz Bogu, że da ci czyste konto na satysfakcjonujący dzień nieskończonych możliwości.

Rozmawiaj z Bogiem przez modlitwę

kobieta z zamkniętymi oczami modląca się

Zanim tego dnia porozmawiasz z kimkolwiek innym, najpierw porozmawiaj z Nim. Modlitwa to potężne narzędzie. Powiedz Bogu, że Go kochasz i podziękuj Mu za to, że żyjesz, jesteś szczęśliwy i zdrowy.

Uznaj Go i okaż swoją wdzięczność. Pozwól Duchowi Świętemu prowadzić cię przez Słowo Boże, a twój duchowy wzrost pomoże ci wytrwać w wierze.

Zacznij dzień od wersetów biblijnych

kobieta w brązowej szacie czytająca książkę

Każdego ranka po modlitwie daj sobie trochę czasu na tak bardzo potrzebną ciszę. Otwórz swoją Biblię w miejscu, w którym skończyłeś i przypomnij sobie inspirujące wersety, które pomogą ci poruszać się w ciągu dnia.

Niech Bóg pozostanie z tobą przez cały dzień i niech Jego ciche, ale potężne sposoby pokażą ci, że zawsze tam jest. Biblia ma moc karmić twoją duszę i pielęgnować umysł, więc pozwól jej.

Otaczaj się duchowymi buforami

dwie kobiety patrzące na morze podczas zachodu słońca

Nie miałeś iść tą ścieżką sam. Wszyscy potrzebujemy ludzi, którzy udzielą nam słów zachęty i wypowiedzą prawdę, kiedy najbardziej jej potrzebujemy.

Puść i zaufaj Bogu, że przyśle ci właściwych ludzi. Zachęcaj ludzi, którzy cię zrozumieją, poprowadzą i chodzą obok ciebie i usuwają niewłaściwych bez poczucia winy.

Odkrywaj nowe podcasty, oglądaj zachęcające filmy i czytaj chrześcijańskie książki, które wzmocnią twoją wiarę i nigdy nie pozwolą nikomu w twoim życiu, kto nie popiera twoich przekonań.

Pielęgnuj swój duchowy wzrost

kobieta z zamkniętymi oczami stojąca w lesie

Świat to złożone miejsce. Zawsze będzie coś, co można dodać do twoich zmartwień i wzbudzić niepokój. Walcz z tym, utrzymuj swój duchowy wzrost i nie pozwól, aby negatywność cię zmiażdżyła.

Porzuć wszystko, co przynosi efekt przeciwny do zamierzonego dla twojego zdrowia psychicznego i szukaj pocieszenia w Słowie Bożym, gdy nadchodzą trudne czasy. On wie, co robi. Zawsze.

Każdego dnia, kiedy oddajesz to wszystko Bogu, wzrastasz, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Na początku możesz czuć się wrażliwy, ale w końcu będzie to najbardziej wyzwalające doświadczenie w twoim życiu.

Zobacz też: Moja dusza jest zmęczona: rozpoznaj oznaki zmęczonej duszy i napraw ją

Jak wyrzec się tego wszystkiego i pozwolić, by Bóg cię poprowadził?

Oddaj Mu swoje zmartwienia!

kobieta w czerwonym płaszczu stojąca w lesie

Martwienie się nie robi nic poza ciągłym gnębieniem, utrudnianiem rozwoju i sprawia, że ​​wątpisz w siebie i swoje umiejętności.

Zamiast się martwić, niech Bóg się tym zajmie. Niech On zajmie się troskami dnia wczorajszego, jutrzejszego i każdego następnego dnia. Pozwól Mu postawić na swoim i zacznij skupiać się na tym, co masz teraz przed sobą.

Martwienie się przyczyni się do zerowej pozytywności i przyniesie mnóstwo niepotrzebnej negatywności.Oddaj to wszystko Bogu, wiedząc, że Jego droga jest najlepsza.

Do tej pory trzymał cię przy życiu. Możesz Mu zaufać, że będzie torował ci drogę na swój własny, niepozorny sposób.

Oddaj Mu swoją potrzebę kontroli

kobieta w czarnej koszuli stojąca w polu

Wyrzeczenie się kontroli jest niezwykle trudne, ponieważ czyni nas bezużytecznymi i bezsilnymi, a przynajmniej tak myślimy. Ale w rzeczywistości jest odwrotnie.

Bóg kontroluje wszystko. Myślenie, że masz władzę nad Bożą drogą, jest co najmniej głupie. Powiedziawszy to, jedyną racjonalną rzeczą, jaką można zrobić, jest odpuszczenie tego i pozwolenie Mu pokazać ci drogę.

¿Cómo se ve el cuerpo de una mujer de 60 años?

W końcu On jest stwórca wszechświata.Nie trzeba dodawać, że możesz Mu zaufać, że poprowadzi drogę.

Zaufanie to słaba rzecz; pozostawia nas bezbronnymi i odsłoniętymi, ale tylko ci, którzy odważą się oddać kontrolę Bogu, rozumieją niewytłumaczalny pokój, który wam pozostawia.

Oddaj Mu swoją przyszłość

kobieta stojąca w pobliżu klifu podczas zachodu słońca

Zaufaj Mu, że zadba o twoją przyszłość, abyś mógł w pełni cieszyć się teraźniejszością. Możesz to zrobić tylko jeden dzień na raz.

Zmiana przeszłości jest niemożliwa, a życie przyszłością okrada Cię z dzisiejszych radości.Więc odpuść i zaufaj Bogu, że będzie martwił się o jutro.

Ludzie często wpadają w pułapkę nieżycia teraźniejszością, ale rzadko widzą, jak bardzo okradają się ze szczęścia. Żyć chwilą, to wszystko, co możemy zrobić.

cosas que decirle a un chico en la cama

Przyszłość nie należy do nas, ani nie możemy kontrolować tego, co ona przyniesie. Wszystko, co naprawdę mamy, to właśnie tutaj, teraz, a resztę zostaw Bogu.

Oddaj Mu swoje pieniądze

kobieta siedząca na skale patrząca na morze

Jest całkowicie zrozumiałe, jak mocno trzymamy się naszych finansów. Pieniądze są istotnym aspektem naszego życia i pozwalanie każdemu na majstrowanie przy nich jest niespokojne.

Ale Bóg chce ci w tym pomóc. On chce, abyś postawił Go na pierwszym miejscu, a pieniądze na drugim.

Twoje finanse są bezpieczne w Jego rękach. Pobłogosławi cię, zaopiekuje się tobą i nigdy nie zostawi cię głodnym. Ufaj, że wie, co robi. Pozwól mu pomóc, gdy jesteś na swój sposób.

Zobacz też: Przełamanie stereotypu: istota bycia wolnym duchem

Ufaj jego celowi, nawet jeśli w to wątpisz

kobieta w kapeluszu stojąca na doku patrząca na wodę

Jedną z moich największych lekcji w życiu było to, aby nigdy nie wątpić w Boży cel, bez względu na wyzwanie lub przeszkodę, z którą się zmagam.

Wiedz, że Boży plan jest najwspanialszy ze wszystkich i tylko dlatego, że możesz go nie rozumieć, nie oznacza to, że musisz w niego wątpić.

Na tym świecie dzieją się rzeczy – czasami wypadki, czasami w wyniku naszych własnych działań – ale to nie znaczy, że Bóg nas opuścił. To po prostu oznacza, że ​​żyjemy w pomieszanym świecie. Dopiero kiedy całkowicie Mu zaufamy, zaczyna wydobywać dobro ze złych sytuacji.”carla laureano

Wiara to skomplikowana sprawa. Zakłada, że ​​musisz zaufać niewidzialnej sile, która przejmie stery twojego życia. Cała jego podstawa polega na zaufaniu Bogu bez kwestionowania Jego dróg.

I nie zamierzam udawać, że jestem w tym ekspertem. Wszyscy prowadzimy wyjątkowe życie i jesteśmy testowani na sposoby, których nigdy nie spodziewamy się.

Wszyscy mamy swoje słabe dni, kiedy oddanie naszej ufności w Jego ręce wydaje się śmieszne, ale w tamtych czasach Pismo Święte okazało się być moim światłem przewodnim.

Jest to najpewniejszy sposób, aby usłyszeć Jego głos i przypomnieć sobie o Jego woli. Czytanie Biblii pomoże ci jasno widzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jest to twój bezpośredni kanał komunikacji z Bogiem, który następnie pokaże ci twoje problemy w nowym świetle.

Twój sposób myślenia o strachu uniemożliwia ci pełną zdolność do puścićale kiedy pozwolisz Mu się prowadzić, zrozumiesz, że plany Boga są znacznie większe niż twoje własne i że On myśli o każdej drobnostce.

Księga Przysłów 3:5 mówi „Zaufaj Panu z całego serca i nie opieraj się na swoim własne zrozumienie.’ To niesamowita myśl, która pozwoli ci uwolnić się od tych głosów w twojej głowie i przestać sabotować swoje życie.

Nie musisz rozumieć Jego celu, aby zgodnie z nim żyć. Zanurz się w słowie Bożym i nie daj się zwieść wątpliwościom.

Ma plan na wszystko. Zachowaj swoją wiarę nienaruszoną i pozwól Mu pokazać się na Swoje tajemnicze sposoby.

Zobacz też: Potężne sposoby na zwiększenie poczucia własnej miłości i przestanie czuć się niechcianym

Nawet jeśli wierzysz, że On tego nie zrobi, to zrobi…

kobieta w kraciastej koszuli stojąca na torach kolejowych

Nawet jeśli jesteś przytłoczony wątpliwościami, Bóg tam będzie. Kiedy twoje zmagania utrudniają twoją wiarę, On cię nie opuści.

Bóg jest stały, niezależnie od tego, czy w to wierzysz, czy nie. Twoja niepewność będzie cię nękać, a twoje problemy mogą cię oddalić od Niego.Jednak On nadal będzie stał po twojej stronie.

Nie będziesz w stanie tego zobaczyć i nie będziesz w stanie tego usłyszeć, ale Słowo Boże poprowadzi cię przez to wszystko. Z Jego pomocą zawsze wyjdziesz zwycięsko.

Przenieś uwagę z wątpliwości na wiarę i obserwuj, jak wszystko układa się na swoim miejscu.

Jak odpuścić i zaufać Bogu, że będzie twoim przewodnikiem przez życie?