Jak zajść w ciążę - Wrzesień 2022

Odzież, skóra, ramię, talia, wzór, staw, pępek, tułów, brzuch, brzuch, Getty

Nie zapomnij przypiąć tych wskazówek na później i obserwuj Redbook na Facebooku, aby uzyskać więcej pomocy w zakresie płodności!

Tekst, ramię, ręka, czcionka, gwóźdź, gest, kręgarz, Getty

Często robienie dzieci sprowadza się do jednej uproszczonej zasady: Uprawiać sexi tak się stanien. W przypadku niektórych par może tak być. Ale czasami jedyna rzecz bardziej denerwująca niż próbaniezajść w ciążę, gdy nie jesteś gotowa na próby dzieci. To, co powinno być ekscytujące, może szybko stać się wyczerpujące. Oto, co musisz zrobić, aby przygotować się fizycznie i psychiczniezajść w ciążę.Porzuć kontrolę urodzeń

... A potem przygotuj się na czekanie. Ponieważ chociaż wypicie pigułki nie znajduje się już na twojej liście rzeczy do zrobienia (oczywiście), tylko dlatego, że przestałeś stosować antykoncepcję, nie oznacza, że ​​twoje ciało natychmiast przechodzi w tryb ciążowy. `` Możesz zajść w ciążę już po pierwszym cyklu '' - mówi Jennifer Lang, ginekolog położniczy w Los Angeles i autorka książki Całe 9 miesięcy . „Ale nie jest niczym niezwykłym, że powrót do normalnych wzorców owulacji zajmuje kilka miesięcy. A jeśli stosujesz hormonalną antykoncepcję, często trwa to od 3 do 6 miesięcy, aby rozpocząć regularną owulację ”.

Tekst, Migawka, Czcionka, Fotografia, Projekt, Podpis pod zdjęciem, Zabawa, Pokój, Postać fikcyjna, Gest,

Zwróć uwagę na swój okres

Zanim zaczniesz mieć nadzieję, że Twój okres się nie pojawi, powinieneś go zachowaćślad swojego cyklu- może to być wskazówka dotycząca Twojej płodności. „Regularna miesiączka zwykle wskazuje, że masz regularną owulację, co jest dobrym znakiem” - mówi Lang. Jeśli jednak Twoje cykle są zwykle dłuższe (odstępy 30 lub 31 dni) lub krótsze (odstępy 21 lub 22 dni) lub ogólnie są nieregularne, owulacja może być sporadyczna, dodaje Lang. Wypróbuj narzędzie do śledzenia okresu, takie jak Dot, które pomoże Ci określić swój przepływ.

Zobacz wszystkich lekarzy

Spotkanie ztwój położnik / ginekologlub położna jest w porządku. „Rozmowa z kimś, kto specjalizuje się w ciąży i dzieciach, to dobry pomysł” - mówi Lang. „Mogą udzielić wskazówek i szczegółowych informacji związanych z poczęciem, których lekarz ogólny może nie być świadomy”. Mogą sprawdzić ogólny stan zdrowia, zalecić przyjmowanie suplementów lub witamin, a jeśli zażywasz jakieś leki na receptę, opracować bezpieczny plan gry na przyszłość. Lekarz może również sprawdzić wagę. Tłuszcz w organizmie wytwarza estrogen, który jest powiązany z owulacją - więc jeśli Twoje BMI jest zbyt niskie lub zbyt wysokie, może to wpływać na Twoje szanse napodskakiwanie.Co dziwne, musisz iść do dentysty.Badaniaodkrył, że choroba dziąseł może powodować wydłużenie czasu zajścia w ciążę. Nawet jeśli regularnie czyścisz zęby, możesz mieć przypadek zapalenia dziąseł.

Uprawiać sex. Dużo tego.

I nie martw się o to, jak, kiedy i na jakiej pozycji powinieneś pracować. 'Dobry seks to najlepszy seks- mówi Lang. „Nie ma zbyt wielu danych naukowych na temat wskaźnika sukcesu niektórych pozycji seksualnych. Ale ważne jest, aby pamiętać, że nikogo nie mapozycja seksualnato sprawia, że ​​jest mniej prawdopodobne. Więc ten mit o tym, że jesteś na szczycie, co oznacza, że ​​nie zajdziesz w ciążę? Nie prawda.

Sen

Po seksie -sen. Niewystarczające zalogowanie się może wpływać na hormony, które prowadzą do ciąży. I to nie tylko ty: A.naukaBoston University odkrył, że mężczyźni, którzy spali mniej niż sześć godzin w nocy, zmniejszyli swoje szanse na zajście w ciążę prawie o połowę. Uważa się, że brak odpoczynku może wpływać na poziom testosteronu.Bądź w porządku, jeśli na początku będziesz negatywny

Nikt tak naprawdę nie mówi o lęku, który odczuwasz, gdy pierwszy test ciążowy jest - ujemny (womp). Jasne, wiesz, że nie jest to niezwykłeniezdarza się za pierwszym razem, ale mimo wszystko potajemnie miałeś swoje nadzieje. Nie pozwól, aby jeden (lub nawet kilka) negatywnych testów ciążowych spowodował, że zaczniesz wykorzystywać przerwę obiadową na zaplanowanie klinik płodności. „Ciąża trwa średnio 3 miesiące, a czasem dłużej” - mówi dr Jean Twenge, autorka książki Przewodnik niecierpliwej kobiety dotyczący zajścia w ciążę . Jeśli czujesz, że nie masz czasu, kup zestaw do owulacji, który Ci pomoże.

Pojazd,

Uzyskaj super zdrowy

Jedna z najlepszych rzeczy na zwiększenie płodności: zdrowe ciało, mówi Lang. Staraj się unikać rafinowanej, przetworzonej żywności z dużą ilością dodanych cukrów -za dużo słodyczyw diecie może utrudnić zajście w ciążę - dodaje. Zamiast tego zamień się na świeżą żywność, która jest bogata w witaminy D, B12 i kwas foliowy.

I poświęć trochę czasu na ćwiczenia. Nie tylko powoduje wydzielanie endorfin, które sprawiają, że czujesz się dobrze (szczęśliwy, zrelaksowany stan jest kluczem do zajścia w ciążę), to jest dobredlaty. Ciekawi Cię, ile zajęć rowerowych jest OK? Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest trzymać się swoich normalnych zajęć, chociaż: `` Jest coś takiego, jak zbyt dużo ćwiczeń, kiedy próbujesz zajść w ciążę, ale nie można dokładnie powiedzieć, co to jest, ponieważ różni się to w zależności od osoby '' - mówi Lang . Jeśli Twoja tkanka tłuszczowa jest zbyt niska lub nie miesiączkujesz, możesz przesadzać.

Zrób coś uważnego

Stały strumień postów #TTC w twoich mediach społecznościowych, krótkie okienka na sesję seksu, znajomi ogłaszający ciążę w szybkim tempie - łatwo jest zacząć wariować. Ale zrób wszystko, co w twojej mocy, żeby się wyluzować, mówi Lang. Kiedy w twoim ciele obecny jest hormon stresu, kortyzol, może on wpływać na sygnał z twojego mózgu, który mówi twojemu ciału, że czas wypuścić jajko. Przy każdej czynności związanej z robieniem dzieci odwróć sytuację i zrób coś, co sprawia ci przyjemność i jest całkowicie niezwiązane z twoimi wysiłkami, aby uczynić człowieka. Nie będziesz w stanie medytować w drodze do dziecka, ale masaż lub wieczorne wyjście z koleżankami czyni cuda dla twojej głowy.

Zapomnij o Google - porozmawiaj ze swoją mamą

„Zbadanie ogólnych statystyk dotyczących zajścia w ciążę może być pomocne, ale nie chcesz spędzać na tym zbyt wiele czasu” - mówi Twenge. - W końcu nie powie ci, ile czasu to zajmietyzajść w ciążę.' Zamiast tego lepsze źródło informacji? Twoja mama. Chociaż twoje doświadczenie nie będzie takie samo jak jej, usłyszenie historii może być pocieszającewalki kobiet w ciąży(lub jego brak) we własnym drzewie genealogicznym.

Zdjęcie, wanna, komfort, hydraulika, łazienka, kąpiel, śnieg, akcesoria do wanny,

Wyluzuj

Zanim wrócisz do regularnie planowanych programów z oceną G, połóż się trochę na plecach. Daje plemnikom większą szansę na dopłynięcie do komórki jajowej. A mówiąc o leżeniu na plecach, krążą plotki, że powinieneśuprawiać seks rano(uważa się, że właśnie wtedy liczba plemników jest najwyższa), ale tak naprawdę nie zostało to udowodnione. Zamiast tego możesz spróbować seksu w nocy - w ten sposób nie wybiegasz za drzwi i nie stresujesz się spóźnieniem na spotkanie. Odprężenie jest kluczem do poczęcia, mówi Lang.

Skontaktuj się z lekarzem

Nie musisz ostrzegać swojego ginekologa za każdym razem, gdy uprawiasz seks (to byłoby dziwne), ale jeśli minęło 6 miesięcy i nic się nie dzieje, warto umówić się na wizytę w celu sprawdzenia. To nie znaczy, że coś jest nie tak, ale im więcej twój lekarz wie, tym lepiej może pomóc skierować cię we właściwym kierunku.

Pop kilka probiotyków

Oprócz bycia ogólnie zdrowym, chcesz mieć pewność, że twoje ciało jest zdrowemikrobiom- to znaczy wyjątkowa społeczność mikroorganizmów żyjących w tobie i wewnątrz ciebie - też jest zdrowa. Chociaż naukowcy wciąż ustalają nasz dokładny związek z naszymi mikrobiomami, badania wykazały, że dysfunkcja mikrobiomu może być odpowiedzialna za wszystko, odchoroby autoimmunologicznedochoroba psychicznadopłodnośćproblemy. Aby pobudzić naturalne bakterie w jelitach i pochwie, zastosuj preparatpigułka probiotycznado swojej codziennej rutyny. Tylko upewnij się, że twój zawiera zarówno Lactobacillus, jak i Bifidobacterium.

Oczyść swój gabinet kosmetyczny

Być może nigdy nie przyszło Ci do głowy, aby sprawdzić swoje ulubione produkty kosmetyczne - od balsamu do twarzy po płyn do mycia ciała - pod kątem jakichkolwiek szkodliwych substancji, ale chemikalia znane jako ksenoestrogeny mogą utrudniać zajście w ciążę. Ksenoestrogeny z definicji naśladują naturalny estrogen; liczne badaniapokazano linkmiędzy ekspozycją na ksenoestrogeny a osłabieniem funkcji rozrodczych uobaj mężczyźnii kobiety. OdwiedzićBaza danych kosmetyków Skin Deepaby sprawdzić rankingi bezpieczeństwa swoich ulubionych produktów i szukać składników, takich jak parabeny, ftalany i DEA.

cosas locas para hacer durante el sexo
Różowy, Noga, Obuwie, Stopa, But, Ciało ludzkie, Ludzka noga, Siedzi, Udo, Palce,

Przestań używać technologii w łóżku

Leżenie w łóżku z telefonem nie tylko utrudnia wejście w nastrój, ale według anaukawRaporty komórkowe, używanie sztucznego światła w nocy może również wpłynąć na płodność. Naukowcy odkryli, że samice myszy w średnim wieku, które doświadczyły zakłóceń w naturalnym rytmie swojego ciała, również wykazywały nieregularne cykle reprodukcyjne. Ale zmieniając warunki środowiskowe myszy (tj. Ilość światła i ciemności, jakiej doświadczały każdego dnia), naukowcy byli w stanie znacznie poprawić płodność. Uważają, że ich odkrycia mają również zastosowanie do reprodukcji ludzi. 'Wyniki naszych badań są znaczące, ponieważ pokazują, że związane z wiekiem dysfunkcje reprodukcyjne można odwrócić poprzez manipulację środowiskowymi sygnałami synchronizacji' - piszą naukowcy.

Ponieważ ludzka rasa szczurów tomałobardziej wymagający niż mysz, najłatwiejszym sposobem na zwiększenie swoich szans jest regulacja ekspozycji na wszelkiego rodzaju światło, gdy nadejdzie pora snu - w tym sztuczne światło z telefonów, telewizorów, a nawet budzików. Nigdy nie było lepszego powodu, aby przestać sprawdzać służbową pocztę e-mail i się przespać.

PodążaćRedbook na Facebooku.