Przewodnik w 7 krokach, jak naprawić złamaną duszę i uzyskać wewnętrzny spokój - Marzec 2023

Przewodnik w 7 krokach, jak naprawić złamaną duszę i uzyskać wewnętrzny spokój

Okropną rzeczą w złamanej duszy jest to, że tak naprawdę nie można zobaczyć, że jest zepsuta, patrząc tylko na osobę, która jest jej właścicielem. Nawet osoba ze strzaskaną duszą nie może tego zobaczyć, ale może poczuć, że każdy z tych roztrzaskanych kawałków boli.

To na pewno nie dzieje się od razu.Życie jest co najmniej nieprzewidywalne. Nie ma wśród nas osoby, która nie doświadczyłaby tego na własnej skórze.Jednego dnia świeci słońce i róże, drugiego sprowadza deszcz i grzmoty.W jednej chwili czujemy się niesamowicie szczęśliwi, a w następnej coś złego uderza w nas i natychmiast zmienia nasz nastrój.

To tak, jakby życie było wszystkim czarny i biały .Doświadczamy i przechodzimy przez tak wiele rzeczy… dobrych, ale także złych. Kumulujemy w sobie tak wiele emocji i to całkowicie normalne, że czasami musimy czuć się zmęczeni.

Nasza dusza czuje się zmęczona , a gdzieś po drodze, jeśli nie pielęgnujemy go we właściwy sposób, wszystkie te nagromadzone obrażenia całkowicie go psują.Jednak twoja złamana dusza nie oznacza, że ​​jesteś złamany.Jesteś tylko trochę uszkodzony, ale w końcu prawda jest taka, że ​​wszyscy jesteśmy trochę zniszczeni.Dobrą wiadomością jest to, że możeszuzdrów swoją duszęi „napraw się”. I zrobisz to, JEŚLI posłuchasz i zastosujesz się do wszystkich poniższych rad.

Co to jest zepsuta dusza?

przygnębiona czarna kobieta opłakuje wieczorem

To wtedy czujesz się beznadziejnie, tak jakby całość świat wali się pod twoimi stopami. Zaczyna wpływać na twoją perspektywę świata i ostateczniestajesz się całkowicie odrętwiały. Nie możesz poczuć prawdziwego szczęścia, prawdziwego smutku czy rozpaczy.To wtedy czujesz się bezradny, jakbyś był sam na tym świecie.Umieszczasz tę informację o prywatności w swoim sercu i budujesz wokół siebie mury, aby nikt nie był w stanie się do ciebie zbliżyć.

Jak powiedziałem, dusze nie łamią się tak łatwo. To wymaga czasu. Ciężkie życie połączone z niespełniona miłość robi małe pęknięcia… jedna po drugiej.

Dopóki wszystko się nie zawali, rozpadnie w nas na milion malutkich kawałków, jak rozbite lustro.

Ale z zewnątrz to lustro jest całe. Daje tylko zewnętrzny obraz. I wszystkie te połamane kawałki są w nas, aby nikt nie mógł ich zobaczyć. Są ukryte głęboko w nas i czasami tak naprawdę nie możemy ich zobaczyć na czas.

Staramy się oszukiwać siebie i wszystkich innych, nosząc fałszywy uśmiech.

A nawet kiedy to robimy, staramy się to wszystko maskować uśmiechem. Nosimy uśmiech na zewnątrz i udajemy, że nic się nie dzieje… zupełnie nic… podczas gdy ten wewnętrzny ból pożera nas żywcem.

Uśmiechamy się; tak pięknego i realistycznego, że nikt nigdy nie odgadnie wszystkiego, przez co przechodzi obecnie nasza dusza.Czasem faktycznie działa i udaje nam się oszukać, ale jego funkcjonalność na pewno nie trwa zbyt długo.

Nie wiemy nawet, skąd czerpiemy siłę, by nosić ten uśmiech… udawać tak cudownie przekonujący uśmiech. Ale faktem jest, że to robimy. Uważamy to za naszą jedyną opcję. Postrzegamy to jako naszą nadzieję na uzdrowienie.

Staramy się z tym żyć, zamiast próbować to naprawić.

Próbujemy nauczyć się żyć z naszą rozbitą duszą i całym bólem, który ona nieustannie pozostawia. Udawanie, że jesteśmy silni, staje się naszym najważniejszym mechanizmem radzenia sobie.

Staramy się trzymać to razem w ciągu dnia i czasami nam się to udaje. Jednak noc zawsze nas zawodzi. Wypuszczamy to wszystko tylko w nocy, kiedy jesteśmy sami.

Wtedy pozwalamy sobie być wrażliwym . To wtedy pozwalamy sobie słyszeć bolesne jęki i jęki naszej duszy. Ból wychodzi przez łzy, które sprawiają, że nasza poduszka jest całkowicie mokra.

Jak leczyć złamaną duszę?

Musisz zrozumieć, że twoja dusza jest teraz jeniec wszystkich złych rzeczy, przez które przeszłaś… całego bólu, stresu i cierpienia, z jakim mierzyłeś się i zmagasz się każdego dnia.

Twoja dusza jest wciąż piękna… nadal świeci, ale nie możesz zobaczyć całego tego piękna, ponieważ… cóż, ponieważ jest owinięta ciemnością całej twojej stłumione i nagromadzone emocje.

Rozłóżmy to razem i pomóżmyzyskać wewnętrzny spokój. Pokój, na który tak bardzo zasługujesz.

1. Życie jest niesprawiedliwe, pogódź się z nim

czarna kobieta w białej koszuli idzie przez pole pszenicy

Za bardzo ufałeś. Kochałeś zbyt głęboko. Ale niestety zawsze tak byłozła osoba.

Ufałeś za każdym razem, gdy mówili, że się zorganizują. Dałeś z siebie wszystko, aby nie dostać nic w zamian.

Ufałeś, kiedy mówili, że są poważni. Ufałeś, kiedy mówili, że jesteś ich na zawsze i na zawsze.Ta osoba, którą kochałeś bez końca i bezwarunkowo, obiecała ci świat i dała ci czyste piekło.

Znam ten ból… jest nie do zniesienia i nie da się go opisać komuś, kto go nie doświadczył.

Życie źle cię potraktowało. Kiedy jedna rzecz poszła nie tak, wydawało się, że wszystko inne też poszło nie tak. Czujesz się jak twójżycie to kompletny bałagani nie możesz nic zrobić, aby to naprawić.

Wszystko runęło jak domek z kart; kłopoty w domu, kłótnie z przyjaciółmi, problemy w szkole lub w pracy, zepsute zdrowie, złamane zaufanie,złamane serce… to bolesne, ale to prawdziwe życie.

Dobrą rzeczą jest to, że tak przyzwyczaiłeś się do bólu, że czerpiesz z niego swoją obecną siłę.

Teraz rozumiesz, że życie nie przychodzi z instrukcją.Wiesz, że życie jest nieprzewidywalne. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zaakceptować to i ominąć niesprawiedliwość życia.

2. Z drugiej strony świętuj życie jako swoje największe błogosławieństwo

Więc każdego ranka wstajesz. Hej, człowieku, wciąż wstajesz każdego ranka i to jest twoje największe zwycięstwo. To jest rzecz, którą powinieneś czuć i być wdzięczny za najbardziej.

Bądź wdzięczny za każdy twój oddech. Świętuj swoje istnienie . Czuj się wdzięczny i szczęśliwy, że po prostu żyjesz.

Staraj się nie narzekać na nieistotne rzeczy. Właściwie staraj się w ogóle nie narzekać. Bądź zadowolony i szczęśliwy ze wszystkiego, co masz.Dobre rzeczy są w twoim życiu, aby cię uszczęśliwić… złe rzeczy są po to, by dać ci nauczkę i uczynić cię mądrzejszym.

Nie bierz życia za pewnik .Nie pozwól sobie na wyrzuty sumienia, gdy nadejdzie moment wzięcia ostatniego oddechu. Wtedy będzie za późno na żale.

3. Zaakceptuj swoje złamanie, ale nigdy go nie przyjmuj

smutna kobieta siedzi przy oknie

Wydajesz się silny, ale tylko ty wiesz, jak bardzo jesteś słaby. Tylko ty czujesz ten chaos w swojej duszy.

Zachowujesz się twardo, ale tak naprawdę masz ochotę nie wiesz już kim jesteś . Przechodzisz przez prawdziwy wrak emocjonalny i nie chcesz się do tego przyznać.

Jesteś pierwszą osobą, która pomaga wszystkim wokół siebie. Dajesz innym wszystko, czego potajemnie chciałbyś, aby ktoś dał tobie.

Tak bardzo starasz się nie rozpaść. Ale z drugiej strony jakoś zaakceptowałeś i nauczyłeś się żyć ze swoim załamaniem. Jednak nadal masz problemy z przyjęciem tego i to jest właściwie twój największy problem.

Nie musisz tego akceptować… musisz z tym walczyć. Walcz z tym, żeby się nie zatracić… żeby nie stać się zgorzkniałym… żeby się nie pobłażać nienawidzący siebie … więc nie zaczniesz nienawidzić siebie i wszystkich wokół ciebie.

I rzeczywiście, nienawiść jest najgorszym możliwym produktem do strzaskana dusza .Jeśli pozwolisz, by to okropne uczucie cię pochłonęło, postawi cię w beznadziejnej sytuacji.

4. Odzyskaj swój urok

Czy wiesz, że jednym z najczęstszych powodów, dla których dusza człowieka jest zmęczona lub złamana, jest niska samoocena? Jeśli zmagasz się z pewnością siebie, właśnie na tym powinieneś się teraz skupić.

Skoncentruj się wyraźnie na sobie. Spróbuj namalować w swojej głowie piękniejszy obraz siebie.Bądź dla siebie łagodniejszy.

Przestań krytykować siebie za każdy mały błąd, który popełniłeś. Popełnianie błędów jest nieuniknioną częścią bycia człowiekiem.

Przestań wątpić w swoją wartość.Jesteś wart całego świata i nigdy nie pozwól nikomu wmówić ci mniej niż to.

Właściwie nigdy nie powinieneś pozwalać innym ludziom zbytnio ingerować w twoje życie. Priorytetyzacja innych iw zależności od innych ludziopinie najbardziej wyczerpują twoją duszę.

Twoje życie to książka, a przednia okładka jest zarezerwowany dla swojej głównej roli. To ty. Jesteś, zawsze byłeś i na zawsze pozostaniesz głównym bohaterem swojego życia.

Pracuj nad sobą i staraj się zbudować z siebie najlepszą możliwą osobę, jaką możesz być. Podnieś się… w ten sposób naprawisz i rozjaśnisz swoje złamane serce i duszę.

5. Nie możesz kupić wewnętrznego spokoju kartą kredytową

kobieta spaceruje po parku

Jeśli chodzi o twoje życie miłosne i ogólnie twoje życie, jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć.Pieniądze nigdy nie kupią ci prawdziwej miłości ani prawdziwe szczęście .

Może kupić komfort i krótkotrwałą radość, ale to wszystko. Rzeczy, których nie można kupić za pieniądze, to rzeczy, które naprawdę mają największe znaczenie w życiu.

Spokój to luksus, którego nigdy nie da się kupić za pieniądze. Trzeba go znaleźć i zdobyć.

W skrajnych przypadkach, kiedy naprawdę czujesz się przygnębiony, możesz spróbować terapii zakupowej, jeśli uważasz, że naprawdę poprawi Ci ona nastrój i pomoże Ci poczuć się lepiej.Musisz jednak zrozumieć, że wydatki emocjonalne nigdy nie zadziałają na dłuższą metę.

Otaczaj się ludźmi, których kochasz i którzy kochają Ciebie.To jedyna sprawdzona terapia na naprawę zmęczonej duszy. To jedyna droga do prawdziwego, prawdziwego i czystego szczęścia.

6. Zachowaj wiarę. Lepsze dni idą w twoją stronę

Pamiętaj, że złe dni nigdy nie trwają wiecznie. Wciąż masz dobre dni, a nadchodzą jeszcze lepsze.

W twoim życiu wciąż jest wiele powodów, z których możesz czuć się szczęśliwy, bez względu na to, jak małe mogą się czasami wydawać.Nie każdy dzień jest dobry czy doskonały, ale w każdym dniu jest coś dobrego… szczególnie dla tych, którzy skupiają się na odnalezieniu tego.

Faktem jest, że czasami ból przesłania dobre rzeczy w życiu.Bądź tego świadomy. Trzymaj się tego ze wszystkim, co masz.

Uwierz w moc drugie szanse, i radujcie się z nowych początków.Nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie i odkryć swoje prawdziwe szczęście.

7. Notatka dla siebie: nie poddawaj się, jesteś silniejszy niż myślisz

wyimaginowana kobieta siedzi z kubkiem w dłoni i wygląda przez okno

Ta wiara da ci nadzieję. Z drugiej strony nadzieja da ci siłę, by dalej próbować…idź dalej.

Tyle przeszedłeś. Twoja dusza zgęstniała od całego ciężaru, który nosiłeś na plecach zbyt długo.

Nie poddawaj się. Bez względu na to, jak źle się stanie… nawet nie myśl o poddaniu się.

Jesteś wojownikiem. Jesteś ocalałym. Trzymasz wszystkie te połamane kawałki razem, mając nadzieję, że pewnego dnia znajdziesz sposób, aby je z powrotem skleić.

Jak powiedziała Anna Frank:Tam, gdzie jest nadzieja, tam jest życie. Napełnia nas świeżą odwagą i przywraca nam siłę.

Cytaty o złamanej duszy

przy stole siedzi wyimaginowana kobieta w kapeluszu na głowie

Kilka pocieszających i zachęcających słów od najlepszy przyjaciel lub członek rodziny może przejść długą drogę, jeśli chodzi o podnoszenie na duchu, prawda?

Cóż, w takim razie jestem pewien, że te wzruszające cytaty poniżej będą pomocne w Twojej podróży naprawiania strzaskanej duszy. A przynajmniej zrozumiesz, że nie jesteś sam w tej podróży, co jest więcej niż pocieszające.

1. Złamana dusza nie inwestuje w granice, ponieważ świat przekroczył je bez litości. – Shannon L. Alder

dwa. Złamane serca naprawić, ale dusze zawsze walczą w bitwie. – Jay Long

3. Wiem, że jesteś zmęczony, wiem, że jesteś wyczerpany fizycznie i emocjonalnie. Ale musisz iść dalej. - Nieznany

4. Na początku mojego życia miałem złamaną duszę. Byłam maltretowana przez ojca, porzucona przez matkę i skończyłam w destrukcyjnym pierwszym małżeństwie. W wieku 23 lat moja dusza była załamana. Nie wiedziałem, jak dobrze myśleć. Źle się czułem we wszystkim. Ale Bóg wkroczył w moje życie, a ja wyszedłem po drugiej stronie i nawet nie pachniałem dymem. – Joyce Meyer

5. Sen nie pomaga, jeśli to twoja dusza jest zmęczona. - Nieznany

6. Aby mnie kochać, będziesz musiał zebrać wszystkie połamane i rozproszone kawałki mojej duszy. – Hilal Hamdan

formas de tirar hacia atrás el pelo corto

7. Złamane dusze są codziennie naprawiane przez naprawione dusze, które kiedyś zostały złamane. – Krista Ritchie

8. Dusza zostaje uzdrowiona przez przebywanie z dziećmi. – Fiodor Dostojewski

9. Kochałem cię bezwstydnie w deszczu; byłeś prawdziwy, surowy, przyzwyczajony do bólu. Kochałem cię głównie w deszczu, gdzie bezwstydnie obnażałaś swoją złamaną duszę, tańcząc mimo wszystko. – Melody Lee

10. W każdej duszy jest światło; potrzebuje tylko chmur, które go ocieniają, aby się rozerwały, aby mogło się rozproszyć. – Hazrat Inayat Khan

11. Czasami cisza jest najlepszą terapią dla złamanych dusz. - Nieznany

12. Kiedy jesteśmy wierni sobie i podążamy za impulsami, które pocą się z naszych skompresowanych i złamanych dusz, możemy po prostu znaleźć piękno i jakże niesamowity sposób, w jaki życie może zakraść się i zmiażdżyć nas w twarz! – Danielle Rohr

13. W hałaśliwym zamieszaniu życia zachowaj spokój w swojej duszy. – Maksa Ehrmanna

14. Kiedy masz takie chwile, pomyśl o mnie. Zadzwoń lub napisz, gdy poczujesz się słaby, a ja zawsze będę przy Tobie. Nic z tym nie będzie łatwe. Życie jest ciężkie… po prostu czujemy to bardziej niż większość, ponieważ nasze dusze są złamane i surowe. – Kruk K. Asher

15. Jeśli złamane życia i dusze mają zostać uzdrowione, to musi zacząć się od nauczania praktyki obecności… trwać w obecności Pana to zacząć Go słuchać. Kontynuowanie tego przesłuchania to znalezienie uzdrowienia, samoakceptacji i wzrostu do psychologicznej i duchowej równowagi oraz dojrzałości. – Leanne Payne

Na ostatnią nutę

kobieta w kapeluszu na głowie siedzi na molo

Mam nadzieję, że posłuchasz moich rad i że doprowadzi cię to do uzdrowienia złamanej duszy. Proszę, pamiętaj, że teraz nie wystarczy go naprawić i wrócić do starego życia.

Musisz zmienić swój styl życia, aby zapobiec powtórzeniu się tych rzeczy. Twoja dusza potrzebuje ciągłego pielęgnowania, bo inaczej będzie się rozpadać.

Prawda jest taka (i jestem pewien, że teraz to rozumiesz), że nigdy nie możesz być szczerze i całkowicie szczęśliwy, jeśli twoja dusza cierpi.To tak samo, jakbyś byłprzechodzić przez złamane serce.

Chociaż wiem, że wszystko i wszyscy wokół ciebie są prawdziwymi przyczynami twojej złamanej duszy, prawda jest taka, że ​​tylko ty masz moc kontrolowania swojego życia. Inni mogą złamać twojego ducha tylko wtedy, gdy im na to pozwolisz.

Nigdy nie wracaj do rzeczy lub ludzi, którzy cię złamali.Być bohaterka Twojego życia; nie akceptuj roli ofiary… Zawsze.