Podsumowanie 2013 roku: 10 najlepszych potraw, które jedliśmy w tym roku - Styczeń 2022

Często mówi się, że każda historia została już opowiedziana, a nowe to tylko wariacje na ten sam temat. Przenieś tę analogię do jedzenia i umieść ją w konkurencyjnym szybkowarze 2013, a masz rok w jedzeniu. Nikt nie wydawał się zadowolony z tworzenia prostych, nowych przepisów. Zamiast tego, nastawieni kulinarnie łączyli już skomplikowane potrawy i napoje, z każdą iteracją dodając coraz więcej do poprzednich. Oto 10 niesamowitych mikstur, o których rozmawialiśmy w tym roku.

Dzień otwarcia Bloody Mary¿La lactancia materna hace que se le caigan los senos?

To był wyczyn, od którego wszystko się zaczęło i który sprawił, że zwróciliśmy uwagę. Pub O'Davey's w Wisconsin stworzył ten wspaniały koktajl z okazji Dnia Otwarcia Browaru Milwaukee. Za jedyne 5 dolarów klienci mogli dostać Bloody Mary z miękkim preclem, cheeseburgerem, nachos, bekonem, twarogiem, popcornem i innymi produktami.

Cronut

Czy ktokolwiek mógł przewidzieć histerię, która nastąpi, gdy cukiernik Dominique Ansel połączy rogalika i pączka? Zdecydowanie nie, ale to jedyne słowo, które właściwie opisuje to, co się stało. Pomogło również to, że Ansel codziennie robił tylko określoną liczbę rogali i ograniczał liczbę osób, które mogą kupić, co doprowadziło do tego, że wczesnym rankiem koledzy próbowali naprawić swoje ciasto poza jego nowojorską piekarnią.Do'sant

Podobnie jak cronut, do'sant z piekarni w Nowym OrleanieManhattanjackwystępuje w wyjątkowych smakach, takich jak krem ​​bostoński, Bananas Foster, irlandzki samochód-bomba i crème brûlée.

Burger RamenBurgery naprawdę przeżyły w tym roku swoje chwile na słońcu dzięki kreatywnym szefom kuchni, takim jak Keizo Shimamoto, który uformował makaron ramenowy w kształt pasztecika i użył go zamiast bułki. Voil, narodziła się nowa sensacja burgera, która często zbiera dłuższe linie niż cronut.

Burger Umami

cómo conseguir un cuerpo como Beyonce

Chociaż nie tak szalone jak niektóre inne kaskaderskie potrawy z tej listy, smakosze cieszyli się, gdy ukochana sieć West Coast Umami Burger rozszerzyła się na wschodnie wybrzeże. Ich charakterystyczny burger zwieńczony jest uzależniającym „Master Sauce” sieci i parmezanem Frico.

Burger Mac & Cheese

Opierając się na całym fenomenie makaronu jako bułki zapoczątkowanym przez burgera Ramen, Chicago's Rockit Burger Bar łączy w sobie wygodne dania z makaronem i serem z klasycznym amerykańskim burgerem na „MacAttack”.

Burger Twinkie w głębokim tłuszczu

Restauracja PYT w Filadelfii, która słynie ze swoich „kaskaderskich burgerów”, prześcignęła się w październikuto stworzenie. Ma dwie zaprzyjaźnione bułeczki Twinkie, pasztecik z boczkiem wieprzowym, ser amerykański i dodatkowy boczek.

decirle la palabra f a alguien que amas

Bar Snickers Souped-Up

Stworzone przez nastoletniego blogera kulinarnego Tieghana Gerarda, te batoniki DIY zawierają wszystkie składniki zwykłego batonika Snickers, a do tego ciasto z ciasteczkami i solone precle.

Zupa Smażona w Głęboko

KFC w Japonii oferują teraz smażoną w głębokim tłuszczu kukurydzę „potage”, jeśli wolisz zupę w postaci stałej.

Burger na Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia to jedno z najbardziej amerykańskich świąt. Hamburgery to jedne z najbardziej amerykańskich potraw. Połóż je razem na bułce, a masz wręcz patriotycznego burgera z sosem z indyka i żurawiną.

Zdjęcia: Cronut viadominiqueansel.com; Burger Ramen viaFacebookMacAttack przezFacebook; Do'sant viaManhattanjack; Bloody Mary viaReddit; Thanksgivukkah donuts viaPiekarnia Zucker; Twinkie Burger viaFacebook; Burger na Święto Dziękczynienia viaSlatera 50/50; batonika viaPół pieczone żniwa; Lob-steer przez Flip Burger; Umami Burger viaUmami

Związane z

corte de pelo frontal para cara redonda

10 najpopularniejszych hamburgerów w

NAS.

16 Ooey, Gooey, Apetyczne Desery