10 rzeczy, których nigdy nie mówić kobiecie, która poroniła - Sierpień 2022

smutna kobieta Getty Images

Poronienie nigdy nie jest łatwe. Potem zwykle możesz spodziewać się kilku tygodni najbardziej nieszczęśliwego połączenia żalu i hormonów - w moim przypadku w zasadzie wahałem się między zamknięciem się w swoim pokoju i płaczem przez cały dzień a chęcią wyjścia i wrzeszczenia i krzyku, a może parzystyuderzyć nazistę w twarzna dokładkę. Jak powiedziałem: hormony.

Tak samo trudne, jak dla kogoś, kto go miał, jest też trudne dla przyjaciół i rodziny. Wiem, że wszyscy chcecie tylko pomóc i powiedzieć właściwą rzecz, ale ja (i inne osoby, które miały poronienia) po prostu szukam pretekstu do skoku do gardła, częściowo dlatego, że tak dobrze jest być wściekłym na kogoś konkretnego. tego okropnego uczucia złości na świat w ogóle.Pozwólcie, że powiem z góry: to możliwe, a nawet prawdopodobne, że to nie ty, to ja. Biorąc to pod uwagę, oto niektóre z reakcji, które z większym prawdopodobieństwem otrzymają ode mnie złośliwą odpowiedź:

1. „Mam koleżankę, która miała cztery poronienia, a jedna z nich była naprawdę daleko”.Naprawdę szukam odrobiny współczucia, a nie konkurencji, której życie jest do bani.

2. „Nie wiedziałem, że jesteśpróbując zajść w ciążę”.Och, tak mi przykro, zupełnie zapomniałem zapytać o pozwolenie, zanim zaczęliśmy. Głupi ja. Będę tutaj, rozpaczając się w kącie, kiedy będziesz analizować moje życiowe wybory.2. „To znaczy, to nie było dziecko, to był tylko płód”.Posłuchaj, Felicjo, cieszę się, że jesteśwojownik wolnego wyboru i prawa reprodukcyjne to twoja sprawa. Rozumiem. Naprawdę tak i cieszę się z twojego powodu. Ale czy możemy odłożyć to na bok na jedną rozmowę? Obiecuję, że mój smutek nie jest jakimś załadowanym stwierdzeniem filozoficznym ani politycznym ćwiczeniem. Jestem po prostu smutny. To naprawdę wszystko.

3. „Jestem pewien, że tak było najlepiej”.Czy byłoby najlepiej, gdyby ktoś uderzył cię w twarz? Ohmigosh, przysięgam, że jestem najmniej gwałtowną osobą na świecie. Znowu rzucę się na kończynę i obwiniam hormony.

cómo hacer que un hombre tenga un orgasmo rápido

5. „Jesteś wystarczająco młody, żeby spróbować ponownie”.Nawet jeśli to prawda, i nawet jeśli mam szczęście znowu zajść w ciążę, nie chciałem po prostudokochanie. Chciałemżekochanie,mójkochanie. Z pewnością byłbym szczęśliwy z powodu kolejnego dziecka, ale to nie pomogłoby w utracie. Sugerowanie, że mogę po prostu mieć dziecko na wymianę, brzmi jak unieważnienie mojego żalu.6. „Przynajmniej jesteś żonaty”.Tak, zdaję sobie sprawę, że nadal jesteś singlem. Tak, wiem, jak bardzo jesteś zaskoczony, że ten facet, którego spotkałeś na Tinderze, nie wyszedł. Ja też jestem w szoku. Tak, całkowicie mnie to zaskoczyło. Tak, zgadzam się, że zdecydowanie wydawał się inny. Och, czekaj, myślę, że teraz rozmawiamy o tobie i twoim życiu randkowym. Ok fajnie.

7. „Tak jest lepiej; po prostu natura mówi ci, że coś jest nie tak.To znaczy, w pewnym sensie o to chodzi. Najwyraźniej coś było nie tak i właśnie dlatego jestem zdenerwowany.

8. „Byłaś w ciąży? Czy nie widziałem, jak piłeś kawę w zeszłym tygodniu?Tak się cieszę, że zapytałeś, ponieważ nie przechodziłem już przez każdą rzecz, którą zrobiłem -cholera, a co jeśli to było to sushi, zanim się dowiedziałem? -i obwiniając siebie wystarczająco.

9. „A więc zrobili to, na przykład, dokonali aborcji?”.Jest więc coś, co nazywa się rozszerzaniem i łyżeczkowaniem (D&C) i jest to procedura, która jest czasami stosowana zarówno po poronieniu, jak i po aborcji, aby oczyścić macicę. Jeśli masz jedną po poronieniu, twój lekarz może dać ci rachunek, na którym słowo ABORCJA zostało zapisane gdzieś wielkimi literami i poczujesz potrzebę zapisania adnotacji z małymi strzałkami, zanim wyślesz ją do ubezpieczenia, ponieważosąd. Pozdrawiam, 2017.

10. „Przynajmniejteraz możesz pić!OK, skłamałem, chyba nie mam nic przeciwko temu. Bądźmy szczerzy, naprawdę nie możesz powiedzieć nic, co mogłoby to poprawić. Więc chodźmy dalej i otwórzmy butelkę. Pozdrawiam i dziękuję za bycie przyjacielem.

PodążaćJessica na TwitterzeiRedbook na Facebooku.

como besar a tu marido en la cama