Czy powinieneś całować się na pierwszej randce? 10 odpowiedzi na tak i na nie - Grudzień 2022

Czy powinieneś całować się na pierwszej randce? 10 odpowiedzi na tak i na nie

Przygotowujesz się do pierwszego spotkania z nowym facetem lub dziewczyną, a przez głowę przelatują ci dziesiątki pytań. O czym będziesz rozmawiać? Polubisz je?

Czy będątak jak ty? Co jeśli jest?niezręczna cisza? A jeśli się nie pojawią? Co zrobić, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie?Brzmi znajomo, wiem. Cóż, prawda jest taka, że ​​wszyscy tam byliśmy.

Do tego wszystkiego dochodzi ostateczne pytanie:Powinnam całujesz się na pierwszej randce ? Faktem jest, że niektórzy ludzie to robią, inni nie.

Ale czy pocałunek jest obowiązkowy, gdy spotykasz kogoś po raz pierwszy? Co jeśli nie lubisz ich wystarczająco? A może lepiej poczekać i zobaczyć jeśli będzie druga randka ?Cóż, na szczęście dla twojego życia miłosnego, twoje kłopoty dobiegły końca. Jestem tutaj, aby udzielić Ci wskazówek dotyczących randek, które pomogą Ci rozwiązać ten dylemat.

Nie tylko to – niektórzy randkowicze również podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami – aby pomóc Ci uzyskać szerszą perspektywę na rzeczy.

5 powodów, by pocałować się na pierwszej randce

mężczyzna całuje kobietę w kapeluszuNa początek, oto kilka powodów, dla których ludzie całują się na pierwszych randkach. Nie wiesz – może jeden z tych zawodowców jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, aby iść we właściwym kierunku.

1. Nadmierne myślenie jest przereklamowane

Czy można całować się na pierwszej randce? A jeśli to ostatni raz, kiedy się widzicie? Co jeśli odniosą wrażenie, że oszalałeś na ich punkcie?

Co się stanie, jeśli stracą zainteresowanie po tym, jak je pocałujesz? A co, jeśli widzą w tobie tylko połączenie, ale chcesz czegoś więcej?

Tak, możesz męczyć się ze wszystkimi tymi pytaniami. Ale po co?

Czy zbytnie myślenie pomoże ci w uzyskaniu wyniku? Z pewnością nie. W rzeczywistości jest bardziej prawdopodobne, że zniszczy twój związek, zanim jeszcze się zacznie.

Właśnie dlatego o wiele lepiej jest zrobić wszystko, co w Twojej mocy, wyłączyć mózg i podążać za instynktem. Nie mówię, że powinieneś podejmować lekkomyślne decyzje, ale hej, czy jeden pocałunek naprawdę komuś zaszkodził?

Nie sądzę. Po prostu idź z prądem i zobacz, dokąd zaprowadzi Cię noc!

2. Jest dużo chemii

Czasami po prostu klikasz z drugą osobą od samego początku. Za dużo by to nazwaćmiłość od pierwszego wejrzenia, ale to na pewno chemia od pierwszego wejrzenia.

Jest wiele przedłużających się kontakt wzrokowy , przypadkowy kontakt fizyczny i wszystkie inne niewerbalne oznaki, że oboje jesteście w sobie. Nie udawaj, że napięcie między wami nie jest prawdziwe.

¿Debería lavarme la cara con agua fría?

Nie ma za tym zbytniego uzasadnienia. Czujesz chemię i po prostu chcesz się pocałować.

Dlaczego więc tego nie zrobisz? Poczekaj, aż twoja randka się skończy lub po prostu zacznij się całować. Co najgorszego może się wydarzyć?

3. Testujesz wody

Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której nie jesteś pewien, czy lubisz swoją randkę, czy nie?Może spotkałeś ich na aplikacja randkowa online , i rzeczy wyglądają inaczej teraz, kiedy widzisz je osobiście.

A może po prostu masz co do nich mieszane uczucia. Nie martw się, to zupełnie normalne i zdarza się każdemu.

W takim przypadku pierwszy pocałunek jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Pomoże Ci przetestować wody i zorientować się, czy jest wystarczająco dużo chemii, abyś mógł nawet rozważyć drugą.

4. Nie ma lepszego sygnału niewerbalnego

Jeśli nie lubisz rozmawiać i nie znosisz mówienia komuś, jak bardzo go lubisz , całowanie go jest najlepszym sposobem na okazanie swoich uczuć.

Nie musisz wymyślaćkilka komplementówi nie musisz się martwić o znalezienie odpowiednich słów – usta przemówią za Ciebie.

Zaufaj mi – czasem łatwiej (i skuteczniej) wyrazić siebie język ciała znaki niż werbalnie.

5. Masz na to ochotę

Koniec końców, czy naprawdę potrzebujesz powodu do całowania? Po prostu masz na to ochotę i to wystarczający powód.

Oczywiście liczy się tutaj obopólna zgoda. Ważne jest, aby Zwróć uwagę na niewerbalne sygnały drugiej osoby przed wykonaniem ruchu.

Czy będzie to proste zamykanie ust, czy podzielisz się namiętnym francuskim pocałunkiem? A co z twoimumieszczenie dłoni? Czy to będzie tylko pocałunek, czy skończy się na całowaniu? To zależy tylko od was!

5 powodów, aby nie całować się na pierwszej randce

mężczyzna i kobieta stoją w objęciach

Teraz, gdy omówiliśmy fors, czas zwrócić uwagę na powody, dla których całowanie się na pierwszej randce nie jest najlepszym pomysłem na świecie.

1. Nie czujesz się gotowy

W porządku jest nie czuć się gotowym do pocałowania kogoś na pierwszej randce lub po prostu nie być na to w nastroju.Twoje osobiste granice są ważne i proszę, nie pozwól nikomu ich przekraczać.

Nie rób nic tylko dlatego, że czujesz się do tego zmuszony. Nadal możesz polubić drugą osobę bez potrzeby całowania jej – masz do tego prawo.

Na koniec pamiętaj, że nie musisz nikomu uzasadniać swoich działań. Jeśli zrobi pierwszy krok, cofnij się lub grzecznie powiedz im, że chcesz poczekać – bez poczucia winy.

2. Nie chcesz wysłać złej wiadomości

Masz wrażenie, że ten facet lub dziewczyna, których zacząłeś widywać, będzie wyjątkowy. I nie chcesz rujnować rzeczy przez pośpiech.

Chcesz, żeby traktowali Cię poważnie i wolisz poczekać na swoje pierwszy pocałunek być wyjątkowym i romantycznym.

To także ważny powód, by nie całować się w pierwsza randka .

3. Przytulanie to więcej niż wystarczające

Czasem,prosty uściskmoże być bardziej intymny niż rzeczywisty pocałunek. Albo po prostu czujesz, że to zbyt intymne na pierwsze spotkanie.

W takim przypadku bądź tym, który pochyli się do uścisku, gdy się żegnasz, zanim dasz im szansę, by spróbowali cię pocałować. Oczywiście są różne rodzaje uścisków – należy trzymać je trochę mocniej i trochę dłużej, żeby zrozumiały przekaz.

Pokażesz im, że je lubisz i czujesz się komfortowo, będąc blisko nich fizycznie. Jednocześnie wyślesz wiadomość, że chcesz poczekać trochę dłużej na pierwszy pocałunek.

4. Boisz się odrzucenia

Wykonanie pierwszego ruchu wymaga dużo odwagi i nie pozwól nikomu powiedzieć Ci inaczej. Jeśli chcesz pocałować drugą osobę, ale nie jesteś pewien, czy chce tego samego, zawsze radzę ci to zrobić.

Przynajmniej będziesz wiedział, że próbowałeś i poszedłeś po to, czego chciałeś.

Niemniej jednak,jeśli nie masz pewności co do robienia tego i masz problemy z odczytaniem ich niewerbalnych sygnałów, lepiej poczekać na lepszą okazję. Może następnym razem poczujesz się pewniej, albo pokażą ci więcej oznak, że chcą się pocałować wróciłeś.

5. To zbyt intymne

Dla wielu całowanie nie jest taką wielką sprawą. Ale dla ciebie jest to intymny akt i nie lubisz zamykać ust z facetami lub dziewczynami, którzy są praktycznie obcymi.

W takim razie odpowiedź na pytanie: Czy całować się na pierwszej randce? zdecydowanie nie.Poczekaj, aż lepiej poznasz drugą osobę i poczujesz się komfortowo całowanie .

Całujesz się na pierwszej randce?

mężczyzna i kobieta ściskają się w wesołym miasteczku i całują

Aby uzyskać właściwy obraz, poprosiłam kilku randkowiczów (zarówno mężczyzn, jak i kobiety), aby porozmawiały ze mną o swoich nawykach i doświadczeniach związanych z pierwszymi randkami i pierwszymi pocałunkami. Oto, co ujawnili:

Druga randka to urok

Osobiście,Myślę że pierwsza randka jest za wcześnie.Może to tylko ja, ale nie czułbym się komfortowo całując nieznajomego.

Poza tym, po moim doświadczeniu, większość facetów polubi cię bardziej, jeśli na początku będziesz grał ciężko.

Ale rzadko czekam na trzecia data bo, spójrzmy prawdzie w oczy, facet mógł odnieść wrażenie, że do tego czasu go nie lubię.

Dlatego uważam, że pocałunek na drugiej randce jest idealny. Nie za wcześnie, nie za późno!

– Julia, 33 lata

Dlaczego nie?

Czy nie wszyscy całują się na pierwszej randce? Cóż, pod koniec spotkania, jeśli nic więcej :chichocze:

Jeśli zapytasz mnie: czy powinieneś całować się na pierwszej randce? –Pytam: dlaczego nie?Oczywiście, jeśli masz na to ochotę. W końcu co jest do stracenia?

– Ania, 29

To wszystko zależy

Cóż, nie mogę ci udzielić konkretnej odpowiedzi.Widzisz, to jedno, gdybym wyszedł z facetem, którego poznałem na aplikacja randkowa online i nie miałem okazji porozmawiać za dużo przed randką.

W takim razie prawdopodobnie go nie pocałuję.

Ale jeśli wychodzę na randkę z przyjacielem przyjaciela, z którym od jakiegoś czasu piszę, to tak, nie miałbym nic przeciwko pocałowaniu go.

Zależy to również od rodzaju daty. To jest randka na kawę ? Czy jesteśmy w filmach?

I nie zapominajmy o mowie ciała. Jeśli jest jakiś poważny kontakt wzrokowy i jeśli wysyła mi atmosferę dobrego całowania, zdecydowanie podniosę poprzeczkę i przeniosę sprawy na wyższy poziom.

– Nikkie, 22

Na co czekać?

Absolutnie!Nic tak nie kręci mnie jak dobro Francuski pocałunek na koniec nocy . Umawianie się z kimś na pierwsza randka oznacza że jesteś do nich wystarczająco pociągający, by je pocałować.

Moim zadaniem jest zrobić pierwszy krok, ale hej, jeśli nie chce się pocałować, to nic wielkiego. Przyjmę to jak mężczyzna i przyjmę jako koniec nocy bez problemu.

– Steve, 38

Testowanie wód to najlepsza droga

Któż nie lubi dobrego pocałunku, zwłaszcza jeśli kończy się to oblizywaniem icałować się? Wiem, że tak.

W tym samym czasie,Dbam też o przestrzeganie granic mojej randki.Zwracam uwagę na jej znaki mowy ciała i robię co w mojej mocy, aby ustalić, czy ona też jest na to gotowa.

Ostatnią rzeczą, jakiej chcę, jest sprawienie, by sytuacja była niekomfortowa.Zaufaj mi – nie ma nic gorszego niż pochylenie się w buziaka w usta i pocałunek dziewczyny w policzek .

Ale jeśli tak się stanie, co możesz zrobić? Na pewno mnie to nie zniechęci. Rozumiem: niektóre dziewczyny są nieśmiałe i mają surową politykę zakazu całowania się, kiedy spotykają się po raz pierwszy na randce.

– Marek, 27

Czy to źle, jeśli nie całujesz się na pierwszej randce?

pocałunek mężczyzny i kobiety

Niektórzy ludzie wolą działać powoli i nie ma w tym absolutnie nic złego.Nie oznacza to, że cię nie lubią, jeśli nie zainicjują tego pierwszy pocałunek na pierwsza randka .

Pamiętaj, że to dopiero początek i że macie dużo czasu na nawiązanie znaczącego związku, który zakończy się pocałunkiem.

Czy pocałunek na pierwszej randce to dobry znak?

Pocałunek (lub jakakolwiek inna forma kontaktu fizycznego) na pierwszej randce to nie tylko dobry znak, że ktoś cię lubi – to świetny znak.Jeśli chcą cię pocałować zaraz po spotkaniu z tobą, to sygnał, że pociąg do ciebie jest tak silny, że nie mogą się doczekać, kiedy cię znowu zobaczą.

To zdecydowanie znak, że cię lubią i chcą czegoś więcej. Oczywiście od was oboje zależy, czy przejmiecie ster i poprowadzicie ten romans we właściwym kierunku.

Jaką datę należy pocałować?

mężczyzna stoi obok kobiety i wymienia czułość

Jeśli jesteś pewien, że istnieje wzajemne przyciąganie i chemia fizyczna, nie ma nic złego w całowaniu się na pierwszej randce (pamiętaj, że większość ludzi czeka na zakończenie randki). Ale jeśli potrzebujesz więcej czasu, aby zdecydować, czy ta osoba nadaje się do całowania, możesz poczekać na drugą randkę.

ten trzecia data to prawdopodobnie wtedy, gdy powinieneś wiedzieć, czy widzisz siebie całującego drugą osobę, czy nie.Jeśli w tym momencie nadal nie ma między wami wystarczającej chemii, boję się wam to przekazać, ale powinniście pozostać przyjaciółmi.

Czego nie powinieneś robić na pierwszej randce?

Błagam, abyś nie robił niczego, z czym czujesz się niekomfortowo.Nie rób czegoś tylko po to, by zadowolić drugą osobę lub tylko dlatego, że myślisz, że tego od ciebie oczekuje się.

Ale poza tym jest kilka innych rzeczy, których powinieneś unikać, gdy pierwszy raz z kimś wychodzisz (lub kiedykolwiek). Więc nie rób:

  • Spóźnić się
  • Odłóż randkę, aby poczuć się lepiej
  • Zbyt często wspominaj o swoim byłym chłopaku/dziewczynie
  • Spędź noc na telefonie
  • Wyjdź tak tanio
  • Bądź zbyt nachalny

Owinąć:

mężczyzna i kobieta siedzą na trawie i całują się

Każdy ekspert ds. związków powie ci to samo:nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na pytanie, powinno całujesz się na pierwszej randce? Ta decyzja należy do Ciebie, więc zapomnij o niektórych nieistniejących zasadach randkowania, które mówią Ci, co możesz robić.

Wiesz, co jest tutaj najważniejsze? Całowanie się na pierwszej randce jest w porządku. Czekanie na pierwszy pocałunek jest również całkowicie do przyjęcia.

Liczy się tylko to, że ty i twoja randka jesteście zadowoleni z podjętej decyzji. Zapomnij o normach i przepisach!