Moc uścisków – dlaczego powinieneś dostawać (i dawać) więcej uścisków

Moc uścisków – dlaczego powinieneś dostawać (i dawać) więcej uścisków

Jeśli mnie zapytasz, na świecie są dwa typy ludzi:Ci, którzy lubią przytulanie i ci, którzy nie.Nie wiem jak wy, ale ja należę do tej pierwszej kategorii i nie wyobrażam sobie życia bez uścisków!

Niezależnie od tego, czy czuję się smutny, szczęśliwy, niespokojny czy podekscytowany, zawsze szukam jednej rzeczy, a mianowicie dzielenia się swoimi uczuciami z innymi.Kiedy kogoś przytulam (lub kiedy on przytula mnie), to tak jakby świat na chwilę się zatrzymał i możesz poczuć oddech drugiej osoby, jej ciepło i jej emocje.

Możesz powiedzieć więcej z uścisku niż kiedykolwiek ze słów.

W pewnym sensie, przytulając kogoś, stajesz się z nim jednością na kilka sekund i komunikujesz się za pomocą swoich uczuć, a nie słów.Przytulanie jest powszechnie pocieszającym aktem i ma moc sprawiania, że ​​wszyscy czują się dobrze (a przynajmniej ci, którzy lubią się przytulać).

Istnieją różne rodzaje uścisków i każdy z nich ma inne znaczenie.

Od uścisku od tyłu do uścisku łapacza, różne rodzaje uścisków pomagają nam wyrazić szeroki zakres emocji, od głębokich uczuć miłości po podekscytowanie.Najbardziej imponujące w przytulaniu jest to, że nie tylko sprawia, że ​​czujesz się dobrze przez kilka sekund, ale jego korzyści wykraczają poza to!

Różne rodzaje uścisków mają różne znaczenia

mężczyzna przytulający kobietę stojącą w pobliżu drewnianej ściany

Oprócz uczynienia nas szczęśliwszymi i zdrowszymi (porozmawiamy o tym później), różne rodzaje uścisków pomagają nam wyrażać różne emocje.

Na przykład tylny uścisk symbolizuje głębokie uczucia do kogoś, ochronę i bezwarunkową miłość.

Ten rodzaj przytulania jest zwykle praktykowany wśród partnerów, gdzie zwykle mężczyzna jest tym, który przytula swoją drugą połówkę.

Jest też uścisk kieszonkowca, który jest niegrzeczny i nie nadaje się dla nikogo.

Jeśli jesteś kobietą, która to czyta, wiedz, że różne sposoby przytulania się facetów mogą ci wiele powiedzieć o ich uczuciach!

Faceci nie są tak dobrzy w wyrażaniu swoich uczuć słowami, więc wolą używać różnych rodzajów uścisków, aby pokazać ci swoje uczucia.

Moim ulubionym przytuleniem od faceta jest „przytulanie podczas kręcenia się wokół”. Ilekroć facet mnie tak przytula, nie mogę się powstrzymać, ale czuję się bardzo wyjątkowy i kochany.

Czuję, że jestem całym jego wszechświatem, a kręcenie mną wokół jest jego sposobem na wyrażanie uczucia i wdzięczności za bycie częścią mojego życia.

Rzeczywiście, różne rodzaje uścisków mają różne znaczenia, więc który z nich jest Twoim ulubionym? Nie musisz mi mówić, ale powiedz swojemu wyjątkowemu!

Według naukowców przytulanie sprawia, że ​​jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi

szczęśliwy mężczyzna przytulający kobietę stojącą w pobliżu wody

Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że uściski są tak silne, że mogą uchronić nas przed chorobą, nie uwierzyłabym.

Zawsze byłem z natury sceptyczny i dlatego muszę sam zgłębiać różne rzeczy, aby znaleźć prawdziwą prawdę na ten temat.

Ku mojemu zdumieniu znalazłem tak wielu naukowców i badań, które twierdzą, że przytulanie jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia i ogólnego szczęścia.

Korzyści płynące z przytulania są naprawdę niesamowite i dlatego każdy z nas powinien starać się zdobywać (i dawać) więcej uścisków:

  • Przytulanie pomaga obniżyć poziom stresu

Jeśli przyjrzysz się uważnie sobie, zauważysz, że poziom stresu nigdy nie był wyższy niż dzisiaj.

Wydaje się, że wszystkim się spieszy, terminy stały się nową plagą, a wszyscy marzymy o piciu koktajli na plaży, słuchając rozbijających się fal.

Cóż, jeśli masz teraz możliwość pójścia na plażę, radzę ci to zrobić, ale jeśli nie, prosty uścisk może być prawie tak korzystny, jak słuchanie fal i picie koktajli, gdy gra kojąca muzyka tło.

Przytulanie pomaga obniżyć poziom stresu, ponieważ przytulając kogoś, okazujemy mu wsparcie.

Zasadniczo mówimy im, że nie są sami i bez względu na to, co im w tej chwili przeszkadza, to minie.

Czy wiesz, że nawet osoba, która się przytula, może odczuć takie same korzyści z obniżenia poziomu stresu, jak osoba, która się przytula? Tak, przytulenie jest tak potężne.

  • Poprawia zdrowie serca

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają problemy z ciśnieniem krwi i innymi problemami medycznymi związanymi z sercem, zdecydowanie powinieneś przytulić się bardziej niż teraz (jeśli w ogóle to robisz). Dlatego.

University of North Carolina przeprowadził badanie, w którym przebadano 59 kobiet, które żyły ze współmałżonkiem lub monogamicznym partnerem przez co najmniej sześć miesięcy, i ujawniły kilka fascynujących wyników.

mężczyzna i kobieta przytulają się stojąc przy oknie

formas de saber si estás embarazada

Kobiety opowiadały o swoich partnerach i odpowiadały na różne pytania dotyczące częstotliwości kontaktu fizycznego z partnerami, jak przytulanie, trzymanie się za ręce i tym podobne.

Niektóre z tych kobiet kończyły każdą sesję rozmowy przytulaniem się przez partnera, który trwał 20 sekund.

Kobiety, które były przytulane przez swoich partnerów po sesjach, miały niższe tętno i ciśnienie krwi podczas testów.

Naukowcy uważają, że ma to związek ze wzrostem poziomu oksytocyny.

Jeśli nie znasz tego, oksytocyna jest znana jako jedna z szczęśliwych substancji chemicznych w naszym mózgu, która jest odpowiedzialna za poprawę naszego nastroju i po prostu sprawia, że ​​czujemy się szczęśliwi.

  • Chroni przed chorobami

Stres jest jednym z głównych powodów, dla których chorujemy. Kiedy czujemy się zestresowani, nasze ciało staje się słabsze, co oznacza, że ​​zdolność naszego układu odpornościowego do zwalczania antygenów zostaje znacznie zmniejszona.

Dlatego stajemy się bardziej podatni na infekcje i różnego rodzaju choroby.
Nie trzeba dodawać, że niekontrolowany stres może prowadzić do nadciśnienia, otyłości, chorób serca i tak dalej.

Bycie przytulanym zmniejsza poziom stresu, a co za tym idzie chroni przed chorobami.

Istnieje wiele innych sposobów na zmniejszenie stresu (np. medytacja lub spacer), ale przytulanie jest zdecydowanie jednym z najprostszych.

  • To pomaga czuć się połączonym

Ilekroć mówisz sobie, że potrzebuję przytulenia, w rzeczywistości oznacza to, że szukasz z kimś kontaktu.

Chcesz być zrozumiany, pocieszony i pod opieką. Rzeczywiście, przytulanie może pomóc ci poczuć więź z innymi, co zmniejsza poczucie samotności.

Uściski nie tylko pomagają łączyć się z innymi, ale także zmniejszają poziom stresu (jak wspomniano powyżej), a także poziom depresji i lęku.

Jako osoba cierpiąca na lęki mogę potwierdzić, że uściski pomogły bardziej niż cokolwiek innego.

mężczyzna i kobieta przytulają się, stojąc w pobliżu morza

Ilekroć ktoś mnie przytula, czuję, że połowa moich niespokojnych uczuć i myśli po prostu rozpływa się w powietrzu.

  • Uściski uwalniają napięcie w ciele

Przytulanie rozluźnia nasze mięśnie, uwalnia szczęśliwe substancje chemiczne, takie jak endorfiny i serotonina, i poprawia krążenie w naszym ciele. Wszystko to pomaga uwolnić napięcie i złagodzić ból.

To zabawne, ale jeśli masz ból pleców i jesteś zbyt leniwy, aby ćwiczyć lub iść na spacer, możesz poprosić partnera, przyjaciela lub członka rodziny, aby cię przytulił.

Również uściski są świetną alternatywą dla środków przeciwbólowych. Naturalne środki zaradcze są zawsze lepsze niż sztuczne (zwłaszcza jeśli jesteś fanem holistycznego stylu życia, tak jak ja).

  • Poprawiają nastrój

Uściski świetnie poprawiają nastrój. Zwiększają poziom dopaminy, serotoniny i innych szczęśliwych substancji chemicznych w naszym mózgu, co poprawia nastrój i łagodzi objawy stresu, lęku i depresji.

Istnieje wiele różnych środków poprawiających nastrój, takich jak ćwiczenia, medytacja lub długa kąpiel, a najlepiej jest wprowadzić je wszystkie do swojej codziennej rutyny (w tym uściski).

Powinieneś trzymać się z daleka od sztucznych środków poprawiających nastrój, takich jak alkohol i tym podobne, ponieważ zapewniają chwilową ulgę, ale na dłuższą metę mogą być szkodliwe.

  • Przytulanie pomaga zmniejszyć lęki

Masz problemy z samooceną? Czy kiedykolwiek czułeś się tak samotny do tego stopnia, że ​​zacząłeś się bać własnej egzystencji? Masz problemy z nadmiernym myśleniem?

Jestem prawie pewien, że większość z nas doświadczyła niektórych lub wszystkich powyższych rzeczy w pewnym momencie swojego życia. Kiedy tak się stanie, uciekaj się do mocy przytulania.

Uściski pomagają zmniejszyć Twoje lęki, subtelnie informując Cię, że nie jesteś sam.

Nawet przytulanie pluszowego misia może być prawie tak samo korzystne jak przytulanie osoby, więc powinieneś spróbować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Specjalnie do tych celów mam misia, więc zawsze, gdy czuję się samotny lub mam problemy z zasypianiem, uciekam się do mocy misia przytulania.

Im więcej się przytulisz, tym będziesz zdrowszy i szczęśliwszy!

szczęśliwa kobieta przytula mężczyznę stojąc przy ścianie

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które wolą uścisk dłoni zamiast przytulania, to najwyższy czas, aby ponownie rozważyć swoje preferencje. Oczywiste jest, że im więcej się przytulisz, tym będziesz szczęśliwszy i zdrowszy.

Bezinteresownie dawaj uściski i przyjmuj je z wdzięcznością.

Jeden prosty uścisk może rozjaśnić Twój dzień, zmniejszyć poziom stresu i sprawić, że poczujesz się mniej samotny. Jeden prosty uścisk może uczynić świat lepszym miejscem.

Przytulanie to niesamowita rzecz. To po prostu idealny sposób, aby pokazać miłość, którą czujemy, ale nie możemy znaleźć słów do powiedzenia.– Johnny Ray Rider