Wybór rodziców, których moi lekarze nie pozwolą mi dokonać - Może 2022

Przez9 września 2016 r

W dojrzałym wieku 36 lat mam prawo głosować, zamówić martini i - ledwo - kandydować na prezydenta. Jednak jeśli chodzi o mój położnik / ginekolog, nadal nie jestem na tyle dorosły, aby zdecydować, że nie chcę mieć dziecka. - Znasz najpoważniejszy efekt uboczny sterylizacji? spytała, kiedy zapytałem o związanie moich rurek. Przygotowałem się na makabryczne wieści medyczne. Jej oczy były bezdenne z litości, gdy zniżyła głos do szeptu: „To żal”.

Kiedy moje siostry i ja nie wspinałyśmy się na drzewa ani nie próbowałyśmy wygadać się słodko do czyjegoś basenu na podwórku, spędzaliśmy dzieciństwo na zabawie w domu - a dokładniej na sierotach. Nie mając w zasięgu wzroku udawanego niemowlęcia, udawałyśmy, że jesteśmy skąpymi, inteligentnymi dziewczynami z ulicy, które zjednoczyły się i zbudowały dla siebie dorosłe życie: hybryda z połowy lat osiemdziesiątych w galaretowatej bransolecie.Dzieci wagonówiPokaz Mary Tyler Moore. Żyliśmy rozumem, kręcąc się z naszymi kumplami; kto chciałby ciągnąć laleczkę dookoła?Instynkt macierzyński moich sióstr zadziałał wraz z wiekiem - mam teraz wspaniałą siostrzenicę małego dziecka - aleNigdy nie zainteresowałem się stworzeniem własnej małej postaci. Oczywiście miałam sny o ciąży, ale o Sigourney Weaver-in-Obcyróżnorodność, a nie taka, w której dodałem do dziennika ludzkości w DNA. Kiedy dostałem swoją pierwszą pracę ze świadczeniami po studiach, szybko załatwiłem książkę telefoniczną mojego ubezpieczyciela zdrowotnego i próbowałem znaleźć lekarza, który byłby skłonny mnie wysterylizować.

Nie udało mi się powiedzieć położnym / ginekologom, którzy przyjmowali moje telefony, że mój narzeczony wiedział i wspierał moje życzenia, podobnie jak moi rodzice i przyszli teściowie. Kiedy usłyszeli, że mam 22 lata, usłyszałem sygnał wybierania. Kilku pozostało na linii tylko na tyle długo, żebym powiedział, żebym zadzwonił ponownie za 15 lat; Otarłem łzy gniewu, kiedy powiedzieli, że być może w tym momencie mogę być pewien kształtu, jaki chciałem, aby przybrało moje życie.

- Znasz najpoważniejszy efekt uboczny sterylizacji? zapytała. - To żal.Jak można opisać, jak odczuwa się całkowity brak matczynych pragnień? Mogę potwierdzić rzeczy, które istnieją - moją oszałamiającą miłość do mojej rodziny i mojego obecnego męża, moją życiową pasję do dobrostanu zwierząt - ale udowodnienie całkowitego braku czegoś jest trudne. Pomyśl o tym w ten sposób: jak pokazałbyś, że nie chcesz być astronautą, teraz czy kiedykolwiek? Jaki masz problem z astronautami? Czy nie zgadzasz się, że to bohaterowie? Nienawidzisz nieważkości czy tanga? Gdyby istniała niewielka szansa, że ​​zostaniesz astronautą, niezależnie od tego, czy masz na to ochotę, czy nie, czy zrobiłbyś coś, aby temu zapobiec? Ale co, jeśli pewnego dnia zmienisz zdanie i mimo wszystko zechcesz polecieć w kosmos? Będziesz, wiesz - nic na świecie nie może się z tym równać.

como hacer que mi hombre se vuelva loco en la cama

W przypadku mężczyzn wazektomia (gdzie nasieniowody są zaciśnięte lub przecięte, aby zapobiec opuszczaniu jąder przez plemniki) wydaje się prosta, zarówno fizycznie, jak i filozoficznie. W wydaniu wytycznych dla klinicystów z maja 2012 roku panel doradczy Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego zauważa, że ​​chociaż lekarze powinni doradzać swoim pacjentom płci męskiej o ryzyku, korzyściach i alternatywach dla sterylizacji, `` najlepiej osobiście '', większość mężczyzn wie, czego chce, kiedy chcą tego: „To jest doświadczenie członków Paneluprawie wszyscy mężczyźni, którzy proszą o wazektomiępoważnie zastanawiali się nad tą procedurą od miesięcy lub lat, przez co w większości przypadków okres ochłodzenia jest zbyteczny ”. W 2014r,ESPNMagazyn poinformował o „Vas Madness”, wzroście liczby wazektomii zaplanowanych w gabinetach urologów w dniach poprzedzających turniej koszykówki NCAA March Madness. (Jak ujął to pewna praktyka w Teksasie: `` Zrób wazektomię, a następnie usiądź na kanapie i oglądaj sport przez trzy dni! ''). Szacuje się, że 500 000 Amerykanów poddawanych jest wazektomii każdego roku, a lekarze podają, że co najwyżej 10% z nich mężczyźni w końcu pytają o zwroty kosztów, które kosztują od 4000 do 8000 USD i rzadko są objęte ubezpieczeniem.

Trwała antykoncepcja dla kobiet jest nieco bardziej skomplikowana. Histerektomia (czyli usunięcie macicy) powoduje sterylizację, ale jest to poważna operacja wykonywana w celu rozwiązania innych schorzeń. W podwiązaniu jajowodów jajowody są wiązane, przycinane lub kauteryzowane. Jedyną metodą, która nie wymaga nacięcia chirurgicznego, jest sterylizacja histeroskopowa, w której do każdej z rurek wprowadza się małe urządzenie, które powoduje blizny, które ostatecznie je blokują. Większość kobiet można bezpiecznie wysterylizować, ale podobnie jak w przypadku wszystkich procedur medycznych istnieje ryzyko: w rzadkich przypadkach, na przykład, jajowody łączą się ponownie, a sterylizacja histeroskopowa może być przeprowadzona nieprawidłowo (co może wymagać drugiego zabiegu lub innej formy kontrola urodzeń). Naukowcy odkryli, że prawdopodobieństwo, że kobieta żałuje swojej sterylizacji, spada od 6 do 26 procent, w zależności od takich czynników, jak jej wiek, stan cywilny i liczba dzieci; odwrócenie jest możliwe po niektórych formach podwiązania jajowodów, chociaż koszty mogą być wyższe niż odwrócenie wazektomii. Populacjanajmniejprawdopodobnie żałują swojej decyzji - niezależnie od wieku, w jakim ją podejmują - kobiety, które nie mają dzieci. Według United States Collaborative Review of Sterilization (CREST), badania obejmującego ponad 11 000 kobiet, zaledwie 6 procent kobiet niebędących matkami żałuje, że nie przeszło tej procedury.Procedura medyczna, Serwis, Instrument chirurgiczny, Medycyna, Chirurg, Paznokieć, Rękawica medyczna, Rzemieślnik, Rękawica ochronna, Artysta tatuażu,

Chirurdzy wykonujący histerektomię.

Getty

Dlaczego kobiety zadają sobie trud dążenia do trwałościkontrola urodzeńw obliczu tak wielu innych opcji? Cóż, dla tych, którzy nie są w stabilnych związkach, sterylizacja oznacza pewność, która nie zależy od życzeń przyszłych partnerów. Istnieją również potencjalne korzyści zdrowotne: w kilku badaniach naukowcy odkryli, że sterylizacja jajowodów może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jajnika u kobiety. (Rak pojawia się w mojej rodzinie, tak się dzieje.) W moim przypadku nie ma miłości między mną a miedzianą wkładką, którą założyłem kilka lat temu, kiedy mój szósty położnik / ginekolog nie zgodził się na moją prośbę o sterylizację. Znacząco zwiększył czas trwania i intensywność moich miesiączek, efekty uboczne, które pojawiają się w postaci wahań nastroju i przyrostu masy ciała w zakresie rzeczy, których mam nadzieję uniknąć, przechodząc na stałą kontrolę urodzeń. Lekarze z kolei zadają sobie trud zmuszenia nas do długiego i intensywnego przemyślenia naszych wyborów reprodukcyjnych dla tego, co uważają za nasze własne dobro. Aby poznać ich stanowisko z bardziej neutralnej perspektywy - mój pogląd jest raczej ograniczony, gdy jestem oburzony i w strzemionach podczas corocznej kontroli - rozmawiałem z kilkoma, którzy mnie nie leczą. Hilda Hutcherson, profesor położnictwa i ginekologii w Columbia University Medical Center, powiedziała mi, że doradzając młodej pacjentce w kwestii sterylizacji, myślała o własnej córce: `` Wiem wszystko, przez co z nią przeszedłem, z „Absolutnie nigdy nie chcę mieć dzieci! „w wieku od 21 do 24 lat, a następnie w wieku 26 lat:„ Och, chcę mieć troje lub czworo dzieci ”. Myślę, że większość z nas jako lekarzy miała doświadczenie z pacjentem, który po latach wraca i prosi o odwrócenie [sterylizacji], i to jest podstawowa przyczyna niechęci, aw niektórych przypadkach odmowy wykonywania sterylizacji kobietom poniżej 40 roku życia. ' Warto przy okazji zauważyć, że każdy z położnych / ginekologów, z którymi rozmawiałem, powiedział, że liczba pacjentów, którzy pytali ich o cofnięcie sterylizacji była bardzo mała. Żaden z nich nie spotkał bezdzietnej pacjentki, która zmieniła zdanie, co koreluje z danymi krajowymi.

lo que hace que un hombre se sienta atraído por una mujer

Wszyscy możemy się zgodzić, że lekarze mają kwalifikacje, aby powiedzieć nam, co oznacza stała kontrola urodzeń na podstawie ich doświadczenia, ale co kwalifikuje ich, aby powiedzieć nam, kim jesteśmy? Intymna wiedza na temat ciała pacjenta i jej umysłu to dwie bardzo różne rzeczy; co nawet ekspert o najlepszych intencjach może wiedzieć o moich celach życiowych, kiedy raz w roku spędzamy razem 15 minut? `` Chociaż wyraźnie w gestii lekarzy leży doradzanie najbardziej odpowiedniego leczenia łagodzenia choroby, mniej jasne jest, dlaczego są oni kompetentni w określaniu sensowności osobistych wyborów podejmowanych przez ich pacjentów, poprawiających jakość życia '' - pisze filozof. Piers Benn i ginekolog Martin Lupton, współautorzy w 2005 roku eksploracji etyki sterylizacji młodych, bezdzietnych dorosłych. Twierdzą, że nie ma wrodzonego uzasadnienia dla ignorowania aktualnego pragnienia młodej kobiety (czyli poddania się sterylizacji), aby zostawić otwarte drzwi dla spełnienia ewentualnego przyszłego życzenia (to znaczy posiadania dzieci). Doszli do wniosku, że rolą lekarza jest przedstawienie opcji medycznych, a nie celowe ich wyłączanie.

Chcę, żeby moje ciało powiedziało raz na zawsze, że nie będę mieć dzieci. Ten rodzaj autonomii może brzmieć arbitralnie, ale dla mnie wiele znaczy.

W częściach kraju z ograniczonym dostępem do opieki zdrowotnej, oczywiście, osobiste odczucia lekarza dotyczące sterylizacji są jedynymi, które mają znaczenie: zarówno polityka federalna, jak i prawo w 18 stanach pozwalają niektórym praktykującym odmówić świadczenia usług sterylizacji z powodów moralnych lub innych. osobiste przekonania. „Klauzula sumienia jest ważna” - mówi dr Cristina Richie, pracownik naukowy etyki klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles Health Ethics Center, która opublikowała raport z 2013 r. Na temat dobrowolnej sterylizacji bezdzietnych kobiet. „Chroni lekarzy przed przekroczeniem ich moralnego kompasu. Jednak lekarze, którzy mają ogólne zastrzeżenia do technicznych aspektów sterylizacji lub idei bycia `` zamkniętymi na prokreację '', mogliby lepiej nadawać się do pracy w kontekście katolickim, gdzie istnieje wyraźne zrozumienie, że określone procedury nie będą oferowanekażdykobieta.' Sprzeciw wobec idei, że kobieta zdecydowałaby się nie prokreować, jest, gdy się do tego zabrania, formą dyskryminacji. Kobiety na moim stanowisku nie są dziećmi, które ktoś inny musi chronić, ale często po prostu nie mamy takiego głosu w decyzjach dotyczących opieki zdrowotnej, które są do nas z mocy prawa.

Możesz zapytać, dlaczego muszę tak mocno naciskać, aby zostać wysterylizowanym? Dlaczego mój mąż nie może poddać się wazektomii? Generalnie jest trochę wrażliwy, żeby być uczciwym, ale to nie jest prawdziwy powód, dla którego robię krok naprzód, jeśli chodzi o wpływ na nasz wspólny wybór reprodukcyjny. Wazektomia u Joe zamknęłaby nam drzwi do rodzicielstwa, ale prawda jest takapodwiązanie jajowodówma inny apel: chcę, aby moje ciało powiedziało raz na zawsze, że nie będę mieć dzieci. Ten rodzaj autonomii może brzmieć arbitralnie, ale dla mnie wiele znaczy.

Minęło 15 lat, odkąd siedziałem w moim pierwszym mieszkaniu i próbowałem znaleźć lekarza, który by mnie wysterylizował. Zapytałem Hutcherson, czy czułaby się komfortowo, mówiąc tak komuś takiemu jak ja. „Powiedziałabym, że kobiecie, która ma 36 lat, zostało zaledwie kilka lat dobrej płodności, ponieważ szanse na zajście w ciążę bez pomocy medycznej znacznie spadły od mniej więcej 30 roku życia” - odpowiedziała. Dlatego szansa, że ​​za kilka lat wrócisz z wyrzutami sumienia, jest bardzo, bardzo mała. Nadal rozmawiałbym z tobą o długo działających metodach antykoncepcji, tylko dlatego, że niosą one mniejsze ryzyko niż sterylizacja chirurgiczna, ale byłbym o wiele bardziej skłonny do kontynuowania sterylizacji teraz, niż gdybyś miał 20 lat. Prawdę mówiąc, odczuwam silną potrzebę ponownego skontaktowania się z lekarzami, którzy odrzucili mnie przed laty, aby zapewnić ich, że moje życzenia się nie zmieniły, i sprawdzić, czy oni z kolei wyrosli ze swojego paternalizmu. Moja coroczna wizyta położniczo-ginekologiczna jest tuż za rogiem i jeśli mój lekarz nie zgodzi się na podwiązanie jajowodów, rozstaję się z nią; w końcu mam rozmach, którego jestem prawie za stary, żeby go potrzebować. Żałuję, że nie naciskałem mocniej na to, co wiedziałem - co wiem - chcę.

Z kolei za piętnaście lat moja mała siostrzenica będzie zbliżać się do swojej własnej wersji kobiecości. Jeśli chodzi o to, jak to będzie wyglądać, powiem jej to, co chciałbym, żeby ktoś mi powiedział: to zawsze powinno zależeć od niej.