Jak rozpoznać (i sobie z nim poradzić) człowieka niedostępnego emocjonalnie?

Jak rozpoznać (i sobie z nim poradzić) człowieka niedostępnego emocjonalnie?

Robisz ogromny wysiłek, jesteś wyjątkowo cierpliwy i bardzo się starasz, aby jak najlepiej wykorzystać randkę lub związek.Ale bez względu na to, co robisz lub mówisz, kończysz z uczuciem, że umawiasz się na randki lub jesteś w związku ze ścianą.

Czy kiedykolwiek tak się czułeś? Jeśli tak, to są szanse, że masz do czynienia z człowiekiem niedostępnym emocjonalnie.Teraz pytanie brzmi:W jaki sposób przebywanie z mężczyznami stało się tak trudne emocjonalnie?Nie mówię, że każdy człowiek na ziemi jest emocjonalnie uszkodzony, ale zdecydowana większość z nich jest i to jest prawdziwa zagadka.

Zwykle głównym powodem, dla którego mężczyźni zamieniają się w istoty niedostępne emocjonalnie, są przeszłe toksyczne związki, w których zostali zranieni w ten czy inny sposób.

Czekaj… czy to oznacza, że ​​my, kobiety, jesteśmy winni, że tak je robimy? Nie sądzę.Istnieje również wiele innych czynników wpływających na to, że mężczyźni stają się emocjonalnie niedostępni, a niektóre z nich to złe doświadczenia z dzieciństwa, strach przed zranieniem z powodu różnych traum i tym podobne.

Próbuję powiedzieć, że nie możemy ich winić za to, że są w ten sposób, ale możemy spróbować ich zrozumieć i razem znaleźć sposób, by sobie z nimi poradzić i jak najlepiej wykorzystać nasze relacje.

CZY WIESZ, ŻE niektórych ludzi w naturalny sposób pociągają osoby niedostępne emocjonalnie?

kobieta słucha, jak mężczyzna mówi o problemach w kawiarniJeśli nie wiesz, możesz naturalnie przyciągnąć ludzi, którzy są emocjonalnie niedostępni. Na pewno bym to wiedziała, bo jestem jedną z tych osób (no cóż, kiedyś byłam).

Powód, dla którego ktoś byłby przyciągany do takich ludzi, pochodzi z ich dzieciństwa. Powiedzmy, że nigdy nie otrzymałeś zdrowej ilości uczucia od swoich rodziców lub w ogóle go nie otrzymałeś.

Ten brak miłości może objawiać się w twoich romantycznych związkach w późniejszym życiu, co oznacza, że ​​będziesz przyciągać głównie osoby, które są emocjonalnie niedostępne.Czemu?

Bo takich ludzi trudno wygrać. Naprawdę trudno jest sprawić, by otworzyli się przed tobą i nawiązali z nimi sensowną relację, tak jak trudno było ci zdobyć i otrzymać miłość od rodziców.

Czy widzisz, dokąd z tym zmierzam? Tak więc głównym powodem, dla którego pociągają Cię osoby niedostępne emocjonalnie, jest to, że postrzegasz ich jako swoich rodziców i myślisz, że musisz ciężko walczyć, aby zdobyć ich miłość.

Możesz też pomyśleć, że nie jesteś godzien bycia kochanym.

Tło przyciągania do emocjonalnie trudnych osób jest naprawdę złożone i pierwszym krokiem do radzenia sobie z tym jest uznanie tego.

Sztuka rozpoznawania człowieka niedostępnego emocjonalnie:

widok z boku zamyślonego mężczyzny smutnego patrzącego w dół na balkon

Rozpoznawanie wzorców niedostępnych emocjonalnie mężczyzn to prawdziwa sztuka sama w sobie. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak frustrujące mogło być lub nadal jest dla ciebie obcowanie z takim mężczyzną.

Chcę, żebyś wiedział, że to nie twoja wina. Jest powód, dla którego ten mężczyzna nie jest gotowy do zaangażowania się, otwarcia się na ciebie i rozmowy o swoich uczuciach, a tym powodem nie jesteś ty.

alimentos que aumentan el deseo sexual en los hombres

Teraz, kiedy już o tym wiesz, możemy nadal ujawniać naturę takiego człowieka. Najważniejsza jest umiejętność ich rozpoznawania.

Mężczyźni niedostępni emocjonalnie mają te 8 cech wspólnych:

• Zawsze ma doskonałe wymówki na każdy problem

• Ma słabe umiejętności komunikacyjne lub nie jest w stanie utrzymać dobrej komunikacji

• Nie chce iść na kompromis

• Wysyła mieszane sygnały

• Szuka uwagi (ale nie daje niczego w zamian)

• Boi się etykietowania rzeczy

• Miał bolesne doświadczenia z przeszłości

• Nie stara się Cię poznać

Jest też wiele innych znaków, na które trzeba zwracać uwagę, ale powyższe są najczęstsze i najważniejsze.

Jak radzić sobie z emocjonalnie niedostępnym mężczyzną (i pozostać przy zdrowych zmysłach)?

smutna, odpoczywająca kobieta, głęboko myśląca, wpatrująca się w podłogę

Jak już wspomniano, zajmowanie się takim mężczyzną może być naprawdę frustrujące i wyczerpujące, więc upewnij się, że naładujesz się cierpliwością (i mnóstwemporady dotyczące związku).

Jednym z najważniejszych sposobów radzenia sobie z emocjonalnie niedostępnymi mężczyznami jest zapewnienie im przestrzeni, co często jest najtrudniejszym zadaniem w takich sytuacjach.

Jeśli będziesz ich naciskać, aby się przed tobą otworzyli, zapewniam cię, że jeszcze pogorszysz sytuację. Musisz pozwolić im wyleczyć się same, bez wymuszania całego procesu.

Oto kilka podstawowych wskazówek dla kobiet, które zakochały się w niedostępnych emocjonalnie mężczyznach:

• Upewnij się, że jesteś gotowy na radzenie sobie z takim mężczyzną

Czy jesteś gotów oddać swoją miłość komuś, kto nie wie, jak ją zwrócić (przynajmniej na razie)?

receta de vinagreta de jengibre y sésamo tostado

Czy jesteś na tyle cierpliwy i silny, aby nie zatracić się w kontaktach z takim mężczyzną?

Oto pytania, które musisz sobie zadać, zanim zdecydujesz się poradzić sobie z emocjonalnie niedostępnym mężczyzną.

• Słuchaj go uważnie

Musisz dać mu znać, że jesteś gotowy go wysłuchać. Kiedy to zobaczy, będzie czuł się przy tobie coraz bardziej komfortowo.

Poczucie komfortu jest tutaj słowem kluczowym.

Jeśli nie czuje się zrelaksowany w Twoim towarzystwie i jeśli Ci nie ufa, nie będzie w stanie zrobić postępów w zakresie swoich emocji i zaangażowania.

kobieta wpatrująca się w stojącego obok niej mężczyznę opierającego się o balustradę

• Utrzymuj dobre samopoczucie na pierwszym miejscu

W kontaktach z emocjonalnie niedostępnymi mężczyznami naprawdę łatwo jest zacząć zaniedbywać własne potrzeby i pragnienia. Nie zapomnij, aby Twoje dobre samopoczucie i szczęście były priorytetem.

• Nie przepraszaj za uczucia i życzenia

Możesz mieć ochotę przeprosić za bycie dostępnym emocjonalnie, co brzmi naprawdę absurdalnie, ale tak się dzieje.

Kiedy i jeśli tak się stanie, pamiętaj, że nie powinieneś przepraszać za uczucia i życzenia. Masz pełne prawo do wyrażania siebie bez względu na to, czy osoba, z którą jesteś, to potwierdza, czy nie.

• NIE WOLNO go popychać, aby się przed tobą otworzył

Czy uważasz, że naciskanie go pomoże mu szybciej zaangażować się w tobie? Pomyśl jeszcze raz.

To tylko da mu znać, że nie chcesz czekać, aż będzie gotowy na tak ważną decyzję.

Dając mu trochę miejsca i czasu, mówisz mu, że rozumiesz, przez co przechodzi, i jesteś gotów poczekać, aż wszystko załatwi i uzdrowi. (Nie mam przez to na myśli czekania na wieczność.)

Zakochanie się w tobie emocjonalnie niedostępnego mężczyzny nie będzie łatwe, ale jest wykonalne!

para relaksuje się w hamaku wiszącym na drzewach z widokiem na chmury w złotą godzinę

Jak rozkochać człowieka niedostępnego emocjonalnie . Jak zmuszasz go, żeby się z tobą zobowiązał?

Nie, nie musisz czytać tysięcy książek o mężczyznach niedostępnych emocjonalnie, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by się w tobie zakochał.

Wszystko, co musisz zrobić, to być jego przyjacielem.

Musisz stworzyć mu bezpieczne środowisko do wyrażania swoich uczuć i bycia tym, kim naprawdę jest wokół ciebie. Pamiętaj, że ten proces wymaga małych kroków.

Otwórz się na niego, ale nie przytłaczaj go swoimi uczuciami. Pomóż mu, ale pamiętaj też o własnym życiu i pielęgnowaniu innych więzi.

Nie mniej ważny:Pozostań cierpliwy i wierz, że wszystko w końcu się ułoży.

cómo ser más sexy en la cama para tu hombre