Historia popularnych potraw na Święto Dziękczynienia

Pozdrawiamy tę wspaniałą kolację z okazji Święta Dziękczynienia! skynesherGetty Images

Święto Dziękczynienia to najstarsze święto w Ameryce, co oznacza, że ​​wiąże się z wieloma tradycjami i zwyczajami, które istnieją od setek lat. Dziś możemy nie jeść dokładnie tego, co koloniści i rdzenni Amerykanie jedli tak wiele lat temu, ale wiele znanych nam i kochanych klasycznych potraw z okazji Dnia Turcji ma za sobą długą i interesującą historię. Zamiast bezmyślnie zagłębiać się w pyszny talerz z jedzeniem, czy nie byłoby fajniej poznać tamtejszą historię? Oto historia najpopularniejszych potraw na Święto Dziękczynienia.Zobacz galerię 14Zdjęcia Ciasto dyniowe z pokrojonym kawałkiem na talerzu na deser Dziękczynienia YinYangGetty Images 1z 14Ciasto dyniowe

Ciasto dyniowe może byćsięgają XVII wieku, kiedy europejscy osadnicy po raz pierwszy odkryli dynie w Ameryce i przywieźli je z powrotem do Anglii. W tamtych czasach było kilka różnych sposobów na zrobienie ciasta dyniowego, na przykład wczesny przepis w Nowej Anglii, który obejmował wydrążenie dyni i napełnienie jej przyprawionym, słodzonym mlekiem, a następnie gotowanie bezpośrednio w ogniu.

sala de cine donde sirven comida

Ciasto dyniowe było podstawą obiadu (lub deseru) na Święto Dziękczynienia w XVIII wieku, a po wojnie secesyjnej stało się popularne w całym kraju.Bliska nierozpoznawalnego człowieka rzeźba pieczonego indyka Dziękczynienia. skynesherGetty Images dwaz 14indyk

To nie jest obiad na Święto Dziękczynienia bez wielkiego, pieczonego indyka i wygląda na to, że zawsze tak było. Tak się jednak nie stało: Turcja nie stała się podstawą wakacji aż do połowy XIX wieku. Nie ma dowodów na to, że pierwsi Pielgrzymi jedli indyka w pierwsze Święto Dziękczynienia. Chociaż przynieśli drób, najprawdopodobniej była to kaczka lub gęś. Nie wiemy więc dokładnie, skąd się wzięło ani dlaczego stało się tak popularne, ale jest ich wieluuwierzyćwynikało to z jego dużych rozmiarów i możliwości wykarmienia wielu ludzi. Indyki były również łatwo dostępne i niedrogie.

WedługBritannica, Kolonista Plymouth, Edward Winslow, napisał o „wielkim nagromadzeniu dzikich Turków” w odniesieniu do Święta Dziękczynienia, co mogło ostatecznie połączyć święto, indyki i pielgrzymów.

Zapiekanka ze słodkich ziemniaków DebbiSmirnoffGetty Images 3z 14Zapiekanka ze słodkich ziemniaków

Zapiekanka ze słodkich ziemniaków, czyli słodkie ziemniaki zapiekane z prażonymi piankami marshmallows i dużą ilością brązowego cukru, to ulubione miejsce na Święto Dziękczynienia (jak to możliwe?). Sam słodki ziemniak istnieje od narodzin kraju—Columbussprowadził ich z powrotem do Hiszpanii po wyjeździe do Ameryki.A co do batatów z piankami marshmallows? Przepis ten stał się popularnym przepisem dopiero w 1917 roku, kiedy został stworzony przez firmę Angelus Marshmallows (oryginalnego producenta Cracker Jacks). Według Smak , firma starała się spopularyzować pianki marshmallows, więc w 1917 roku wydali książkę kucharską, która zawierała słodkie ziemniaki polane nimi, i to się skończyło!

Masło Kukurydziane I Miodowe DebbiSmirnoffGetty Images 4z 14chleb kukurydziany

Kukurydza była bardzo popularna w początkach kraju, ponieważ była praktycznie wszędzie. Nic dziwnego, że chleb kukurydziany faktycznie pochodzi od rdzennych Amerykanów. Ale w tamtych czasach nie smakowało tak dobrze, jak smakuje teraz. Według Southern Living , oryginalny chleb kukurydziany składał się tylko z mąki kukurydzianej i wody zmieszanych razem, a następnie upieczony na otwartym ogniu. Nie zaczęło robić się smaczne, dopóki takie rzeczy jak maślanka i jajka stały się bardziej powszechnymi składnikami.

los mejores alimentos proteicos para bajar de peso
Nadziewane farszem. Evan Kissner / Evan's StudioGetty Images 5z 14nadziewanie

Niezależnie od tego, czy nazywasz go farszem lub dressingiem, czy też podajesz go wewnątrz indyka lub na zewnątrz, jedno jest pewne: prawdopodobnie masz go co roku. Nie wiemy, czy Pielgrzymi go mieli, aleHistory.comzwraca uwagę, że jest bardzo prawdopodobne, że pierwsze Święta Dziękczynienia obejmowały jakiś rodzaj dziczyzny podawanej z dzikim ryżem. Z biegiem lat mieszkańcy Nowej Anglii dodawali kasztany, mieszkańcy Bostonu przygotowywali przepisy na bazie ostryg, a południowcy używali chleba kukurydzianego jako bazy.Puree ziemniaczane na patelni do gotowania na drewnianym stole Angelica GretskaiaGetty Images 6z 14Tłuczone ziemniaki

WedługFederalista, niektórzy historycy faktycznie śledzą tłuczone ziemniaki z powrotem do Inków w Peru w latach 5000-8000 pne. - choć oczywiście nie jedli ich tak, jak my dzisiaj, z tonami masła i dodatków. Niektórzy twierdzą, że ta bardziej nowoczesna wersja tłuczonych ziemniaków pojawiła się po raz pierwszySztuka gotowaniaautorstwa Hannah Glasse w XVIII wieku, który był bardzo popularny w Wielkiej Brytanii i jej koloniach.

Inni twierdzą, że przepis pochodzi od Antoine'a Parmentiera, Francuza, który pod koniec XVIII wieku przygotował tłuczone ziemniaki z nabiałem i wygrał dla nich konkurs.

Szklanki konserwowe z dżemem żurawinowym i świeżą żurawiną Westend61Getty Images 7z 14Sos żurawinowy

Żurawina to jedne z nielicznych owoców pochodzących z Ameryki i znane są z tego, że są regularnie spożywaneRdzenni Amerykanie, choć nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że zjedli je w pierwsze Święto Dziękczynienia.

Mimo to słodki sos żurawinowy, który znamy i kochamy dzisiaj, prawdopodobnie pojawił się dopiero pod koniec XVII wieku, kiedy odkryto receptury żurawiny na bazie cukru i wody rdzennych Amerykanów. The Washington Post mówi, że pierwszy przepis na sos żurawinowy można znaleźć w książce kucharskiej z 1796 rokuKuchnia amerykańskaprzez Amelię Simmons. Sos żurawinowy w puszkach byłzmyślonyprzez byłego prawnika, Marcusa L. Uranna, który rzucił pracę, aby prowadzić torfowisko żurawinowe i ostatecznie zmienił przyszłość owoców.

Domowa zapiekanka z zielonej fasoli z francuską chrupiącą smażoną cebulą z mojego punktu widzeniaGetty Images 8z 14Casserole z Zielonej fasoli

Zapiekanka z zielonymi belkami, mieszanka zupy w puszkach, mrożonej fasolki szparagowej i smażonej cebuli, nie jest ulubieńcem wszystkich, ale pozostaje świątecznym podstawowym produktem. Danie byłoutworzony w 1955 rokuautor: Dorcas Reilly, pracownik Campbella, która zmieszała zupę Campbell's Cream of Mushroom z mrożonymi warzywami, a następnie dodała smażoną cebulę, aby uzyskać teksturę i kolor. Od razu stał się popularny.

Szarlotka z kratą na rustykalnej drewnianej skrzyni. JMichlGetty Images 9z 14Szarlotka

Popularną opcją na deser na Święto Dziękczynienia jest szarlotka, która w rzeczywistości nie jest tak amerykańska, jak myślisz. Jabłka nie pochodzą z Ameryki i zostały tu przywiezione w postaci jabłoni sadzonych przez europejskich osadników w celu zdobycia ziemi. Według Smithsonian Najwcześniejszy przepis na szarlotkę został napisany w Anglii w 1381 roku i obejmował figi, rodzynki, gruszki i szafran. Holenderskie przepisy na szarlotkę pochodzą z 1514 roku.

Możliwe, że stało się to ucztą na Święto Dziękczynienia, ponieważ jabłka są w szczycie sezonu jesienią.

Makaron 4 kodyGetty Images 10z 14Makaron z serem

Jeśli nie podajesz makaronu i sera w Święto Dziękczynienia, robisz to źle. Makarony i zapiekanki z serem były popularne setki lat temu w całej Europie, więc nie jest jasne, jak powstały same makarony i ser. Ale według Food52, w 1769 roku, książkaDoświadczona angielska gospodyni, autorstwa Elizabeth Raffald, zawiera przepis, w którym mieszany jest sos beszamelowy z serem cheddar i nakładany na zapiekankę z makaronem z bułką tartą i parmezanem.

Niektórzy twierdzą, że został przywieziony do Ameryki przez osadników kolonialnych, inni twierdzą, że Thomas Jefferson spopularyzował go po tym, jak cieszył się nim za granicą.

Ciasto z pikanem KirbyIngGetty Images jedenaściez 14Ciasto z pikanem

Kolejnym klasycznym deserem na Święto Dziękczynienia jest ciasto orzechowe, które wedługZjadacz, to dzieło amerykańskie. Orzechy pekan pochodzą z Ameryki Północnej, a orzechy były spożywane przez rdzennych Amerykanów. Nie wiemy, kiedy na pewno ciasto stało się popularnym przepisem, ale najwcześniejsze przepisy zaczęły pojawiać się w książkach kucharskich w Teksasie w latach 70. i 80. XIX wieku. A ponieważ zbiory orzechów pekan rozpoczynają się we wrześniu i trwają przez listopad, ma sens, aby stały się one pokarmem związanym ze Świętem Dziękczynienia.

Talerz z indyka z sosem, puree ziemniaczanym i fasolką szparagową cislanderGetty Images 12z 14Sos do Indyka

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie pojawił się sos z indyka, zwłaszcza ten domowy, który powstaje z kapania z indyka. Ale wiemy, że pakowane mieszanki sosów z indyka w proszku stały się duże w latach pięćdziesiątych XX wieku, kiedy, zgodnie z Atlantycki,wygoda w kuchni stała się ogromną sprawą.

kandyzowane bataty, słodkie ziemniaki na Święto Dziękczynienia gotowane z cynamonem, brązowym cukrem i masłem z mojego punktu widzeniaGetty Images 13z 14kandyzowane Ignamy

Kandyzowane bataty są podobne do zapiekanek ze słodkich ziemniaków, ale nie zawierają kluczowego składnika: pianek marshmallow. Poza tym, chociaż bataty i bataty mogą smakować podobnie, są to dwie różne skrobie. Podczas gdy zapiekanka ze słodkich ziemniaków zyskała popularność, gdy marshmallows stało się rzeczą, kandyzowane bataty pojawiły się znacznie wcześniej,w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Menú de 1200 calorías por semana

Amerykańskie książki kucharskie lubiąKsiążka kucharska Boston Cooking Schoolod 1893 r. zawierał przepisy na glazurowane słodkie ziemniaki, a George Washington Carver również miał wiele przepisów na popularne danie, które później stało się podstawą zapiekanki ze słodkich ziemniaków.

Słodkie ciasto ziemniaczane zbliżenie MSPhotographicGetty Images 14z 14Ciasto ze słodkich ziemniaków

Słodkie ziemniaki to nie tylko dodatek, ale także popularny deser. Ciasto ze słodkich ziemniaków jest często uważane za południową wersję ciasta dyniowego. w16 wiekpo tym, jak Europejczycy przedstawili mieszkańcom Afryki Zachodniej placek z dyni, ciasto ze słodkich ziemniaków zyskało popularność: zrobili ciasto ze słodkimi ziemniakami i ignamem, które pochodziły z Afryki i łatwiej je znaleźć. Wkrótce stał się podstawą rodzin w całej Ameryce.