Rzeczy, których nie wiedziałeś o królowej Elżbiecie II i małżeństwie księcia Filipa - Październik 2022

Tim grahamGetty Images

Królowa Elżbieta II i książę Filip są małżeństwem od ponad 70 lat, co czyni ich najdłuższym małżeństwem w historii władcy. Pomimo faktu, że są razem od tak dawna, opinia publiczna prawdopodobnie wie mniej o ich związku niż o małżeństwie, powiedzmy, księcia Williama i Kate Middleton. Królowa i książę Edynburga zachowują notorycznie prywatność: prawie nigdy nie rozmawiają o swoim związku, niewiele jest wglądu w ich codzienne życie i, oczywiście, nigdy nie ma PDA.

Ale jest kilka rzeczy, których dowiedzieliśmy się o tych dwóch w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Oto kilka faktów, których nie wiedziałeś o historycznym małżeństwie królowej Elżbiety II i księcia Filipa.Zobacz galerię piętnaścieZdjęcia Elżbieta II i książę d OGIEŃGetty Images 1z 15Poznali się, gdy byli bardzo młodzi.

Zastanawiasz się, jak ci dwaj byli razem przez oszałamiające 70+ lat? To dlatego, że poznali się, gdy byli bardzo młodzi ... a historia jest całkiem urocza. Królowa napisała kiedyś list o spotkaniu z księciem Filipem, a potem z Filipem Mountbattenem. Napisała, że ​​po raz pierwszy spotkali się w Royal Naval College w lipcu 1939 roku, kiedy miała zaledwie 13 lat. Szybko zakochała się w 18-letnim Philipie, który był wówczas kadetem marynarki wojennej.

Najwyraźniej Philip utrzymywał towarzystwo Elizabeth i jej siostry i podobno zrobił na niej wrażenie, skacząc przez siatki tenisowe. Dołączył do nich następnego dnia na ich rodzinnym jachcie (Victoria i Albert), na którym przebywała Elizabethpodobnonie mogła oderwać od niego wzroku.

Królewskie narzeczenia Archiwum HultonaGetty Images dwaz 15Są kuzynami drugiego i trzeciego stopnia.

Biorąc pod uwagę historię małżeństw królewskich w rodzinie, aby utrzymać silne rody, nie powinno być zaskakujące, gdy usłyszymy, żeKrólowa Elżbieta II i książę Filip są spokrewnieni... na dwa różne sposoby.Królowa i Filip są kuzynami trzeciego stopnia w związku z królową Wiktorią. Najstarszym synem królowej Wiktorii był król Edward VI, którego najstarszym synem był król Jerzy V, którego drugim synem był król Jerzy VI, ojciec Elżbiety. Ze strony Filipa drugą córką królowej Wiktorii była księżniczka Alice, której córką była księżniczka Wiktoria Hesji, której córką była księżniczka Alicja z Battenberg, matka Philipa.

Są także kuzynami drugiego stopnia przez króla Danii Christiana IX. Królowa jest jego prawnuczką, a Filip jest jego prawnukiem.

Para królewska ZwornikGetty Images 3z 15To nie było zaaranżowane małżeństwo.

Z pewnością nie jest niczym niezwykłym aranżowanie małżeństw królewskich: w rzeczywistości większość związków królewskich jest z góry ustalana przez innych członków rodziny. Tak nie było w przypadku Elizabeth i Philipa. Po tym, jak oboje spotkali się jako nastolatki, zaczęli korespondować i zaczęli spędzać razem czas, kiedy tylko mogli. Ich przyjaźń przerodziła się w związek.nuevas ideas sexuales para el dormitorio

Na szczęście dla Filipa król go lubił. Biograf Sally Bedell Smithnapisałże król powiedział matce, że Filip jest „inteligentny, ma poczucie humoru i myśli we właściwy sposób”.

Królewskie zaangażowanie Agencja prasowa TopicalGetty Images 4z 15Ich związek na początku był tajemnicą.

Chociaż król lubił Filipa, chciał utrzymać zaręczyny córki asekretprzez chwilę. Zakochali się w sobie i chcieli zaręczyć się latem 1946 roku, kiedy Elżbieta miała około 20 lat. Król zgodził się na zaręczyny, ale uznał, że Elżbieta jest za młoda. Czekali z upublicznieniem tego, aż skończyła 21 lat.

królowa ZwornikGetty Images 5z 15Książę Filip rzucił palenie dla królowej Elżbiety.

Filip kiedyś palił papierosy - nawyk, którego królowa nie była fanką z powodu tego, jak bardzo nienawidziła uzależnienia własnego ojca. Palił tak dużo, że wedługTargowisko próżności, trzymał swojego lokaja (John Dean) „zajęty napełnianiem pudełek po papierosach”. W końcu zrezygnował z tego dla niej. Według Dean, Philip przestał palić rano w dniu ślubu „nagle i najwyraźniej bez trudności”.

Królewska Para W Balmoral Zdjęcia FoxGetty Images 6z 15Elizabeth wcześnie przyjęła jego nazwisko.

Na samym początku małżeństwa Elżbieta nie posiadała jeszcze tytułu królowej Anglii, więc faktycznieprzyjął imię Filipa. Kiedy się pobrali, Filip został księciem Edynburga, tytuł, który nadal posiada. Elżbieta została księżną Edynburga. Jednak wszystko się zmieniło po śmierci jej ojca. Elżbieta wstąpiła na tron ​​i została Jej Królewską Mością, podczas gdy Filip pozostał księciem.

Royal Barn Dance ZwornikGetty Images 7z 15Lata na Malcie były ich najbardziej „normalne”.

Od około 1949 do 1951 roku królowa i Filip mieszkali w Villa Guardamangia w Valletcie (stolicy Malty), ponieważ tam był w marynarce wojennej. Biograf Ben Pimlottnapisałże to były „najbardziej„ normalne ”w całym jej życiu”. Oboje byli świeżo po ślubie, mieli tylko jedno dziecko, a Elżbieta nie była jeszcze królową. Ich prywatny sekretarz (ówczesny) Mike Parker nazwał to „bajecznym okresem”.

lo que una mujer necesita de un hombre en una relación

Pimlott napisał, że była to „przystań względnej prywatności i wolności od obowiązków służbowych”. Pełniła funkcję żony usługowej i opuścili rocznego syna, księcia Karola, z powrotem w Anglii z dziadkami.

Angielska rodzina królewska w 1951 roku Keystone-FranceGetty Images 8z 15Często byli z dala od swoich dzieci.

Malta nie była jedynym czasem, kiedy królowa i Filip spędzali czas z dala od swoich dzieci. W młodości swoich dzieci Elżbieta i Filip regularnie wyjeżdżali na królewskie wycieczki, z których niektóre trwały miesiącami. W swojej biografii z 1994 roku książę Karolodniesionedla swojej matki jako „odległy” i „odległy”.

Napisał, że personel żłobka, a nie jego „powściągliwi emocjonalnie” rodzice, byli ludźmi, którzy nauczyli go wszystkiego i przeżyli wszystkie jego pierwsze kroki, takie jak pierwsze kroki i słowa.

Królowa Elżbieta II i książę Filip ZwornikGetty Images 9z 15Książę Filip miał ciężkie chwile, kiedy Elżbieta została królową.

Jeśli kiedykolwiek oglądałeśKorona, to wiesz, że Filip od dawna walczył z tym, że jego żona jest królową i faktycznie ma o wiele więcej władzy niż on. Chociaż program Netflix jest tylko częściowo oparty na rzeczywistości i nie zawsze jest całkowicie oparty na faktach, ta część historii jest zakorzeniona w prawdzie.

Kiedy zmarł król Jerzy i Elżbieta została królową, Filip musiał porzucić karierę morską, którą uwielbiał, aby pomóc jej w pełnieniu królewskich obowiązków. Przeprowadzili się z Clarence House, domu, który kochał, do Pałacu Buckingham, coś, czym nie był zachwycony.Koronaprzedstawia Philipa jako samca alfa sfrustrowanego jego rolą i tytułem, i jest prawdziwyraportywydaje się to potwierdzać.

Królowa Elżbieta na pikniku z rodziną królewską BettmannGetty Images 10z 15Filip nie był szczęśliwy, że ich dzieci nie mogły nosić jego imienia.

Filip nie był również zadowolony, że rodzina nie przyjęła jego nazwiska. Chciał, aby jego nazwisko, Mountbatten, było nazwiskiem rodziny królewskiej. Kiedy Królowa Maria to usłyszała, ona i Królowa Matka były wściekłe i chciały zachować imię Windsor. Winston Churchill zgodził się ... i wszyscy przekonali Elizabeth, by wybrała Windsor.

Philippodobnopowiedział swoim przyjaciołom: „Jestem jedynym człowiekiem w kraju, któremu nie wolno podawać swojego nazwiska swoim dzieciom. Jestem tylko cholerną amebą.

Służba Pamięci - Afganistan Max Mumby / IndigoGetty Images jedenaściez 15Zawsze mieli połączone sypialnie.

Elizabeth i Philip nie dzielą tej samej sypialni, ale zamiast tego mają połączone sypialnie. Zawsze tak było z nimi, nawet kiedy mieszkali w Clarence House. Według ich kuzynaLady Pamela Mountbatten„W Anglii klasa wyższa zawsze miała oddzielne sypialnie. Nie chcesz, aby przeszkadzało ci chrapanie lub ktoś zarzucający nogę. Potem, kiedy czujesz się przytulnie, czasami dzielisz swój pokój. Cudownie jest móc wybierać ”.

75 rocznica bitwy o Anglię Max Mumby / IndigoGetty Images 12z 15Philip ma dziwne przezwisko dla Elizabeth.

Trudno sobie wyobrazić, by ktokolwiek nazywał królową inaczej niż „Jej Królewska Mość”, ale Filip tak. Według książki Sally Bedell Smith, Elżbieta Królowa Philip nazywa swoją żonę „kiełbasą”. Historia kryjąca się za tym imieniem jest taka, że ​​nie ma naturalnie uśmiechniętej twarzy ... więc kiedy spotyka ludzi, często wygląda na zrzędliwą. Przy pewnej formalnej okazji Philip powiedział do niej: „Nie bądź taka smutna, Parówko”. Nazwa utknęła.

Tim grahamGetty Images 13z 15Krążyły plotki, że Filip był niewierny.

W latach pięćdziesiątych Philip był członkiem klubu dla dżentelmenów i odbywał wycieczki na królewskim jachcie Britannia, co podsycało plotki, że miał romans. W 1957 rokuSłońce Baltimorepowiedział, że był „związany romantycznie z nienazwaną kobietą, którą regularnie spotykał w mieszkaniu fotografa towarzyskiego na West Endzie”.

¿Debería tener una tercera prueba para niños?

Spekulowano na tyle, że rodzina królewska musiała wydać oświadczenie, że wszystko to jest „całkowicie nieprawdziwe”. Filip odniósł się kiedyś do plotek, mówiąc: „Jak mogłem? Od 1947 roku mam w firmie detektywa, dzień i noc. Ale w biografii Elizabeth Sarah Bradford napisała: `` Od czasu rzekomego romansu z dziewczyną na przyjęciu w połowie lat pięćdziesiątych XX wieku Philip nauczył się flirtować i utrzymywać związki w kręgach bogatych i dostatecznie wielkich, by zapewnić ochronę przed paparazzi i brukowce.

Królowa Elżbieta II i książę Filip, książę Edynburga, na bankiecie państwowym Anwar HusseinGetty Images 14z 15Nigdy publicznie nie trzymają się za ręce.

Królowa i Filip są znani z braku PDA, co jest powtarzane przez inne pary królewskie. Nie trzymają się nawet publicznie. Wedługkrólewski biograf Gyles Brandreth, któremu dano „uprzywilejowany dostęp” do pary w związku z jego książkąPortret małżeństwa, dzieje się tak ze względu na „stoickie wartości” ich pokolenia.

Brandreth dodał, że Filip nie był zbyt romantyczny, pisząc: „Kiedyś zapytałem księcia Filipa o zgłoszone różnice między nim a jego najstarszym synem, księciem Karolem. Uznał między nimi „jedną wielką różnicę”. „Jest romantykiem” - powiedział - „a ja jestem pragmatykiem - to znaczy, że postrzegamy rzeczy inaczej”. Przerwał, zanim dodał wzruszając ramionami: „A ponieważ nie postrzegam rzeczy jako romantyków, nie czuję”.

Tim grahamGetty Images piętnaściez 15Tolerancja jest bardzo ważną częścią ich małżeństwa.

Z okazji 50. rocznicy ślubu Philip dał rzadkiprzemówienieo jego małżeństwie. Powiedział, że to, co sprawiło, że ich związek działa, to fakt, że są wobec siebie tolerancyjni: „Myślę, że główna lekcja, jakiej się nauczyliśmy, jest taka, że ​​tolerancja jest podstawowym składnikiem każdego szczęśliwego małżeństwa. Może nie jest to aż tak ważne, gdy wszystko idzie dobrze, ale jest absolutnie niezbędne, gdy sytuacja staje się trudna. Możesz mi uwierzyć, że królowa odznacza się dużą tolerancją.