6 powodów, dla których mężczyźni naprawdę oszukują - Październik 2022

Ręka, Palec, Ramię, Gest, Nadgarstek, Łokieć, Człowiek, Wspólne, Ciało ludzkie, Kciuk, Getty Images

Zdarza się oszustwo. I zgodnie zDr Fran Walfish, Psychoterapeuta zajmujący się rodziną i relacjami z Beverly Hills oraz autor Samoświadomy rodzic , mężczyźni są bardziej skłonni do błądzenia niż kobiety.

Oczywiście oszukują z wielu powodów, ponieważ relacje - i ludzie - są złożone. „W związkach mogą pojawić się wszelkiego rodzaju różnice i komplikacje” - mówi Walfish. „Relacje są najbardziej skomplikowaną rzeczą, aby pracować. To dwoje ludzi z dwóch różnych rodzin pochodzenia [i oczekujemy] od nich harmonijnego wspólnego życia na pewnych zasadach. To nie jest łatwe!'Jednak ogólnie rzecz biorąc, problemy, które prowadzą do oszukiwania, należą do jednej z dwóch kategorii: albo jest problem z relacją, albo z osobą.

„Oszukiwanie jest generalnie objawem problemów w relacjach, ale czasami oszustwo wskazuje na indywidualny problem” - mówi Laurie Watson, terapeutka seksualna i prowadząca podcast Foreplay. „Filigran, który ma dziewczynę w każdym hotelu w interesach, to inny rodzaj oszustwa niż mężczyzna, który ma romans ze swoim kolegą”. (I należy zauważyć, że żaden z nich nie jest tym samym, co drapieżni oszuści, którzy ostatnio zdominowali cykl wiadomości - Walfish mówi, że ci ludzie chcą sprawować władzę i kontrolować podwładnych lub kogokolwiek mniej potężnego niż oni.)

Jeśli obecnie próbujesz naprawić związek, możesz się zastanawiać, dlaczegoTwój partneroszukany w pierwszej kolejności - nie żeby cokolwiek usprawiedliwiało jego zachowanie, i nie żebyś nadal nie fantazjował o angażowaniu się w jakieśZemsta w stylu Carrie Underwood. Aby jednak iść naprzód, pomaga dotrzeć do źródła problemu. Oto tylko kilka potencjalnych przyczyn:cómo saber cuándo debe terminar una relación

1. Spieszy mu się z powodu złego zachowania & hellip;

Ludzie, którzy oszukują, mogą po prostu polubić to, że jest to zabronione. Jednym z powodów, dla których ludzie mają romanse, jest to, że czerpią przyjemność z zakazanej natury oszukiwania. Ponieważ jest to złe uczucie, jest przyjemne ”- mówiDr Tammy Nelson, terapeutka seksu i relacji, autorkaUzyskanie pożądanego seksuiNowa monogamia: przedefiniowanie związku po zdradzie.

2. & hellip; Albo może przechodzić „drugą młodość”.

Czujesz, że twój partner zawsze udaje, że jesteś ... jego mamą? Czy on ukrywa przed tobą SMS-y i stara się znaleźć sposoby na spędzanie czasu z dala od domu? To jest rzecz, która może się niestety zdarzyć - i może być powodem zbłądzenia. Niektórzy mężczyźni oszukują, ponieważ borykają się z czymś, co nazywam „drugim okresem dojrzewania” - mówi Nelson. „Rodzicielstwo” swojego partnera, skradając się za ich plecami, buntując się przeciwko „zasadom” oddanego partnerstwa. Te drugie nastolatki szukają separacji i indywidualizacji, ale chcą mieć w domu kogoś, kto zapewni im poczucie bezpieczeństwa ”.

3. Może mieć cechy narcystyczne.

Jeśli ktoś oszukuje, może mieć problem z empatią. „Każdy, kto oszukuje, ma w sobie coś narcyzmu” - mówi Walfish. (Mówi, że dotyczy to mężczyzn i kobiet). „Nie myślą o wpływie własnego zachowania na innych ludzi, których kochają” - czy to na ich partnera, dzieci czy osobę, z którą się związali.4. Nastąpiło zerwanie komunikacji.

Zazwyczaj, jeśli ktoś oszukuje, dzieje się tak dlatego, że potrzeby nie są zaspokajane w małżeństwie lub związku ”- mówiDr Megan Fleminglicencjonowana terapeutka seksu i relacji. Może to oznaczać potrzeby seksualne - ale często oznacza to, że czyjeś potrzeby emocjonalne nie są uwzględniane.

Dr Paulette Sherman, psycholog, autorkaPochodzący z Inside Outi dyrektorMoja szkoła randkowa i związkówzgadza się: Jeśli ktoś czuje, że jego partner nie dba już o jego potrzeby emocjonalne lub to, co się z nim dzieje na co dzień, może spróbować znaleźć kogoś, kto wydaje się bardziej zainteresowany i podekscytowany nim.

To powiedziawszy, nie ty musisz czytać jego myśli - to on musi być równie komunikatywnym partnerem. Jeśli wyrażanie potrzeb i pragnień jest dla niego trudne, może nadszedł czas, aby zbadał dlaczego z pomocą terapeuty.

Ręka, Garnitur, Palec, Gest, Stroje wizytowe, Akcesoria modowe, Krawat, Kciuk, Getty Images

5. Jest niepewny.

„Wielu mężczyzn może zacząć czuć się staro i martwić się, że życie i przygoda są za nimi. Z tego powodu chcą kobiety, która sprawi, że poczują się młodzi i znów będą w świetnej formie - mówi Sherman. Walfish przyznaje, że mężczyzna może po prostu próbować nadmuchać poczucie własnej wartości.

6. Może nie być stworzony do monogamii.

Niektórzy ludzie naprawdę czują, że nie mogą być w monogamicznych związkach. `` Jeśli jesteś w związku, w którym Twój zdradzający partner twierdzi, że nie jest `` naturalnie monogamiczny '' i wygłasza przemówienie `` nie urodziliśmy się, aby być z jedną osobą '', prawdopodobnie nie jest gotowy, chętny lub nie. mieć zdolność kojarzenia się z jedną osobą. I mogą mówić prawdę, mogą nie nadawać się do monogamii ”- mówi Nelson.

Możesz zbadać możliwośćotwarcie twojego związku, co niektórzy robią po romansach, mówi Nelson. Ale jest haczyk. „Niektórym partnerom, tym, którzy zostali oszukani, otwarty związek może wydawać się dobrowolną niewiernością” - zauważa. „Jeśli oszukujący partner naprawdę prosi o kontynuowanie swojej niewierności, ale za pozwoleniem, nie jest to tak naprawdę„ otwarty związek ”. To nie jest otwarty związek, kiedy używasz go tylko jako pretekstu do ciągłego widywania się ze swoim partnerem ”.Otwarte relacjesą również zbudowane na zaufaniu i uczciwości - właśnie tych rzeczach, którym niewierność przeciwstawia się.

Co teraz?

Watson mówi, że wielu etycznych ludzi oszukuje & hellip; i że zdają sobie sprawę, że to jest złe. Żenie oznacza, że ​​łatwo jest wybaczyćim.

Droga do uzdrowienia zależy od kilku kluczowych rzeczy: prawdziwych, autentycznych, autentycznych wyrzutów sumienia i człowieka przejmującego odpowiedzialność za swoje czyny, mówi Walfish. Kluczowym słowem, które podkreśla, jest „odpowiedzialność”. Oznacza to naprawdę przepraszanie i wprowadzanie rzeczywistych, widocznych, drastycznych zmian w sposobie, w jaki żyje, aby pozytywnie wpłynąć na partnera i związek. Ważne jest również, aby dowiedzieć się, czy mężczyźnie po prostu żałuje tego, jak się czuje lub tego, jak wpłynęło to na jego życie, czy też naprawdę boli go widok cierpienia partnera.

Nelson mówi, że po romansie ludzie albo „pogrywają”, „zrywają”, albo „budzą się”. Podczas gdy niewierność może wywołać rozwód, małżeństwo może stać się silniejsze, gdy para przez niego przejdzie, zakładając, że obie strony chcą naprawić związek.

„To, czy pary mogą ruszyć naprzód po romansie, zależy od ich wartości oraz umiejętności wybaczania i odbudowy zaufania” - mówi Sherman. „Czy obie osoby chcą się z tego uczyć, otwarcie komunikują się i nie oszukują ponownie, gdy odczuwają ból? Czy oszust przyzna się do dewastacji swojego partnera i współczuje zranieniem, jakie wyrządził? Wiele par to robinadal pracować nad swoim małżeństwempo romansie i zdecyduj się na wyjazdterapia dla paro pomoc w odzyskaniu zaufania, poprawie komunikacji i intymności oraz tworzeniu wspólnej wizji na przyszłość. Inni mogą postrzegać to jako zerwanie umowy i nie chcą dalej próbować.

Innymi słowy, podobnie jak większość życiowych wyzwań, to się nie rozwiąże. Przeprowadź otwartą i szczerą dyskusję ze swoją drugą połówką i zdecyduj, czy możesz odejść od jego niewierności. Pamiętaj, że rozwiązanie nie będzie wyglądało tak samo dla każdej pary - tylko dlatego, że jedna para otwiera swoje małżeństwo, nie oznacza, że ​​musisz, a to, że jedna kobieta pozwala odejść swojemu partnerowi, nie oznacza, że ​​musisz to zrobić , zarówno. Jedna rzecz, która ma znaczenie? Że czujesz, że wszystko będzie w porządku.

PodążaćRedbook na Facebooku.