15 znaków ostrzegawczych, których należy trzymać z dala od kogoś

15 znaków ostrzegawczych, których należy trzymać z dala od kogoś

Czy ciągle czujesz się wyczerpany bez wyraźnego powodu? Cóż, może to jeden z sygnałów ostrzegawczych, że powinieneś trzymać się od kogoś z daleka!Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłem się o życiu, to:Trzymaj się z dala od fałszywych ideałów, jedzenia zbyt dużej ilości cukru i toksycznych ludzi.

Jeśli podążasz za fałszywymi ideałami, staniesz się nieautentyczny. Jeśli zjesz za dużo cukru, zachorujesz. A jeśli otaczasz się toksycznymi ludźmi, będziesz tracić czas i rujnować swoje życie!Życie jest zbyt krótkie, by radzić sobie z negatywnymi ludźmi. Twój czas jest zbyt cenny, by marnować go na ludzi, którzy nie dodają wartości do Twojego życia.

Niezależnie od tego, czy twój partner uważa cię za coś oczywistego, kolega potajemnie knuje przeciwko tobie, czy twój przyjaciel jest Debbie Downer (zawsze czerpiąca najlepsze z twojego pozytywnego nastroju), radzenie sobie z takimi ludźmi jest często nieuniknione.

Ale nie cała nadzieja jest stracona! Możesz zmienić sposób, w jaki na nie odpowiadasz!Jeśli nie zwracasz uwagi na czerwone flagi, spędzanie czasu z takimi ludźmi może zniszczyć Twoje samopoczucie i obniżyć poczucie własnej wartości i poczucie własnej wartości.

Aby temu zapobiec, oto lista znaków ostrzegawczych, że powinieneś trzymać się z daleka od kogoś:

Spędzasz dużo czasu na narzekaniu

zamyślona kobieta zamyślona w swetrze stojąca pośrodku lasuCzy ciągle rozmawiasz o nich ze znajomymi lub członkami rodziny? Czy narzekanie na nie stało się twoim nowym hobby (które tak naprawdę nie lubisz)?

Jeśli tak, to wiesz, że w tej osobie jest coś podejrzanego. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że otaczają nas negatywni ludzie, dopóki ciągle o nich nie mówimy.

Pamiętam, jak często odwiedzałem profile w mediach społecznościowych toksycznej osoby w moim życiu. Mimo że nie mogłem znieść ich obecności, nadal pochłaniała mnie ich toksyczna osobowość w wirtualnym świecie.

Przypuszczam, że próbowałem uzyskać odpowiedzi na pytanie, dlaczego zachowują się tak, jak się zachowują. Jak bardzo się myliłem!

Nie wiedziałem, że robiąc to, daję im jeszcze większą władzę nad swoim życiem!

Jeśli spędzasz dużo czasu na analizie lub narzekaniu na negatywną osobę w swoim życiu, musisz coś z tym zrobić.

Nie masz kontroli nad swoimi emocjami

ujęcie z góry Azjatki siedzącej w łóżku późną nocą, zakrywającej twarz dłońmi

Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z manipulującym współpracownikiem, czy przyjacielem, negatywni ludzie mogą zakłócać twoje emocje.

Wyobraź sobie, że w pracy dzieje się coś złego i nie reagujesz od razu, bo nie masz pojęcia, co powiedzieć.

historias de éxito de pérdida de peso y cómo lo hicieron

Więc wracasz do domu i przez resztę dnia nie możesz przestać myśleć o tym, co się stało.

Masz również trudności z zasypianiem, ponieważ prześladują Cię wszystkie rzeczy, które chciałeś im powiedzieć. Wstajesz, znowu idziesz do pracy i czujesz, że nie jesteś już sobą.

Czujesz, że nie masz kontroli nad swoimi emocjami, ponieważ nagle czujesz się sfrustrowany, a niekontrolowane wybuchy wściekłości uwięzią twój umysł i ciało.

Kiedy tak się stanie, możesz działać impulsywnie lub pozwolić stłumionym emocjom odbić się na tobie. Pamiętaj, że kontrolowanie swoich emocji nie oznacza ich unikania.

Obwiniasz ich za wybory, których dokonujesz

zbliżenie obrazu zdenerwowanej kobiety siedzącej na kanapie ze stopami schowanymi w przycięty obraz

Czy obwiniasz ich, gdy nie robisz czegoś, czego chciałeś? Czy obwiniasz ich za wtrącanie się w Twoje życie i rujnowanie Twoich planów?

Czy obwiniasz ich, gdy jesteś niezadowolony ze swojego życia?

Jeśli masz z kimś toksyczny związek, obwiniasz go za dokonane wybory. Mówią, że jesteśmy twórcami własnego szczęścia.

Obwinianie innych za swoje nieszczęście jest ogromnym znakiem, że oddajesz swoją moc.Jeśli są przyczyną twojego zagubienia, nadmiernego zmartwienia i nieszczęścia, to najwyższy czas trzymać się od nich z daleka.

Gdy to zrobisz, będziesz mógł poruszać się przez życie tak, jak chcesz. Będziesz miał absolutną swobodę dokonywania własnych wyborów i odpowiadania za nie, zamiast obwiniać innych.

Twoja samoocena jest znacznie obniżona

nieszczęśliwa brunetka siedzi i wyleguje się na kanapie w salonie

Każda ofiara toksycznego i agresywnego związku ma jedną wspólną cechę: obniżoną samoocenę.Toksyczni ludzie robią, co w ich mocy, abyś się poczułźle o sobie.

Czemu? Aby mogli ustanowić nad tobą dominację i łatwiej cię kontrolować.

Będą mówić do ciebie podłe i niegrzeczne rzeczy, obrażają cię i poniżają. Zrobią wszystko, abyś uwierzył, że jesteś słaby i zasługujesz na takie traktowanie.

Jeśli ktoś traktuje Cię w ten sposób, wiedz, że najwyższy czas pokazać mu swoją SIŁĘ! Twoja siła tkwi w tobie.

To twoja decyzja, aby odpuścić wszystko, co toksyczne i otoczyć się pozytywnymi ludźmi; tych, którzy dodają wartości do twojego życia i zwiększają twoją samoocenę zamiast ją obniżać.

Spędzanie z nimi czasu sprawia, że ​​czujesz się okropnie

nieszczęśliwa twarz kaukaskiej kobiety w fotografii z bliska, patrząc w kamerę

Czy często odczuwasz niepokój przez kilka dni, kiedy masz zamiar spotkać tę osobę? Czujesz się wyczerpany w ich obecności, a nawet przez kilka dni po spotkaniu z nimi?

Jednym z najbardziej wyraźnych znaków, że powinieneś trzymać się od kogoś z daleka, jest to, czy spędzanie z nim czasu wydaje się bardziej koszmarem niż przyjemnym doświadczeniem.

Pamiętam, jak w liceum miałam do czynienia z toksycznymi rówieśnikami.

Ilekroć wydarzyło się coś złego, przeżywałem to raz po raz w mojej głowie przez wiele dni. Tak bardzo niepokoiłam się pójściem do szkoły, że poważnie myślałam o udawać, że jestem chora.

Prawdę mówiąc byłem chory, ale nie fizycznie. Byłem dręczony psychicznie i chwilę zajęło mi wyzdrowienie z tego wszystkiego.

Oto moja skromna rada dla Ciebie: Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne. Nie marnuj czasu na tych, którzy nie są tego warci.

POWIĄZANE: 120 cytatów o toksycznych ludziach, które pomogą Ci ustalić granice i detoks

Schylasz się do ich toksycznego poziomu

smutna kobieta na tarasie siedzi na krześle i trzyma telefon komórkowy

Czy kiedykolwiek czułeś się tak sfrustrowany przez konkretną osobę, że nawet rozważałeś dołączenie do niej i wspieranie jej sposobu myślenia tylko po to, aby znaleźć spokój? Cóż, zrobiłem.

Kiedyś przyjaźniłem się z kimś, kogo obecność niszczyła moje samopoczucie. Ich poziomy toksyczności były naprawdę niebezpieczne dla innych ludzi.

Bez względu na to, co zrobię lub powiem, wszystko pozostanie takie samo. W pewnym momencie postanowiłem zniżyć się do ich poziomu i robiąc to, nieświadomie postawiłem się w jeszcze bardziej chaotycznej sytuacji.

Jeśli zauważysz, że kiedykolwiek zniżysz się do toksycznego poziomu drugiej osoby, jest to ogromna czerwona flaga, że ​​czas ją puścić!

Nauczyłem się na własnej skórze, że skuteczne radzenie sobie z negatywnymi ludźmi nie oznacza stania się jednym z nich, ale chodzi o ochronę siebie i nie pozwolenie im na zniszczenie twojego wewnętrznego spokoju.

Komfort odnajdujesz w niezdrowych strategiach radzenia sobie

smutna kobieta pijąca i trzymająca piwo, płacząc i opierając głowę o stół

Każdy ma swój własny mechanizm/strategię radzenia sobie, gdy czuje się źle lub przeżywa trudności. Niektóre strategie radzenia sobie mogą być toksyczne dla twojego samopoczucia.

Czy pijesz więcej niż wcześniej, czy też jesteś ofiarą kompulsywnego jedzenia? Czy znajdujesz pociechę w cieszeniu się rzeczami, które nie są dla ciebie dobre?

Pocieszanie się w takich rzeczach przyniesie ci chwilową ulgę, ale na dłuższą metę przyniosą więcej szkody niż pożytku.

Nigdy nie powinieneś pozwalać, aby toksyczna osoba miała władzę nad twoim życiem!

Przestań też próbować ratować toksycznych ludzi, niszcząc siebie. Czasami najlepszą metodą radzenia sobie jest trzymanie się od nich z daleka.

Twoje relacje cierpią

para z problemami w związku leżąca w łóżku twarzami do siebie bokami łóżka

Wyobraź sobie, że pokłóciłeś się z tym toksycznym przyjacielem, a teraz wracasz do domu i czujesz się sfrustrowany.

Wrzeszczysz na swoje dzieci, że nie zachowują się tak, jak im kazano, i jesteś zła na męża, że ​​zapomniał o pewnych obowiązkach.

Ale tak naprawdę nie zachowujesz się w ten sposób z ich powodu, ale z powodu tego toksycznego przyjaciela, który napełnił cię negatywną energią.

Oto rzecz z toksycznymi ludźmi: kiedy już przyswoisz ich negatywność, będziesz musiał jakoś je uwolnić w przyszłości.

Często robimy to z członkami naszej rodziny, najlepszymi przyjaciółmi i innymi bliskimi.

W ten sposób stajesz się kontrolującym mężem lub żoną, zrzędliwym chłopakiem lub dziewczyną, a lista jest długa. Pozwalając negatywnym ludziom pozostać w twoim życiu, twoje relacje ucierpią.

Ilekroć nagle poczujesz się poruszony, pomyśl przede wszystkim o tym, co sprawiło, że tak się poczułeś. Jeśli odpowiedź jest taka, to wiesz, co powinieneś zrobić.

Brakuje Ci zdrowych granic

sfrustrowana para kłócąca się siedząca po przeciwnej stronie łóżka

Każdy zdrowy związek (czy to romantyczny, czy nie) składa się ze zdrowych granic. Ale negatywni ludzie często utrudniają nam ustalenie zdrowych granic.

Będą manipulować tobą, pozostawić cię bez słowa i wciąż od nowa uznawać cię za coś oczywistego. Za każdym razem, gdy tak się dzieje, mówisz, że nigdy więcej nie pozwolisz im tego zrobić.

Ale już wiesz, że po prostu się okłamujesz.Wiesz, że będą nadal tobą manipulować, ponieważ nie ustaliłeś granic. Bez granic nigdy nie będziesz w stanie się przed nimi uchronić.

Jeśli brakuje ci zdrowych granic i masz trudności z ich ustaleniem, powinieneś rozważyć trzymanie się od nich z daleka, ponieważ jesteś to winien sobie i tym, którzy cię kochają.

Obwiniają cię za swoje problemy

zdenerwowana para kłócąca się w łóżku z podpisującą kobietą zatrzymuje się, patrząc na smartfona

Ten powinien prawdopodobnie znajdować się na szczycie listy znaków, których powinieneś trzymać się z dala od kogoś, ponieważ jest to jedna z najpopularniejszych technik używanych przez negatywnych ludzi.

Oto jedno z najważniejszych pytań, które należy sobie zadać, jeśli podejrzewasz, że twój związek jest agresywny: Czy zawsze jestem winny?

Czy często mówią ci takie rzeczy jakPrzez ciebie nie jestem już sobą. Jesteś powodem, dla którego nie zdałem egzaminu /zrobiłem coś złego? Często posuwają się tak daleko, że mówią krzywdzące rzeczy, takie jakJesteś powodem, dla którego moja żona/mąż mnie opuścił.

Stajesz się kozłem ofiarnym wszystkich ich problemów i zaczynasz czuć się źle z samym sobą. Przekonują Cię, że jesteś odpowiedzialny za wszystko, co negatywne, co dzieje się w ich życiu.

Robią to, ponieważ rozpaczliwie potrzebują kogoś, kogo można obwiniać za swoje problemy.

Tacy ludzie często udają, że są twoimi dobrymi przyjaciółmi, tylko po to, by udowodnić, że jest inaczej. Po pewnym czasie zdajesz sobie sprawę, że są przebranymi manipulatorami.

POWIĄZANE: 6 podwójnych standardów, które prowadzi emocjonalnie agresywny partner

Biorą, biorą i biorą jeszcze więcej

zdenerwowana kobieta siedząca przed facetem siedzącym w kawiarni z telefonem na stole

Toksyczni ludzie słyną z dwóch rzeczy: bycia mistrzami manipulacji i brania od ciebie jak najwięcej. Słowo „dawanie” po prostu nie znajduje się w ich słowniku.

Jeśli jesteś w romantycznym związku z toksyczną osobą lub narcyzem, prawdopodobnie czujesz się za pewnik i wygodny.

Wysyłają do Ciebie SMS-y i dzwonią tylko wtedy, gdy Cię potrzebują, a następnie ignorują Cię, gdy do nich dzwonisz lub wysyłasz SMS-y.

Chciwie cieszą się twoim największym uczuciem, a potem nie dają nic w zamian. Biorą, biorą i biorą jeszcze więcej, nawet nie myśląc o odwzajemnieniu.

Tacy ludzie są okropnymi przyjaciółmi i partnerami i niestety nic nie możesz na to poradzić, z wyjątkiem jednej rzeczy: możesz się uratować, wybierając trzymanie się od nich z daleka.

Czasami zerwanie wszelkich kontaktów lub decyzja o zerwaniu jest nieunikniona i jedyna słuszna rzecz do zrobienia.

Sprawiają, że cały czas czujesz się źle

obrażona zła kobieta leżąca w łóżku obok mężczyzny wyjaśniającego w sypialni

Toksyczni ludzie to ludzie, którzy NIGDY nie przyznają się, że coś się mylą lub kiedy popełniają błąd.

W ich oczach mają zawsze rację i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby ci to udowodnić.

snacks vegetales saludables para adelgazar

Będą używać swoich brudnych taktyk, abyś cały czas czuł się źle. Zmienią fakty, rzucą wyzwanie twoim wspomnieniom, sprzedadzą ci kłamstwa i zrobią wszystko, aby uzyskać to, czego chcą.

Jeśli kiedykolwiek tego doświadczysz, powinien to być wyraźny znak, że coś jest nie tak. Wiedz, że narcystyczni ludzie zrobią wszystko, aby mieć kontrolę.

Robiąc to, mogą manipulować tobą i robić, co im się podoba, bez poczucia winy z tego powodu.

Pozwalając im przez cały czas sprawiać, że czujesz się źle, pozwalasz im kierować twoim życiem i szczęściem.

To jeden z głównych powodów, dla których porzucanie toksycznych ludzi z mojego życia jest moją ulubioną metodą dbania o siebie. Jeśli nadal pozwolisz im grać w grę z przerzucaniem winy, dasz im zielone światło, aby rujnowali ci życie.

Wprowadzają cię w błąd

smutna, zamyślona kaukaska kobieta siedząca z ręką podpierającą głowę i włosy zakrywające jedno oko

Od toksycznych graczy po manipulatorów, wszyscy źli ludzie mają jedną wspólną cechę:Są zdeterminowani, aby kontrolować twoją rzeczywistość.Kontrolując twoją rzeczywistość, kontrolują ciebie.

Robią to, wprowadzając cię w błąd, byś uwierzył w pewne rzeczy na ich temat. Zwracają przeciwko tobie inne osoby (przyjaciół, członków rodziny itp.).

Ponadto wprowadzają cię w błąd, aby pomyśleć o tym, co ONI chcą, abyś myślał o sobie.

Kłamstwo, plotkowanie i przekręcanie faktów stają się głównymi technikami manipulacji, których używają na co dzień.

I nie przestaną, dopóki nie będą mieć całkowitej władzy nad twoją rzeczywistością i twoimi myślami.

Jeśli jesteś w romantycznym związku z taką osobą, najpierw pomyślisz, że jest twoją bratnią duszą, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że jest twoim największym wrogiem.

Tacy ludzie wiedzą, jak sprzedać się Tobie i przekonać Cię, że są dokładnie tym, czego potrzebujesz w swoim życiu.

Obsypują cię uczuciem tylko po to, by użyć tego przeciwko tobie w przyszłości. Zgodzą się z tobą we wszystkim, co im powiesz, tylko po to, abyś poczuł się, jakbyś manipulował.

Cokolwiek ci robią, przekonają cię, że to ty im to robisz. To może wydawać się skomplikowane, ale w rzeczywistości jest naprawdę proste. Rozwiązanie również jest proste. Jest ukryty w tytule.

Poniżają cię

smutna niepewna kobieta obejmująca poduszkę i siedząca na kanapie

Źli ludzie zrobią wszystko, co w ich mocy, aby umniejszyć twoje opinie i decyzje. Będą śmiać się z twojego wyglądu i twojego ciała.

Będą wyśmiewać twoje zainteresowania i hobby, mówić złe rzeczy o twoich przyjaciołach, nazywasz to.

Jeśli powiesz im, że myślisz o zajęciach z tańca, powiedzą ci coś takiego: Bierzesz lekcje tańca?

Postradałeś rozum? Wiesz, że nigdy nie będziesz w tym dobry i po prostu będziesz wyglądać śmiesznie. Jestem z tobą szczery, żeby oszczędzić ci kłopotów.

Lub jeśli przytyjesz, umniejszają cię w następujący sposób: Szczerze, wyglądasz okropnie. Gdybym ci powiedział, że wyglądasz dobrze, okłamałbym cię.

Będą również stale sprawić, że poczujesz się, jakbyś nie był wystarczająco dobry . Cokolwiek zrobisz lub powiesz, nigdy nie spełnisz ich oczekiwań.

Nawet jeśli to zrobisz, z pewnością udowodnią, że jest inaczej. To jeden z najgorszychrzeczy, które robią toksyczni ludzie, żeby cię zniszczyć.

Jeśli czujesz się mniej wartościowy, odbije się to na każdym aspekcie twojego życia i pomoże im utrzymać dominację nad tobą.

Po prostu nie czujesz się przy nich dobrze

smutna, zamyślona kobieta stojąca przy oknach i szukająca rozwiązania

Kiedy spędzasz z nimi czas, czy czujesz się dziwnie, jakby czegoś brakuje? Czy czujesz, że nie możesz się zrelaksować i zachować pozytywne nastawienie?

Jeśli twoja odpowiedź brzmi tak, to wiesz, że są dla ciebie złe i powinieneś trzymać się od nich z daleka.

Porozumiewanie się z nimi w zdrowy sposób to misja niemożliwa. Udowodnienie, że się mylą, również nie wchodzi w grę.

Jeśli tak jak ja jesteś wrażliwy na energię innych ludzi, zdecydowanie powinieneś zaufać swojej intuicji.Jeśli zauważę, że nie czuję się komfortowo w czyimś towarzystwie, od razu zaczynam kwestionować siebie i jego osobowość.

Zwykle myślę, że coś jest ze mną nie tak, ale kiedy porównuję ich z innymi ludźmi w moim życiu, zaczynam widzieć rzeczy takimi, jakie są. Wszystkie te czerwone flagi, o których nie wiedziałem, zaczynają mieć sens.

Kiedy nie czujesz się dobrze w towarzystwie kogoś, pamiętaj, że istnieje powód, dla którego tak się czujesz. Czasami powodem jesteś ty, innym razem powodem jest ich toksyczność.

POWIĄZANE: 4 różnice między prawdziwym połączeniem a toksycznym załącznikiem

Nie możesz zmusić toksycznej osoby do zmiany!

smutna, zamyślona kobieta stojąca nad rzeką, odwracająca wzrok

Jednym z najpewniejszych znaków, że powinieneś trzymać się od kogoś z daleka, jest brak zadowolenia z jego otoczenia. Nigdy nie powinieneś tolerować powyższych toksycznych zachowań, bez względu na wszystko.

Jeśli nie dodają wartości do twojego życia, jeśli uważają cię za pewnik, umniejszają lub wprowadzają w błąd, nie powinieneś pozwalać im na to wszystko. Nie robiąc nic z tym, sygnalizujesz, że nie masz nic przeciwko temu leczeniu.

Jeden z7 zasad życiamówi, że tylko Ty odpowiadasz za swoje szczęście.

Jeśli nie staniesz w obronie siebie, nikt inny tego nie zrobi. Jeśli nie zależy Ci na swoim dobrym samopoczuciu, nikt inny nie będzie.

Pamiętaj, że nie możesz zmusić toksycznej osoby do zmiany. Zmienią się tylko wtedy, gdy zdecydują się to zrobić. Jeśli ich zmusisz lub będziesz im dręczyć, tylko pogorszysz sytuację.

Bez względu na to, jak bardzo im współczujesz, pamiętaj, że nie Twoim zadaniem jest ich ratowanie. Twoim zadaniem jest chronić siebie. Więc bądź odpowiedzialny za swoje szczęście i odejdź od tych, którzy na ciebie nie zasługują.

Gdy usuwasz toksycznych ludzi ze swojego życia, uwalniasz przestrzeń i energię emocjonalną na pozytywne, zdrowe relacje. – John Mark Green