Ostateczny zbiór przepisów dotyczących powrotu z byłym: plan 12 kroków

Ostateczny zbiór przepisów dotyczących powrotu z byłym: plan 12 kroków

Ponowne rozpalenie starego płomienia może być bardzo ekscytujące. Kochasz kogoś, wszystko idzie idealnie, a mimo to jakoś się rozpadasz.Wiesz, że je kochasz. Wiesz, że cię kochają. Jedyne pytanie brzmi: czy możesz w ogóle ominąć to, co spowodowało twoje zerwanie?

Powrót z byłym może być bardzo kuszący, ale jest to również proces, który należy traktować poważnie. Więc twój ex chce cię z powrotem, czy… chcesz je z powrotem?Przeczytaj naszą niesamowitą instrukcję, jakie kroki należy podjąć i jak upewnić się, że cały proces przebiega sprawnie.

Zanim wrócicie razem

Dlaczego zerwałeś? Pomyśl o tym mocno.

zaniepokojona kobieta w białym topie z obiema rękami na głowie, zamykając oczy

Czas na analizę. Jeśli jesteś typem osoby, która uwielbia zagłębiać się w każdy najmniejszy szczegół tego, kto co zrobił i dlaczego, to będzie to twoja ulubiona część.Pytania, które należy sobie zadać:

– Jaki był powód, dla którego za pierwszym razem między wami nie wyszło?

– Czy była walka? O co chodziło w walce?– W jaki sposób przerwa łączy się ze wszystkim, co było nie tak w twoim związku?

– Czy przyczyny twojego rozstania są czymś, z czym możesz sobie poradzić?

– Oszukiwali? Oszukiwałeś? Czy można to wybaczyć?

Pomyśl o wszystkim, co zrobił twój partner, co sprawiło, że chciałeś z nim zerwać, lub o wszystkim, co zrobiłeś, aby zerwał z tobą.

To jest czas, aby krytycznie podejść do ich osobowości i zachowania, ale także, bardziej niż kiedykolwiek, jest to czas na zbadanie starego dobrego samokrytyki.

Każdy ekspert ds. relacji powiedziałby ci, abyś przestał obwiniać swojego partnera, ponieważ to absolutnie nie jest sposób na budowanie starego związku poprzez powrót do siebie.

Zastanów się nad wszystkim, co w twoim związku było przypadkowe i które można łatwo zmienić przy odrobinie większego wysiłku obu stron, ale skoncentruj się także na błędach, które popełniliście oboje, a które doprowadziły was do miejsca, w którym teraz jesteś.

Czy mogą cię uszczęśliwić? Czy możesz ich uszczęśliwić?

myśląca kobieta w dżinsowej kurtce z ręką podpierającą głowę siedzącą w pobliżu okien

Jeśli zastanawiasz się, czy powrót z byłym jest dla Ciebie właściwą decyzją, jest jedno pytanie, na które bezwzględnie musisz odpowiedzieć.

Pozwól mi się trochę cofnąć. Zerwaliście, bo jedna osoba skrzywdziła drugą, albo oboje zraniliście się nawzajem.

Zwykle, gdy ludzie decydują się zerwać, może to być bardzo pochopna decyzja podjęta z powodu całego bólu, który odczuwasz w tej chwili, lub może to być coś dobrze przemyślanego.

Jeśli zastanawiałeś się nad zerwaniem przez długi czas, zanim faktycznie to zrobiłeś, jest znacznie mniejsza szansa, że ​​twój związek zostanie odzyskany.

Dlaczego to? To prawdopodobnie oznacza, że ​​nie ma mowy, aby twój partner mógł cię uszczęśliwić na tyle, aby kontynuować twój związek (lub nie możesz sprawić, by był wystarczająco szczęśliwy).

Jeśli coś się wydarzyło i podjąłeś pochopną decyzję o zakończeniu związku, istnieje duża szansa, że ​​masz rację, że chcesz odzyskać swojego byłego.

Kiedy burza minie, myślisz jaśniej o wszystkim, co działo się między tobą a twoim byłym partnerem.

Pytania, które należy sobie zadać:

– Czy masz im coś więcej do zaoferowania?

– Czy mogą zaoferować coś, co cię uszczęśliwia?

– Czy to jedyna osoba, której pragniesz?

– Czego pragniesz w partnerze iw życiu?

– Czy mogą być tego częścią, tak jak są?

– Czy są rzeczy, które muszą naprawić, zanim spróbują czegoś po raz drugi?

Odzyskaj pewność siebie

kobieta nakładająca szminkę w okularach i pasiastym topie

Są szanse, że okres od twojego zerwania do tej pory był wypełniony bólem, żałobą, kwestionowaniem wszystkiego, słuchaniem rad wszystkich dotyczących związku i próbami przejścia – przynajmniej na tyle, aby wyglądało, że idziesz dalej.

Jeśli chcesz rzeczywiście wrócić do swojego byłego w zdrowy, dojrzały sposób, musisz pomyśleć o własnym dobrym samopoczuciu. Postaw się na chwilę na pierwszym miejscu; Zobacz co się dzieje.

Pracować nad sobą. Odzyskaj pewność siebie, którą utraciłeś przez nieudany związek, bycie zdradzonym lub cokolwiek innego, co przydarzyło ci się między tobą a twoim byłym.

Zaakceptowanie wszystkiego, co zdarzyło się być częścią życia i prawdopodobnie tylko niewielką częścią twojego skądinąd niesamowitego związku (zgaduję, że tak było, w przeciwnym razie dlaczego miałbyś myśleć o powrocie) to bardzo dobry początek.

Rozpieszczaj swoją duszę – potrzebuje tego, by trwać. Podaruj też swojemu ciału – na pewno pomoże Ci to czuć się pewnie.

Pomyśl, kim jesteś, bez nikogo innego na zdjęciu. Daj sobie trochę czasu.

To nie jest nowy związek, to rozdział starego, więc…

Omów swoje stare problemy

mężczyzna i kobieta spotykają się w kawiarni na niskim kącie widzenia

Tak. Czas otworzyć stare rany. Tak, musisz. Absolutnie. Pozostawianie problemów w przeszłości w nadziei, że się nie powtórzą, nie jest nawet dobrym wyborem.

Jeśli twoje problemy były na tyle duże, że spowodowały zerwanie, oznacza to, że koniecznie trzeba o nich porozmawiać. Spróbuj nadać temu wszystko nową perspektywę, świeżą parę oczu.

Podejdź do swoich problemów z zupełnie innego punktu widzenia – partnera. Byłoby wspaniale, gdyby mogli zrobić to samo.

lo que dice tu lenguaje corporal sobre ti

Porozmawiaj o tym, zwracając jak największą uwagę na to, jak twój partner musiał się czuć podczas wszystkiego, przez co oboje przeszliście.

Jeśli pod koniec tego procesu możesz powiedzieć, że rozumiesz, co poszło nie tak i znaleźć nowy sposób na rozwiązanie swoich problemów, NIESAMOWITE, jesteś prawie gotowy.

Jeśli nadal nie możesz w żaden sposób zrozumieć, co się do cholery stało i dlaczego zachowywali się tak, jak zrobili, możesz zacząć rozważać, aby nie wracać z nimi.

Jeśli starasz się być częścią zdrowego związku, konieczne jest rozwiązanie starych problemów, zanim przejdziesz do czegoś nowego.

Słuchaj swojego instynktu

kobieta w kurtce siedząca na skale na górze

Porady dotyczące związku, które działają dla jednej osoby, mogą nie działać dla Ciebie. Chociaż każdy związek ma pewne wzorce, wszystkie są wyjątkowe na swój sposób.

Ty i twój partner jesteście wyjątkowymi istotami ludzkimi z własnymi unikalnymi osobowościami, pragnieniami i potrzebami.

Czasami twoje własne przeczucie jest o wiele cenniejsze niż to, co ktokolwiek ma do powiedzenia. Posłuchaj, co ci mówi.

Może się wydawać, że wszystko idzie idealnie na ścieżce twojego związku do wyzdrowienia, ale możesz mieć ten mały głos w twojej głowie, który każe ci przemyśleć to, co robisz.

Z drugiej strony może być między wami więcej problemów, niż niektórzy sądzą, że można je rozwiązać, ale wciąż jest w was coś, co mówi wam, że wszystko będzie w porządku.

Upewnij się jednak, że mały głosik w twojej głowie to nie tylko to, że brakuje ci byłego partnera mówiącego.

Bądź gotów przebaczyć

kobieta trzymająca mężczyznę

Jeśli rozpoczynasz proces powrotu z byłym, musisz mieć świadomość, że będzie trochę wybaczania.

Jeśli w głębi serca wiesz, że nie możesz wybaczyć partnerowi tego, co ci zrobił, nawet nie zawracaj sobie głowy zaczynaniem.

Zdecydowanie są rzeczy, które poszły nie tak ostatnim razem, więc chcesz zacząć tym razem z czystym emocjonalnym planem. Jeśli zdecydujesz się wybaczyć swojemu partnerowi, upewnij się, że to zrobisz.

Nie powtarzaj przeszłości za każdym razem, gdy kłócisz się o coś, często o tym wspominając lub obwiniając ich za coś, co postanowiłeś wybaczyć.

A jeśli to ty spowodowałeś, że wszystko się rozpadło, wybacz sobie. Jest to konieczne, aby móc zacząć od nowa – lub lepiej powiedzieć, kontynuować stary związek.

Po tym, jak zacząłeś rozwiązywać stare problemy

Bierz rzeczy bardzo wolno

płytkie, ostre zdjęcie ludzi jadących kabrioletem na tropikalnej ulicy

Możesz mieć ochotę po prostu kontynuować od miejsca, w którym skończyłeś, ale o wiele mądrzej jest działać powoli.

Nawet jeśli przeszedłeś już przez wiele etapów związku, skorzystasz na tym, że przejdziesz przez nie ponownie, tak jakbyś doświadczał ich po raz pierwszy.

Zacznij od umawiania się ze sobą i rozmawiania o podstawowych sprawach. Możesz nawet na chwilę powstrzymać się od intymności. Jeśli mieszkałeś razem przed zerwaniem, nie powinieneś po prostu do tego wracać.

Cofnij się o kilka kroków i idź powoli. Zobacz, dokąd zaprowadzi Cię Twoje nowe doświadczenie. Nie spiesz się. Potrzebujesz czasu, aby zaakceptować wszystko, co się dzieje i zrobić to bez podejmowania pochopnych decyzji.

Porozmawiaj o rzeczach, które wydarzyły się, gdy byliście rozdzieleni

młoda para w mieście nocą z mężczyzną

Ten krok jest ważny z dwóch powodów. Po pierwsze, ważne jest, aby być szczerym ze swoim partnerem.

To, że coś się wydarzyło, kiedy nie byliście razem, nie oznacza, że ​​nie powinni o tym wiedzieć.

Jeśli umawiałeś się z kimś lub miałeś jakikolwiek związek, najlepiej podziel się tym z nim. Nie chcesz próbować odbudować swojego związku na podstawie kłamstw lub nieporozumień.

Jeśli nie wspomnisz o czymś takim, twój partner prawdopodobnie założy, że nic takiego się nie wydarzyło. Szczególnie miło jest być szczerym, jeśli cię o to poproszą.

Innym powodem, dla którego ten krok jest ważny, jest to, że chcesz, aby Twój partner widział Cię takim, jakim jesteś bez niego.

Bądźmy szczerzy, branie partnera za pewnik to ogromna część relacji.

Dając swojemu partnerowi wgląd w to, co robisz, gdy nie jesteś z nim, przypomnisz mu, kim byłeś, kiedy po raz pierwszy cię spotkał i o wszystkim, co kochali w tobie przede wszystkim.

Porozmawiaj o tym, dlaczego chcesz wrócić do siebie

mężczyzna w brązowej kurtce parka idący obok kobiety w bordowej kurtce zimą

Porozmawiaj szczerze ze swoim partnerem o tym, co sprawia, że ​​chcesz się zjednoczyć.

Otwarcie się na swoje emocje i dzielenie się wszystkimi rzeczami, które tak bardzo w sobie kochacie, że jesteście gotowi spojrzeć w przeszłość, będzie świetnym początkiem dla was obojga.

Jeśli zdecydujesz się spróbować jeszcze raz

Przygotuj się na negatywne opinie od bliskich

grupa ludzi przed stołem ze stojącym jedzeniem

Prawdopodobnie mówiłeś i kontynuowałeś, a przynajmniej podzieliłeś się czymś o swoim rozstaniu z przyjaciółmi i rodziną. Nie zdziw się, jeśli nie pochwalą twojego powrotu do swojego byłego.

W ich mniemaniu twój były chłopak jest prawdopodobnie kimś, kto naprawdę cię skrzywdził i wprowadził cię w stan, w którym nigdy więcej nie chcą cię widzieć. Boją się o ciebie i chcą tylko tego, co najlepsze.

Nie reaguj negatywnie na ich troskliwe myśli i komentarze.

Jeśli twoja najlepsza przyjaciółka ma coś do powiedzenia w całej sytuacji, posłuchaj jej i weź pod uwagę wszystko, co powie, ponieważ jest nie tylko obiektywna, ale także leży w twoim najlepszym interesie.

Pamiętaj, nadal jesteś z tą samą osobą

poważna para rozmawiająca kobieta ubrana w niebieski top

Ta osoba, z którą się spotykasz, nadal jest tą samą osobą, z którą zerwałeś.

Nie fantazjuj o tym, że się zmieniają i nie myśl, że będą zupełnie inni tylko dlatego, że dostali drugą szansę.

Tak, rozmawiałeś o swoich starych problemach i wybaczyłeś im sposób, w jaki cię skrzywdzili, a oni zrobili to samo dla ciebie, ale nadal nie są zupełnie nową, odmienioną osobą.

Jeśli twoja jedyna nadzieja polega na tym, że twój partner zmieni swoją osobowość lub zachowanie, jesteś tutaj na całkowicie złej drodze.

Jeśli możesz zaakceptować – i nie tylko zaakceptować, ale kochać, że jesteś z tym samym facetem, dobrze dla ciebie. Masz szansę, aby wszystko działało.

Postaraj się nie podążać za starymi, toksycznymi wzorcami

słodka para na piasku siedząca na macie oglądając zachód/wschód słońca

Rzadko zdarza się jedna zła rzecz, która powoduje rozpad związku; zazwyczaj jest to wiele drobiazgów, które nakładają się na siebie lub powodują się nawzajem.

Tym razem musisz upewnić się, że nie znajdziesz się w dokładnie tej samej pozycji, w której byłeś tuż przed zerwaniem.

Staraj się robić rzeczy inaczej, a także staraj się inaczej reagować na rzeczy, które robi twój partner. Nie możesz robić rzeczy dokładnie w ten sam sposób, w jaki robiłeś je wcześniej i oczekiwać, że wynik będzie inny.

Wyznacz sobie cele dla swojego nowego-starego związku i podążaj przez ten czas.

5 okropnych powrotów z byłymi błędami, których należy unikać za wszelką cenę

Za dużo sms-ów i połączeń

osoba w kapeluszu trzymająca smartfon pod kątem

Czy powinieneś zadzwonić lub wysłać SMS-a do swojego byłego? W zasadzie nie ma nic gorszego, co możesz zrobić niż ciągłe dzwonienie, pisanie SMS-ów lub kontaktowanie się ze swoim byłym w mediach społecznościowych.

Potrzebują czasu, aby uciec od tego wszystkiego, tak jak ty. To na pewno nie pomoże ci wrócić z byłą misją.

Jeśli chcesz, aby myśleli o Tobie i poprawili sposób, w jaki Cię traktują, aby znów byli razem, wypróbuj zasadę braku kontaktu.

Nie kontaktuj się z nimi przez co najmniej miesiąc po rozstaniu, chyba że jest coś naprawdę ważnego do omówienia (na przykład, jeśli masz razem dzieci).

Błagając ich o drugą szansę

kobieta oko w oko z mężczyzną inf focus fotografia na zewnątrz

Bez względu na to, jak bardzo kochasz lub tęsknisz za swoim byłym, nie wpadaj w sytuację, w której błagasz o drugą szansę. Ich litość nie jest twoim przyjacielem.

Chcesz, aby twój partner widział cię jako tę niesamowitą kobietę, która jest warta drugiej szansy, a nie żałosną, potrzebującą dziewczynę błagającą o miłość.

Podnieś głowę wysoko. Osoba, z którą powinieneś błagać, aby cię kochała, nie jest tą, z którą powinieneś być. Daj im czas i pokaż, że z całą pewnością możesz żyć bez nich.

Pozwalam im chodzić po tobie

para kłócąca się na zewnątrz pokazująca plecy mężczyzny i kobiety wyjaśniających z otwartymi rękami

Musisz pozwolić swojemu byłemu chłopakowi postrzegać cię jako zaciekłą, silną kobietę, która może sama robić, co chce.

Nie myśl, że pozwolenie mu na robienie tego, na co ma ochotę – poniżanie cię lub wykorzystywanie w jakikolwiek sposób – zaprowadzi cię tam, gdzie chcesz być.

Jeśli to ty popełniłeś błąd lub oszukałeś i właśnie dlatego cię zostawił, daj mu znać, że rozumiesz jego ból i byłbyś szczęśliwy, gdyby znalazł w sobie to, by ci wybaczyć.

Mimo to nie pozwól mu chodzić po tobie, aby pokazać mu, że przepraszasz za to, co się stało.

Obsesja na punkcie swojego byłego i przeszłego związku

zamyślona kobieta

Wyluzuj. Nie przesadzaj z obsesją na punkcie całego związku, a zwłaszcza nie pozwól mu lub innym osobom myśleć o tobie jak o wariatce, który nie tylko szaleje na jego punkcie, ale prawdopodobnie jest trochę szalony.

Miej trochę szacunku dla siebie. Pokaż sobie, jemu i wszystkim innym, że masz życie poza swoim (przeszłym) związkiem.

Najważniejszą częścią tego procesu jest nie publikowanie żadnych żałosnych postów w mediach społecznościowych o swoim byłym lub o tym, jak za nim tęsknisz.

Wyzwiska lub celowe próby skrzywdzenia byłego

smutna kobieta z ręką na głowie przy oknach z promieniem słońca wpadającym do pokoju

Możesz być naprawdę zły lub po prostu chcieć skrzywdzić swojego byłego, aby poczuł się źle lub ty, jakbyś miał władzę.

Wyzwiska i obrażanie go nie pomogą. Staraj się zawsze zachować spokój i otwarcie dzielić się swoimi opiniami i emocjami.

Ponadto, jeśli pomyślałeś o rozmowie o wszystkich chłopcach, z którymi byłaś od czasu rozstania (prawda lub nie), aby wzbudzić w nim zazdrość, pomyśl jeszcze raz.

To tylko sprawi, że będziesz zdesperowany. I nikt nie lubi zdesperowanych.

Jest jednak kilka rozwiązań, które mogą złamać umowę: Nasza szczera rada

kobieta w czerwonym trenczu stojąca przy balustradzie mostu

manchado a las 6 semanas de embarazo sin calambres

Są sytuacje, w których nigdy nie powinieneś rozważać powrotu z byłym.

Na przykład, jeśli byliście w związku na odległość, w którym żadna osoba nie była w stanie się poruszać, aby być razem, a przebywanie daleko było oczywiście problemem, po co do tego wracać?

Twój jedyny problem pozostanie na miejscu, więc nie ma sensu próbować sprawić, by związek działał.

Ponadto, jeśli twój partner miał jakiś problem ze zdrowiem psychicznym, chorobę psychiczną lub uzależnienie, z którym nie chciał sobie radzić, idąc na terapię lub zażywając leki, nie wracaj.

Nie czeka tam na ciebie nic dobrego, bez względu na to, jak bardzo go kochasz.

Ponadto, jeśli miałeś strasznie toksyczny związek ze swoim byłym – taki, w którym doszło do emocjonalnego, werbalnego, a nawet fizycznego znęcania się – nie myśl, że coś się zmieni.

Ktoś, kto nigdy nie był dla ciebie dobry, nigdy nie będzie. Prześladowcy nigdy się nie zmieniają. Uciekaj od tego jak najdalej i nigdy nie myśl o powrocie.

Ostateczny zbiór przepisów dotyczących powrotu z byłym: plan 12 kroków