Tak gra cię narcyz (i jak sobie z tym poradzić)

Tak gra cię narcyz (i jak sobie z tym poradzić)

Prawdopodobnie słyszałeś o narcyzach, tych okropnych ludziach, którzy tylko sprawią ci ból.como darle mejor oral

Wszyscy wokół ciebie ciągle o nich mówią, a ty natykasz się na to słowo, gdziekolwiek jesteś.Tak, słyszałeś o tych toksycznych, prawie mitycznych stworzeniach i jedyne, co o nich wiesz, to to, że będą używać różnych taktyk, aby cię wyssać do sucha i że będą sprawiać ci ból i że powinieneś trzymać się od nich z daleka dla własnego dobra.Zastanawiasz się, jak to możliwe, że narcyz kogoś gra. I w głębi duszy myślisz, że dzieje się to z innymi ludźmi, ale nie z tobą.

Jesteś mądrzejszy i potrafisz rozpoznać, kiedy ktoś kłamie ci w twarz i kiedy chce tobą manipulować.Myślisz, że wiesz wszystko, co musisz wiedzieć o tego typu osobach i jesteś przekonany, że jesteś bezpieczny przed ich wpływem.I nie masz pojęcia, jak bardzo się mylisz.

Nie masz pojęcia, jak podstępni i manipulujący mogą być narcyzowie. Nie masz pojęcia, jak mądrzy są, jeśli chodzi o wchodzenie pod czyjąś skórę.Nie masz pojęcia, jak wytrwali są ci ludzie, jeśli chodzi o osiągnięcie celu.Przede wszystkim nie masz pojęcia, że ​​klasyczny narcyz będzie manipulował tobą i grał bez twojej świadomości.

A kiedy w końcu zdasz sobie sprawę z tego, co się dzieje i kiedy zrozumiesz tę osobę, już zostałeś wciągnięty w jego manipulacje, ciemność i ucieczkę, która wcale nie jest łatwa.

Oczywiście narcyz nigdy nie pokaże ci swoich prawdziwych barw od samego początku, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę, że jego prawdziwa twarz cię wypędzi i że nie zniesiesz go.

Dlatego będzie czekał, aż się w nim zakochasz i wtedy zaczną się jego manipulacje.

Więc proszę nie myśl, że jesteś odporny na toksyczność narcyza, ponieważ zaufaj mi nie jesteś. Nikt nie jest.

smutna kobieta siedzi w łóżku i pije herbatę

Na początku narcyz będzie udawał, że jest wszystkim, czego zawsze spodziewałeś się znaleźć w mężczyźnie.

Prawdopodobnie pomyślisz, że w końcu znalazłeś faceta swoich marzeń i osobę, której zawsze chciałeś dla siebie, nie mając najmniejszego pojęcia, że ​​tak naprawdę jest psychopatą i toksycznym manipulatorem w przebraniu.

Ten facet zmiata cię z nóg, udając, że jest więcej niż doskonały.

Chociaż narcyści są toksyczni i obraźliwi, na pierwszy rzut oka wcale nie są tym.

Narcystyczni mężczyźni są zazwyczaj bardzo inteligentni i charyzmatyczni, potrafią uwodzić swoje ofiary.

Po pierwsze, ten facet nie będzie nudny. Nie będzie używał zwykłych linii na podryw, żeby się do ciebie dostać.

Zamiast,przebierze się za mężczyznę z twoich snów.Musisz pamiętać, że nie jesteś jego pierwszą ofiarą.

Ten człowiek jest profesjonalistą i bardzo dobrze wie, co robi i jak osiągnąć swój ostateczny cel, jakim jest całkowite zniszczenie ciebie.

Możesz się zastanawiać, dlaczego ten facet cię wybrał.

Cóż, starannie wybiera swoje ofiary. To znaczy, że rozpoznał coś w tobie.

Może dostrzegł twoje słabości i słabości, może rozpoznał twoją niepewność lub pragnienie kochania i bycia kochanym.

Może widział, że jesteś empatą i wrażliwą osobą, która zrobi wszystko, by uratować kogoś w tarapatach.

Tak czy inaczej, musisz mieć świadomość, że ten facet zobaczył w tobie coś, co uczyniło cię odpowiednią ofiarą gier umysłowych, w które gra z tobą narcyz.

Musisz mieć świadomość, że użyje wszystkiego, co wie o tobie i wszystkich twoich niepewności i słabości, aby zbliżyć się do ciebie, a w końcu użyje ich przeciwko tobie.

smutna kobieta w lesie

Kiedy narcyz wejdzie w twoje życie, będzie udawał, że daje ci całą miłość, której zawsze chciałeś, podczas gdy w rzeczywistości będzie cię raniłnarcystyczne nadużycietaktyka.

Będzie wiedział dokładnie, co powiedzieć i zrobi wszystkie pozornie właściwe rzeczy, aby dostać się pod twoją skórę i sprawić, że się w nim zakochasz.

Ten facet naprawdę będzie się starał zdobyć twoje zaufanie i zobaczyć, jak się przed nim otwierasz, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki może cię później zmiażdżyć.

Obieca ci przyszłość, której zawsze pragnęłaś, i sprawi, że pomyślisz, że w końcu żyjesz w bajce.

Ten facet będzie zachowywał się tak, jakby nigdy cię nie porzucił i przekona cię, że jest jedyną osobą, której potrzebujesz w życiu.

Będzie udawał, że różni się od wszystkich innych mężczyzn, którzy weszli w twoje życie i nie będziesz w stanie uwierzyć, jakie masz szczęście, że w końcu znalazłeś tego faceta.

Najpierw,będzie zachowywał się, jakby był twoją bratnią duszą i twoją wieczną osobą, mówiąc ci, że macie być wy dwoje, mówiący, jaka jesteś wyjątkowa i że nigdy w swoim życiu nie spotkał nikogo takiego jak ty.

Przekona cię, że jesteście zapałkami w niebie, że jesteś jedyną osobą, która może zmienić jego dawne zwyczaje i że jesteś jedyną kobietą na świecie, którą mógłby tak pokochać.

Ten facet sprawi, że poczujesz się chciany, kochany i wyjątkowy i spójrzmy prawdzie w oczy nie ma kobiety, która byłaby odporna na te uczucia.

Na początku możesz wątpić w jego uczciwość i intencje, ponieważ nie będziesz w stanie uwierzyć, że ktoś taki naprawdę istnieje, w końcu niewłaściwi faceci, którzy byli częścią twojego życia w przeszłości.

Jednak,w głębi duszy będziesz chciał wierzyć w każde słowo, które mówi ci ten mężczyzna.

Będziesz chciał uwierzyć, że ktoś w końcu cię kocha za to, kim jesteś i że w końcu znalazłem odpowiedniego faceta dla Ciebie.

portret zamyślonej kobiety odwracającej wzrok

I w końcu całkowicie mu uwierzysz. Będziesz wdzięczny losowi, ponieważ wysłał ci tego niesamowitego faceta, aby został twoim partnerem życiowym.

I zanim się zorientujesz, jesteś uzależniony. Kiedy jesteś w pobliżu tego faceta, czujesz rzeczy, których nigdy wcześniej nie czułeś.

Czujesz, że możesz zrobić wszystko, jakby wszystko było możliwe, o ile to on trzyma cię za rękę.

Poczujesz się, jakbyś był na szczycie świata i będziesz gotowy zrobić wszystko, co w twojej mocy, tylko po to, aby to uczucie nie zniknęło.

Na początku możesz spróbować ukryć intensywność i głębię emocji, które ten facet obudził w tobie. Ale z czasem twoje zaufanie do niego rośnie.

Widzisz, jak bardzo cię kocha (a właściwie, jak bardzo udaje, że cię kocha) i widzisz, że nie ma problemu z wyrażaniem ci swoich uczuć.

Widzisz, że ten facet wkłada ogromny wysiłek w twój związek i sprawia, że ​​jesteś szczęśliwy, a ty po prostu chcesz mu się trochę odwdzięczyć.

Więc decydujesz, że nadszedł czas, aby przestać grać twardo i zacząć pokazywać mu swoje prawdziwe uczucia.

Chcesz, żeby wiedział, jak bardzo go kochasz i jak ważny jest dla ciebie.

Chcesz mu pokazać swoje oddanie i zaangażowanie w ten związek, bo to najmniej, na jaki zasługuje ten doskonały mężczyzna.

I to jest dokładnie to, co robisz. Czynisz go swoim priorytetem i centrum swojego świata.

Ale w chwili, gdy to robisz, ten facet to wyczuwa.

Widzi, że masz… opuść gardę , że udało mu się zburzyć twoje mury i że zatrzymałeś swoje mechanizmy obronne..

zdesperowana zamyślona kobieta

I wtedy zaczyna pokazywać swoją prawdziwą twarz. Wtedy zdaje sobie sprawę, że jesteś od niego uzależniony i że może grać z tobą tak, jak chce. To wtedy zmieni się zachowanie tego faceta.

Zanim się zorientujesz, jesteś dobrą dziewczyną, która została zagrana.

Ale jego zmiany w zachowaniu nie będą drastyczne.

Zacznie od niebezpośredniego sugerowania, że ​​jesteś mniej godny niż on. Zacznie umniejszać twoją wartość, nawet nie będąc tego świadomym.

Jego złe traktowanie i złe zachowanie dosłownie wkradną się, gdzie będzie miał różne przebłyski gniewu i toksyczności.

Na początku pomyślisz, że wyobrażasz sobie różne rzeczy i że ten facet nie jest osobą narcystyczną.

To jest twój mężczyzna, facet, który zawsze traktował cię jak swoją królową, mężczyzna, który kocha cię bezwarunkowo i ponad wszystko, a to nie może być jego prawdziwa twarz.

Możliwe, że właśnie miał zły dzień lub że potraktowałeś jego zachowanie zbyt poważnie.

lindas formas de sujetar el cabello corto hacia atrás

Możliwe, że przesadzasz i przesadzasz.

W końcu przynajmniej na to zasługuje odrobina zrozumienia z twojej strony, po tym wszystkim, co zrobił dla ciebie i dla twojego związku, i po całej miłości, którą ci obdarzył.

W końcu żałował za każdym razem, gdy cię znieważał lub maltretował. Jest bardziej niż oczywiste, że jest mu przykro i że to nie jest prawdziwy on.

Próbuje cię przekonać, że był tym emocjonalnie uszkodzonym i załamanym człowiekiem, który był zupełnie inny, zanim cię spotkał.

piękna młoda dziewczyna stojąca przy oknie i patrząca na deszcz

Udało ci się go zmienić, a to zachowanie, które czasami pokazuje, jest tylko wspomnieniem jego okropnej przeszłości, którą próbuje porzucić.

Ale teraz jest z tobą i jest odmienionym człowiekiem. A to wszystko dzięki tobie.

Złożył ofiarę, zmienił wszystkie swoje stare sposoby, aby być dla ciebie lepszym człowiekiem, po prostu być godnym twojej miłości i szacunku i to jest coś, co musisz docenić.

Więc zaczynasz mu współczuć.Zaczynasz myśleć o wszystkich kobietach z jego przeszłości, które wyrządziły mu krzywdę i obiecujesz sobie, że nie będzie taka sama.

Nie, będziesz zupełnie inny. Zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby go naprawić i pomóc mu całkowicie wyleczyć.

Twoim jedynym celem w życiu jest pomoc temu złamanemu mężczyźnie i pokazanie mu, że nie wszystkie kobiety są takie same.

Chcesz mu pokazać, że moc Twojej miłości pokona wszelkie przeszkody i że jesteś dla niego jedyną kobietą.

I czujesz się wyjątkowo z tym faktem. Jesteś jego zbawicielem, jedyną kobietą, która była wystarczająco godna jego przemiany, jedyną kobietą, która może pokazać mu światło po całej ciemności, przez którą przeszedł.

Co z tego, że jest agresywny, zaborczy lub zazdrosny? Dzieje się tak tylko dlatego, że kocha cię tak bardzo, że po prostu nie może kontrolować dla ciebie swoich emocji.

W końcu ten facet zawsze był twoim przyjacielem. Wiesz, że chce dla ciebie tylko tego, co najlepsze i dlatego czasami traci panowanie nad sobą, gdy cię krytykuje.

W twoich oczach wciąż jest niesamowitym mężczyzną, który jest zbyt namiętny i potrzebuje twojego przewodnictwa przez życie. I to jest dokładnie to, co zamierzasz mu dać.

rozważny człowiek

Są to wszystkie myśli, które przechodzą ci przez głowę, gdy widzisz przebłysk jego agresywnego, narcystycznego lub toksycznego zachowania.

Jesteś gotowy zaakceptować każdą możliwą wymówkę, aby znaleźć usprawiedliwienie dla zmiany zdania tego faceta.

Jesteś nawet gotów zrzucić całą winę na siebie, tylko po to, aby zachować w głowie wizerunek tego idealnego faceta.

I właśnie tego chce. On chce, abyś miał urojenia i nie chce, abyś widział wszystko wyraźnie.

W miarę upływu czasu coraz częściej pojawiają się przebłyski jego złego zachowania i tego, że cię umniejsza i obraża. I za każdym razem stają się gorsze.

Ale cokolwiek się stanie, ten facet znajdzie powód. I podążasz za nim z tymi uzasadnieniami.

Cokolwiek robi, chce, żebyś myślał, że to twoja wina. Chce, żebyś myślał, że sprowokowałaś go do takiego zachowania i że jesteś główną przyczyną wszystkich problemów w twoim związku.

Poważni narcyzowie nie są fanami wyjaśniania rzeczy. Zamiast tego prawdopodobnie będą cię naprowadzać, gdy pojawią się między wami jakieś problemy.

Twój narcyz będzie pasywno-agresywny, zignoruje cię i będzie milczeć, co sprawi, że będziesz kwestionować siebie i swoje zachowanie.

Sprawi, że będziesz się zastanawiać, co zrobiłeś źle. A kiedy wróci, będzie się zachowywał, jakby nic się nie stało.

Jeśli spróbujesz porozmawiać z nim o wszystkim, co zaszło między wami, będzie cię obwiniał o próbę sprowokowania kolejnej kłótni, teraz, gdy wszystko jest w idealnym porządku w twoim związku.

Nawet jeśli zgodzi się spróbować rozwiązać sprawę, narcyz zawsze przekręci prawdę i kłamie.

spokojny brodaty mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych

Będzie próbował cię przekonać, że nie powiedział lub nie zrobił rzeczy, które powiedział lub zrobił, albo że wszystko źle zinterpretowałeś, ponieważ nie to chciał powiedzieć lub zrobić.

Będzie również próbował przekonać cię, że powiedziałeś lub zrobiłeś rzeczy, których nigdy nie powiedziałeś lub zrobiłeś, a wszystko to sprawi, że będziesz kwestionować swoje zdrowie psychiczne.

Następnym razem, gdy pokaże swoje toksyczne zachowanie, będziesz bać się zareagować, ponieważ będziesz się bać, że znowu odejdzie i to jest ostatnia rzecz, jakiej chcesz.

W końcu jesteś uzależniony od tego faceta i nie myślisz, że możesz bez niego żyć, więc jesteś gotowy zrobić wszystko, aby powstrzymać go przed opuszczeniem ciebie i zatrzymać cię w pobliżu.

To wtedy może pojawić się przemoc fizyczna. Ale nawet jeśli tak się stanie, powie ci, że go sprowokowałeś lub że przesadnie zareagowałeś.

Po chwili będziesz chciał wyjść. Po raz pierwszy w życiu pomyślisz, że to nie jest życie, którym chcesz żyć.

Ale narcyz nie pozwoli ci odejść. Zamiast tego zrobi lub powie wszystko, aby cię odzyskać.

To wtedy zacznie od swojego emocjonalnego szantażu, kiedy obieca ci, że się zmieni i kiedy zrobi wszystko, aby udowodnić swoją miłość do ciebie.

Może ci powiedzieć, że nigdy nie znajdziesz mężczyzny, który pokocha cię tak, jak on i zrobi wszystko, aby zmniejszyć twoją wartość.

Możliwe też, że będzie próbował sprawić, że będziesz go żałować. Może ci powiedzieć, że potrzebuje cię w swoim życiu, a nawet zagrozić, że zrobi coś sobie, jeśli go zostawisz.

Oczywiście myślisz, że to dowód jego miłości do ciebie. Błaga cię, abyś została u jego boku i jest więcej niż oczywiste, że kocha cię jak żaden inny mężczyzna.

A ty decydujesz się zostać.

Czego nie wiesz, to to, że próbuje cię zatrzymać, żeby mieć swoją ofiarę u boku.

Że robi to z powodu swojego ego i dlatego, że lubi mieć kogoś, kogo może torturować, a nie dlatego, że cię kocha.

I z czasem zaczynasz mu wierzyć. Zaczynasz wierzyć we wszystkie zniewagi i rzeczy, które ci mówi.

Zaczynasz myśleć o sobie jako o jedynym odpowiedzialnym za wszystkie problemy w twoim związku.

Zaczynasz postrzegać siebie jako niegodnego czyjejś miłości i zaczynasz myśleć, że nigdy nie mógłbyś znaleźć kogoś lepszego i że prawdopodobnie zasługujesz na wszystko, co się z tobą dzieje.

I to było dokładnie to, co chciał osiągnąć przez cały czas, ponieważ jedynym sposobem, aby czuł się dobrze ze sobą, jest umniejszanie wszystkich wokół niego.

smutna kobieta

A ty trzymasz się u jego boku, bo masz nadzieję, że znów zobaczysz mężczyznę, w którym się zakochałaś.

Nadal masz nadzieję, że to tylko jego złe epizody, wybuchy i przebłyski, i masz nadzieję, że będzie człowiekiem, którym był na początku.

Trzymasz się go, ponieważ jest jedyną osobą, która może sprawić, że znów poczujesz się dobrze ze sobą, ponieważ to on przede wszystkim cię zrujnował.

Ale to wszystko jest fałszywą nadzieją i ten niekończący się cykl emocjonalnej lub fizycznej przemocy po prostu trwa.

Nawet kiedy myślisz o odejściu od niego, czujesz, że czerpie z ciebie całą energię.

¿Por qué los hombres casados ​​engañan a sus esposas?

Twoje cierpienie stało się dla niego źródłem energii i nawet gdy chcesz go opuścić, po prostu czujesz, że nie możesz się go pozbyć, bo to tak, jakby miał nad tobą jakąś władzę.

Myślisz, że nigdy nie opuścisz tego agresywnego związku i że na zawsze pozostaniesz uzależniony od tego faceta.

Twoja rodzina i przyjaciele doradzają Ci, abyś natychmiast go opuścił i zastosował zasadę braku kontaktu. Ale nawet kiedy spróbujesz, jakoś znajdzie sposób, by wpełznąć z powrotem do twojego życia.

Więc czujesz się beznadziejny i bezradny.

Ale choć myślisz, że ci się nie uda, zaufaj mi, że możesz się uwolnić i uratować siebie.

Możesz pozbyć się narcyza tylko wtedy, gdy zdasz sobie sprawę, że tego naprawdę chcesz i kiedy zdasz sobie sprawę, że jest to właściwie jedyna opcja, jaką masz, jeśli chcesz się wyleczyć i ocalić swoje zdrowie psychiczne.

Nie mówię, że to będzie łatwe. Kiedy w końcu odejdziesz od narcyza i zerwiesz z nim wszelki kontakt, poczujesz się jak uzależniony, a on jest twoim narkotykiem.

zamyślona kobieta z kręconymi włosami

Będziesz chciał do niego wrócić, a on nie zostawi cię w spokoju w spokoju.

Zakwestionujesz siebie i cały swój związek z narcyzem. Zastanawiasz się, czy tym razem może być inaczej i będziesz chciał wierzyć jego obietnicom, że się zmieni.

Ale zaufanie to ostatnia rzecz, jaką powinieneś zrobić.

Wiem, że czujesz się jak zagubiłeś się w tym narcyzu ale musisz być wystarczająco silny, aby zlekceważyć uczucia do tego faceta i widzieć rzeczy jasno i realistycznie.

Musisz zobaczyć jego wady i zobaczyć, ile krzywdy ci wyrządził ten człowiek. Musisz zrozumieć, że nie tak ma wyglądać twoje życie.

A przede wszystkim musisz zrozumieć, że wyzdrowiejesz, bo czas naprawdę leczy wszystkie rany.

Wiem, że prawdopodobnie myślisz, że pokochasz tego faceta na zawsze i że nigdy nie będziesz w stanie wyjść z narcyza, ale to tylko on mówi z tyłu twojego umysłu.

Kiedy naprawdę odejdziesz od niego, zobaczysz, że jest ostatnią osobą, której potrzebujesz w swoim życiu.

Zobaczysz całą swoją wartość i zobaczysz, że jesteś uroczą osobą, która nie potrzebuje tego toksycznego faceta, aby ją dopełnić.

Chociaż na początku może się to wydawać niemożliwe, z biegiem czasu zobaczysz, że jesteś wystarczająco silny, aby to zrobić i że możesz to zrobić – całkowicie wyzdrowieć, bez względu na to, do czego ten facet próbował cię przekonać.

Tak gra cię narcyz (i jak sobie z tym poradzić)