Mój mąż obraca wokół mnie wszystko — oto dlaczego (+ 7 poprawek)

Mój mąż obraca wokół mnie wszystko — oto dlaczego (+ 7 poprawek)

Jeśli jedną z głównych skarg w twoim małżeństwie jest: Mój mąż wszystko odwraca ode mnie, ten artykuł jest w twoim zaułku.Zła sztuka przerzucania winy, a także gaslighting to coś, co wielu małżonków (czytaj:narcyzów) uciekają się do sytuacji, gdy nie chcą (i nie są w stanie) wziąć odpowiedzialności za swoje zachowanie.

Osoba kontrolująca, taka jak twój mąż, będzie cię obwiniać o wszystko (nawet za małe rzeczy) i narazić cię na emocjonalne znęcanie się swoimi narcystycznymi sposobami.Zrobią wielką sprawę z małego problemu i sprawią, że będziesz ciężko, gdy tylko zasugerujeszwizyta u doradcy małżeńskiego.

Chociaż zakres twoich problemów małżeńskich jest między wami dwojgiem, tyle mogę powiedzieć:Przemoc domowa nigdy nie zaczyna się jako jedna wielka rzecz.

Na początku poczujesz się, jakbyś był w miłosnym związku ze swoim najlepszym przyjacielem. Wciąż jest tym rodzajem człowieka, którego poznałeś po raz pierwszy lata temu, a jego narcyzmu nigdzie nie można znaleźć.Mówi ci, że cię kocha wiele razy dziennie, a członkowie twojej rodziny najprawdopodobniej też go lubią.

Ale potem, pewnego dnia, zaczynasz widzieć znaki ostrzegawcze, których przez cały ten czas mogłeś nie zauważyć.

Nie używasz słowasprawcalekko, ale w porównaniu z tym, jaki był w zeszłym roku, zaczynasz widzieć inny obraz.Ciągle cię podkopuje. Niszczy twoją samoocenę, a zdrowy związek, z którego byłeś tak dumny, zamienił się w emocjonalnie agresywny związek.

Nie ma przemocy fizycznej (już), ale staje się złą osobą, którą trzeba chodzić po skorupkach jajek.

Myśl: 'Mój mąż wszystko odwraca ode mnie’ ciągle grzebie w twojej głowie. Czy skłaniasz się ku rozstaniu i dlaczego zachowuje się w ten sposób?

Oto 20 niewiarygodnych powodów, dla których twój mąż zrzuca winę na siebie. Ile z nich możesz odhaczyć z listy?

Zobacz też: Mój mąż jest dla mnie podły i powoli rujnuje nasze małżeństwo

Mój mąż obraca wszystko wokół mnie – 20 wyjaśnień

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o nagłym toksycznym zachowaniu męża. Te wyjaśnienia pomogą ci wymyślić następny ruch.

Czuje się przez ciebie niedoceniony.

smutny, zamyślony mężczyzna wyrażający frustrację siedzący przy swoim biurowym stole przed komputerem

Najprostszym rozwiązaniem może być to, że po prostu nie czuje się przez ciebie doceniany. Chociaż zawsze powtarzam, że do tanga trzeba dwojga, w końcu może być w tym trochę prawdy.

Tylko Ty wiesz, czy tak jest, czy nie.

Jego emocjonalne znęcanie się nigdy nie jest tolerowane, ale jeśli czujesz, że twoje działania w jakiś sposób przyczyniają się do tego zachowania, możesz mimo wszystko usiąść i o tym porozmawiać.

POWIĄZANE: 15 bolesnych znaków, które twój mąż już cię nie kocha

Brakuje mu empatii.

smutna młoda dziewczyna płacze obok śpiącego chłopaka w sypialni

Na tym świecie są ludzie o bardzo niskim poziomie empatii. Te osoby mają trudności ze współczuciem z uczuciami innych ludzi.

Często nazywa się ich również narcyzami. Chociaż nie wszyscy, którym brakuje empatii, są określani jako narcyz, mają niesamowicie podobne cechy.

Jeśli twojemu mężowi trudno jest uświadomić sobie, że obwinianie cię jest złe, może brakować mu empatii.

Ma świętszą postawę niż ty.

młoda kobieta dąsa się, a mężczyzna rozmawia podczas kłótni

Jego zarozumiała wyższość moralna nie pozwala mu nigdy kwestionować swoich działań i zachowań. Nie daj Boże, że to zrobił!

Ludzie tacy jak ta będą stanowczo zaprzeczać i odmawiać stawienia czoła faktom, nawet gdy patrzą im prosto w twarz. Przede wszystkim nie powinieneś angażować się w kogoś takiego.

Czemu?Ponieważ nigdy nie będziesz miał życiowego partnera we właściwym znaczeniu tego słowa. Ich poziom moralny zawsze będzie o jeden poziom wyższy od twojego. Przynajmniej według niego.

Jest nadwrażliwy.

kłócąca się para rano w piżamie siedząca w łóżku

Za każdym razem, gdy spotykasz go z czymś, czego nie chce słyszeć, staje się zbyt emocjonalny. On bierze wszystko zbyt do siebie, co sprawia, że ​​ciągle chodzisz po skorupkach jajek.

To tak, jakbyś nie poślubił mężczyzny, ale niedojrzałego chłopca. Nie kontroluje swoich emocji, a to oznacza, że ​​obwinianie ciebie jest częstym problemem w małżeństwie.

Jeśli nie możesz sobie poradzić, jak możesz być świadomy potrzeb swojego partnera?

Zobacz też: Nie chcę, żeby mój mąż już mnie dotykał (Przyczyny i rozwiązania)

Jest wrażliwy.

para kłócąca się na zewnątrz budynku ze ścianami z czerwonej cegły

Jego ekstremalna wrażliwość może spowodować, że będzie pragnął władzy i wyższości. To z kolei może spowodować, że poniży cię dla swojej satysfakcji.

Inną rzeczą, jaką może wywołać podatność, jest poczucie niepewności.To może sprawić, że ludzie nigdy nie będą chcieli być postrzegani jako zła osoba. Czy masz powody, by sądzić, że to może być walka twojego męża?

Jeśli musi wygrać każdą kłótnię i wciąż zrzuca winę z siebie na ciebie, odpowiedź prawdopodobnie brzmi tak.

Łatwo się obraża…

obojętna para siedzi na kanapie w salonie

Zwłaszcza na myśl o poradnictwie małżeńskim. Wszystko, co chcesz zrobić, to rozpracować to i porozmawiać z kimś, kto naprawdę może ci pomóc, ale nie usłyszy o tym.

Traktuje to jako obrazę i nie zastanawia się nad tym. Kiedy mój mąż wszystko odwraca ode mnie, natychmiast proszę go o wyjaśnienie swojego zachowania.

Domagam się wyjaśnienia, dlaczego odmawia uznania mojego pomysłu za coś pomocnego.Musisz mu przypomnieć, że jesteście drużyną.

Nie próbujesz sprawić, by poczuł się źle; po prostu próbujesz poprawić sytuację dla dobra swojego małżeństwa.

Dręczy go poczucie prawa.

młoda kobieta wpatrująca się w szklane okna, patrząc w zamyśleniu

To jest coś, o czym mogą ci powiedzieć członkowie jego rodziny, przyjaciele, współpracownicy i każdy, kto go zna. Jest ukrytym narcyzem z poważnym przypadkiem uprawnień.

To powoduje, że odwraca się od ciebie, ponieważ cokolwiek się stanie, albo miał rację, albo nie zrobił nic złego.

To właśnie dostajesz, kiedy angażujesz się z narcyzami. Są zaabsorbowani sobą, zawsze mają rację, a jeśli zechcesz zakwestionować ich zachowanie, sprawią, że będziesz żałować.

Jest perfekcjonistą.

zamyślony mężczyzna siedzący na krześle przy łóżku, zamykający oczy z desperacją

Jego punkt widzenia jest zawsze właściwy. Czemu? Ponieważ nie jest w stanie zrobić nic złego.

To nie czyni tego prawdą. Jego perfekcjonizm nie oznacza, że ​​jest bezbłędny. Małżeństwo z perfekcjonistą niekoniecznie jest złe.

Ale kiedy uciekają się do zrzucania winy i gaslightingu, teraz jest to problem.

Kontroluje i dominuje z natury.

zamyślony mężczyzna w średnim wieku siedzący w barze z kciukiem dotykającym brody

Ultimatum to jego sposób na osiąganie rzeczy. Chce wiedzieć wszystko o każdym odebranym telefonie i każdej osobie, którą widzisz.

Nie pozwala ci kontrolować własnego życia, ponieważ musi być na szczycie wszystkiego, jeśli chodzi o ciebie. On wie najlepiej.

Kiedy go poślubiłeś, nie było tak ciężko jak teraz. Nigdy wcześniej nie wyobrażałeś sobie, by nazwać go oprawcą, ale jak inaczej możesz wyjaśnić jego zachowanie?

Zobacz też: Co powinienem zrobić, gdy mój mąż wybiera swoją rodzinę zamiast mnie?

Lubi patrzeć, jak inni zawodzą.

blond kobieta pogrąża się w głębokich myślach, opierając się o pień drzewa w parku

cuando sabes que una relación ha terminado

Często mówi takie rzeczy jakOMG, widziałeś, jakiego głupca Steve zrobił z siebie ostatniej nocy? Czy to nie było NIESAMOWITE?

I myślisz sobie, jak smutne są jego słowa. Kto mógłby cieszyć się oglądaniem, jak ktoś, na kim mu zależy, upada? Twój mąż, Chyba.

Ten rodzaj zachowania jest bezpośrednio związany z jego niezdolnością do współczucia komuś, kto przechodzi przez trudności. Co więcej, zwiększa to prawdopodobieństwo utraty kompasu moralnego.

Dlatego tak często myślisz sobie:Mój mąż wszystko odwraca ode mnie, ale dlaczego?Teraz masz pomysł, dlaczego.

Unika odczuwania emocji, jak dla niego to oznaka słabości

zdegustowana kobieta siedząca obok uzależnionego od komputera mężczyzny w salonie

W każdym dobrym związku oboje partnerzy muszą być w stanie komunikować swoje potrzeby i pragnienia. Emocje są tego dużą częścią. Nie możesz tego postrzegać jako słabości.

Ale twój mąż tak. Nigdy nie powie, jak się czuje. Nigdy nie pozwoli sobie być bezbronnym. Prawdopodobnie nigdy nie widziałeś, żeby płakał.

Całe to gówno macho zmieniło go w toksycznego partnera, który obwinia cię o wszystko. To łatwiejsze niż przyznanie się, że jesteś tylko człowiekiem i że tak, będziesz popełniał błędy.

Jest egomaniakiem.

mężczyzna noszący okulary z garniturem w modzie stojący na zewnątrz

Nigdy nie widziałaś kogoś tak egoistycznego i zaabsorbowanego sobą jak twój mąż. Jego nadmierna obsesja na punkcie swojego ego oznacza, że ​​nigdy nie przestaje zastanawiać się, jak to sprawia, że ​​się czujesz.

Jest zajęty swoimi urojeniami dotyczącymi osobistej wielkościi pokazuje brak uznania dla ciebie i wszystkiego, co robisz.

Czasami egomaniacy uciekają się do agresji, aby udowodnić swoją rację.

Nie ignoruj ​​znaków ostrzegawczych tego. Może to być przypadek emocjonalnego znęcania się, ale może to być również kwestia czasu, zanim stanie się ono fizyczne.

Potrzebuje, aby ludzie wiedzieli, jaki jest wspaniały.

grupa ludzi słuchająca mężczyzny z brodą rozmawiającego w budynku

Potrzebuje, aby ludzie byli świadomi jego wielkości. Jego poczucie wielkości jest na najwyższym poziomie. Robi wielką rzecz z każdej przeciętnej rzeczy, którą robi.

Jak osoba tak bezbłędna jak twój mąż może zrobić coś złego? Co więcej, jak mógł pozwolić, by ktokolwiek inny tak myślał?

Nie może pozwolić, abyś miał rację, bo to by sugerowało, że mimo wszystko jest człowiekiem.

Jest mistrzem projektowania.

para w piżamie kłócąca się z kobietą odwracającą od niego głowę

Narcyz umiejętnie wykorzystuje projekcję, aby dostać się tam, gdzie chce. To jego obszar specjalizacji.

Czym jest ta projekcja, o której mówię?

„W dziedzinie psychologii projekcja – lub projekcja psychologiczna – jest zaprzeczeniem podświadomych impulsów przez ludzkie ego.

Na przykład ktoś oskarża partnera o zdradę, kiedy to on angażuje się w skandaliczny czyn.

I coś mi mówi, że to opisuje twojego męża na T. Czy mam rację, myśląc tak?

Lubi kontrolować ze strachem.

zamyślona kobieta patrząca w kamerę opartą na pn jej ramionach smutne

Za każdym razem, gdy czegoś chce, używa taktyki zastraszania, abyś zrobił to za niego. Jest osobą kontrolującą, a tworzenie strachu jest tym, na czym się rozwija.

W ten sposób raczej nie będziesz się bronił, a on zawsze kontroluje swoje otoczenie.

Zobacz też: Co to znaczy, gdy twój mąż patrzy na inną kobietę?

On naturalnie lubi sprawiać kłopoty.

zamyślona młoda kobieta stojąca na szarym, ukamienowanym tle

Z natury jest po prostu palantem. Czasami to wszystko. Lubi sprawiać kłopoty. Uwielbia być powodem, dla którego ktoś cierpi, czy to jego żona, przyjaciele czy członkowie rodziny.

Jest kłótliwy.

zdenerwowany młody mężczyzna patrzący na telefon siedzący na ławce w parku

Nie może pozostawić w spokoju negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych. Za każdym razem musi się angażować.

Nie wspominając o prawdziwych kłótniach… nie może odpuścić. Odgryzie ci głowę, jeśli ośmielisz się mu przeciwstawić (swojej i wszystkich innych).

Czasami zastanawiasz się, czy znaki były tam przez cały czas.

Ale łatwiej jest uwierzyć, że nagle stał się tą toksyczną osobą, niż zaakceptować fakt, że mieszkasz z nim przez cały ten czas.

Jest emocjonalnie niedojrzały.

zdenerwowany mężczyzna siedzący na platformie w pobliżu akwenu z ręką na głowie

To niedojrzały emocjonalnie synek mamy. Został wychowany jako potrzebujący, wymagający, szukający uwagi narcyz, a z czasem objawy tylko się nasilają.

Chociaż tak nie jestcałkowiciez jego winy był w pełni zdolny otrząsnąć się z tego i stać się miłym, taktownym człowiekiem, gdy dorósł.

Nie możesz nic zrobić z tym, jak twoi rodzice cię wychowują, gdy jesteś dzieckiem, ale gdy się starzejesz (i, miejmy nadzieję, dojrzejesz), zaczynasz dostrzegać błąd w ich sposobach i robisz wszystko, co w twojej mocy, aby je zmienić.

Oczywiście tak nie było w przypadku twojego męża, a to mówi ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć.

con que frecuencia los hombres ven porno

Nie radzi sobie z negatywną informacją zwrotną.

bardzo zdenerwowany młody mężczyzna pouczający swoją dziewczynę w bójce

Jego proces myślowy jest prawdopodobnie taki:OMG, jak śmiesz mnie kwestionować lub cokolwiek, co mówię i robię?

W tłumaczeniu,jego zdolność do radzenia sobie z wszelkiego rodzaju negatywnymi opiniami jest zdumiewająco nieistniejąca. Czujesz się tak, jakby się rozpadał, gdyby był zmuszony stawić czoła wszystkim swoim BS przez lata.

Ale używa swojej kruchej postawy jako pretekstu do robienia tego, co mu się podoba, bez ponoszenia konsekwencji.

Używa winy jako narzędzia.

para kłócąca się na zewnątrz w pobliżu dużego ceglanego muru na ulicy

Często ludzie kontrolujący są wysoko wykwalifikowani w manipulowaniu współmałżonkami i emocjami w sposób, który służy ich celowi.

Nad czym możesz się zastanawiać? Sprawia, że ​​​​czujesz ciągły strumień winy z powodu każdej małej rzeczy, która wydarza się w ciągu dnia, abyś mógł za nich licytować.

Popycha cię poczuciem winy do wykonywania jego pracy dla niego, a ty nigdy nie narzekasz, ponieważ czujesz ogromną presję, aby to zrobić.

Często robiąc to, oddajesz swoją władzę w związku. Nie trzeba dodawać, że gra to w jego ręce.

Zobacz też: Co powinienem zrobić, gdy mój mąż myśli, że nie robi nic złego?

7 pytań, które musisz sobie zadać w tej sytuacji

Zanim zdecydujesz, jaki jest następny krok, zadaj sobie te pytania i szczerze na nie odpowiadaj. Pomogą ci zobaczyć, co myślisz o swoim małżeństwie.

Czy uważasz, że jego zachowanie jest w jakikolwiek sposób twoją winą?

kobieta w domu siedzi na kanapie w zamkniętym oknie, ciemna i smutna

Pierwszą rzeczą, którą musisz zadać sobie, jest to, czy udaje mu się sprawić, że uwierzysz, że to ty?

Newsflash, to jestNIE , ale musisz sam to rozgryźć. Mogę cię ciągle przekonywać, że to wszystko on, ale jeśli odmówisz zobaczenia tego, niewiele da się zrobić.

Ty też? Czy wierzysz, że jego zachowanie dotyczy ciebie? Czy wierzysz, że w jakiś sposób każesz mu wszystko odwrócić od ciebie?

W zależności od odpowiedzi zaczniesz widzieć, jakie powinny być Twoje następne kroki.

Czy małżeństwo z nim sprawia, że ​​czujesz się dobrze ze sobą?

zamyślona kobieta w domu odpoczywa na żółtym krześle przy balkonie pokoju

Ten jest prosty. Małżeństwo z kimś ma sprawiać, że czujesz się dobrze ze sobą. Nie tylko w niektóre dni, ale KAŻDEGO dnia.

Ma podkreślać wszystkie Twoje najlepsze cechy i zwiększać poczucie własnej wartości. Powinno to sprawić, że poczujesz, że możesz osiągnąć wszystkie swoje cele bez kwestionowania swoich umiejętności.

Małżeństwo ma być podnoszącym na duchu, pielęgnującym, zdrowym środowiskiem, w którym czujesz się absolutnie najbezpieczniej.Czy ty?

Czy czujesz, że twój mąż cię wspiera?

kobieta leżąca na dywanie zamyślona w salonie

Czy on ma twoje plecy? Czy będzie cię bronił pod twoją nieobecność? Czy zachęca cię, gdy ci się nie udaje?

Odpowiedź na wszystkie te pytania ma być jednoznaczne TAK.

Partnerzy powinni być dla siebie nawzajem przez grube i cienkie bez wahania. Jeśli nie czujesz się w ten sposób w swoim małżeństwie, co ci to mówi?

Zobacz też: Mój mąż chce rozwodu, ale ja nadal go kocham – 16 nakazów i zakazów

Jaką radę dałbyś bliskiemu przyjacielowi, który przechodzi przez to samo?

widok z boku myślącej kobiety pijącej gorący napój stojący w pobliżu okien

To jeden z najpewniejszych sposobów, aby raz na zawsze zobaczyć rzeczy wyraźnie. Jeśli jeden z twoich najbliższych przyjaciół przechodzi przez to samo, co byś jej powiedział?

Jestem prawie pewien, że już wiem.Czy to nie niesamowite, jak inaczej traktujemy siebie w porównaniu z naszymi najlepszymi przyjaciółmi?

Stawiasz o wiele więcej niż kiedykolwiek powinieneś, a jestem pewien, że gdyby twoja przyjaciółka była na twoim miejscu, kazałbyś jej wczoraj zostawić jego żałosny tyłek.Jak myślisz, dlaczego tak jest?

Czy jest coś, co TY możesz zrobić, aby coś poprawić?

samotna zamyślona kobieta oparta o drzwi sama w domu

Chociaż jego zachowanie w żaden sposób nie wpływa na ciebie (jak jasno wynika z pierwszego pytania), nadal możesz zadać sobie pytanie, czy jest coś, co TY możesz zrobić, aby poprawić swojąnieszczęśliwy związek małżeński.

Jeśli istnieje niewielka szansa, że ​​twoje działania mogą w jakiś sposób dokonać pozytywnej zmiany, może to być zbawienna łaska dla twojego małżeństwa.

W idealnym świecie, jak chciałbyś być traktowany przez swoje S/O?

smutna młoda kobieta siedzi samotnie na łóżku, odwracając wzrok

Zapomnij o swojej obecnej rzeczywistości. Jak chciałbyś być traktowany przez swoją drugą połówkę, gdybyś żył w idealnym świecie?

Pomyśl o tym, a następnie odpowiedz mi:Czy musisz żyć w idealnym świecie, aby być traktowanym sprawiedliwie?

Odpowiedź brzmi nie. Twoje małżeństwo powinno być bezpieczną przystanią niezależnie od tego, w jakim świecie żyjemy.

Kiedy wracasz do domu, wszystkie Twoje zmartwienia powinny się rozproszyć (przynajmniej na minutę), a poczucie spokoju powinno Cię przytłoczyć.

Jak wygląda twoja przyszłość bez niego?

zamyślona rozmarzona kobieta siedząca na skale na plaży

Spójrz w swoją przyszłość z nim w porównaniu z przyszłością bez niego. Jak czujesz się z tym pierwszym w przeciwieństwie do drugiego?

Czy widzisz siebie szczęśliwego, spełnionego i zadbanego, jeśli z nim zostaniesz?A może odczuwasz ulgę na myśl o przyszłości, w której nie jest częścią twojego życia?

Pomyśl o tym długo i intensywnie. Odpowiedź powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tym, co musisz zrobić dalej. Wszystko sprowadza się do tego, czy on cię uszczęśliwia, czy nie.

Zobacz też: 7 oznak męża kontrolującego i wszystko, co musisz wiedzieć

Zawijanie tego

sylwetka kobiety siedzącej na skale w zamyśleniu

Mój mąż wszystko odwraca ode mnie, ale to ostatni raz, kiedy pozwolę temu latać.

Taka powinna być twoja mantra od dzisiaj. Po dokładnym przejrzeniu wszystkich moich punktów, czy nie jest oczywiste, że nie jest to zdrowe środowisko, w którym możesz się rozwijać?

Małżeństwo z narcyzem wysysa z ciebie energię dzień po dniu, tydzień po tygodniu. Kiedy to wystarczy?

Jego przerzucanie winy i manipulacja emocjonalna utrudniają ci reagowanie w sposób, w jaki chcesz. Z powodu jego gaslightingu powoli tracisz szacunek do siebie i poczucie siebie.

Nie pozwól, aby to trwało dłużej. Czas zacząć brać odpowiedzialność za swoje działania. Dopóki będziesz siedzieć bezczynnie, cierpieć w ciszy i nic nie robić, nic się nie zmieni.

Ale w momencie, gdy staniesz za sobą i zaczniesz mówić mu, że nie jesteś jego workiem treningowym, twoje życie się zmieni.

Nie mogę powiedzieć z całą pewnością, co to oznacza dla twojego małżeństwa,ale kiedy zaczniesz przedkładać swoje dobre samopoczucie nad jego taktykę zastraszania, będziesz wiedział, co musisz zrobić.

Zobacz też: Kiedy konieczne jest odcięcie ludzi? (+ 7 wskazówek, jak to zrobić)