Grillowana Masła Jagnięcina z Piperonatą - Styczeń 2022

Dopraw udziec jagnięcy śmiałym smakiem czosnku, świeżego rozmarynu, oregano i podawaj z piperonatą. Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:313Plony:10Czas przygotowania:0godzinydwadzieściamin Czas gotowania:0godziny30min Czas całkowity:0godzinypięćdziesiątmin Składnikipiętnaście duże ząbki czosnku 1/4 c. posiekane świeże liście oregano 1 1/2 łyżki. posiekane świeże liście rozmarynu dwa suszone liście laurowe 2 łyżeczki. Sól koszerna Tarta skórka z 1 małej pomarańczy Tarta skórka z 1 małej cytryny 2 łyżki stołowe. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia 1 udziec jagnięcy bez kości 1/4 łyżeczki. świeżo zmielony czarny pieprz Piperonata Ten moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. W dużym, ciężkim moździerzu z tłuczkiem, rozbić czosnek, oregano, rozmaryn, liście laurowe i sól, aż utworzy się pasta; wmieszać skórki i oliwę do połączenia.
  2. Jagnięcinę doprawić w całości pieprzem i natrzeć pastą czosnkową, równomiernie rozprowadzając we wszystkich szczelinach. Umieść jagnię w dużej torbie do przechowywania żywności; przechowywać w lodówce co najmniej 8 godzin lub do 1 dnia przed grillowaniem.
  3. Przed grillowaniem odstaw jagnię w temperaturze pokojowej na 1 godzinę. Przygotuj zewnętrzny grill gazowy lub przygotuj węgle do grilla na węgiel drzewny do bezpośredniego grillowania na średnim ogniu. Szczotkowane kratki do gotowania są czyste; stojak na grill na olej. Wsuń poziomo 2 lub 3 długie metalowe szaszłyki przez jagnię, aby ułatwić obracanie. Grilluj jagnięcinę, obracając w razie potrzeby, 30 minut lub do momentu, gdy termometr do natychmiastowego odczytu włożony w najgrubszą część zarejestruje 135 stopni F dla średnio wysmażonego mięsa
  4. Przenieś jagnię na deskę do krojenia; odpocząć 10 minut. Pokrój mięso w poprzek ziarna w cienkie plasterki i ułóż na półmisku do serwowania. Podaj zpiperonata.
Grillowana Masła Jagnięcina z Piperonatą Jonny valiantDopraw udziec jagnięcy śmiałym smakiem czosnku, świeżego rozmarynu, oregano i podawaj z piperonatą.