Najlepsze porady seksualne dotyczące zajścia w ciążę - Grudzień 2022

Test ciążowy Getty Images

Są szanse, że wyszukałeś w Google wersję „Co to sąnajlepsze pozycje seksualnedo poczęcia? a dokładniej: „Jakie są najlepsze pozycje seksualne do poczęcia chłopca lub dziewczynki?”. Co znalazłeś? Prawdopodobnie kilka mieszanych wiadomości. Niektórzy twierdzą, że zrobienie tego w określonej pozycji zwiększy twoje szanse na zajście w ciążę lub poczęcie określonej płci. Inni twierdzą, że to gigantyczny mit.

Niech zamieszanie skończy się teraz. „Chociaż nie ma żadnych badań naukowych, które potwierdziłyby tę teorię, obie koncepcje są z pewnością słuszne” - mówiJennifer Berman, MD, urolog, ekspert w dziedzinie zdrowia seksualnego i stały współprowadzącyLekarze.cosas que sucedieron en la década de 1990

Aby zajść w ciążę, plemniki muszą dostać się do pochwy i dotrzeć do szyjki macicy - i są rzeczy, które kobieta może zrobić, aby przynajmniej zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, mówi Berman. Zacznij od seksu w pozycji misjonarskiej. „Pozwala na możliwie najgłębszą penetrację, co z kolei oznacza, że ​​jest w stanie zdeponować plemniki bliżej szyjki macicy, niż byłby w stanie w jakimkolwiek innym położeniu”.

Druga opcja: zrób to na pieska. Chociaż nie jest tak skuteczny jak misjonarz pod względem bliskości nasienia i szyjki macicy, nadal zbliża je bliżej niż inne pozycje. „W pozycji na pieska szyjka macicy kobiety jest uniesiona do góry, co oznacza, że ​​penis mężczyzny może wejść prosto z powrotem do jej pochwy i głęboko wniknąć” - mówi Berman. To zwiększa prawdopodobieństwo, że jego nasienie dotrze do jej szyjki macicy.

Odkładając na bok, spróbuj położyć się na plecach z poduszką pod pośladkiem podczas stosunku lub bezpośrednio po nim - i pozostań tak przez co najmniej pół godziny po zakończeniu. „Dzięki temu plemniki w naturalny sposób dryfują z powrotem do szyjki macicy” - mówi Berman. Zmieszany? Pomyśl o tym w ten sposób: Twoja pochwa jest jak akordeon. (Wiemy, trochę dziwne, ale wytrzymaj z nami.) Łatwo jest złapać plemniki w fałdach, a podniesienie miednicy pod kątem ułatwia im szybowanie prosto z powrotem do szyjki macicy. Inna podobna opcja: po seksie połóż się na plecach i unieś stopy do góry, prawie tak, jak nogi stoją na wyimaginowanej ścianie.Wszystkie cztery te sztuczki mogą również zwiększyć twoje szanse na poczęcie dziewczyny. Z drugiej strony pozycje, w których kobieta jest na górze, mogą zwiększać prawdopodobieństwo urodzenia chłopca. Ponownie, nie ma żadnych naukowych dowodów na poparcie tych informacji, ale niektórzy uważają, że teorię można poprzeć prostą koncepcją: jak długo plemniki niosące chromosomy „x” i „y” przeżywają w twoim ciele.

cómo tener un mejor orgasmo para los hombres

„Wiemy, że plemniki z chromosomami„ x ”poruszają się wolniej i dłużej przeżywają w kanale pochwowym niż plemniki z chromosomem„ y ”, które poruszają się szybciej” - mówiHolly Phillips, MD, internista w Nowym Jorku i współpracownik medyczny dla CBS News. 'Z tego powodu niektórzy uważają, że pozycje, które powodują bliższy kontakt nasienia z szyjką macicy, zwiększają prawdopodobieństwo urodzenia chłopca, podczas gdy pozycje, które zwiększają odległość między szyjką macicy a nasieniem, zwiększają szanse na urodzenie dziewczynki.'

Inni twierdzą, że kiedy kobieta osiąga orgazm podczas seksu, pochwa staje się bardziej zasadowa, co zwiększa szanse poczęcia chłopca. Zgodnie z podobną logiką, że środowisko zasadowe jest najlepsze dla chłopców, a kwaśne dla dziewcząt, ci, którzy chcą mieć dziewczynę, spróbują spożywać pokarmy bogate w wapń i magnez, takie jak orzechy, warzywa liściaste, fasola i nabiał. Jeśli pragną chłopca, przydatne mogą być pokarmy bogate w sól i potas, takie jak banany, ziemniaki i wędzony łosoś.¿Qué significa la orina con olor dulce?

Ale Phillips nadal jest sceptyczny. „Rozmawiałam z kilkoma osobami, które przysięgają na te metody, ale nie jestem przekonana, ponieważ i tak mieli prawie 50% szans na poczęcie wybranej przez siebie płci” - mówi. Innymi słowy, wszystkie teorie są nadal tylko spekulacjami - i ostatecznie jedynym niepodważalnym faktem jest to, że nie ma udowodnionej prawdy.

Poza tym najlepszy sposób na zwiększenie szans na zajście w ciążę może nie mieć nic wspólnego z pozycją, ale zamiast tego z obniżeniem poziomu stresu, mówi Phillips. „Stres tworzy kaskadę hormonów, które bezpośrednio wpływają na płodność. Niektóre badania wykazały, że może to zmniejszyć szanse zajścia w ciążę nawet o 30 procent ”.

Wiemy, że seks bez stresu jest o wiele łatwiejszy do powiedzenia niż do zrobienia (Dzieci! Praca! Obowiązki! Życie!), Ale warto spróbować. Odsuń się od obowiązków domowych, zrelaksuj się w gorącej kąpieli i poproś męża o wyjątkowo długi masaż. A może najprostsze ze wszystkiego, weź kilka głębokich oddechów, aby naprawdę wczuć się w ten moment. University of California Davis w 2013 rokunaukaopublikowane w czasopiśmiePsychologia zdrowiaodkryli, że bycie uważnym obniża poziom kortyzolu - hormonu stresu - co oznacza, że ​​tej nocy potencjał rozwoju dziecka rośnie.