8 znaków, że jesteś w sytuacji (i co z tym zrobić)

8 znaków, że jesteś w sytuacji (i co z tym zrobić)

Drogi czytelniku, jeśli jesteś zdezorientowany co do swojego statusu związku z inną osobą, możesz być w sytuacji. Nie, nie musisz od razu panikować, ponieważ zdarza się to wielu ludziom (w tym mnie).Bycie w nieokreślonym lub niezobowiązującym związku stało się rzeczą. Może być trudno zorientować się, dokąd to wszystko zmierza, gdy jesteś w wczesne stadia randkowania.

Czy oboje chcecie być w zaangażowany związek ? Czy zgadzasz się na bycie przyjaciółmi z korzyściami? Czy w ogóle wiesz, czego chcesz?Cholera, te pytania mogą zmylić nawet najsilniejsze duchy. Nic dziwnego, że ludzie musieli wymyślić nowy termin randkowy „sytuacja”, aby zdefiniować całe to szaleństwo.

Ale rzeczy nie muszą byćto skomplikowane.Poniżej dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tego typu związku i co zrobić, jeśli w nim jesteś. Ponadto dodamy do tego kilka cytatów, które doskonale definiują istotę sytuacji!

Gotowy? W takim razie przejdźmy do tego!Co to jest sytuacja?

kobieta z długimi brązowymi włosami stoi oparta o płot i patrzy na morzeOto jedna prosta definicja sytuacji: sytuacja sytuacyjna to przestrzeń między zaangażowanym związkiem a czymś, co jest czymś więcej niż przyjaźń. Jest to niezaangażowany lub nieokreślony związek romantyczny.

Urban Dictionary definiuje to w następujący sposób:Związek, który ma bez etykiety na tym… jak przyjaźń, ale więcej niż przyjaźń, ale nie do końca związek.

Jeśli chcesz mieć jeszcze prostszą definicję: to wtedy, gdy nie ma cię ani TUTAJ, ani TAM.Spotykacie się regularnie od kilku tygodni, miesięcy (a nawet lat?) i oboje wiecie, że nie chodzi tylko o seks.

Świetnie się razem bawicie, ważne rozmowy są częścią rutyny hangoutów, ale nadal nie umiesz (lub nie masz pojęcia, jak) tego wszystkiego zdefiniować.

Chcesz za wszelką cenę uniknąć rozmowy DTR (zdefiniuj związek), ponieważ nie masz pojęcia, jak do niej podejść. Chcesz też uniknąć bycia wjednostronna relacja.

To wtedy, gdy wiesz, że walka (sytuacja a związek) jest prawdziwa.

Czy sytuacja jest zła?

wyimaginowana kobieta siedząca na moloSytuacja niekoniecznie jest zła, a wszystko zależy od oczekiwań obojga partnerów dotyczących ich związku (lub rzeczy, którą mają w tej chwili). Spójrz na to w ten sposób:

Jeśli jeden partner chce zdefiniować rzeczy i (potajemnie) pragnie być w zaangażowanym związku, podczas gdy drugi partner nie chce tego samego, to ich sytuacja jest zła.

Jeśli obaj partnerzy są na tej samej stronie, ale potrzebują więcej czasu, aby wyjść z sytuacja i zdefiniuj rzeczy, to nie jest tak źle.

Wszystko zależy od oczekiwań obu osób wobec tego, co obecnie mają. Bycie w takim związku nie musi być złe, jeśli jest to tylko faza przejściowa w kierunku czegoś zdefiniowanego.

Ale jeśli mówimy o potencjaleniespełniona miłość, problemy z zaangażowaniem itp., wtedy ten rodzaj relacji może zebrać swoje żniwo. Więc,bądź ze sobą szczery. Czego naprawdę chcesz?

Jak długo trwają sytuacje?

smutna kobieta oparta o płot patrzy przed siebieWierz lub nie, ale te relacje mogą trwać miesiącami (a nawet latami) i zazwyczaj są dwa możliwe rezultaty:

 • Może to być faza przejściowa.
 • Nigdy nie posuwa się do przodu.

Ten rodzaj relacji może być fazą przejściową do zaangażowanej i zdefiniowanej relacji lub nigdy nie posunie się do przodu.

Jeden (lub obaj partnerzy) zainicjują rozmowę DTR (zdefiniuj związek) lub jeden lub obaj partnerzy zdecydują się przejść dalej. Nie ma tu szarej strefy. Poczekaj, jest. Pozostaje w sytuacji.

Skąd wiesz, że jesteś w sytuacji?

kobieta leży w łóżkuJeśli nie zdefiniowałeś jeszcze rzeczy, którą masz, jesteś w sytuacji. Czekaj, mam lepsze przykłady.

Jeśli obawiasz się bycia na tej samej stronie co twój partner, wiesz, że jesteś w nieokreślonym związku lub prawie związek .

Ponadto, jeśli masz problemy ze snem, jedzeniem itp., potajemnie pragniesz pozostawać w zaangażowanym związku ze swoim partnerem, ale boisz się, że tak się nie stanie. Dlatego jesteś w sytuacji.

To właśnie mi się ostatnio przydarzyło. Odmówiłem zainicjowania DTR, ponieważ nie chciałem naciskać na faceta, z którym się spotykałem, więc czekałem, aż zrobi pierwszy krok.

Cóż, nie zrobił tego i nadal byliśmy w nieokreślonym związku, dopóki nie zdecydowałem, że nadszedł czas, aby przejść dalej. Oto, w jaki sposób dowiesz się, czy tak się dzieje:

Znaki, że ZDECYDOWANIE znajdujesz się w sytuacji

Nie oznaczyłeś swojego związku etykietą (jeszcze)

wyimaginowana kobieta siedząca przy stoleJeśli nie zdefiniowałeś relacji, to wiesz, że jesteś w sytuacji. Mówiąc o znaczeniu prawdziwej sytuacji…

Istnieje wiele przyczyn tego zjawiska. Być może masz do czynienia zemocjonalnie niedostępny człowieklub kobietą, lub w tej chwili nie są zainteresowani niczym poważnym.

Nie robisz planów z góry

Nie robisz planów z góry, ale kochasz się, a nie tylko uprawiasz seks. To prawdopodobnie jedno z najbardziej skomplikowanych zdań we wszechświecie, ale tak właśnie działa ten rodzaj relacji.

Nieregularna częstotliwość spotkań

zdezorientowana kobieta siedzi na kanapie i przycisk w telefonieW czasach aplikacji randkowych trendem jest brak spójności. Dotyczy to szczególnie milenialsów, którzy często znajdują się w nieokreślonych związkach.

Plany na ostatnią chwilę lub krótkoterminowe stały się rutyną. Wiesz, że to mniej niż związek, ale i tak to coś więcej niż przypadkowe spotkanie lub łup.

Brak emocjonalnego związku

Każdy oficjalny i zdrowy związek opiera się na silnym związku emocjonalnym. Jeśli prowadzisz rozmowy na powierzchni, jest to znak rozpoznawczy, że nie ma połączenia ani wyłączności.

Poznanie życia, marzeń, celów itp. drugiej osoby pomaga partnerom połączyć się na głębszym poziomie. Jeśli nie, to utkną w sytuacji.

Mogą widywać innych ludzi

kobieta siedzi przy stole i patrzy na telefonKiedy utknąłem w nieokreślonym związku z facetem, ciągle zadawałem sobie pytanie:Czy on jest graczem? ?Szukałem wskazówek w mediach społecznościowych, że to może być prawda, i miałem rację.

Dr Christie Tcharkhoutian, LMFT, starszy swat z zasadą trzech dni w Los Angeles, opisuje te randki online, a następnie fobię zaangażowania w następujący sposób:

online aplikacje randkowe stworzyły ten paradoks wyboru. Mamy tak wiele opcji i trudno jest zobowiązać się do tej osoby przed nami, ponieważ kiedy idą do łazienki, możemy po prostu przesuwać palcem.

I tak kończysz w nieokreślonym związku. Możesz potajemnie nadać im priorytet, ale mogą widywać się z innymi ludźmi, ponieważ niczego nie zdefiniowałeś.

Nie przedstawili Cię swoim znajomym i rodzinie

Jeśli twój nowy związek składa się z Netflixa i przypadkowych połączeń, to wiesz, że nie jesteś w prawdziwym związku.

To samo dotyczy sytuacji, gdy nie przedstawili Cię swoim znajomym i/lub rodzinie. Panie, bycie zbyt zajętym to tylko jedna z wieluwymówki, których używają mężczyźni, by uciec od zaangażowania.

Czujesz się niespokojny i zdezorientowany

rozczarowana kobieta siedzi na krześleCzy nie masz nic przeciwko byciu czyimś?pół-dziewczynaczy pół-chłopak? Jeśli nie, to oczywiście poczujesz się niespokojny i zdezorientowany.

Ten rodzaj nieokreślonej relacji może mieć duży wpływ na zdrowie psychiczne i jakość życia danej osoby (mówiąc z doświadczenia). Nie wstydź się prosić o pomoc psychoterapeutów i ekspertów ds. relacji.

Nie ma dyskusji o planach na przyszłość

Nie ma dyskusji o przyszłości, cechach dobrej dziewczyny lub chłopaka ani o niczym innym, co wiąże się z prawdziwymi związkami.

Jedyna dyskusja, jaką prowadzisz (z samym sobą), to myślenie o czerwonych flagach w tej nieokreślonej rzeczy, którą masz.

Co robić, jeśli jesteś w sytuacji

mężczyzna i kobieta siedzą przy stole i rozmawiająJeśli nie masz nic przeciwko byciu w takim związku, kontynuuj robienie tego, co robisz. Jeśli nie zgadzasz się z byciem w nieokreślonym związku, ale chcesz czegoś więcej, nie przestrzegaj zasad sytuacyjnych.

Uczciwość to najlepsza polityka . Powiedz im, że chcesz być ich legit chłopak dziewczyna . Powiedz im, że jesteś zainteresowany długotrwały związek i nie Sytuacje .

Jeśli oboje jesteście na tej samej stronie, łatwo przejdziecie do oficjalnego związku. Zanim rozpoczniesz z nimi rozmowę, zastanów się, czy:nieświadomie sabotuje twój związek(lub, powinienem powiedzieć, nieokreślony związek).

Jeśli interesuje Cię zdefiniowanie swojego związku, ale tak nie jest, najlepszym rozwiązaniem (i prawdopodobnie jedyną) jest odejście od sytuacji sytuacyjnej i odcięcie wszelkiej komunikacji.

50 sombras de grey la escena más sexy

Cytaty sytuacyjne

kobieta z długimi czarnymi włosami oparta o kanapę pije wino Niezależnie od tego, czy jesteś w sytuacja czy nie, te cytaty pomogą ci lepiej zrozumieć koncepcję niezdefiniowanej relacji:

 • „Sytuacja” nie jest związkiem. Wymówki przed ograniczeniami i przeszkodami to po prostu brak odwagi i zaangażowania. Ci, którzy naprawdę chcą być razem, znajdą sposób, aby tak się stało. – Antona St. Maarten
 • Sytuacje : po prostu wyluzujmy, uprawiajmy seks i bądźmy zdezorientowani faktem, że nie jesteśmy razem, ale mamy do siebie oficjalne emocje. - Nieznany
 • Mężczyzna, który naprawdę interesuje się kobietą, znajdzie nieskończenie wiele powodów, dla których musi ją zobaczyć. Mężczyzna, który po prostu bawi się lub jest zdezorientowany własnymi uczuciami, znajdzie nieskończoną liczbę wymówek, dlaczego się nie pojawił. – Karol Orlando
 • Przebywanie w sytuacji, w której jesteś niedoceniany, nie jest nazywane lojalnością; to się nazywa łamanie własnego serca. - Nieznany
 • Nie wiem, dlaczego wszyscy trzymamy się czegoś, o czym wiemy, że lepiej odpuścić. To tak, jakbyśmy bali się stracić to, czego tak naprawdę nawet nie mamy. Niektórzy z nas mówią, że wolelibyśmy mieć coś niż absolutnie nic, ale prawda jest taka, że ​​mieć to w połowie drogi jest trudniejsze niż nie mieć tego w ogóle. – Meredith Gray
 • Oszukałeś mnie raz hańba ci. Oszukaj mnie 200 razy… prawdopodobnie jesteśmy w sytuacja . - Nieznany
 • Nigdy nie traktuj kogoś priorytetem, gdy wszystko, czym jesteś dla niego, jest opcją. – Maja Angelou
 • Ludzie już nawet nie umawiają się na randki, tylko rozmawiają, łapią uczucia, śpią razem i kończą w sytuacjach. - Nieznany
 • Jeśli jesteś na tyle odważny, by się pożegnać, życie nagrodzi Cię nowym powitaniem. - Paulo Coelho

PAMIĘTAJ: sytuacje mogą stać się związkami

brązowowłosa kobieta siedząca przy oknieSytuacje nie muszą być skomplikowane ani frustrujące, jeśli oboje partnerzy wiedzą, czego chcą. Mając to na uwadze, rozmowa jest kluczem do przeniesienia rzeczy na wyższy poziom i wejścia w sferę prawdziwych relacji.

A oto dodatkowa pomoc (biorąc pod uwagę, że dziś czuję się hojny): 5 kuloodpornych sposobów na przekształcenie sytuacji w związek .